Nejlepší hráči: Lukáš Cikánek (KLA) - Jan Hanzlík (SPA). Končí dnešní utkání mezi Kladnem a Spartou. Středočeši znovu Pražany porazili a do tabulky si připisují důležité tři body. Hezký zbytek neděle, v pátek se znovu těším z Kladna "na počtenou".
60:00
59:52
Procházka mířil od vlastní modré, jeho střelu ale obránce zastavil.
59:43
Puk ve středním pásmu, je jasno.
59:17
Patera od červené trefuje boční oblouk branky.
Oddechový čas si vyžádal také domácí trenér Zdeněk Vojta.
58:58
Cikánek podržel puk před nájezdem sparťanských útočníků.
58:33
Dvakrát tečovaný pokus Sersena končí mimo branku.
58:10
Sersenovu střelu a dorážky Jánského gólem nekončí.
Sparta v šesti.
Oddechový čas pro Spartu.
58:03
Přihrávka rukou, provinilo se Kladno.
57:49
Teď už však o zakázaném uvolnění Sparty nemůže být pochyb.
56:50
Ivan Rachůnek tečoval puk, sudí ale zapískali zakázané uvolnění, hlavní sudí však čárové poupravil a vhazuje se ve středovém kruhu.
55:55
Přesto Kladno mohlo slavit řekl bych rozhodující branku. Michal Dragoun si najel z druhé vlny a jeho tvrdá rána skončila na horní tyčce!
55:20
Bližňák byl nejblíže k nebezpečnému zakončení. Sparta se tlačí dopředu, času není moc.
54:41
Moc dlouho se nehrálo a následuje další zakázané uvolnění.
54:31
Zakázané uvolnění Kladna.
53:22
Kallovu střelu ze zajímavé pozice Pöpperle ukryl do lapačky.
53:08
Alex Foster se hezky uvolnil, jeho střelu z poměrně velkého úhlu ale chytá Cikánek.
52:27
Do Kladna si našlo cestu 3 016 diváků.
52:09
Knotkovo nahození splnilo cíl, bude se vhazovat před sparťanským brankářem.
51:41
Valský krásně našel Lukáče, který před Pöpperlem netrefil ideálně.
50:28
50:19
A také obětaví obránci. Teď srazil střelu Procházka.
50:13
Myslím, že zatím sledujeme asi nejlepší přesilovou hru v zápase. V čase potřeby ale drží Kladno Cikánek.
49:45
Philipp si sjel na přihrávku z čáry, kotouč však netrefil. Další střelu od modré už Cikánek chytil.
49:14
Hanzlíkovu střelu Cikánek moc dobře neviděl, ale přesto vyrazil.
48:42
Sparta vyhrála buly, domácí se ale dostali k puku a vyhodili.
48:28
Pavel Patera (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
48:04
Kladno právě vstřelilo branku!Tomášovi Rachůnkovi utekl v obranném pásmu puk od hokejky, které převzal VÍTĚZSLAV BÍLEK, jehož střelu smolně tečoval Pöpperlemu jeden z obránců. Bez asistence.
47:55
Drtinovo nahození Pöpperle ukryl před dojíždějícími hráči Kladna.
47:11
Kallovu ránu vyrazil Pöpperle.
46:51
Piskáček teď podcenil kotouč směřující přes všechny čáry a Jánský stihl ještě vybídnout Žalčíka, jemuž ale střela nesedla.
46:09
Philippovi přeskočil na modré puk přes hokejku.
44:34
Kočí teď tečoval pokus Piskáčka těsně nad. Pöpperle se jen bezmocně ohlédl. Teď měla Sparta štěstí.
42:09
Hovorka se hezky dostal před Pöpperleho, který vyrazil betonem.
41:55
Jaroslav Kalla (KLA) dostává dvě minuty za držení hole.
41:06
Jednu střelu Majeského vyrazil Pöpperle, Sparta ve čtyřech.
40:52
Kalla neuspěl proti Pöpperlemu, Kladno čeká 14 sekund 5/3, dvě minuty za sekání dostává Mario Bližňák (SPA).
40:20
Sparta dohrává početní nevýhodu, zatím úspěšně.
40:01
Po dvou třetinách vede Kladno nad Spartou 2:1. Jedinou branku druhé třetiny dal Ivan Rachůnek už v první minutě. Hra poté nabrala tempo. Ani jeden z týmů se však prosadit nedokázal. Třetí třetina začne v 19:15.
40:00
Branky bylo docíleno až po čase.
40:00
Pavel Patera docílil se sirénou branky, bude se volat videorozhodčímu!
39:33
Sparťané se rychle osvobodili.
