Karlovy Vary - Sparta: Lukáš Pech rozhodl v samostatných nájezdech o výhře hostů

Dnešní televizní utkání je za námi a šťastnější jsou nakonec hosté ze Sparty. Domácí sice dokázali otočit zápas ze stavu 0:2 na 3:2, ale v závěru srovnal Kumstát. V následném prodloužení měli více šancí domácí, ale o výhře rozhodl až v samostatných nájezdech jediný úspěšný střelec Lukáš Pech.

Toto je ode mne pro dnešek vše a budu se těšit u dalšího online přenosu na počtenou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
Autorem vítězné branky je LUKÁŠ PECH.
A ani David Gríger nájezd domácích neproměňuje a dva body si dnes odveze Sparta.
Petr VRÁNA neproměňuje.
Do třetice stejný pokus, ale karlovarským se to nedaří proměnit, Rachůnek nedává.
Na druhé straně jel Lukáš Pecha stejnou fintou překonává Honzíka!
Střela Vladimíra Sičáka mezi nohy nebyla úspěšná.
První pojedou domácí a bude to Sičák!
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního zápasu, a tak přichází samostatné nájezdy. Ve třetí třetině se dokázala Energie ihned dvakrát střelecky prosadit. Do vedení poslal domácí Henri Tuominen a následný gól přidal Milan Mikulík. Sparta dokázala dorovnat, konkrétně Petr Kumstát. V prodloužení bylo k vidění několik šancí, ale žádná nebyla dost nebezpečná. Nyní se čeká na úpravu ledové plochy a následné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:22
Energie je v útočném pásmu a snaží si vybojovat vhodnou pozici ke střele.
64:12
Tým HC Energie Karlovy Vary si bere oddechový čas.
64:11
Odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
63:54
Energie si hlídá kotouč a míří do útočného pásma.
63:28
Sičák spolu s Gorčíkem ujeli na gólmana, ale rána byla příliš tvrdá.
63:10
Dostává se do útočného pásma, ale o to velice rychle přichází.
62:57
Sparta drží kotouč za brankou a zdržuje hru.
62:45
Václav Skuhravý ujel sám na Pöpperleho, ale nedokázal se střelecky prosadit.
62:27
Nakonec poslali hosty alespoň do střední části.
61:51
Tuominen v souboji o kotouč. Sparta se ovšem stále drží v pásmu.
61:22
Na druhé straně je u kotouče Sparta, která se opět objevila v pásmu domácích.
61:01
Domácí uklidňují hru a protlačují se do útoku.
60:42
Energie se dostala do útočného pásma, ale vyloženou šanci si nedokáže vybojovat.
60:14
Energie se snaží dostat kotouč a odvézt ho od svého pásma, ale nedaří se jí to. Tentokrát byl v šanci Hlinka, ale také mířil jen do ochranné sítě jako jeho předchůdce.
60:05
Sparta se motá okolo Davida Honzíka. Piskáček pálil od kruhů, ale jen do ochranné sítě.
60:01
60:00
59:44
Ani jeden z týmů si nedokázal v posledních sekundách vybojovat větší šanci.
59:43
Miroslav Forman se nedokázal střelecky prosadit a přemoct Davida Honzíka!
Oddechový čas pro hosty.
59:43
Nařízeno trestné střílení Sparty. Pojede Miroslav Forman.
59:38
Sparta hraje v plném počtu.
59:23
Z KV Arény křičí podpora domácího týmu!
58:59
Domácí se pořád drží v útočné třetině a snaží se obalamutit hostující beky, ale marně.
58:25
Energie se opět bije v pásmu. Martin Rýgl vyslal dělovku na hostujícího gólmana, ale bránící bek střelu zastavil.
58:12
Běží poslední dvě minuty třetí periody.
57:53
Karlovy Vary přešly do útočného pásma, ale opět se jim nedaří se usadit.
