SESTŘIH: 48. kolo extraligy, Hradec Králové - Třinec 0:3

Z mojí strany to bude vše. Přeji hezký zbytek večera a někdy příště zase na počtenou.
Střely ve třetí části (celkem)

Mountfield HK – 7 (17)

HC Oceláři Třinec – 10 (26)
Je to tak. Po třetinách 0:1, 0:0 a 0:2 si Třinec připisuje tři body a ukončuje tak sérii porážek. A nutno říci, že zaslouženě, Oceláři byli minimálně po více jak půlku zápasu lepším týmem. Nejlepšími hráči zápasu jsou zvoleni Erik Hrňa (TRI) a Ondřej Kacetl (MHK).
60:00
59:32
V něm už se ale pravděpodobně nic nepřihodí.
59:06
5017 diváků přihlíží dnešnímu zápasu.
58:38
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté využívají powerplay. Nenápadné nahození DANIELA RÁKOSE skončilo v síti. Asistence: Lukáš Galvas.
58:12
Hradec hraje bez brankáře!
57:53
Dravecký si nabruslil z pravé strany před Kacetla, trefil jeho pravou tyč!
57:21
Třinečtí teď krouží s pukem na holi za vlastní brankou. Vzhledem k situaci a stavu utkání si to mohou dovolit.
56:35
Keps se proháčkoval mezi domácím obránci, adekvátní zakončení mu ale nebylo hradeckými beky dovoleno.
56:04
Matuš pálil přes obránce, ale Kacetl byl připraven. Jenže Hradečtí musejí dohánět dvoubrankovou ztrátu, a její eliminace se s ubývajícím vteřinami stále jeví jako stále jako méně pravděpodobná.
55:22
Kostrbatou kombinaci domácích v útoční třetině zakončoval střelou od modré čáry Pláněk, ta ale skončila na chráničích hostujícího beka.
54:54
Milan Doudera z pravého kruhu poslal kotouč jen do Ondřeje Kacetla.
54:12
Čáp ve skoro přečíslení dvou na jednoho volil namísto přihrávky střelu, na Hamerlíka si nepřišel.
53:42
Vypadá to, že největší převahu, tedy prostředí pasáž třetí periody, mají Hradečtí za sebou.
53:21
Rákos zastavil akci domácích sražením Pláňka, vše však bylo v mezích pravidel.
53:13
52:51
Třinec je stále na puku v prostoru před domácím gólmanem.
52:19
Kacetl je zatím relativně bez práce, tedy alespoň co se tohoto oslabení týče.
51:39
Dej společně s Kukumbergem ujeli do přečíslení dvou na jednoho, ale Dej byl už v moc malém úhlu na nahrávku, která ke Kukumbergovi nedoputovala.
51:13
Karel Plášil z celku Mountfieldu je navíc vyloučen za hákování.
51:13
Nakonec musí, spolu s obránci, zasahovat Ondřej Kacetl. Po tlaku Hradce tedy nastává převaha hostujícího celku.
50:15
Třinec se vrátil ke hře z první třetiny a mohutně teď svírá Hradec ve vlastní třetině.
49:58
Přízemní nahození Doudery skončilo na betonu Kacetla, který měl co dělat, aby stihl do střely zasáhnout!
49:23
Teď ale domácí rozehráli nepřesně, z čehož rezultuje zakázané uvolnění.
48:33
Domácí fanoušci teď výrazně ženou své příznivce za vyrovnáním! Zdejší divácká kulisa je opravdu úctyhodná.
47:28
Hradec znovu v útočném pásmu. Uvidíme, co nám svěřenci Petera Draisaitla předvedou.
46:59
Ze souboje v rohu se puk dostal až k Čápovi, jenž od modré čáry pravděpodobně hledal někoho na teč.
46:32
Dvě zakázána uvolnění v řadě Třince znamenají opětovní vhazování před Hamerlíkem.
46:11
Ofsajd domácích znamená přerušení a první komerční pauzu poslední periody.
45:21
Vašíček nadělal hodně starostí obráncům Třince, z jeho akce ale základ gólu nevznikl.
44:57
Třinci se daří tlumit hradecký tlak, Milan Doudera se dokonce dostal do útočné třetiny a přinutil Kacetla k zásahu lapačkou.
44:13
Byť měl dnes již několik střeleckých pokusů s potenciálem k brance, tahle rána z hole Čápa ještě z vlastní poloviny Hamerlíka nemohla překvapit.
43:28
Teď musel zasahovat i proti nebezpečné přízemní střele domácího matadora Jaroslava Kudrny.
42:19
Ale Hradec se evidentně nevzdává a snaží se s dvoubrankovou ztrátou něco udělat. Hamerlík je teď asi nejvíce v permanenci za celý zápas.
41:07
A znovu se prosadil ERIK HRŇA. K němu se dostal odražený puk, který bez problémů poslal do odkryté sítě – Kacetl byl kvůli předcházejícímu zákroku u druhé tyče. Asistence: David Nosek, Štefan Ružička.
41:00
Hrabalovi rána úplně nesedla, i tak se ale Kacetl musel předvést.
40:38
A Třinec je již, logicky, v držení puku v útočné třetině.
40:08
Jen připomínám, že Hradec bude ještě více jak minutu hrát oslabení 3 na 5.
40:01
Do začátku poslední části zbývají jen vteřiny. Dokáží Hradečtí vyrovnat, nebo se Třinci podaří ukončit třízápasovou šňůru porážek?
Střely po druhé třetině (celkem)

