Chomutov - Litvínov: Martin Hanzl udělal tečku za utkáním, 2:4

Ode mě je to pro dnešní den vše, děkuji za pozornost a těším se na vás u dalších extraligových utkání.
I třetí třetina dopadla lépe pro Litvínov, který přidal dvě branky a dokázal zvítězit na ledě Chomutova 4:2!

Přitom to vypadalo na velké drama. Ivan Huml v padesáté minutě vyrovnal na 2:2, Litvínov ovšem dokázal rychle zareagovat a díky Lukáši Válkovi se dostal zpátky do vedení. Výhru poté potvrdil druhou brankou v utkání Martin Hanzl.

Hráči utkání: Ivan Huml (CHM) – Martin Hanzl (LIT)
59:31
Píská se ještě jedno zakázané uvolnění po vyhození litvínovských hokejistů za branku Jána Laca. Vladimír Růžička si ještě vyžádal oddechový čas.
59:01
Začala poslední minuta třetí třetiny. Utkání se spíše jen dohrává, hosté o výhře v tomto utkání rozhodli již před několika sekundami.
58:20
Litvínov právě vstřelil branku!
Následná akce již brankou končí a Litvínov tak rozhoduje o výhře v tomto utkání! MARTIN HANZL se dostal do úniku, který zakončil střelou pod víko Jána Laca. Před slovenským brankářem se zastavil a poslal kotouč krásně nad jeho rameno. Asistence: Jakub Černý.
57:49
František Lukeš našel přihrávkou před branku volného Ondřeje Jurčíka, kterému se svojí tečí povedlo nastřelit jen tyčku Jána Laca!
57:27
Pokračování domácích končí odpískáním rozhodčího. Ten viděl přihrávku rukou, a tak se bude vhazovat ve středu ledové plochy.
56:33
Piráti sice nahodili kotouč za branku Januse, ale následně o něj přišli. Litvínov se pomalu vydal dopředu, kde šetří cenné sekundy.
55:45
Hosté skvěle brání a domácímu celku se nedaří projít do nějakého zakončení. Uvidíme, zda se jim toto povede v následujících minutách zvrátit.
54:57
Kombinace Pirátů byla ukončena odpískáním ofsajdové pozice, do které najel David Kämpf. Jednalo se ovšem o milimetry.
54:44
Další akce chomutovských hokejistů byla ukončena odpískáním zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po pravé ruce Jána Laca.
54:33
Lukáš Válek se po levé straně prodral až před branku, kde se pokoušel poslat puk do branky. Ján Laco byl ovšem připraven proti jeho nájezdu.
54:01
Střelu Vladimíra Růžičky se pokoušel před brankou tečovat David Kaše, kterému se to ovšem nepovedlo. Jaroslav Janus tak předvedl zákrok.
53:52
Piráti se dostali do nebezpečného zakončení před brankou. Michal Poletín se snažil prostřelit z blízkosti Januse. Chomutovský útočník ovšem nebyl úspěšný.
53:38
Hosté to hrají nyní jednoduše a puk posílají jen za branku Laca tak šikovně, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Domácí celek má před sebou fůru práce.
52:39
Do nebezpečné akce se dostal Michal Trávníček. Litvínovský kapitán zakončoval z levého kruhu, odkud se mu ale Laca střelou na vzdálenější tyč nepovedlo překonat.
51:47
Nyní se nahazuje z jedné strany na druhou. Litvínov se dokonale vrátil do vedení. Pro domácí Piráty to bude nyní těžké.
51:08
A hosté se zpátky vracejí do vedení, které jim bylo před malou chvilkou ukradeno! Puk se zpoza branky dostal mezi kruhy, kde byl naprosto osamocený LUKÁŠ VÁLEK. Mladý litvínovský hokejista dokázal svou střelou překonat bezmocného Jána Laca! Asistence: Miloslav Hořava.
50:38
