Z Plzně to je pro dnešek vše. Krásný zbytek večera a zase někdy na počtenou!
Domácí v dnešním zápase dvakrát vedli. Nejprve se trefil Dominik Kubalík, ve 27. minutě ale vyrovnal Martin Ručinský. O šest minut později vrátil Plzni vedení Vojtěch Mozík, minutu před koncem ale vyrovnal Lukeš. V nájezdech už byli úspěšnější hosté z Litvínova.
Litvínov si tak z Plzně odveze dva body. Vyhrál totiž po nájezdech, které proměnil dva, zatímco Plzeň pouze jeden.
Nejlepší hráči: Ondřej Kratěna (PLZ) – Pavel Francouz (LIT)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Verva Litvínov.
64:33
Nabito dostal Zbyněk Sklenička, jeho přízemní střelu zastavila špička Machovského betonu u pravé tyče branky!
64:15
Pokus Petra Kadlece vyráží Francouz betonem do ochranné sítě.
63:51
Vysokou střelu Hanzla sebral ze vzduchu Matěj Machovský.
63:39
Kubát svou dělovkou trefil pouze svého spoluhráče.
63:18
Lukeš nyní hledal Hübla. Bez úspěchu.
62:15
Jeřábek zastaven ve snaze vytvořit kombinaci v útočném pásmu.
61:28
Střelu Pulpána Francouz vyrazil a následně zahrál vysokou holí Kubát. Vhazování po pravici brankáře Litvínova.
61:18
Pokus Baleje sražený nad branku.
60:15
Kubát se probíjel přes domácí obránce, zakončit ale nedokázal.
60:01
V Plzni dnes uvidíme prodloužení! Domácí vedení 2:1 neudrželi, v 59. minutě totiž z dorážky vyrovnal při přesilové hře 6 na 4 František Lukeš. Gól už dále nepadl a tak bude muset rozhodnout nastavení, případně tedy nájezdy.
60:00
59:41
Vyloučeni hráči obou týmů za hrubost. Na hostující straně je to Jiří Gula a na domácí Matěj Beran.
59:41
Nebezpečná rána Petra Kadlece a opět skvělý Pavel Francouz!
59:22
Francouz nyní pokryl kotouč po nebezpečném pokusu domácích.
58:46
Litvínov právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! 74 sekund před koncem základní hrací doby se po střele Martina Ručinského k dorážce dostal FRANTIŠEK LUKEŠ, který tak využívá přesilovou hru a srovnává stav utkání na 2:2! Asistence: Martin Ručinský.
58:19
Kratěna vyhazuje puk.
58:06
Francouz na střídačce, Litvínov hraje v šesti!
Oddechový čas pro hosty.
58:06
Tomáš Sýkora je nyní vyloučen za podražení a Litvínov tak má velkou šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry!
57:56
Jan Schleiss se přes obránce dostal do velké šance, v níž ale tísněný hostujícím obráncem nedokázal zakončit dobře!
57:44
Hra je přerušena kvůli vypadnutí puku na střídačku.
57:16
Pirošova slabá střela šla mimo branku.
57:00
Nyní se dopředu ženou hosté.
56:38
Plzeň se dlouho držela v útočném pásmu, ale k zakončení se neprobojovala.
55:22
Oba týmy hrají v plném počtu.
František Lukeš je, zdá se, v pořádku. Měl by pokračovat ve hře.
53:32
Pletka se na brankovišti snažil vybojovat puk, ale nedostal se k němu.
53:22
Faulu se nyní dopustil i hostující hráč a Litvínovu tak končí přesilovka. Vyloučen je Peter Jánský za sekání.
53:22
Machovský se vytáhl skvělým zákrokem betonem!
53:03
K velké nevoli domácích fanoušků přichází i vyloučení. Dvě minuty obdržel Jakub Lev za faul loktem.
53:03
František Lukeš je za asistence spolhráčů a lékaře odveden na střídačku. Nevypadá to s ním moc dobře.
53:03
Pěkný hit Matěje Berana na Jiřího Gulu oceněn potleskem domácích fanoušků. Po dalším souboji ale jeden z litvínovských hráčů zůstává ležet na ledě.