Mountfield HK – 7 (10)

HC Oceláři Třinec – 7 (16)
Další třetina začne přibližně v 19:45.
Druhá třetina nabídla vyrovnanější obrázek hry, byť se stálou převahou hostujících hokejistů. Ti mohli navýšit skóre, ale Hrabal trefil jen břevno. Domácí se do největší šance dostali paradoxně ve vlastním dvojnásobném oslabení, když Třinec zkusil hrou bez gólmana navýšit svoje šance na skórování. Knotek však dokázal nahodit puk, ten ale zamířil pár čísel mimo branku.
40:00
39:52
Knotek nahazoval přes celé hřiště a Třinci se jeho taktika málem nevyplatila! Puk zamířil jen přibližně 20 čísel od pravé tyče.
39:38
Noskovu střelu zablokoval mezi kruhy Martin Pláněk.
39:21
Pozor, Třinec zkusí hrát v šesti proti třem, Hamerlík zůstává na střídačce!
39:21
Ještě se řeší posunutí časomíry, která běžela několik vteřinek po odpískání.
39:21
Nepříjemnost pro domácí. Kukumberg vyhodil puk přes hrazení a Hradec tak čeká 1:56 dlouhé dvojnásobné oslabení.
39:17
Rudolf Červený se za Mountfield provinil proti pravidlům hákováním.
39:04
Zcela jistě ano, protože domácí půjdou do čtyř.
38:24
Vypadá to, že prostřední perioda bude dohraná v obranné třetině domácího mužstva.
38:09
Vhazovat se bude po icingu domácích po levé ruce Kacetla.
37:39
Až teď dokázal Kudrna vyvézt puk...
37:14
I po skončení početní výhody jsou hostující hráči stále na puku a aktivnější.
36:56
36:09
Třinec sice kombinuje v obranné třetině domácích, k ničemu mu to ale není.
35:29
Noskovu ránu Kacetl dokázal jen vyrazit před sebe, ale k dorážce se nikdo z Třince nedostal!
34:56
Potrestaným hráčem je hradecký Troliga, který je vyloučen za hákováním.
34:23
Pláněk se zaskvěl čistým hitem za vlastní brankou. Následně si Hradec zahraje oslabení, což ale s oním hitem nesouvisí.
33:29
Hradec operuje v pásmu před Hamerlíkem, který ale zatím nemusel zasahovat.
33:02
Z trestné lavice navrátivší se Mertl nabral rychlost a hnal se s pukem do útočného pásma. Dostal se i ke střele, ta ale přišla až poté, co mu Dávid Skokan najel předčasně do třetiny – postavení mimo hru.
32:40
31:49
Jen pro úplnost, domácí hrají zkrácenou početní nevýhodu.
31:38
Milan Doudera teď operoval na modré čáře, jeho dělovka si ale cestu do branky nenašla.
31:05
30:40
A právě hradecký Mertl se nakonec provinil faulem – hákováním.
30:35
Hamerlíka teď musel ustát několik minimálně pokusů o dorážku z holí hradeckých hráčů, konkrétně Kudrny a Mertla.
30:12
Ještě necelou minutu mají domácí k dispozici z početní výhody, a situace se nezměnila.
29:31
Jenže Hradec zatím kombinuje jen ve vlastní obranné třetině, odkud, logicky, Hamerlíka neohrozí.
29:05
Tak už druhé. Lukáš Vantuch vybojoval faul, když donutil třineckého Draveckého k podražení.
28:29
Že však dnes sudí hru nechávají pokud možno plynout, to je evidentní. Jsme skoro v půlce zápasu a zatím jsme viděli jediné vyloučení.
28:08
Hra se pohybuje v prostoru střídaček, k vidění bylo pár menších hitů, nešlo však o nic vybočujícího nad rámec běžného hokejového zápasu.
27:29
Valcourt se po vhazování, jejž vyhrál Troliga, dostal k zakončení, to ale nemuselo Hamerlíka vůbec zajímat, nemířilo totiž do prostor mezi třemi tyčemi.
26:35
Po vhazování se do puku opřel Hrabal, jeho střela se od břevna odrazila do Kacetla, ten ale dokázal puk udržet před brankovou čárou.
26:15
Ondřej Kacetl betonem zachránil Hradec od dalšího inkasování. To se mohlo zrodit z přečíslení dvou na jednoho, do kterého se Třinci podařilo dostat.
25:28
A v následném zakončení od pravého mantinelu Kukumberg Hamerlíkovu branku přestřeluje.
25:14
Kukumberg se v útočné třetině dostal ke kotouči, s nímž zajel až za Hamerlíkovu branku. Jeho přihrávka do prostoru brankoviště však směřovala příliš vysoko.
24:27
Další zásah Hamerlíke. Vypadá to, že domácí se do druhé části pustili s o něco větší vervou, než s jakou zakončovali část první.
24:06
Valcourt vystřelil z levé strany mantinelu do vzdálenějšího rohu branky, Hamerlík senzačně vytěsnil kotouč do ochranné sítě.
23:28
Dravecký teď trestuhodně minul Kacetlovu branku, puk zamířil těsně vedle tyče!
23:00
22:28
Opět se ale domácí jen těžko dostávají do prostoru před Hamerlíka.
21:38
Třinec vyváží puk a Hradečtí tak svoji přesilovkou kombinaci budou muset začít znova.
21:11
Čáp se znovu – stejně jako v první třetině – pokusil prosadit od modré čáry. Ta skončila na betonu Hamerlíka.
21:00
První vyloučení dnešního zápasu je na světě. Třinecký Linhart se provinil držením protihráče.
20:33
Domácí se úspěšně dostali do útočné třetiny, Tomáš Pospíšil mohl zakončovat, ale zpracování puku mu překazil třinecký obránce.
20:01
Začátek prostřední periody je již na spadnutí, hokejisté jsou na ledové ploše.
Střely na branku

