Konec utkání už byl v režii Karlových Varů. Litvínov byl ze začátku zápasu aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Energie ovšem domácí vyučila z produktivity. Chemici si ze svého ledu odváží vysokou prohru 1:4. Karlovy Vary se mohou od tohoto výsledku odrazit a zvednout si sebevědomí do dalších utkání. Bodový rozdíl mezi těmito týmy narostl na 4 body. S utkáním se s vámi loučí Lukáš Holán. Přeji příjemné další sportovní zážitky.
Nejlepší hráči utkání: Litvínov – Jaroslav Janus, Karlovy Vary – Tomáš Rachůnek
59:40
Verva se pohybuje v obranném pásmu. Gólman Závorka nemusí řešit žádnou příležitost domácích.
59:04
Poslední minuta základní hrací doby. Zdá se, že Litvínov odejde z tohoto duelu poražen.
58:24
Litvínov by se potřeboval dostat do souvislého tlaku. To se mu prozatím nedaří a Vary hrají vklidu.
56:59
Střelu Filipa Pavlíka od modré betonem likviduje Závorka.
56:53
Zakázané uvolnění Energie.
56:15
Litvínov se nedostává do střeleckých příležitostí a převážně se hraje v obranném pásmu Vervy.
55:30
Střela Robina Hanzla z uctivé vzdálenosti nenašla branku.
54:55
Karlovy Vary mají v moci puk v útočné třetině naatahují čas.
53:41
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie se dostává do vedení 4:1. Únik dva na jednoho vyřešil společně s Martinem Osmikem SEBASTIAN GORČÍK. Puk neměl problém usměrnit do poloodkryté branky.
Asistence: Martin Osmik
52:32
Karlovy Vary využívají přesilovku! Střelou od modré se prezentoval Bičánek, jehož pokus zastavil bránící hráč Litvínova. Puk se následně odrazil pro Václava Benáka, který také vyslal tvrdou střelu na Januse. Od brankáře Litvínova se puk odrazil k TOMÁŠI RACHŮNKOVI. Ten už neměl moc práci umístit puk do odkryté klece.
Asistence: Václav Benák
Stav utkání je 1:3.
51:53
Kamil Piroš se po vyloučení vrací na led pomoci svým spoluhráčům.
51:17
Trávníček se obětavě položil do střely a vyhnal Vary z útočného pásma.
50:49
Energie si zahraje minutu dlouhou přesilovku 5 na 3.
50:47
Viktor Hübl musel faulem řešit nebezpečnou situaci před Janusem. Vyloučen je na dvě minuty za nedovolené bránění.
50:15
Vary krátkou přesilovku 5 na 3 nevyužívají. Tomáš Frolo se vrací na led.
49:51
Vyloučen další hráč Litvínova, konkrétně Kamil Piroš za faul kolenem.
49:20
Energie se nemůže usadit v útočném pásmu. Verva má lehkou práci s vyhazováním puků.
48:40
Verva se osvobozuje. Vary nepronikají do útoku.
48:16
Vyloučen hráč Litvínova Tomáš Frolo, který si za svou bránou počínal nedovoleně. Dostal dvě minuty za podražení.
48:15
Nepřesná rána Vachovce od modré.
47:33
Přečíslení Litvínova špatně vyřešil Pavelka. Závorka zůstal klidný.
47:14
Energie vyhodila přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
46:55
Vary se zbavují puku a rychle střídají.
46:13
Pěkná kombinace mezi Hořavou, Trávníčkem a Hanzlem v útoku nedopadla vůbec dobře, u puku Energie.
45:55
Rostislav Marosz se dostal k puku v bezprostřední blízkosti branky Januse. Svou ránu však umístil nad bránu.
45:20
Nebezpečný útok Energie dva na dva, který zakončuje Rostislav Marosz tvrdou ranou nápřahem. Jaro Janus se zapotil.
44:43
Gólman hostů si připisuje další úspěšný zákrok. Litvínov svého soka drtí.
44:35
Tomáš Závorka po jednou zákroku zůstal otřesen. V utkání naštěstí pokračuje dál.
43:49
Hokejistům Karlových Varů se podařilo na chvíli udržet útočné pásmo. Ohrožení pro Januse z toho nebylo.
43:06
Verva zavřela Karlovy Vary v jejich obranném pásmu. Viktor Hübl pokusem z mezikruží však příliš starostí Závorkovi nepřivodil.
42:43
Energie se osvobodila přes všechny čáry. Vhazování před Závorkou.
