Chomutov - Liberec: Vítězný nájezd si připsal Růžička a zařídil tak Chomutovu bod navíc

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek nedělního dne.
Je konec! Napínavé a vyrovnané utkání museli rozklíčovat nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí hokejisté a díky brance Vladimíra Růžičky přidávají pátou výhru v sezóně!
Hvězdy utkání

Ján Laco (CHM) – Lukáš Derner (LIB)
V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
Autorem vítězné branky je VLADIMÍR RŮŽIČKA.
Hodně rychle se rozjel Branko Radivojevič, jenž svou střelou napálil jen tyčku. Puk se následně odrazil mimo branku. Chomutov vítězí.
Na druhé straně je úspěšný Vladimír Růžička, jenž udělal brankáři kličku a střelou o tyčku skóroval!
Neuspěl ani hostující Svačina, který svým pokusem netrefil branku.
Za chomutovské se rozjel jako první Michal Vondrka, který střelou mezi betony neuspěl.
K prvnímu nájezdu se rozjel Lukáš Krenželok, kterému se ale Laca nepovedlo umotat.
Sérii nájezdů začnou hosté.
Samostatné nájezdy začínají.
Rychlé prodloužení branku nepřineslo, a tak budou následovat samostatné nájezdy. Po krátké přestávce se vám přihlásíme.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:29
Radim Šimek se do pásma prodíral individuálně, ale bekhendem se mu nepovedlo trefit branku domácího brankáře. Prodloužení se nám krátí.
63:24
Po střele Vladimíra Růžičky se puk dostal k Janu Ruttovi, který ale branku přestřelil. Puk následně spadl do brankoviště, ale Will si jej do branky nesrazil!
62:42
Domácí Hřebejk statně bojoval za brankou proti libereckým obráncům. Těm se nepovedlo akci rozjet a puk jen odevzdali.
61:58
Do další příležitosti se hnal Michal Poletín, kterému se z levého kruhu nedokázalo překonat brankáře. Ztečovaná rána skončila v ochranné síti.
61:33
Šance i na druhé straně! David Kämpf se hnal sám na Romana Willa, kterého ale svým bekhendem nedokázal překonat!
60:55
Po neúspěšné akci domácích se do úniku dostali hosté. Puk před branku dostal jeden z hostů, kterému se ale nepovedlo přehodit beton Laca!
60:10
Vhazování vyhráli hokejisté Liberce, kteří budou mít menší výhodu. V této formě prodloužení to tak pokaždé je.
60:01
Domácímu celku se povedlo ve třetí třetině vyrovnat zásluhou Michala Poletína, který doklepl vyraženou střelu do odkryté branky. Chomutov i v pátém utkání sezóny vybojuje alespoň bod. Čeká nás prodloužení tří hráčů proti třem.
60:00
59:47
Jan Ordoš se po pravé straně hnal do pásma, ale nakonec se mu nepovedlo zakončit. Piráti se dostali k puku a třetí třetina tak končí.
58:52
Tlak hostů ukončil Ivan Huml, jenž puk po mantinelu poslal do středního pásma. Začíná nám posledních šedesát sekund třetí třetiny.
