SESTŘIH: 35. kolo extraligy, Litvínov - Olomouc 4:2

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost, užijte si zbytek tříkrálového večera.
Hokejisté Litvínova tedy bez větších potíží ve třetí třetině uhájili dvoubrankový náskok a potřetí v sezoně porážejí Olomouc. Dá se říci, že Severočeši měli zápas pod kontrolou od samotného začátku, když se už po patnácti vteřinách prosadil Jánský, až do konce.
Ve 35. minutě vedli Chemici už 4:0, hosté ještě dokázali alespoň trochu upravit skóre dvěma slepenými góly, ve třetí části se však na kontakt nedostali a na dlouhou cestu na Moravu si nepřibalí ani jeden bod.
60:00
59:40
Domácí vyvezli kotouč do útočné třetiny a kontrolují zápas.
59:29
Zakázané uvolnění Litvínova, hra se přesune před Francouze.
59:24
A další ofsajd Olomouce zřejmě definitivně rozhoduje o tom, že Hanáci dnes pojedou ze severu Čech s prázdnou.
59:15
Nyní hrají domácí v plném počtu.
58:58
Lukeš vyhazuje přes všechny čáry, Trvaj stále v bráně.
58:41
Domácí vyhrávají v této fázi prakticky všechny buly a bez problémů brání.
58:34
Hanáky zastavuje ofsajd.
57:53
Ručinský jel sám na Trvaje, brankář Olomouce si proti němu povyjel a vrhl se mu pod brusle, zkušený útočník Litvínova přestřelil bránu.
57:38
Po Francouzově zákroku se strhla za bránou mela.
57:37
Cibák se dostal ke střele z pravého kruhu, Francouz jistě zasáhl a nedovolil dorážku.
57:23
Litvínovští zvládli úvodní buly a vyhodili kotouč k Trvajovi.
57:15
Hostující střídačka si bere oddechový čas.
57:15
Zajímavá situace pro hosty, kteří mají zřejmě poslední možnost k dramatizaci zápasu. Filip Pavlík byl vyloučen za sekání a Hanáky čeká dvouminutová přesilová hra.
57:08
Vyrůbálik pálil od modré čáry, Francouz vystrčil beton.
56:30
Ručinského pokus byl sražen a k Trvajovi se vůbec nedostal.
56:29
Nyní Hanáky zastavil v útočné snaze signalizovaný a vzápětí i odpískaný ofsajd.
55:57
Bartoň nahodil kotouč do útočného pásma za cenu zakázaného uvolnění. Hra se stěhuje do míst, kde ji Kohouti nechtějí mít.
55:14
Hosté hrají v plném počtu.
55:00
Domácí však šli málem do rozhodujícího vedení, Hanzlova střela z mezikruží byla tečována na břevno!
54:38
A zdá se, že tato přesilová hra pojistku v podobě páté brance Litvínovu nepřinese, hosté se osvobodili.
54:20
Litvínovu se nedaří vytvořit si soustavný tlak.
53:45
Jako první vyzkoušel v přesilové hře Trvaje Lukeš, jeho střelu brankář Olomouce bleskurychle rozehrál.
53:14
Martin Cibák nedovoleně dohrál soupeře a putuje na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.
52:59
Aktivní Marosz to tentokrát zkoušel z pravého kruhu střelou ke vzdálenější tyčce. Francouz nastavil lapačku.
52:53
Jeden z litvínovských hráčů tečoval kotouč na vlastní střídačku, hra byla přerušena.
52:44
Marosz pálil z levého kruhu zápěstím, Francouz chvíli nevěděl, kde má kotouč, nakonec jej však našel u sebe a domácí stále vedou o dvě branky.
52:04
Jánský pálil přes obránce mimo Trvajovu bránu.
51:10
Šlégr skáče na led a Chemici hrají v plném počtu.
51:10
Pěknou individuální akci olomouckého útočníka vychytal Francouz.
50:37
Domácí době brání a opět jeden z jejich hráčů poslal kotouč na hony daleko od Francouze.
50:30
Hostům se nedaří vytvořit si tlak.
49:58
Majeský pálil ostře po přejezdu modré čáry, Francouz zasáhl betonem.
49:35
Staňkova střela od modré čáry byla zblokována a Trávniček vzápětí vyhodil kotouč za Trvaje.
49:10
Hosté si zahrají další přesilovou hru, dvě minuty za nedovolené bránění Marosze dostal Jiří Šlégr.
48:50
Francouz raději ukryl v lapačce nahazovaný kotouč.
48:10
Hosté jsou v posledních minutách viditelně aktivnější, podaří se jim brzy vstřelit kontaktní gól?
47:28
Martynek zakončil svůj útočný výpad střelou do obránce.
47:16
Pavel Patera se dostal v krátkém časovém úseku do další tutové šance, opět se ocitl prakticky sám před Francouzem a opět litvínovského gólmana nepřekonal.
46:30
Domácím se nepodařilo usadit v útočném pásmu.
45:54
