Z mé strany je to pro dnešek z Mladé Boleslavi vše, u dalších zápasů na počtenou!
Je hotovo, hokejisté BK Mladá Boleslav doma porazili brněnskou Kometu přesvědčivě 4:0! Ve třetí třetině padla – stejně jako v té druhé – jedna branka, necelých devět minut před koncem stanovil konečnou podobu výsledku gólem z rychlého protiútoku Michal Bárta.
59:50
Ještě jedno vyloučení, za katr usedl Martin Látal (MBL) za vysokou hůl.
59:34
Zápas se už chýlí ke konci, celý stadion aplauduje týmu z města automobilů vestoje.
58:55
Pokus Tomáše Vondráčka byl zblokován mimo Rittichův dosah, ale hosté zůstávají v útočném pásmu.
58:20
Rozehrávající Hanzlík trefil jen prvního hráče před sebou, Středočeši suverénně kontrolují svůj komfortní náskok.
57:42
Rychlonožka Látal neudržel nohy na modré čáře, Bruslařům je tak odpískán ofsajd.
57:00
Oba týmy hrají v plném počtu, kotouč je v nepřehledné situaci kdesi za Čiliakovou brankou.
56:11
Na druhé straně pálil Jan Hruška, ale Rittich včas vytasil svou vyrážečku a bez problémů zakročil.
55:35
Zničehonic se před Čiliakem zjevil volný Tomáš Urban, ale z bezprostřední blízkosti poslal kotouč nad brněnskou svatyni!
55:00
Jan Káňa (KOM) a Richard Jarůšek (MBL) jsou potrestáni dvouminutovými tresty. Brněnský hráč za krosček, forvard Bruslařů za hrubost.
54:47
RIchard Jarůšek se jako tank probil až do předbrankového prostoru, ale ke střele se nedostal.
54:20
Icing tentokrát na druhé straně, v posledních minutách je hra hodně rozkouskovaná.
53:49
A buly v útočném pásmu Komety se po dalším Rittichově zákroku bude opakovat. Příznivci Bruslařů už vítěznými chorály slaví tříbodový zisk.
53:45
Středočeši se už jen brání, nyní vyhodili puk na zakázané uvolnění.
53:16
David Rittich byl znovu pozorný, necelých sedm minut před koncem třetí třetiny se bude vhazovat po pravici domácího gólmana.
52:52
David Rittich přerušuje hru, na řadě je další komerční přestávka.
51:57
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Středočeši utíkají na čtyřgólový rozdíl a zřejmě definitivně rozhodují o svém triumfu! MICHAL BÁRTA využil okénka v brněnské defenzívě a Jarůškovy přesné přihrávky, nabruslil si až před Čiliaka a přesnou střelou k pravé tyči jej překonal! Asistence: Richard Jarůšek, Lukáš Žejdl.
51:17
Už známe také údaj o návstěvnosti, počasí pod psa nalákalo do ŠKOENERGO Arény 4135 diváků!
51:16
K velkému pískotu domácích fanoušků sudí odpískali postavení jednoho z Bruslařů na brankovišti.
50:23
Bruslaři si dlouho vyměňovali přihrávky v útočném pásmu, ale bez většího efektu. Do zakončení se svěřenci koučů Výborného s Jelínkem nedostali.
49:33
Marek Trončinský se ve středním pásmu rozjel jako nasupená lokomotiva a ve velké rychlosti se přihnal až před Čiliaka, na nějž však recept ve skvělé pozici nenašel!
49:15
Jarůšek si cestu mezi dvěma brněnskými beky neproklestil, Kometa se bez problémů ubránila.
48:33
48:32
Moravané vyhodili touš na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravé ruce Marka Čiliaka.
48:20
Tomáš Urban měl namířeno do samostatného úniku,, ale zezadu byl brněnským hráčem poslán k ledu. Podle sudího se o faul nejednalo.
47:42
Kotouč po Svobodově zakončení z ostrého úhlu neposedně poskakoval na brankové čáře, ale ani toto není gól!
47:16
Hruškův pokus byl zblokován, ale tlak Komety nadále pokračuje.
46:33
Bývalý tahoun olomouckých kohoutů ihned poté po souboji s Tomášem Voráčkem (MBL) upadl a boleslavský bek je vyloučen na dvě minuty za napadení.
46:31
David Ostřížek pálil z bezprostřední blízkosti, ale ani odtamtud si na svého jmenovce Ritticha nepřišel!