58:00
Právě byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Utkání tak pomalu a jistě směřuje do prodloužení.
57:41
Juraj Valach svým nahozením dokázal vybojovat vhazování před Willem. Uvidíme, zda se jim povede své snažení nějak zakončit.
57:28
Oba celky jsou nyní o něco opatrnější. Liberec se nikam moc nežene, ale domácí by rádi dali branku do konce této třetiny.
56:51
Domácí celek se hnal za pukem. Přihrávka do útoku nebyla zachycena a rozhodčí odpískal velice sporné zakázané uvolnění.
56:34
Liberec ustál útok Chomutova a puk pomalu vyhodil z pásma. Piráti se tak následně pokusí o další útočnou akci.
55:50
Následné nahození na branku Ján Laco ukryl v lapačce. Zastavil tak snažení libereckého celku. Následovat bude vhazování.
55:14
Hosté aktivně kombinují v útočném pásmu, kde se jim ale nic nedaří vymyslet. Piráti se v posledních sekundách jen brání.
54:31
Piráti se dostávali do útočného pásma. Dávid Skokan přijal puk a hnal se do zakončení. Rozhodčí ovšem odpískali ofsajdové postavení.
53:54
Marek Račuk dostal přihrávku na levé křídlo a hnal se do zakončení. Jeho rána se ale nepovedla a skončila těsně vedle branky.
53:06
Rychlá akce domácího celku. Po pravé straně si do akce najel Vladimír Růžička, jehož pokus z kruhu byl ztečován do ochranné sítě.
Dnešní utkání sleduje 4 903 diváků.
52:48
Puk se zpoza branky dostal na Michala Bulíře, jenž byl před Lacem. Jeho pokus byl lehce tečován, a tak zapadl Lacovi do výstroje.
52:10
Následně vjeli do pásma Piráti a po nahození Michala Vondrky se jim povedlo vybojovat pásmo. V brankovišti se následně opět pošťuchovali Huml se Ševcem.
51:55
Střelu od modré čáry tečoval před Lacem talentovaný Ordoš. Slovenský brankář musel puk zalehávat v brankovišti. Následovat bude buly.
51:44
Liberec i nadále kombinuje v útočném pásmu. Michal Plutnar nahazoval puk z pravé strany, ale branku se mu nepovedlo trefit.
50:59
Hosté byli aktivní v útočném pásmu, ale jediné, co vymysleli, byla rána od modré čáry. Ta ovšem skončila hodně mimo branky.
50:09
Piráti se dostali do útoku, kde svým nahozením vybojovali útočné pásmo. Vhazovat se tak bude po pravici Willa.
49:19
Hosté jsou stále u puku. Svěřencům Filipa Pešána se nepovedlo projít ani jednou přes obranu Pirátů. Čeká nás urputných deset minut.
48:49
U puku jsou hokejisté posledních mistrů extraligy. Ti kombinují za brankou, odkud se budou chtít dostat před branku Chomutova.
48:31
Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu. V polovině třetí třetiny je opět vyrovnáno a opět je tak o co hrát.
48:31
