Mladá Boleslav - Zlín: Kašík kouzlil. Předvedl nejen ukázkový provaz

Já se s vámi pro dnešní večer loučím a těším se opět při sledování nějakého z onlajn přenosů Tipsport extraligy ledního hokeje z Mladé Boleslavi. Příjemný večer a někdy opět na počtenou!
Tak to bylo o fous! Zlín ještě v závěru utkání pořádně utahoval oprátku a nepříjemně dotíral. Mladoboleslavští ale těsný náskok uhájili a poprvé v sezoně a poprvé na domácím ledě berou tři body!

Nejlepší hráči utkání:
Radan Lenc (MBL), Jiří Ondráček (ZLN).
59:47
Vampola nastartoval Urbana, který sprintuje směr prázdná brána.
59:35
Hyka to teď schytal v rohu mantinelu a domácí publikum se hodně zlobí.
59:12
Zlín vyhodil na zakázané uvolnění, Kašík musí zpět do brány, vhazuje se před ním.
59:09
Petr Holík ve velké příležitosti! I jeho pokus končí mimo tři tyče!
58:30
Bukarts v šanci minul! Na druhou stranu jeli tři Boleslavští a netrefili prázdnou klec – váhání se občas nevyplácí.
58:20
Zlín to zkusí v šesti mužích v poli! Kašík zůstává na střídačce!
58:20
Tým PSG Zlín si vyžádal oddechový čas.
58:04
Pokus Petra Holíka a halou to jen zahučelo, Lukáš na střelu příliš neviděl.
57:43
Musil vyrazil kupředu, ale Žejdl nezachytil jeho rychlost.
57:17
Musil nabil Hykovi a vyslal ho do útoku, ale Žižka si jejich rozehrávku pohlídal a u mantinelu Hyku o puk obral.
56:34
Hanzlíkovu střelu od modré se pokoušel do brány usměrnit Vampola, ale Kašík ji stihl vyrazil vyrážečkou mimo bránu.
55:49
Lenc v obrovské šanci ve vlastním oslabení!
55:37
Žejdl vyhazuje, Boleslav už je ve čtyřech.
55:17
Bukartsovi utekl kotouč ven ze třetiny.
54:55
Urban vyhrál buly a hned vyhazuje až za Kašíka.
54:51
Kotvan pálí, Lukáš bleskově sklapl betony!
54:33
Urban vypichuje kotouč Marušákovi a posílá jej ze třetiny.
54:18
A Zlínští už jsou v pásmu a dobře rozestavěni.
53:58
David Štich posílá Boleslav do tří, když si nepříjemně počíhal na Martina Matějíčka, který se tlačil před Lukáše. Tak tohle může být veliká nepříjemnost pro domácí tým.
53:17
Boleslav se teď sama připravila o přesilovku. Po jedné minutě a 11 vteřinách početní výhody na trestnou putuje Pacovský, který se provinil hrou vysokou holí.
52:49
Ale domácím se nyní nedaří udržet pásmo, Zlín dokázal už dvakrát vyhodit.
52:21
Vampola s Urbanem teď v obrovské příležitosti! Nikdo nedokázal dostat puk za čáru, ačkoli Kašík už prakticky ležel na zemi. Zlínský gólman dokázal na brankovišti udělat ukázkový provaz a zabránil tak nejhoršímu!
52:06
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Jiří Marušák – 2 min., nedovolené bránění).
51:57
Veselý s Honejskem měli příležitost, ale Lukáš proti nim uhájil brankoviště a jejich pokusy vytěsnil.
Dnešní utkání sleduje 3 089 diváků.
51:27
Žejdl měl rychlost a pádil za pukem, Kašík rychle vystřelil z brány a puk odpálil pryč.
50:40
Žižkův pokus byl pořádně štiplavý, Lukáš jej vytěsnil nad jeho bránu.
49:49
Chytil se natahoval po odraženém kotouči, ale Voráček stihl kotouč odpálit do bezpečí včas.
49:21
Pokus Ondřeje Veselého byl sice zdálky, ale Lukáš jej schoval pod lapačku a raději počkal s rozehrávkou. Začíná se tedy před ním.
49:09
A opět...
49:01
Marušák nahazoval do pásma, ale je z toho jen zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpět před Kašíka.
48:23
Musil váhal se svým pokusem, teprve až se rozmyslel, tak už bylo pozdě, hokejky obránců PSG už byly připraveny a zastavily jeho přihrávku na volného Lence.
47:57
Zlínští teď obléhají Lukášovu bránu a zlobí v útočném pásmu.
47:24
Chytil se procpal do mezikruží a švihem pálí, Lukáš jeho pokus kryje do lapačky.
46:56
Pospíšil startuje Pacovského a Vampolu, Kašík ale nemusel výrazně zasahovat.
46:40
Kubiš se tlačil do pásma, ale domácí hráči jej dokázali udržet pouze u mantinelu.
45:39
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Lenc dokázal podržet pásmo a nahrál na levé křídlo TOMÁŠOVI HYKOVI, který střílí v Mladé Boleslavi onu pověstnou "pátou". Ten střelou zápěstím umístil kotouč přesně pod horní tyčku Kašíkovy brány.