46:16
Látalovo nahození bylo přizvednuto do ochranné sítě, po komerční přestávce se bude vhazovat před Markem Čiliakem.
45:35
Domácí v plném počtu, Michal Bárta už je na ledě.
44:58
Jan Káňa si na připraveného Ritticha nepřišel a domácí se posléze osvobodili dlouhým vyhozením přes všechny čáry.
44:34
Kováčikovu pumelici od modré čáry zblokoval Urban, nicméně tlak Komety stále pokračuje.
44:15
Tomáš Vondráček se ihned po buly natlačil až před Ritticha, ale bekhendovým pokusem nedokázal přizvednout puk nad betony domácího gólmana.
44:05
Středočeši se osvobodili a následná akce Brňanů skončila hned v jejím zárodku, hostům byl odpískán ofsajd.
43:35
Kometa je v plném počtu a zahraje si přesilovku, na dvě minuty za držení je vyloučen Michal Bárta (MBL).
43:07
Na konci pohledné kombinační akce Bruslařů stál David Výborný, ale ťukes na jeden dotek nedokázal ozdobit přesnějším zakončením.
42:31
U mantinelu zůstal ležet Martin Látal, ale už se zdá být v pořádku.
42:22
Leoš Čermák se po chybě boleslavských zadáků na modré čáře řítil sám na Ritticha, ale neměl seřízená mířidla a obrovskou šanci neproměnil!
41:29
Tomáš Malec (KOM) si jde odpykat dvouminutový trest za podražení.
41:11
Vilém Burian z voleje napálil puk jen do zadního plexiskla, Bruslaři tak mohou založit protiútok.
40:13
Hra je přerušena, Marek Čiliak si se střelou z levého kruhu bez problémů poradil.
40:01
Druhá perioda je za námi. Dočkali jsme se v ní jediného gólu, ve 33. minutě zvýšil vedení Středočechů už na tříbrankový rozdíl parádní ranou Lukáš Pabiška. Brňané se zatím stále hledají a moc jim to nelepí, po inkasované brance sice vyvinuli jakous-takous aktivitu, ale stále bezchybného Ritticha překonat nedokázali. Co nabídne třetina s pořadovým číslem tři? To se dozvíme v 19:11.
40:00
39:36
Vondráčkův pokus z vrcholu kruhů byl zblokován, prostřední část hry se už definitivně chýlí ke svému konci.
38:47
Už už to vypadalo, že do samostatného úniku vyrazí Richard Jarůšek, ale domácí forvard neměl dostatečnou rychlost, a tak jen nazdařbůh vystřelil – a navíc nepřesně.
38:22
Stříteský s Voráčkem ve středním pásmu uklidnili hru, do konce druhé třetiny už zbývají jen necelé dvě minuty.
37:36
Kováčik na modré napoprvé promáchl, ale Brněnští přeci jen donutili Ritticha k zákroku. Vhazovat se bude po pravé ruce domácího gólmana.
36:56
Fofrník Martin Látal se bleskurychle obtočil kolem Čiliakovy branky, ale střelou z otočky brněnského gólmana překonat nedokázal.
36:03
Hruška vyhnal své spoluhráče prudkým pasem na modrou z útočného pásma, Kaberle se Spangem jeho záměr nepochopili.
35:19
Boleslavská stálice Lukáš Pabiška zabojoval ve vlastním pásmu a získal puk pro domácí barvy. Bruslaři ale s černou pryží nic nevymysleli.
34:26
Kováčikova nabídka na teč zůstala ze strany hráčů v modrých dresech nepochopena a proti Čiliakovi se už žene další boleslavská útočná vlna.
34:00
Šest minut před koncem prostřední dvacetiminutovky se přihlásila ke slovu další komerční přestávka.
33:34
Nyní se na tom něco pokusili změnit Čermák s Tomášem Svobodou, ale dvojice brněnských útočníků se ke střele nedostala.
32:59
Středočeši jsou na koni, zatímco hráči Komety se pouze brání a nekonstruktivně vyhazují puky ze své vlastní třetiny.
32:16
A už je to o tři góly pro Bruslaře! Jarůšek a LUKÁŠ PABIŠKA nenápadně pronikli do útočné třetiny a druhý jmenovaný z vrcholu pravého kruhu se trefil přesně pod víko! Asistence: Richard Jarůšek.
31:44
Kováčikovo nahození od modré nebezpečně tečoval Jan Hanzlík, ale David Rittich stále pro hráče Komety představuje nepřekonatelnou překážku!
