NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Edmonton - 14. prosince 2018   02:00

Winnipeg
Winnipeg
15:43' Perreault (Little, Morrissey) • 16:51' Ehlers (Scheifele, Byfuglien) • 21:42' Laine (Byfuglien, Little) • 49:58' Scheifele (Wheeler, T. Myers) • 60:40' Morrissey (Scheifele, Wheeler)
5:4
(2:1, 1:3, 1:0 - 1:0)
Edmonton
Edmonton
10:12' Spooner  (Draisaitl) • 26:04' Nurse  (Chiasson, McDavid) • 37:18' Khaira  (Puljujärvi, Nugent-Hopkins) • 38:55' Chiasson  (McDavid, Draisaitl)
Winnipeg
Skilliter, Kozari – Nansen, Shewchyk
Bell MTS Place, Winnipeg
15 321 diváků
Edmonton

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 15 321 diváků.
Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

Edmonton: 26.
Dnešní parádní hokejové představení končí výhrou Winnipegu, což je spravedlivé vyústění toho, co jsme dnes sledovali. Domácí byli přece jenom o něco lepší. Edmontonu se vydařila pouze druhá třetina, pak ale hosté čelili velkému tlaku v dalším průběhu zápasu a byť nakonec prohráli, smutnit nemusí, neboť i v tomto těžkém zápase vydřeli bod a jejich bodová série z posledních zápasů tak pokračuje dál!
60:40'
Winnipeg právě vstřelil branku!
A to je přesně to, v čem jsou prodloužení tak strhující! Šance střídá šanci, po velké šanci hostů, kdy McDavid trefil tyčku, se do útoku dostali domácí a JOSH MORRISSEY prostřeluje z levé strany Talbota. Asistence: Mark Scheifele a Blake Wheeler.
60:22'
Connor McDavid (Edmonton) trefuje z pravé strany brankovou konstrukci!
60:10'
Edmonton vyhrává vhazování a hosté se dostávají do útoku.
60:01'
Je to tady, toto parádní hokejové představení bude pokračovat, čeká nás atraktivní prodloužení, což je při současné útočné síle obou týmů opravdu parádní vyvrcholení této velké hokejové bitvy.
60:00'
59:56'
Oddechový čas pro hosty.
59:24'
Poslední sekundy třetí třetiny, prodloužení je neskutečně blízko.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny, Cam Talbot (Edmonton) se vrhá na led, aby ukryl puk pod svou lapačkou.
58:31'
Zakázané uvolnění Edmontonu, po nepřesné rozehrávce Nugent-Hopkinse.
58:05'
Nyní je to hra nahoru, dolů, Edmonton napadá rozehrávku Winnipegu.
57:31'
Fantastický hokej nabízí závěr třetí třetiny, dočkáme se gólu?
56:57'
Zack Kassian (Edmonton) se dostal do úniku, ale stíhající Tyler Myers mu fantasticky dokázal puk vypíchnout, to byl nádherný obranný zákrok!
56:17'
Ben Chiarot (Winnipeg) udělal chybu na útočné modré a puk mu sjel do středního pásma, byť o kousek, sudí přerušují hru.
56:05'
Edmonton se nyní nedostává z vlastního pásma, obrovský tlak Winnipegu.
55:41'
Brandon Tanev (Winnipeg) z mezikruží netrefuje odkrytou branku!
55:20'
Jsme v poslední pětiminutovce třetí třetiny utkání, které spěje pomalu, ale jistě, do prodloužení.
55:05'
Tyler Myers (Winnipeg) se uvolnil a dostal se ke střele z levé strany, ale Talbota nepřekonal.
54:20'
Taktéž činí na druhé straně i Connor Hellebuyck (Winnipeg).
53:53'
Talbot zastavuje nahozený puk soupeřem a pomáhá tak obráncům s rozehrávkou.
53:16'
Connor Hellebuyck (Winnipeg) nemá v této třetině příliš práce, což neplatí pro jeho protějšek, Talbot čelí spršce střel.
52:50'
Kyle Connor (Winnipeg) pálí, ale Talbot chytá a přerušuje hru.
51:55'
Winnipeg opět v útočném pásmu, ale Darnell Nurse (Edmonton) se dostal k puku a bekhnedem ho dostává ze třetiny.
51:29'
Olejáři nyní velmi snadno ztrácejí puky ve středním pásmu a jsou z toho nebezpečné akce domácích.
51:02'
A dá se čekat, že Winnipegu vlije vyrovnávací gól krev do žil a domácí budou usilovat o vstřelení pátého gólu.
49:58'
Nakonec zpoza branky přihrává Blake Wheeler, před branku si sjel MARK SCHEIFELE, který pohotově posílá puk za záda Talbota, čímž vyvrcholilo parádní střídání domácích. Asistence: Blake Wheeler a Tyler Myers.
49:38'
Velmi dobré střídání domácích, Kyle Connor se dostává s pukem za branku Olejářů a čeká, kdo se mu nabídne.
48:58'
Josh Morrissey (Winnipeg) dlouho drží puk v útočném pásmu, pak jeho přihrávku zachytil Lucic.
48:30'
Paradoxně díky neúspěšné přesilové hře se trochu zastavil tlak Winnipegu, který byl v průběhu třetí třetiny výrazný.
47:30'
Winnipeg nesehrál tuto přesilovou hru špatně, ale hosté se parádně bránili. Connor McDavid (Edmonton) se vrátil z trestné a hned se dostal do úniku, jeho bekhendový pokus ale netrefuje branku.
47:19'
46:45'