42:20
Sražená rána Jiřího Guly od modré nedoputovala ke gólmanovi hostů.
42:05
Litvínov je aktivnější a vybojoval vhazování v útočné třetině.
40:28
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov se rozjel k tradiční akci do útoku. Puk ve středním pásmu přihrál spoluhráči Michal Trávníček. Kotouče se ujal KAREL KUBÁT, který se nejprve prokličkoval středním pásmem. Na modré čáře puk zasekl, čímž zmátl bránícího hráče Energie. Navedl si puk na střed a tvrdou střelou nápřahem překonal Závorku.
Asistence: Michal Trávníček
40:01
Úvodní buly získali hráči Karlových Varů.
40:01
Ze začátku druhé třetiny byl výkon obou týmů nemastný neslaný. Energie dobře bránila a Litvínov měl pouze jednu vyloženou příležitost, když si sám zavařil Tomáš Závorka. Hokejisté Karlových Varů dokázali zásluhou Václava Benáka zvýšit stav už na 2:0. Verva sice byla aktivnější, ale zase se projevuje její neschopnost vstřelit gól.
Druhá třetina začne přibližně v 17:16.
40:00
39:37
Marek Baránek nepřesně nahodil na Závorku.
39:13
Litvínov se dopustil ofsajdu při úniku do útočného pásma.
39:10
Hokejisté Varů se drží v útočné třetině. Rodney zkusil pozornost Jaro Januse. Ten jeho pokus kryje.
38:46
Litvínov se snaží odpovedět. Vhazování před brankářem Závorkou.
37:15
Tomáš Rachůnek puk za brankou Litvínova poslal po mantinelu směr modrá. Kotouč zachytil Marosz, který vyslal střílenou přihrávku před branku. Puk jemně tečoval VÁCLAV BENÁK a překonal Januse. Karlovy Vary drží vedení 2:0.
Asistence: Rostislav Marosz, Tomáš Rachůnek
37:07
Energie kombinuje v útočném pásmu.
36:43
Hořavovi se zamotal puk pod nohy, když se chystat nahodit. Píská se ofsajd.
36:12
Hosté hrají v plném počtu.
35:45
Brankář Závorka musel řešit velmi nepříjemnou situaci. Sám nakonec svojí holí z brankoviště puk odklízí do bezpečí.
35:09
Litvínov vyčkává na vhodnou příležitost k útoku. Jeho pokusy jsou zatím neúspěšné.
34:57
Následuje vhazování ve středním pásmu.
34:30
Robin Hanzl zkusil tvrdou střelu zápěstím. Gólman Energie vyrážečkou puk zneškodnil.
34:11
Tomáš Bulík odeslán na trestnou lavici za nedovolené bránění.
33:43
Po tvrdé ráně Kamila Piroše z pravého kruhu se strhla před Závorkou mela. Rozhodčí vše uklidnili. Vhazování v útočné třetině Vervy.
33:20
Rudolf Huna nezachytil nahození. Jaro Janus puk rozehrál pro spoluhráče.
32:42
Miloslav Hořava střelou zápěstím zkusil gólmana Závorku. Ten puk srazil do sítě za brankou.
32:23
Další nepohlídaný přechod Karlových Varů přes útočnou modrou. Vhazování ve středním pásmu.
31:55
Rodney lehce nahodil do útočné třetiny. Hokejisté Varů se kotouče nezmocnili.
31:32
Dlouhý pas až z obranné třetiny obdržel František Gerhát. Jeho spoluhráč překročil modrou lajnu dříve. Ofsajd.
31:02
Nahození Baránka ze středního pásma zlikvidoval Závorka a rozehrál pro spoluhráče.
30:12
Viktor Hübl operoval v útočné třetině a po zákroku obránce Energie padá. Faul za podražení se ovšem nepíská.
29:58
Robin Hanzl si sjel pro nahozený kotouč do rohu kluziště. Odtud našel Jiřího Gulu na modré čáře, který zamířil do připraveného Závorky.
29:41
Vyhození Vervy přes všechny čáry. Vhazování před gólmanem chemiků.
29:15
Energie únik 3 na 2 nevyřešila dobře a Janus si nemusel ani připsat zákrok.
28:49
Jaro Janus vyjíždí z brány a pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
28:20
Pirošův pokus skvělým obranným zákrokem zlikvidoval Duda.
27:46
Zakázané uvolnění Litvínova.
27:37
František Lukeš zkoušel překvapit hostujícího gólmana střelou z úhlu. Gólman Energie jeho pokus kryje.
