SESTŘIH: 35. kolo extraligy, Karlovy Vary - Kometa Brno 1:2 po SN

Po vyrovnané základní hrací době dospělo utkání až do samostatných nájezdů, ve kterých se dvakrát trefil Antonín Honejsek, a přiřkl tak Brnu bonusový bod. Nejlepšími hráči zápau byli vyhlášeni Marek Čiliak a Tomáč Závorka. Děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek dne.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Autorem vítězné branky je ANTONÍN HONEJSEK.
KOM: Antonín HONEJSEK proměňuje – 1:2.
KVA: Vladimír SIČÁK neproměňuje – 1:1.
KVA: Vladimír SIČÁK proměňuje – 1:1.
KOM: František PTÁČEK neproměňuje – 0:1.
KVA: David HRUŠKA neproměňuje – 0:1.
KOM: Vojtěch NĚMEC neproměňuje – 0:1.
KVA: Radek DUDA neproměňuje – 0:1.
KOM: Antonín HONEJSEK proměňuje – 0:1.
Samostatné nájezdy začínají.
O vítězi nerozhodlo ani prodloužení, my tak po úpravě ledové plochy budeme svědky samostatných nájezdů.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:44
Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat po pravici Čiliaka.
63:43
Skuhravý se pokoušel protáhnout mezi obránci, to mu ale karlovarskému obrovi nepodařilo.
63:05
Harant upaloval do útoku, jeho přihrávka před bránu byla ale ztečovaná.
62:22
Když ne gól, tak aspoň útočné pásmo, respektive vhazování v něm. To vybojoval svou střelou Ondřej Dlapa.
61:57
Harant přenechával kotouč V. Tomečkovi, hráči si ale spolu nerozuměli, a kupředu tak jeli hosté. Šmach ale jednoho z Brňanů dojel a kotouč mu vypíchl.
60:55
Dopředu se dral také David Hruška, avšak přes dva obránce projít nedokázal.
60:17
Ptáček hledal skvěle postaveného spoluhráče, avšak karlovarský obránce puk na poslední chvíli vyšťouchl.
60:01
O vítězi nerozhodla základní hrací doba, budeme tedy svědky prodloužení. Současně se sirénou jsme ještě byli svědky další strkanice, na ledě to nyní pořádně jiskří.
60:00
59:53
Oddechový čas pro hosty.
59:53
Do konce třetí třetiny zbývá pár vteřin a emoce vzplály! Po Závorkově zákroku se opět strhla strkanice, avšak nyní bez vyloučení.
59:40
Michal Kempný (KOM), Radek Duda (KVA) – oba hráči dostali 2+2 za hrubost.
59:40
Duda se před bránou chytl s Michalem Kempným, avšak spíše se jen pošťuchovali, do pěstního souboje se ani jednomu nechtělo.
59:14
David Hruška dostal nabito před bránu, z pár metrů ale bránu jen o kousek minul!
58:33
Závorka chytá další nahození, nyní zpoza brány. Vhazovat se bude po jeho pravici.
58:03
Hanzlík nahodil kotouč na bránu a vydal se o něj bojovat. Závorku kotouč ale držel a strhla se menší strkanice, vylučovat se ale nebude.
57:47
Balán se dral kupředu, avšak Petr Kuboš ztečoval jeho střelu do do ochranné sítě.
56:12
Domácí hrají opět v plném počtu.
56:10
Dnešní utkání sleduje 3033 diváků.
55:52
Před Závorkou se utvořila skrumáž hráčů, karlovarský brankář skočil po puku a schoval ho v lapačce.
55:25
David Hruška se dral v oslabení kupředu, avšak nezakončil přesně. Následně Skuhravý držel kotouč u mantinelu a dle fanoušků byl podražen, rozhodčí ale zůstal ledově klidný.
54:46
Kometa se sice držela v útočném pásmu, avšak Dudovi se podařilo vyhodit.
54:12
Rozhodčí našel mimo hru nedovolený zákrok, na trestnou putuje Tomáš Harant (KVA) – hrubost.
52:38
Až se to povedlo domácím! Ti se dostali do útočného pásma, Skuhravý a David Hruška prověřili Čiliaka několika střelami, avšak ani jeden se neprosadil.
52:11
Hraje se nahoru dolů, ani jeden tým nemůže pořádně rozehrát.
