Třetí třetinu vyhráli hosté brankou Kočího, který dal pojišťovákům naději, kterou však již ve zbytku třetiny nikdo nepotvrdil. Překvapivé bylo, že hosté ani v poslední minutě nesáhli ke hře bez brankáře, když minimálně posledních 40 sekund byly Pardubice v útočné třetině.
60:00
59:40
Hosté stále v pěti.
58:46
Hübl mohl rozhodnout! Když už Hudáček vyčkával na pokyn z lavičky ujel domácí útočník, ale střelou i dorážkou vyprášil jen beton.
58:05
Chaloupka se za brankou vyhnul útočníkovi Pardubic a ten se po nárazu do hrazení jen těžce zvedá z ledu.
56:57
Hudáček ve snaze rychle rozehrát přišel o kotouč, ale rychle jej vrátil pod lapačku.
56:10
Chaloupka to myslel dobře na Martynka před brankou, ten dobře tečoval a Hudáček dobře vykopl betonem.
55:23
54:00
Piroš hledal v oslabení před brankou Trávníčka, ten byl o krok pozadu.
53:21
Hübl dostává 2 minuty za sekání, kterého se dopustil za brankou soupeře. Budiž dáno k dobru, že takových zákroků jsou v utkání desítky a většinou se nepískají.
51:30
Francouz neodhadl rychlost ujíždějícího Sýkory, byl hodně daleko z branky, když se útočník Pardubic zmocnil puku, ale z nulového úhlu pouze nahodil před branku, kde si kotouč domácí obrana málem srazila do prázdné klece.
50:46
Černý si protáhl střídání, zůstal úplně sám na modré čáře, ale protože neměl rychlost udělal jen 2 kroky a pálí mimo.
49:05
Pardubičtí koně jsou najednou všude dříve. Branka je polila živou vodou. Pianov teď přišel o kotouč těsně před zakončením , když mu jej vyrazil Posmyk.
48:10
Lukeš přišel ve středním pásmu o kotouč a musel rychle stíhat Zohornu, který z pravého kruhu minul branku.
47:09
Pardubice právě vstřelily branku!
Francouz se hodně zlobí na Stříteského, který mu clonil střelu VÁCLAVA KOČÍHO od modré a ta zapadla přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Aleš Píša, Jiří Cetkovský.
47:00
Pardubice kombinují na modré čáře.
46:19
Ručinský jel dlouho zaklesnutý tělo na tělo se Sýkorou, který nakonec bekhendem minul branku a následně se ozval hvizd sudího, který domácího útočníka vylučuje za hákování a toho jen spoluhráči uchránili od nějakého osobního trestu navíc.
44:58
Když už to vypadalo na šanci pro Noska, zastavil jeho kličku od pravého hrazení hvizd čárového.
44:27
Kuriózní situace, kdy si oba kapitáni stěžují u stejného sudího na přílišnou hrubost soupeře v osobních soubojích.
43:30
Cetkovský se Somíkem vybojovali kotouč a okamžitě číhali před brankou na teč Benákova nahození, které však lapil Posmyk.
42:40
Pardubice hodně vysouvají forčeking, ale domácím se daří přecházet střední pásmo a drží tak dvoubrankový odstup.
41:46
Nástup do třetí části hry zatím postrádá výraznější aktivitu ze strany jednoho z týmů.
40:12
40:01
Pardubice vstoupil do druhé části hry tlakem, ale Francouz odolala krušné pětiminutovce a pak se mohl v přesilovce před brankou prosadit Lukeš. Závěr zápasu poznamenal střet Trávníčka, který dohrál soupeře bez puku, vyfasoval 2 minuty, ale Ďaloga již třetinu nedohrál. Pardubice mají aktuálně pouze 5 beků do hry.
Další třetina začne přibližně v 19:17.
40:00
39:30
Ručinský osvobozuje svůj klu výhozem přes všechny čáry.
39:10
Cetkovského rána trefila z boku do helmy Somíka, ale ten pokračuje ve hře.
38:18
Trávníček se mimo hru v nevinně vyhlížejícím souboji střetl s Ďalogou, který padl jako podťatý a je odvážen rovnou do kabin. 2 minuty za napadení pro domácího kapitána.
36:59
Gula za složil za brankou k zemi Koláře a tomu se to vůbec nelíbí, protože domácí bek na něm ještě zůstal dlouho ležet.
36:00
35:30
Skuhravý dlouho forčekoval v pásmu Pardubic a nyní zuřivě gestikuluje o střídání.
34:55
Kolář byl obehrán Lukešem, který následně vyhazuje.
34:20
Ručinský s Hüblem vytlačili kotouč z pásma.
33:48
Krátký ale efektivní háček Trávníčka nezůstal nepovšimnut a je tu přesilovka pro Pardubice.
32:39
Stříteský se pokusil vyhnat puk z pásma o hrazení tak nešikovně, že se jeho dělovka odrazila od vrat pro vjezd rolby přímo před branku kde hlídkoval Radil, ale také pozorný Francouz, který puk okamžitě přikryl.
31:37
Černý vyhodil kotouč mimo kluziště, ale zasáhl střídačku. Vylučovat se nebude.
30:34
Litvínov právě vstřelil branku!
Až videorozhodčí potvrdil regulérnost trefy FRANTIŠKA LUKEŠE, který se prosadil ve skrumáži před brankou. Asistence: Filip Pavlík, Jiří Šlégr.
30:34
Domácí důrazní před brankou, zkoumá se video!
28:50
Stříteskému střela nesedla a následný pas Ručinského nenašel před brankou Jánského hůl.
29:23
2 minuty za nedovolené bránění dostává Ďaloga.
28:30
Martynkovu střelu tečuje Skuhravý mimo tyče.
28:12
Skuhravý clonil před brankou střelu Černého tak je však tečována nad branku.
