NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Buffalo - 28. prosince 2018   02:00

St. Louis
St. Louis
22:03' Thomas (Dunn, Bozak) • 30:01' Bouwmeester (Perron, Steen) • 30:55' Maroon (Thomas, Bortuzzo) • 53:47' R. O'Reilly (Steen, Perron)
4:1
(0:0, 3:1, 1:0)
Buffalo
Buffalo
37:25' Eichel  (Ristolainen, S. Reinhart)
St. Louis
Tim Peel, Dan O'Halloran – Brandon Gawryletz, Tyson Baker
Enterprise Center, St. Louis
17 867 diváků
Buffalo

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek páteční noci!

Trestné minuty: 4 – 2
Blues zvítězili ve druhém zápase po sobě a ve třetím zápase z posledních čtyř. Polepšili si na 34 bodů.

Sabres naopak prohráli prohráli třetí utkání z posledních čtyř.
59:55'
Domácí hokejisté sklízejí v ochozech za dnešní výkon aplaus.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:44'
Sundqvist se dostal s pukem před bránu, na zakončení ale neměl klid. Obrana Šavlí dobře zafungovala.
57:25'
Schenn a Tarasenko postupně zaměstnali Huttona. Ten byl však v obou případech pozorný.
56:45'
O vítězi dnešního utkání máme zřejmě rozhodnuto. Nebo se ještě pokusí Sabres něco vymyslet?
56:05'
Nyní se na druhé straně činil také Hutton. Dobře zasáhl proti střele aktivního Thomase z mezikruží.
55:54'
Dobrá střela od Rodriguese z pravého kruhu, Allen ale připraven na správné pozici.
55:32'
Kotouč v ochozech Enterprise Center, následovat bude další buly v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Bluesmanů.
55:27'
Další útočnou akci Sabres zastavili čároví a postavení mimo hru.
54:57'
Eichelovo nahození od pravého mantinelu si Allena bez problémů pohlídal.
54:31'
O'Reilly a Eichel na vhazování po levici Allena.
54:31'
Touš opustil hrací plochu, na řadě je další reklamní přestávka.
53:47'
St. Louis právě vstřelilo branku!
4:1 pro Blues! Z pravé strany se šikovně prosadil RYAN O'REILLY. Jeho čtrnáctý gól v letošní sezoně! Asistence: Alexander Steen, David Perron.
53:16'
Bozakův pokus z pravé strany byl zablokován Bogosianem.
52:58'
Sedm minut a dvě vteřiny do konce třetí třetiny. Vhazuje se po pravici Huttona, mezi hole Thomase a Larssona.
52:58'
Po střele Thomase z levého kruhu pro vhazování končí puk v rukavici Huttona. Proběhne reklamní přestávka.
52:16'
Střely na bránu: 26 – 26
52:10'
Na opačné straně hřiště zkoušel štěstí od modré Scandella, avšak příliš nepochodil.
51:30'
Další velká šance St. Louis, i nyní ale Hutton a Sabres dokázali odolat.
51:01'
Steen měl obrovskou příležitost přidat čtvrtý gól Blues, avšak z mezikruží minul prázdnou bránu.
50:33'
Eichelův pokus z pravého kruhu, Allen pozorný.
50:01'
Načínáme druhou polovinu třetí třetiny, Blues stále vedou nad Sabres o dva góly, 3:1.
48:07'
Sheary se snažil prosadit středem, avšak narazil na dobře zorganizovanou obranu Bluesmanů.
47:34'
Střela Bogosiana z pravé strany, Allen vyráží puk levým betonem.
47:06'
Zpět do akce! O'Reilly a Skinner v souboji na vhazování po pravici Allena.
47:06'
Butler zablokoval střelecký pokus Elieho vysoko nad, do ochranné sítě. Máme před sebou reklamní přestávku.
46:55'
Hra nyní plyne rychle. Stále přitom platí, že Blues vedou mezi domácími mantinely nad Sabres 3:1.
46:13'
Sundqvist se pokoušel z mezikruží o střelu bez přípravy, avšak neúspěšně.
45:26'
Střely na bránu: 24 – 23
44:52'
Zakázané uvolnění Buffala, vhazovat se za moment bude v jeho obranné zóně.
44:17'
Dahlinova střela z levé strany, Allen prokázal dobrý postřeh.
43:44'
Postavení mimo hru v podání Šavlí.
43:22'
Vše v pořádku, vhazuje se po levici brankáře Sabres.
43:20'
Po střele Edmundsona od modré čáry, zleva, je brána za Huttonovými zády mimo své obvyklé postavení.
43:08'
Hokejistům Buffala odpískána hra vysokou holí. Vhazovat by se mělo poblíž Huttona.
42:14'
Thomasovo nahození od pravého mantinelu, Hutton zasahuje lapačkou.
41:30'
Tarasenko se dostal s pukem mezi kruhy a následně otestoval Huttonovu pozornost.
41:00'
Na opačné straně ledu to zkusil od modré Bortuzzo, Hutton dával pozor.
40:39'
Střela Ristolainena od modré čáry zablokována Paraykem mimo Huttonovu bránu.
40:01'
Obě mužstva jsou zpět na ledě Enterprise Center. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka odstartuje za malou chvíli.