26:56
Nabídku od Robina Hanzla nikdo nepřijal. Závorka mohl být vklidu.
26:14
Marek Baránek musel zvolit postup do středního pásmu. Byl napadán hned dvěma protihráči.
25:33
Litvínov se neusadil v útoku a musí hledat skulinu pro přihrávku mezi hráči Varů.
25:02
Kubát už zkoušel najít spoluhráče v útočném pásmu. Neúspěšně.
24:51
Karel Kubát se vrací na ledovou plochu. Domácí se v poklidu ubránili.
24:27
Teď se navíc hosté provinili. Je pískáno zakázané uvolnění.
23:51
Verva se opět osvobozuje. Vary nemůžou najít cestu do útočné třetiny.
23:36
Vhazování v útočném pásmu Energie poté, co skryl puk do lapačky Janus.
23:19
Litvínov v oslabení zatím drží puk a dokonce se snaží i ohrozit brankáře Závorku.
22:50
Vyloučen Karel Kubát za podražení ve vlastním obranném pásmu.
22:47
Karel Kubát drze kličkoval před vlastní bránou.
22:03
Energie nahazuje puk do útočného pásma. Verva odvrátila hrozbu ohrožení své branky.
21:43
Hra se přelévá ze strany na stranu. Zakázané uvolnění je teď pískáno Litvínovu.
20:50
Rudolf Huna se řítil do brejku, na přihrávku od spoluhráče však nedosáhl.
20:40
Litvínov zavřel Vary v obranném pásmu.
20:01
Úvodní buly vyhrál Litvínov a žene se do útoku.
20:01
Ve zbytku 1. třetiny už jsme viděli jen bitvu o puk ve středním pásmu. Litvínov po celou první část držel otěže utkání pevně v rukou. Energie hrozila jen sporadicky ranami od modré čáry nebo ojedinělými brejky. První branku však vstřelili hokejisté Karlových Varů. Litvínov byl i nadále v utkání lepší, ale větší šanci už si nevypracoval.
Druhá třetina začne přibližně v 16:23.
20:00
19:18
Pískán ofsajd domácích. Vhazování ve středním pásmu.
18:55
Michal Trávníček vyslal velmi nepřesnou ránu po přihrávce od Karla Kubáta.
18:00
Domácí hrají v plném počtu. Litvínov si zahraje krátkou přesilovku.
17:30
Radim Bičánek neuspěl se svou ranou od modré čáry. Janus kryje.
17:03
Václav Benák také vyloučen na dvě minuty. Vysoká hůl.
16:45
Michal Trávníček se snažil vyjet sám do úniku. Proti přesile tří hráčů neměl šanci.
16:15
Energie se usadila v útočném pásmu a zkouší překonat Januse ranami od modré.
16:00
František Lukeš putuje na trestnou lavici za vysokou hůl.
15:20
Pavlík tvrdou ranou od modré nadělal hostujícímu brankáři starosti. Puk byl před Závorkou ještě tečován. Gólman Varů si připisuje důležitý zákrok.
14:48
Litvínov se dostal do úniku dva na dva. Nedokázal zakončit. Skóre zůstává stejné.
14:23
Špatný přechod hostů přes útočnou modrou.
14:00
Energie je už v plném počtu a nadále hrozí především z brejků.
12:49
Litvínov obdržel branku ve vlastní přesilovce! Špatnou rozehrávku Vervy na modré čáře zachytil TOMÁŠ ROHAN. Ten zachoval chladnou hlavu a z oblasti pravého kruhu překonal střelou zápěstím Januse. Stav utkání 0:1.
Bez Asistence.
12:15
Puk před branku poslal Karel Kubát. Adresáta ve žlutém dresu nenašel. Vary se zatím brání úspěšně.
11:36
Litvínov se usadil útočném pásmu a hrozí tvrdými střelami od modré.
11:02
Vyloučen hráč Energie Radim Bičánek. Dvě minuty obdržel za vysokou hůl.
11:01
Radim Bičánek lehce nahodil puk Januse. Ten ani nemusel zasahovat, jelikož se puk odrazil od bránícího hráče pryč.
10:05
Rudolf Huna dostal od svého spoluhráče dobrou přihrávku. Nedokázal ji zužitkoval a puk jen lehce lízl čepelí hole.
09:24
Sražená střela Barteka Januse neohrozila.
08:55
Vary se na delší časový úsek usadily v útočném pásmu. Nic z toho zatím nevytěžili.
08:30
Radek Duda zkusil pozornost domácího gólmana. Jaro Janus si pohlídal čisté konto.
