Domácí navázali na dobrý výkon z Plzně a od samého začátku, kdy zvrátili utkání ve svůj prospěch, neměli problém s udržením náskoku až dokonce utkání a připisují si tři body. To Liberec si neodváží bodový příděl už ze třetího zápasu po sobě a dá se hovořit o možné "dece," která na hráčích z Podještědí leží. Děkuji za Vaší pozornost a těším se u dalšího utkání z KV Areny.
60:00
59:46
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Na podruhé se už MAREK HOVORKA nemýlí a zvyšuje na zřejmě konečných 5:0! Na vzdálenější tyči ho našel pasem Martin Zaťovič. Asistence: Martin Zaťovič, Radim Bičánek.
59:29
Hovorka se snažil doklepnout kotouč z úhlu do odkryté branky, trefuje pouze tyč!
59:06
A na trestnou přisedá i Nedvěd (LIB) – podražení.
58:59
Filippi (LIB) si poslední minutu třetí třetiny odsedí na trestné lavici – hákování.
58:53
Zucker to vzal na sebe a Melicherčíka nepřekonal.
58:21
Hosté hrají v plném počtu.
57:15
Koblasa to zkusil bekhendem. Branku přestřelil.
56:20
Hunkes (LIB) je dalším hříšníkem. Dostává dvě minuty za "vysokou hůl."
55:17
Hruška našel na druhé tyči Hovorku, který mohl zvýšit stav utkání. Melicherčík se ale bravurně přemístil a zhatil šance těchto dvou útočníků na připsání kanadských bodů.
Dnešní utkání sleduje 2457 diváků.
54:24
Liberečtí neházejí flintu do žita a snaží se napadat co to jenom jde.
53:12
MARTIN ZAŤOVIČ zvyšuje vedení Energie o další branku! Našla ho přihrávka vyslána z obranné třetiny od Michala Gulašiho a Zaťovič pak neměl problém po položení Melicherčíka kotouč zavěsit přímo "pod víko!" Asistence: Michal Gulaši, Marek Hovorka.
52:58
Filippi střílí a Závorka vyráží pouze před sebe přímo do skrumáže, kde je více modrých dresů, než bílo-zelených. Kotouč se následně dostává do rohu kluziště.
52:17
Bulířovo pokus končí v ochranné síti. Následuje vhazování v obranné třetině domácích.
51:10
Troufám si říct, že z této třetiny toho má více Liberec. Přesto si doposud nedokázal vytvořit opravdu vyloženou šanci, díky které by mohl náskok domácích snížit.
50:12
Vampola zkusil ostražitost Závorky střelou od modré. Jeho střela nenašla cestu do prostoru mezi třemi tyčemi.
49:10
Zacha ukličkoval u mantinelu sám sebe a tím přenechává kotouč domácím.
48:44
Kotouč mají v držení opět hosté.
Domácí maskot Varan Karlos učinil další ze svých kousků. Tentokrát vytáhl ze skříně svých rekvizit rybářskou síť a šel lovit do branky Melicherčíka.
47:52
Výtiskova střela skončila na brusli jednoho z energetiků.
46:01
Koblasa se dostal přes dva hráče až před branku střeženou Melicharčíkem a zkusil to bekhendem! Zadělal tím na velké problémy brankáři hostí a nejen jemu, ale i celé obraně, která nevěděla kam dřív.
45:03
Bude se vhazovat ve středním pásmu. Tečovaný kotouč opustil hranice kluziště.
44:14
Hosté kontrolují hru a jsou už delší dobu na puku. To dělá domácím značné problémy, protože jsou už pár minut vystaveni nepříjemnému tlaku.
43:03
Dernerova střela od modré zamířila do mantinelu za brankou domácího brankáře.
42:17
Nedvěd švihl zápěstím a kotouč končí v lapačce domácího brankáře.
41:53
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Ovšem bez šancí na obou stranách.
40:40
V úvodu třetí třetiny kontrolují kotouč domácí, kteří se pustili ihned do útočení.
40:01
Ve druhém dějství se síly rapidně srovnaly a ze strany Liberce šla vidět už výraznější strana něco s utkáním udělat. Domácí sice poodskočili o jednu branku ve vedení, ale na konci třetiny dokázal Valský snížit a jak je známo, branka do kabiny není nikdy žádaná a se sebevědomím mančaftu dokáže pořádně zamávat.
40:00
39:25
Liberec právě vstřelil branku!
A hosté snižují! Po lehkovážnosti domácích, kteří se zřejmě viděli už v kabině se ke kotouči po nahrávce od Nedvěda dostal JAKUB VALSKÝ a prostřeluje z bezprostřední blízkosti domácího Závorku. Asistence: Petr Nedvěd, Pavel Zacha.
38:22
Gulaši si vyšlápl na Jasse u mantinelu a vypadalo to opravdu "zámořsky." Tenhle hit zvedl nejednoho diváka v KV Areně z místa.
37:43
Liberečtí operují v útočné třetině. Nedaří se jim však dostat kotouč z rohu před branku nebo na modrou ke střele.
37:07
36:31
Koblasa (KVA) si nenechal líbit dotíravost jednoho z hráčů Liberce a je potrestán. A dvě minuty dostává i Vampola (LIB). Za hrubost.
36:02
Hosté se osvobozují od tlaku vyhozením kotouče.
35:40
Bičánek trefil beton Melicherčíka.
34:43
Dušek (LIB) nabízí další dvě minuty přesilové hry pro domácí. 2 minuty -hákování.
34:35
Víškova střela byla sražena do rohu.
33:21
Dřina se vyplácí! O tom by teď mohl vyprávět DAVID ZUCKER. Kotouč si doslova vydřel za brankou Melicherčíka, odstavil dotírajícího beka, dostal se před branku a kotouč propasoval mezi betony za záda brankáře hostů. Bez asistence.
32:16
Vlach nahrál Koblasovi a ten trefuje pouze vyrážečku Melicherčíka!
31:31
Liberec teď udržuje stálý tlak. Tohle obložení Závorkovo branky je opravdu dobře sehrané. Také z něho pramení střely ze všech stran.
30:18
