Kometa Brno - Litvínov: Ondřej Němec vstřelil gól na 7:1

Ode mne je to pro dnešek z brněnské DRFG Areny vše, a tak vám přeji příjemný zbytek úterního večera. U sledování dalších on-line přenosů na počtenou. Loučí se s vámi Daniel Kinc.

Hity – 6:6
Trestné minuty – 8:20
Nejlepší hráči zápasu
Kristian Reichel (LIT) – Martin Dočekal (KOM)
Je konec! Kometa naprosto odvládla dnešní utkání a po vysoké výhře 7:1 slaví svou druhou tříbodovou výhru v řadě!

Ve třetí třetině předvedli domácí velkolepý nástup do oslabení, když se nejprve trefil po dobré práce Dočekala ranou pod břevno Leoš Čermák, na kterého o pár chvil později navázal povedenou akcí a kličkou do forhendu Martin Erat. Brankový účet zápasu završil necelé tři minuty před koncem prudkou ranou z mezikruží při přesilovce Ondřej Němec, který svou trefou také celé utkání završil.
59:45
Puk je za brankou Brna, Kometa tam zápas tak dohraje...
59:10
V závěrečných minutách se na ledě objevuje ještě také šestnáctiletý útočník Adam Gajarský, který si užívá své první minutky na extraligových kolbištích.
58:38
V útoku jsou nyní ještě také hosté, rána Nejezchleba však byla tečována a domácí následně vyvezli kotouč z pásma.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:40
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté pijí kalich hořkosti až do dna! Marek Kvapil z pravého kruhu našel prudkou křižnou přihrávkou Erata, jenž předložil puk do mezikruží najetému ONDŘEJI NĚMCOVI, který prudkou ranou z první propálil hostujícího brankáře posedmé! Také pro brněnského obránce je to první branka za Kometu v extralize – 7:1! Asistence: Martin Erat, Marek Kvapil.
56:49
Ještě jedna přesilovka pro Brno. Vyloučen je hostující Richard Nejezchleb na dvě minuty za krosček.
55:51
Dnešní utkání v brněnské DRFG Areně sleduje 7422 diváků!
55:51
Celou akci završil střelou od modré čáry Kováčik, ale trefil jen vyrážečku připraveného Halásze.
55:33
Třetí pětka Komety se usadila v pásmu, ke střele se však zatím hokejisté v bílém nedostali.
54:51
Vondráček nyní dobře v obranné pásmu odzbrojil od kotouče Lukeše, Brňané znovu míří dopředu.
54:13
Domácí hokejisté závěr zápasu kontrolují, drží puk na svých hokejkách a dopředu se příliš neženou.
53:30
Po akci Vojtěcha Němce se k puku dostal Haščák, který krásným kolmým pasem přes celé pásmo nabídl kotouč rozjetému Zaťovičovi, ten však Halásze z vynikající pozice mezi betony nepropálil!
52:53
Na opačné straně napřáhl k ráně příklepem Tomáš Doležal, Vejmelka v poklidu jeho pokus k tyči odrazil levým betonem do rohu.
52:20
Dymáček ujel do akce dva na dva s Vondráčkem, druhý jmenovaný však nedostal od svého parťáka z útoku přesnou přihrávku.
51:46
A opět hostujícímu celku nevyšel přechod přes modrou čárou, čárový píská znovu ofsajd.
51:26
51:11
Po odpískání si ještě celou situaci vyříkali Kováčik se Sörvikem, hlavní rozhodčí jejich rozmíšku bleskově utnul.
51:11
Po dobrém nahození se kotouč nebezpečně potuloval na brankovišti Vejmelky, domácí brankář však po nepřehlední skrumáži dokázal kotouč ukrýt pod betony.
50:44
A když už se podařilo Litvínovských projít do útoku, zastavuje jejich akci ofsajd.
50:17
A následně dvakrát v krátkém sledu znovu. Puk je za brankou hostujícího brankáře a Vervě se ani tato přihrávka příliš nedaří.
49:38
Brňané však prakticky ihned po buly vyhazují, hosté začínají svou akci znovu zpoza branky Halásze.
49:26
A vyloučeným je nakonec Martin Dočekal, který si odpyká dvouminutový trest za podražení.
48:49
Třetí formace Brna se dopustila faulu v útočném pásmu, hostující celek má ponechanou výhodu a Halász odjíždí na střídačku.
