NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Vancouver - 19. října 2018   02:15

Winnipeg
Winnipeg
18:56' Laine (Wheeler, Byfuglien) • 44:58' Little (Ehlers, Byfuglien) • 52:46' Copp (Lowry) • 54:43' Byfuglien (Little, Ehlers)
Vancouver

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Tři hvězdy utkání
1. Bryan Little (WPG) 1+1
2. Dustin Byfuglien (WPG) 1+2
3. Connor Hellebuyck (WPG) 26 zák., 1 gól, 96,3%
Hokejisté Winnipegu nepřichystali svým soupeřům šťastný konec venkovního tripu a potvrdili, že proti Vancouveru se jim dlouhodobě daří. Po výhře 4:1 přerušili třízápasovou vítěznou šňůru soupeře a sami napravili své poslední zaváhání s Edmontonem.

Výhra se ale nerodila snadno a o všem rozhodla trefa Bryana Littla z 45. minuty, kdy se mu podařilo bekhendovou střelou využít přesilovku. Winnipeg následně převzal kontrolu nad utkáním a dokráčel si pro vítězství.
59:40'
Utkání se prakticky dohrává.
59:04'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Brendan Lemieux – 10 min.).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Ben Chiarot – 10 min.).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – 10 min.).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 10 min.).
59:04'
Na ledě po přerušení hry dochází ke strkanici a rozhodčí budou vylučovat. Bude se ale jednat o osobní tresty a počet hráčů na ledě se nezmění.
58:37'
A ti se vzápětí dopouští zakázaného uvolnění.
58:24'
Morrissey jen nahodil puk za branku Vancouveru. Tam ho sbírají hosté.
57:35'
Další útok hostí už střelou skončil, ale puk bez problémů zastavil Hellebuyck.
57:14'
Po chybě v rozehrávce se za pukem za branku domácích vydal Roussel, ale ani on, ani jeho spoluhráči, se ke střele nedostali.
56:58'
Do konce utkání zbývají poslední minuty. U puku jsou domácí.
56:08'
Hellebuyck přerušil po ráně Gudbransona od modré čáry hru.
54:43'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Takřka exhibiční zakončení a o vítězi zápasu je nejspíš rozhodnuto! DUSTIN BYFUGLIEN přihrál Littleovi do levé strany a zatímco si jeho spoluhráč naznačením povytáhl brankáře, sám si najel blíž k brance. Little následně poslal Byfuglienovi přesný pas, který zaklidil obránce domácích do odkryté klece. Asistence: Bryan Little, Nikolaj Ehlers.
54:35'
Wheeler si na druhé straně kluziště vynutil od Nilssona přerušení hry. Komerční přestávka.
54:11'
Horvat se uvolnil od obránce a zkusil bekhendovou střelou překvapit Hellebuycka, jenže těsně minul!
53:37'
A opět v akci Lowry s Coppem! Nilsson tentokrát vleže zachytil puk a schoval ho pod svým tělem!
52:46'
Aktivita domácích se vyplatila! Po vhazování se opět Jets tlačili k brankovišti, Nilsson se musel ohánět na všechny strany, ale ztratil puk z dohledu a dokonale toho využil ANDREW COPP, který se přiřítil ze strany, klepl do puku a Nilsson, ani přes reflexivní vykopnutí betonem, kotouč zastavit nedokázal. Asistence: Adam Lowry.
52:32'
Neskutečná šance domácích! Obrana Canucks měla z kolotoče, který rozjeli Ehlers s Lainem, doslova zamotanou hlavu a trestuhodně ponechala mezi kruhy volného Lowryho, který ale napálil jen horní tyč!
51:47'
Connor šel do přečíslení se Scheifelem. Zatímco na sebe Scheifele musel navázat vracejícího se obránce, Connor zkusil kličku na střed a bekhendovou střelu z mezikruží. Nilsson podržel svůj tým.
51:13'
Tečovanou střelu Trouby drží Nilsson v lapačce. Komerční pauza.