Flek jel sám na Melicherčíka a zkoušel to střelou zápěstím. Brankář hostů s přehledem jeho šanci zlikvidoval.
29:32
Ani střela Dernera nenašla svůj cíl za zády Závorky.
28:52
Jassova střela se kolem Závorky jen mihla.
28:24
U kotouče jsou nyní energetici, kteří se pokouší usadit v útočné třetině.
27:48
Domácí hrají v plném počtu.
27:22
26:15
Vampolovo formace přebírá otěže a cítí šanci v době, kdy je více prostoru na ledě pro kombinaci.
25:47
Grman (KVA) útočným faulem vyrovnává počet hráčů na ledě – hákování.
25:21
Na trestnou lavici usedá Čakajík (LIB) – držení protihráče.
24:22
Zacha to zkoušel z otočky a vyšel se svým pokusem naprázdno. Trefil pouze jednoho z energetiků. Mimochodem, tomuto hráči je pouhých patnáct let a už hraje v první formaci se zkušeným Nedvědem!
23:53
U Liberce jde vidět snaha něco udělat s výsledkem. Tým ze severu Čech je o mnohem výraznější, než-li tomu bylo v první třetině.
23:30
Zaťovičovo střelu srazil do ochranné sítě Víšek.
23:07
V dobré pozici se ocitl Víšek. Při dorážce neudržel stabilitu a kotouč končí mimo branku.
21:48
Valský dorážel po střele od modré kotouč za Závorku. Domácí brankář nechyboval a pořád drží čisté konto.
21:02
Domácí se dostali ve třech do brejku. Ze situace tři na jednoho ale nic navíc vytěžit nedokázali.
20:24
Nedvěd nahazoval před branku a zkoušel najít spoluhráče, který by mohl dorazit kotouč do branky. Spoluhráči ale měli k puku daleko.
20:01
Onlajny.com od této sezóny nabízí kompletní statistiky ze všech utkání hokejové extraligy. Po první třetině lze vyčíst, že úspěšnější na vhazování jsou domácí, kteří dominují po první třetině v procentech poměrem 79:21. Za to v tvrdosti a v hitech kralují Tygři z Liberce poměrem 10:11 hitů.
První třetina je u konce. Ta probíhala v režii domácích, kteří vsítili dvě branky. Liberec se do vážnější šance snad ani nedostal a když už, tak všechny pokusy zlikvidoval dnes jistý Závorka. Osobně jsem zvědavý na druhou třetinu. Zda-li se Liberec zvedne a předvede kýžené drama.
20:00
18:20
A opět kotouč končí v rohu kluziště, kde k němu má blíže Parýzek.
17:51
Hostům se podařilo rozbít kombinaci energetiků a míří směr branka soupeře.
16:54
Říha zkusil vystřelit od modré. Střelu vyráží domácí brankář betonem do ochranné sítě.
16:05
Tygři z Liberce se nemohou ani ke konci třetiny udržet v útočném pásmu. Jejich kotouče téměř pokaždé skončí na čepelích domácích nebo v rohu kluziště.
15:16
Zaťovič se dostal ke kotouči na modré a zamířil si to před branku. Kličkou se ale Voráčkovi nevyhnul a z šance nic nebylo.
14:10
Jassova střela skončila na betonu domácího brankáře. Střela byla ale zbytečná, protože jeden z čárových sudí už dávno signalizoval ofsajd.
12:55
Filippiho formace teď prověřila Tomáše Závorku několika střelami do betonů.
11:36
Melicherčík si připisuje první zákrok v tomto klání.
10:25
Závorka svým zákrokem pomohl domácím udržet dvoubrankové vedení. Střela z mezikruží mířila přímo do růžku.
09:56
Chyba Schwarze vedla zřejmě k jeho výměně. Od teď kryje záda libereckým Melicherčík.
09:56
Tak tohle si Schwarz za rámeček rozhodně nedá! Po hrubé chybě brankáře hostí, kdy si Schwarz nerozuměl s vlastními obránci, se dostal k osamocenému kotouči PETR KOBLASA a ten bez problémů nasměroval kotouč do úplně prázdné branky. Asistence: Jiří Doležal.
08:32
Balán si udělal kličku na středu, dostal se až před branku Schwarze a vystřelil. Brankář hostí kotouč nechytil, ale pouze vyrazil a následně si ho do své branky málem srazil Čakajík.
Po chvilce tlaku ze strany domácích se dostávají i do kombinace liberečtí.
07:27
Kverka mohl vypálit z mezikruží, ale kotouč mu sjel z čepele a zamířil mimo ohrožení branky Schwarze.
06:45
Roman Vlach vybojoval kotouč, dostihl ho v obranném pásmu hostů a vytvořil prostor pro tlak.
06:07
Hráče Liberce zastavila v přechodu do útočné třetiny ofsajdová situace, do které se dostali.
05:40
Koblasova střela z otočky jen o pár milimetrů minula branku střeženou libereckým Schwarzem!
05:19
Po inkasované brance se Liberec usadil v útočném pásmu, kde si vynutil vhazování.
04:42
MILAN KYTNÁR otevírá skóre dnešního utkání! Po zachycení kotouče za brankou si vybojoval prostor před brankou Schwarze a silou kotouč dotlačil až za jeho záda! Asistence: Stanislav Balán
03:52
Po chvilce bojů ve středním pásmu, kdy se ani jeden z celků nedokázal dostat do útočného pásma, se bude vhazovat před Schwarzem – zakázané uvolnění.
02:59
Obě mužstva hrají v plném počtu.
02:30
Sice se hraje s vyrovnaným počtem hráčů na ledě, přesto to vypadá, jakoby hrál Liberec přesilovou hru. Ke kotouči domácí vůbec nepouští.
01:50
Kotouč opět končí v ochranné síti. Bude se vhazovat před Závorkou.
00:59
Doležal (KVA) – 2 min. za napadení. Pospíšil (LIB) – 2 min. za sekání. Bude se hrát 4 na 4.
00:59
Doležal vypálil a Vlach byl blízko vsítění branky!
00:25
Po prvních dvaceti vteřinách se bude vhazovat před domácím Tomášem Závorkou. Kotouč skončil v ochranné síti.
00:01