Asistence: Radan Lenc.
44:43
Zdeněk Okál v palebné pozici, Lukáš vyráží hokejkou. Mezitím už jsou domácí v plném počtu.
44:18
A opět Lenc, který i v oslabení motá hlavy hostím, co to jen jde.
43:54
Bořuta nahazoval dlouhý kotouč, ale Voráček hned za modrou puk zachytil a vyhazuje pryč ze třetiny.
43:15
Lencovi chyběl potřebný důraz, přesto se tento poměrně drobnější hráč zkoušel prosadit proti Kašíkovi.
42:57
Boleslav zatím více na kotouči a odráží tlak soupeře.
42:22
Vylučuje se ale na straně domácích. Jakub Orsava si jde odsedět dvě minuty za to, že si domácí neohlídali střídání.
42:05
Lenc se natahoval po odraženém kotouči, ale pak se zřejmě po Kotvanově zákroku poroučel k zemi. Vylučovat se ale nebude.
41:17
Urban se rozjel po levém křídle a blafákem zkoušel těsnost Kašíkovy pravé tyčky.
40:32
Vampola zavezl puk do pásma, ale hrálo se především u mantinelu. Bořuta s Honejskem dokázali hru obrátit svým správným směrem.
40:01
Zatímco první třetinu jasně dominovali Bruslaři a vyhráli ji 3:1, nyní stejným výsledkem dokázali třetinu ovládnout hosté ze Zlína, kteří vyhráli druhou třetinu a srovnali stav utkání na 4:4. V té třetí tak budeme začínat takříkajíc "od nuly".

Do druhé třetiny nastoupil úplně jiný Zlín, který kazil rozehrávku domácích, Bruslaři se natahovali jen marně. Dokonce se jim podařilo vystrnadil Tarkkiho z brány.

Závěrečná perioda začne přibližně 19:21.
Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Libor Kašík (ZLN) – 2 zásahy
Tuomas Tarkki (MBL) – 10 zásahů
Jan Lukáš (MBL) – 8 zásahů
40:00
39:19
Žejdl s Orsavou se dostali před Kašíka, ale pokus druhého jmenovaného vypíchl. Zdá se, že tohle oslabení hosté už přečkají.
38:17
Zlín bedlivě střeží střední pásmo a kazí rozehrávku domácího celku.
37:51
Hykův pokus prošel kolem Kašíkovy brány.
37:25
Stříteský ale nastupuje na přesilovky, tak snad to vážné nebylo a není.
37:25
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Antonín Bořuta – 2 min., nedovolené bránění).
37:18
Stříteský se teď bolestivě svíjí na zemi, zřejmě schytal nějakou ránu do obličeje. Nepříjemnost pro mladoboleslavského zadáka.
37:01
Hyka v šanci, stadionem to jen zašumělo.
36:01
Výměna gólmanů v mladoboleslavské bráně – odstupuje Tuomas Tarkki a v brankovišti už se rovná Jan Lukáš.
36:01
Zlín právě vstřelil branku!

A máme vyrovnáno! Zlínští přežili oslabení a hned jak se jejich pátý hráč zapojil do hry se prohnali středním pásmem a z první pálil JIŘÍ ONDRÁČEK, který vyhání Tarkkiho z brány!

Asistence: Miroslav Blaťák.
35:24
Žejdlův pokus, který odpaloval prakticky z nulového úhlu a opět Orsava ve snaze dorážet za Kašíka.
34:48
Stíteského pokus, na který nedosáhl Orsava.
34:29
Tentokrát dobře vyčíhal pokus domácích Ondráček a vyhazuje kotouč směrem k Tarkkimu.
34:03
Boleslav už se rovnala v pásmu, ale Marušák dokázal přečíst hru domácího celku a kotouč vypíchl ven ze třetiny.
33:29
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Filip Chytil – 2 min., příliš mnoho hráčů).
33:08
Orsava dokázal puk vyvézt zpoza Tarkkiho brány a sám se dostal před Kašíka, zakončil ale už nedokázal.
32:08
Bukarts zachraňuje útočný pokus Jonáka a stěhuje hru do středního pásma.
29:48

Zlínští utavili svého soupeře, který nemohl vystřídat a opět využívají přesilové hry v utkání! Posledním, kdo se dotkl puku a donutil potřetí kapitulovat Tuomase Tarkkiho byl ROBERT ŘÍČKA.