Winnipeg vybojoval útočné pásmo, hosté se musí bránit.
46:33'
Mark Scheifele (Winnipeg) na konci bleskově sehrané útočné akce domácích, Talbot chytá a přerušuje hru.
46:15'
Zatím se přesilová hra Winnipegu moc nedaří.
45:55'
Edmonton dostává puk ze třetiny a hosté i nadále budou usilovně hájit těsné vedení.
45:35'
Cam Talbot (Edmonton) má puk ve své lapačce, hra přerušena.
45:19'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., sekání).
43:51'
Nikolaj Ehlers (Winnipeg) se již radoval z gólu, ale puk se odrazil od horní tyčky na brankovou čáru a odtud ven z branky, není to gól!
43:45'
Jack Roslovic (Winnipeg) se však dostal k puku ve středním pásmu a střelou z dálky prověřuje pozornost Talbota, ten chytá a přerušuje hru.
43:31'
Jacob Trouba (Winnipeg) obral o puk Lucice, pak ale ztroskotal na Larssonovi.
43:13'
Josh Morrissey (Winnipeg) zkouší pozornost Talbota, ten chytá a raději přerušuje hru.
42:03'
Cam Talbot (Edmonton) chytá puk do své lapačky a přerušuje hru.
41:02'
Tak, konečně to vypadá, že by se mohlo začít hrát, Edmonton se dostává do útočného pásma, Khaira to zkouší bekhendem, ale netrefuje branku.
40:46'
Neskutečné, hra je již asi počtvrté přerušena, to vše stále v první minutě třetí třetiny...
40:28'
Vhazování před Talbotem, vyhrává Connor McDavid.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:59.
Druhá třetina vyzněla jasně ve prospěch Edmontonu, minimálně co do skóre. Byť se to na ledě nezdálo, že by byli hosté výrazně lepší, dokázali nastřílet domácím tři góly a otočit skóre ve svůj prospěch. Winnipeg nehrál špatně, ale domácí nedokázali pokrýt nejnebezpečnější lajnu Olejářů, vedenou famózním McDavidem...
40:00'
39:33'
Domácí ještě bojují v poslední minutě, ale Kassian dokázal dostat puk ze třetiny Edmontonu.
38:55'
Edmonton právě vstřelil branku!
Velmi rychle využitá přesilová hra! Další exkluzivní přihrávka McDavida, který vybídl ke skórování ALEXE CHIASSONA, jenž touto nabídkou nepohrdl. Asistence: Connor McDavid a Leon Draisaitl.
38:48'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Patrik Laine – 2 min., podrážení).
38:38'
Na druhé straně Kyle Brodziak (Edmonton) netrefuje branku Jets.
38:10'
Domácí se snaží o odpověď, střela Kulikoval končí na vnější brankové konstrukci branky Oilers.
37:18'
A je srovnáno! Jesse Puljujärvi objel branku Winnipegu a z levé strany nahodil puk do brankoviště, tam stál připravený JUJHAR KHAIRA, který puk nasměroval do odkryté branky, gólman se nestihl přemístit. Asistence: Jesse Puljujärvi a Ryan Nugent-Hopkins.
36:40'
Mark Scheifele (Winnipeg) drží puk u mantinelu, ve třetině Olejářů, pak ale o něj přichází a hrají hosté.
36:09'
Edmontonu odpískáno další zakázané uvolnění.
35:43'
Edmonton bojuje o puk ve třetině soupeře, ve druhé polovině druhé třetiny, zejména po gólu Nurseho, jsou hosté přece jenom o něco aktivnější.
34:49'
Zakázané uvolnění Edmontonu, hra se vrací před Talbota.
33:17'
33:05'
Connor Hellebuyck (Winnipeg) vyráží střelu Chiassona.
32:41'
Alex Chiasson (Edmonton) pálí z voleje, ale střela mu nesedla, puk sjel z hole vedle branky Jets.
32:27'
Brandon Tanev (Winnipeg) zablokoval střelu Draisaitla.
32:13'
Ale v podání Olejářů tomu zatím chybí více pohybu v útočném pásmu.
31:54'
Connor McDavid (Edmonton) zaváží puk do třetiny Winnipegu a hosté získávají pásmo.
31:28'
Adam Lowry (Winnipeg) odpaluje puk ze třetiny.
31:17'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Ben Chiarot – 2 min., podrážení).
30:54'
30:24'
Poslední půl minuta z přesilové hry domácích, kteří ještě ani nevystřelili!
30:15'
Edmonton zvládá toto oslabení na jedničku!
29:30'
Přesilová hra se zatím domácím příliš nevede, Winnipeg se ještě nedostal do útočného pásma.
28:54'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., podrážení).
28:11'
Po přihrávce Draisaitla pálí z levé strany, z voleje, Alex Chiasson, který ale netrefuje branku.
27:00'
Nikolaj Ehlers (Winnipeg) neudržel útočné pásmo, domácí musí zpět.
26:04'
Rozhodčí po prostudování potvrdil, že gól hostů platí! Po akci McDavida, který přihrával Chiassonovi, totiž puk dostal do branky bruslí DARNELL NURSE, ale vše bylo v souladu s pravidly, gól platí, hosté snižují. Asistence: Alex Chiasson a Connor McDavid.
25:45'
Adam Lowry (Winnipeg) neudržel puk na holi, v útočném pásmu, Olejáři odpalují puk alespoň do středního pásma.
25:12'