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Haba) – Bičánek, Grman, Drtina J., Šmach, Gulaši, Parýzek – Zaťovič, Hruška, Hovorka – Doležal, Vlach, Koblasa – Dlouhý, Kverka, Zucker – Kytnár, Balán, Flek – Tomeček.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Melicherčík) – Derner, Hunkes, Čakajík, Voráček, Výtisk, Kolmann, Říha – Valský, Nedvěd, Zacha – Bulíř, Filippi, Pospíšil – Jass, Bulík, Bartek – Víšek, Vampola, Dušek.

Rozhodčí: Šindler, Turčan – Pešek, Jelínek.
Vítejte u reportáže z utkání HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec.

Na straně domácích se představí HC Energie Karlovy Vary, která v předešlém utkání vybojovala po velikém dramatu alespoň jeden bod na půdě rivala z Plzně. HC Energie nemá ale pouze bodové starosty, které potřebuje na dobrý rozjezd v začátku Extraligy. V Plzni se také představil nový trenér Energie – Karel Mlejnek. Ten se posunul z role asistenta na post hlavního trenéra. Nový impulz byl poznat už ve zmíněném utkání v Plzni, kde energetici zanechali velice dobrý dojem. Přenesou si ale toto pozitivum i do střetnutí s dravými Tygry z Liberce?

Bílí Tygři Liberec je mužstvem, které také nemůže být rádo za své dosavadní umístění v tabulce. Desáté místo není opravdu lichotivé a na Tygrech, troufám si říct, leží pozůstatky krize z minulé sezóny. Krom toho naposled bodovali Severočeši proti Spartě. Následující zápasy ale nezvládli a prohráli 3:0 v Brně a 1:3 doma proti Kladnu. O to větší bude motivace na straně hostů o prolomení nezdaru, nakopnutí se k lepším výsledkům a pokud možno započít cestu vzhůru napříč tabulkou.

Doufám, že se u dnešního utkání budete bavit!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.