Penaltové drama plné zajímavých kliček tak skončilo díky gólu Petra Zámorského vítězstvím PSG Zlín. Za domácí skórovali Kubinčák a Sikora, dva góly hostů si připsali Veselý a Marušák.
To je pro dnešek vše, u dalšího hokejového přenosu na Onlajny.com se budu těšit na shledanou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
Vítěznou branku vstřelil PETR ZÁMORSKÝ, který si Růžičku vychutnal pohlednou otočkou.
Petr Zámorský skóruje! – 2:1 pro Zlín.
Nikola Gajovský vyzkoušel kličku Pavla Dacjuka, zakončení bylo příliš vysoko.
Petr Leška také nepřekonal Růžičku – 1:1.
Bekhnedový blafák Josefa Straky si Kašík vybruslil – 1:1.
Marušákova střela si na Růžičku také nepřišla – 1:1.
Ani Marek Sikora se střelou neuspěl – 1:1.
Jaroslav Balaštík Růžičku neprostřelil – 1:1.
David Hruška svou kličku přetáhl. – stále 1:1.
Růžička si zase poradil s Filipem Čechem.
Za stavu 1:1 se otáčí pořadí.
Ruský blafák Petra Lešky vychytal Růžička.
Nikola Gajovský trefil pouze tyč Kašíkovy brány – 1:1.
Petr. Holíka pokryl Růžička – 1:1.
Josef Straka si na Kašíkovi vylámal zuby – 1:1.
Filip Čech Růžičku také prostřelil – 1:1.
David Hruška blafák do forhendu zvládl – 1:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Jako první pojedou domácí.
Prodloužení branku i přes velký tlak Chomutova branku nepřineslo a o osudu utkání tak rozhodnou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
Kašík chytil vysoký oblouk. Ještě jedno vhazování.
64:51
Kašík zakročil proti Bartečkově ráně od modré.
64:46
Ještě se bude vylučovat. Bartečko si doslova došel pro faul Oldřicha Horáka (ZLN), který si odpyká dvě minuty za držení. Piráti si vzali oddechový čas.
63:56
Řezníček vystřelil velice dobře přes obránce. Růžička se štěstím kotouč vyrazil.
63:40
A na druhé straně chytil střelu Zámorského Růžička.
63:29
Zlínský gólman vyrazil do rohu střelu Krsteva od modré.
63:21
Kubinčák ve slibné pozici nezakončil důrazně. Kašík puk přikryl.
63:02
Ondráček sprintoval do brejku, ale přihrávku nezpracoval.
62:27
Čajánek vyhodil puk až za Růžičku.
61:11
Ofsajd hostujícího týmu.
60:54
Rána Kubinčáka byla sražena vysoko nad plexisklo.
60:50
Kašík vytáhl perfektní zásah lapačkou proti střele Kanaďana Bombersbacka.
60:21
Hruška poslal puk na Kašíka, ten ho přikryl a ještě musel čelit dorážejícímu Mrázkovi.
60:01
Začalo prodloužení.
Díky druhému gólu Chomutova z hole Marka Sikory ve 43. minutě srovnali Piráti stav a utkání půjde do prodloužení. Pro Piráty to jsou body po dlouhých sedmi neúspěšných zápasech.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:39
Leška se ocitl sám před Růžičkou, ten předvedl 20 sekund před koncem skvělý zákrok.
59:09
S Čajánkem se za domácí bránou nepáral Mrázek, rozhodčí ho trestat nebudou.
58:36
Bude se vhazovat po pravici Růžičky, který přikryl nahození.
57:57
Balaštík využil chyby Chomutovských v obranném pásmu a zakončoval těsně před Růžičkou. Domácí gólman se přetlačit nenechal.
57:32
V brankovišti byl aktivní Trefný, hostující obránci ho rychle srovnali do latě.
57:18
Nakonec uklidnil hru Kašík, který chytil oblouk od Bombersbacka z rohu.
56:56
V útočném pásmu úřadují Hruška, Straka a Sikora.
56:00
Řezníček teď uklidnil rozházenou hru a oba týmy mění formace.
54:12
Ve velkých šancích byli Leška a Řezníček, vylámali si zuby na Růžičkovi.
53:50
Holík nahodil kotouč a Martin Růžička ho podržel.
53:18
Domácí brankář se teď stihl rychle vrátit z výletu za bránu a zakročit proti pohotové střele Lešky.
52:38
Růžička opět zasáhl proti ráně Kubiše.
52:03
Horákovu střelu vyrazil Růžička do rohu.
51:51
Růžička lapil Čajánkovo nahození.
51:10
Další zákrok Kašíka proti střele Bombersbacka z ostrého úhlu. Piráti drží soupeře pod tlakem.