52:44
Pokus o tečovanou střelu vyslal nyní na Machovského branku Pavelka, brankář Plzně si jí ale pohlídal. Následuje komerční přestávka.
52:30
Litvínov už začíná být velmi nebezpečný.
51:47
Ve velmi dobré šanci nyní Machovský skvěle zneškodnil střelu Juraje Majdana!
51:29
Po střele Moravčíka byl před brankou Francouze poměrně rozruch, ale gól z toho nebyl.
50:27
Litvínov chce vyrovnat, ale útoky se jim zatím vůbec nedaří.
Dnešní utkání sleduje 7908 diváků.
49:05
Dobrou kombinaci předvedli nyní Lev s Beranem, vše ale Francouz vyřešil zákrokem betonem!
48:52
Komerční přestávka.
48:42
Severočeši se snaží dostat do útočného pásma, přechod přes modrou čáru se jim ale nedaří.
48:25
Pulpánovu ránu vyráží Francouz betonem!
47:24
Střela Jakuba Lva byla sražena bránícími hráči Litvínova.
46:27
Plzeňští se snažili zaútočit, obrana Litvínova jim v tom ale zabránila. O pár sekund později zahráli hosté na zakázané uvolnění.
45:38
Po vhazování to zkoušel Písařík, Machovský vyrazil betonem.
45:34
Nyní odpískáno zakázané uvolnění Plzně.
45:25
Domácí v plném počtu. Litvínov byl v přesilovce úplně neškodný.
44:54
Litvínovské trable v přesilové hře umocňuje zakázané uvolnění.
44:28
Lukeš se před brankou snažil najít Hübla, to ale domácí obránci přečetli a opět vyhodili puk.
44:08
Do třetice další vyhození. Plzeň zatím brání velmi dobře.
43:50
A opět. Tentokráte se o to postaral Tomáš Sýkora.
43:31
Plzeň vyhazuje.
43:25
Přesilovka pro Litvínov. Jakub Lev inkasuje dvě minuty ze sekání.
42:22
Přes obránce se probíjel dnes velmi aktivní Simon, jeho zakončení ale Francouz ve spolupráci s beky pokryl.
41:37
Verva se žene za vyrovnáním a vytváří si dobré šance!
40:38
Gula zachytil rozehru domácích a následnou dělovkou otestoval připraveného Machovského.
40:01
I po druhé třetině vede Plzeň o jednu branku. Hlavním problémem Litvínova je nedisciplinovanost, Plzeň hrála v této třetině čtyři přesilovky, zatímco Litvínov jednu. Ve 27. minutě ale v oslabení vyrovnal hostující Ručinský, o šest minut později vrátil domácím vedení Mozík.
Zásahy brankářů: 4:6 (celkem 10:12)
40:00
39:11
Před napadajícím Jánem Sýkorou podržel kotouč Francouz.
38:40
38:33
Mozíkova rána mířila mimo!
37:43
Kubátovu ránu nad branku vyrazil Machovský lapačkou.
37:39
Nepřesnost na straně Plzně znamená zakázané uvolnění.
37:20
Před brankou byl zcela volný Pletka, ale zakončení se mu nepovedlo a Litvínovští následně vyhodili kotouč.
37:03
A další rána Lukáše Pulpána zblokována obranou.
36:43
Nebezpečnou ránu Pulpána vyrazil Francouz betonem!
36:40
Další faul Litvínova. Michal Trávníček inkasuje 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
36:22
Karel Kubát se snažil založit další útok hostí, v útočném pásmu ale chyběli spoluhráči.
35:55
Dělovku Františka Lukeše nyní skvěle lapačkou chytil Matěj Machovský, za což si vysloužil potlesk zaplněných tribun v plzeňské ČEZ Aréně!
35:38
V dobré šanci byl nyní Peter Jánský, po jehož střele se síť do konce i zavlnila! Ale pouze z boku.
35:17
Zemanova dělovka letěla vedle Machovského branky.
34:45
Simon se opět orbil přes bránící hráče a zakončoval jen těsně vedle. Poté měl dobrou šanci Matěj Beran, ale ani on se svým zakončením neuspěl, a to hned dvakrát.
33:37