Mountfield HK – 3
HC Oceláři Třinec – 9
Další třetina začne přibližně v 18:47.
První třetina nabídla jasnou převahu hostujících hokejistů. Ti se dokázali i gólově prosadit, když Erik Hrňa svým nápřahem nedal Kacetlovi moc šancí. Hradečtí budou muset hodně zapracovat na svém výkonu, jestli budou chtít s hostujícími hokejisty udržet krok.
20:00
19:50
Zoufalost Hradce potvrdil Kukumberg, který nevěděl co s pukem, a tak jej ještě před červenou čárou nastřelil do protihráče.
19:04
Poslední minutu úvodní začne Hradec s pukem na svých holí.
18:14
René Piegl nahazuje po mantinelu za branku Hamerlíka, to je totiž aktuálně (bohuže) to nejzajímavější, co se na ledě děje.
17:24
Daniel Rákos si proklestil cestu skrze hřiště, zastavilo ho ale postavení mimo hru.
16:57
A pro změnu opět zakázané uvolnění z holí domácích.
16:19
I Třinec teď nabídl několik nepřesností, kterých ale domácí nedokázali využít.
15:19
Puk vyhozený z holí Třince skončí na zakázaném uvolnění. Uvidíme, zda-li se Hradečtí po komerční přestávce pokusí z vhazování něco vymyslet.
14:22
Rastislav Dej se probíjel po pravém křídle až před Hamerlíka, ve stísněné pozici neměl s bekhendovým nahozením nárok na úspěch.
13:48
Kovařčíkovo nahození prakticky od modré čáry míří nad břevno Kacetlovy branky.
13:15
Znovu se totiž domácí musí bránit ve vlastní třetině, byť Kacetl zasahovat zatím nemusí.
12:38
Další nálet třineckého týmu končí vyhozením puku z holí královéhradeckých borců, o založení útoku ale nemůže být řeč ani náhodou.
11:53
A další pokus dnešního prvního střelce. Kacetl musel kotouč zastavovat až na brankové čáře!
10:38
Obrázek hry i po změně skóre zůstává podobný, Třinec je zatím jednoznačně lepším celkem.
09:31
A jeho akce končí vstřelenou brankou. ERIK HRŇA převzal puk již na červené čáře, dojel až na hranici kruhu v útočné třetině, napřáhl a propálil Kacetla. Asistence: Štefan Ružička, Kamil Kreps.
09:19
Další snaha Hradce o udržení útočného pásma opět vychází vniveč, Třinec se s pukem na holi žene dopředu.
08:59
A další icing domácích. Ti dnes v oblasti založení útočné akce zatím příliš nevynikají.
08:07
Pro dnešek výjimečně kapitán Hradce Kukumberg zakládá útok domácích. Ten ale po končí za brankou Hamerlíka na třineckých holích.
07:48
Ani Hrabal přízemní střelou na strážce domácí svatyně nevyzrál.
06:58
A už se opět hraje. Orsavovu dělovku z hranice kruhu zablokoval Pláněk, Hradec se po delší době opět může pustit do útoku.
06:50
Ten přerušuje Kacetl sevřením kotouče do výstroje. Děje se tak před první komerční přestávkou.
06:12
Domácí jsou teď ve výrazné defenzívě a musejí se bránit tlaku Třince.
05:18
Kovařčík se snažil o zakončení bekhendem, k úspěšnosti mu chyběla větší přesnost, a tak Kacetl nemusel zasahovat.
04:56
Prvních pět minut hry bylo celkem vyrovnaných, s jednou až dvěma většími šancemi na obou stranách. Skóre ale změny nedostálo.
04:21
Dnes zatím hodně aktivní Čáp zkoušel sólo akci, jenže se mu nepodařilo projít mezi dvojicí benů Třince.
03:57
Kam se po zakázaném uvolnění Mountfieldu opětovně vrátí.
03:18
Hra se znovu na několik okamžiků přesouvá před domácího brankáře Kacetla.
02:54
Jank po vzoru spoluhráče Čápa nahazoval od modré čáry bezprostředně po vhazování, Hamerlík se za kotoučem stihl jen otočit, puk však branku o několik čísel minul.
02:18
První větší šanci Hradce si připsal Červený, ani on ale na Hamerlíka nevyzrál.
01:48
Puk je za brankou Hamerlíka, odkud budou hosté zakládat další útok.
01:17
Čáp se ihned po buly pokusil o ránu od modré čáry , ta ale skončila na chráničích hostujícího beka.
01:11
Následná rozehrávka domácích hokejistů končí na zakázaném uvolnění.
00:37
Ale Třinec je již v útočném pásmu Hradce, Orsava svojí dorážkou z bezprostřední blízkosti Kacetla nepřekvapil.
00:14
Na úvodním buly byli úspěšnější domácí, puk je tak na jejich holích.
00:01
Hokejisté obou celků už jsou na ledě a utkání tak co nevidět začne.
Hradec má do kompletního složení taktéž daleko. Dlouhodobě mimo hru jsou Mikuš a Vydarený, v útoku dnes bude chybět také kapitán Šimánek.
Třinec se dnes bude muset obejít bez opor Adamského, Polánského, Irgla, Klepiše a obránce Klesly.