39:06
A tak dojde na vyloučení. Dvě minuty za hákování pro Petera Jánského (SPA).
39:06
V ponechané výhodě ujížděl Kalla na Pöpperleho, který jeho střelu vyrazil pravým betonem!
38:46
Lepinovo nahození končí v rukavici Pöpperleho.
38:14
Majeský má dnes hodně ofenzivní choutky. Kolikrát ale chybí v obraně. Teď se však dostal ke střele, Pöpperle vyrazil.
37:39
Hra nabrala sice na tempu, ale zároveň mi přijde, že i na opatrnosti.
35:57
Kafkovu střelu Pöpperle vyrazil.
35:32
Kalla byl za brankou v souboji s Milamem, který ho podle sudích nefauloval, nicméně Kalla dostal do obličeje přesně o hranu mantinelu. Nepříjemný moment pro domácího útočníka, který ale nakonec sám odjíždí.
34:47
34:25
Ani přesilovka Sparty není zrovna nebezpečná.
34:03
Po bitvě v kladenském pásmu se dostal k puku Valský, který ho udržel v pásmu Sparty. Hosté se pak k puku dostali, ale vyhodili na icing.
33:11
Kotouč odražený od mantinelu přikryl Cikánek pod lapačku.
32:53
Hovorka hned z buly vyhodil.
32:47
Jason Lepine (KLA) nezachytil pohyb sparťanského útočníka a poté si pomohl hákováním.
31:39
Oba týmy v plném počtu.
31:36
Kočí se dostal k zakončení, Cikánek ale chytá.
31:24
Hanzlíkova střela spadla těsně před Cikánkem. Domácí gólman měl ale reakce rychlé.
30:57
Ofsajd Sparty.
30:38
Majeský se "řítil" do brejku, obránci Sparty ho ale dohnali.
30:12
Dragoun vyzkoušel Pöpperleho pozornost.
29:39
Michal Broš (SPA) a Jason Lepine (KLA) si půjdou zchladit hlavy na trestnou lavici. Broš krosčekoval Lepina, který se ohnal krátkou sekerou.
28:44
Jánský se dostával do zakončení, které mu na poslední chvíli domácí obránci znemožnili.
28:12
Bílek s Kafkou uháněli dva na jednoho. Kafka ale nezpracoval přihrávku Bílka.
27:25
27:14
Kuchler hledal před brankou Hovorku, kterého ale nepustil k zakončení Hanzlík.
26:24
Majeského střelu vyrazil Pöpperle a puk doletěl až do středního pásma.
26:07
Patera hezky oslovil Kallu, který ale střílel po ledě a nedůrazně.
25:25
Mario Bližňák (SPA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
25:08
Kalla dostal krásnou křížnou nahrávku, ale jeho samostatný únik zastavil milimetrový ofsajd.
24:07
Jánský pálil tvrdě, ale na úkor přesnosti.
23:51
Majeský přenechal odražený puk Cikánkovi, který s tím ale moc nepočítal. Pro Kladno to nakonec dopadlo dobře.
22:58
Bílek se tlačil před branku, kde našel hokejku Knotka, od té se ale puk odrazil těsně mimo.
21:43
Sparta vycítila šanci, ale nemyslela moc na zadní vrátka, když Hovorkovu střelu dojel Kalla, ale nemířil přesně.
20:43
Sparta právě vstřelila branku!Hrubka Kladna na modré čáře a Sparta srovnává prakticky z první její velké šance v zápase. Jánský nahrál při přečíslení IVANU RACHŮNKOVI, který neměl problém trefit odkrytou část branky. Asistence: Peter Jánský.
20:01
Skončila první třetina, Sparta měla dobrý úvod a zdálo se, že by se mohla jako první prosadit, jenže pak domácí nahodili motor a hosté z Prahy chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Všechno načal už ve 4. minutě Jiří Bicek, ke kterému se přidal o jedenáct minut později Libor Procházka. Druhá třetina začne přibližně v 18:21.
20:00
19:41
Pöpperle byl hodně nepřesvědčivý při střele Kuchlera, následně domácí publikum ocenilo Bickův hit na Kočího.
19:30
Kočí vybojoval kotouč na Valském, ale následně ho vyhodil znovu na zakázané uvolnění.
19:01
Tenkrát si nerozuměl s Kočím a Sparta zahrála na zakázané uvolnění.
18:38
Dragoun hledal přihrávkou Kallu, Hanzlík ale nepropustil kotouč.
18:09
Milamova střela od modré nebyla pro Cikánka nebezpečná.
18:02
Ivan Rachůnek nahazoval na Cikánka, kotouč poté sám dojížděl, ale Cikánek ho stihl pokrýt.
