Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemné prožití vánočních svátků a u sportovních onlajnů zase někdy na počtenou.
Dnešní bláznivý zápas nakonec vyhráli hosté. Pokud by se nehrála první a třetí třetina, zřejmě by to nikomu příliš nevadilo. Většina branek totiž padla ve střední části a zbytek zápasu se už dohrával bez většího vzruchu. Tedy pokud samozřejmě nepočítáme samostatné nájezdy, ve kterých Boleslavští příliš neexcelovali. Jediným úspěšným střelcem byl litvínovský Jenáček a z předvánočního výletu z Mladé Boleslavi si hosté odvážejí dva body.
65:00
Litvínov právě vstřelil branku!MARTIN JENÁČEK rozhoduje dnešní utkání! Litvínovský forvard se rozjel, mezi kruhy se zastavil a čekal, co udělá Valent. Chvilkovou pohybovou stagnaci nakonec přerušil Jenáček, který střelou švihem nad Valentovu lapačku zařizuje druhý bod pro Litvínov.
David Výborný ze svého nájezdu vůbec netrefil branku.
Robin Hanzl vyškolil Valenta, na poslední chvíli mu ale ujel kotouč.
Rýgl zvolil nejjednodušší zakončení, tedy střelu a minul Volkeho branku.
Valent vychytal Hübla.
Balaštíkovu kličku pokryl betonem Volke.
63:35
Balaštík neuspěl ani přízemním pokusem z úhlu a do konce boleslavské přesilovky zbývá pouhých třicet sekund.
63:23
Litvínov se osvobozuje a střídá.
62:48
Znovu se Rýgl pokoušel prosadit střelou od modré čáry. Ani Rýgl, ani dorážející Balaštík se neprosadili.
62:19
Rýglova sražená střela skončila až ve Volkově náručí.
62:04
Podkonický byl podražen a Martin Jenáček (LIT) jde odpočívat na trestnou lavici.
61:00
Prodloužení se zatím hraje v útočném duchu, ani Balaštík však na druhé straně neuspěl.
60:13
Kubinčák volil v úniku dva na jednoho individuální zakončení, Valent kotouč kryje.
60:01
Třetí třetina byla gólově velmi dietní a o vítězi rozhodne prodloužení nebo samostatné nájezdy.
60:00
59:54
Zakázané uvolnění Litvínova, hra je teď velmi kouskovaná.
59:49
Vhazování před litvínovskou brankou.
59:48
Domácí si berou oddechový čas.
59:21
Hujsa z úhlu vyslal propagační pokus na Valenta. Vypadá to, že se dnešní zápas bude prodlužovat.
58:57
Trávníček operoval za Hüblovou brankou, o puk nakonec přišel.
58:06
Buly ve středním pásmu, hra je teď hodně opatrná, nikdo nechce udělat chybu.
57:28
Hra se teď usídlila před Volkem, hosté střídají.
57:23
Kousalík vyhazuje na zakázané uvolnění, Litvínov nemůže střídat a na led jde lajna Davida Výborného.
57:06
Volke předvedl efektní zákrok lapačkou, vhazovat se bude v litvínovském pásmu.
56:55
Litvínov je kompletní.
56:20
Domácím se přesilovka zatím vůbec nedaří.
55:27
Udeřit ale mohlo na druhé straně! Hujsův únik zastavil až skvělý Valent.
54:54
Majdan (LIT) byl na Čuttu dle rozhodčího příliš hrubý a inkasoval dvouminutový trest. Boleslav má šanci rozhodnout dnešní utkání.
54:30
Dnešní předvánoční utkání sleduje 3370 diváků.
53:45
Valent kryje nepříliš nebezpečné Pojkarovo nahození od mantinelu.
53:32
Zakázané uvolnění Litvínova, hra se teď po dlouhé době přerušila.
52:58
Balaštíkova střela zápěstím jen těsně minula Volkeho branku!
52:06
Hübl kličkoval tak dlouho, až o puk přišel.
51:18
Bahenský jel zcela sám na Volkeho! Rozhodčí ale zapískal ofsajd a vzrušení bylo zbytečné.
50:33
Litvínovští teď dlouho kombinovali v pásmu Boleslavi, ke střele se ale nedostali.
49:37
Hanzl se zapojil do hry a také hosté jsou ve standartním počtu hráčů na ledě.
49:14
Černošek vyhazuje přes všechny čáry.