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Dietz, Jank, Čáp, Plášil, Pláněk, Vašíček, Piegl – Kudrna, Mertl, Pospíšil – Dej, Kukumberg "C", Vantuch – Skokan, Knotek, Červený – Valcourt, Troliga, Beránek. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Galvas, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, Adámek, Foltýn – Hrňa, Kreps, Ružička – Dravecký, Plíhal "C", Orsava – Matuš, Růžička, Rákos – Cienciala, Žejdl, Kovařčík. Trenér: Jiří Kalous.

Rozhodčí: Homola, Svoboda – Komárek, Ondráček.
Letošní vzájemné zápasy:

9. kolo: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

22. kolo: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

35. kolo: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 8:6 (2:2, 2:2, 4:2)
Mountfield HK

Loni Hradec stihla na konci sezóny výsledkové krize, letos to vypadá na přesný opak. Východočeši z posledních devíti zápasů zaváhali jen jednou, a to na ledě druhého Litvínova. Tím se dostali z dohledu rivala z Pardubic a Zlína, čímž si už z velké míry pojistili pozici v první šestce. Na čtvrtou Spartu, respektive třetí Kometu ztrácí šest, potažmo sedm bodů. V pátečním utkání ale budou muset pravděpodobně oželet kapitána Jiřího Šimánka, a to kvůli nemoci.
HC Oceláři Třinec

Bilance Slezanů je v letošním ročníku úctyhodná, nicméně po poslední reprezentační pauze se o úspěšné řadě rozhodně mluvit nedá. Po výhře s Plzní přišla série tří porážek v řadě, což je něco, co Třinečtí fanoušci a hráči letos ještě nezažili. Ti by naopak raději útočili na rekord v počtu nasbíraných bodů za základní část, který drží Pardubice. Ty v sezóně 2002/03 nasbíraly 111 bodů. Jestliže Oceláři neuspějí ani proti Hradci, budou muset ve čtyřech zbývajících zápasech nasbírat alespoň 11 bodů; tedy pokud chtějí rekord Pardubic překonat.
Do konce základní části Tipsport extraligy už chybí pouhých pět kol. Dnes máme na programu také bitvu prvního týmu tabulky s pátým, Mountfield Hradec Králové na svém ledě přivítá vedoucí Oceláře Třinec. Jejich stroj se v posledních třech zápasech zadrhnul, ale ve vzájemných duelech letos stoprocentně kraluje. Rozjede se dnes zpátky na původní otáčky, nebo se domácí přiblíží definitivní jistotě postupu z první šestky?