Hraje se ve vysokém tempu. Hrát se snaží také hosté, ale domácí obrana je ve třetí třetině zatím nepropustná. Uvidíme, zda se jim povede něco vymyslet.
49:46
Marek Tomica si najel do útočné třetiny, kde přenechal kotouč Juraji Valachovi. Ten svou dělovou ránou ovšem nedokázal překonat Januse.
49:25
Piráti právě vstřelili branku!
Nyní je už vyrovnáno a svým důrazem na brankovišti se o to postaral opět IVAN HUML! Zkušený chomutovský centr se dostal k odraženému puku, který poslal bekhendovým pokusem pod břevno. Asistence: Marek Tomica.
48:58
Piráti se snaží tlačit a vyrovnat, ale zatím se jim to nedaří. Litvínov pozorně brání a svého soupeře nikam nepouští.
48:18
Následoval pokus Michala Poletína, který zakončoval z pravé strany. Jeho tvrdá rána skončila jen na betonech Januse.
47:13
Obrovská šance Davida Kašeho! Ten se dostal k odraženému puku a před sebou měl prázdnou branku. Chomutovský mladík ovšem trefil jen obětavého obránce Vervy!
46:57
Celé snažení domácího celku bylo ukončeno odpískáním posunuté branky Jaroslava Januse. Následovat tak bude komerční přestávka.
46:21
Piráti se dostávali do střeleckých pokusů. Neuspěl ovšem David Kämpf ani Michal Vondrka. Pokusy obou hráčů netrefily branku Januse.
45:31
Pokračuje snažení domácího celku. Po neúspěšné akci Vladimíra Růžičky vyhodili hosté kotouč až na zakázané uvolnění.
44:57
Následoval útok Dávida Skokana, jenž se dostal po pravé straně do zakončení. Svým bekhendem se mu ovšem nepovedlo Januse prostřelit.
44:22
Brett Skinner byl v dobré střelecké pozici, ale místo střely hodil kotouč pouze za branku Jaroslava Januse. Piráti následně přišli o kotouč.
43:58
Jakub Černý se následně po pravé straně dostal až před branku, kde se pokoušel zasunout puk za záda chomutovského brankáře. Ten byl ale proti jeho ataku pozorný.
43:41
Minutu se držel puk u mantinelu. Rozhodčí ovšem stále viděl puk, a tak hru neukončil. Po této akci byli nakonec domácí hokejisté vykázaní z útočného pásma.
42:46
Domácí se následně dostali do útočné třetiny, ale proti defenzívě Litvínova se jim dnes hraje opravdu těžce. Uvidíme, zda se jim povede následně něco vymyslet.
41:58
Souboj u mantinelu v útočném pásmu Chomutova nakonec vyhráli hosté. Ti se tak budou pokoušet vymyslet nějakou gólovou akci.
41:21
Puk před branku dostával Kristian Reichel, jenž se pokoušel o teč. Tu se mu ovšem nepovedlo udělat, ale i tak se pokračuje v útočném snažení.
40:57
Ke střele se dostal litvínovský Martin Hanzl. Tomu se ovšem nepovedlo nějakým způsobem překvapit Jána Laca. Ten puk jen vysypal z lapačky a založil akci.
40:26
Jejich snažení bylo ovšem ukončeno nepřesnou přihrávkou směrem dopředu. Vhazovat se tak bude před brankářem Janusem.
40:05
Viktor Hübl vyhrál úvodní vhazování třetiny, a tak jeho spoluhráči kombinují s pukem ve vlastní třetině.
40:01
Oba celky se vracejí na ledovou plochu, kde sehrají třetí třetinu dnešního utkání. Bude to poslední část zápasu, anebo se dojde do prodloužení? Napoví nám následujících dvacet minut.
Končí druhá třetina, která gólově patřila hostujícím hokejistům! Ti se v pětadvacáté minutě dočkali vyrovnání, kdy se prosadil František Lukeš. O pět minut později stav utkání obrátil Martin Hanzl, jenž se po návratu z trestné lavice prosadil tečovanou střelou.

