05:24' Boychuk  (Després, Dalpe) • 23:43' D'Agostini  (Ebbett)
Stricker, Watson – Castelli, Progin
Vaillant Arena
Canada

Přeji hezký zbytek večera, na shledanou!
Z mé strany to je pro tuto chvíli vše, Spengler Cup bude pokračovat druhým hracím dnem, kdy se nejprve v 15:10 utkají Kalpa Kuopio s Oceláři Třinec, večerní duel pak obstarají Thomas Sabo Ice Tigers Norimberk s domácím týmem HC Davos.
Úvodní utkání skupiny Cattini končí, z vítězství 2:1 se raduje tým Kanady! Hráči javorového listu byli v úvodní dvacetiminutovce jasně lepším týmem, v šesté minutě se navíc trefou Zacha Boychuka dostali do vedení. To v prostřední třetině zdvojnásobil Matt D'Agostini, Davos ale ještě v téže dvacetiminutovce odpověděl trefou Thierryho Badera. Závěrečná perioda mnoho hokejové krásy nenabídla. Domácí se sice snažili nepříznivý stav zvrátit, Kanada si ale své území hlídala a svého soka k další brance nepustila.
59:30'
Lindbäck je opět na střídačce, Davos nahazuje puk do útočné třetiny.
59:16'
Po icingu domácích se hra stěhuje před branku Lindbäcka, brankář Davosu se vrací do svého území.
59:00'
Davos je kompletní, domácím ale ke srovnání zbývá pouhá minuta. Brankář Lindbäck je na střídačce, Davos to zkouší se šesti bruslaři v poli!
58:30'
Devadesát vteřin do konce. Kanaďané opět dostali hru do útočného pásma, z rohu kluziště se ale do střelecké pozice nedostali. Domácí se osvobodili.
57:51'
Davoští se dalšímu náporu Kanady ubránili, Hischier pak vyvezl kotouč do soupeřova pásma.
57:21'
Kanaďané kombinovali v útočném pásmu, střela Noreaua od modré ale Lindbäcka nijak nepřekvapila.
56:58'
Linus Klasen chtěl před kanadskou brankou tečovat přihrávku z rohu kluziště, Klasen ale svou holí zasáhl pouze Fucalovu masku. Přesilovka pro Kanadu.
56:28'
Na druhé straně musel Lindbäck zasahovat proti akci Micflikiera, domácí brankář si místo u své pravé tyče pohlídal.
56:00'
Davosu se povedlo dostat hru do soupeřova pásma, od modré pak prudkou ránu na Fucala vyslal Jung. Domácí obránce ale netrefil branku.
55:31'
Maxim Noreau se na modré čáře opřel do přesné přihrávky, jeho rána z první ale našla cestu jen do Lindbäckovy lapačky. Komerční přestávka.
55:15'
Nepovedená kombinace domácích končí na zakázaném uvolnění.
55:00'
Davoským se ale následná akce nepovedla, když pronikajícího Lindgrena zastavil signalizovaný ofsajd.
54:29'
Micflikier se snažil vydolovat kotouč v rohu pásma Davosu, domácí obránci ale byli úspěšnější.
54:00'
Davos je kompletní. Kanaďané ještě v závěru přesilovky zkusili jednu kombinaci, hosté ale neuspěli.
53:31'
Další střela Maxima Noreaua se od zadního mantinelu odrazila mimo hrací plochu, buly ve středním pásmu.
53:16'
Du Bois nejprve před vlastní brankou zastavil střelu Noreaua, poté sám odpálil kotouč za Fucalovi branku.
52:50'
Kanadě se nepovedl ani další útok, domácí se opět osvobodili.
52:24'
Kanaďané kombinovali v útočném pásmu, Fabbrovi pak ale na modré utekl kotouč do středního pásma.
51:48'
Vyloučení v týmu HC Davos (Marc Wieser – 2 min., vysoká hůl).
51:46'
Dnešní utkání sleduje 6 300 diváků, ve Vaillant aréně je vyprodáno!
