SESTŘIH: 12. kolo extraligy, Olomouc - Hradec 2:4

Dnes je to z mé strany vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou.
Hradec Králové tedy ve třetí třetině rozhodl o svém vítězství. Rozhodující branku hostů vstřelil v 57. minutě Dietz, na kterého ještě brankou do opuštěné klece navázal Knotek, a tak si Mountfield odváží z Olomouce velmi cenné tři body.
60:00
59:38
Mountfield právě vstřelil branku!
Pojišťující branku do opuštěné klece nyní ze středního pásma střílí TOMÁŠ KNOTEK! Asistence: Rastislav Dej, Roman Kukumberg.
59:20
Trvaj míří na svou střídačku!
59:10
Petr Fiala (OLO) si bere oddechový čas.
59:10
Domácí jsou nyní vykázání do středního pásma, protože hlavní rozhodčí viděl útočícího hráče v brankovišti Hradce Králové.
58:44
Dietz zavezl puk až do útočného pásma, kde jej poslal za olomouckou bránu.
58:25
Znovu zakázané uvolnění hostů.
58:16
Další icing Hradce Králové.
58:06
Mountfield opět pouze vyhodil puk přes celé kluziště, a tak je hostům znovu odpískáno zakázané uvolnění.
57:39
Vyrůbalík napřáhl na modré čáře, ale jeho pokus skončil hned na prvním bránícím hráči.
57:32
Do hry se nyní zapojila hostující střídačka, a tak se bude vhazovat v obranné třetině Mountfieldu.
56:45
Hradec pouze poslal puk na zakázané uvolnění.
56:23
Hosté se hodně dlouho drželi ve své útočné třetině, kde se nakonec dostal puk na modrou čáru k STANISLAVU DIETZOVI, jehož nahození proklouzlo Trvajovi mezi jeho betony. Asistence: Rastislav Dej.
55:40
Patera poslal hodně nesmyslnou přihrávku přes střed obranného pásma, kde si jej sebral Šimánek, ale naštěstí pro domácí tým mu jeho střela vůbec nesedla a puk letěl hodně mimo Trvajovu bránu.
55:19
Patera nezkrotil přihrávku od Skrbka a puk následně putoval přes celé kluziště až na zakázané uvolnění.
54:59
Knotek procpal puk před Trvaje, kde se ještě k dorážce tlačil Červený, ale domácí brankář nakonec ukryl puk pod svou lapačkou.
54:28
Majeský nahodil puk do útočného pásma, kam se za ním hnal Laš, ale toho skvěle pokryla obrana Mountfieldu.
53:59
Dietz nahodil obloučkem puk na Trvaje, před kterým ještě touš nebezpečně skočil, ale zkušený brankář jej dokázal chytit.
53:17
Šimánek přihrával před olomouckou bránu, kde se však k puku nedostal ani jeden z jeho spoluhráčů.
52:41
Diviš se snažil prodrat přes dva hráče Hradce Králové, ale hostující obrana jej nakonec obrala o puk.
52:32
Hra však bude pokračovat až po komerční přestávce.
52:32
Do hry se nyní zapojila i domácí střídačka, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Olomouce.
52:18
Houdek nyní poslal velmi nepřesnou přihrávku, a tak kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
52:02
Majeský vystihl útočnou rozehrávku Mountfieldu, a tak se mohou do útoku opět hnát domácí.
51:34
Vydarený vletěl do útočného pásma, kde ihned po přejezdu modré vypálil svou dělovku, ale proti byla lapačka Trvaje.
50:58
Mora drží puk za svou bránou a oba týmy odcházejí střídat.
50:31
Navíc nyní skončil touš až na zakázaném uvolnění, kam jej poslali domácí hokejisté.
50:08
Kotouč nyní létá ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů se nemůže dostat do svého útočného pásma na delší pobyt.
Dnešní utkání sleduje 3 913 diváků.
49:30
Radek Dlouhý se nyní pokoušel protlačit před Kantora, ale domácí útočník bohužel vletěl do hostující klece, a vychýlil jí tak ze své pozice. Vhazuje se ve středním pásmu.
49:01
Zuzin prodloužil puk do útočného pásma, kde však hosté velice rychle získali puk na své hokejky.
48:20
Následuje komerční přestávka.
48:20
Mora se dostala do svého útočného pásma, kde Buc zkusil ohrozit Kantora z velkého úhlu, ale hostující brankář má puk ve své moci.
47:57
Dej naposledy poslal puk za Trvajovu bránu a Beránek se za malou chvíli už vrátí zpět do hry.
