Sparta si připisuje pátou výhru v řadě, čtvrtou nulu má gólman Tomáš Pöpperle. Chomutov byl ale dnes houževnatým soupeřem, který první dvě třetiny statečně vzdoroval. Zlomily ho až dvě rychlé branky v úvodu třetí části. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.
60:00
59:20
Tipsport Aréna je na nohou a už oslavuje další domácí výhru.
57:27
Pechův pokus z mezikruží končí po teči beků vysoko nad brankou.
56:07
V posledních okamžicích je hra hodně neurovnaná, mírně aktivnější je Sparta.
54:31
Sparta je v plném počtu.
54:21
Mrázek byl sám před odkrytou klecí, ale Pöpperle se fantasticky přesunul a zachránil čisté konto!
53:48
Hosté hráli v brankovišti, rozhodčí hru vykazuje do středního pásma.
52:31
Ivan Rachůnek dostává dvě minuty za hákování.
51:47
Chlapík mohl zaznamenat svůj první gól za Spartu. Po přihrávce od Formana byl sám před prázdnou klecí, ale puk promáchl!
51:20
V dalším solo úniku byl Bahenský, stahoval si puk na bekhend a šikovně nakonec zkoušel forehand, ale těsně minul.
51:10
Mrázek pálil po přihrávce z rohu jen do Pöpperleho.
50:00
Chomutov je v plném počtu.
49:50
Vyraženou střelu chtěl do klece vrátit Simon, ale byl u puku o chvíli později, než bylo třeba!
48:35
Po výborné narážečce ve středním pásmu se dostal do zakončení Ivan Rachůnek, ale jeho kličku do bekhendu Řehoř vykryl!
48:00
Ve středním pásmu hákoval Hřebejk a Sparta si zahraje přesilovku.
46:42
Hosté vůbec nevystřelili na branku a Sparta je v plném počtu.
45:47
Chomutov hraje přesilovku bídně, do šance se naopak mohl proháčkovat Lukáš Pech, ale puk mu utekl. Sparta teď na ledě jasně kraluje, a to přesto, že je ve čtyřech.
44:42
Piráti dostanou příležitost korigovat výsledek. Petr Ton nezvykle už dnes podruhé na trestné lavici. Dvě minuty za podržení.
43:43
Sparta právě vstřelila branku!
Kumstát vypíchl puk hostující obraně, která už byla na cestě ven z pásma, puk zamířil na hůl JANA BUCHTELEHO a ten přesně trefil mezi betony gólmana Pirátů. Asistence: Petr Kumstát.
43:06
Chlapík nedosáhl na křížnou přihrávku a puk zamířil na zakázané uvolnění.
42:35
Spartu vstřelená branka uklidnila a má teď častěji puk na hokejkách.
41:05
Domácí výhodu 5 na 3 nevyužili, trefují se ale v klasické výhodě. DANIEL PŘIBYL dostal sice puk na brusle, rychle jej však vrátil na hůl a mezi tělem a tyčkou prostřelil Řehoře. Asistence: Karel Kubát a Lukáš Pech.
40:01
Sparťané budou hrát ještě 39 vteřin přesilovku 5 na 3.
40:01
Ve druhé třetině jsme neviděli žádnou branku a to i přesto, že obě mužstva hrála několikrát přesilovou hru. Došlo i na výhodu 5 na 3, ale Pöpperle domácí klec ustrážil, dvojnásobnou sparťanskou výhodu rozděluje přestávka. Objektivně je třeba říct, že ve druhé části byl lepším týmem Chomutov, Sparta ale bude mít v úvodu třetí části možnost zlomit tuhý odpor soupeře. Zápas pokračuje ve 20:12.
40:00
39:33
Za držení protihráče inkasuje dvě minuty Mrázek, Sparta si zahraje 5 na 3.
39:33
Teď Chomutovští před brankou nepředvedli zrovna "férovku". Patrně si byli vědomi výškové převahy Kumstáta a vrhli se na něj ve dvou...
39:21
Ton pálí po přihrávce od mantinelu těsně vedle!
38:59
Sparťané kombinují, ale chybí tomu střelba. Puk končí po teči hostující obrany mimo ledovou plochu.
38:39
Petr Ton unikl hostující obraně, zkoušel se natlačit před branku, ale přitom ho fauloval křižující Mazanec. Dostává dvě minuty za držení protihráče.
37:27
Sparta je kompletní.
36:32
Piráti teď nezvládli přechod přes modrou čáru. Ofsajd.
35:45
Střílenou přihrávku tečoval těsně nad břevno Mrázek!
35:27
Ivan Rachůnek vyhodil puk mimo ledovou plochu a Piráti si zahrají další přesilovou hru.
34:10
Mazanec vypálil z pravého kruhu, Pöpperle si povyskočil a puk vyrazil.
32:25
Hra se sice přelévá ze strany na stranu, ale do zakončení se nikdo nedostává.
30:47
Ale kompletní je už i Chomutov.
30:09
Chomutov šanci nevyužil, začíná přesilovka 5 na 4 v podání Sparty.
29:44
Svobodova střela vypadla Pöpperlemu z výstroje, ale sparťané uplatnili před svým gólmanem důraz a další dorážky neumožnili!
29:07
Do branky patří puk, nikoli gólman. O první variantě asi teď uvažovali hostující hráči, kteří se teď pokoušeli zvrátit klec na Pöpperleho. Vhazuje se v pásmu Sparty.