Střely na branku: 16:14 (7:6 v této třetině)
40:00
39:25
Dlouhou přihrávku za obranu dostával David Kämpf, který se ovšem do zakončení nedostal kvůli skvělému obrannému zákroku Filipa Pavlíka.
38:50
Nyní se do ní Piráti hnali, ale zastavil je pískot rozhodčího. Ten totiž viděl jednoho z domácích hráčů v ofsajdovém postavení.
38:23
Hraje se rychlý hokej na obě strany. Obě obrany ovšem fungují skvěle, a tak si musíme na nějakou další šanci počkat.
37:39
Následně se do útoku prodral David Kämpf, který posunul kotouč na pravou stranu. Z této pozice se nepovedlo gólově zakončit Jakubu Sklenářovi.
36:56
Individuálně se do zakončení prodral Brett Flemming, kterému se jeho pokuse z levé strany nepovedlo ani trefit branku.
36:52
36:00
A ani další snažení nebylo zakončeno nějakou akcí. Piráti se dostali s pukem dopředu, kde jej vyhodili za branku slovenského brankáře.
35:33
Nyní se sice do útoku dostali, ale jen mimo proti pravidlům. Rozhodčí viděl postavení hostujícího celku v ofsajdu.
35:20
Pirátům se povedlo během krátké chvilky již dvakrát poslat kotouč až k brance Jaroslava Januse. Litvínovští tak musejí podruhé od své branky.
34:52
Následuje přesilová hra Litvínova! David Kämpf si počínal nedovoleně proti jednomu z hostů. Za hákování si odsedí trest.
34:38
V nabízení výhodě se k puku dostal Miloslav Hořava. Tomu se ovšem z mezikruží povedlo zamířit jen nad branku Jána Laca.
33:51
Jan Rutta se dostal do útočné třetiny, kde přenechával puk najíždějícímu spoluhráči. Ten ovšem jeho úmysl nepřečetl, a tak se k touši dostali hosté.
33:23
Filip Pavlík nahodil puk na branku Jána Laca z pravé strany. Pokus tohoto litvínovského obránce ovšem skončil v držení slovenského brankáře.
32:17
Domácí to zkoušejí z každé pozice. Od mantinelu zakončoval Petr Koblasa, který ale trefil jen boční síť branky chomutovského brankáře.
31:57
31:44
Až nyní se prodral do zakončení po pravé straně Jakub Sklenář. Chomutovský útočník z blízkosti trefil jen rameno připraveného Januse.
31:11
Následně se žlutočerným povedlo puk vyhodit za branku Jána Laca. Domácí mimo jedné střely nedokázali nic vymyslet.
30:28
Tvrdě vypálil od modré čáry Brett Skinner. Jeho pokus z levé strany ovšem skončil pouze na vzdálenější tyčce, hosté teď měli štěstí!
29:57
Následovat bude ovšem další přesilová hra domácího celku. Jiří Gula podrazil chomutovského hráče, a tak si odsedí dvě minuty na trestné.
29:33
Hned po přežití přesilové hry se do vedení dostávají hosté, jenž stav utkání obrací! Střela od modré čáry byla tečována právě MARTINEM HANZLEM. Puk se do branky dostal s velkou dávkou štěstí, ale i to se počítá! Asistence: Zbyněk Sklenička a Robin Hanzl.
28:54
Tvrdá střela Juraje Valacha od modré čáry byla před brankou tečována Davidem Kašem. Jeho pokus ovšem skončil jen těsně nad.
28:15
Od té doby se ovšem hosté skvěle brání a již potřetí se jim povedlo vyhodit kotouč mimo obrannou třetinu. Uvidíme, zda se Pirátům něco povede vymyslet.
27:37
První útok domácích hokejistů byl zakončen střeleckým pokusem Michala Vondrky. Tomu se ovšem povedlo trefit jen bránící hráče před ním.
27:17
Martin Hanzl putuje jako třetí hráč hostí na trestnou lavici. Za brankou zahákoval chomutovského obránce Ondřeje Dlapu.
26:45
Do dobré šance se prodral Viktor Hübl, kterému se ovšem střelou po ledě nepovedlo překonat pozorného Laca. Neuspěla ani slabá Skleničkova dorážka.
Dnešní utkání sleduje 5 250 diváků. Je vyprodáno.
26:32
Po zákroku Jána Laca, který si poradil se střeleckým pokusem z levé strany, bude následovat první komerční přestávka této třetiny.
26:24
Piráti se pokoušeli projít do zakončení, ale přihrávka do útočného pásma nebyla přesná, a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Lacem.
25:36
Do útoku se ovšem dostávali opět domácí. Michal Poletín hledal před brankou hokejku Vladimíra Růžičky, kterému se nepovedlo puk ideálně zasáhnout.
24:26
A máme vyrovnáno! FRANTIŠEK LUKEŠ dostal puk na levou stranu, kde si jej v podřepu zpracoval. Následně vyzkoušel pozornost Jána Laca střelou do protipohybu. Jeho pokus byl nakonec úspěšný! Asistence: Viktor Hübl a Daniel Sörvik.
24:22
Následovala akce Jakuba Sklenáře po pravé straně, která byla zakončena střelou do betonů. Puk se ovšem dostal k Vladimíru Růžičkovi, jenž nedokázal skákající puk trefit.
23:21
Hodně nebezpečně pálil z vrcholku kruhů domácí Flemming. Ten ovšem rychlou střelou na vzdálenější tyčku nedokázal trefit branku.
22:55
Piráti se pokouší uklidnit hru kombinací u své branky. Uvidíme, co se jim následně povede vymyslet. Druhá třetina je zatím z obou stran opatrná.
22:10
Jakub Sklenář se dostal do dobré pozice, kterou ještě vylepšoval přihrávkou před branku. Petr Koblasa se ovšem díky zákroku obránce Pavelky nedostal ke střele.
21:56
21:29
Následně skočil obětavě do puku Jaroslav Mrázek, který schytal nepříjemnou střelu. Následně ovšem po svých opustil ledovou plochu.
20:49
Piráti se následně dostávali do útoku. David Kämpf hledal volného Sklenáře, jenž jeho přihrávku nezachytil. Následně ale přecijen střílel do připraveného Januse.
20:24
Střílená přihrávka Karla Kubáta z levé strany byla zblokována domácí obranou. Ta následně puk vyhodila až za branku.
20:01
Oba celky jsou zpět na ledové ploše, a tak nic nebrání rozehrání druhé třetiny. Doufejme, že bude tak dobrá, jako ta první.
Toto derby má vše! Piráti se dostali již v šesté minutě do vedení, kdy se v přesilové hře prosadil Ivan Huml. Následovaly šance na obou stranách, ale další branku jsme již neviděli. Těšme se na druhou třetinu, která začíná přibližně v 16:22.