47:28
Puk je znovu za olomouckou bránou a domácí hokejisté se stále nemohou usadit ve své útočné třetině.
46:49
A hosté se dokonce dostali i do zakončení, protože se Slovák dostal s pukem až do útočného pásma, kde jeho střelu musel krýt Trvaj.
46:24
Mountfield znovu získal touš a znovu jej vyhodil ze svého obranného pásma.
46:08
Hradec však velice rychle dokázal dostat puk alespoň do středního pásma.
45:58
Mora si nakonec vynutila přesilovou hru, protože si dvě minuty za podražení odsedí Petr Beránek (HKM).
45:45
Majeský nahodil puk směrem na Kantora, který jej pouze vyrazil do rohu kluziště.
45:05
Znovu v akci Trvaj, kterého nyní odzkoušel nejdříve Kukumberg a následně ještě od modré Vašíček.
44:39
Mertl se dostal do velmi zajímavého zakončení z pravého kruhu, ale Trvaj byl připraven a touš vyrazil.
44:13
O puk se nyní bojuje v rohu obranného pásma Olomouce.
43:42
Mora uzavřela svého soupeře v jeho obranném pásmu a tlak Olomouce nakonec končí Zuzinovou střelou z pravého kruhu, kterou však Kantor chytil svou lapačkou.
43:05
Cibák nahodil puk do útočné třetiny, ale zde si jej odchytil jeden z obránců Hradce Králové.
42:38
Nyní už to však hosté přehnali a poslali puk až na zakázané uvolnění.
42:19
Hradečtí hokejisté nyní pouze odevzdali puk svému soupeři, a tak se do útoku může pustit Olomouc.
41:30
Hrňa se pokusil vyslat do úniku Mataie, jenže toho si velice dobře pohlídal jeden z obránců.
41:03
Zuzin se dobře uvolnil mezi dvěma hráči Mountfieldu, ale do jeho následného zakončení stejně zasáhl jeden z obránců a kotouč končí v ochranné síti za Kantorovou bránou.
40:25
Kudrna posunul touš na modrou čáru, kde byl připravený Slovák, jehož ránu Trvaj vyrazil do ochranné sítě.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 20:47.
Ve druhé třetině byly k vidění hned tři branky, protože se po brankách Cibáka a Hrni nejdříve podařilo domácím Kohoutům otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Jenže Mountfield měl svou odpověď schovanou do poslední minuty druhé periody, kdy se dokázal prosadit Skokan.
40:00
39:33
Hradec Králové vyrovnává stav utkání v poslední minutě druhé části!!! Pláněk poslal puk přes olomouckou bránu, kde si skvěle najel DÁVID SKOKAN, který už jej usměrnil za Trvajova záda. Asistence: Martin Pláněk, Rastislav Dej.
39:16
Mora jen dostala puk do středního pásma, kde si jej přebírají hráči v černých dresech.
38:54
Pláněk ještě vystřelil od modré čáry a jeho střelu dokázal tečovat Kukumberg, ale naštěstí pro domácí tým touš přesně směřoval do Trvaje.
38:45
Mertl si nyní vybruslil až skoro mezi kruhy, odkud i vystřelil a kotouč je zřejmě někde ve výstroji domácího brankáře.
38:25
Slovák vypálil z pravého kruhu a Trvaj jeho střelu dokázal vyrazit svou lapačkou.
37:48
Hosté v plném počtu. Mountfieldu nyní začíná zkrácená přesilová hra.
37:12
Cibák nyní přihrával před hradeckou bránu zcela volnému Maroszovi, kterému však vypíchl puk Kantor.
36:54
Jenže i tentokrát končí přesilovka Olomouce předčasně, protože se podražením provinil Pavel Patera (OLO), a tak si odsedí dvě minuty.
36:31
Hradec však následně dokázal vyhodit a domácí nyní drží puk ve svém obranném pásmu.
35:58
Buc lehce tečoval nabídku od Skrbka a touš se odklouzal jen těsně vedle pravé tyče hostující klece.
35:42
Mora bude hrát přesilovou hru, protože je na dvě minuty za hákování vyloučen Dávid Skokan (HKM).
35:08
Mora nahodila puk do útočného pásma, ale zde si jej za svou bránou přebírá Kantor.
34:19
Šimánek se nyní pokusil překvapit Trvaje z velkého úhlu, ale domácí brankář jeho střelu vyrazil za svou klec.
33:34
Hosté protečovali puk do svého útočného pásma, kde se za ním žene hned několik hráčů, jak v černém, tak i v bílém.
33:10
Následuje komerční přestávka, ve které se domácí publikum baví mexickou vlnou.