50:50
Skuhravý ujel po pravé straně, do druhé vlny přihrál Mickovi, tomu se ale zamotal kotouč mezi nohama, a vůbec tak nezakončil.
49:49
Karlovarští nahodili na Čiliaka kotouč z poloviny hřiště, brněnský brankář tak musel být pozorný, aby mu náhodou nepropadl až do brány.
48:41
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hruška předal kotouč Dudovi, ten za bránou pokračoval ke STANISLAVU BALÁNOVI, jenž nahodil puk před bránu, kam si sjížděl David Hruška, avšak obránce Komety si puk srazil do brány! Asistence: Radek Duda, David Hruška
48:30
Duda hledal před bránou opět Davida Hruška, ten ale opět netrefil.
47:56
Hruška byl před bránou zcela sám, dostal dobrý pas, ale z blízkosti nepřekonal Čiliakovy betony.
47:34
Koreis v poklidu vyváží kotouč do středního pásma.
47:12
Domácí mají šanci vyrovnat, hosté klidně navýšit skóre, jdou totiž do čtyř. Vyloučen je na dvě minuty Tomáš Vondráček (KOM).
46:17
Micka ihned po přesunu do útoku vystřelil, Čiliak jen reflexivně zasáhl vyrážečkou.
45:38
Karlovarští se sice snaží, ze hry se jim ale vytratila lehkost a vše je hrozně křečovité. Naopak hosté jsou nyní v pohodě.
44:36
Kometa Brno hraje v plném počtu.
44:08
Střelba přišla, ale jaká... Redlihs nejspíše pokukoval po hezkých fanynkách a kotouč poslal vysoko, hodně vysoko do ochranné sítě.
43:45
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují, zatím ale bez střelby.
42:48
Kometa právě vstřelila branku!
Máme tady první branku utkání, Kometa se prosazuje v oslabení! Zpoza brněnské brány se vyřítil kotouč, tři hráči jej minuli, až se ho ujal VILÉM BURIAN, který ujel sám na bránu a prostřelil Závorku! Asistence: Jakub Koreis, Michal Kempný
42:36
Přesilovka pro domácí, za držení protihráče si odpočine dvě minutky Tomáš Dujsík (KOM).
42:03
Zohorna zavezl kotouč do útočného pásma a ihned vystřelil, byl ale už v poměrně velkém úhlu a bránu minul.
41:21
Tomeček vypálil z otočky, Vachovec se jeho střelu snažil tečovat, avšak Čiliak si s tím poradil.
40:55
Energetici jsou stále v útočném pásmu, kombinují po celé jeho ploše.
40:26
Druhá třetina začala akcí domácího celku, ten se ale hned na úvod neprosadil.
40:01
Skóre se nezměnilo ani ve druhé třetině, ačkoliv bylo k vidění opravdu hodně šancí, převážně u domácích. Ti trefili dvě tyčky a navíc neproměnili trestné střílení, to se jim může klidně vymstít, jelikož Kometa rozhodně nehraje špatně.
40:00
39:39
Vachovcovu střelu přizvedl Jan Hanzlík a kotouč si to namířil do ochranné sítě.
39:18
39:13
Tomeček si nabruslil za modrou a ihned vypálil, Čiliak puk drží na své hrudi.
38:48
Kometa vyhazuje až k Závorkovi.
38:23
Domácí pokračují v drtivém tlaku při přesilovce! Balán a Hruška z blízkosti pálili několik ran, avšak Čiliak všechny rány vyrazil nebo chytil!
38:02
Rozhodčí vyjel z boxu časoměřičů a rozpažil, o branku se tedy nejedná!
38:02
Harant od modré vypálil a pravděpodobně trefil břevno, rozhodčí se ale ještě poradí u videa!
37:18
Necelé tři minutky před koncem si domácí zahrají přesilovou hru, za držení hole si odsedí dvě minuty Hynek Zohorna (KOM).
36:40
Antonín Honejsek se protáhl po levém křídle až ke střele zpoza modré čáry, Závorka puk drží na své hrudi.
36:08
Karlovarští si vytvořili tlak a ihned z toho bylo plno šancí. Tu poslední měl Vojtěch Tomeček, Čiliak ale předvedl skvělý zákrok lapačkou!
35:08
Kverka se rozjel hodně pomalu a svou střelou trefil pouze lapačku Čiliaka. Skóre se tedy nemění!
35:08
Jarda Kverka ujel obraně a při zakončení byl faulován Dujsíkem, bude z toho trestné střílení!