Střely na branku: 9:8
20:00
19:56
Zbytečným faulem za brankou se prezentoval Brett Skinner. Ten sekl do ruky jednoho z litvínovských útočníků a proto si odsedí dvě minuty.
19:44
Lukáš Válek dostával puk do jízdy, kde mohl unikat do akce. Byl ovšem zastaven bránícím hráčem, a tak se ke střele dostal Ondřej Jurčík. Jeho pokus byl ovšem zablokován.
19:01
Právě se rozeběhly poslední dvě minuty první třetiny, která nám prozatím nabídla jednu branku a několik zajímavých šancí.
18:36
František Lukeš dostal puk na pravou stranu, kde se mu ovšem puk nepovedlo ideálně trefit. Po vyhození bude následovat vhazování.
18:19
Při dalším útočném snažení se domácí hokejisté dostali do ofsajdového postavení. Následuje tak vhazování ve středu ledové plochy.
17:48
17:40
Další dlouhá kombinace domácího celku, která byla zakončena pokusem Vladimíra Růžičky. Ten z pravého kruhu zamířil jen do připraveného brankáře.
16:46
Zdlouhavá kombinace domácího celku byla zakončena střelou Jana Rutty, která byla ovšem zblokována. Hosté následně puk vyhodili.
15:48
Domácí celek bude mít přesilovku. Michal Trávníček mimo hru nesportovně podrazil Bretta Skinnera, za což inkasuje dvouminutový trest.
14:48
Do střelecké pozice se dostal Juraj Valach. Domácí obránce zakončoval pod víko, ale jeho pokus z pravého kruhu nakonec skončila nad brankou.
14:26
Následná akce Litvínova po pravé straně byla ukončena poté, co byla přihrávka ztečována a skončila jen na střídačce Vladimíra Růžičky.
13:58
Dlouho se bojovalo o puk na modré čáře Chomutova. U mantinelu dolovala puk hned čtveřice hráčů. Nakonec byla hra ovšem přerušena.
13:33
Po vypršení trestu pro chomutovského Kašeho se k nebezpečné ráně od modré čáry dostal Martin Kokeš. Jeho pokus ale skončil na betonech pozorného Laca.
13:25
13:10
Piráti hrají opravdu výborně v tomto oslabení. Litvínov se ještě k ničemu nedostal a nyní přišlo další vyhození puku mimo nebezpečí.
12:41
Další střelecký pokus byl zablokován Markem Tomicou, kterému se včasně povedlo puk vyhodit mimo obranné pásmo svého celku.
12:09
A když se hosté do pásma dostali, hned jej opustili. Michal Vondrka zablokoval střelecký pokus a jeden z obránců kotouč vyhodil.
11:38
Hned se ale za vyhozeným pukem hnal David Kämpf. Tomu se sice zakončit nepovedlo, ale vybojoval cenné sekundy v oslabení.
11:25
Poprvé se bude vylučovat také na straně domácích. David Kaše si odsedí dvouminutový trest za zákrok ve středu ledové plochy.
10:34
Dávid Skokan se dostal s pukem do třetiny, kde následně posunul puk na Ondřeje Dlapu. Jeho nahození od modré čáry skončilo jen mimo tři tyče.
09:44
Následovala individuální akce chomutovského Davida Kämpfa. Ten se s pukem prodral přes bránící hráče až před Januse, kterého měl položeného na zemi, ale jeho beton se mu přehodit již nepovedlo!
09:18
Do další výborné šance se dostal Martin Hanzl. Ten se dostal přes obránce a z pravé strany zakončoval. Svým pokusem nastřelil jen masku Jána Laca!
08:47
František Lukeš se hnal do pásma po pravé straně, kde ovšem narazil na skvěle připravenou obranu Chomutova. Ti následně puk poslali do obranné třetiny Litvínova.
08:05
