NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Pittsburgh - 26. března 2019   00:00

Rangers
Rangers
08:25' Lemieux (Bučněvič, Zibanejad) • 15:15' Lettieri (DeAngelo, Chytil)
2:5
(2:1, 0:3, 0:1)
Pittsburgh
Pittsburgh
15:41' Bjugstad  (M. Pettersson, Simon) • 21:01' J. Schultz  (Crosby, Kessel) • 27:17' Cullen  (G. Wilson) • 33:12' Blueger  (Rust, M. Pettersson) • 47:38' Blueger  (McCann, Kessel)
Rangers
Lambert, Rooney – Kovachik, Murphy
Madison Square Garden, New York
17 401 diváků
Pittsburgh

To už je z mé strany vše. Přeji dobrou noc!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 35:36 (16:13, 8:16, 11:7)
Zblokované střely – 10:12
Vyhraná vhazování – 24:27
Trestné minuty – 6:6
Hity – 26:24
Pittsburgh vítězí v Madison Square Garden 5:2 a řekl bych, že postup do play-off už má téměř jistý. Domácí výborně začali, vedli 2:0, ale pak už tahali za kratší konec provazu. Hosté totiž ještě v první třetině snížili a ve druhé části třemi zásahy definitivně zlomili utkání na svou stranu. V závěrečné dvacetiminutovce pak ještě jistil výsledek svou druhou brankou v zápase Teddy Blueger. Zbytek zápasu se poté už spíše jen dohrával.
59:46'
Střelu Cristovala Nievese vyrazil Murray do ochranné sítě za brankou. Ještě se bude jednou vhazovat.
59:33'
Murray ještě přerušil hru po DeAngelově nahození z pravé strany.
59:01'
Do konce zápasu schází minuta.
58:18'
Crosby tentokrát za brankou rychle zamíchal s pukem a přesnou přihrávkou oslovil Bryana Rusta. Georgijev si připsal dobrý zákrok.
58:04'
Před brankou Rangers operoval Sidney Crosby. Jeho střela byla sražena mimo.
57:13'
Brett Howden těsně před brankou tečoval kotouč ze vzduchu po přihrávce Nievese. Murray však zareagoval fantasticky a reflexivním zákrokem zabránil gólu!
56:50'
Střelu Brendana Lemieuxe od modré čáry schoval Murray do lapačky. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.
56:36'
Pavel Bučněvič se uvolnil na levé straně hřiště. Z kruhu však vypálil vedle vzdálenější tyčky.
55:46'
Zach Trotman odpálil puk přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se hra vrací do obranného pásma Pittsburghu.
55:01'
Do konce utkání zbývá pět minut, zdá se, že je rozhodnuto.
54:20'
Utkání už trochu ztratilo náboj. Hosté se nemusejí nikam hnát a Newyorčané už asi moc nevěří v obrat.
53:34'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
52:37'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
51:36'
Domácí mohli snížit! Do přihrávky Zinabejada se z voleje opřel Fredrik Claesson, ovšem Murray se přesunul proti ose střely a nastavil puku svou lapačku. Reklamní přestávka.
51:10'
Justin Schultz dostal přihrávku mezi kruhy. Do zakončení mu však vložil hůl Ryan Strome.
50:31'
Schultzova střela se mezi tyče nevešla. Domácí jsou po pátém gólu zaraženi a i v plném počtu se spíše brání.
49:39'
Hosté početní výhodu nezužitkovali, Rangers jsou kompletní.
49:23'
Střela Dominika Simona v brance neskončila. Georgijev tentokrát dobře zasáhl.
47:57'
Hosty zastavilo postavení mimo hru.
47:38'
Domácí hráčská lavice navíc dostává dvouminutový trest za neúspěšnou trenérskou výzvu.
47:38'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Ofsajd to nebyl, gól tedy platí! Brankář Georgijev dnes nechytá tak dobře, jako při výhře Rangers 2:1 v Torontu. Tentokrát neudržel v lapačce střelu Jareda McCanna a důrazný TEDDY BLUEGER z dorážky protlačil puk za jeho záda. Asistence: Jared McCann a Phil Kessel.