28:47
Sotva se Chomutov ve výhodě rozkoukal, bude to už jen 4 na 3, dvě minuty za podražení dostává Bartečko.
28:09
A pasivita se Spartě nevyplácí. Chomutov bude hrát dvě minuty 5 na 3. Souběžně jsou vyloučeni Ton za vysokou hůl a opět Piskáček za podražení.
27:37
Sparta si teď počíná dost laxně a nechává Chomutov přebírat iniciativu.
26:46
Sparta je v pěti.
26:12
Bartečkova střela prošla chumlem hráčů, ale Pöpperle nakonec našel puk pod sebou!
25:38
Do zakončení si na brankoviště sjížděl obránce Mrázek, byl ale pod tlakem a nevystřelil důrazně!
25:19
Rychlá akce na jeden dotek na jejímž konci byl Hruška, ale proti jeho střele z kruhu vytáhl Pöpperle bleskový zákrok a vytěsnil puk až do ochranné sítě!
24:46
Dnes podruhé míří na trestnou lavici sparťan Piskáček. Dvě minuty za nedovolené bránění.
24:32
Rozehrávka vázne na obou stranách. Oba týmy mají problém se souvislou kombinací.
23:40
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v pásmu Sparty.
22:45
Z otočky to zkoušel hostující Jíra, ale naštěstí pro domácí zamířil jen vedle!
21:20
Řehořova lapačka teď byla na svém místě, vhazuje se po jeho levici.
21:00
Sparta se teď dopředu tlačí nahazováním a zatím jí to vychází. Domácí kombinují v pásmu.
20:01
První třetina je za námi, Sparta byla přece jen lepší a po právu vede. Nicméně jinak utkání poněkuď chybí tempo. Chomutov měl jedinou šanci na vyrovnání, zato stoprocentní. Svoboda ale svůj samostatný únik nedotáhl do konce. Druhá část začne v 19:17.
20:00
19:59
Třetina se dohrává za brankou Sparty, ale k žádnému ohrožení branky domácích už nedojde...
18:42
Domácí se utopili v kombinaci a Šulák je na ledě. I tato přesilová hra zůstává nevyužita.
17:45
Ivan Rachůnek pálil od modré čáry, Řehoř toho mnoho neviděl, ale zvládl betonem puk vyrazit!
16:42
Sparťané budou mít možnost navýšit skóre. Šulák se dopustil faulu loktem a dostává dvě minuty.
15:35
Hostující hráči jsou teď mírně aktivnější a Pöpperle musí být v pohotovosti.
14:45
Sparťan Krejčík chyboval ve středním pásmu a do samostatného úniku ujel Svoboda, zkoušel forehandovou kličku, ale Pöpperle mu zmenšil střelecký úhel a hostující útočník nezakončil přesně!
13:47
Chomutov hraje v plném počtu, ani Holešovickým se v početní výhodě příliš nedařilo.
12:47
V první minutě přesilovky Sparta jednou ohrozila Řehoře, ale Tonova tečovaná střela klec těsně minula. A k dorážce se nikdo nedostal.
11:47
Pulpán ho u toho ale fauloval a Sparta si zahraje první přesilovou hru. Dvě minuty za sekání.
11:39
Simon si najel před branku, ale jeho bekhendové zakončení těsně míjí Řehořovu klec!
10:21
Klimek zkoušel z úhlu překvapit gólmana Pirátů, ten však u tyčky své branky utěsnil všechny skulinky!
09:27
Po zakázaném uvolnění se hra vrací zpátky před Řehoře.
08:40
Hra vysokou holí v útočném pásmu Pirátů, rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
07:04
Domácí se teď nastěhovali do útočného pásma, ale jejich kombinace se omezila na prostor za brankou a roh kluziště. Chomutovští se osvobozují.
06:51
Neurovnaná pasáž hry, oba týmy mají problémy s rozehrávkou. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
04:28
Simon dostal zpětnou přihrávku před branku ale z první zamířil jen těsně vedle!
04:09
Chomutov nepředvedl vůbec nic a domácí jsou v plném počtu.
03:19
Piráti se vůbec nemůžou usadit v útočném pásmu, mají problémy se sparťanským napadáním.
02:09
Chomutov si zahraje přesilovku. Piskáček dostává dvě minuty za podražení.
01:44
Domácí jdou rychle do vedení. Přibyl našel před brankou zcela volného IVANA RACHŮNKA a pro toho už nebyl problém zamířit do odkryté klece. Asistence: Daniel Přibyl a Lukáš Klimek.
01:26
Oba týmy vstoupily do utkání hodně rozvážně, po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.
00:48
Vhazuje se před Pöpperlem.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (Sedláček) – Kubát, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp (A), Hrbas – Ton, Simon, Rolinek (C) – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Přibyl, I. Rachůnek (A) – Chlapík, Bahenský, Forman. Trenér: Josef Jandač.