48:24
47:55
A stejně tak po akci Vojtěcha Němce Leoš Čermák, který chtěl ještě vrátit kotouč pod sebe od pravé tyče do mezikruží Martinu Eratovi, ale brněnský forvard kotouč promáchl.
47:30
Domácí dlouho kombinovali v útočném pásmu, až napřáhl ke střele Kováčik, ale ani on se svým projektilem od modré neuspěl.
46:48
Hruška se snažil po obrátce za brankou bleskově zasunout kotouč za Halásze, hostující brankář si však jak první pokus, tak dorážku pohlídal a odpálil puk do rohu hřiště.
46:24
Richard Nejezchleb fauloval v útočném pásmu Martina Nečase a odsedí si dvě minuty za hákování. Domácí mají k dispozici další přesilovou hru.
46:11
Oba celky po vyhození domácích do středního pásma odešly střídat, do pásma rychle nabruslil Černý, jeho pokus zápěstím ukryl Vejmelka opět ve své rukavici.
45:39
Litvínovi nyní dlouhou svíral domácí v pásmu, až celou akci zakončil střelou Sörvik, ale jeho pokus byl zablokován.
45:20
A domácí hlavní kouč Libor Zábranský si raději bere oddechový čas.
45:20
Štencel se následně nerozpakoval a pod tlakem raději vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
45:00
Obrovské štěstí pro domácí! Po nahození od modré čáry doráželo několik hokejistů v černém a už se zdálo, že má Vejmelka kotouč pod kontrolou, ale ten najednou vyplaval z výstroje domácího brankáře a zastavil se těsně před brankovou čarou!
44:26
43:54
Následně dostal krásně nabito na vrcholek levého kruhu Marek Kvapil, jeho prudký pokus zamířil těsně vedle levé tyče!
43:20
Po ose Nečas – Němec – Erat se puk vrátil k prvnímu jmenovanému, ale ten kotouč na levé kruhu netrefil ideálně.
42:47
Hosté dokázali vyhodit až za branku Vejmelky, první přesilovková formace Brna začíná svou akci z obranného pásma.
42:26
A také domácí si zahrají opět přesilovku. Vyloučen hostující útočník Martin Hanzl za nedovolené bránění v útočném pásmu.
41:30
41:16
Přesilovka hrůzy pro hosty pokračuje, domácí přidávají druhou branku v jednom oslabení! Trška zavezl puk do pásma a přenechal jej Hruškovi, který z druhé vlny vybídl svou přihrávkou rozjetého MARTINA ERATA, který naznačil kličku doprava a nakonec kotouč forhendem zasunul za beton brankáře Halásze – 6:1! Asistence: Jan Hruška, Peter Trška.
40:51
Domácí opět vyhazují, hostům se tato přesilovka vůbec nedaří.
40:22
Domácí se prosazují také v oslabení! Martin Dočekal vybojoval v rohu hřiště kotouč pro LEOŠE ČERMÁKA, který si s pukem vybruslil před branku a po stahovačce jej pověsil přesně pod břevno branky Litvínova – 5:1! Asistence: Martin Dočekal.
40:09
Litvínovští vyhráli buly a hned zavezli puk do pásma, ovšem domácí se osvobodili vyhozením až za branku Halásze.
40:01
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku – 24:17
Druhá třetina je za námi a radost v ní měli pouze domácí fandové. Nejprve náskok Komety navýšil v polovině zápasu svou druhou brankou v utkání Martin Dočekal, který se trefil po individuální akci přesně nad rameno Halásze. O šest minut později navýšil náskok domácích Jan Káňa, který dobře tečoval nabídku Petera Tršky.
Další třetina začne přibližně v 19:38.
40:00
39:58
Téměř se zazněním druhé sirény napřáhl od modré čáry Pavlík, Vejmelka opět bezchybně jeho pokus odrazil betonem.
39:30
Hosté dostávají s koncem druhé třetiny k dispozici přesilovku. Vyloučen je domácí útočník Marek Kvapil na dvě minuty za hákování.
39:05
Vejmelka musel dvakrát v krátkém sledu zasahovat betonem, ale s oběma pokusy si poradil.
38:27
Znovu probíhají souboje o kotouč ve středním pásmu, hra je v posledních momentech první třetiny hodně neurovnaná.
37:48
Dočekal dobře dobruslil nahozený kotouč v rohu hřiště, byl však zdvojen, puk mu byl odebrán a dopředu míří hokejisté v černém.
37:16
A Halász musel znovu zasahovat, kotouč ale po nahození o mantinelu udržel ve své rukavici.