47:38'
Hosté se radovali z pátého gólu, ovšem střídačka Rangers si vzala coach's challenge. Domácí reklamují, že brance Pens předcházelo postavení mimo hru.
47:15'
Chytil posunul puk před branku, kam si sjížděl Anthony DeAngelo. Murray kotouč nedokázal přikrýt, ale pro hosty to dobře dopadlo.
46:31'
Lemieux procpal kotouč skrz obranu Pittsburghu až na Pavla Bučněviče. Matt Murray se ale rychle přesunul ke své tyčce a střelu z pravé strany pokryl.
46:20'
Střelu Briana Dumoulina zastavil Alexandar Georgijev. Máme tu reklamní přestávku.
45:45'
John Gilmour trefil jen Matta Cullena, Ten mohl jít dopředu, ale ve 42 letech už přeci jen nebyl tak rychlý, aby domácímu obránci ujel.
45:12'
Za hostující brankou došlo k českému souboji. Dominik Simon tam bránil Filipa Chytila.
43:55'
Guentzel nabízel kotouč před branku Bryanovi Rustovi. Pokud by hostující útočník přihrávku zasáhl, vypadalo by to s Rangers už asi zle – nedobře.
43:19'
Gilmour hledal před branku najíždějícího Bretta Howdena. Ten na puk nedosáhl a neohrozil tak Murrayho.
42:42'
42:17'
Dobrou spolupráci předvedli Hörnqvist se Simonem. Českého útočníka však před branku pokryl Pionk.
41:36'
Jared McCann málem navýšil hostující náskok. Jeho volej orazítkoval bližší tyčku Georgijevovy svatyně!
41:16'
S projektilem Anthonyho DeAngela si poradil pozorný Murray.
41:07'
Zakázané uvolnění Pens.
40:52'
Nápor Rangers ještě pokračoval, ale teď už se Tučňáci vymanili.
40:25'
Domácí začali třetí část tlakem. Skjei na ose posunul puk na Brendana Lemieuxe, jehož střelu ale stačila defenziva Pens zablokovat.
Hity – 19:19
Druhá třetina jasně patřila hostujícímu Pittsburghu, který tak dokonal obrat! Tučňáci totiž v průběhu zápasu prohrávali 0:2, ale ještě v první části snížili a po čtyřiceti minutách vedou 4:2. Hosté srovnali hned v úvodu druhé části, kdy přihrávku od Crosbyho zpoza branky využil Justin Schultz. Ve 28. minutě už Pens vedli, přesně trefenou střelou z úhlu zaskočil Georgijeva Matt Cullen. Domácí zkázu pak dokonal Teddy Blueger, ten se prosadil dokonce ve vlastním oslabení.
40:00'
39:50'
Skákavý kotouč zkrotil v lapačce Georgijev. Podobně mu puk poskočil i v Torontu, kde s tím měl gólman Rangers větší problémy.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:18'
37:53'
Patric Hörnqvist se dostal ke střele z pravého kruhu. Georgijev zakročil pravým ramenem.
37:14'
V závěru hostující přesilovky vystřelil od modré Zach Trotman, Georgijev přerušil hru. Za sekundu už naskočí Howden na led.
37:02'
Domácí opět zahrozili v oslabení! Ryan Strome se vytočil až před Murrayho, ale nepřekonal ho.
36:37'
Ve vlastním oslabení se dostal dopředu Brendan Smith. Ten byl v souboji 1 na 1 s Petterssonem. Zvolil střelu z otočky, která se nevešla mezi tyče.
35:59'
Justin Schultz poslal svůj projektil mimo branku.
35:19'
Kessel nezkrotil skákavý puk a Zibanejad mohl vyhodit.
35:05'
Za držení je potrestán domácí Brett Howden. Po reklamní přestávce začne přesilovka Pens.
33:55'
Hosté jsou v plném počtu. Rangers uniká slibně rozehrané utkání mezi prsty.