50:28
Šagát kombinoval s Bartečkem, skvěle se dokázal přemisťovat ze strany na stranu Libor Kašík. Bombersback pak nastřelil boční síť.
49:49
Bartejs minul bránu, před bránou byla přitom velká skrumáž.
48:48
S Ondráčkem se dobře vrátil David Hruška a zamezil mu ve tvorbě jakékoliv šance.
48:29
Kašík se zaskvěl proti střele Šagáta i dorážce Proška.
47:45
Čajánek díky svému důrazu vybojoval kotouč a vystřelil, puk se otřel o levou tyč domácí brány!
47:18
Kubinčák uklidňuje hru za vlastní bránou, oba týmy dostřídávají.
46:48
Hosté jsou kompletní, u puku Piráti.
46:37
Další akce je zastavená ofsajdovým postavením Sikory.
46:11
Rozhodčí přerušuje tlak domácích, jelikož stál Bartečko až příliš hluboko v brankovišti Kašíka.
45:53
Další Šagátovu střelu zblokoval Čajánek.
45:20
Šagátova střílená přihrávka projela kolem brány.
45:03
Zlín se rychle osvobozuje.
44:47
Hosté ze Zlína hráli v šesti a jejich hráčská lavice je tak potrestána dvěma minutami. Trest si odsedí Jiří Ondráček (ZLN).
44:43
Sikora v další šanci míjí!
44:25
Mrázek vysokým obloučkem osvobodil domácí z tlaku.
44:04
Proti Kubišově tvrdé střele s blýskl Růžička.
42:30
Piráti právě vstřelili branku!
David Hruška skvěle vybojoval puk ve středním pásmu, přihrál ho Nikolovi Gajovskému, který se rychle procpal do brejku. Kašík sice Gajovskému vypíchl holí puk, jenže na dorážku byl připraven MAREK SIKORA a svou příležitost proměnil. Piráti tak srovnávají stav. Asistence: Nikola Gajovský, David Hruška.
42:09
Veselý jen jakoby přihrál puk Růžičkovi, ten ho raději přikryl.
41:07
Bartečko z dorážky zametl puk těsně mimo Kašíkovu klec!
40:58
Další icing hostů.
40:45
Mrázkova střela zápěstím se otřela o horní tyč!
40:14
Sikora po přechodu přes modrou rychle nahodil puk na Kašíka, hostující obrana pak kotouč vyhodila na zakázané uvolnění.
40:01
Piráti se v závěru druhé třetiny probudili a začali Zlínu ukazovat růžky. Možná to zapříčinila šarvátka Bartejse s Horákem ze 34. minuty. Piráti se každopádně dokázali vrátit do hry, když ve 38. minutě Vojtěch Kubinčák vsítil první gól za záda Libora Kašíka a rozdíl ve skóre je po druhé třetině pouze jednogólový. Třetí dvacetiminutovka začne zhruba v 18:11.
40:00
39:50
Tejnorova střela byla zblokována.
39:40
Zakázané uvolnění Zlína.
39:31
Mrázek vystřelil od modré, Kašíkův zákrok sice nevypadal nijak jistě, ale účel splnil.
38:53
Radek Havel čistě zasáhl Petra Čajánka, který ho hned počastoval nějakým komentářem. Havel se za ním vydal, ale oba byli včas rozděleni rozhodčími.
38:24
Puk vypadl z ledové plochy, následná drobná roztržka na ledě skončí bez trestů.
37:24
Domácí dokázali na chvíli zamknout Zlín v obranném pásmu a poslal Josef Straka přihrávku volnému VOJTĚCHU KUBINČÁKOVI, který měl dost času zamířit a propálit Libora Kašíka v hostující bráně. Asistence: Josef Straka, Angel Krstev.
36:58
Mrázek dostal puk na modrou a okamžitě pálil. Kašík po dlouhé době přerušuje hru s kotoučem v moci.
36:03
Gajovský nedokázal zpracovat skvělou přihrávku Svobody před odkrytou bránu!
35:51
A následná rozehrávka Zlína končí zakázaným uvolněním.
33:04
Oldřich Hořák (ZLN) pálil dvakrát od modré a po přerušení si na něj vyšlápl Tomáš Bartejs (CHM). Jejich šarvátka skončila čtyřminutovým trestem za hrubost na obou stranách.
32:36
Hosté jeli do přečíslení tři na dva, Leška řešil situaci střelou, kterou chytil Růžička.
21:48
Ofsajd domácích.
31:30
Gajovský sice nejdříve rozehrávku pokazil, pak ale puk vybojoval zpět a dopředu vyslal Svobodu, ten z ostrého úhlu Kašíka nepřekonal.