57:35
Miroslav Forman (SPA) míří na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
57:24
Sparta se drží u domácího gólmana. A následuje další vyloučení.
57:05
Pražané rozehrávají nový útok a míří k Honzíkovi.
56:36
Vladimír Sičák bojuje v rohu o kluziště a vítězí.
56:28
Sparta dychtivě prahne po další brance, nechce z Karlových Varů odjet s prázdnou.
55:55
Do KV Arény dnes přišlo 2842 diváků. Děkujeme za návštěvu!
55:19
Energie se dostává ze sevření Sparty, která předvádí velmi agresivní hokej, nebojí se jít do osobních soubojů a hraje naplno.
53:40
Sparta právě vstřelila branku!
Střelec branky PETR KUMSTÁT zůstal osamocen před Davidem Honzíkem. Všiml si ho Lukáš Pech a nahrál mu. První jmenovaný prostřelil domácího gólmana a skóre je opět vyrovnané. Asistence: Lukáš Pech, Miroslav Forman.
53:31
Komerční přestávka.
53:02
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Domácí otáčí vývoj zápasu a dostávají se do vedení v dnešním zápase! Po velké šanci se Energie držela v pásmu. Tomáš Dujsík vypálil na Pöpperleho, ten střelu vyrazil a do branky dostal kotouč až MILAN MIKULÍK! Asistence: Tomáš Dujsík, Jakub Flek
52:46
A dostali se do velké šance! Tuominen s Mikulíkem jeli sami na Pöpperleho, ale minuli bránu.
52:14
Domácí hrají v plném počtu.
51:53
Energie vyhazuje do bezpečné vzdálenosti a opět napadá rozehrávku soupeře.
51:40
Petr Vrána pálil od kruhů, ale domácí brankář vykopl kotouč až do ochranné sítě.
51:31
51:15
Energii se daří osvobodit a napadá rozehrávku soupeře.
50:50
Sparta se motá okolo Davida Honzíka, ale domácí beci si dávají na svého gólmana dobrý pozor.
50:31
Na dvě minuty odchází Sebastian Gorčík (KVA) za držení.
50:19
Tomáš Dvořák se pokusil propálit hostujícího gólmana, ale ránu si pohlídal.
49:47
Energie se usazuje v pásmu, ale po chybné rozehrávce o něj přichází.
49:39
Odpískán ofsajd domácích.
49:22
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Kumstát – 2 min., nedovolené bránění).
49:02
Několikrát zmiňovaný hráč, který se pokusil několikrát střelecky prosadit právě srovnává skore zápasu, a to HENRI TUOMINEN. Pöpperle již ležel na zemi a pokoušel se zakročit na několikátou dorážku, ale střelec branky si našel kotouč a prostřelil bezmocného gólmana hostů. Asistence: Tomáš Rachůnek, Milan Mikulík.
48:37
Sparta se ovšem drží v obranném pásmu domácích.
48:20
Trest v podobě dvou minut dostává Jan Piskáček (SPA) za držení.
48:11
Další signalizovaný trest. Přesilovou hru si opět zahraje Energie.
47:42
Souboj o kotouč je úspěšný pro domácí, ale nedokázali z toho vytěžit větší šanci.
46:31
Opět finský Henri Tuominen, pokusil se nahrát na druhou stranu ledové plochy, jeho záměr dokázal vypočítat sparťanský hráč a přihrávky se zhostil.
46:11
Henri Tuominen se objevil u kotouče, ale minul Pöpperleho.
46:08
Tuominen připravený na vhazování.
46:07
Přichází čas na komerční přestávku.
45:41
Karlovy Vary se drží v pásmu, ale kotouč uvízl na mantinelu. Nakonec si uvědomil, že patří na ledovou plochu a vznikla šance, kterou uzemnil Pöpperle.
45:24
Hra nabrala velmi rychlý spád a hraje se na každém centimetru KV Arény.