33:12'
Další brejk ve vlastním oslabení už Tučňáci zužitkovali! Shattenkirk neudržel útočnou modrou a navíc se nechal přebruslit Bluegerem. Jeho přihrávku ještě Bryan Rust ke gólu nevyužil, ale za brankou kotouč dojel a vrátil ho na hůl TEDDYHO BLUEGERA, který ho zblízka poslal pod vyrážečkou bezmocného Georgijeva do sítě – 2:4. Asistence: Bryan Rust a Marcus Pettersson.
32:47'
Hosté vyrazili v oslabení do přečíslení 2 na 1. McCann hledal žabičkou Matta Cullena, ale ten na puk nedosáhl!
32:02'
Prudkou střelu Littieriho vyrazil Murray vedle své branky.
31:54'
Patric Hörnqvist zasáhl hokejkou do obličeje Filipa Chytila. Po reklamní přestávce si domácí zahrají další přesilovku.
31:29'
Od modré vystřelil Justin Schultz, Georgijev vyráží do rohu.
31:03'
Hosté vyhodili a teď už jsou kompletní.
30:34'
Tohle je dobrá přesilovka Rangers! Po Bučněvičově přihrávce střílel z levého kruhu Mika Zibanejad, ale Murray se stačil přesunout!
29:40'
Střelu Bučněviče zablokoval Dumoulin. Stejný hráč Pittsburghu pak navíc vyhodil.
29:02'
Domácí budou hrát přesilovku. Za držení je vyloučen Jack Johnson.
28:51'
Zajímavou přihrávku Bučněviče tečoval před brankou Lias Andersson. Měl to na dlouhou hůl a Murray tak nemusel zasahovat.
27:17'
Hosté dokonávají obrat! Čtvrtá lajna Pens dobře forčekovala za brankou soupeře. Po přihrávce Wilsona se kotouč dostal k MATTOVI CULLENOVI a hostující veterán vyslal z ostrého úhlu milimetrovou střelu, která zapadla nad levým ramenem klekajícího Georgijeva do bližšího horního růžku branky Rangers. Asistence: Garrett Wilson.
26:55'
Adam Johnson se už řítil proti domácí brance, ale pískán byl ofsajd. Následuje reklamní přestávka.
26:16'
Sidney Crosby za brankou ukličkoval DeAngela a předložil puk před branku Jakeovi Guentzelovi. Ten ho zblízka nedokázal dostat za záda gólmana Rangers!
25:55'
Od modré čáry nahodil puk na Georgijeva Jack Johnson. Domácí brankář přerušil hru.
25:17'
Teď sledujeme takovou nezáživnou pasáž. Ani jednomu z týmů se nedaří rozehrát akci, která by vedla alespoň k pobytu v útočné třetině.
24:20'
Lettieriho střelu od modré se snažil tečovat Filip Chytil. Puk je však ve výstroji Murrayho.
23:12'
Rangers v postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.
22:59'
Teď tu máme dobré střídání domácích. Brett Howden nyní protáhl Murrayho.
22:40'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Murrayem.
21:37'
Hosté jsou povzbuzeni a pokračují v náporu! Petterssonovu střelu od modré vyrazil Georgijev. Ten si pak poradil i s pokusem Bryana Rusta.
21:01'
Přesilovka je využita! Puk se dostal za branku k Sidneymu Crosbymu, který poslal přesnou přihrávku na osu hřiště, kam si sjel JUSTIN SCHULTZ a ten ranou z první překonal Georgijeva. Domácí gólman se lapačkou natahoval marně – 2:2. Asistence: Sidney Crosby a Phil Kessel.
20:38'
Přihrávku Kessela tečoval na branku Crosby. Georgijev puk vyrazil na hůl Guentzela, který kotouč vracel do brankoviště a Patricovi Hörnqvistovi scházely centimetry k tomu, aby uklízel do odkryté klece!
20:27'
Hosté si zahrají přesilovku. Za vysokou hůl je totiž vyloučen Brady Skjei.
