NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Vegas - 26. března 2019   01:10

St. Louis
St. Louis
18:41' Barbašev (Sanford) • 38:14' R. O'Reilly (Bouwmeester, Parayko) • 46:27' Sanford (Bortuzzo, Pietrangelo)
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Vegas
Vegas
35:12' W. Karlsson  (C. Miller, Marchessault)
St. Louis
Hanson, St. Pierre – Amell, Devorski
Enterprise Center, St. Louis
18 247 diváků
Vegas

Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště u jednoho ze zápasů NHL. Na počtenou a hezký zbytek dne.
Česká stopa:

Tomáš Nosek (VEG), 0+0, +/-: -1, 1 střela, 2 hity, čas na ledě: 9:53.

3. Ryan O'Reilly (STL), 1+0.
Je dobojováno! Domácí vítězí 3:1 a dorovnávají svého dnešního soupeře počtem bodů. St. Louis tak poskočilo na pátou příčku v Západní konferenci a stále může pomýšlet na start 1. kola play off v domácím prostředí.

Hrálo se dnes zajímavé utkání, které mělo vysokou kvalitu. První branka i přes hromadu šancí v první periodě padla až v 19. minutě zásluhou Ivana Barbaševa. Hosté vyrovnali ze své jediné přesilovky, když před brankovištěm byl dostatečně důrazný William Karlsson. Poté už stříleli jen domácí hokejisté. Ryan O'Reilly dokázal přesně zamířit ve 39. minutě. Následně se prosadil už ve třetí třetině Zachary Sanford a určil konečný výsledek tomuto utkání na stavu 3:1.
59:49'
Utkání se dohrává ve středním pásmu.
59:26'
Bozak odpaluje puk z vlastní třetiny a hostům už moc času nezbývá.
58:56'
Stone se dostal ke střele z pravého kruhu. Hráz domácích hráčů ale neprostřelil. Hráči Vegas hrají powerplay.
58:47'
Oddechový čas pro hosty.
58:47'
Hosté zavezli puk až pod Binningtona. Hra je přerušena a zřejmě teď přijde oddechový čas hostujícího mužstva.
58:20'
Sundqvist odvádí skvělou práci v útočné třetině. V obležení dvou protihráčů zatím uspěl.
57:55'
Hostům se zatím nedaří se dostat do nějakého většího tlaku. Domácí odklízejí puk pryč ze třetiny.
57:29'
Reaves mohl dorážet těsně před brankovištěm, ale nedokázal zkrotit skákavý kotouč.
56:37'
Eakin čeká za svou bránou na dostřídání spoluhráčů. Vegas se závěrečné minuty rychle krátí.
55:53'
Maroon šikovně holí vydoloval puk a rozjel útočnou akci Blues, která ale rychle skončila.
55:18'
Domácí si zbytečně nekomplikovali situaci a raději odpálili touš na icing.
54:54'
Tarasenko si udělal prostor, ale k zakončení se neprotlačil. Byl v obležení tří protihráčů.
54:08'
Také obránce Holden se připomněl tvrdou střelou od modré čáry, kterou domácí brankář viděl včas.
53:28'
Schmidt vystřelil od modré čáry a před bránou nebezpečně tečoval Reaves. Důrazný útočník Vegas se neprosadil ani z následné dorážky.
52:59'
Carrier dokázal překonat obranu Blues a zjevil se v dobré palebné pozici. Zkusil ohrozit bránu. Binnington byl připraven.
52:19'
St. Louis hraje v útočném pásmu. Bozak skvěle dohrává souboje v rohu kluziště.
51:28'
Fanoušci domácích si tento zápas užívají. Ví, že jejich tým je na cestě za dalšími dvěma body.
50:37'
Schmidtův pokus byl zablokován. Domácí se brání velmi dobře počínajícímu tlaku hostů.
49:57'
Tuch nahazoval puk před bránu, kde však našel pouze hokejky hráčů v modrých dresech.
49:35'
Ofsajd hokejistů Vegas.
49:12'
Hosté se usadili v pásmu soupeře pouze na chvíli. Bortuzzo pak svůj tým osvobodil výhozem do středního pásma.
48:49'
Tarasenko se dostal mezi hokejkami hostů ke střele. Subban si pokryl prostor mezi betony a dokázal zakročit.
48:24'
Po třetí brance už domácí kontrolují hru a stále se snaží hrát také dopředu.
47:53'
Parayko projel až do útočného pásma, odkud vystřelil. Miller kotouč srazil do ochranné sítě.
47:35'
Sundqvist nezachytil dlouhou přihrávku a navíc se pohyboval v ofsajdu.
46:27'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí vedou o dva góly! ZACHARY SANFORD předvedl skvělé zakončení hlavou, za které by se nemusel stydět ani Jan Koller. Bortuzzo nahodil puk na bránu a Subban puk vyrazil na hlavu padajícího Sanforda, od které se touš odrazil do brány. 3:1. od Asistence: Robert Bortuzzo a Alex Pietrangelo.
46:07'
Pietrangelo překročil útočnou modrou čáru a zápěstím vystřelil těsně vedle pravé tyče.
45:22'
Domácím se až nyní podařilo vystřídat. Chvíli se ocitli pod velkým tlakem.
44:39'
Závar před bránou Blues dokázal Binnington skvěle vyřešit. Útočníci Vegas ale dostali od obránců Blues hodně prostoru.
44:07'
Schwartz oslovil rychlou přihrávkou mezi kruhy stojícího Perrona. Útočník St. Louis namířil svou střelu do hrudi Subbana.
43:50'
Domácí se usadili v pásmu soupeře a snaží se něco vymyslet.
42:58'