33:10
Beránek nyní přihrával kotouč před olomouckou bránu, kde si najížděl Dietz, ale Trvaj jej dokázal zachytit a následně ukryl puk pod svou lapačkou.
32:38
Houdkovi se nevydařila jeho rozehrávka, a tak končí puk až na zakázaném uvolnění.
32:31
Olomouc právě vstřelila branku!
ERIK HRŇA nedal Kantorovi absolutně žádnou šanci, protože trefil puk přesně do pravého horního růžku hostující klece, a posílá tak Kohouty do vedení!
32:31
Erik Hrňa se nyní skvěle protlačil až před Kantora, kde však byl v nejdůležitější chvíli faulován, a je tak nařízeno trestné střílení!!!
32:14
Olomouc však nakonec ustála tlak hostujícího celku, a tak se do svého útočného pásma opět ženou domácí.
31:33
První útok Hradce nyní uzamkl domácí celek v jeho obranném pásmu a uvidíme co hosté vymyslí.
30:55
Kudrna se pokusil procpat hned přes tři hráče Olomouce, ale hostující útočník si na sebe vzal příliš velké sousto.
30:17
A to konkrétně Herman, který dokázal i vystřelit ze středu útočného pásma, ale s takovou střelou nemá brankář Kantorových kvalit žádné problémy.
30:09
Mora zažehnala útočnou akci Hradce Králové, a tak se do útoku opět mohou hnát domácí hokejisté.
29:44
Mountfield však následně poslal puk přes všechny čáry, a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.
29:37
Kantor se musel mít znovu na pozoru, protože na něj nyní vyslal svou střelu Dlouhý, ale hostující brankář je pozorný.
28:46
Matai dostal přihrávku na útočnou modrou, kde nakonec ihned po přejezdu vystřelil, ale Kantor jeho střelu kryje.
27:54
Dej vystřelil ze středu útočného pásma a hostující útočník trefil jednoho z domácích obránců do hlavy.
27:00
A tak se následně Mora dostala do útoku, kde Marosz parádně našel svou přihrávkou zcela volného MARTINA CIBÁKA, který už tentokrát dokázal trefit odkrytou bránu Hradce Králové. Asistence: Rostislav Marosz, Radim Kucharczyk.
26:36
Mountfield znovu trefuje brankovou konstrukci domácí brány! Tentokrát se to podařilo Mertlovi z pravého kruhu.
25:40
Herman podržel puk na pravé straně, aby jej následně přihrál před bránu, kde ještě tečoval touš Dlouhý, ale Kantor zavčas uzavřel díru mezi svými betony.
25:07
Jenže Knotek se dostal ještě do jednoho zakončení. Tentokrát to bylo z mezikruží a Trvaj nyní dokázal puk chytit na své hrudi.
24:51
Knotek se nyní dostal do zakončení z levého kruhu a Trvaj jeho střelu dokázal vyrazit za svou klec.
24:27
Matai poslal puk do útočného pásma Olomouce, kde však skončil pod lapačkou Kantora, který raději přerušil hru.
23:58
Hradečtí hokejisté se drželi ve svém útočném pásmu, ale hosté se nedokázali protlačit do zakončení.
23:23
Tak to byl parádní zákrok Kantora!!! Patera nahrával křižně Cibákovi, který už měl před sebou hodně odkrytou bránu, ale domácího útočníka svou lapačkou vychytal brankář Mountfieldu.
22:37
Od modré nyní vypálil Vydarený a po jeho střele to jen zazvonilo!
22:25
Slovák nahodil puk od modré čáry a Trvaj skoro ani nemusel příliš pohnout svou lapačkou, aby do ní touš chytil.
21:54
Laš nyní nahrál do jízdy Hrňovi, který nakonec i vystřelil z pravého kruhu, ale Kantor má puk ve své moci.
21:25
Další útočná akce Hradce Králové je zastavena už na modré čáře, protože se hostující hokejisté dopustili ofsajdu.
20:50
Skokanovi se podařilo protlačit puk do útočného pásma, ale zde jej hodně rychle získali domácí.
20:12
Domácí se ihned po vyhraném vhazování mohli dostat do zakončení, ale obě jejich střely zblokovala obrana Hradce.
20:01
Druhá třetina začne asi kolem 19:53.
První třetina utkání je už minulostí. Více šťastní po ní zatím mohou být hosté z Hradce, kteří se v ní dostali do jednobrankového vedení, které Mountfieldu zajistil svou tečí Kudrna. Jinak je však první třetina zatím hodně vyrovnaná.
20:00
19:22
Z pravé strany nyní střílel Herman, ale domácí útočník trefil pouze před bránou stojícího spoluhráče.