20:09'
Kevin Shattenkirk prověřil Murrayho dělovkou od červené čáry. Hostující brankář byl pozorný a zasáhl vyrážečkou.
Hity – 12:10
V první třetině předvedli hokejisté Rangers velmi sympatický výkon a zaslouženě vedou nad Pittsburghem 2:1. Skóre zápasu otevřel v 9. minutě Brendan Lemieux, který zakončil rychlý protiútok svého týmu. V 16. minutě pak domácí předvedli povedenou přesilovkovou kombinaci a Vinni Lettieri se z voleje nemýlil. Hostům se však podařilo bleskově snížit, když z dorážky procedil kotouč za Georgijevova záda Nick Bjugstad.
20:00'
19:43'
Patric Hörnqvist byl na ledě dlouho a tak puk jen protečoval do obranného pásma Rangers. Následně odešel střídat.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:54'
John Gilmour podpořil ofenzivu domácího týmu. Pálil z dobré pozice, ovšem trefil jen protihráče.
18:12'
Hosté teď soupeře přitlačili! Georgijev si připsal několik dobrých zákroků a za jeho zády skončil jen Sidney Crosby, který vychýlil branku. Hra je tedy přerušena.
17:52'
Bekhendovou střelu Jakea Guentzela vyrazil Georgijev.
16:52'
Obrovská šance domácích! DeAngelo našel krásnou přihrávkou Vladislava Naměstnikova, který už byl před Murrayem. Hostující brankář se proti jeho zakončení přesunul a vyražený kotouč už Naměstnikov za brankovou čáru nezasunul.
15:41'
Hosté bleskově snižují! Od modré čáry vystřelil Marcus Pettersson a Georgijev vyrazil puk betonem jen před sebe. Dorážka NICKA BJUGSTADA pak domácímu brankáři proklouzla pod lapačkou do jeho svatyně – 2:1. Asistence: Marcus Pettersson a Dominik Simon.
15:15'
Rangers právě vstřelili branku!
Domácím výtečně vyšla přesilovková souhra i se zakončením a tak vedou 2:0! Filip Chytil nahrál puk DeAngelovi, který přenesl hru na druhou stranu na VINNIHO LETTIERIHO a ten se od levého mantinelu trefil z první k bližší tyčce. Murray se tam nestačil včas přesunout. Asistence: Anthony DeAngelo a Filip Chytil.
14:51'
Anthony DeAngelo vypálil od modré. Jeho rána byla tečována mimo.
14:28'
Domácí musejí rozjíždět přesilovkovou kombinaci od sv branky.
13:58'
V předbrankovém prostoru se snažil prosadit Lemieux, kterého poslal k ledu Marcus Pettersson. Ten je vyloučen za hákování.
13:22'
Hosté zatím těžko chytají tempo zápasu. Rangers asi nabudila poslední výhra v Torontu.
12:39'
Tohle byla pěkná šance domácích! Lias Andersson našel z druhé vlny najíždějícího obránce Fredrika Claessona, který u osy hřiště neprostřelil Murrayho!
11:46'
Domácí hrají v úvodu zápasu velmi dobře. Z levé strany modré čáry prověřil Murrayho John Gilmour. Brankář Pens připisuje další zákrok.
11:22'
Shattenkirk na modré posunul puk na Bradyho Skjeie, který zamířil mimo.
11:12'
Střela Fredrika Claessona skončila v Murrayho výstroji. Následuje reklamní přestávka.
10:57'
Od modré vypálil na Murrayho Shattenkirk. Také hostující gólman si připsal úspěšný zákrok.
09:54'
Střelu od modré čáry tečoval před Georgijevem Adam Johnson. Domácí brankář si ale poradil.
09:32'
Hosté odpověděli náporem. Hned dvakrát pálil obránce Trotman, ale Georgijev vyl na svém místě. Domácí gólman nakonec přerušil hru.