34:16
Balán je na ledě, karlovarští se "v pohodě" ubránili, málem i vstřelil branku. Tato přesilovka hostům vůbec nevyšla.
34:05
A ihned poté ujel obraně Micka po levé straně, svou střelu ale ke smůle všech fanoušků v hale namířil pouze do tyčky!
33:36
Sičák na modré vypíchl protihráči kotouč a upaloval kupředu, přihrávkou ale spoluhráče nenašel.
32:16
Zcela mimo hru se odehrál souboj, po kterém putuje na trestnou lavici Stanislav Balán (KVA) – dvě minuty za hákování.
31:27
Balán nahozením trefil Brňana, od kterého se kotouč odrazil přímo na Jana Hanzlíka, který ujel do samostatného úniku, avšak Závorku nepřekonal.
30:42
Závorka si připisuje dnes již osmnáctý zákrok, zatím působí velmi jistě.
30:11
Můžeme říct, že v posledních minutách je na hřišti lepší Kometa, často si vytváří tlak a na Závorka pálí jednu střelu za druhou. Domácí obrana moc nestíhá, energetici se jen občas vydávají do protiútoku.
29:14
Souboj dvou hráčů s #72 na zádech vyzněl lépe pro Dlapu, který Balánovi sebral kotouč těsně před zakončením.
28:36
Domácí už se hnali kupředu, avšak rozhodčí hru přerušil, jelikož jeden z energetiků zahrál vysokou holí.
27:54
Závorka se nyní rozhodně nenudí, popasoval se i s tvrdou střelou Michala Kempného.
27:25
Formace mladíku domácích se drala kupředu, po Vachovcově sražené přihrávce mohl zakončovat Kverka, avšak skákající kotouč netrefil.
26:47
Další obrovská šance Komety! Vojtěch Němec dostal do mezikruží přesný pas, zcela sám, nikým nebráněn z první vypálil, Závorka kotouč vyrazil betonem.
26:27
Dočekal s kotoučem objel hřiště a svižně vypálil, kotouč se ale po teči jednoho z domácích dostal až do ochranné sítě.
25:47
Při následném přerušení si kouč Mlejnek vyžádal pro Energii oddechový čas.
25:42
Hosté se řítili do přečíslení tří proti jednomu, Dočekal z křídla nahrál na osu hřiště na Vondráčka, toho ale vychytal skvělým zákrokem Závorka!
24:38
Burian dvakrát vypálil z blízkosti na Závorku, v obou případech mu ale kotouč ztečoval jeden z obránců.
23:38
Duda v úniku přihrál žabičkou Balánovi, ten ale poskakující kotouč nedokázal zpracovat.
23:12
Kupředu se vydali také hosté, avšak Závorka kotouč zastavil a podržel ve své lapačce.
22:39
Heizer dostal před bránu dobrý pas, z rychlé střely ale bránu o kousek minul!
21:39
Vachovcovo nahození se pokoušel tečovat těsně před Čiliakem Vojtěch Tomeček, avšak brněnský brankář zůstal klidný a puk chytil.
20:52
Kometa se dostala do pásma a vytvořila i nějaké šance, Závorka ale zasahovat nemusel.
20:06
Koblasa je na ledě a Energie hraje v plném počtu.
20:01
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Oba celky si vytvořily nějaké šance, větší měli asi domácí, avšak nikdo se prosadit nedokázal, i přes mnoho přesilových her. Do druhé třetiny tak vstoupíme za stále nerozhodného stavu.
20:00
19:50
To byla tutovka! Duda málem zachytil Kubošovu rozehrávku, avšak dále napadal a donutil brněnské obránce chybovat. Ti poslali puk před bránu, kde se objevil Skuhravý, avšak z otočky bránu vůbec netrefil!
19:01
Minutu před koncem první třetiny se domácí opět osvobozují.
18:37
Od modré tvrdě vypálil Kempný, avšak trefil jen svého spoluhráče. Domácí se následně osvobozují.
18:06
Na trestnou lavici putuje Petr Koblasa (KVA), dvě minuty za sekání.
17:53
Domácí se na chvíli usadili v útočném pásmu a párkrát vystřelili, avšak Čiliak vše výborně pokryl.
17:28
Hosté se pokusili o rychlou akci, avšak vystavili se ofsajdu.
17:22
A v plném počtu hraje také hostující Kometa.
16:59
Duda je na ledě, domácí hrají v plném počtu.