51:35'
Davoští se znovu dostali do útočné třetiny, opět ale nedokázali vystřelit. Puk se poté odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se bude poblíž Fucalovy branky.
50:57'
Domácí se dostali do útočného pásma, brankář Fucale ale nemusel zasahovat. Na druhé straně pak po rychlé protiakci Lindbäcka otestoval Mitchell.
50:09'
Neujala se ani další akce Kanady, svou střelu mezi tři tyče nevměstnal Micflikier.
49:40'
Boychuk předvedl rychlý přechod středního pásma, jeho následná střela z kruhu pro vhazování ale skončila jen na Lindbäckově vyrážečce.
48:54'
Kanadě nevyšla ani další kombinace, když Dalpe nedosáhl na dlouhý pas.
48:10'
Kotouč se držel ve středním pásmu, do koncové zóny se ale nepodíval ani na jedné straně. Za Kanadu to marně zkoušel Didomenico, na druhé pak přes modrou čáru neprošel Meyer.
47:15'
V neutrální zóně se kotouč zmocnili Kanaďané, jejich rozehrávka ale skončila na icingu.
46:51'
Kanaďané se dostali do útočné třetiny, rána Quinceyho od modré ale byla sražena do rohu kluziště. Domácí posílají hru do středního pásma.
46:11'
Dino Wieser se snažil prokličkovat do útočné třetiny, jeho postup ale zastavil ofsajd. Komerční přestávka.
45:30'
Hra se přesunula na druhou stranu kluziště, domácí ale brankáře Fucala nijak neohrozili. Nevedlo se ale ani Kanaďanům, kteří se nedostali přes modrou čáru.
44:45'
Kanaďané se velmi rychle dostali do útočného pásma, rána Fabbra z pravé strany ale Lindbäcka nepřekvapila.
44:22'
Fucale vyráží pokus Pestoniho do ochranné sítě, vhazovat se bude po levé ruce kanadského brankáře.
43:56'
Kanada je kompletní. V závěru přesilovky ještě kanadského brankáře ohrožovali Dino Wieser a Luca Hischier, ani jeden ale neuspěl. Hosté poté odpálili kotouč na icing.
43:12'
Další pokus du Boise od modré již byl nebezpečnější, Fucale ale byl připraven. Kanada opět posílá puk do neutrální zóny.
42:45'
Davoští se dostali do útočného pásma, Dario Meyer ale v dobré pozici pouze promáchl. Kanada se opět osvobodila.
42:23'
Špatná rozehrávka domácích končí na icingu, buly před Lindbäckem.
42:16'
Davosu se nepovedlo udržet kotouč v útočném pásmu, Kanada se osvobodila.
41:47'
Davoští hráči se tlaku soupeře ubránili, nyní si navíc zahrají přesilovou hru. Rozehrávka Maxima Lapierra z vlastního pásma skončila mezi diváky, menší trest za zdržování hry.
41:02'
Icing Kanady.
40:49'
Domácím je odpískáno sevření puku, vhazovat se bude poblíž Lindbäckovy branky.
40:27'
Třetí třetina začala akcí Kanady. Kotouč se po Ebbettově střele snášel do davoského brankoviště, brankář Lindbäck ale dokázal zasáhnout.
40:01'
Druhá třetina je u konce, skóre se pohnulo o jednu branku na každé straně, Kanada však stále vede o jednu přesnou trefu. V prostřední části se hra velice vyrovnala, Davos byl Kanadě důstojným soupeřem, v závěru periody navíc dokázal odčarovat kouzlo brankáře Fucala. V čtyřiadvacáté minutě nejprve Kanadu do dvoubrankového náskoku poslal D'Agostini, necelé dvě minuty před druhou sirénou pak Vaillant arénu rozradostnil Bader.

Třetí třetina začne přibližně v 22:05.
40:00'
39:34'
Na druhé straně se do dobré šance dostal Ambühl, který objel branku, pak ale přestřelil.