Snažení libereckého celku je ukončeno poté, co bylo odpískání nedovolené postavení v brankovišti. Ján Laco i tak střelu od modré vyrazil.
47:36
Piráti právě vstřelili branku!
Nyní to domácímu celku vychází! Střela od modré čáry byla pro Romana Willa těžká, ale nakonec jí vyrazil. Bylo to ovšem jen na hůl MICHALU POLETÍNOVI, jenž poslal kotouč do prázdné branky! Asistence: Michal Vondrka a Jan Rutta.
47:13
Po této akci se povedlo hostujícímu celku dvakrát vyhodit, čímž ušetřil cenné sekundy. Piráti se ale budou chtít dostat hned zpět.
46:27
Obrovská šance. David Kämpf posílal puk z levého kruhu před branku na Petra Koblasu, jenž nastavoval hokejku. Willovi puk vypadl a následně jej zachytil na brankové čáře!
46:06
Za sekání ve středu ledové plochy je vyloučen Lukáš Krenželok. Domácí tak mají výbornou šanci na vyrovnání nynějšího stavu.
45:42
Domácí mají výhodu. Poté, co se hosté dotknou puku, bude následovat přesilovka svěřenců Vladimíra Růžičky.
45:06
Domácí se dostávají do útočného pásma, kde se ovšem nedokáží déle udržet. Zatím je třetí třetina bez nějakých šancí.
44:06
Po levém křídle následně ujel Mário Bližňák, jenž posílal puk k pravé tyčce. Jeho pokus ovšem skončil v rukavici slovenského brankáře!
43:53
Piráti vybojovali kotouč a pokusí se s ním dostat do útočné třetiny. Zatím kombinují za vlastní brankou.
43:13
Dávid Skokan neuspěl v útočné akci, a tak se do šance dostávali hosté. Těm se ale nepovedlo vymyslet něco, co by skončilo třetí brankou.
42:26
Následně liberečtí hokejisté vyhodili touš na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude po pravici Romana Willa.
42:12
Domácí byli aktivní v útočném pásmu, kde se jim ale nic nepovedlo vymyslet. Dostávat se do pásma tak musejí ze středu ledové plochy.
41:22
Piráti se pokoušeli dostat do útočného pásma, ale místo toho puk odevzdali. Ke kotouči se tak dostávají hokejisté z Podještědí.
40:53
Vladimír Svačina dostal puk do jízdy a hnal se před bránícího Dlapu do zakončení. Chomutovský obránce byl nakonec v tomto souboji úspěšný.
40:37
Liberec se při následném snažení dostali do ofsajdové pozice. Následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.
40:04
Piráti vyhráli vhazování a Juraj Valach hned nahodil puk za branku libereckého brankáře. Piráti zde zabojují o puk.
40:01
Oba celky se vracejí na ledovou plochu a třetí třetina za pár sekund začne. Povede se domácímu celku vyrovnat?
Druhá třetina, která byla poznačena několika vyloučeními, končí. Liberci se povedlo ve dvaatřicáté minutě vyrovnat po teči Lukáše Dernera. Obrat přišel minutu a půl před koncem druhé periody, kdy přesilovku pět na tři využil Vladimír Svačina. Tygři vedou po dvou třetinách 2:1.