36:45
A domácí i nadále pokračují v aktivní útočné hře, hosté jsou v posledních minutách pod velkých tlakem.
35:50
Sotva skončila přesilovka, domácí udeřili. Nejprve neuspěl ve velké šanci Dočekal, když v pádu Halász jeho pokus vyrazil těsně vedle a Čermák se k dorážce nedostal. Domácí kapitán ale pokračoval v akci, poslal puk na modrou Trškovi, který krásnou střílenou přihrávkou vyzval JANA KÁŇU a ten ukázkově protečoval kotouč za záda hostující brankáře – 4:1! Asistence: Peter Trška, Leoš Čermák.
35:27
35:01
Obránce Tomáš Pavelka ujel nenápadně při oslabení na levé straně a svým prudkým pokusem trefil pravou tyč branky domácích!
34:37
Štencel po přihrávce Kvapila dobře nahodil kotouč na branku, Halászovi kotouč vypadl, ale nikdo z brněnských se k dorážce nedočkal.
34:09
Při dalším útočném výpadu hostů v oslabení zavezl puk do pásma Martynek, který nabil Skleničkovi, nicméně Vejmelka jeho nahození s lehkými obtížemi udržel v rukavici.
33:47
Hosté ujeli do přečíslení, ale Hübl nedokázal vrátil kotouč do jízdy rozjetému Lukešovi.
33:27
Je zde přesilovka pro Brno. Karel Kubát fauloval v rohu hřiště a odsedí si dvě minuty za krosček.
33:10
Vojtěch Němec posléze projel obranou, dostal se k ráně příklepem, ale hostující strážce svatyně zcvakl betony včas a kotouč odrazil do rohu hřiště.
32:41
Následně Kvapil našel křižně volného Erata, který ještě vrátil v akci na jeden dotek puk na brankoviště pro Hrušku, ale ten v dobré pozici minul branku Halásze!
32:10
Erat si nabruslil po pravé straně do pásma, jeho přihrávku pod sebe na Kvapila ale hosté zablokovali.
31:42
Leoš Čermák se pokusil překvapit Halásze nahozením takřka z nulového úhlu, hostující brankáře se však nenechal překvapit.
31:11
Čermák s Dočekalem dobře napadali rozehrávku Vervy, hosté nakonec v tísni odevzdali kotouč na hole domácích obránců.
30:41
A po pravé straně si následně nabruslil do útočného pásma obránce Filip Pavlík, jeho nevýrazný pokus zamířil do rukavice Karla Vejmelky.
30:00
Na opačné straně nahazoval kotouč nebezpečně na branku Komety Jurčík, Štencel dokázal jeho pokus v pokleku zablokovat.
29:31
Hruška nic nevymýšlel a kotouč kousek za modrou nahodil na branku Litvínova, hosté jeho pokus srazili a Halász si pro něj ve vzduchu došel svou rukavicí.
29:02
Brno navyšuje svůj náskok! MARTIN DOČEKAL se rozjel s pukem ve středním pásmu po předávce od Káni, nabruslil si po pravé straně a poté prudkým švihem trefil kotouč přesně nad rameno Halásze a vymetl levou šibenici branky hostů! První bod v extralize si zároveň připisuje obránce Filip Král – 3:1! Asistence: Jan Káňa, Filip Král.
28:23
Na druhé straně se puku zmocnil v rohu kluziště Martin Nečas, vybruslil si do střelecké pozice kolem branky, ale kotouč těsně minul levou tyč!
27:49
Hostující útočník Martynek se dostal do pásma, vybruslil si do střelecké pozice, ale nakonec domácí obrana jeho pokus zablokovala.
27:19
Zaťovič sice dokázal dostihnout dlouhé nahození z vlastní poloviny a zabránil zakázanému uvolnění, nicméně nepohlídal si modrou čáru a je pískán domácím úmyslný ofsajd.
27:00
Jan Hruška se skvěle proháčkoval do pásma, ujížděl sám na Halásze a chtěl puk zasunout za jeho beton, hostující brankář se však roztáhl po vzoru Dominika Haška a kotouč udržel před čarou!
26:22
Puk dvakrát v krátkém sledu zamířil po tečované přihrávce do hlediště, vhazuje se ve středním pásmu.
26:13
Hosté si nerozuměli při rozehrávce, kotouč doputoval přes všechny čáry za branku domácích a je pískáno zakázané uvolnění Vervy.