39:04'
Kanaďané se pokusili odpovědět náporem, obrana Davosu ale dobře zafungovala a svého soka do šance nepustila.
38:06'
Davos právě vstřelil branku!
Domácí skórují a dotahují se na rozdíl jediné branky! THIERRY BADER ve vlastním pásmu sebral Kanaďanům kotouč, obránce domácího celku se pak vydal na dlouhou cestu do útočné třetiny, kterou zakončil střelou z osy kluziště nad Fucalovu vyrážečku! Bez asistence.
37:44'
Kanaďané kontrolovali kotouč v útočném pásmu, do útočné třetiny se ale nedostali. Podobně na druhé straně dopadl Lindgren.
36:45'
Luca Hischier zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej přenechal najíždějícímu Nygrenovi. Ten chtěl střílet od modré, ránu ale odrazil jeden z hráčů Kanady do středního pásma.
36:15'
Davos je kompletní. V závěru přesilovky se ještě ke střele odhodlal D'Agostini, Lindbäck byl připraven.
35:35'
Kanada sice dlouho kombinovala v útočném pásmu, ale bez střeleckého efektu. Davos se osvobozuje.
35:01'
Další práce pro brankáře Davosu, Lindbäck tentokráte zastavil pokus Currana od modré.
34:50'
Lindbäck kryje pokus Bieksy, vhazovat se bude po pravé ruce domácího brankáře.
34:36'
Davos se v úvodu oslabení dobře bránil, pak ale nesrovnané obranné linie mohl využít Dalpe, v nájezdu z pravé strany ale netrefil branku.
34:10'
Přesilovka pro Kanadu, držením se provinil Perttu Lindgren.
33:33'
Do hry obou celků se vloudily nepřesnosti. Kotouč se sice pohybuje z jedné strany kluziště na druhou, nepřesné finální přihrávky ale hatí veškeré útočné snahy na obou stranách.
32:55'
Pestoni se nedokázal prosadit kolem bránícího Fabbra, o chvíli později neuspěl ani Aeschlimann.
32:18'
Chris Egli se individuálně protáhl do útočné třetiny, jeho následný pokus ale skončil jen v lapačce připraveného Fucala. Komerční přestávka.
32:04'
Kanada je kompletní. Hosté se ihned po návratu potrestaného Gagnona vrhli do útočné třetiny, Lindbäck ale byl připraven.
31:48'
Klasen pasem do přebrankového prostoru k teči vybízel Marca Wiesera, ten ale Fucala nepřekonal.
31:15'
Klasen se do útočné třetiny neprotlačil, Kanada se opět osvobozuje.
30:45'
Kanaďané jsou ve čtyřech, Davos navíc musí začít z vlastního pásma.
30:32'
Velké chvíle Zacha Fucala! Kanadský brankář se na brankovišti musel pořádně roztáhnout, aby zastavil všechny pokusy domácího týmu! Kanada zatím branku neinkasovala!
30:11'
Du Boisova střela od modré byla sražená před Ambühla, který ještě hledal lépe postaveného Marca Wiesera. Ten ale promáchl.
29:52'
Přesilovka Davosu bude dvojnásobná! Aaron Gagnon si v souboji s Hischierem pomohl nedovoleně, Davos má k dispozici čtyřicet devět vteřin hry pěti proti třem!
29:38'
Kanaďané se v oslabení zatím dobře brání, Davos se nemůže dostat do útočného pásma.
28:52'
Domácí mohli přesilovou hru zužitkovat již po jedenácti vteřinách, Dario Meyer ale z bezprostřední blízkosti trefil břevno kanadské branky!
28:41'
Chris Didomenico řešil hrozící přečíslení, jeho bránění ale bylo v rozporu s pravidly, Davos si tak po komerční přestávce zahraje další přesilovku.
28:22'
Domácí se pokusili o rychlou rozehrávku z vlastního pásma, kotouč ale zamířil jen na zakázané uvolnění.
28:00'
Kanada je kompletní. V závěru přesilovky ještě své štěstí od modré zkoušel du Bois, jeho pokus ale minul branku.