Zakázané uvolnění domácího týmu.
45:30
Staňkovo skákavé nahození bylo pro Francouze nepříjemné, brankář Litvínova si s problémy poradil.
44:41
Na druhé straně domácí své přečíslení překombinovali, Hübl ještě vracel Jánskému v situaci, kdy už měl pálit. Jánský jeho záměr nepochopil a bylo po šanci.
44:18
Po špatné rozehrávce Litvínova se ke kotouči dostal Rachůnek a našel před bránou volného Pateru, jenž Francouze nepřekonal.
43:11
Na trestnou lavici zamířil za otřeseného Trávníčka Petružálek, který už se ale zapojil do hry a domácí hrají v plném počtu.
43:04
Rolba už opouští led a zdá se, že utkání bude za okamžik pokračovat.
43:04
Aktéři utkání nechtějí vychladnout a proto se nyní udržují v pohybu a krouží po ledové ploše. Zatím pokračují úklidové práce.
43:04
Hodně zajímavá situace, nyní se nehraje, protože Michala Trávníčka, který si odpykává dvouminutový trest, "osprchovala" část plexiskla, která se nachází na stříšce nad boxem trestoměřičů a která se uvolnila. Nyní na ledě odklízejí střepy, u celé situace asistuje rolba.
43:04
Hra byla přerušena poté, co Rostislav Marosz zůstal ležet na ledě po jednom ze zákroků. Nejproduktivnější hráč Olomouce se nakonec zvedl a rozhodčí nechal celou situaci bez trestu.
42:39
Prudkou ránu od modré vyrazil Francouz na Knotka, který se snažil obtočit kolem brány, ale na litvínovského gólmana si nepřišel.
42:24
Olomoucké vrátil do útočného pásma nahozením Cibák.
42:10
Staněk našel jen hokejku Hanzla, který vyhodil kotouč přes všechny čáry.
41:53
Domácí vyhráli následné buly a opět poslal kotouč daleko od vlastní třetiny.
41:48
Následně se Hanáci zformovali v útočném pásmu a Patera pálil, Francouz byl připraven.
41:20
Hosté musí vzápětí po začátku početní převahy začínat od vlastního brankáře, kam kotouč poslal jeden z hráčů Litvínova.
41:11
Michal Trávníček podrazil na modré čáře Majeského a usedá za katr. Olomouc si zahraje přesilovou hru.
41:04
Na druhé straně poprvé ve třetí části zasahoval i Francouz proti střele Hermana.
40:30
Hanzl pálil z ostrého úhlu, Trvaj se zaskočit nenechal.
40:01
Střely na branku po druhé třetině: 19:15
Ve druhé třetině viděli fanoušci v Litvínově hned čtyři branky. Hosté začali druhou část tlakem, který ale nevyústil v gól. Domácí vzápětí nevyužili dvojnásobnou početní převahu, góly začaly padat až od 29. minuty. Díky střelám od modré čáry a následným tečím bruslemi se dvakrát prosadili Chemici, kteří se dostali do čtyřgólového trháku. Hanáci však utkání nezabalili a po trefách Buce a Marosze v rozmezí dvou minut snížili na rozdíl dvou gólů.
Třetí třetina tak slibuje zajímavou podívanou, začne zhruba v 19:06.
40:00
39:40
Zuzin po vyhraném buly objel bránu a bekhendem mířil k tyčce, Francouz zasáhl.
39:37
Jánský nahazoval kotouč do útočného pásma, nacházel se však za červenou čáru a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
39:16
Buc pálil z pravého kruhu k bližší tyči, Francouz si svou pravou tyčku pohlídal.
39:00
Probíhá poslední minuta prostřední části.
37:54
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak tohle utkání ještě bude zajímavé. Hosté se svým druhým gólem vracejí do zápasu. Nejproduktivnější hráč Olomouce ROSTISLAV MAROSZ se i v obležení obránce Litvínova dokázal dostat ke kotouči a zakončit. Jeho pokus propadl Francouzovi mezi vyrážečkou a tělem. Asistence. Roman Rác.
37:40
Buc si nabruslil na osu hřiště a bekhendem prozkoušel Francouze.
36:26
Matai se dostal ke kotouči po chybě litvínovské defenzívy, trefil pouze boční síť.
35:39
Hosté ještě neskládají zbraně a nyní poprvé překonali domácí defenzívu. DÁVID BUC vypálil z mezikruží z otočky a jeho kotouč zamířil mezi vyrážečkou a betonem Francouze do brány. Asistence: Richard Diviš.
34:30
Litvínov právě vstřelil branku!
A další radost pro domácí fanoušky, kteří oslavuji jíž čtvrtý gól svého týmu. Jakub Pavlík vypálil od modré čáry, jeho tvrdý pokus se odrazil od brusle KARLA KUBÁTA za Trvaje, který nestačil zareagovat. Asistence: Filip Pavlík, Peter Jánský.