31:00
Vojtěch Němec se zničehonic dočista pomátl, odmítl jít na trestnou a nevybíravě strčil do jednoho z čárových sudích! Za svůj zkrat byl potrestán trestem na 10 minut + do konce utkání.
30:48
Pro postavení útočícího hráče v Čiliakově brankovišti sudí vykázali hru do středního pásma.
30:37
Icing hostí, vhazovat se bude před Markem Čiliakem.
30:12
Martin Dočekal poslepu našel před Rittichem volného Leoše Čermáka, ale strážce domácí svatyně se proti střele brněnského kapitána vyznamenal bleskurychlým přesunem a skvělým zákrokem.
29:51
Hlasatel ve ŠKOENERGO Aréně ohlásil komerční přestávku.
29:19
Nečekaný projektil Tomáše Hyka z levého kruhu Čiliak vyrážečkou vytěsnil a Bruslaři o útočné pásmo rychle přicházejí.
28:43
Bruslaři vyhodili touš na zakázané uvolnění, hra je přerušena a vhazovat se bude po Rittichově pravici.
28:20
Tečovaný pokus Robara od modré se neujal, Jihomoravané zakládají další útočnou akci.
27:36
Marek Trončinský si chytře najel z druhé vlny, ale ke střele se už nedostal – stejně jako o pár sekund později na druhé straně David Ostřížek.
27:15
Leoš Čermák z ostrého úhlu rozvlnil pouze boční síť a hosté se nyní musí opět jen bránit.
26:27
Exbrněnský Radim Hruška se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, ale na Marka "Lundqvista" Čiliaka si nepřišel!
25:56
Za hlasitého potlesku domácích tribun Bruslaři zakládají další útočnou akci, už se hraje dlouho bez přerušení.
25:36
Hyka sice přebruslil Hanzlíka, u mantinelu ale dostal od brněnského beka lekci.
24:48
Pabiška ve vlastní třetině vybojoval puk, ale následná akce Středočechů měla jepičího trvání.
24:16
Richard Jarůšek si počíhal na Kuboše a čistým hitem mu vystavil neúprosnou stopku. Výborný tak může zavézt puk do útočného pásma.
23:46
Nepřesná rozehrávka Komety končí na zakázaném uvolnění. Vilém Burian si ještě nepublikovatelným výrazem vybil vztek na čárovém arbitrovi, ten ale nad jeho návalem frustrace jen mávl rukou.
23:05
Pavel Musil byl v rohu kluziště úspěšnější než jeho o generaci zkušenější oponent Hanzlík, ale následná přihrávka boleslavského centra už tak chvályhodná nebyla.
22:34
Okamžitě po buly vystřelil Hynek Zohorna, s jehož pokusem si Rittich bez problémů poradil.
22:31
Bruslaři dvakrát v krátkém časovém sledu vyhodili touš na zakázané uvolnění, po změně stran nezáživná podívaná pokračuje.
21:48
A znovu, tentokrát už byl ve středním pásmu Radim Hruška. Čároví sudí si v posledních minutách pořádně procvičili svou techniku vhození puku.
21:42
Ofsajd tentokrát na druhé straně, ve druhé periodě je hra zatím hodně rozkouskovaná a plná nepřesností.
20:59
Ani enidentně nazlobený Jožo Kováčik nezmění nic na tom, že sudí Brněnským odpískali postavení mimo hru.
20:48
Hanzlíkův pas na Hynka Zohornu byl příliš dlouhý a defenzíva Bruslařů si bez problémů poradila.
20:19
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Viděli jsme vyrovnaný hokej, ale Bruslaři narozdíl od svého soupeře dokázali své šance využít a do šaten odcházejí za stavu 2:0. Už ve třetí minutě otevřel skóre střelou do poloodkryté branky Martin Látal, jehož krátce před sirénou napodobil v přesilovce Matěj Stříteský. Zatím sledujeme velmi vyhecovaný hokej, především brněnští hráči si na ledě neberou žádné servítky. Rozhodně je na co koukat! Druhá perioda začne v 18:20, tak buďte s námi u toho.
20:00
19:38
Gól do šatny, svěřenci trenérů Výborného a Jelínka využili přesilovku! MATĚJ STŘÍTESKÝ tvrdě vypálil od modré a jeho projektil prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Čiliak nedokázal vůbec zareagovat. Asistence: David Výborný, Michal Bárta.