27:32'
Fucale předvedl další dobrý zákrok proti pokusu Ambühla, při zákroku se ale kanadskému brankáři uvolnila přilba, sudí proto přerušil hru.
27:06'
Fucale pouze vyrazil střelu Lindgrena před dojíždějícího Klasena, ten ale trefil jen boční síť domácí branky.
26:41'
Domácí drží kotouč v útočném pásmu. Od modré své štěstí zkoušel Klasen, puk však netrefil branku. Davos pokračuje v pásmu Kanady.
25:59'
Domácí se dostali do dobrého tlaku, díky signalizované výhodě navíc byl posílen o jednoho hráče v poli. Kanaďané se však ubránili, nyní ale po faulu Kylea Quinceyho budou hrát v oslabení.
25:01'
Dalpe zvolil střelu na vyrážečku, kotouč ale netrefil branku!
25:01'
Zac Dalpe dostal průnikový pas za domácí obranu, při zakončení ale byl seknut vracejícím se bekem, sudí nařídili trestné střílení!
24:30'
Kanaďané se vstřelenou brankou dostali do pohody. Hráči javorového listu drželi kotouč v útočném pásmu, další střelu na domácího brankáře ale zatím nevyslali.
23:43'
Kanada právě vstřelila branku!
Kanadští hokejisté předvedli rychlý přechod do útočné třetiny, po krátké kombinaci v pásmu soupeře pak mohou slavit druhou branku! MATT D'AGOSTINI dostal namazáno na levý kruh pro vhazování, střelou švihem pak nekompromisně zavěsil kotouč pod horní tyč Lindbäckovy branky! Asistence: Andrew Ebbett.
23:10'
Při dalším pokusu se již Kanaďané do útočné třetiny dostali, rána Crecknella od modré ale mířila vedle branky. Na druhé straně pak v protiakci neuspěl Jung.
22:36'
Kanaďané se nejprve v útočné třetině neprosadili, jejich následný pokus o opětovný přechod do soupeřova pásma končí ofsajdem.
21:55'
Nepřesná rozehrávka Davosu končí na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje do pásma Davosu.
21:45'
Davoští pokračují v aktivní hře. V útočném pásmu se chtěl prosadit Simion, kanadští obránci ale byli úspěšnější.
20:57'
Davos pokračuje v dobrém nástupu do prostřední dvacetiminutovky. Lukas Stoop dostal ideální pas na vrchol kruhu pro vhazování, proti jeho dělovce se však gólman Fucale dokázal přesunout! Další icing Kanady.
20:25'
Ve druhé třetině se jako první do šance dostali domácí. Do Ambühlovy pobídky se na modré opřel Kparghai, jeho pokus ale brankář Fucale vyrazil. Kanada následně odehrála kotouč na icing.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je u konce, s jednobrankovým vedením do kabiny jdou hráči Kanady. Zámořský tým jednoznačně ovládl první třetinu, v níž mohl přidat i více branek. Jednu Kanadě neuznali sudí pro posunutí branky, další příležitosti pak zmařil pozorný Lindbäck. Jediným střelcem tak zůstává Zach Boychuk.

Druhá třetina začne přibližně v 21:15.
20:00'
19:34'
Domácí se v závěru třetiny dostali do útočného pásma, z rohu kluziště ale kotouč nevydolovali.
18:50'
Domácí sice již jsou kompletní, Kanada ale stále drží kotouč v útočném pásmu. Proti Lindbäckovi to neúspěšně zkoušel Cracknell, o chvíli později pak nevyšla kombinace mezi Mitchellem a Winnikem.
18:05'
Dalpe v další slibné pozici pouze promáchl, domácí se následně dokázali osvobodit.
17:40'
Ebbett zpoza branky hledal mezi kruhy stojícího Dalpeho, ten ale svou střelu z první poslal jen do připraveného Lindbäcka.
17:15'
Kanaďané již jsou rozestavení v útočném pásmu. Dobrou tečí se chtěl prosadit Ebbett, brankář Lindbäck však byl připraven. Kanada pokračuje v tlaku.