34:22
Hüblův pokus byl zblokován.
33:39
Jaroměřský střílel zápěstím, Francouz vyrazil betonem do rohu.
33:35
Až nyní se povedlo vystřelit Zuzinovi, který pálil z pravého kruhu k bližší tyči. Tam stál připraven Pavel Francouz, který bez sebemenších problémů zasáhl.
33:00
Kohouti si na chvíli vytvořili tlak, ale domácí dobře čistili prostor před Francouzem.
31:52
Bucův pokus byl před Francouzem zpomalen a reprezentační brankář neměl příliš mnoho starostí s pokrytím kotouče.
31:05
Domácí opět plně kontrolují hru a Hanáci se pouze brání.
29:40
Na druhé straně napřáhl od modré čáry Šlégr a pořádně vyprášil Trvajův beton.
29:15
Mataiův pokus vyrazil Francouz.
28:43
Co se domácím nepovedlo v dvojnásobné početní převaze, se zdařilo nyní. JAKUB ŠRÁMEK vypálil z mezikruží zápěstím a jeho projektil se odrazil od brusle Knotka za Trvajova záda.Chemici jdou do trháku. Asistence: Ondřej Jurčík, Pavel Písařík.
28:00
Vyrůbalíkovi vypršel dvouminutový trest za faul na Hanzla a to znamená jediné, Olomouc hraje v plném počtu.
27:45
Hüblovu ránu od modré čáry Trvaj eliminoval.
27:22
Následné buly opět vyhráli Hanáci a jeden z hráčů napálil kotouč nekompromisně na druhou stranu.
27:18
Nyní navíc Litvínov zastavil při návratu do útočného pásma ofsajd a hosté jsou z toho nejhoršího zřejmě venku.
26:52
Lukešova dělovka zaplachtila mimo bránu a odrazila se na druhou stranu kluziště. Hosté hrají ve čtyřech.
26:40
Rychle zpátky k Trvajovi, tam pálil v blízkosti brány Hübl mimo bránu.
26:18
Hosté se i ve dvojnásobném oslabení dostali do přečíslení! To nakonec nedokázali zakončit, když Řípa nepřesně přihrával.
25:59
A pozor, domácí budou hrát přesilovou hru pět na tři. Hanzl to zkusil individuálně, prosmýkl se mezi dvěma obránci, Martinu Vyrůbalíkovi nezbývalo nic moc jiného, než faulovat a podrazit hrdinu okamžiku, za což obdržel dvě minuty.
25:44
Majeský se navíc osmělil ke střele, která byla sražena vysoko na ochrannou síť.
25:31
A opět se Chemikům nepovedlo udržet útočné pásmo.
25:17
Hosté se vzápětí dokázali osvobodit.
25:05
Hüblova střela byla sražena mimo Trvaje.
24:52
To vzápětí neplatilo, Petružálek uvolnil Hanzla, který vjel před Trvaje, v poslední chvíli jej však nedovoleně přibrzdil Robin Staněk, který už míří za katr.
24:30
Po úvodních minutách se hra poněkud uklidnila.
23:15
Na druhé straně si první zásah ve druhé třetině připsal Jiří Tvraj, když vychytal pokus Ondruška z levého kruhu.
23:03
Rachůnek se nejlépe zorientoval ve skrumáži v mezikruží a hodně nepříjemně pálil z otočky, jeho překvapivý pokus zamířil těsně mimo bránu.
22:30
Až nyní se povedlo domácímu týmu vyvézt kotouč do útočné třetiny, Trávníček chvíli operoval s kotoučem v rohu kluziště, neměl komu nahrát a tak touš ztratil.
21:33
Hanáci jsou na úvod třetiny mnohem aktivnější, Matai se obtočil kolem brány a snažil se kotouč zasunout k bližší tyči, Francouz dokázal za nějakou chvíli celou situaci vyřešit.
21:24
Šlégr se vrátil na led, pokračujeme ve hře pět na pět.
21:23
Konec přesilové hry obstaral svou jedovatou střelou z levé strany Peter Zuzin, Francouz připraven.
21:03
Ručinský vystihl kombinaci Olomouce a kotouč poslal přes všechny čáry.
20:40
Domácí vyhodili kotouč až za Trvajovu bránu.
20:28
Staněk dostal na pravé straně spoustu času i prostoru, najel si k pravému kruhu a vypálil švihem, Francouz pokryl tuto střelu i následnou dorážku.
20:01
Hosté budou mít na úvod druhé třetiny ještě téměř minutu a půl trvající přesilovou hru, na trestné lavici sedí Jiří Šlégr.
Úvodní dvacetiminutovka dnešního tříkrálového klání je tedy za námi a mnohem spokojenější odchází do kabin domácí Litvínov. Chemici se ujali vedení již v patnácté vteřině, když se prosadil Jánský a rychlá trefa určila ráz první dvacetiminutovky. V ní měli více ze hry domácí, kteří v 8. minutě po přesilovkové trefě Ručinského navýšili své vedení. Domácí svého soupeře nepustili do vyloženější šance a Hanáci mají o přestávce o čem přemýšlet.