Ti se sice nahrnuli do brankoviště, ale tam se jim zakončit nepovedlo. Následoval tak útok domácích, puk ovšem skončil na střídačce. Vhazuje se ve středním pásmu.
07:37
Delší dobu se bojovalo o puk za brankou litvínovského brankáře. Nakonec z toho souboje vyšli vítězně hosté, jenž se ženou do útoku.
06:57
David Kämpf předal puk na modrou čáru, kde se do puku hodně tvrdě opřel Juraj Valach. Jeho lehce tečovaná rána skončila vedle branky.
06:10
A mohlo být vyrovnáno! Martin Hanzl se dostal po skvělé přihrávce před branku, kde se mu ovšem svým blafákem nepovedlo překonat Laca. Do puku mu píchl obránce.
05:49
Přesilovka je bleskově využita a domácí celek jde do jednobrankového vedení! Jan Rutta vystřelil od modré čáry, kde se pokoušel Michal Poletín dorážet. Jeho pokus skončil na betonech brankáře, kde s dorážkou přispěchal IVAN HUML. Ten se již nemýlil. Asistence: Michal Poletín a Jan Rutta.
05:37
Následovat bude první přesilovka domácího celku. Karel Kubát si počínal nedovoleně za brankou a odsedí si dvouminutový trest.
05:28
A do třetice všeho dobré vyhodili žlutočerní za branku chomutovského brankáře. Následuje tak vhazování po levici slovenského brankáře.
05:19
A situace se opakovala. Puk se opět ocitl za brankou Jána Laca, a tak se po šesti sekundách bude vhazovat opět před brankou Januse.
05:13
Po buly vyhodili litvínovští hokejisté na zakázané uvolnění. Následovat tak bude buly po pravé ruce Jaroslava Januse.
04:58
Michal Poletín si najel po levé straně do zakončení. Od mantinelu zakončoval tvrdě, ale pozorný Janus jeho pokus vyrazil do ochranné sítě za brankou.
04:34
Hosté po buly zakončili jen do betonů chomutovského brankáře. Litvínovští jsou stále u puku, nyní za brankou svého brankáře.
03:56
Následně se Pirátům nepovedlo zakombinovat, a tak se bude pokračovat vhazováním před brankou Jána Laca.
03:38
Následovala akce také na straně druhé. David Kaše našel před brankou volného Vladimíra Růžičku, který ovšem zamířil jen do betonů připraveného Januse!
03:15
František Lukeš našel přihrávkou zpoza branky dobře postaveného Viktora Hübla, kterému se ovšem nepovedlo trefit branku.
02:27
Karel Kubát projel středem kluziště a následně předával puk na pravou stranu. Z této pozice ovšem jeho spoluhráč nedokázal přesně zakončit.
01:45
Chomutovské snažení pokračovalo střeleckým pokusem Juraje Valacha, který skončil mimo. Následně to z levé strany zkoušel i Brett Skinner, ale Janus byl připraven.
00:59
Následoval první útok také Chomutova. Marek Tomica se dostal ke střele z mezikruží. Jeho pokus byl ovšem zblokován až nad branku do ochranné sítě.
00:35
Do útoku se tak dostali hosté, kteří své snažení zakončili střeleckým pokusem od modré čáry. Střela Jiřího Guly ovšem skončila na Jánu Lacovi.
00:05
Úvodní vhazování utkání vyhrál chomutovský Ivan Huml. Piráti následně vyhodili kotouč za branku, kde nikdo v bílém nebyl.
00:01
Na led právě vjíždějí hokejisté Litvínova, které za pár sekund napodobí také hokejisté Chomutova. Poté utkání začne.
Krásné nedělní odpoledne! Hokejový stadion v Chomutově se pomalu a jistě plní. Vidíme zde i hodně fanoušků Litvínova. Derby začíná za necelých patnáct minut.