16:46'
Davoští se v tomto oslabení zatím brání velmi dobře. Domácí drží kotouč daleko od vlastní branky, Kanadě se zatím kombinace nedaří.
16:16'
Uvidíme třetí přesilovou hru Kanady, Marc Aeschliann nedovoleným způsobem zastavil rodící se přečíslení.
15:49'
Kanaďané se rychle dostali do útočné třetiny, po krátké kombinaci se ke střele od modré dostal Winnik. Lindbäck byl připraven.
15:32'
Přechod Kanady přes střední pásmo byl kostrbatý již od začátku, vše nakonec skončilo ofsajdem.
14:50'
Domácí jsou kompletní, Davos se okamžitě vydal do útočné třetiny. Snažení Simiona ale skončilo v rohu kluziště, kde se kotouč zmocnili hráči javorového listu.
14:30'
Neujal se ani další pokus Kanady, střela Micflikiera od modré letěla příliš vysoko.
13:48'
Lindbäck opět zasahuje. Z pravé strany jej po rychlé kombinační akci ohrožoval Cracknell, brankář Davosu byl opět připraven. Domácí se navíc dokázali osvobodit.
13:25'
Rychlá kombinace mezi Ebbettem a Dalpem končí rychlou střelou druhého jmenovaného z prostoru mezi kruhy a výborným zákrokem brankáře Lidbäcka.
13:00'
Domácí získali kotouč a odpálili jej za kanadskou branku.
12:41'
Gól neplatí, branka Davosu byla ze svého postavení vychýlena dříve, než Kanaďané vystřelili!
12:41'
Kanaďané rychle vstřelili branku, domácí ale reklamují posunutí branky! Rozhodčí jdou volat!
12:34'
Kanada si zahraje přesilovku, držením si v souboji pomohl Félicien du Bois.
12:16'
O chvíli později se do samostatného úniku dostal Inti Pestoni! Domácí útočník zkusil střelu mezi betony, Fucale byl připraven! Komerční přestávka.
12:00'
Davos se dostal do útočné třetiny, Fucale se měl co ohánět. Kanadského brankáře ohrožovali Hischier a Marc Wieser, ani jeden ale neuspěl.
11:11'
Kanaďané dlouho motali hlavy domácích bránících hráčů, finální přihrávka na najíždějícího Ebbetta ale nebyla přesná a Lindbäck tak nemusel zasahovat.
10:35'
Cracknell chtěl v rohu útočného pásma vybojovat kotouč pro své barvy, domácí se ale dokázali ubránit. Davos ale následně odpálil puk na zakázané uvolnění.
09:52'
Lindbäckova rozehrávka zpoza vlastní branky se o hrazení odrazila do ochranné sítě, buly v pásmu Davosu.
09:27'
Kanaďané jsou stále aktivnějším týmem, Lindbäck opět musel zasahovat. Domácí se pouze sporadicky dostávají do blízkosti soupeřovy branky, gólman Fucale navíc zatím příliš mnoho práce neměl.
08:59'
Další práce pro Lindbäcka, brankář Davosu kryje střelecký pokus Lapierra.
08:28'
Kanaďané se dostali do další rychlé akce, přihrávka Ebbetta v přečíslení dvou proti jednomu na Gagnona ale byla zblokována.
07:54'
Daniel Winnik se vydal za vystřeleným kotoučem do útočného pásma. Kanadský útočník ještě dokázal vystřelit z velmi ostrého úhlu, Lindbäckova lapačka ale byla připravena.
07:22'
Kanaďané se rychlou kombinací dostali do útočné třetiny, střela Quinceyho z levé strany ale trefila jen Lindbäckovu lapačku. Komerční přestávka.
06:40'
Hischier se ze středního pásma vydal do pětice hráčů soupeře, útočník Davosu nakonec dokázal pro své barvy získat útočnou třetinu, jeho spoluhráči ale následně kotouč neudrželi.