48:33
Domácí jsou v plném počtu a zahrají si krátkou přesilovku.
47:37
Za nebezpečnou hru vysokou holí si jde na trestnou lavici sednout tentokrát Robin Hanzl (LIT). Síly na ledě se vyrovnají.
47:31
Tečovaný pokus Robina Hanzla pokryl jistý Valent. Další vhazování před boleslavským gólmanem.
47:08
Hay vyhazuje a Tomas se málem dostal ke kotouči.
46:58
Gulova pumelice skončila v ochranné síti.
46:33
Jakub Čutta (MBL) si jde už podruhé v dnešním utkání sednout na trestnou lavici za hru vysokou holí. Domácí s tímto verdiktem příliš nesouhlasí.
46:13
Puk v ochranné síti, hra je přerušena.
45:36
Hübl vybídl přesnou přihrávkou Kubinčáka ke vstřelení branky, Valent však předvedl mohutný rozklek a litvínovskou šanci zmařil.
44:43
Valent zabránil Majdanovi ve skórování, hosté jsou zatím ve třetí části aktivnější.
44:12
Domácí jsou v plném počtu, i tentokrát se Bruslaři ubránili.
43:47
Boleslavští se osvobozují.
43:29
Tomas zalehl puk a sudí přerušuje hru. Hra se bude stěhovat do středního pásma.
42:46
Hübl se prokličkoval až před Valenta, na poslední chvíli mu přizvedl hůl jeden z boleslavských obránců.
42:34
Kubinčák trefil z výhodné pozice jenom Borise Žabku.
42:12
Jaroslav Koma (MBL) podrazil Frolíka a rozhodčí tento čin ocenil dvouminutovým trestem.
41:56
Vhazování před Valentem.
41:03
Litvínovští zahájili třetí třetinu náporem, u puku jsou už ale domácí a můžou vymyslet nějakou ofenzivní strategii.
40:34
Kubinčákovu střelu srazil Hay.
40:01
Také v domácí brance dojde ke změně, Jaroslava Hübla nahradí Michal Valent.
Ve ŠKO-ENERGO Aréně se zatím střílí jako u Verdénu. Další třetina začne v cca 19:19.
Uf. Tak máme za sebou velmi zajímavou druhou třetinu. Zatímco první část byla oboustranně opatrná až nudná, druhá perioda byla festivalem gólů a také chyb brankářů na obou stranách. Jakmile jeden tým gólově udeřil, druhý klub se nenechal zahanbit a ihned odpověděl, v některých případech dokonce dvojnásobně.
40:00
38:49
Litvínov právě vstřelil branku!JIŘÍ GULA opět vyrovnává. S brankami se teď roztrhl pytel, brankáři na obou stranách rozhodně nemají čisté svědomí. Asistence: Martin Frolík.
37:38
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!DARELL HAY střelou ze střední vzdálenosti překvapil Volkeho a posílá domácí do vedení. Asistence: Jaroslav Balaštík.
37:32
Gula se tvrdě opřel do Balaštíka, boleslavský kanonýr ale není žádný rváč a výzvu k pěstní výměně názorů odmítl.
36:42
Podkonický se dostal do samostatného úniku! Jeho přízemní pokus v tísni ale Volke zlikvidoval.
36:04
Vyloučení na obou stranách, David Vrbata (MBL) a Karel Kubát (LIT) inkasovali dvouminutové tresty. Divákům se tento verdikt moc nelíbí
34:20
Litvínov právě vstřelil branku!To jsou věci, to jsou věci...branková smršť ve druhé třetině nemá konce, MARTIN FROLÍK vyrovnává na 3:3. Asistence: Martin Hujsa.
33:52
Litvínov právě vstřelil branku!ROBIN HANZL dorazil vyražený kotouč za Hübla a využívá přesilovku. Asistence: Viktor Hübl.
33:02
Drábek (MBL) vyhodil kotouč do hlediště a jde si odsedět dvě minuty.
32:47
Balaštík střílel z úhlu a Volke chvilku nevěděl, kde má kotouč. Vhazovat se bude v obrané třetině Litvínova.
31:25
Po trošku ospalé první třetině se diváci ve ŠKO-ENERGO Aréně baví hokejem. Není divu, padají góly a především - Boleslav je v dvoubrankovém vedení.
31:10
Boleslav ubránila i třetí přesilovku litvínovské Vervy.