50:55'
Ani Vancouver se nedokázal při přechodu útočného pásma prosadit.
50:28'
Scheifele zavezl puk do útočného pásma, ale domácí o něho okamžitě přichází.
49:53'
Zakázané uvolnění Vancouveru ukončuje dlouhou pasáž bez přerušení a bez šancí.
49:25'
Ani Winnipeg, ani následně Vancouver se nedokázali usadit v útoku.
48:40'
Dlouhá pasáž bez přerušení. Na puku jsou domácí ve vlastním pásmu.
48:00'
Hraje se opět rychlý hokej ze strany na stranu. Oba týmy zkouší najít skuliny v obranách a dostat se ke střelám, avšak marně.
46:55'
Hellebuyck drží kotouč ve své moci. Komerční přestávka.
46:38'
Přečíslení domácích! Scheifele ale jen promáchl po přihrávce z pravého křídla.
45:54'
Těžký zákrok předvedl Nilsson, který vyrazil puk jen vedle sebe a měl štěstí, že se před brankovištěm nenacházel nikdo na dorážku.
45:34'
Winnipeg pokračuje v náporu. Vancouver odehrál na zakázané uvolnění.
44:58'
BRYAN LITTLE využívá přesilovou hru! Při přechodu útočné modré dostal přesnou přihrávku od Ehlerse, přebruslil mezi obránci do levého kruhu a bekhendem propálil Nilssona. Asistence: Nikolaj Ehlers, Dustin Byfuglien.
44:35'
Nilsson zastavuje puk lapačkou a přerušuje hru.
43:50'
Canucks vyhazují puk.
43:37'
Laine se dostal do výborné pozice, střílel z pravého kruhu, ale těsně minul!
43:21'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., podrážení).
43:03'
Nilsson raději ukryl nahozený kotouč pod lapačku a přerušil hru.
42:28'
Přišla od modré, ale byla zblokována a puk vylétl až do středního pásma.
42:15'
Hráči Winnipegu krouží v útočném pásmu a hledají pozici pro střelu.
41:37'
Domácí jsou v plném počtu.
40:40'
Na druhé straně ledu se okamžitě do šance tlačil Boeser, který ale trefil jen Hellebuycka.
40:32'
Domácí v oslabení vyrazili ve dvou do útoku, ale perfektní skluz bránícího hráče jejich šanci ukončil.
40:11'
Hosté zakládají útok za vlastní brankou. Pokračuje jejich přesilovka.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:05.
Vancouver ve druhé třetině už nic z přesilovky nevytěžil, ale dlouhých 97 sekund si přenese do závěrečné dvacetiminutovky. Do té půjdě za stavu 1:1, který svým gólem ve 33. minutě zařídil Horvat.
40:00'
39:37'
Tak to se Myersovi nepovedlo. Po návratu na led se dostal v útoku do kontaktu s brankářem Nilssonem a je mu odpískáno nedovolené bránění.
39:23'
Oba týmy jsou v plném počtu.
38:31'
Kotouč skončil mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:07'
Hellebuyck podržel svůj tým reflexivním zákrokem proti střele Boesera! Ten se dostal k puku mezi kruhu a střílel na vzdálenější tyčku, poté, co Hellebuyck byl nalepen na své pravé tyči a vyrazil střelu zpoza branky. Proti střele Boesera vymrštil svou ruku.
37:23'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Tyler Myers – 2 min., hrubost).
37:23'
Jenže se bude vylučovat na obou stranách a hrát se bude ve čtyřech. Myers se totiž k mantinelu přijel mstít a dostane trest za hrubost.
37:23'
Perreault se jen těžce zvedá z ledu v útočném pásmu. Ale nakonec to vypadá, že bude v pořádku. Byl sražen k mantinelu Edlerem.
36:34'
Hraje se dlouho bez přerušení. Challer trefil z blízka jen Hellebuyckův beton.
36:05'
Na druhé straně ledu Trouba přestřelil ránou od modré.