19:00
Mora se snaží o rychlou odpověď a domácí se ihned tlačí do svého útočného pásma.
17:56
Hradec využívá přesilovou hru! Hosté se velice rychle vrátili zpět do své útočné třetiny, kde od modré vypálil Vydarený, jehož střelu ještě před Trvajem tečoval JAROSLAV KUDRNA, který tak posílá svůj tým do vedení Asistence: Jiří Šimánek, Tomáš Slovák.
17:29
Slovák vypálil hodně nepřesně od modré a k puku se následně dostali domácí, kteří jej ihned vyhodili.
17:13
Mora si nyní nepohlídala počet svých bruslařů na ledě, a tak je domácí střídačka potrestána menším trestem, který odsedí Rostislav Marosz (OLO).
16:45
Škůrek nyní nahodil puk od modré čáry, ale jeho pokus letěl mimo tři tyče hostující klece.
16:16
Jenže do rychlého protitútoku ujeli Dej a Kukumberg, kde první jmenovaný našel svým pasem svého spoluhráče, kterého však dokázal vychytat Trvaj.
15:50
Mora nyní točí svého soupeře v jeho obranném pásmu.
15:28
Herman chtěl přihrát na modrou Rašnerovi, ale jeho pas byl hodně nepřesný.
14:59
Mountfield nyní zavezl puk za svou bránou, odkud hosté rozjedou svou další ofenzivní akci.
14:32
Šimánek přenechal touš za sebou na najíždějícího Kudrnu, který však se svou střelou trefil hned prvního hráče Olomouce.
14:08
Hosté vyhodili puk do hlediště, ale bylo to s pomocí mantinelu, a tak se jen bude vhazovat před Kantorovou bránou.
13:51
Majeský už napřahoval k velké pumelici z pravého kruhu, ale zastavil jej hvizd čárového, jelikož se domácí dopustili ofsajdu.
13:32
Vyrůbalík už neudržel útočné pásmo, ale i tak nahodil kotouč zpět, kde jej za svou bránou přebral Kantor.
13:12
Hrňa nyní dostal pěkný pas za obránce Hradce a už byl sám před Kantorem, který jej však skvěle vybruslil a zatlačil domácího útočníka až za svou bránu.
12:55
Matai nyní vystřelil z levého kruhu, ale jeho střela letěla jen těsně nad hostující bránu.
12:35
Mora znovu vyhodila puk přes všechny čáry, a tak Olomouc zvládne i toto oslabení.
12:12
Dlouhý se krásně uvolnil po pravém křídle až do zakončení, které však dokázal Kantor vyrazit.
11:43
Majeský nejdříve zavezl puk do útočného pásma a následně jej přihrál přes celé hřiště až na Vyrůbalíka.
11:05
Vydarený se svou další střelou tentokrát trefil právě blokujcího Deje a Mora následně vyhodila puk přes celé kluziště.
10:46
Vydarený vypálil od modré a do jeho střely ještě možná trochu zasáhl Dej, ale Trvaj má puk pod svou lapačkou.
10:36
Hradec bude hrát proti třem, protože dvě minuty za hru vysokou holí dostává Tomáš Houdek (OLO).
10:32
Šimánek nyní skvěle našel ve druhé vlně najetého Dietze, jenž však ve výborné pozici minul domácí bránu!
10:05
Vašíček nahodil puk do útočného pásma, kde jej však velice rychle dokázali získat domácí hokejisté.
09:28
Přesilovka Olomouce však končí hodně předčasně, protože Martin Cibák (OLO) zcela zbytečně trefil jednoho z hostujících vysokou holí, a tak dostává dvě minuty.
09:19
Nyní si svou první přesilovku vyzkouší Olomouc, protože na dvě minuty za nedovolené bránění je vyloučen Tomáš Slovák (HKM).
09:02
Na druhé straně nebezpečně zahrozili Matai a Hrňa, protože druhý jmenovaný dostal nabito do pravého kruhu, ale Kantor jeho střelu chytil.
08:42
Dej se nyní pokusil o invididuální akci, kdy chtěl projít přes čtyři protihráče, ale obrana Olomouce jej velice rychle odzbrojila.
08:05
Mora nyní jen nahodila puk na Kantora, který jej raději ukryl pod svou lapačkou.
07:36
Kucharczyk byl zahnán až do rohu útočného pásma, odkud se pokusil překvapit Kantora z velkého úhlu, ale hostující brankář byl pozorný.
07:07
Od modré to nyní vyzkoušel Vydarený, ale jeho střela byla hodně nevýrazná, a tak s ní Trvaj neměl velké problémy.