30:40
Hosté kombinují v útočném pásmu, Boleslav zatím brání dobře.
29:46
Kubátova tvrdá střela mířila mimo a domácí se osvobozují.
29:10
Žabka (MBL) jde na dvě minuty na trestnou lavici.
28:06
Litvínov mění celkem pochopitelně brankáře. Nejistého Fraňka nahrazuje Volke.
28:06
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!Petr Franěk opět úplně ideálně nevyřešil situaci a Boleslav krásně vykombinovala obranu Litvínova. Zakončení pro MILANA MIKULÍKA už bylo lahůdkou. Asistence: Jaroslav Balaštík, Roman Tomas.
26:16
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!Tak tomu se říká blesková odpověď! Tentokráte zaváhal brankář hostů a pro ZBYŇKA HRDELA už nebyl problém zasunout kotouč do prázdné branky. Bez asistence.
25:30
Litvínov právě vstřelil branku!MARTIN FROLÍK překvapil Hübla a střelou z úhlu vyrovnává. Asistence: Martin Jenáček, Marek Černošek.
24:42
Rozhodčí prokázali svou manuální zručnost, když usadili tyče posunuté branky na své místo.
24:25
Hay zblokoval Hüblovu střelu z mezikruží, k bratranecké konfrontaci Hübl versus Hübl tak nedošlo.
23:40
Gerhát se k zakončení nedostal, rozehrávat budou z vlastní třetiny domácí.
22:56
Kubinčák prověřil tvrdou střelou z pravé strany pevnost Hüblovy výstroje, ta však bez potíží odolává.
22:34
Jenáček udělal kličku do středu hřiště a nastřelil Rýgla.
21:49
Balaštík obkroužil branku a přihrál do zajímavé příležitosti Mikulíkovi. Ten ale na kotouč v bezprostřední blízkosti Fraňkovy brány nedosáhl.
20:58
Vhazování v obrané třetině Boleslavi vyhráli domácí a ženou se dopředu.
20:31
Kubinčák se dostal k odraženému puku a vyslal nebezpečný pokus na Hübla. Ten však odolává a poradil si i s pokusem Robina Hanzla.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 18:22.
Máme za sebou první třetinu vyrovnaného utkání, ve kterém jsou zatím gólově úspěšnější domácí. O jedinou branku se postaral litvínovský Skuhrovec, který si srazil Výborného přihrávku na Balaštíka do vlastní branky. David Výborný tak dostal předčasný vánoční dárek a může se radovat ze vstupu do Klubu hokejových střelců.
20:00
19:35
Boleslavští už chtějí dohrát třetinu bez inkasované branky.
19:21
Hra je přerušena z důvodu sevření kotouče, vhazovat se bude před Hüblem.
18:37
Hübl operuje za boleslavskou brankou, nic kloudného ale nevymyslel.
17:55
Hosté jsou kompletní a hned mohli gólově udeřit! Kubát ani Hujsa se však neprosadili.
17:23
Hosté vyhazují.
16:08
Výborný opět kouzlil s kotoučem na holi a skvělou přihrávkou vyzval Balaštíka ke skórování. Boleslavský kanonýr jen těsně míjí.
15:43
Martin Frolík (LIT) složil k zemi Tomase a jde zpytovat svědomí na trestnou lavici.
15:14
Hujsa měl na pravé straně dostatek prostoru k zakončení, litvínovský útočník ale svoji střelu umístil doprostřed branky.
14:33
Kousalíkova střela od modré prolétla v dostatečné vzdálenosti od Hüblovy branky.
14:00
Kubinčáka teď skvěle odstavil Rýgl. Nebýt zásahu boleslavského obránce, Kubinčák by byl zcela sám před Hüblem.
13:48
Ofsajd. Vhazovat se bude před útočnou třetinou Litvínova.
12:59
Za vstřelenou branku vděčí Výborný Skuhrovcovi, který si jeho přihrávku srazil do vlastní sítě. Na to se historie ale ptát nebude.
12:37
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
12:20
Také druhé oslabení zvládli Bruslaři bez gólového trestu.
11:59
Domácí jsou v plném počtu.
11:27
Hübl s problémy vyráží a Litvínov musí rozehrávat z vlastní poloviny.
09:59
Boleslav bude hrát oslabení, Čutta (MBL) inkasoval dvouminutový trest.