30:24
Čajánek dostal přihrávku od domácí obrany přímo na hůl mezi kruhy, Růžička předvedl fantastický zákrok betonem.
29:53
Na druhé straně netrefil David Hruška rychlý puk před odkrytou klecí!
29:27
Růžička teď zasáhl nadvakrát proti Filipu Čechovi!
29:00
Hřebejk se prokličkoval do útočného pásma před dva hráče, třetí ho ale stejně o puk připravil.
28:33
Balaštík měl Růžičku na kolenou a dezorientovaného, ale tvrdou střelou trefil právě jen gólmana.
28:22
Marušákovu dělovku od modré opět lapil Růžička.
28:19
Veselý vystřelil z kruhu po levici Růžičky. Chomutovský brankář chytá a čeká na píšťalku,
27:58
Kubinčák se chopil nepřesné přihrávky Veselého, ale jeho pas do středního pásma byl stejně nepřesný.
27:16
Růžička neměl přehled o situaci kolem sebe, tak raději přikryl puk. Kolem něj široko daleko ale nebyl nikdo z hostů.
27:00
Pavel Kubiš vystřelil na Růžičku od modré, gólman puk vyrazil do ochranné sítě.
26:50
Hraje se dlouho bez přerušení a bez větší šance.
26:00
Hruška přihrával naslepo, jen na hůl Holíka, který upaloval dopředu. Nakonec jen nahodil puk a odjel střídat.
25:07
Dlouhý oblouček letěl do útočného pásma hostů na Balaštíka, puk si ale rychle sklepl Straka a uhasil tak téměř jisté ohrožení domácí brány.
24:37
Po dlouhém souboji u mantinelu se puk ve středním pásmu odrazil mimo ledovou plochu.
23:54
Kubišova přihrávka do ohně neprošla.
23:32
Angel Krstev střílenou přihrávku poslal až na zadní mantinel – zakázané uvolnění.
22:59
Balaštík v útočném pásmu vybojoval kotouč a ostře vystřelil na Růžičku, ten efektním zákrokem nebezpečí likviduje.
22:38
Akce neskončila nijak kloudně, Zlín opět vyhazuje a Mrázek uklidňuje hru za bránou.
21:49
Hosté vyhodili a Bartejs znovu rozehrává.
21:16
Puk zavezl Tejnor a domácí dostávají soupeře pod tlak.
20:27
Nepřesné rozehrávky na obou stranách otevírají druhou třetinu.
20:01
Do první třetiny utkání vstoupili mnohem lépe hosté, když okamžitě začali obléhat domácí bránu. Domácí sice dokázali srovnat tempo, ale v tu chvíli Zlín udeřil. Ve 14. minutě dorazil puk do klece Pirátů po Čajánkově střele Ondřej Veselý. O čtyři minuty později využili hosté přesilovou hru, když střelou od modré propálil vše, co stálo puku v cestě, Jiří Marušák. Hosté tak po prvním dějství vedou už 2:0, to druhé začne zhruba v 18:20.
20:00
19:46
V útočném pásmu dohrávají domácí.
17:47
Zlín právě vstřelil branku!
A hosté využívají svou přesilovku. Petr Leška přihrál puk na modrou JIŘÍMU MARUŠÁKOVI, který bez milosti pálil a kotouč z jeho hole se z drobnou tečí dostal až za záda Martina Růžičky. Asistence: Petr Leška, Jaroslav Balaštík.
17:26
Růžička předvedl dva pohotové zákroky proti dorážkám Petra Holíka.
16:51
Pavel Kubiš byl faulován Jaroslavem Mrázekm (CHM), který si jde odsedět už druhé dvě minuty v tomto zápase. Tentokrát za sekání.
16:14
Straka podržel puk na modré příliš dlouho a Hruška mu ujel. Zakázané uvolnění.
16:04
Filip Čech střílel od mantinelu, Růžička zasáhl.
15:40
Hosté za svou bránou uklidňují hru a oba týmy střídají.
15:11
Čajánek z otočky nahazoval rychlý puk do brankoviště, nikdo se ho ale neujal.
14:16
Rána Balaštíka za jízdy byla sražena do ochranné sítě.
13:53
Proti střele Balaštíka předvedl Růžička dobrý zákrok, domácí obrana pak vyhodila puk na zakázané uvolnění.
13:30
Petr Čajánek dostal dost prostoru a času na střelu, kterou sice poslal jen doprostřed brány, ale puk Růžičkovi vypadl a dostatek důrazu předvedl ONDŘEJ VESELÝ, který dorazil volný kotouč do brány. Asistence: Petr Čajánek, Zdeněk Okál.
12:30
David Hruška se skvělým pohybem uvolnil, vystřelit ale nedokázal.