19:08
Trončinského nahození od modré bylo jedním z hráčů v modrých dresech zblokováno, to už běží poslední minuta první periody.
18:27
Jihomoravané se okamžitě po buly osvobozují, Trončinský bude muset zakládat další akci zpoza vlastního gólmana.
18:16
Tomáš Kaberle (KOM) nepochopitelně "chytl" unikajícího Pabišku oběma rukama za obličej a vysloužil si dvouminutový trest.
17:37
Marek Čiliak po delší době musel zasahovat, ale proti propagačnímu nahození z rohu měl poměrně snadnou úlohu.
16:59
Bárta pouze protečoval puk do útočného pásma, do útoku se opět valí hráči brněnské Komety.
16:32
Projektil Jana Káni od modré čáry byl jedním z domácích hráčů přizvednut do ochranné sítě, vhazovat se tak bude opět před Rittichem.
16:20
Strážce domácí svatyně opět přerušil hru, hlasatel poté oznámil komerční přestávku.
16:11
Hruška ujel domácím zadákům, ale z pravého kruhu nedokázal překonat Davida Ritticha!
15:59
Na druhé straně pálili z protiútoku Urban a Ovčačík – oba nepřesně.
15:33
Už se hraje dlouho bez přerušení, ani pokus Jana Hrušky se s úspěchem nesetkal.
14:55
Pokusy Radima Zohorny i Viléma Buriana dokázal ve skvělé formě hrající Rittich zneškodnit a o chvilku později se ještě troufl rozehrát puk před dotírajícím hráčem Komety.
14:22
Brnané se ale sami vyhnali z pásma, Jozef Kováčik se vrací pro puk až na svou polovinu.
13:49
Lukáš Žejdl promáchl, Bruslaři definitivně přišli o dosud přetrvávající tlak.
13:27
Kometa hraje v plném počtu.
12:54
Robar od modré vyzval k teči Martina Látala, ale černá pryž se odrazila jen do zadního hrazení a Hadamczikovi svěřenci se následně znovu osvobodili.
12:11
Hosté hrají ve čtyřech a konečně se dostali ven z vlastního pásma.
11:42
Bárta z mezikruží mířil přesně do míst, kde stál připravený brněnský gólman.
11:27
Tomáš Malec (KOM) zbytečným zákrokem u mantinelu poslal Jihomoravany do tří. Poté ještě Klimentovi zcela prokazatelně bránil ve hře Leoš Čermák, ale jemu už sudí faul prominuli.
11:05
Na druhé straně vznikl velký závar před Rittichem, který si ale vleže poradil.
10:37
Trončinského bombu brněnská defenzíva zblokovala jen k Pacovskému, který ale ze skvělé pozice pálil pouze do Čiliaka!
10:11
Martin Dočekal (KOM) už usedl na trestnou lavici – dvě minuty, nedovolené bránění.
10:01
Signalizovaná výhoda pro Středočechy, Rittich už je venku z branky.
09:30
Domácí si opět vytvořili velký tlak v útočném pásmu, nicméně pokusy Jarůška ani Davida Výborného se neujaly.
08:58
Sám na Marka Čiliaka nyní ujížděl Žejdl, ale puk se mu zamotal a posila last-minute z Třince ani nevystřelila.
08:30
Zničehonic se bezprostředně před Čiliakem ocitl Pavel Musil, jenže vyprášil pouze betony ležícího brněnského gólmana!
08:12
Pokus navrátilce z prvoligové Třebíče Tomáše Svobody rozezvučel jen zadní hrazení, Brňanům byl poté odpískán ofsajd.
07:35
Hyka zavezl kotouč do pásma a přenechal jej Pacovskému, jehož přihrávku nedokázal vytáhlý Tomáš Urban ideálně zpracovat a domácí o puk přišli.
07:11
Na brankovišti důrazný Jarůšek donutil Čiliaka k dalšímu zákroku. Po odpískání se před slovenským fantomem strhla potyčka právě mezi Richardem Jarůškem a hned třemi hráči Komety, ale sudí všechny zúčastněné od sebe včas odtrhli.
06:50
David Ostřížek si to naštrádoval až na vrchol kruhů, odkud tvrdě vypálil a jeho projektil orazítkoval pravou tyč Rittichovy svatyně!
06:29
Také navrátilec do sestavy Mitja Robar už si připsal do statistik střelecký pokus, ale v pádu si na Čiliaka nepřišel.