Dvořák zakončoval zpoza branky, což ale Francouz očekával.
33:10
Litvínovská čtvrtá formace nyní odváděla dobrou práci, puk ovšem vybojovat nedokázala.
32:28
Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeň využívá přesilovou hru! Nabito od Václava Pletky dostal VOJTĚCH MOZÍK, který ranou po zemi překonal Francouze a poslal Škodovku do vedení 2:1. Asistence: Václav Pletka, Jozef Balej.
31:54
Při další ráně zlomil Simon svou hůl! Litvínov vyhazuje.
31:40
Ve velké šanci se nyní ocitl Dominik Simon, jeho střela ale mířila do náruče Pavla Francouze!
30:44
Na dvě minuty je vyloučen obránce Zbyněk Sklenička. Prohřeškem bylo podražení.
30:42
V ponechané výhodě se přes obránce uvolnil Tomáš Sýkora, Francouz ho ale vychytal!
30:21
29:51
A opět. Nyní se o to skvělou prací postaral Kubát.
29:29
Litvínov opět vyhazuje.
29:15
Francouz nyní pokryl kotouč u své tyčky. Bude se vhazovat.
28:37
Mozík při snaze zakončit uklouzl a Litvínov tak vyvezl kotouč daleko od své branky.
28:21
Další přesilovka pro Plzeň. V útočném pásmu se podražením provinil Peter Jánský.
28:10
Přestávka k čištění ledu.
27:40
27:24
Nabito dostal hned několikrát Vojtěch Mozík, ale ani jednou z toho nebylo zakončení, které by Francouzovi nadělalo nějaké problémy.
26:55
Gól v oslabení a je vyrovnáno! MARTIN RUČINSKÝ se dostal přes obránce a překonal Machovského mezi betony. Asistence: Robin Hanzl.
26:37
Lukeš vyhazuje a osvobozuje tak svůj tým.
26:00
Puk je nyní v obranném pásmu Plzně a hráči se ho hned snaží dostat dopředu.
25:40
Za nedovolené bránění je vyloučen Rostislav Martynek.
25:13
Ofsajd Plzně zastavil další akci.
25:00
Další Balejův pokus ze strany vyrazil lapačkou velmi dobře brankář Francouz!
24:40
Rozvíjející se akci domácího týmu zastavil ofsajd.
24:06
Mladík Jakub Šrámek nyní předvedl povedenou akci, na jejímž konci ale byla připravená lapačka Matěje Machovského.
23:48
23:22
Plzeň se opět osvobozuje.
22:58
Ručinského tvrdou ránu zblokoval bránící Pulpán, v následném protiútoku dobře zasáhl Pavel Francouz.
22:31
Nejprve přes Kubáta domácí nevyhodili, poté se jim to ale podařilo.
22:07
Čas byl vrácen do správné hodnoty a bude se pokračovat!
Hra je nyní přerušena, časomíra na domácí kostce totiž přestala fungovat.
21:50
Plzeň ale hned v úvodu přesilovky Litvínova vyhazuje kotouč.
21:48
Za podražení je nyní vyloučen domácí obránce Branislav Kubka.
21:08
Martynek posílal před bránu nebezpečný pas, naštěstí pro domácí tam nebyl připravený žádný z jeho spoluhráčů.
20:35
Balejova rána z pravé strany mířila mimo branku.
20:01
Hráči již přichází na ledovou plochu, za necelé dvě minuty by měla začít druhá třetina.
Zásahy brankářů: 6:6
Po první třetině tak vede 1:0 domácí Plzeň. Prozatímní jedinou branku vstřelil Dominik Kubalík, který hraje třetí zápas za poslední 3 dny (v předchozích dvou dnech hrál za juniorský tým). Škodovka tedy nad Vervou vede 1:0.
20:00
19:53
Ještě na závěr třetiny dobrá střela Moravčíka, Francouz si s ní ale poradil.
19:50
Zakázané uvolnění Litvínova.
19:35
Litvínovská první formace se nyní neúspěšně snažila kombinovat v útočném pásmu.
19:05
Betony Pavla Francouze nyní vyprášil domácí kapitán Kratěna.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:30
Střela Jána Sýkory šla nyní vysoko nad branku!
18:13