06:55
Po zblokované střele Vašíčka se domácím podařilo poslat puk přes všechny čáry, a tak je Olomouci odpískáno zakázané uvolnění.
06:15
Po dalším Trvajově zákroku je přerušená hra a navíc je tu první komerční přestávka v utkání.
06:08
Od modré nyní vypálil Pláněk a jeho střelu dokázal Trvaj vyrazit mimo svou bránu.
05:42
05:22
Kohouti ukořistili puk za svou bránou a následně jej vyhodili přes celé kluziště.
05:00
Laš se nyní dostal až do zakončení ve vlastním oslabení, které však Kantor dokázal zlikvidovat.
04:22
Mora dokázala vyhodit puk přes všechny čáry.
04:02
Slovák se nyní dostal hned ke dvěma střelám od modré čáry, ale ani jeden z jeho pokusů nesměřoval do olomoucké brány.
03:42
Hradec však bude hrát svou první přesilovou hru v utkání, protože je vyloučen Ivan Majeský (OLO), který si odpyká dvě minuty za hákování.
03:37
Šimánek se pokoušel zpoza domácí klece přihrát mezi kruhy, ale jeho pas zastavil pozorný Trvaj.
03:14
Kantorova branka je o trošku vychýlena ze své pozice, a tak hlavní rozhodčí raději přerušuje hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:39
Mora drží kotouč ve svém útočném pásmu, kde se o něj domácí zatím spíše perou v rohu kluziště.
01:51
Matai získal kotouč v rohu útočného pásma, odkud ihned přihrával křižně na Laše, který však jen trefil boční brankovou konstrukci.
01:32
Trvaj si připisuje svůj první zákrok, protože na něj z levé strany vystřelil Knotek a domácí brankář jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
01:10
Mountfield už se i vydal do svého útočného pásma, ale Mora první útok Hradce ubránila bez větších potíží.
00:39
Nyní už mají puk na svých hokejkách hosté, kteří jej zatím drží za svou bránou.
00:16
Domácí hokejisté se ihned vydali do svého útočného pásma, kde se však Kohoutům zatím nevydařilo ohrozit Kantora.
00:01
Na ledu už zůstávají jen úvodní pětice obou týmů, a tak utkání za malou chvíli vypukne.
Až nyní přicházejí na ledovou plochu hráči obou mužstev. Hradec Králové dnes nastoupí ve svých černých dresech a Mora bude opět hrát v bílé kombinaci.

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Majeský, Varůbalík, Houdek, Skrbek, Škůrek, Ondrušek – Cibák, Marosz, Kucharczyk – Buc, Patera (C), Zuzin – Laš, Matai, Hrňa – Dlouhý, Herman, Diviš.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Slovák, Vydarený, Pláněk, Dietz, Plášil, Vašíček, Kopta, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek (C) – Skokan, Kukumberg, Dej – Beránek, Knotek, Červený – Pospíšil, Nedvídek, Valcourt.

Rozhodčí: Hradil, Polák – Lhotský, Svoboda.
Mountfield HK

To Hradec Králové je na tom o poznání lépe, protože se ziskem 20 bodů jim zatím patří 5. pozice, kde na první Oceláře ztrácejí osm bodů. Byl to právě Třinec, který, jako poslední, dokázal zdolat Mountfield poměrně jednoduše 0:6. Po velkém debaklu však hradečtí hokejisté vyhráli hned dva zápasy. Nejdříve si odvezli tři body ze Sazka arény, kde porazili Slavii a následně si doma poradili s trápícím se mistrem ze Zlína.

HC Olomouc

Extraligový nováček se po 11. kolech zatím drží na 11. příčce, protože si zatím na své konto připsal 13 bodů. Hanákům se navíc v minulém kole podařilo konečně přivést své první body z venkovních utkání, protože Mora zvítězila na ledě Plzně 5:2. Na svém domácím ledě však Kohouti své poslední utkání ztratili celkem snadno, jelikož je v pátek přemohl druhý extraligový nováček, a to Mladá Boleslav.

Verva Litvínov – HC Olomouc 3:1
HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 1:4
HC Plzeň 1929 – HC Olomouc 2:5

Roman Rác – 12 bodů (3+9)
Erik Hrňa – 11 bodů (5+6)
Rostislav Marosz – 8 bodů (2+6)
Vítám vás u dalšího utkání české hokejové extraligy, ve kterém se ve 12. kole proti sobě postaví domácí HC Olomouc, která ve své plecharéně přivítá Mountfield Hradec Králové. Start utkání je netradičně posunut až na 19 hodinu.