44:44
Tomáš Dujsík chtěl vyrovnat skóre zápasu, jeho střelu zastavil bránící hráč, který do střely lehl.
44:32
44:02
Sparta se bez váhání dostává k Honzíkovi. Martin Rýgl uklidňuje hru a posílá své spoluhráče na druhou stranu kluziště.
44:01
Odpískáno zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se po levici hostujícího brankáře.
43:42
Karlovým Varům se daří vyhodit až k Pöpperlemu.
43:23
Sparta u puku a zastavuje se v útočné třetině.
42:40
Henri Tuominen jel sám na Pöpperleho, ale dal do střely příliš síly, a tak rána mířila jen za branku gólmana.
42:19
Přichází další vyloučení. Za Karlovy Vary odchází na dvě minuty Tomáš Harkabus za držení hole.
42:15
Ani Sparta si nedokázala vybojovat vyloženou šanci.
41:52
Velká šance z jejich pobytu nepramenila, a tak se hra přesouvá k domácímu gólmanovi.
41:16
Energie se dostává ze sevření, přestože cestou ztratila kotouč, tak se nyní usazuje v útočné třetině.
40:46
Energie se stahuje a Sparta útočí.
40:02
Na kotouči jsou domácí, kteří se pokouší dovézt puk do pásma.
40:01
Karlovarská Energie se dokázala v druhé periodě střelecky prosadit. O gól se postaral Sebastian Gorčík. Na jeho regulérnost se muselo čekat, nakonec videorozhodčí ale branku uznal. Karlovy Vary nabraly po této brance nový dech a touží po další. Podaří se Energie otočit vývoj utkání a nechá si tři body na svém ledě? To se dozvíme ve třetí části, která začne v 20:10.
40:00
39:59
HC Sparta Praha hraje v plném počtu.
39:40
Pilní beci zavezli kotouč do útočné třetiny, kde se dohrává posledních několik vteřin zápasu.
39:18
Sparta se drží u Davida Honzíka.
39:08
Zbývá poslední minuta druhé části.
38:24
Sparta vyhazuje, David Honzík předává kotouč Dvořákovi, který se pokusil vjet do pásma, ale je opět v obranném pásmu.
38:07
Karlovy Vary bojují o puk v útočné třetině. Jejich boj přerušil hvizd od rozhodčích.
37:55
Lukáš Pech (SPA) se dopustil prohřešku, a tak si vysloužil od sudích dvouminutový trest za nedovolené bránění.
37:49
Energie je v signalizované výhodě.
37:05
Karlovy Vary si drží kotouč a přemisťují se do útočného pásma. Nedokázaly vydat ani jednu střelu na Pöpperleho, a tak Sparta jde dopředu.
36:42
Vladimír Sičák poslal dělovou střelu, ale Pöpperle zakročil v pravou chvíli.
36:12
Obrana Karlových Varů posílá své spoluhráče do útočného pásma. Energie se ve třetině drží a bojuje kotouč.
36:01
Zakázané uvolnění domácích. Vhazování po levici Honzíka.
35:37
Karlovy Vary hrají v plném počtu.
34:57
Karlovarští beci se pokouší zabránit pražské rozehrávce. Nakonec jde Energie do útoku.
34:34
Pražská Sparta se usadila v útočném pásmu, ale střela šla jen do ochranné sítě za Honzíkem.
34:07
Energii se daří vyhodit a drží si soupeře dál od těla.
33:49
Tomáš Harant (KVA) si od sudích vysloužil dvouminutový trest za sekání.
33:35
33:34
Michal Vachovec tentokrát pálil, ale rána mířila jen do ochranné sítě.
32:58
Sparta se zabydluje v útočném pásmu, ale David Honzík je přesný.