17:06
Bicek využil chyby v rozehrávce Sparty a poté mířil těsně mimo.
16:20
A Sparta je v plném počtu.
16:10
Cikánek znovu zastavuje puk za svojí brankou.
15:46
Sparta se lehce osvobozuje a nepouští Kladno do šancí.
14:54
Přesilovka Kladna je znovu bídná.
14:20
Michal Sersen (SPA) dostává dvě minuty za hákování.
14:03
Kladno právě vstřelilo branku!Sparta si vytvoří tlak, ale bez střeleckých šancí. Domácí momentálně nemají tlak, ale každá jejich akce je nebezpečná. Dragoun našel zpoza branky LIBORA PROCHÁZKU, který si sjel před branku a premiérovou brankou v letošní sezoně posílá Kladno do dvoubrankového vedení. Asistence: Michal Dragoun.
12:19
Kladno se hezkou kombinací dopracovalo až k nebezpečnému zakončení Bicka, jehož prudkou ránu vyrazil Pöpperle levým betonem.
11:02
A tentýž hráč vybojoval buly v útočném pásmu Kladna.
10:45
Sparta se znovu dostala do přečíslení, nahrávku Žalčíka ale zastavil Procházka.
10:33
10:03
Kladnu se znovu nedaří dostat do pásma.
09:30
Kladno nepřesně rozehrálo, což byl podnět pro osvobození Sparty.
08:54
Sám Pöpperle si teď zbytečně zavařil, když chtěl rozehrát puk, ale obránci byli pod tlakem. Kladno se dostalo k puku a po další střele Majeského měl Pöpperle práce až nad hlavu, puk ale skončil pod jeho tělem.
08:33
Kladno si zahraje další přesilovku. Yorick Treille (SPA) zastavil hrozící kladenské přečíslení a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
07:31
Hosté hned z protiútoku zahrozili, ale Broš nedostal ideální přihrávku a poté byl moc blízko Cikánkovi, který utěsnil mezeru mezi betony.
07:18
Kafka zpoza mantinelu přistrčil před branku na Lukáče, který si dlouho rovnal puk a nakonec nepřekonal Pöpperleho beton.
06:41
06:34
Drtinovu střelu tečoval jeden z obránců mimo branku.
06:14
Ofsajd Sparty, která zatím nemá v oslabení větší problémy.
05:49
Kladenská přesilovka však nemá parametry nebezpečné.
05:15
Broš číhal na šanci na brejk, dostal ale složitou příhrávku a Kalla ho o puk obral.
04:41
Kladenská aktivita je odměněna přesilovkou. Dvě minuty za držení dostává Alex Foster (SPA).
04:35
Valský výborně našel před brankou Lukáče, který se pokoušel o zakončení. Měl ale nejspíš nahrávat, najížděl mu před branku volný spoluhráč.
04:03
Navrátilec Kalla přistrčil puk Dragounovi, který znovu nechal vyniknout Pöpperleho lapačku.
03:09
Kladno právě vstřelilo branku!Kladno nepolevilo ve snaze a odměnou mu je první branka zápasu. Patera vyhrál buly pro JIŘÍHO BICKA, který se snadno dostal kolem Ivana Rachůnka, našel si střeleckou pozici a propálil Pöpperleho. Asistence: Pavel Patera.
03:05
Bicek nahrál na modrou Procházkovi, jehož chytré nahození tečoval nad branku nechtěně Broš.
02:52
A znovu tito dva v akci, Knotek přenechal Hluchému do jízdy, jehož střelu forhendem chytil Pöpperle do lapačky.
02:33
Hluchý zkoušel štěstí z úhlu. Pöpperle ale jeho střelu vyrazil.
02:17
I přes lepší start Sparty si první zákrok připsal Pöpperle, který vyrazil střelu Procházky od modré.
01:48
Sparta začala rozhodně aktivněji, než domácí borci, k šancím se ale nepropracovala.
01:02
Bližňákovu střelu zastavil padající obránce.
00:41
Majeský nepřesně rozehrál, Sparta této chyby však využít nedokázala.
00:08
Utkání začalo vyhraným kladenským buly a zároveň prvním zakázaným uvolněním Středočechů.
00:01
Úvodní sestavy: Rytíři Kladno: Cikánek (Chábera) - Majeský, Drtina, Lepine, Procházka, Piskáček, Kameš, Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, Kafka - Látal, Knotek, Hluchý - Bílek. HC Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, D. Kočí, Philipp, Husák, Krstev, Kasík - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Pacovský, Žalčík, Forman. Rozhodčí: Fraňo, Souček - Bádal, Pouzar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.