Druhá třetina začne zhruba v 18:15.
20:00
19:43
Litvínovu se však povedlo rychle osvobodit.
19:24
Jiří Šlégr dostal od rozhodčího dvouminutový trest za sekání a hosté budou mít na závěr třetiny první přesilovou hru.
19:24
Rác se v ponechané výhodě projel po pravé straně a z kruhu vypálil, Francouz pokryl kotouč na hrudi.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:30
Jurčík hledal při rychlém protiútoku spoluhráče před bránou, místo toho trefil jen brusli soupeře.
17:40
Trávníček pálil zpoza pravého kruhu švihem, Trvaj vyrazil střelu před sebe na hokejku Petera Zuzina.
17:17
První vážnější situace před litvínovskou brankou, do skrumáže před domácí svatyní pálil z levé strany jeden z hráčů Olomouce, kotouč se pomalu odrážel za Francouze, který pohotově kotouč polapil.
16:46
Ručinský nahrál od pravého mantinelu před bránu Gerhátovi, který zblízka Trvaje nepřekonal.
15:35
Knotkova přihrávka před bránu neprošla, domácí si zatím výborně hlídají předbrankový prostor.
15:10
Dávid Buc se snažil prosmýknout mezi dvěma obránci Litvínova do samostatného úniku, to se mu však nepovedlo.
13:40
Nyní už opět útočí domácí, Šlégr na modré zachytil kotouč a střílenou přihrávkou hledal před bránou Petružálka, ten puk protečoval pouze do rohu kluziště.
12:30
V posledních vteřinách se snaží útočit Hanáci, přes dobře organizovanou defenzívu Litvínova se však nemohou dostat k vážnějšímu ohrožení Francouze.
11:41
Zakázané uvolnění domácího týmu, rozhodčí vhodí buly před Francouzem.
11:23
Druhé oslabení Kohouti přečkali bez ztráty kytičky.
10:53
Domácí nehrají svou přesilovku vůbec špatně, nyní vyšachovali hostující obranu, jeden z hráčů mohl zakončovat do prázdné brány, když v tom předvedl důležitý zákrok hostující obránce.
10:13
Litvínov se vzápětí usadil v útočném pásmu a od modré čáry prozkoušel Trvaje Petružálek. Olomoucký brankář si připsal jistý zákrok lapačkou.
09:40
Hosté vyhráli buly a jeden z Hanáků vyvezl kotouč pryč z vlastní třetiny.
09:23
Nyní se ovšem budou hosté znovu bránit. Ivan Majeský totiž dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Litvínov může jít do trháku.
08:55
Hanáci se nejen dokázali z tlaku vymanit, ale vzápětí si i oni vytvořili tlak, z něho ovšem opět nevyprodukovali jedinou střelu.
08:05
Pavelka pálil od modré čáry těsně mimo bránu.
08:00
Chemici jsou na koni a aktuálně kombinují v útočném pásmu.
07:09
Domácí rychle svou přesilovou hru využili. MARTIN RUČINSKÝ napřáhl na modré čáře a svou dělovkou vymetl pravý horní růžek Trvajovy brány. Asistence. Peter Jánský, František Lukeš.
06:51
První přesilovou hru v zápase si zahrají domácí, vyloučen byl olomoucký Jiří Řípa za hákování.
06:30
Rychlý protiútok Litvínova zakončoval Hanzl, jehož vychytal Trvaj.
06:05
Hosté nyní zavřeli svého soupeře v útočném pásmu, k přímému ohrožení Francouze se však nedostali.
05:30
Lukeš přejel modrou a prudce vypálil, svým projektilem přestřelil bránu.
05:15
Po delší době přerušil hru Pavel Francouz, který raději uklidnil situaci poté, co se k němu zpoza brány odrazil nahazovaný kotouč.
04:30
Pavelkův pokus na druhé straně zblokoval Ondrušek.
03:55
Rychlou kombinaci Olomouce vystihl dobře Filip Pavlík a zabránil tak velké šanci.
02:30
Rácův pokus od modré čáry se k Francouzovi nedostal.
02:02
Patera nahrával kotouč před bránu, tam se však nenašel nikdo, kdo by jeho přihrávku přetavil ve střelu.
01:20
Petružálek pálil přes obránce, Trvaj vyrazil kotouč do rohu.
00:15
Tak to je pro domácí start do utkání jako hrom! Fanoušci se ještě ani nestačili usadit na své místo a domácí již vedou. Chemici vyhráli úvodní buly, kotouč se dostal k PETERU JÁNSKÉMU, který se díky důrazu vecpal před Trvaje, jehož překvapivě překonal jednou rukou střelou mezi betony. Asistence: František Lukeš, Karel Kubát.
00:01
Aktéři utkání již vjeli na ledovou plochu, za okamžik bude moci utkání začít.