Thomas se krásnou kličkou zbavil protihráče a ocitl se v brejkové situaci. Ještě se snažil přihrát Maroonovi před odkrytou bránu, ale kotouč se ke druhému jmenovanému nedostal.
42:20'
Miller se musí pro odražený puk vracet až do vlastního pásma.
41:54'
Hra se přesunula do pásma St. Louis. Hosté jsou aktivnější.
41:27'
O'Reilly hledal před bránou Schenna, ale kotouč mu ve finální fázi utekl z hole.
40:42'
Binnington musel hned na začátku třetiny řešit ošemetnou situaci. Úplně volný před ním zůstal Stone. Překonat brankáře Blues ale nedokázal.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:56.
Skončila nám druhá třetina. Oba týmy daly po jednom gólu a do kabin se jde za stavu 2:1 pro domácí. St. Louis vstoupilo do třetiny dobře, ale postupem času se hra vyrovnala. Zápas je to zatím velmi zajímavý a kvalitní z obou stran. Střely na bránu: 15-15.
40:00'
39:13'
St. Louis je povzbuzeno druhým gólem a tlačí se opět kupředu.
38:14'
Vedení je zase na straně domácích. Bouwmeester si vyměnil puk s Paraykem a dlouhou přihrávkou oslovil RYANA O'REILLYHO. Zkušený útočník si pohlídal ofsajdové postavení a z levé strany vymetl horní růžek na vzdálenější tyči. 2:1. Asistence: Jay Bouwmeester a Colton Parayko.
37:39'
Tarasenko dostal pobídku od Schenna přímo na hůl. Nerozpakoval se a okamžitě vypálil. Subban zasáhl pravým betonem.
36:58'
Domácí předvedli krkolomný přechod do útočné třetiny. Obránce Holden dobře zapracoval.
36:24'
Subban musel předvést dva pohotové zákroky. St. Louis se zase osmělilo.
35:12'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno! Hosté využívají svou první početní výhodu. Miller dostal nabito proti holi a tvrdě to zkusil. Binnington vyrazil puk před sebe pouze na hůl protihráče. WILLIAM KARLSSON si už věděl rady a zametl puk do odkryté brány. 1:1. Asistence: Colin Miller a Jonathan Marchessault.
34:42'
Další ofsajd. Hostům se nyní nedaří přechod do útočného pásma.
34:13'
Ofsajd na straně Vegas. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
33:49'
Eakin se dostal k tvrdé střele z vrcholku pravého kruhu a mířil do protipohybu brankáře. Zadní tyč však o chlup minul.
33:22'
Schmidt nezachytil přihrávku a na modré čáře přišel o puk. Musí se pro něj vracet.
33:14'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., sekání).
32:36'
Schenn předvedl rychlý manévr na útočné modré čáře a snažil se situaci vyšperkovat přihrávkou na Tarasenka.
32:00'
Mark Stone je dnes zatím nejaktivnějším hráčem Knights. Zkusil rychle vystřelit. Binnington si jeho ránu pokryl.
31:39'
Domácí formace už neměla tolik sil, a tak pouze odevzdala puk a jela střídat.
30:56'
Sundqvist projel po pravém křídle a pohotově vypálil. Subban byl připraven.
30:35'
Pěknou akci předvedl Tomáš Nosek. Udržel obránce na svých zádech a objel bránu. Snažil se zakončit po ledě, a to se mu také povedlo. Brankář Blues zasáhl na poslední chvíli.
30:28'
Binnington opět skvěle zasáhl. Hosté alespoň vybojovali útočné pásmo a po komerční přestávce se tam bude vhazovat.
30:09'
Barbašev pokračoval v dobrém střídání. Dojel kotouč a zneutralizoval zakázané uvolnění.
29:25'
Barbašev mohl ujet obraně Vegas, ale skvěle jej dostoupil Miller. Stačil se vrátit a navíc dostal puk na svou hůl.
28:39'
Smith bojoval za bránou, ale nakonec o puk přišel. Vpřed se vydávají borci v modrých dresech.
28:20'
Do samostatného úniku se vydal Tuch a mezi kruhy zkusil vystřelit. Binnington byl včas na ledě a kotouč přikryl ve své moci.
27:35'
Stastny hledal před bránou Stonea, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Tohle byla největší šance Vegas ve druhé třetině.
26:57'
Pietrangelo zastavil ve středním pásmu dlouhou přihrávku Vegas a dokázal zastavit jejich útočnou akci.
26:09'
Domácí vyrazili do přečíslení, které však nezvládl Barbašev. Přihrával pod sebe na obsazeného hráče.
25:53'
Zykov pálil z ostrého úhlu pouze do hokejky bránícího hráče, od které se touš odrazil do ochranné sítě.
25:16'
Na druhé straně se připomněl Reaves. Jeho bekhendové zakončení Binnington vyrazil.
24:57'
Hra je pod kontrolou domácích. Ve druhé třetině je jich plný led.
24:05'
Už podruhé v této třetině se dostal Tarasenko do dobré pozice. Moc prostoru ale nedostal a Subban si opět poradil.
23:39'
Perron uvolnil mezi kruhy Schwartze, jehož rychlé zakončení až k Subbanovi nedoputovalo.
22:50'
Sanford se natlačil před beka a z bezprostřední blízkosti vystřelil. Subban se vrhl proti puku a nadvakrát si poradil.
22:36'
Eakin neměl moc prostoru, ale přesto dokázal vystřelit. Mířil do horních pater brány, které měl však Binnington dobře pokryté.
22:03'
Domácí zachytili začátek druhé třetiny. Vegas se až nyní dostalo ke kotouči.