31:46
Sotva zaznělo vyloučení a SEBASTIAN GORČÍK proměňuje přesilovou hru. Na pravost gólu se muselo čekat, jelikož se volalo videorozhodčímu. Konečný verdikt zní tak, že Energie dotahuje na Spartu. Střelec získal přihrávku od kapitána týmu k pravému kruhu a prostřelil bezmocného Pöpperleho. Asistence: Václav Skuhravý, Tomáš Dujsík.
31:39
Další přesilová hra pro domácí Energii. Na dvě minuty odchází Jan Švrček (SPA) za sekání.
30:28
Energie se nemůže dostat ze svého pásma.
30:14
Martin Procházka pálil, ale střela šla mimo branku Honzíka.
29:22
Karlovy Vary mají velký problém s udržením se v pásmu a v přesilových hrách.
29:10
28:18
Václav Skuhravý v souboji o kotouč, ale nakonec o pásmo i tak Karlovy Vary přicházejí.
28:14
Michal Vachovec se zasloužil o další střelu, opět nebyla úspěšná.
27:14
Karlovy Vary se drží v útočném pásmu, ale nedokázal předvést nic zásadního.
27:09
Sparta bude opět hrát jen ve čtyřech. Na trestnou lavici odchází Jan Piskáček (SPA) na dvě minuty za podražení. Dokáže se nyní Energie střelecky prosadit?
26:49
Hosté hrají v plném počtu.
26:44
Tomáš Pöpperle si pohlídat ránu Pata Mullana.
26:12
Sparta vyhazuje až za Davida Honzíka, a tak se Energie opět pokouší vlézt do pásma.
25:58
Bude třetí pokus úspěšný?
25:36
Karlovy Vary to zkoušejí po druhé, ale Sparta opět vyhazuje.
25:09
Energie navštívila útočné pásmo, ale nedokáže se v něm udržet.
24:54
Další vyloučení zápasu. Tentokrát odchází na trestnou lavici Michal Barinka (SPA) za držení.
24:29
Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, ale týmy si nedokáži dostat soupeře pod velký tlak, ze kterého by mohl pramenit gól.
23:52
Mikulík v souboji o kotouč, ale nebyl tak úspěšný jako hostující hráč.
23:22
Energetici se drží pásmu, ale důsledná obrana Sparty je nenechává příliš dlouho útočit.
23:07
KV Aréna přeje Tomáši Závorkovi všechno nejlepší k narozeninám!
22:36
Do šance se dostal Petr Stloukal, ale hostující brankář vykopl kotouč betonem.
21:53
Milan Mikulík si připravil rovnou dvě šance. Prvně pálil od kruhů, ale zazněla jen dobře postavená tyč za Pöpperlem, následně se pokusil o dorážku, hostující gólman si jeho dělovku pohlídal.
21:41
Na druhé straně pískáno zakázané uvolnění domácích, a tak se vhazuje po pravici Honzíka.
21:37
Při přechodu do útočného pásma se hosté dopustili ofsajdu.
21:24
Jakub Flek střílel, ale rána mířila jen do ochranné sítě.
21:00
Harkabus pálil na hostujícího gólmana, ten si jeho střelu pohlídal.
20:52
Zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se po levici Pöpperleho.
20:30
Dělová rána Sičáka mířila mimo branku a dorážka nebyla přesná.
20:25
Pöpperle si osahal kotouč a vhazuje se po jeho pravici.
20:02
U kotouče jsou opět hosté, kteří se bleskově zabydlují v pásmu. Ovšem na na dlouhý okamžik.
20:01
Hráči karlovarské Energie již krouží na ledové ploše kV Arény a připravují se na druhou periodu. Dokáží domácí dohnat dvoubrankové manko?
V první periodě byly k vidění pouze dvě gólové situace a obě ze strany hostů. Jako první se dokázal prosadit Jiří Černoch, a to hned po třech minutách zápasu. V signalizované početní výhodě prostřelil domácího Davida Honzíka fanouškům dobře známý Lukáš Pech. Na další góly a vítěze zápasu si budeme muset počkat. Druhá perioda začne přibližně v 19:14.