25:59
Robinu Hanzlovi se nelíbil zákrok u mantinelu, následně však hostující útočník třískl několikrát do mantinelu a odpyká si osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
25:28
Na opačné straně se opět předvedl Karel Vejmelka, jenž ukryl v rukavici nahození od modré čáry a následnou skrumáž před brankou rozehnali oba čároví rozhodčí.
24:55
Po akci Nečase si Kvapil vyměnil puk se Štencelem, rána brněnského útočníka ale mířila jen do jednoho z beků Vervy.
24:19
Hraje se opět převážně ve středním pásmu, oba celky si nedarují ani metr ledové plochy.
23:48
Šance na obou stranách. Nejprve přihrávku Doležala skvěle srazil v leže v přečíslení hostů 2 na 1 obětavý Gulaši, na druhé straně Vondráček zblízka trefil jen lapačku Halásze.
23:12
Souboj o kotouč ve středním pásmu vyhráli hosté, kteří míří dopředu.
22:55
Dobrá šance Brna! Haščák ujel obraně po pravém křídle a ještě poslal kotouč do lepší pozice na střed do úniku Vojtěchu Němcovi, ten však v tísni zakončil bekhendem jen do betonu Halásze!
22:41
František Lukeš projel z mezikruží k modré čáře a z otočky vystřelil, Vejmelka včas sklapl betony a kotouč skryl pod nimi.
22:10
Na opačné straně dobře vypálil od modré Filip Pavlík, ale ani on branku soupeře netrefil, Vejmelka nemusel zasahovat.
21:46
Čtvrtá brněnská formace se usadila v pásmu, Dymáček přenechal kotouč Hruškovi, jeho pokus byl ale zablokován.
21:16
Po vyhraném buly si do pásma nabruslil po pravém křídle Martin Dočekal, jeho ránu hosté srazili do vzduchu a kotouč rukavicí sebral brankář Halász.
21:06
Naopak akci domácích na modré čáře zastavuje ofsajd.
20:45
Hosté vzápětí vyhodili kotouč přes všechny čáry a je pískáno zakázané uvolnění.
20:38
Na druhé straně Nečas hledal zpětnou přihrávkou Kvapila, ten však na jeho krásnou pobídku nedosáhl.
20:10
Hned v úvodu druhé třetiny se dostal ke střele Lukeš, jeho pokus domácí zblokovali jen k Nejezchlebovi, ten si vybruslil na brankoviště a Vejmelka jeho ránu dobře vyrazil!
20:01
Statistiky po první třetině

Střely na branku – 10:5
První třetina je za námi a do kabin odcházejí spokojenější domácí. Do vedení se však dostali ve třetí minutě hosté, když se při přesilovce po dorážce vlastní střely prosadil Jiří Gula. Brňané odpověděli stejnou mincí, když taktéž při přesilovce o dvě minuty později napřáhl od modré Jan Štencel a propálil vše, co mu stálo v cestě. Vedení na stranu Brna překlopil krátce po polovině zápasu Martin Dočekal, který umně tečoval Káňovo nahození.
Další třetina začne přibližně v 18:53.
20:00
19:55
Kvapil při úplně poslední akci první třetiny hledal na brankovišti Nečase, ten však hrací předmět protečoval jen těsně vedle svatyně Litvínova.
19:41
Brňané nyní skvěle rozebrali obranu hostů, když Dočekal našel před brankou úplně volného Káňu, který už tak mohl pálit do odkryté svatyně, ale našel ještě z druhé vlny najetého Čermáka, který však z mezikruží branku těsně minul!
19:08
Na druhé straně pálil Jurčík, jeho pokus z levého kruhu opět dobře přizvedl Gulaši a kotouč skončil znovu v ochranné síti.
18:39
Druhá brněnská formace dobře vybojovala pásmo, po nepřesné přihrávce Němce ale o kotouč Brněnští opět přišli.
18:11
V následné akci Brna si střeleckou pozici v mezikruží vypracoval Martin Nečas, rána z první mu ale nevyšla ideálně a puk patkou hole poslal vysoko nad branku.
17:33
Další velká šance domácích! Jan Káňa ujel po levé křídle a u druhé tyče hledal volného Čermáka, brněnskému kapitánovi však v pravou chvíli kotouč přeskočil hůl!
16:56
Norský obránce Sörvik nebezpečně nahodil kotouč od modré čáry, do jeho rány však včas přistoupil Štencel a dokázal kotouč bruslí srazit do rohu hřiště.
16:33
Jakub Černý projel s pukem až do pásma a jednoduše nahodil černou pryž na branku Vejmelky, ten dokázal puk skrýt v náručí a vhazuje se znovu v obranném pásmu Komety.