12:10
Růžička kryje kotouč.
11:49
Petr Leška poslal nádhernou zadovku před bránu Balaštíkovi, ten ale puk nezpracoval.
11:04
Hosté se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
10:40
Svoboda nahodil puk na gólmana hostů z ostrého úhlu, Kašíkovi udělal puk potíže.
10:20
Hosté jsou kompletní.
09:52
Proti další střele Mrázka se opět vytáhl Kašík.
08:19
Dominik Tejnor byl v dobré střelecké pozici podražen Filipem Čechem (ZLN), který tak putuje na trestnou lavici. Dvě minuty za podražení.
07:34
Mrázek se směrem dopředu nerozpakoval a nahodil na Kašíka puk z poloviny hřiště. Gólman vyrazil puk do ochranné sítě a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
07:12
Střela od modré v podání Horáka letěla mimo.
06:35
I Pirátům se oslabení podařilo ubránit.
05:59
Valenta pálil od modré, Růžička puk viděl a bezpečně ho vyrazil do rohu.
05:36
Další vyhození kotouče domácími po nepodařené rozehrávce Zlína.
05:09
Piráti nedovolili Zlínu vystřelit a vyhodili kotouč přes všechny čáry.
04:34
Přesilovou hru si zahrají hosté. Vyloučen je Jaroslav Mrázek (CHM) na dvě minuty za hákování.
04:31
Tvrdou střelu Ondřeje Veselého vyrazil Růžička betonem.
03:56
Petr Zámorský v protiútoku střílí mimo.
03:30
Na druhé straně raději přikryl puk po nahození Růžička.
03:21
Kubinčákova střela zápěstím z mezikruží nenadělala Kašíkovi potíže.
02:50
Hosté přežili oslabení bez úhony.
02:45
Krstevovi střela od modré moc nesedla a přestřelil, Kašík pak nebezpečný puk zakryl lapačkou.
02:16
David Hruška pálil ostře a nepřesně.
01:53
Trefný poslal kotouč pouze na zakázané uvolnění.
01:23
Sikora s Bombersbackem podle čárových přešli do útočné zóny nepovoleně a je pískán ofsajd.
00:45
Prvním vyloučeným hráčem je Pavel Kubiš (ZLN), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
00:32
První střelu řešil Martin Růžička, proti kterému pálil Leška. Domácí gólman byl úspěšnější.
00:01
Za Martinem Růžičkou se z útrob stadionu vyvezli domácí borci a zápas tak může za několik okamžiků začít.
Na led už kráčejí hokejisté dalekého hostujícího celku, Piráti je budou za malou chvíli následovat.
Připomeňme, že oba předchozí zápasy v letošní sezóně skončily vítězstvím Zlína, který v prvním utkání zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech a druhé ovládl drtivým poměrem 7:1.
Vítám vás přímo z chomutovské SD ARÉNY, kde zhruba za 10 minut odstartuje zápas 35. kola Tipsport extraligy mezi domácími Piráty a PSG Zlín.

Piráti Chomutov: Růžička – Mrázek, Krstev, Tejnor, Prošek, Bartejs, Trefný, Havel – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Bombersback, J. Straka, Bartečko – Sikora, Svoboda, Šagát – Mainer, Kubinčák.

PSG Zlín: Kašík – Horák, Marušák, Valenta, Zámorský, D. Řezníček, Matějíček, Urbanec – Köhler, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Kubiš – Veselý, Čajánek, Okál – Melenovský, Ondráček.

Rozhodčí: Polák, Pavlovič – Hejl, Kajínek..
Dobrý den ze severu Čech! Na sedmi stadionech dnes začíná hokejový rok 2014 v Tipsport extralize. V chomutovské SD ARÉNĚ se spolu utká pátý s posledním týmem tabulky.

Piráti Chomutov pokračují ve své mizerné sezóně. V pondělním 34. kole se už zdálo, že si na domácím ledě poradí s Pardubicemi, když Nikola Gajovský v poslední třetině zvyšoval už na 3:0, jenže hosté předvedli perfektní obrat a Piráti padli 3:4 v základní hrací době. Už sedm kol tak čekají na výhru nebo nějaký impuls, který byl je dostal do formy. Nechme se překvapit, třeba jím bude právě rok 2014.

Hokejistům PSG Zlín se příliš nepovedla první třetina dlouhodobé části, během které se pohybovali mezi šestým až desátým místem. Posledních třináct kol už se ale drží v první pětce – ač bodově jen velmi těsně. I přes to, že v posledních pěti zápasech vyhrál jen jednou za tři body – v posledním kole na Slavii, kterou díky brankám Balaštíka a Köhlera v poslední desetiminutovce porazili 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.