21:15'
Tarasenko se dostal po pravém křídle až před bránu, odkud přihrával pod sebe. K dorážce se dostal O'Reilly, který svou střelu otřel o tyč.
20:24'
Subban se ocitl za svou bránou ve složité situaci. Tentokrát jí vyřešil dobře a navíc přesně přihrál spoluhráči.
20:01'
Skončila nám první třetina, která sice nebyla gólově a střelecky nikterak závratná, ale šancí jsme viděli na obou stranách dost. Zatím jedinou branku vsítil na konci první periody Ivan Barbašev. St. Louis jde do kabin spokojenější. Střely na bránu: 8-5. Druhá perioda začne zhruba ve 2:02.
20:00'
19:30'
Třetina se dohrává ve středním pásmu.
18:41'
Subban zachyboval v rozehrávce a domácí jdou do vedení! Rozehrávku brankáře vystihl Sanford, který okamžitě zpoza brány posunul touš na IVANA BARBAŠEVA. Barbašev poté našel mezírku u přední tyče a dokázal se prosadit. 1:0. Asistence: Zachary Sanford.
17:46'
Opět v akci Marchessault. Vyčkal na vhodnou chvíli ke střele a z vrcholku levého kruhu vyslal rychlou střelu zápěstím. Trefil tyč a domácí měli kliku.
16:58'
Smith posunul puk na pravé křídlo, kde se zjevil Marchessault. Vyzkoušel pozornost Binningtona, který se překvapit nenechal.
16:39'
Nyní se hraje převážně ve středním pásmu. Ani jednomu z týmů se momentálně nedaří vytvořit kloudnou akci.
16:06'
Hosté protečovali puk na zadní mantinel a zamířili na střídačku.
15:27'
Zakázané uvolnění St. Louis.
14:54'
Schwartz si počkal na spoluhráče a vyslal puk na bránu. Subban jeho ránu pouze vyrazil, ale o zbytek se postarali hostující beci.
14:32'
Barbašev v rohu kluziště vydoloval puk a nabídl jej na modrou čáru Paraykovi. Obránce Blues byl v nouzi, a tak nahodil touš na Subbana. Ten se svým zákrokem neměl problém.
13:29'
Hosté ujížděli do přečíslení 2 na 1 a Tuch vzal zakončení na sebe. Vystřelil však pouze do noh bránícího hráče.
13:17'
Útočnou akci Knights zastavil ofsajd. Po komerční pauze budeme pokračovat.
12:52'
Bozak se v útočném pásmu pouze obtočil, ale pak touš pouze nahodil. Oba týmy stihly vystřídat.
12:15'
Engelland viděl, že čas na rozehrávku nemá, a tak se raději vrátil do vlastního pásma.
11:38'
St. Louis poslalo kotouč přes všechny čáry na icing.
10:45'
Na opačné straně však vyrazili do brejku domácí a málem udeřili. Schenn se dostal až před Subbana, ale uspět nedokázal. Bránu totiž přestřelil.
10:32'
Vegas se drží v útočné třetině a snaží se něco vymyslet.
09:59'
Smith si najel mezi kruhy, odkud zkusil štěstí. Binnington však zasáhl lapačkou a přerušil hru.
09:17'
08:40'
Bozak se osamostatnil na středu a vystřelil tvrdě. Za Subbanem zazvonila tyč a ochránila jej od první inkasované branky.
08:20'
Perron si všiml na levém kruhu Tarasenka, kterému také poslal puk. Ruský útočník vystřelil rychle, ale Subban ramenem zasáhl.
07:50'
Vpřed se vydali hosté. Stastny se ale ke střele nedostal.
07:17'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Carpenter – 2 min., naražení zezadu).
07:08'
Schenn nachystal puk před bránu O'Reillymu, jehož střela z první jen těsně minula bránu. Subban by se přesouval zřejmě marně.
06:45'
Hostům se nepovedla po vhazování rozehrávka, a proto bylo odpískáno zakázané uvolnění.
06:27'
Nyní mají hosté více ze hry. Častěji se tlačí do střeleckých pozic.
05:45'
Marchessault se protáhl po pravém křídle a ve velké rychlosti zápěstím vystřelil. Binnington sice zasáhl betonem, ale kotouč se málem od domácího beka odrazil do branky.
04:48'
Hostující celek se dostal do dobré střelecké pozice díky výborné práci Stastného na puku. Engelland následně vystřelil pouze do vyrážečky domácího brankáře.
03:59'
Binnington si připsal první úspěšný zákrok. Dokázal si poradit se střelou Stona z ostrého úhlu.
03:25'
Hostům se zatím nedaří zakládání akcí. Puky pouze nahazují do střední třetiny.
02:55'
Schmidt měl s Barbaševem u mantinelu problémy, ale přesto dokázal odpálit puk do bezpečí.
02:24'
Začátek zápasu se zatím nehraje v nijak závratném tempu.
01:54'
První přerušení. Po icingu St. Louis se hra přesouvá před Binningtona.
01:29'
Marchessault šikovně přihrával před bránu, kde však měl Karlsson k zakončení daleko.
01:02'
Tarasenkova křižná přihrávka nebyla úspěšná. Přesto se však domácí drží v pásmu hostů.
00:28'
Domácí se natlačili do útočného pásma, ale tam zatím nic nevytvořili. Vegas se jejich první akci ubránilo.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Dunn, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko (A), R. O'Reilly, B. Schenn – Perron, Sundqvist, Schwartz – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Barbašev, Sanford.