08:25'
Domácí parádně sehráli rychlý protiútok a otevírají skóre zápasu! Hráči Rangers rychle vyvezli puk z obranného pásma až do útočného. Mika Zibanejad, který držel kotouč na ose, ho nahrál doleva Pavlovi Bučněvičovi, jenž přenesl hru na BRENDANA LEMIEUXE a ten z pravého kruhu trefoval poloodkrytou klec. Asistence: Pavel Bučněvič a Mika Zibanejad.
08:09'
Od modré čáry střílel Justin Schultz. Puk ještě možná tečoval clonící Crosby, Georgijev každopádně nemusel zasahovat.
07:40'
Některý z hostujících hráčů trefil puk vysokou holí. Bude se tedy vhazovat v útočném pásmu Rangers.
07:06'
Bučněvič z rohu nahodil puk před hostující branku. V akci opět Murray, který přerušil hru.
06:57'
Hned po vhazování přiletěla na hostující branku střela od modré, kterou musel vyrážet Murray.
06:52'
Puk se po dlouhém pasu od domácích obránců dostal až k Murraymu, který ho raději přidržel. Následuje reklamní přestávka.
06:34'
Kotouče se ujal DeAngelo a zajel s ním za vlastní branku. Tam čeká, až mu spoluhráči dostřídají.
05:26'
Filip Chytil si najížděl před branku a srazil se s rozhodčím Chrisem Rooneym. Jednalo se samozřejmě o nezaviněný střed. Oba aktéři sledovali puk.
04:45'
Kevin Shattenkirk vyslal od modré čáry na hostující branku ostrou střelu. Murray puk vytěsnil.
04:11'
Pavel Bučněvič nahodil kotouč na hostující branku. Murray ho má v lapačce.
03:26'
Od modré čáry vystřelil Jack Johnson. Georgijev jeho pokus vyrazil.
03:02'
Brett Howden se dostával za hostující obranu, ale protihráč mu v rozhodující chvíli stačil kotouč vypíchnout!
02:21'
Hráči Pittsburghu se usadili v útočném pásmu. Čekáme ale na nějakou nebezpečnější střelu.
01:26'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
00:38'
Rust hrál puk zadovkou na Crosbyho. Ten prodlužoval mezi kruhy na Jakea Guentzela, ovšem tomu kotouč vypíchl bránící hráč.
00:01'

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Shattenkirk (A), Skjei (A), DeAngelo, Claesson, Pionk, Gilmour, Br. Smith – Bučněvič, Zibanejad (A), Lemieux – Lettieri, Chytil, Naměstnikov – R. Strome, L. Andersson, Vesey – Nieves, B. Howden.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Trotman, Dumoulin, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Blueger, McCann – Hörnqvist (A), Bjugstad, Simon – G. Wilson, Cullen (A), A. Johnson.

Rozhodčí: Lambert, Rooney – Kovachik, Murphy.
Česká stopa
Filip Chytil (NYR) 70 zápasů, 21 bodů (10+11)
Libor Hájek (NYR) 5 zápasů, 1 bod (1+0)

Dominik Simon (PIT) 65 zápasů, 26 bodů (8+18)
Rangers a Pens jsou divizními rivaly, takže proti sobě hrají často. V letošní sezóně se oba týmy utkaly dvakrát. V Madison Square Garden vyhrál Pittsburgh 7:2, doma si pak připsal výhru 6:5.

New York Rangers:
Rangers se nacházejí ve fázi přestavby kádru a letos si play-off určitě nezahrají. Dosud nasbírali jen 71 bodů a v tabulce východní konference jsou až třináctí. Zbytek sezóny tak může celek z Manhattanu především vyzkoušet mladé hráče a věci do budoucna. Naposledy Jezdci senzačně zvítězili 2:1 v prodloužení na ledě Toronta. Už podruhé v sezóně Maple Leafs vychytal brankář Alexandar Georgijev. V prvním případě si připsal neskutečných 55 zákroků, tentokrát jich předvedl 44. V obou případech inkasoval pouze jednou. Celkově však Rangers vyhráli pouze tři z posledních 20 duelů.