35:44'
Stecher zpoza levého kruhu tvrdě vypálil na Hellebuycka, který srazil puk do rohu.
35:04'
Příliš prudká přihrávka Jets vede k zakázanému uvolnění.
34:32'
Už to vypadalo, že Vancouver vyveze puk ze svého pásma. Ale parádní forčeking domácích nakonec přinesl ještě šanci Scheifeleho, jenž si sjel s pukem blíž k brance v pravém kruhu, ale ani nadvakrát Nilssona nepokořil.
34:20'
Kotouč se v obranném pásmu domácích dostal mimo led. Komerční pauza.
33:30'
Další zákrok Nilssona, který zastavil Lemieuxovo zakončení bekhendem.
33:21'
Laine zpoza levého kruhu nechal vyniknout Nilssonovu lapačku!
32:53'
Vancouver právě vstřelil branku!
To byl hodně nečekaný a šťastný gól BO HORVATA! Jen s velkým štěstím se dokázal prokličkovat přes Jacoba Troubu, málem ztratil puk, ale dokázal se zorientovat. V prostoru mezi kruhy do kotouče klepl a dostal ho za záda Hellebuycka, jenž už byl připraven na snadný zákrok a nepohlídal si prostor u tyče. Asistence: Derrick Pouliot.
31:45'
Canucks se řítili do přečíslení ve třech proti dvěma, ale Hellebuyck nakonec ani zasahovat nemusel.
31:16'
Schaller bleskově přejel kluziště až do pravého kruhu a prudkou střelou přinutil Hellebuycka k těžkému zákroku lapačkou. Ten ovšem opět svou úlohu zvládl. Komerční přestávka.
30:40'
Roussel byl sám před brankovištěm, ale na prudký kotouč nedosáhl! Hellebuyck si betonem pohlídal směr puku.
29:59'
Ch. Tanev se napřáhl na modré čáře, ale trefil jen zadní plexisklo za Hellebuyckem.
29:10'
Hellebuyck si stáhl vysoký puk do lapačky a přerušuje hru.
28:51'
Po chybné rozehrávce Winnipegu je odpískáno zakázané uvolnění.
27:49'
Hra se přesunula před Nilssona, Lowry střílil z levého kruhu, ale i hostující brankář vyráží.
27:33'
Okamžitě po vhazování pálil Edler, Hellebuyck byl připravený a vyráží puk.
27:30'
Střela od modré končí sražena v ochranné síti.
27:20'
Hosté drží puk v útočném pásmu.
26:52'
Hellebuyck připisuje první zákrok ve druhé třetině. Kotouč vyrazil po Goldobinově střele před sebe a ve změti hokejek ho překryl lapačkou. Komerční pauza.
26:39'
Horvatova střela z pravého kruhu skončila mimo.
25:54'
Domácí velmi rychle dostali puk na zadní mantinel útočného pásma. Tam o něho přichází.
25:34'
Boeserova rána od modré byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Hellebuyckem.
25:15'
Horvat zpětnou přihrávkou mezi kruhy našel jednoho ze svých spoluhráčů, ten ale nedokázal zpracovat puk, protočil se kolem své osy a bez střely celou šanci ukončil.
24:59'
Střela Chiarota od modré byla sražena do ochranné sítě.
24:45'
Vancouver zkouší taktiku nahazovaných puků, ale dostat se na zadním mantinelu ke kotouči se jim nedaří.
24:08'
Bez střely o postavení přichází. Virtanen následně ztrácí puk na útočné modré.
23:48'
Morrissey šikovně nahodil na Scheifeleho a Winnipeg se usazuje v útoku.
23:22'
Hosté sice vyhráli buly, ale téměř okamžitě uspěchaným vyhozením vrací puk na hokejky domácích.
23:13'
Lemieux si vynutil zásah Nilssona střelou od mantinelu. Bude se vhazovat v obranné třetině Vancouveru.
22:48'
Perreault z levého kruhu minul Nilssonovu klec.