16:43
Redlihs se bránou dostal do kontaktu s protihráčem, následně spolu vyrazili bránu z jejího základní postavení.
15:52
Kometa hraje ve čtyřech.
15:51
Po Harantově střele se puk odrazil kamsi do neznáma, nikdo ho neviděl. Až ho zbystřil Čiliak a schoval ho do lapačky.
15:22
Jeden z brněnských hráčů vyhodil kotouč přímo hrací plochu, a i když čárový sudí radil hlavnímu, ten vylučovat nehodlá.
15:19
Nebude, Kometa jde totiž do tří! Za bránou si protihráče přidržel Petr Kuboš (KOM) a dvě minutky si odpočine.
14:58
No a Radek Duda (KVA) míří na trestnou lavici za podražení. 53 sekund se bude hrát ve čtyřech.
14:48
Další Sičákova střela, tentokráte hledal před bránou Dudu, ten ale kotouč netrefil.
14:18
Sičákova tvrdá střela byla sražena a Burian následně kotouč vyváží do středního pásma.
14:02
Z velkého úhlu vystřelil Stanislav Balán, Čiliak kotouč rohem betonu vyráží do ochranné sítě.
13:51
Středem pozornosti byl opět Antonín Honejsek (KOM), nyní ale putuje na trestnou lavici za podražení.
13:34
Krásná akce Brňanů, kdy se po rychlém ťukecu dostal před bránu Antinín Honejsek, avšak bekhendový bafák mu nevyšel, Závorka ho vychytal.
13:15
Z rychlého protiútoku se málem prosadil Jan Hruška, avšak Závorka puk vykryl betony.
13:06
David Hruška je dnes velmi aktivní, nyní se opěr procpal až před bránu, Čiliaka však ani tímto pokusem nepřekvapil.
12:33
Energetici se nadobro osvobodili a vydali se i kupředu, pouze však v klidu vystřídali a puk přenechali.
11:53
No a hosté si opět vytvořili tlak, avšak zase tomu chyběla střelba.
11:19
Ke střele se v mezikruží dostal Pšurný, avšak bránu minul o nějaký ten metřík, do proti´toku jdou hosté.
10:19
Ačkoliv se hraje teprve chvilku, domácí fanoušci jsou už řádně rozehřátí, zlobí se na hlavního sudího za několik neodpískaných zákroků na jejich miláčky.
09:47
Ačkoliv se již hraje v plném počtu, Kometa je usazena v útočném pásmu a vytváří si tlak.
09:12
Domácí se nakonec ubránili a opět hrají v plném počtu.
08:54
Až Petr Ton toto prolomil a natlačil se až před Závorku, kotouč za jeho záda ale nedostal.
08:27
Kometa se zatím do útočného pásma nemůže, domácí brání dobře.
08:09
Energetici zatím brání velmi dobře, opět posílají kotouč z obranného pásma.
07:55
A další vyhození domácího celku.
07:33
Duda vyhazuje kotouč na Čiliaka a hosté musí pro puk až do svého obranného pásma.
07:12
Domácí v následném tlaku faulovali, na trestnou lavici usedá Radomír Heizer (KVA) – dvě minuty za držení hole.
07:05
Po nahození se od zadního mantinelu odrazil kotouč před nekrytou bránu Čiliaka, kde už číhal Pšurný, avšak poskakující kotouč do prázdné sítě neuklidil.
06:53
Domácí jsou stále na kotouči, nemohou se s nám ale propracovat do útočného pásma.
05:53
05:50
David Hruška se v mezikruží vytočil s pukem a svižně vypálil, Čiliak jeho střelu se štěstím vyrazil mimo bránu.
05:41
Kotouč se po nahození karlovarských dotkl ochranné sítě, hra je přerušena.
05:25
Vše je hotové, opět se může hrát.
05:25
Jeden z karlovarských hráčů skončil v kleci Tomáše Závorky, brána je vychýlena ze své pozice. Na led tak nastupuje technická četa, čeká nás krátká přestávka, než se vše opraví.
05:09
Kometa se osvobodila a následně i vybojovala kotouč, který nyní drží na útočné modré čáře.
04:42
Z pravého kruhu vyslal na bránu dělovku Jekabs Redlihs, Čiliak předvedl hbitý zákrok lapačkou. Bude se vhazovat po jeho pravici.
04:23
Šmachovu střelu od modré tečoval před bránou Vojta Tomeček, avšak puk si to nenamířil do brány.