Piráti Chomutov: Řehoř (Hanuljak) – Krstev, Malec, Mrázek, Pulpán (A), Mazanec, Kučný, Šulák – Hřebejk, Svoboda, Bartečko (C) – Hruška, Divíšek (A), Kubinčák – Kaše, Kämpf, Račuk – Jíra, Charousek, Šagát. Trenér: Jiří Čelanský.

Rozhodčí: Homola, Pavlovič – Charvát, Frodl.
Poslední vzájemný zápas

15.9. 2013 Chomutov – Sparta 3:1
Piráti Chomutov

Piráti od začátku sezony zvítězili jen třikrát. Právě první vzájemný duel se Spartou však patří mezi ty, ze kterých si dokázali odnést všechny body. Chomutovští se dlouhodobě potýkají s prostupnou defenzivou, která inkasovala druhý nejvyšší počet branek v soutěži. Na to v minulém týdnu zareagovalo i vedení klubu, které propustilo ze svých služeb rakouského reprezentačního beka André Lakose. Jeho místo v sestavě naopak zacelil exsparťanský Angel Krstev, který od počátku sezony působil v prvoligových Litoměřicích.
Nejproduktivnějším hráčem Pirátů je útočník David Hruška (6+7). Hosté mají již více než 14 dnů na marodce obránce Tomáše Bartejse, v sobotu k němu přibyli navíc útočníci Marek Sikora a Jozef Balej. Jejich start je rovněž nejistý.
HC Sparta Praha

Sparťané jsou ve vítězné euforii. V posledních čtyřech zápasech vždy stoprocentně bodovali, navíc v nich dosáhli impozantního skóre 18:3. Naposledy sparťanskou kanonádu odnesly týmy Pardubic (3:0) a Hradce Králové (5:1) a Pražané vedou tabulku o 3 body před brněnskou Kometou. V domácím prostředí prohráli zatím jediný z osmi zápasů.
Na čele klubových statistik se nachází dvojice útočníků Petr Ton (10+9) a Jaroslav Hlinka (8+9). Oba kanonýři jsou ale zároveň na marodce a o jejich případném startu se rozhodne až v den utkání. Na listině zraněných či nemocných hráčů jsou momentálně i Martin Procházka, Tomáš Rachůnek a Karel Pilař. Tým v týdnu opustil Dominik Pacovský, který zamířil do Lva Praha.
Vedoucí tým extraligy Sparta přivítá na svém ledě Piráty z Chomutova, kteří mají naopak úplně jiné starosti. Se 14 body jim patří předposlední příčka tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.