Střely na branku: 16:23
40:00
39:51
Liberec se pokoušel v závěru přesilovky vymyslet ještě jednu gólovou akci. Nahození do brankoviště Laca zachytil, následně do něj zbytečně najel jeden z Libereckých.
39:36
Liberec se dostává ještě do útočného pásma. Střela od modré čáry ovšem skončila v rukavici pozorného Jána Laca.
38:52
Mário Bližňák posílal puk z pravé strany do brankoviště, ale do jeho rány nakonec hůl nikdo nevložil. Puk tak skončil pouze v rohu.
38:11
Liberec právě vstřelil branku!
Tato výhoda je bleskově využita! Branko Radivojevič si najel mezi kruhy a přihrávkou na levou stranu oslovil VLADIMÍRA SVAČINU. Ten na nic nečekal a z voleje se mu povedlo překonat bezmocně natahujícího brankáře! Asistence: Branko Radivojevič a Michal Bulíř.
37:50
Dalším vyloučeným Pirátem je Ondřej Dlapa, který na levé straně nedovoleně bránil projíždějícímu hráči.
37:26
Po následné akci Ivana Humla se bude vylučovat. Chomutovský útočník si najel do brankoviště, kam byl bránícími hráči natlačen. Trest ovšem inkasuje domácí střelec.
37:13
Michal Poletín vjel s pukem do pásma a posunul jej na levou stranu. Michal Vondrka zkoušel překonat Willa, ale ten si místo u své tyčky pohlídal!
36:50
Zatím se ale domácímu celku po poslední střele nedaří dostat do útočného pásma. Liberec opravdu pozorně a skvěle brání.
36:11
Hned Piráti stříleli. Vladimír Růžička poslal od modré čáry jedovatý pokus, který Roman Will vyrazil. Puk se po jeho zásahu odkutálel těsně vedle tyčky.
35:59
Domácí budou hrát přesilovku. Tomáš Mojžíš v souboji za brankou povalil Davida Kašeho a inkasuje tak dvouminutový trest.
35:27
Piráti klidní tempo hry kombinací za brankou. Z této pozice se budou chtít dostat do ohrožení branky Romana Willa.
34:41
Po střele Ondřeje Vitáska zkoušel před Lacem dorážet Petr Jelínek, ale ten si na domácího brankáře nepřišel. Následovala menší strkanice.
34:32
Vladimír Svačina opět aktivní. Nyní objel branku a střelou po ledě zkoušel překonat Jána Laca. Ten si ovšem místo u tyčky pohlídal a puk ukryl v lapačce.
34:02
Následná aktivita domácích je ukončena poté, co rozhodčí viděl přihrávku rukou. Vhazovat se tak bude opět ve středu ledové plochy.
33:45
Následně se Liberečtí dostali do pásma proti pravidlům. Píská se ofsajd a pro oba týmy je tu čas pro malý odpočinek.
33:34
Liberec se dostal do útoku. Po střele z levé strany se ovšem puk ocitl jen vysoko nad brankou domácího brankáře.
32:36
Velká šance hostů! Milan Bartovič dostal puk do jízdy a hnal se sám na Laca, kterého ale střelou k tyčce nedokázal překonat. Další skvělý zákrok slovenského mága.
31:56
Hostující Svačina posílal puk z pravé strany po ledě na branku, ale ten nakonec nikdo netečoval, a tak dojel až za branku Jána Laca.
31:32
Po vyhození puku mimo ledovou plochu probíhá komerční pauza. Po ní se bude vhazovat ve středním pásmu, u obranné modré čáry Liberce.
31:16
Nyní už je vyrovnáno! Po nahození od modré čáry, které vyslal Jan Ordoš, si před branku skvěle sjel LUKÁŠ DERNER, kterému se tečí povedlo překonat bezmocného Laca. Tomu puk prošel mezi betony. Asistence: Jan Ordoš a Josef Mikyska.
30:34
Od modré čáry nahazoval Tomáš Mojžíš. Před brankou se k teči dostával Jan Stránský, jenž svou tečí zamířil jen těsně vedle tyče.