Chaloupkovo nahození od modré Machovský bez větších problémů vyrazil.
17:48
Lukešovu tvrdou ránu z poloviny hřiště kryje Machovský.
17:11
17:10
Balejova rána byla velmi nebezpečná, neboť Francouz neměl dobrý výhled. Šla ovšem nad bránu.
16:38
A opět se Chemici osvobozují.
16:12
Dominik Simon se probíjel přes hostující obránce, zakončit mu ovšem nebylo dovoleno.
15:46
Litvínov vyhazuje, zatím brání dobře.
15:11
Chaloupka držel u mantinelu Jakuba Lva a bude vyloučen na dvě minuty.
13:54
A je to 1:0! Přes obránce se dostal DOMINIK KUBALÍK, který následně tváří v tvář Francouzovi otevřel skóre dnešního zápasu! Asistence: David Michel, Matěj Machovský.
13:05
Kubkovu střelu srazili hostující obránci do bezpečné vzdálenosti od Francouze.
12:26
Oba týmy nyní neúspěšně zakládají útočné akce.
11:22
Francouz s přispěním mantinelů vyhodil puk mimo hřiště. Po jeho pravici tak bude následovat další vhazování.
10:58
Dobrý zákrok si nyní připsal i Machovský proti povedené akci Karla Kubáta.
10:40
10:30
Další Mozíkův pokůs Francouz vyrazil vedle branky.
10:05
Kadlecovu střelu od modré kryje Francouz.
09:22
Sám na branku pelášil hostující Trávníček, ale jeho zakončení nebylo příliš vydařené a pro Machovského tak nebylo problémem.
08:58
Litvínov se osvobozuje od plzeňské kombinace výhozem puku z pásma.
08:40
Lukeš hákoval Pletku a bude vyloučen na dvě minuty. První přesilovku si zahraje také domácí tým.
08:06
Ofsajd domácím zastavil další útočnou akci.
07:28
Mozík posílal přihrávku před branku, ale spoluhráče nenašel. Plzeň se ale nadále drží v útoku.
06:53
Komerční přestávka je téměř za námi, bude se opět hrát.
06:49
06:19
Lukešovu střelu ztečoval Jánský, ovšem mimo branku. Plzeň následně opět vyhodila.
06:08
Krásný zákrok předvedl nyní Matěj Machovský proti pokusu Robina Hanzla! Vychytal ho lapačkou.
05:57
A nyní si Litvínovští puk dokonce vyhodili sami.
05:35
Plzeň opět vyhazuje. Zatím se hostům nedaří.
05:10
Jakub Jeřábek nyní předvedl pěkný hit a zastavil tak rozvíjející se akci Litvínova.
04:49
Útočného faulu se nyní dopustil Michal Dvořák. Inkasuje dvě minuty za krosček. Litvínov má tak k dispozici první přesilovku.
04:27
Piroš hledal zpětnou přihrávkou v útočném pásmu Majdana, to ale dobře přečetli plzeňští obránci.
03:41
První větší šance a měli jí domácí, Balejova střela šla jen těsně vedle branky Pavla Francouze!
03:15
A nyní založí útok až od své branky Plzeň.
02:25
Gula rozehraje zpoza své branky.
01:43
Litvínovský kapitán Trávníček posílal nebezpečnou přihrávku před branku, kde ale žádný z jeho spoluhráčů nebyl.
01:07
Kotouč byl přidržen u mantinelu a bude se tak vhazovat po pravici Pavla Francouze.
01:00
Plzeň se poprvé dostala do útočního pásma.
00:18
Machovský nyní ukryl kotouč ve své výstroji a bude se vhazovat po jeho levici.
00:06
Icing Plzně na úvod utkání.
00:01
Potlesk ve stoje od zaplněných tribun nyní sklízí Martin Straka a Jaroslav Špaček! Jejich dresy jsou totiž vyvěšeny pod strop haly. Krásný moment na plzeňském stadionu.
Na led nyní přišli hokejisté Plzně, krátce po nich i Litvínovští. Začátek zápasu se již neúprosně blíží.
Přijela i početná skupinka fanoušků z Litvínova. Stadion je solidně zaplněný.
Indiáni nyní požehnají plzeňský led. Z Plzně se tak opět body snadno vozit nebudou!