09:13
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!A je to tady! Tribuny bouří a DAVID VÝBORNÝ se po zásluze raduje! Boleslavská legenda vstřelila 250 gól v reprezentaci či české nejvyšší soutěži a vstupuje do Klubu hokejových střelců. Asistence: Jaroslav Balaštík.
09:00
Také domácí si tedy zahrají přesilovou hru.
08:39
Černošek (LIT) inkasuje zbytečné dvě minuty za krosček na modré čáře.
08:27
Stříteského střelu s přehledem kryje Hübl.
07:56
Utkání se zatím obešlo bez gólových šancí, což platí i po Balaštíkově zblokované střele.
07:35
Kanadská spolupráce nevyšla, Hayovo nahození se k Baldwinovi nedostalo.
05:51
Boleslav je v plném počtu, kromě ojedinělé Hüblovy střely se hosté do výraznějšího ohrožení boleslavské branky nedostali.
05:21
Domácí se zatím brání s přehledem.
04:31
První souboj bratranců - útočník Hübl brankáře Hübla neprostřelil.
03:51
Robin Hanzl byl zřejmě nezaviněně atakován Mikulíkem (MBL), který si jde odpočinout na trestnou lavici na dvě minuty.
03:48
V ofsajdovém postavení se ocitl Podkonický.
03:15
Bahenský zakládá zpoza vlastní branky další útočnou zteč domácích.
02:13
Demel obkroužil Fraňkovu branku, přihrávka naslepo ale prosvištěla ven z obraného pásma Litvínova.
01:42
Hosté vyhazují a Drábek může rozjet další útočnou akci Boleslavi.
01:22
Tomas se dral dopředu, k zakončení se však nedostal.
01:09
Rozhodčí přerušuje hru, vhazovat se bude před Hüblovou brankou.
00:40
Kotouč je v držení lapačky Petra Fraňka.
00:19
Litvínovský kotel se uvedl sympatickým gestem, když pozdravil exlitvínovského Jaroslava Hübla.
00:01
Zápas začne minutou ticha za zesnulého prezidenta Václava Havla.
Dnešní utkání je specifické i pro boleslavskou hokejovou legendu Davida Výborného, který je jen krůček od vstupu do Klubu hokejových střelců. Pokud se dnes gólově prosadí, zařadí se do elitní společnosti kanonýrů, kteří vsítili v české nejvyšší soutěži či reprezentaci 250 a více branek.
Litvínovští mají zatím o deset bodů více než domácí Boleslav a zuby nehty se drží desáté příčky, tedy poslední pozice zaručující účast v předkole play-off. Po skvělém startu Litvínovu došel dech a z nejvyšší pozice následoval sešup do druhé poloviny tabulky. V posledním utkání hosté podlehli na domácím ledě Zlínu (1:3) a ani dnes to nebudou mít lehké, obzvláště když se budou muset obejít bez svého distancovaného lídra Martina Ručinského a kanonýra Františka Lukeše.
Domácí Boleslav se v poslední době výsledkově zvedá, v minulých dvou zápasech vybojovala pět bodů za výhry nad Třincem (3:2 po samostatných nájezdech) a Kladnem (2:0). Přesto zatím Boleslavští okupují poslední příčku v tabulce. Ztráta na sousední týmy však není nijak hrozivá a v případě vítězství se Bruslaři můžou posunout směrem dopředu.
Pěkný čtvrteční podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitního hokeje. Česká republika truchlí a drží státní smutek za zesnulého prezidenta Václava Havla, Tipsport extraliga ale jede stálým tempem a v rámci 33. kola české nejvyšší hokejové soutěže se proti sobě utkají celky Mladé Boleslavi a Litvínova.
Úvodní sestavy: BK Mladá Boleslav: Hübl J. (Valent) - Dudáš, Rýgl, Čutta, Beňovič, Hay, Žabka, Drábek, Koma - Balaštík, Bahenský, Demel, Svačina, Vrbata, Goertzen, Mikulík, Hrdel, Jiránek, Podkonický, Tomas, Výborný HC Verva Litvínov: Volke (Franěk) - Černošek, Stříteský, Kousalík, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš, Pojkar - Trávníček, Smolka, Gerhát, Hübl V., Jenáček, Kubinčák, Nylander, Majdan, Frolík, Hanzl, Hujsa, Bojer Rozhodčí: Turčan, Smitka - Bejček, Charvát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.