30:09
Marek Tomica to zkoušel z levé strany přihrávkou do brankoviště. To se mu ovšem nepovedlo a k puku se tak dostávají hosté.
29:05
Liberečtí dohrávají oslabení s pukem na holi. Nikam se hnát nebudou a pokusí se spíše uklidnit vysoké tempo hry.
28:36
Další rána na branku libereckého brankáře. Juraj Valach po vhazování pálil, ale nastřelil jen helmu libereckého Willa.
28:29
Další povedená kombinace domácích. Vladimír Růžička našel na pravém křídle Bretta Flemminga, který ihned vypálil. Jeho dělovku ovšem Will chytil.
27:52
Po kombinační hře vypálil Juraj Valach, jehož ránu Will vyrazil na levý kruh přímo před Petra Koblasu, který svou dělovkou přestřelil naprosto odkrytou branku!
27:29
Dvojnásobnou přesilovku si vyzkoušejí také domácí. Lukáš Derner jde na trestnou lavici za vysokou hůl.
27:23
Vyřešil to až Jan Rutta. Ten vyslal ze středního pásma dělovku na branku Romana Willa. Hostující brankář musel zasáhnout a puk vyrazil do ochranné sítě.
26:32
Domácímu celku se zatím nepovedlo dostat se do pásma. Liberečtí pozorně brání svou modrou čáru.
25:57
Michal Vondrka se následně po pravé straně prodra do útoku, kde byl přidržován Martinem Ševcem. Ten míří opět na trestnou lavici, ačkoliv se mu to moc nelíbí.
25:29
Ale Pirátům se oslabení zatím daří. Liberec se ještě nedostal do kombinace a domácí vyhazují puky každou chvilkou.
25:02
Po příhodném odrazu se k puku dostal Marek Tomica, jenž se pokoušel vyslat do úniku Růžičku. Předal mu ovšem moc dlouhou přihrávku.
24:34
První snažení hostujícího celku končí odpískaným ofsajdem. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
24:08
A opět budou hrát přesilovku hosté. Brett Flemming zahrál vysokou holí v útočném pásmu, a tak uvidíme za deset sekund libereckou výhodu.
23:47
Vladimír Růžička se dostal po levé straně před branku a puk žabičkou poslal brankovištěm na druhou stranu. David Kämpf z této pozice branku netrefil.
23:22
První střelecký pokus vyslal Juraj Valach, kterému se ale do střely položil obránce, kterého svou tvrdou ránou nakonec trefil.
22:35
Hraje se ve středním pásmu. Za pár chvilek začne přesilovka domácího celku, která bude trvat více jak minutu a půl.
22:18
A následně přesilovka Liberce končí. Martin Ševc u mantinelu nevybíravě fauloval a jednoho z domácích poslal na hrazení.
21:46
Již ve čtyřech zahrozili domácí hokejisté. Vladimír Růžička ujel sám na Willa, kterého ale nyní střelou z levé strany nedokázal překonat!
21:11
Krásná kombinace byla zakončena přihrávkou Bulíře před branku. Tam byl Petr Jelínek, který svou střelou nepřekonal pozorného Laca!
20:32
Chomutovští hokejisté se následným vyhozením alespoň na pár sekund osvobodili. Liberec se ale hned žene do útočného pásma.
20:18
Vladimír Svačina našel mezi kruhy Petra Jelínka, který ale svou slabou střelou trefil jen beton připraveného chomutovského brankáře.
20:05
Liberec vyhrál buly a začíná mu tak minutu a půl dlouhá přesilovka pěti hráčů proti třem.
20:01
První třetina je u konce! Liberec je aktivnějším celkem, ale domácí celek skvěle těží ze svých protiútoků. Jedinou branku dal z úniku Vladimír Růžička. Vyrovnání mohlo přijít v osmnácté minutě, ale Michal Bulíř neproměnil trestné střílení.