15:59
Jan Hruška se snažil projít kolem dvojice soupeřů při přechodu modré čáry individuálně, ale svou stahovačkou neuspěl.
15:38
A o pár chvil později také další ofsajd litvínovské Vervy.
15:13
Gerhát dobře projel prostorem za brankou a dokonce si vybruslil s kotoučem až do mezikruží, jeho ránu však brněnští beci srazili a posléze je pískána hra vysokou holí.
14:48
Následně vypálil Marek Kvapil z levého kruhu sám, jeho švih zápěstím ale levou šibenici Halászovy svatyně těsně minul.
14:38
Od mantinelu hledal Kvapil bekhendem Nečase na brankovišti, pozorný Pavelka ale jeh přihrávku včas srazil za branku.
14:15
Litvínovští vyhráli buly, kotouč však doputoval jen k Eratovi a první útok Brna míří dopředu.
14:00
Hosté si znovu přihráli rukou, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
13:27
Na druhé straně dvakrát v rychlém sledu prověřil připravenost Vejmelky Robin Hanzl z pravého kruhu, brněnský brankář celou situaci ustál a puk odrazil do rohu hřiště.
12:50
Další tutovka Brna! Dočekal za brankou vybojoval puk a poslal jej na dlouhou hůl naslepo před branku, kde se dostal k dorážce Čermák, ale Halász se proti jeho ráně do poloodkryté branky skvěle přesunul!
12:16
Brněnští se poté sami vyhnali z pásma, kotouč je za brankou Vejmelky a oba celky střídají.
11:49
Vojtěch Němec nabil na modrou čáru Gulašimu, který okamžitě pálil, jeho pokus tečoval, ale Haščák tečoval puk nad branku.
11:33
Jednoduchý zákrok si připsal taky brankář Halász, vhazovat se bude po jeho levici.
11:10
Na druhé straně si Vejmelka poradil s ostrou ránou z vrcholu levého kruhu a kotouč dokázal ukrýt ve svém náručí.
10:41
Při dalším střídání se do šance tlačil také Adam Gajarský, který dnes poprvé nastupuje za áčko Komety, ale rána mu příliš nesedla.
10:26
Modrobílí otáčejí vývoj první třetiny! Káňa se dostal u levého mantinelu k odraženému puku, který kousek na ledem nahodil na branku a MARTIN DOČEKAL jemnou tečí nad Halászův beton usměrnil kotouč přesně k tyči – 2:1! Asistence: Jan Káňa.
09:56
Na druhé straně vyrazil do útoku Jurčík, jeho pokus však domácí obrana přizvedl do ochranné sítě a vhazuje se po pravici Vejmelky.
09:34
V pokračující akci Komety napřáhl k prudké ráně Jozef Kováčik, Halász sice jeho ránu příliš neviděl, ale i tak dokázal kotouč vykopnout betonem mimo tři tyče.
08:53
První formace Brna zavezla kotouč do pásma, Erat našel zpoza branky Nečase, ale toho v dobré pozici vychytal připravený Halász!
08:24
08:18
A následně Kometu osvobodil také Martin Zaťovič, který přečetl přihrávku soupeře na modré čáře a vyhodil puk až za branku Halásze.
07:59
Brňané se znovu osvobodili a oba celky odjíždějí střídat.
07:27
Při další přesilovkové akci Litvínova dostal na modré nabito Pavlík, nicméně jeho pokus k tyči dokázal Vejmelka vyrazit a pokračující akce byla přerušena kvůli přihrávce rukou.
07:00
Vzápětí si hosté nerozuměli při rozehrávce a jejich akce končí zakázaným uvolněním.
06:50
Velká šance domácích! Martin Dočekal přesprintoval obránce a dostal se k puku na levé kruhu, ale jeho ránu k levé tyči dokázal Halasz lapačkou vyrazit před sebe a Čermák se již k dorážce neprobil!
06:24
Další přesilovka pro hostující celek. Vyloučen je domácí obránce Jozef Kováčik, který si odpyká dvouminutový trest za pád pod nohy.
05:52
Na protější straně rychlý útok Vervy zastavuje ofsajd.
05:37
Martin Nečas projel s pukem do pásma a chtěl najít najíždějící Kvapila, ovšem jeho prudká přihrávka mířila jen na hokejku Guly.
05:05
A domácí pokračovali ve své aktivitě, jejich další akci ale zastavil nepřesná přihrávka, puk zamířil na tribunu.