06:00'
Boychuk mohl přidat druhou branku, kanadský útočník ale v předbrankovém prostoru netrefil vzduchem letící pas.
05:48'
Icing Davosu.
05:24'
Branka je uznána, Davos tak přichází o možnost oddechového času! Rychlý přechod Kanaďanů do útočné třetiny nakonec byl v souladu s pravidly, přihrávka Simona Desprése se následně od bruslí dojíždějícího ZACHA BOYCHUKA odrazila do domácí branky! Asistence: Zach Després, Zac Dalpe.
05:24'
Kanaďané dopravili kotouč do branky! Trenér Davosu si ale bere Coaches Challenge z důvodu možného ofsajdového postavení Kanady!
05:05'
Lindbäck opět zasahuje. Velmi aktivně si v útočném pásmu počínal Bieksa, ani on, ani jeho spoluhráči ale mezeru v Lindbäckově postoji nenašli.
04:32'
Švýcarský tým se po oslabení vrhl do útočné třetiny, brankáře Kanady ale hráči Davosu neohrozili. Na druhé straně pak Lindbäck vyrazil pokus Mitchella.
04:02'
Davos je kompletní. Domácí se v závěru oslabení dokázali ubránit.
03:50'
Ihned po vhazování se k rychlé střele dostal Didomenico, Lindbäckova lapačka ale byla dostatečně rychlá.
03:47'
Nygren chtěl z rohu vlastního pásma vyhodit kotouč do střední třetiny, puk se ale o tvrzené sklo odrazil do ochranné sítě. Buly před brankou Davosu.
03:24'
Kanada se rozestavila v útočné třetině a rychlou kombinační hrou si vypracovala dvě dobré šance. Střela Currana od modré, ani dorážka Cracknella z předbrankového prostoru ale brankáře Lindbäcka nepřekonaly.
02:52'
Kanaďané se velmi rychle vrátili do útočné třetiny, do dobré střelecké pozice se dral Dalpe. Jeho pokus ale byl přizvednut do ochranné sítě.
02:23'
Hráči Davosu u vlastní modré zachytili kanadskou rozehrávku a odpálili kotouč za branku Fucala.
02:02'
Uvidíme úvodní přesilovku utkání. Dario Meyer nedovoleně poslal k ledu jednoho ze soupeřů, Kanada bude hrát s jedním mužem v poli navíc.
01:46'
Quincey ve středním pásmu na mantinel tvrdě poslal Egliho, Kanaďané následně mohli jít do rychlé akce. Ta ale skončila nepřesným zpětným pasem.
01:15'
Davos se dostal do útočné třetiny, kombinace pořádajícího celku končí střelou Heldnera od modré, se kterou neměl Fucale žádné problémy.
01:02'
Kanaďané zvládli buly ve vlastním pásmu, Zac Dalpe pak velmi rychle přešel do útočného pásma. Jeho střelecký pokus ale brankáře Lindbäcka nepřekvapil.
00:40'
Nepřesná rozehrávka Kanady končí na icingu.
00:33'
Po chybě domácích za vlastní brankou se ke kotouči dostal D'Agostini, který jej okamžitě servíroval najíždějícímu Didomenicovi. Ten ale z první přestřelil.
00:16'
Úvodní buly pro Davos. Domácí se ale okamžitě dostali pod tlak kanadské první formace, hráčům Kanady se nakonec sice povedlo získat kotouč, sudí ale pískají ofsajd.
00:01'
Hráči jsou na ledě, úvodní utkání skupiny Cattini mezi Davosem a Kanadou začne za pár okamžiků!

HC Davos: Lindbäck (Senn) – Nygren, Kparghai, Du Bois (A), Stoop, Sanguinetti, Buchli, Heldner, Jung – Ambühl (C), Lindgren, Meyer – Hischier, D. Wieser (A), M. Wieser – Pestoni, Aeschlimann, Egli – Simion, Bader, Klasen.