39:58'
Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.
39:44'
Pokus Bogosiana od pravého mantinelu, Allen měl připravený svůj pravý beton.
39:25'
Kotouč se ocitl na střídačce Sabres, rozhodčí tak byli nuceni hru přerušit.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:38'
Edmundsonův střelecký pokus od modré čáry, zprava, končí v lapačce Huttona.
37:57'
Ihned po vhazování Šavlím odpískán ofsajd.
37:55'
Hostům byla odpískána přihrávka rukou. Vhazovat by se mělo ve střední třetině.
37:39'
Pokus Schwartze z levé strany, Hutton připraven.
37:25'
Sabres právě vstřelili branku!
Hokejisté Buffala využívají přesilovku, a snižují tak na 1:3! Po pasu od Ristolainena krásně prostřelil Allena z levé strany JACK EICHEL. Pro kapitána Sabres patnáctá trefa v sezoně! Asistence: Rasmus Ristolainen, Sam Reinhart.
36:45'
Konec reklamní přestávky. Máme tu početní převahu Sabres. Vhazování po pravici Allena.
36:45'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Joel Edmundson – 2 min., podrážení).
36:45'
Brána za Allenovými zády je mimo své obvyklé postavení. Proběhne zároveň další z reklamních přestávek.
36:45'
Eichel se drze natlačil před bránu, na Allena ovšem nevyzrál.
35:55'
Střela Piluta od modré zablokována Tarasenkem, Allen tedy bez práce.
35:31'
Schenn se snažil zleva dostat před Huttona, avšak nepochodil.
34:36'
Na obou stranách nyní můžeme sledovat několik nepřesností. Brankáři jsou bez práce.
33:40'
Sabres se pokoušejí dostat na střeleckou listinu, obrana St. Louis si ale dnes počíná poměrně slušně.
32:44'
Skinnerova střela z první, z pravého kruhu pro vhazování. Allen předvedl pěkný zákrok.
32:31'
Střely na bránu: 15 – 14
31:40'
31:40'
Střelecký pokus Barbaševa zablokoval vysoko nad, do ochranné sítě, Bogosian. Je tu reklamní přestávka.
30:55'
3:0 pro domácí tým! Po pěkné individuální práci Thomase se prosadil bekhendem z úhlu, zleva, PATRICK MARRON. Pro tohoto třicetiletého forvarda je to třetí gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Robert Thomas, Robert Bortuzzo.
30:01'
Bluesmani jdou do dvougólového vedení! Po velmi dobré přihrávce Perrona se prosazuje z mezikruží JAY BOUWMEESTER. Zkušený obránce vymetl pravý horní růžek a připsal si svůj první gól v této sezoně. 2:0! Asistence: David Perron, Alexander Steen.
29:50'
Nacházíme se těsně před polovinou utkání a Blues doma vedou na Sabres 1:0. Autorem zatím jediného gólu je Thomas.
29:16'
Bekhend Skinnera z pravé strany, Allen zasahuje.
29:08'
Sundqvistova střela z levé strany zamířila přesně do Huttonovy rukavice.
28:29'
27:55'
Bluesmani sice zaznamenali nějaký pobyt v útočném pásmu. Žádná jejich střela ovšem na Huttona neprošla.
27:30'
Začíná druhá minuta z trestu Scandelly. Hutton zatím zasahovat nemusel.
26:35'
Šavlím se na úvod oslabení daří vyhodit.
26:29'
Početní výhoda domácího celku může začít. Vhazuje se po pravici Huttona. Souboj na buly zde přitom obstarávají O'Reilly a Larsson.
26:29'
Po reklamní přestávce budeme sledovat první přesilovku Blues.
26:29'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Marco Scandella – 2 min., podrážení).
26:11'
Střely na bránu: 10 – 11
25:49'
Píská se další zakázané uvolnění Sabres.
25:25'
Střelecký pokus Thomase z pravé strany a efektivní zákrok lapačkou Huttona.
25:18'
Šavle vyhodily kotouč na icing.
24:58'
Butlerova střela od modré čáry zamířila mimo Huttonův dosah.
24:34'
Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se tedy za malý moment bude před Huttonem.
23:57'
Pokus Thompsona zablokován Paraykoem, Allen tak mohl zůstat v klidu.
23:21'
Larssonovo nahození od pravého mantinelu, Allen pozorný.
22:28'
Čároví pískají Buffalu ofsajd.
22:03'
Začátek třiadvacáté minuty utkání, Blues otevírají skóre! Velká skrumáž před Huttonem a touš se náhle ocitá za jeho zády. Za autora gólu je označen ROBERT THOMAS. Jeho třetí gól, jedenáctý bod v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Vince Dunn, Tyler Bozak.
21:57'
Skvělá příležitost pro Dunna, který střílel zleva bez přípravy. Hutton ale předvedl velmi dobrý zákrok.
20:56'
Oba týmy už mají za sebou úvodní střídání ve druhé třetině. Puk mají na holích Sabres.
20:01'
Hokejisté St. Louis a Buffala se vrátili zpět na ledovou plochu Enterprise Center. Druhá část bude zahájena za několik málo okamžiků.