Střely na branku: 8:16
20:00
19:57
Přihrávka z levého kruhu na ten pravý byla zblokována Brettem Flemmingem do rohu. Piráti následně vyhodili mimo obranné pásmo.
19:43
A další dvě minuty. Piráti to budou mít na začátku druhé třetiny těžké. Juraj Valach se pokoušel vyhodit puk za branku Willa, ale poslal jen mimo ledovou plochu.
19:31
Dvěmi minuty je potrestán chomutovský Vladimír Růžička, který naprosto zbytečně krosčekoval libereckého hráče.
19:05
Jan Stránský ujel po levé straně a chtěl být tím prvním, kdo Laca překoná. Jeho pokus ovšem skončil jen nad brankou.
18:42
Martin Ševc dostal puk mezi kruhy, kde byl ve výborné pozici. Svou střelou po ledě ovšem trefil jen pozorného obránce před ním.
18:13
Po nepřesné rozehře Jana Rutty musel být pozorný brankář Laco. Nahození od modré čáry chomutovský brankář ukryl v lapačce a přerušil hru.
17:50
Michal Bulíř se rozjel proti slovenskému brankáři, ale střelou k levé tyčce netrefil branku! Stav tedy zůstává i nadále nezměněn!
17:50
Do úniku se dostal hostující Michal Bulíř, jemuž pod nohy padl jeden z domácích hráčů. Rozhodčí utkání hned nařídil trestné střílení!
17:07
Následně se u střídaček pošťuchovali David Kaše a Jan Ordoš. Oba kohouti inkasují dvouminutové tresty za hrubost. Hrát se bude čtyři na čtyři.
17:07
17:00
Michal Vondrka se hnal po levé straně do útoku, ale střetl se s Martinem Ševcem. V souboji rameno na rameno oba padli k zemi.
16:28
Piráti jsou z útočného pásma vykázáni poté, co Ivan Huml přihrával rukou. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
15:58
Liberec je sice aktivní v chomutovské třetině, ale střelecké pokusy z jejich hokejek k vidění nejsou. Piráti dnes zatím dobře brání a vzadu je drží výborný brankář.
15:05
Po pravé straně ujel jeden z hostů, který opět zkoušel překonat chomutovského brankáře. Ten ovšem parádně zasáhl i nyní.
14:55
Ivan Huml obral obránce před brankou, kterému vypíchl puk. Kotouč se mu ovšem nepovedlo dojet dříve, než jej ukryl Roman Will.
14:26
Akce pokračovala. Liberečtí vyslali od modré čáry další jedovatou ránu, ale i tuto chomutovský brankář dokázal zlikvidovat.
14:18
Po pravé straně si najel do dobré pozice Ondřej Vitásek, jenž nahazoval na branku. Před Lacem se snažil ještě něco udělat Mário Bližňák, kterému se ale z blízkosti nepovedlo překonat brankáře.
13:41
Domácí se již v plném počtu hnali do útoku. Jan Rutta hledal mezi kruhy Ivana Humla, ale tomu přišla přihrávka pouze na paty.
13:14
Ján Stránský následně hledal opět důrazného obránce Liberce. Martin Ševc ale i nyní trefil jen lapačku pozorného slovenského brankáře.
12:57
Od modré čáry nahazoval na branku Laca obránce Ševc, kterému se ale jeho nepříjemný pokus povedlo vyrazit mimo ohrožení své branky.
12:11
Piráti již ve čtyřech bruslařích vyhazují opět za branku Romana Willa a zatím se jim daří tuto nevýhodu solidně přežívat.
11:40
Po následném vhazování se povedlo domácím vyhodit, kteří za pár sekund budou ve čtyřech hráčích.
11:36
Střela od modré čáry, kterou vyslal Radim Šimek, se odrazila od brusle domácího obránce přímo k Lacovi. Ten puk pokryl, ale následoval menší závar. Vylučovat se nebude.
11:22
V závaru před brankou faulovalo chomutovský Ivan Huml, jenž sekáním posílá svůj celek do tří. Hosté mají půl minutky dvojnásobnou přesilu.
11:05
Následně se hra přerušuje poté, co jeden z hostů naboural do branky a vyhodil jí ze svého postavení. Vhazovat se bude po levici slovenského brankáře.
10:50
Po pravé straně se dostal do úniku Petr Jelínek, který ale trefil jen beton Jána Laca. Ondřej Vitásek se pokoušel dostat k dorážce, ale tam byl jen chomutovský obránce, jenž puk vyhodil.
10:36