04:33
Je vyrovnáno, Brno proměňuje přesilovku! Kometa se dlouho nemohla usadit v pásmu, až si puk zpracoval Marcel Haščák, který si vybruslil na vrchol levého kruhu a nabil na modrou čáru JANU ŠTENCELOVI, který z první nekompromisní dělovkou k tyči propálil Halásze v brance hostů – 1:1! Asistence: Marcel Haščák.
03:56
Verva však dvakrát v krátkém sledu dokázala vyhodit buk za branku Vejmelky, Brněnští začínají znovu od vlastní branky.
03:22
I Kometa si zahraje přesilovku, Zbyněk Sklenička v rohu hřiště podrazil Němce a jeho vyloučen na dvě minuty za podražení.
03:00
Brněnští rozjeli v pásmu velký kolotoč, rána Kováčika mířila ale těsně vedle.
02:22
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté e nakonec ujímají vedení! Nejezchleb zpoza branky našel mezi kruhy najetého JIŘÍHO GULU, jehož prudkou ránu z první Vejmelka vyrazil jen před sebe, ale na jeho dorážku již nestačil – 0:1! Asistence: Richard Nejezchleb.
02:10
František Lukeš dostal vzápětí nabito na pravý kruh, ale jeho rána trefila jenom rameno Vejmelky!
01:45
Káňa neúmyslně tečoval přihrávku Lukeše na druhou tyč, Vejmelka byl však pozorný a ukryl kotouč v náručí.
01:41
Hned po buly dokázal Leoš Čermák vyhodit kotouč přes všechny čáry, hosté začínají znovu až od vlastní branky.
01:17
Brňané následně ztečovali kotouč do ochranné sítě a bude se vhazovat po levici Vejmelky.
00:57
Litvínovští vyslali několik nebezpečných střel, tu první však zablokoval Zaťovič a Nejezchlebův pokus z kruhu zase Tomáš Malec.
00:34
Hned v úvodu je zde přesilovku hostů. Jan Štencel podrazil unikajícího soupeře a je vyloučen na dvě minuty za podražení.
00:10
Hosté z Litvínova vyhráli úvodní buly, nicméně do útoku se dostali domácí. Od modré napřáhl ke střele Ondřej Němec, ale Halász jeho pokus pravým betonem odrazil.
00:01
Zaplněné tribuny brněnské DRFG Areny vítají hráče obou celků na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních bílých dresech, hosté navlékli černou sadu svých dresů.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Slavíček) – O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, F. Král – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič – Dočekal, Čermák (C), J. Káňa – T. Vondráček, Hruška, Dymáček – Gajarský.

HC VERVA Litvínov: Halász (Janus) – Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik – Nejezchleb, Lukeš, V. Hübl (C) – Martynek, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Reichel, Gerhát – Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal – Stříbrný.

Rozhodčí: Hodek, Horák – Lhotský, Zíka..
"Musíme hrát naši hru, nejlépe celých šedesát minut. Víme, že nás opět poženou skvělí diváci a musíme ten zápas zvládnout. Chceme hrát hodně na puku, útočit a hlavně se vyvarovat zbytečných faulů. Zejména na přesilovku mají spoustu kvalitních hráčů, kteří umí této situace na ledě využít," řekl před zápasem s Vervou domácí trenér Kamil Pokorný.
HC Kometa Brno

Hokejisté brněnské Komety, kteří se dnes představí na domácím ledě po devíti dnech, mají za sebou úspěšný vstup do nového ročníku. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského vyhráli pět z úvodních šesti duelů, jedinou prohru zaznamenali až v samostatných nájezdech s Vítkovicemi. Naposledy modrobílí triumfovali v neděli na ledě Karlových Varů v poměru 4:2. S šestnácti získanými body patří Brnu druhá příčka extraligové tabulky se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Třinec.
HC Verva Litvínov

Do moravské metropole dnes přijíždí devátý tým tabulky Litvínov. Severočeši mají po šesti duelech bilanci třech výher a třech porážek. Extraligový mistr z roku 2014 se aktuálně nachází na vítězné vlně. Verva vyhrála své poslední dva duely, když triumfovala v Mladé Boleslavi 4:3 v prodloužení a naposledy v pátek zdolal na domácím ledě Hradec Králové 3:2 po samostatných nájezdech.
Hezký úterní podvečer při sledování online přenosu z utkání sedmého kola Tipsport extraligy, v němž poměří síly Kometa Brno s Vervou Litvínov.