19:50'
Střelecký pokus Dunna od modré, z levé strany, na Huttona nezamířil. Zablokoval jej totiž Rodrigues.
19:18'
Přečíslení Blues a Steenova střela z levé strany, Hutton zasahuje pravým betonem.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:15'
Maroon a jeho pokus z levého kruhu pro vhazování, Hutton kotouč vyráží.
18:04'
Postavení mimo hru v podání Buffala.
17:43'
Na opačné straně kluziště jsme mohli vidět nepřesnou Bouwmeesterovu střelu zleva.
17:04'
Rodrigues z pravého kruhu mířil mezi Allenovy betony, avšak neuspěl.
16:38'
Následoval nepřesný pokus Skinnera, po němž Allen následně hru přerušil.
16:31'
Střela Bogosiana od levého mantinelu, Allen zasahuje levým betonem.
15:50'
Domácí hokejisté se na chvíli udrželi v útočném pásmu, Huttona ale zaměstnat nedokázali.
14:55'
Pět minut a pět vteřin do konce první třetiny, vhazuje se mezi hole Bozaka a Larssona v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Blues.
14:55'
Postavení mimo hru ze strany Buffala, pokračovat budeme po reklamní přestávce.
14:28'
Z následného protiútoku Sabres měl obrovskou šanci Dahlin, Allen skvělým zákrokem podržel svůj tým.
14:16'
Pokus Dunna od modré čáry zablokoval hned první bránící hráč.
13:27'
Rodriguesovo nahození ze střední třetiny, Allen bez problémů vyráží.
12:45'
Hokejisté St. Louis se v několika posledních minutách dostali do hry.
12:36'
Střely na bránu: 4 – 6
11:44'
Dobrá střela McCabea z levého kruhu pro vhazování, Allen připraven na správném místě.
11:19'
Larssona nakonec v kruhu pro vhazování nahradil Girgensons.
11:17'
Zpět do akce! Na vhazování po levici Huttona máme Bozaka a Larssona.
11:17'
Paraykova střela od modré, z pravé strany, Hutton zasahuje svou rukavicí, přičemž hru přerušuje. Následuje reklamní přestávka.
10:55'
Dobré střídání Bluesmanů, Hutton musí být na pozoru. Jeho bránu už ohrozil O'Reilly.
10:01'
Máme za sebou polovinu první třetiny, Blues zatím hrají doma se Sabres bez branek.
09:18'
Konec reklamní přestávky, Schenn a Sobotka na vhazování po levici Huttona.
09:18'
Hutton zakročil proti střele Steena z pravé strany. Proběhne první reklamní přestávka.
08:32'
Střelecký pokus Thompsona byl zablokován Bouwmeesterem, Allen tak zůstal bez práce.
08:01'
Střely na bránu: 1 – 5
07:38'
Schwartz se dostal za obranu soupeře, následně ale v dobré šanci minul tři tyče.
07:16'
07:03'
Vhazování proběhlo po levici Allena.
07:01'
Touš si to namířil na střídačku Blues, hra je přerušena. Do návratu Edmundsona zpět na led zbývá 15 vteřin.
06:34'
Pokus Rodriguese z pravé strany na Allenovu bránu neprošel.
06:17'
První polovina z trestu Edmundsona je minulostí, Sabres se zatím k ničemu nedostali.
05:55'
Hostům nevyšel přechod do útočného pásma – odpískán byl ofsajd.
05:20'
Puk se ihned po vhazování dostává do střední třetiny.
05:16'
První přesilovou hru utkání si zahrají Šavle. Vhazuje se po levici Allena.
05:16'
05:04'
Střela McCabea ze středu útočného pásma byla zablokována Dunnem vysoko nad, do ochranné sítě.
04:50'
Sabres vycházejí úvodní minuty utkání o poznání lépe.
04:31'
Vhazovalo se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice St. Louis.
04:29'
Nyní skončil kotouč v ochranné síti za Allenovými zády, rozhodčí tak hru museli přerušit.
03:55'
Dlouhou dobu se hraje bez přerušení.
03:38'
Skinner útočil po pravé straně, ke střele se ale nedostal. Obrana Bluesmanů byla dobře zorganizovaná.
02:48'
Buffalo v náporu. Allen musel zasahovat proti střelám Thompsona a Larssona.
01:44'
Následně následoval pokus Dahlina z levé strany, Allenovi pomohl blok Butlera.
01:39'
Mittelstadt přihrál na Okposa, jeho následnou střelu zprava vykopl Allen pravým betonem.
00:49'
Čároví pískají domácím hokejistům postavení mimo hru, hra je tak poprvé přerušena.
00:32'
Na opačné straně ledu vystřelil od modré čáry, zleva, O'Reilly. Hutton zaznamenal první zákrok v utkání.
00:12'
První útočná akce hostů nic nepřinesla.
00:03'
Na úvodní buly úspěšnější Šavle.
00:01'
Ve středovém kruhu se na vhazování staví O'Reilly a Eichel, jdeme na to!
Hymna je minulostí, duel mezi Blues a Sabres co nevidět začne.
Obě zahajovací pětice stojí na modrých čarách, v Enterprise Center zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