Piráti Chomutov: J. Laco (Strmeň) – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Kudělka – Skokan, Huml, Vondrka – Kaše, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Hřebejk, Chlouba, Poletín.

HC VERVA Litvínov: Janus (Pinc) – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, Kokeš, F. Pavlík – Lukeš, V. Hübl, Stříbrný – J. Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Reichel, M. Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.

Rozhodčí: Hodek, Pražák – Bláha, Špůr,.
První vzájemné utkání v této sezóně
První utkání se odehrálo před televizními kamery na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Chomutov se dostal do vedení na začátku druhé třetiny díky brankám Jana Rutty a Davida Kämpfa. Piráti se dostali i do tříbrankového vedení, ale domácí snížili na rozdíl jediné branky. Výhru Pirátů potvrdil Ivan Huml střelou do prázdné branky.

HC VERVA Litvínov 2:4 Piráti Chomutov
46. V. Hübl (Lukeš, Nejezchleb), 60. Lukeš (V. Hübl) – 22. Rutta (Skinner, Vondrka), 23. Kämpf (Valach, Koblasa), 44. Poletín (Huml), 60. Huml

HC VERVA LITVÍNOV (3.)
17 zápasů, 30 bodů

Litvínov je pravým opakem Chomutova. Žlutočerným se nepovedl start sezóny, nyní ovšem sbírají bod za bodem. Jejich skvělá forma jim přinesla třetí pozici v extraligové tabulce. Zatím jim na toto umístění stačilo třicet bodů. Litvínovští mají v posledních deseti utkáních nejlepší formu v celé soutěži. Prohráli totiž jediné utkání, a to na půdě Zlína v předminulém kole.

PIRÁTI CHOMUTOV (7.)
16 zápasů, 26 bodů

Chomutovští hokejisté se po úspěšném začátku propadli na sedmé místo. Tabulka je ovšem tak vyrovnaná, že jedna výhra či prohra může vše změnit. Svěřenci Vladimíra Růžičky se drží na sedmé pozici se ziskem šestadvaceti bodů. Právě na Litvínov ovšem ztrácejí pouze čtyři body a mají jedno utkání k dobru. Piráti naposledy odehráli utkání v Plzni, kde domácí Škodovce podlehli 1:2.
Krásný den všem fanouškům extraligového hokeje! V Chomutově se odehraje druhé severočeské derby v sezóně. Na led Pirátů zajíždí nedaleký Litvínov. Utkání startuje v sedmnáct hodin a třicet minut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.