Dvě obrovské šance Štěpána Hřebejka! Nejdříve to zkoušel z pravé strany, odkud ovšem brankáře nepřekonal. Následně se hnal sám na Willa, ale trefil mu jen připravenou lapačku!
10:00
Liberec vyhrál vhazování na Tomáše Mojžíše, který to zkoušel z levé strany. Trefil ovšem jen pozorného chomutovského brankáře.
09:56
Následně se Pirátům nepovedlo dostat do útočného pásma. Jan Rutta ztratil puk a projíždějícího Stránského fauloval. Síly na ledě se vyrovnají.
09:11
Úvodní přesilovkové snažení domácím nevychází. Brett Skinner z pravého kruhu špatně vystřelil a k puku se tak dostali hosté, jenž jej poslali mimo pásmo.
09:03
Další snažení domácích. Ivan Huml vystřelil na branku z hranici kruhů, ale Will jeho pokus pokryl. Radim Šimek následně chomutovského forvarda fauloval. Putuje na trestnou lavici.
08:50
Po aktivitě hostů v útočném pásmu jdou do vedení Piráti! VLADIMÍR RŮŽIČKA dostal dlouhou přihrávku, kterou přijmul na modré čáře. Následně se dostal do samostatného úniku, který vyřešil střelou nad vyrážečku! Asistence: Dávid Skokan.
08:11
Po vhazování přišla další střela od modré čáry. Tomáš Kudělka ovšem ani nyní nepřekonal pozorného brankáře Liberce.
08:00
Po střele od modré čáry, kterou vyslal Tomáš Kudělka, následovalo závar. Romanu Willovi totiž vypadl puk, ale nakonec jej nikdo nestihl za jeho záda poslat.
07:33
David Kämpf vybojoval puk a zpoza branky se jej pokoušel poslat do gólové pozice. Nikoho ovšem před brankou nenašel, aktivita Pirátů ale pokračuje.
06:33
Následně se hosté dostali do útočného pásma. Z pravé strany pálil jeden z hráčů v modrém, ale jeho pokus skončil jen v lapačce Jána Laca.
06:22
Michal Vondrka přihrával z levé strany před branku. Chomutovský kapitán zde trefil brusli Lukáše Krenželoka, od nějž se puk dokutálel těsně vedle levé tyčky.
05:40
První zákrok pro Romana Willa. Od modré čáry pálil Brett Flemming, jehož ránu k levé tyčce vyrazil brankář Liberce do rohu kluziště.
05:10
Z levé strany přihrával Josef Mikyska před branku, kde se ale nikdo nedokázal prosadit. Puk se následně dostal do středu ledové plochy.
04:44
Za potlesku domácích fanoušků kombinují Piráti v útočném pásmu, kde se jim ale nedaří nějakým způsobem ohrozit brankáře Willa.
04:07
Po levé straně ujel chomutovský kapitán Michal Vondrka, kterému se ale nepovedlo ohrozit brankáře. Jeho pokus byl totiž ztečován do ochranné sítě.
03:50
Branko Radivojevič dostal puk před branku, kde byl naprosto sám. V blízkosti národního kolegy se mu ovšem nepovedlo poslat puk za jeho záda!
03:29
Liberečtí jsou častěji u puku, ale domácí hokejisté zatím pozorně brání. Hosté nyní kombinují u branky Romana Willa.
02:38
Jan Rutta hledal na modré čáře Petra Koblasu. Chomutovský útočník ovšem jeho příhru nezachytil, a tak se bude vhazovat před slovenským brankářem.
01:54
Na branku domácího brankáře letěla další střela. Z levé strany se pokoušel jeden z hostů puk tečovat, ale nakonec zamířil jen vedle branky.
01:34
Vladimír Svačina dostal puk mezi kruhy a ocitl se ve velké šanci. Liberecký forvard zakončoval do horní části branky, ale trefil jen rameno skvěle zasahujícího Laca!
01:14
Dávid Skokan vyslal první střelecký pokus utkání. Z pravého kruhu zakončoval akci, ale trefil jen chrániče pozorného Šimka.
00:34
Lukáš Krenželok to zkoušel středem hřiště individuálně, ale jeho snažení bylo ukončeno bránícími hráči Chomutova, kteří byli v přesile.
00:10
Liberec vyhrál úvodní buly a hned kombinuje v obranné třetině. Následně se bude pokoušet dostat se do první útočné akce.
00:01
Na led chomutovské SD ARÉNY vjíždějí hokejisté Liberce, po kterých přijedou za pár sekund také hokejisté Chomutova.
Krásné nedělní odpoledne. Za patnáct minut nám začne utkání mezi Chomutovem a Libercem. Oba celky odešly z rozcvičky a po čistění ledu bude vše připraveno.