20:00
19:36
Sparta je velmi agresivní a Karlovým Varům se nedaří držet s nimi krok.
19:20
Poslední minuta první části.
18:38
LUKÁŠ PECH dokázal překonat domácího gólmana v signalizované početní výhodě. Trest pro domácího hráče se neukládá. Asistence: Jan Piskáček, Jaroslav Hlinka.
17:44
Po chvilce se daří Energii dostat do útoku, ale opět jen na malý okamžik. Navíc mají domácí signalizované vyloučení.
17:05
Hraje se v obranné třetině domácích.
16:37
15:47
Rachůnek chtěl prostřelit hostujícího gólmana, ale bránící bek střele dokázal zabránit vlastním tělem.
15:23
Na druhé straně je na puku Sparta, která uklidňuje hru a čeká na chybu soupeře.
14:38
Vladimír Sičák projel s kotoučem do útočného pásma, ale zdržel se se svou formací jen na malý okamžik.
14:37
Pöpperlemu vypadla svatyně ze svého postavení, tak dochází ještě k jejímu návratu.
14:36
Na dvě minuty odchází Michal Barinka (SPA) za hákování protihráče.
13:53
Dvořák pálil od modré, ale střela šla zcela mimo branku.
13:35
David Honzík si dokázal poradit se střelou Klimka.
12:57
Sparta je v útočném pásmu, ale David Honzík je zatím připravený zakročit.
12:36
Karlovy Vary míří do pásma, střelu Mikulíka dokázal hostující gólman chytil.
12:36
Vhazování po pravici Pöpperleho.
12:35
12:21
Energie hraje v plném počtu.
11:30
Energetici se pokouší probojovat do pásma, ale vůbec se jim to nedaří. Sparťanská obrana nemá jedinou díru ve své hře.
10:21
Na dvě minuty oslabí svůj tým Václav Skuhravý (KVA) za vysokou hůl + 10 minut za nesportovní chování. Desetiminutový trest odpyká Tomáš Dvořák.
09:52
Sparta za svou brankou s kotoučem a míří do útočného pásma. le je odpískáno zakázané uvolnění, tak se bude vhazovat po levici hostujícího gólmana.
09:29
Dávid Gríger byl blízko k vyrovnávací brance, ale Pöpperle si dokázal poradit.
09:12
09:11
Odpískán ofsajd hostů.
08:44
Sičák za bránou i s kotouč a pokouší se založit nový útok. Ovšem do pásma se domácí dostat nedokáží přes důkladnou obranu hostů.
08:06
Nakonec o pásmo domácí přicházejí, ale stále se pokouší najít nějakou skulinku ve sparťanské obraně.
07:50
Energie se drží v pásmu, ale Sparta je velmi agresivní.
07:23
Energii se snaží proklouznout do pásma, ale obrana hostů je velmi silná.
07:12
Martin Gernát (SPA) odchází zpytovat svědomí na dvě minuty za podražení.
06:53
Karlovy Vary se drží v útočném pásmu, ale přijde první vyloučení na straně hostů.
06:34
Energie se zkouší osvobodit, což se jí nakonec podařilo. Ke střele se dostal Tomáš Harkabus, ale Pöpperle se nenechal nijak zaskočit.
06:33
David Honzík předvedl fantastický zákrok lapačkou. Následuje komerční přestávka.
06:07
Karlovarští uklidňují hru, ale po následné chybě se opět dostává Sparta do útočné periody.
05:35
Sparta se znovu drží v útočném pásmu a vysílá střely na Honzíka.
05:17
Dvořák nastřelil kotouč na Pöpperleho. V rohu kluziště zůstal po zákroku ležet spaťanský Petr Kalina, který se zvedá za pomoci spoluhráčů a odchází do kabiny.
05:05
Karlovy Vary se pokouší dostat do útočného pásma, bohužel za cenu ofsajdu.