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Kubát, Chaloupka, Šlégr, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo, Štindl – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Gerhát, Martynek – Jurčík, Šrámek, Písařík

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Staněk, Vyrůbalík, Majeský, Jaroměřský, Škůrek, Ondrušek, Bartoň – Rác, Marosz, Cibák – Rachůnek, Patera, Řípa – Zuzin, Herman, Matai – Diviš, Knotek, Buc

Rozhodčí: Šír, Hradil – Barvíř, Blümel.
Vzájemné zápasy

21.11. 2014 HC Olomouc: Verva Litvínov 4:5
5.10. 2014 Verva Litvínov: HC Olomouc 3:1
HC Olomouc

Hanáci zatím prožívají nečekaně úspěšnou sezonu. Svěřencům trenérů Dopity a Fialy patří po 34 odehraných kolech se ziskem 47 bodů osmá příčka tabulky. Kohouti však nesmí usnout na vavřínech, protože v patrech kolem osmého místa tabulky je velmi těsno. O tom svědčí skutečnost, že Hanáci mají na jedenácté Karlovy Vary náskok pouhých dvou bodů.
Oloumouc podobně jako jejich dnešní soupeř nedává v posledních zápasech množství branek. V posledních třech partiích vstřelili Kohouti pouze čtyři branky, přesto si na své konto připsali dvě výhry. Nejprve zvítězili 28. prosince 2:0 nad Libercem, o dva dny později zase na Spartě v poměru 1:0.

HC Verva Litvínov

Verva vstoupila do nového roku úspěšně. Severočeský celek zvítězil v neděli fotbalovým výsledkem 1:0 na ledě pražské Slavie a uhájil druhou pozici v tabulce extraligy před dotírající Spartou. Na svého pražského soupeře mají aktuálně Chemici hubený náskok jediného bodu.
Aby si udrželi náskok před holešovickým mužstvem, budou muset hokejisté Litvínova zlepšit především produktivitu. V posledních šesti kolech skórovali pouze jedenáctkrát.
I díky tradičně spolehlivému Pavlu Francouzovi v bráně však Verva vybojovala i přes nevýraznou produktivitu z půltuctu zápasů sedm bodů.

4.1. 2015 Slavia Praha: Verva Litvínov 0:1
30.12. 2014 Verva Litvínov: Zlín 4:3 sn.
28.12.2014 HK Mountfield: Verva Litvínov 2:1

Viktor Hübl – 40 bodů (14+26)
Martin Ručinský – 33 bodů (10+23)
František Lukeš – 24 bodů (11+13)
Pěkný úterní podvečer při sledování online přenosu z utkání 35. kola Tipsport extraligy, v němž bude druhý tým tabulky Verva Litvínov hostit osmou Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.