Piráti Chomutov: J. Laco (Strmeň) – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Kudělka, Mrázek – Račuk, Huml (C), Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Kaše, Šťovíček.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Plutnar, Vitásek, Pyrochta – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, D. Špaček – Lakatoš, J. Mikyska, Ordoš.

Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda..
Poslední ligové utkání

HC VERVA Litvínov 2:4 Piráti Chomutov
Branky Chomutova: 22. Rutta (Skinner, Vondrka), 23. Kämpf (Valach, Koblasa), 44. Poletín (Huml), 60. Huml

Sestava: Strmeň – Skinner, Rutta, Dlapa, Flemming, Kudělka, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Račuk – Tomica, V. Růžička, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Šťovíček, Kaše, Hřebejk.

HC Dynamo Pardubice 4:5 Bílí Tygři Liberec
Branky Liberce: 3. Radivojevič (Bulíř), 11. Jelínek (L. Krenželok), 24. Jánošík (L. Krenželok), 27. Bulíř (Ordoš), 42. Plutnar (Bulíř)

Sestava: Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Jánošík, Plutnar – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Jelínek, Krenželok – Stránský, Bližňák, Špaček – Lakatoš, Mikyska, Ordoš – Hrabík, Vlach.
Hráčské statistiky

Nejproduktivnější hráči:
Ivan Huml (CHM) – 5 bodů, 4+1 – Michal Bulíř (LIB) – 6 bodů, 3+3.

Nejlepší střelci:
Ivan Huml (CHM), 4 branky – Michal Bulíř (LIB) – 3 branky.

Nejlepší nahrávači:
Brett Skinner (CHM), 4 asistence – Branko Radivojevič (LIB), 4 asistence.
Čtvrtfinálová série Liberec – Chomutov
Liberec se jako vítěz základní části extraligového ročníku 2015/2016 utkal ve čtvrfinále play-off s Chomutovem. Liberec ukazoval svojí sílu a svěřence trenéra Růžičky přehrával. Tygři prošli do semifinále play-off po hladkém výsledku 4:0.

ČF1: Bílí Tygři Liberec 4:1 Piráti Chomutov
11. Bulíř (Bakoš, Radivojevič), 47. Birner (Vampola, Krenželok), 53. Řepík (Birner, Vampola), 58. Řepík (TS) – 36. Vondrka (Červenka, Růžička).

ČF2: Bílí Tygři Liberec 4:1 Piráti Chomutov
23. Radivojevič (Stránský), 30. Bakoš (Bulíř, Radivojevič), 44. Jelínek (Krenželok), 59. Ševc (Valský, Krenželok) – 20. Skinner (Červenka, Růžička).

ČF3: Piráti Chomutov 1:3 Bílí Tygři Liberec
5. Růžička (Jánošík, Tejnor) – 35. Mojžíš (Ševc), 47. Řepík (Birner), 60. Vampola

ČF4: Piráti Chomutov 2:7 Bílí Tygři Liberec
35. Rutta (Květoň, Červenka), 42. Jánošík (Mrázek, Růžička) – 5. Stránský (Jelínek, Jonák), 14. Bakoš (Vampola), 19. Bulíř (Řepík, Birner), 32. Bulíř (Výtisk, Radivojevič), 38. Stránský (Šimek, Radivojevič), 57. Lakatoš (Krenželok), 60. Ordoš.
Bílí Tygři Liberec
Poslední mistr české extraligy má zatím odehráno o jedno utkání než Chomutov. Liberec uspěl na ledě Karlových Varů a Pardubic. Doma ve druhém kole nestačil na Spartu, se kterou prohrál 2:3. Na chomutovském ledě se ale severočeskému celku poměrně daří, a tak bude chtít na dobrou formu navázat.
Piráti Chomutov
Severočeský celek vstoupil do letošní sezóny nejlépe jak mohl. Svěřenci kouče Růžičky zatím neztratili ani bod a postupně porazili Karlovy Vary, Vítkovice, Plzeň a Litvínov. Dnes proti něm bude ovšem stát zatím nejsilnější soupeř, poslední mistr ligy.
Krásné nedělní odpoledne přeji všem fanouškům extraligového hokeje. Na led zatím nepřemožitelného Chomutova přijede obhájce titulu z Liberce, který na tomto ledě slavil svůj první krok za vysněným titulem. Bude se radovat i dnes? Utkání startuje v patnáct hodin a třicet minut!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.