Drake Caggiula (Edmonton) udržel útočné pásmo, následuje střela Nurseho z levé strany, po níž je hra přerušena.
24:40'
Edmonton pod tlakem při vlastní rozehrávce, Milan Lucic se ale po levém mantinelu dostává alespoň do středního pásma.
23:54'
Domácí vyhrávají vhazování před vlastní brankou a dostává se ze třetiny.
22:45'
V poslední době skvěle hrající Edmonton se nyní těžko prosazuje v útočném pásmu.
22:30'
Výtečný vstup domácích do druhé třetiny, nyní čeká Olejáře těžká práce!
21:42'
Domácí odskakují na dvoubrankový rozdíl poté, co se střelou zápěstím prosazuje PATRIK LAINE. Asistence: Dustin Byfuglien a Bryan Little.
20:50'
Icing odpískán Edmontonu, hra se vrací před Talbota.
20:11'
Cam Talbot (Edmonton) hned v úvodu druhé třetiny přerušuje hru, před dotírajícím Tanevem.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:04.
Je za námi první třetina, která nabídla, dle očekávání, velmi dobrý hokej. Rozjezd favorizovaného Winnipegu trochu přibrzdil inkasovaný gól v 11. minutě, kdy se prosadil hostující Spooner, ale v přesilovce vyrovnal o pět minut později Perreault a pak již bylo na ledě pouze jedno mužstvo. Winnipeg hned vzápětí přidal druhý gól a bleskově strhl vedení na svou stranu.
20:00'
19:34'
Souboj za brankou Olejářů, domácí vybojovali puk a ještě mohou zahrozit v posledních vteřinách.
19:00'
Je tu poslední minuta první třetiny, Olejáři jsou pod tlakem a jistě se již vidí v kabině.
17:59'
Winnipegu se podařilo otočit skóre a nyní jsou domácí jasně lepší.
16:51'
Rychlou kombinaci zakončuje nechytatelnou střelou z voleje, z pravé strany, NIKOLAJ EHLERS. Asistence: Mark Scheifele a Dustin Byfuglien.
15:43'
Využitá přesilová hra domácích znamená vyrovnání! MATHIEU PERREAULT si z levé strany nabruslil před branku Olejářů, kde bekhendovou střelou překonává Talbota. Asistence: Bryan Little a Josh Morrissey.
14:43'
A tak je tu šance hostů, při vlastním oslabení jde do brejku Drake Caggiula, kterého ještě stíhá Kyle Connor a dokázal ho vyrušit natolik, že to zakončení nestálo za moc.
14:27'
Pak se ale domácí špatnou přihrávkou sami dostávají ven z pásma.
14:15'
Winnipeg vyhrává důležité vhazování ve třetině Edmontonu.
14:12'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jason Garrison – 2 min., nedovolené bránění).
14:04'
Jacob Trouba (Winnipeg) nepřesně rozehrává, je z toho zakázané uvolnění.
13:47'
Winnipeg se snaží o vyrovnání, ale hosté zatím zvládají defenzivní práci na jedničku.
12:55'
Nikolaj Ehlers (Winnipeg) zaváží puk do útočného pásma, Josh Morrissey (Winnipeg) se poté dostává ke střele, ale jeho dělovka míjí branku Edmontonu.
12:08'
Vhazování po levici Cama Talbota, hosté dostávají puk ze třetiny.
11:50'
Domácí v útočném pásmu, Dustin Byfuglien nahazuje puk od modré, poté se dostává i ke střele z pravé strany, puk končí v ochranné síti, hra přerušena.
11:30'
Souboj z a brankou Winnipegu, domácí jsou úspěšnější a získávají puk.
10:12'
Domácí chybují v rozehrávce, k puku se dostává Leon Draisaitl, který nachází v mezikruží postaveného RYANA SPOONERA. Ten dostává přihrávku a zkouší střelu z voleje, ta vyšla náramně, puk zaplul k tyčce a hosté vedou. Asistence: Leon Draisaitl.
09:51'
Edmonton s pukem ve vlastní třetině, hosté nespěchají s rozehrávkou.
09:03'
Winnipeg v útočném pásmu, Dustin Byfuglien objel branku, ale na Talbota nevyzrál.
08:16'
Jacob Trouba (Winnipeg) pálí z pravé strany a za Talbotem se rozezvučela branková konstrukce!
07:15'
Kyle Connor (Winnipeg) zaváží puk do třetiny Olejářů, ale to je také všechno, opět to není ani střela.
06:42'
Kyle Connor (Winnipeg) doráží na brankáře Olejářů, Cam Talbot má ale puk ukrytý kdesi ve výstroji, po bekhendovém pokusu Myerse.
05:44'
Edmonton v útočném pásmu, je to ale s minimálním počtem střel zatím...
04:42'
Nakonec končí puk v lapačce Cama Talbota, který přerušuje hru, vhazování ve třetině Olejářů.
04:05'
Hraje se ve středním pásmu, Edmontonu se nedaří přechod do třetiny Winnipegu.
03:05'
Vhazování po pravici Talbota, hosté úspěšnější, dostávají puk ze třetiny.
01:44'
Opět se hraje ve třetině Olejářů, zatím je to ale bez střel.
00:43'
Puk ve třetině Olejářů, hosté rozehrávají.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien, Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler, Scheifele, Ehlers – Laine, Little, Connor – B. Tanev, Lowry, Perreault – Appleton, Roslovic, Lemieux.