27:14
Hübl dobře nastavil hůl střílené přihrávce od modré čáry, ale branku netrefil.
27:00
Posmyk nezachytil tečovaný kotouč na modré a domácí musí z pásma.
26:00
Pianovův trest už běží tak jak má, ale mezitím letí také puk z hole Cetkovského až za Francouze.
25:47
Časomíra neúnavně signalizuje 8 minut trestu a tak se chvíli hrát nebude.
25:47
Litvínov se z tlaku východočechů vymanil tím nejlepším způsobem, když najíždějícího Trávníčka fauluje Pianov.
24:40
Francouzův beton v permanenci proti Somíkově střele.
24:00
Číp se snažil ostře dojet nahozený kotouč a je z toho drobnější strkanice s Ručinským, který odmítl pustit hráče k brankáři.
22:40
Mozer se opět dral před branku, ale Chaloupka mu nedovolil ani vystřelit.
20:52
Litvínov nevyužil krátkou dohrávku přesilové hry. Hosté v plném počtu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Litvínov na soupeře doslova vlétl a až na pár ojedinělých průniků pardubických mladíků se hrálo výhradně před Hudáčkem, který dlouho odolával, až ho zradil vlastní obránce, který jej vystrčil z pozice a Martynek vstřelil úvodní branku.
20:00
19:27
Hosté dobře brání. Litvínov se nedostal do pásma.
18:51
Vašíček vyloučen za sekání.
18:20
Trávníčkova zadovka našla na kruhu volného Martynka, který volil střelu příklepem a trefil pouze rameno brankáře Hudáčka.
16:59
Ručinský s Hüblem si teď kontrolují hole, protože oba se srdnatě snažili zasáhnout poskakující kotouč a vždy byla slyšet pouze rána o hůl obránce, který měl pochopitelně stejný cíl.
15:45
Jeden z obránců byl tak aktivní ve snaze vystrnadil útočícího Trávníčka, až místo něho vytlačil z brankoviště vlastního gólmana a na Martynka tak zívala úplně prázdná klec a to nemohlo dopadnout jinak., než že domácí půjdou do vedení. Asistence: Michal Trávníček, Jiří Gula.
15:23
Francouze opět překvapil nepříjemný mladý rus Mozer, který neodjel a vyčíhal tak pokus brankáře domácích o rozehrávku. Sudí mezitím přerušil.
14:00
Hübl byl dlouho na čekané daleko za Kolářem, ale unikl pozornosti i svých spoluhráčů. Když už Hudáček začal klepat o led přišla nepřesná přihrávka.
12:50
Na druhé straně ujel Trávníček po pravém křídle, ale jeho zakončení minulo branku o dobré 2 metry.
12:20
Chaloupka v pozici posledního nezkrotil puk a už už se na něj řítil agilní Mozer. Domácí bek na poslední chvíli puk alespoň zametl do rohu.
11:28
Šlégr svedl na hrotu útoku souboj s Vašíčkem a vybojoval vhazování v útočné třetině, když Hudáček nemohl rozehrát.
11:08
10:16
Rudí už jsou ale zpět v postavení a Sýkora tvrdou ranou nastřeluje boční konstrukci.
09:40
Piroš vytlačil pojišťováky před vlastní pásmo.
09:04
Ručinský vyloučen na 2 minuty za hrubost.
08:35
Po střele Hübla, který položil náznakem hned dva obránce se k dorážce dostal Ručinský a jeho pokus z branky vyrazil padající Vašíček!
08:20
Jánský inkasoval tvrdý hit u hrazení, ale hokej je prostě tvrdý sport.
07:30
Ďaloga donutil Francouze k prvnímu přerušení hry v pásmu Litvínova.
07:20
Šlégr měl ve středním pásmu dost prostoru na průnik, protože na něj obrana čekala na modré čáře. Šlégr tedy pálí ještě ze středu kluziště.
06:28
Hübl se pokusil o teč u Hudáčkovi lapačky, ale byl příliš blízko.
05:00
Pardubičtí v úvodu čelí tlaku domácích a osvobozují se i vyhozeními přes všechny čáry.
03:28
Radil se pokusil prohodit obránce, ale ten si jej pokryl tělem a oddělil ho tak od puku.
01:38
Černý se tlačil před branku, ale nebyl vpuštěn ochrankou Pardubic.
00:47
Stříteský se dostal k puku na vrcholu pravého kruhu a dobře otestoval pozornost brankáře Hudáčka.

Plzeň – Pardubice 2:1
Dva tradiční extraligové kluby zkříží hole v pátek večer na Zimním stadionu Ivana Hlinky. A půjde opět o hodně. Pardubice se pravděpodobně nepříliš rády pohybují blízko pásma neúčasti v play off (9. místo, 58 bodů). Litvínov (11. místo, 56 bodů), který již tradičně cílí na desítku je momentálně jen bod za 10. Libercem. Řečeno hokejovou frází, hraje se o šest bodů.

Pardubice
V posledním kole doma protrhli s Kometou sérii 4 zápasů bez bodu (výhra 3:2). 2 branky vsítil nebezpečný střelec Radoslav Tybor (11+4) a v toto utkání tak zastínil lídry bodování Tomáš Noska (14+20) a Zohornu (14+14).

Litvínov
SE pomalu vypořádává s marodkou a disciplinárními tresty a dostává se do pohody hlavně před domácím publikem. Do hry by se dnes měl po Jánském, Majdanovi a Pirošovi vrátit také Hübl a Gula. Tribuna na jihu pak trpělivě očekává návrat Hanzla, který chybí především v samostatných nájezdech. Ten by se však mohl objevit nejdříve v Liberci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.