22:28'
Hosté vytěsnili hru mimo své pásmo, ale Jets se opět řítí zpět do útoku.
21:44'
Rána od levého mantinelu byla Nilssonem vyražena mezi kruhy, odkud pohotově střílel Laine. Nilsson chytá a přerušuje hru.
21:35'
Domácím se podařilo dostihnout nahozený puk a usadit se v útoku.
21:00'
Oba týmy zatím v úvodu druhé třetiny předvádí neúspěšné pokusy o přechod středního pásma.
20:17'
Rychlý přechod Taneva do útoku byl zastaven čistým nárazem na mantinel.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:09.
První třetina přinesla hodně vysoké tempo hry s převahou Winnipegu. Ten se nakonec dokázal i střelecky prosadit v přesilovce v samém závěru úvodní dvacetiminutovky.
20:00'
19:35'
Morrissey z mezikruží nebezpečně střílel, ale Nilsson vytěsnil puk ramenem.
19:25'
Canucks se pokusili nahodit puk, ale ten sbírá domácí obrana.
18:56'
Na druhý pokus se PATRIK LAINE dočkal! Opět dostal přesný pas do levého kruhu a ránou z první překonal přesouvajícího se Nilssona! Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien.
18:40'
Domácí kombinují v útoku. Laine přestřelil.
18:19'
Začíná zkrácená přesilovka Winnipegu.
18:05'
Connorova střela od modré byla zblokována.
17:50'
O puk se bojuje v útočném pásmu domácích.
17:14'
Edler na zadním mantinelu podrazil Coppa a Vancouver má po přesilovce.
17:11'
Byfuglien využil chyby soupeře v rozehrávce, na červené čáře se zmocnil puku a vyrazil za obranu soupeře! V souboji jeden na jednoho s brankářem ale neuspěl, Nilsson dostal proti jeho střele svůj beton.
16:45'
Jets dostávají puk ze svého pásma.
16:19'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., vysoká hůl).
16:10'
Hosté kombinují v útočném pásmu. Ke střele se ale nedostávají.
15:35'
Po přerušení hry se bude vylučovat na straně Winnipegu.
15:27'
Winnipeg se rychle vrátil do útoku a znovu to byl Tanec, kdo ohrozil Nilssona. Ten tentokrát přerušuje hru.
14:59'
Nilsson srazil tečovaný puk do levého rohu. Tanev se neprosadil.
14:45'
Hra je přerušena, komerční pauza.
14:41'
Oba týmy při přechodu středního pásma chybují a přichází o puky.
14:00'
Hraje se dlouho bez přerušení. Huttonova střela od modré na Hellebuycka neprošla.
12:54'
Domácí opět v náporu! Tečovaná střela od modré minula Nilssonovu klec.
12:15'
Až nyní se hosté dostali krátce do útočného pásma, ale přichází o puk po souboji u levého mantinelu.
11:45'
Vancouver nadvakrát odvrátil útok soupeře. Na puku ale stále hráči Jets.
11:02'
Dlouhá kombinace domácích v útoku nakonec k ničemu nevedla. Puk se po celém obvodu pásma dostal až na modrou, kde se ho zpracoval Myers, jenže kotouč se dostal až do středního pásma. Po střele domácího beka je pískáno postavení mimo hru.
komerční přestávka.
10:14'
Nilsson musel opět na led a zachytit kotouč, který jeho směrem vyslal z pravého kruhu Copp. Hostům se v posledních minutách nedaří odvracet útoky soupeře, zatím je ale drží brankář.
10:00'
Kotouč byl sražen v pásmu Vancouveru mezi diváky.
09:43'
Laine z pravé strany brankoviště provětral beton Nilssona.
09:12'
Pořádný závar u branky Nilssona, který se dostal dál od levé tyčky a Scheifele toho chtěl zpoza klece využít. Hostující brankář se ale stihl vrátit a ucpat mezeru.