03:53
Michal Kempný (KOM) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
03:49
V akci opět David Hruška, který zůstal osamocený před Čiliakem, avšak z blízkosti se mu jej nepodařilo vymíchat a zakončit.
03:19
Vojtěch Němec obkroužil útočné pásmu a následně vystřelil z mezikruží, jeho rána ale byla ztečována obránci mimo bránu.
02:48
Domácí jsou ale stále u puku a derou se do útočné třetiny, zatím spíše neúspěšně.
02:07
Šmach vybojoval kotouč v obranném pásmu a vyvezl jej až do pásma útočného, kde z toho málem těžili jeho spoluhráči, avšak obránci Brna se dobře vrátili a pohromě zabránili.
01:25
Rychlý protiútok Komety zakončoval bekhendovou střelou Jakub Koreis, avšak byl tísněn obráncem a Závorka tak neměl zrovna moc těžkou práci.
00:56
Tlak karlovarské první formace pokračoval, z levého kruhu se ke střele propracoval Radek Duda, avšak Čiliak puk vyrážečkou poslal do ochranné sítě.
00:32
David Hruška si sjel před bránu pro dobrou přihrávku, bekhendem ale zakončil nad bránu.
00:13
Ihned po vhazování se kupředu snažili prodrat hosté, avšak nahozený kotouč se jim vybojovat nepodařilo.
00:01
Na led již pomalu nastupují hráči obou celků, utkání začne za minutku.
Ještě jednou vás vítáme u tohoto extraligového duelu. A ihned tu máme čerstvou a možná i alespoň trochu potěšující zprávu pro karlovarské fanoušky. Obránci Radimu Bičánkovi byl po odvolání snížen disciplinární trest z pěti zápasů na čtyři.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Redlihs, J. Tomeček, Šmach, Dvořák, Deyl, Flek – Duda "C", Balán, D. Hruška – Vachovec, Kverka, V. Tomeček – Micka, Skuhravý, Koblasa – Pšurný, R. Hruška, Heizer

HC Kometa Brno: Čiliak (Klimeš) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Vágner – Ton, J. Hruška, Káňa – Čermák, Koreis, Burian – Vondráček, Zohorna, Dočekal – Honejsek, Němec, Ostřížek

Rozhodčí: #9 Jan Hribik, #15 Vladimír Pešina – Tomáš Pešek, David Jelínek.
KARLOVY VARY

Karlovarští jsou na domácím stadionu velmi dobří, což fanoušky musí opravdu těšit. Mezi všemi celky extraligy jsou doma třetí nejlepší, je tedy škoda, že venku body nesbírají, hned by v tabulce mohli být někde jinde. V posledním zápase však energetici v Třinci předvedli dobrý výkon, jediné, čeho se opět nevyvarovali, byly zbytečné fauly, díky nimž si domů odvezli jen bod za prohru v prodloužení. Jasným bodovým lídrem Karlovarských je kapitán Radek Duda, který se svými 28 body (14+14) pomalu bouchá na vrátka nejlepší desítky.
KOMETA BRNO

Ačkoliv Kometa nemá v poslední době nějak dlouhou šňůru výher, dlouhodobě kvalitní výkony ji řadí na čtvrtou pozici v tabulce Tipsport extraligy. Z posledních pěti zápasů odešli Brňané hned dvakrát naprázdno, z toho jednou schytali pořádný výprask. Nebylo to od nikoho jiného, než od pražské Sparty, která Kometu letos již jednou řádně rozcupovala. V posledním zápase si ale hokejisté z moravské metropole spravili chuť, když porazili plzeňské indiány.

Bodovým lídrem týmu z jihu Moravy je všem dobře známý kanonýr Petr Ton, jenž si na své konto připsal již 32 bodů (17+15). Pro mnoho týmů jsou silnou zbraní přesilové hry, nikoliv však pro Brňany. V této specifické hře jim patří mezi ostatními týmy až třináctá příčka, statisticky jsou na tom opravdu špatně, horší už je jen Liberec. Jak málo branek Kometa v přesilovkách dává, tak jich také ale málo v oslabeních dostává. V tomto ohledu je Kometa šestou nejúspěšnější.
Vítám všechny fanoušky extraligového hokeje. Dnes se spolu střetnou týmy HC Energie Karlovy Vary a HC Kometa Brno. Utkání začíná v 18:00.