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Simon, Kratěna – Beran, Lev, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Dvořák – Kubalík, Michel, Schleiss

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Kubát, Gula, Sklenička, Zeman, Chaloupka, Pavelka – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík

Rozhodčí: Pavlovič, Souček – Pešek, Jelínek.
Dobrý podvečer z Plzně! Domácí Škodovka dnes na svém ledě přivítá Litvínov. Před několika okamžiky se zde sehrálo exhibiční utkání mezi týmem Martina Straky a týmem Jaroslava Špačka. Zápas skončil remízou 5:5. Podobnou gólovou podívanou bychom rádi viděli i dnes.
Plzeň v zápase s Litvínovem bude postrádat Ryana Hollwega. Ten totiž v utkání 1. kola proti Spartě inkasoval trest ve hře.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně
Můj dům můj hrad. Takto by se čtveřice vzájemných zápasů Škodováků a Chemiků dala charakterizovat. Pokaždé totiž zvítězil domácí tým, na body ale byli úspěšnější Severočeši, jelikož si v 18. kole odvezli z Plzně jeden bod.

5. kolo
Litvínov 4:1 Plzeň (Hübl 2, Trávníček 2 – Kratěna)

18. kolo
Plzeň 1:0sn. Litvínov (rozhodující nájezd Kratěna)

31. kolo
Litvínov 2:1 Plzeň (Ručinský 2 – Duda)

44. kolo
Plzeň 4:2 Litvínov (Kašpařík, Mozík, Duda, Straka – Hanzl, Jánský)
HC Verva Litvínov
Litvínovští do sezony vstoupili výborně. V podkrušnohorském derby rozdrtili na svém ledě Karlovy Vary 5:0! Zazářil hlavně Viktor Hübl, který dvě branky dal a na jednu přihrál. Další zásahy přidali Lukeš, Zeman a Ručinský. Pavel Francouz pochytal všech 34 střel a vychytal tak čisté konto.

Právě pro Francouze bude dnešní zápas specifický. A to proto, že v Plzni hokejově vyrůstal. O motivaci navíc tak bude mít postaráno.
HC Škoda Plzeň
Výrazně omlazený kádr Škodovky bude mít co napravovat. V prvním kole totiž prohrál na ledě pražské Sparty 1:3. Jedinou branku Západočechů vsítil v oslabení Tomáš Sýkora. Domácí celek ale v průběhu druhého dějství otočil vývoj utkání ve svůj prospěch.

Plzeň bude během utkání s Litvínovem hrát před zaplněnými tribunami, jelikož před samotným zápasem se tu sehraje "Exhibiční souboj dvou ptáků", tedy zápas mezi výběrem Martina Straky a výběrem Jaroslava Špačka. Zájem je tak opravdu veliký.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.