05:51
Před strážcem hostující svatyně vznikl obrovský závar, ale Musil ani Bárta nedokázali Čiliaka překonat!
05:21
Ostřížkův pokus ze středního pásma se nesetkal s úspěchem a Trončinský poté uklidnil hru. Oba celky střídají, u kotouče jsou Středočeši.
04:49
Marek Čiliak přerušil hru, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Bruslařů.
04:28
Nejlepší střelec Komety Tomáš Vondráček zkusil štěstí z levého kruhu, ale jeho projektil Rittich bleskurychlým chvatem lapačkou eliminoval.
03:50
Hanzlík u mantinelu nevybíravě poslal k ledu Richarda Jarůška, ale podle sudích se o faul nejednalo.
03:17
Svěřenci Aloise Hadamczika se pokouší o rychlou odpověď, nicméně Dan Spang na modré nezachytil prudký pas.
02:40
Tým z města automobilů se rychle ujímá vedení! Radim Hruška nezaváhal a poslepu naservíroval brilantní pas na hůl MARTINA LÁTALA, který tváří v tvář poloodkryté svatyni nezaváhal a překonal přesouvajícího se Čiliaka. Asistence: Radim Hruška.
02:03
Jan Holub se s tím nepáral a jednoduše nahodil kotouč do pásma, nicméně Bruslaři se s ním dlouho nepomazlili.
01:26
Nyní už tomu je jinak, buly v útočném pásmu vybojoval Jan Káňa.
01:16
Trma-vrma před Rittichem, ale strážce domácí svatyně nemusel zasahovat, a to ani proti zblokované dorážce Hanzlíka od modré.
00:47
Stříteský byl v obranném pásmu u kotouče dříve než Hruška, Bruslařům se však rozehrát nepodařilo a ke střele se dostal Svoboda, nicméně neměl seřízená mířidla.
00:12
Čiliak musel poprvé zasahovat, propagačním pokusem z ostrého úhlu ho zaměstnal Richard Jarůšek.
00:01
Hráči obou týmů už jsou na ledové ploše, za chvilku jdeme na to!

BK Mladá Boleslav: Rittich (Řehoř) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Robar – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Hyka, Urban, Pacovský – Látal, Hruška, Klimenta – Musil, Žejdl, Bárta

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Spang, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš, Štindl – Ostřížek, Hruška, Němec – Káňa, Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák, Dočekal – Zohorna, Raška, Svoboda

Rozhodčí: Hodek, Svoboda – Bláha, Špůr.
Bruslařům se na domácím ledě daří, před vlastními fanoušky svěřenci trenérského tandemu František Výborný – Marian Jelínek prohráli pouze ve třetím kole, a to s až překvapivě dobře hrající Olomoucí. Boleslavští hokejisté v minulém zápase poprvé po šesti kolech nebodovali, když nestačili na lídra z Plzně v poměru 1:3. Středočeši se zatím mohou vždy spolehnout na um gólmana Davida Ritticha, mladý jihlavský odchovanec si totiž i po deseti zápasech drží brilantní úspěšnost zákroků 94,68 %. Souboje týmu z města automobilů s brněnskou Kometou mají poměrně bohatou historii. Bude se tak rozhodně na co koukat, na ledě to bude jiskřit!

Svěřenci bývalého reprezentačního kouče Aloise Hadamczika pomalu stoupají tabulkou vzhůru, momentálně jim patří už čtvrtá příčka. Kometa má o dva body více než její dnešní hostitel, případná výhra Bruslařů by pořadí logicky prohodila. Hadamczik především v zadních řadách sází na zkušenost, vždyť nejmladšímu bekovi Richardu Stehlíkovi je 31! Obranu s věkovým průměrem necelých pětatřiceti let čerstvě doplnil Dan Spang, Američan se zkušenostmi s farmářskou AHL, Kontinentální ligou, německou DEL či finskou a švédskou nejvyšší soutěží. Kromě Spanga na jih Moravy před nedávnem zamířil také Rastislav Špirko, nicméně hned svůj první zápas vinou zdravotních potíží nedohrál.
Příjemný podvečer ze ŠKOENERGO Arény! Svým jedenáctým kolem dnes pokračuje Tipsport extraliga, od tradičních 17:30 je na programu atraktivní měření sil mezi dvěma tradičními rivaly: BK Mladá Boleslav přivítá HC Kometu Brno! Ke sledování našeho přenosu jste srdečně zváni, přejeme příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.