Team Canada: Fucale (Coreau) – Bieksa (A), Wiercioch, Fabbro, Quincey, Després, Noreau, Curran – Dalpe, Boychuk, Emmerton – Ebbett (C), D'Agostini, DiDomenico – Micflikier, D. Moore, Lapierre – T. Mitchell, Cracknell, Winnik (A) – Gagnon.

Rozhodčí: Stricker, Watson – Castelli, Progin.
Pořadatelský klub z Davosu a reprezentace kanadských hráčů, kteří působí v elitních evropských týmech – toto je složení večerního zápasu prvního hracího dne Spenglerova poháru. Oba výběry patří mezi stabilní účastníky turnaje. Žluto-modří, tedy reprezentanti pořadatelského města, byli ve finále nejstaršího hokejového turnaje světa již čtyřicetkrát, hokejisté Kanady čtyřiadvacetkrát. Javorové listy aktuálně drží zlatý hattrick – vyhráli na tomto turnaji v letech 2015, 2016 a naposledy loni, když Spengler Cup pojali jako generálku na olympijské hry v Pchojngčchangu, kam se následně pro olympijský bronz vydali ve velmi podobné sestavě. Davos byl naposledy ve finále v roce 2012 a šampionem byl domácí výběr naposledy ještě o rok dřív.

Kanadská hokejová reprezentace toho v letech, kdy se nehrají olympijské hry nebo nepravidelný světový pohár, kromě mistrovství světa moc neodehraje. Sraz hokejové smetánky v Davosu ale reprezentanti kolébky hokeje nevynechají. Nejedná se sice o tým nejlepších borců, které Kanada světovému hokeji vychovala, jsou to ale výborní hráči působící mimo elitní soutěž světa. Mezi známá jména aktuálního pětadvacetičlenného týmu, který jako hlavní trenér povede Kevin Dineen a jako generální manažeři legendy NHL Ron Francis a Sean Burke, patří například Kyle Quincey, Kevin Bieksa, Simon Després, Maxim Lapierre, Dominic Moore, Zach Boychuk nebo třeba Andrew Ebbett, které si mohou hokejoví fanoušci vybavovat ze spousty zápasů v NHL.

Pro domácí tým HC Davos bude Spenglerův pohár tvořit vítané odreagování od neveselé sezóny ve švýcarské lize. Davos se kvůli nepřesvědčivým výsledkům dokonce rozloučil v průběhu ročníku s klubovou legendou – 27. listopadu přestal být trenérem a generálním manažerem Arno Del Curto, který v klubu působil od roku 1996! Momentálně je Davos na předposlední jedenácté příčce, když ve 27 zápasech nasbíral 25 bodů a na postup do play off ztrácí propastných 17 bodů.

Nominovaná soupiska Davosu: Lindbaeck, Senn – Payr, Sanguinetti, Buchli, Nygren, Heldner, du Bois, Stoop, Kparghai, Jung – Kessler, Ambühl, Hischier, Lindgren, Pestoni, Aeschlimann, D. Wieser, M. Wieser, Simion, Corvi, Bader, Roedin, Klasen, Meyer, Frehner, Egli

Nominovaná soupiska Kanady: Fucale, Coreau, Climie – Despres, Bieksa, Curran, Fabbro, Quincey, Wiercioch, Vukovic, Noreau – Conrad, Knelsen, Gagnon, Micflikier, Mitchell, Dalpe, Ebbett, Boychuk, Cracknell, Emmerton, Winnik, Moore, D´Agostini, Lapierre, Didomenico
Hezký den ze švýcarského Davosu! Ve Vaillant Areně se prvním hracím dnem rozběhne devadesátý druhý ročník hokejového turnaje Spengler Cup. Kromě pořádajícího Davosu se nejstaršího hokejového turnaje zúčastní také ruský Magnitogorsk, finské Kuopio, německý Norimberk, tým Kanady a také Oceláři Třinec.

Šest týmů bylo rozlosováno do dvou skupin, ve večerním duelu se utkají účastníci skupiny Cattini – domácí HC Davos a Tým Kanady.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.