04:25
Hostující gólman měl z pekla štěstí! Dokázal zachytit několikrát tečovaný kotouč, když už ležel na zemi a puk se málem dostal za brankovou čáru. Při Pöpperlem museli stát všichni svatí!
04:11
Vhazování po levici hostujícího gólmana, ve kterém je úspěšnější Sparta.
03:34
Sparta uklidňuje hru ve vlastním pásmu. Ke kotouči se však dostal Sebastian Gorčík a Pöpperle jeho střelu se štěstím vykopl betonem.
02:11
JÍŘÍ ČERNOCH získal perfektní přihrávku do mezikruží od Ondřeje Procházky a dokázal přesně prostřelit domácích gólmana. Asistence: Ondřej procházka, Jan Piskáček.
01:45
Davidu Honzíkovi zazněla tyč za jeho zády!
01:18
Lukáš Pech se sám dostal do pásma a opět se drží v útočném pásmu.
01:05
Michal Vachovec překvapil Pöpperleho. Vhazování po pravici gólmana hostů.
00:41
Sparta se drží v pásmu domácích a hledá vhodnou pozici ke střele.
00:24
Karlovým Varům se daří osvobodit, ale na kotouči je opět Sparta.
00:01
Úvodního buly se zmocňují hosté, kteří ihned míří do třetiny domácích.
00:01
Oba kádry míří na ledovou plochu a připravují se na úvodní buly zápasu.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Harant, Dujsík, M. Rohan, Sičák (A), Tomáš Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Mullane – Kindl, Stloukal, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek – Davídek.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Kalina, Švrček, Nedomlel, Gernát, Barinka – Martin Procházka, J. Hlinka, P. Vrána – Klimek, Kudrna, Cingel – Uher, Kumstát, Pech – Forman, O. Procházka, Černoch – Safin.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Brejcha, Suchánek.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Úvodní zápas obou soupeřů v této sezóně na ledě pražské O2 Areny ovládli domácí Pražané, nicméně jejich soupeř držel s favoritem utkání dlouho krok a padl po dobrém výkonu 1:3.
HC ENERGIE KARLOVY VARY

Domácí celek po dalším špatném startu do sezóny pomalu nabírá síly a formu. Mladý celek kouče Jana Tlačila sice v posledním kole prohrál v západočeském derby na ledě Plzně 1:3, předtím však bodoval čtyřikrát v řadě, přičemž hned třikrát zvítězil. Zatím to však energetikům stačí až na poslední příčku tabulky se ziskem 20 bodů, ztráta na nejbližší soupeře však není nedohnatelná. Zajímavostí je, že nejproduktivnějším hráčem domácích není nikdo z útočníků, ale zkušený obránce Vladimír Sičák.

HC SPARTA PRAHA

Pražané zatím prožívají sezónu, se kterou nemohou v hlavním městě úplně spokojeni. Celek, jenž patří tradičně k největším favoritům celé soutěže, se totiž po 22 odehraných zápasech nachází až na sedmém místě extraligové tabulky. V posledních duelech však dnes hostující celek pomalu nabírá formu. Sparťané totiž zvítězili už třikrát za sebou, z toho hned dvakrát s čistým kontem, přičemž o jedno z nich se postaral teprve sedmnáctiletý gólman Jakub Škarek. Pražanům se navíc na kluzištích soupeřů daří, se šesti výhrami jsou v této statistice třetím nejlepším mužstvem.

Sparta – Litvínov 3:0
Ml. Boleslav – Sparta 3:4
Zlín – Sparta 0:4

Lukáš Pech – 27 bodů (9+18)
Petr Vrána – 11 bodů (11+10)
Petr Kumstát – 13 bodů (7+6)
Netradičně až od 18:20 uvidí karlovarští diváci extraligový hokej v neděli. Před televizními kamerami se utká domácí HC Energie Karlovy Vary, která ve své KV Areně přivítá celek pražské Sparty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.