08:20
Litvínovu se nepodařila přihrávka do střední pásma, kde puk zachytili hosté. Ti však špatně přihráli a píská se úmyslný ofsajd.
07:55
07:15
Bryan Rodney si sjel pro přihrávku před branku Litvínova. Před sebou měl poloodkrytou klec. Jeho střelec nakonec perfektním zákrokem zneškodnil Janus.
06:32
Lehké nahození Karla Kubáta Závorka kryje a ihned rozehrává puk svým spoluhráčům.
06:15
Vhazování v útočném pásmu hostů.
06:14
Karlovarský Huna se snažil proklestit si cestu mezi dvěma bránícími hráči Litvínova. To se mu nepovedlo, byl sražen k zemi a narazil do Jaro Januse.
05:52
Varům se nepovedl přechod přes útočnou modrou. Pískán ofsajd.
05:25
Koblasa vyvezl puk ze třetiny a vybídl k šanci Vachovce, jeho slabou ránu vychytal Janus.
05:14
Energie vyhodila přes všechny čáry. Vhazování u brankáře Závorky.
04:50
Karlovy vary už mají také pět mužů na ledě.
04:41
Vhazování v obranném pásmu Energie.
04:33
Litvínov hraje v plném počtu.
04:02
Karlovy Vary se pokusily usadit v útočném pásmu, což se jim nedaří. Pavelka puk vyváží ven.
03:31
Gólman Závorka opět v pohotovosti. Nepříliš tvrdou střelu ale kryje.
03:12
Hráči domácích vyčkali za svou brankou a vystřídali, nyní zakládají další útok.
02:42
Hraje se 4 na 4, na ledě je dost prostoru pro útočné výpady obou týmů.
02:15
Vyloučen hráč Litvínova Karel Kubát za sekání na unikajícího Gorčíka.
02:00
Hráči Karlových Varů se vyhozením alespoň na malou chvíli osvobodili.
01:46
Dalsí nahození na branku od Jiřího Guly končí taktéž neúspěšně.
01:34
Jiří Gula zkusil tvrdou ranou od modré své štěstí. Brankář hostů puk kryje.
01:06
Domácí jsou ze začátku utkání aktivnější a gólman Závorka má spoustu práce.
00:42
Vyloučen hráč hostů Radim Bičánek za hru vysokou holí.
00:42
Trávníček si najel na přihrávku do útočného pásma a prozkoušel brankáře Karlových Varů.
00:01
Úvodní buly vhozeno. Puku se ujali domácí, kteří ovšem posílají puk přes všechny čáry. Zakázané uvolnění
00:01

HC VERVA Litvínov: Janus (Horák) – Kubát, Gula, Baránek, Pavelka, Frolo, Pavlík – Lukeš, Hanzl, Hořava, Trávníček, Hübl, Jánský, Piroš, Havlíček, Válek, Gerhát, Smolka, Jurčík

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Dvořák, Sičák, Benák, Gulaši, Rodney, Redlihs – Rachůnek, Marosz, Huna, Duda, Bulík, Bartek, Vachovec, Kůs, Koblasa, Rohan, Osmik, Gorčík

Rozhodčí: Hribik, Hrubý – Frodl, Zavřel.
HC VERVA Litvínov – 14. místo, 20 b., 49:65
Aktuální forma: V,V,P,P,P. Litvínovu se v této se sezóně vůbec nedaří a o tom také svědčí jeho postavení v tabulce. Verva okupuje poslední místo, což se snaží vehementně změnit. Z posledních dvou utkání si sice připsala pokaždé výhru, ovšem až po samostatných nájezdech. Úřadující mistři potřebují zabrat za tři body, k čemuž potřebují porazit Karlovy Vary, na které však umí.
Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 22 záp. 90,4% úsp.
Hvězdy týmu: Viktor Hübl, František Lukeš, Karel Kubát
HC Energie Karlovy Vary – 13.místo, 21 b., 53:77
Aktuální forma: P,P,V,P,P. Karlovým Varům se poslední dobou nedaří a snaží se to změnit výměnami v kádru. Ty ovšem zatím nepřinesly žádné ovoce. Energie se pokusí nepříznivé výsledky prolomit v utkání s Litvínovem i přesto, že z posledních pěti zápasů vyhrála pouze jednou, navíc se potýká s vůbec nejhorší obranou v extralize.
Brankářská jednička: Tomáš Závorka – 21 záp., 90,51% úsp.
Hvězdy týmu: Rostislav Marosz, Tomáš Rachůnek, Radek Duda
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.