STL: Allen – Edmundson, Parayko – Steen, O'Reilly, Perron

BUF: Hutton – Scandella, Bogosian – Skinner, Eichel, Reinhart
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

STL: Jake Allen – 28 let, CAN
Z:28 REC:12-10-4 OG:78 PR:3.09 %ÚS:90.0 SO:1

BUF: Carter Hutton – 33 let, CAN
Z:25 REC:13-10-2 OG:63 PR:2.58 %ÚS:91.7 SO:0

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn, Ch. Butler – Schwartz (A), B. Schenn, Tarasenko (A) – Steen (A), R. O'Reilly, Perron – Maroon, Bozak, Thomas – Nolan, Barbašev, Sundqvist.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Pilut, Ristolainen, Scandella, Bogosian (A), Dahlin, McCabe – Skinner, Eichel (C), S. Reinhart – Elie, Mittelstadt, Okposo (A) – Sheary, Sobotka, Rodrigues – Girgensons, Jo. Larsson, T. Thompson.

Rozhodčí: Tim Peel, Dan O'Halloran – Brandon Gawryletz, Tyson Baker.
Příjemnou páteční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy St. Louis Blues a Buffalo Sabres.

BUFFALO SABRES

Sabres do duelu na ledové ploše Blues vstoupí s bilancí 4-2-1 za posledních sedm zápasů. V tabulce Atlantické divize jim aktuálně patří třetí místo.

Kdo je ve formě?

Kapitán týmu, útočník Jack Eichel v posledních devíti zápasech zvládl posbírat celkem 16 kanadských bodů – devět gólů, sedm asistencí.
ST. LOUIS BLUES

Blues v noci proti Sabres otevřou pětizápasový homestand. Zabojují přitom o třetí výhru za poslední čtyři zápasy.

Útočník Brayden Schenn za uplynulé tři zápasy nasbíral za čtyři asistence celkem čtyři kanadské body.

(Pozn.: Homestand = série zápasů doma v řadě.)
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Nejlepší hokejová liga světa se opět hlásí o slovo a v noci ze čtvrtka 27. na pátek 28. prosince bude na jejím programu celkem třináct zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy St. Louis Blues a Buffalo Sabres. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Enterprise Center vhozeno krátce po 02:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.