08:50'
Goldobin si dokázal na útočné modré protečovat na zadní mantinel, ale v souboji s dvěma domácími hráči byl přetlačen.
08:16'
Nilsson si poradil jak se střelou Connora z pravého kruhu, tak s dělovkou Myerse od modré. Následně přerušuje hru. Komerční pauza.
07:44'
Byfuglien vysokým obloučkem vybojoval útočné pásmo.
07:10'
Winnipeg nahazoval puk ještě před červenou čárou a rozhodčí pískají zakázané uvolnění, k velké nelibosti Laineho, který se řítil za kotoučem.
05:59'
Vancouveru se podařilo až po téměř další půl minutě dostat kotouč ze svého pásma a hned se do šance vřítil Virtanen, jehož ale Hellebuyck dokázal vybruslit a zlikvidovat jeho střelu z pravého kruhu.
05:22'
Domácí v útočných snahách trochu ožívají. Myersova rána od modré skončila na zadním mantinelu.
04:21'
Kotouč byl sražen do ochranné sítě za Nilssonem. Vhazovat se bude v obranném pásmu hostí.
04:02'
A další šance Vancouveru! Tentokrát se na středu dokázal Schalleruvolnit, ale nastřelil jen Hellebuycka.
03:44'
Domácí sice sebrali nahozený puk, ale Morrissey chyboval a prakticky přihrál Rousselovi do šance. Hellebuyck vyráží.
03:17'
Domácí pokazili rozehrávku, kotouč ve středním pásmu zachytil Baertschi, ale ačkoliv mu na pravém křídle najížděl spoluhráč, rozhodl se hostující útočník střílet sám. Minul.
02:57'
Kotouč znovu skončil mimo ledovou plechu. Vhazuje se před Hellebuyckem.
02:26'
První ostrý zákrok domácího brankáře po ráně od modré, jíž po vhazování vyslal Gudbranson.
02:21'
Nahození od zadního mantinelu před brankoviště zachytil Hellebuyck do lapačky.
02:13'
Tu přerušilo až postavení mimo hru Vancouveru.
01:53'
Hellebuyck nahozený puk okamžitě rozehrál, rozhodl se nepřerušovat hru.
01:20'
Oba týmy se prostřídaly v rychlých útocích. Chiarot od levého mantinelu minul Nilssonovu klec.
00:15'
Brandon Tanev protečoval střelu soupeře do ochranné sítě a hned zkraje utkání se bude vhazovat před Hellebuyckem.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien, Chiarot, T. Myers, Morrow – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Little (A), Ehlers – B. Tanev, Lowry, Copp – Perreault, Roslovic, Lemieux.

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Ch. Tanev (A), Edler, Gudbranson, B. Hutton, Stecher, D. Pouliot – Boeser, Horvat (A), Bärtschi – Eriksson, Gaudette, Goldobin – Virtanen, B. Sutter (A), Roussel – Motte, M. Granlund, Schaller.

Rozhodčí: Morton, Rank – Amell, Pancich.
Oba celky se spolu střetly v minulé sezoně třikrát a ve všech zápasech se z výhry radovali Jets.
Slušný start do sezony mají za sebou i ve Winnipegu. Jets zatím urvali z šesti zápasů tři výhry, a i přes domácí porážku s Edmontonem po prodloužení, což se dalo považovat za ztrátu, mohou být s úvodními duely spokojení. Proti Vancouveru se navíc Winnipegu dlouhodobě daří a domácí věří, že dokáží vítěznou šňůru soupeře zastavit.
Vancouver, který přijede na led Winnipegu, absolvuje velmi dlouhý venkovní trip a proti Jets to bude pro ně již šestý zápas venku v řadě. Po dvou porážkách chytili Canucks parádní formu a v posledních třech duelech vybojovali cenné výhry v Tampě, na Floridě a v Pittsburghu.
Zámořská NHL nabídne v noci ze čtvrtka na pátek souboj dvou kanadských celků mezi Winnipegem a Vancouverem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.