Vegas Golden Knights: M. Subban (Lagacé) – Engelland (A), Schmidt (A), Holden, McNabb, C. Miller, Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Mark Stone, Stastny, Tuch – Carpenter, Eakin, Nosek – Reaves, Carrier, Zykov.

Rozhodčí: Hanson, St. Pierre – Amell, Devorski.

Tomáš Hyka (VEG), 17 zápasů, 1+3, 4 body
Tomáš Nosek (VEG), 62 ZÁPASŮ, 8+9, 17 bodů.
St. Louis se ve druhé polovině sezony zvedlo, udělalo sérii několika výher v řadě a napevno se usadilo v elitní osmičce na Západě. Momentálně mají Bluesmani na svém kontě 88 bodů a navíc sérii tří výher v řadě. Naposledy si domácí poradili s elitním celkem celé ligy s Tampou v poměru 4:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Ryan O´Reilly se sedmdesáti kanadskými body.

Vegas pokračuje v kvalitních výkonech a usadilo se mezi elitou také v letošní sezoně. Tým z města hazardu získal 90 bodů. Zvítězil hned ve čtyřech z posledních pěti duelů, takže se může pyšnit velmi dobrou formou. Minulé utkání ale Vegas nezvládlo, neboť podlehlo Detroitu po prodloužení. Kádr rytířů je velmi vyrovnaný dle kanadského bodování. Nejlepším mužem v barvách Vegas je Jonathan Marchessault, který posbíral 54 kanadských bodů.
Krásné úterní ráno při sledování online přenosu z NHL. Dnes budeme svědky bitvy dvou týmů, které by se už neměly strachovat o postup do play off. St. Louis Blues vyzve Vegas Golden Knights. Zápas mezi šestým a čtvrtým týmem v Západní konferenci odstartuje pár minut po jedné hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.