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – A. Larsson, Nurse, Benning, Gravel, Ch. Wideman, Garrison – Draisaitl, McDavid, Chiasson – Puljujärvi, Nugent-Hopkins, Khaira – Kassian, Brodziak, Lucic – Rieder, Spooner, Caggiula.

Rozhodčí: Skilliter, Kozari – Nansen, Shewchyk.
Předpokládané sestavy:

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – A. Larsson, Nurse, Ch. Wideman, Garrison, Benning, Gravel – Chiasson, McDavid, Draisaitl – Puljujärvi, Nugent-Hopkins, Khaira – Kassian, Brodziak, Lucic – Rieder, Spooner, Caggiula.

EDMONTON OILERS
Olejáři se sice nachází na hranici postupu do play off, ale po hrůzostrašném startu sezóny, kdy patřili k nejhorším mužstvům ligy, se neskutečně zvedli! Od 28. listopadu vyhráli sedm z osmi zápasů, naposledy řádili na ledě Colorada, kde vyhráli 6:4!
WINNIPEG JETS
V souboji dvou kanadaských mužstev se dá čekat parádní hokej! Přiznivci Winnipegu si již v této sezóně zvykli na skvělé výkony, které jejich Jets podávají. Ne náhodou je Winnipeg třetím nejlepším týmem Západní konference.
Vítejte u online přenosu utkání základní části NHL, v němž WINNIPEG JETS přivítá na svém stadionu EDMONTON OILERS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.