Asistence: Petr Holík, Roberts Bukarts.
28:58
Říčka opět v akci, tentokrát byl Tarkki mimo bránu a nemohl se dostat do své pozice. Se štěstím a s podporou bránícího Stříteského a Kučného Boleslav zatím neinkasovala.
28:26
Říčka viděl a posla tvrdou dělovku od modré, to samé o pár vteřin později také Marušák.
28:03
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vít Jonák – 2 min., vysoká hůl).
27:35
Ondráček s Gagem kombinovali před Tarkkim, jenže bezúspěšně.
27:20
Hanzlík vyčíhal přihrávku od Okála a ihned vyhazuje ven ze třetiny a je z toho zakázané uvolnění, takže se hra opět stěhuje před Tarkkiho.
26:48
Honejsek se nepříjemně rovnal na brankovišti a dostal se k pokusu, finský gólman ale opět nezklamal a vyhmátl jeho pokus.
26:20
Ondřej Veselý bekhendem překvapil Tarkkiho, ten puk připlácl k ledu a hra se okamžitě přerušuje.
25:22
Jiří Ondráček se pokoušel vystrašit Tarkkiho ťukecem, na druhé straně s rozvahou, ale z lepšího umístění poslal dělovku Lukáš Žejdl, a Kašík si musel kontrolovat sklapnuté betony, zda ten černý kousek pryže neprošel až za brankovou čáru. Jistý si tedy rozhodně nebyl.
24:45
Orsava měl před sebou střeleckou dálnici, ale do cesty se mu postavil Martin Matějíček svou bruslí a kotouč končí někde v rohu kluziště.
22:45

A rovněž hosté svou první přesilovou hru v dnešním utkání využívají. Lotyšská akvizice ve službách PSG Zlín ROBERTS BUKARTS nezklamal, počkal a kotouč poslal pod břevno. Hosté se tedy rozhodně nevzdávají a už jsou opět téměř na dostřel.

Asistence: Petr Holík, Oldrich Kotvan.
22:30
Zlín nejprve neudržel pásmo a Trončinský vyhazuje, ale hosté už jsou zase zpátky před Tarkkim.
22:08
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Matěj Stříteský – 2 min., hákování).
21:45

Zlín ze začátku třetiny pěkně zatápěl před domácím gólmanem, ale domácí převrátili hru a Musil vyškrábnul kotouč z rohu kluziště a poslal jej přesně RADANU LENCOVI, který číhal před Kašíkem a puk mu poslal přesně podél pravé tyče do brány!

Asistence. Pavel Musil.
21:17
Poté došlo k menší šarvátce, Honejsek si počínal poměrně důrazně na brankovišti, což se nelíbilo Trončinskému a velice důrazně zlínského forvarda upozornil, že takové chování tady nehodlá tolerovat.
21:12
Veselý to měl nejblíž a poslal pěknou teč směr boleslavská brána.
20:54
Marušák staticky stojí na modré a jen nastřeluje puky na Tarkkiho. Říčka se dostal k několika pěkným příležitostem během chvilky, ale finský gólman je pohotový.
20:01
První třetinu, velice štědrou na góly, máme za sebou. Domácí v ní vedou prozatím 3:1. Cestou k úspěchu byl tlak, který Bruslaři podpořili i pořádnou řádkou střel, která musel Kašík krýt. Po trefě Musila z páté minuty, přidali po brance i Látal s Orsavou a zdálo se, že Zlín je zlomen. Jenže Berani v závěru zabrali a také Tarkki se musel co činit. Finský gólman kapituloval pouze jednou, když si neporadil s tečí Jiřího Ondráčka.

Zlín prozatím neměl příliš prostoru na svou typickou obrannou hru, k vidění je poměrně svižný a ofenzivní hokej z obou stran, který diváky zde v Mladé Boleslavi rozhodně baví.

Druhá třetina začne přibližně 18:24.
Zásahy gólmanů v první třetině:

Libor Kašík (ZLN) – 13 zásahů
Tuomas Tarkki (MBL) – 11 zásahů
20:00
19:51
Třetina se už dohraje s pukem na Hanzlíkově hokejce.
19:08
Žižka ujel až do pásma, ale za modrou jej zpacifikovali Štich s Hanzlíkem a hra se otáčí.
18:33
A Zlínští koušou dál, Říčka teď projížděl brankovištěm a pokoušel se tečovat a posléze i dorážet puk za finského gólmana. Naštěstí pro domácí se mu ani jeden pokus nevyvedl dle jeho představ.
17:58

A z nenápadné akce je snížení ze strany hostí! Oldrich Kotvan poslal z kruhu střelu, kterou za Tarkkiho tečoval JIŘÍ ONDRÁČEK.

Asistence: Oldrich Kotvan, Jiří Marušák.
17:25
Okál na druhé straně pálí takříkajíc z nutnosti, ale Tarkki se jen ohlédl, kotouč nemířil mezi tři tyče.
16:59
Látal prosvištěl za bránou a zadovkou přihrával Jonákovi, který stal před Kašíkem, ale ten velice rychlý kotouč nedokázal usměrnit.
15:43

A domácí svou přesilovou hru využívají! JAKUB ORSAVA zůstal přímo před Kašíkem a poslal mu puk pod břevno.

Asistence: Dominik Pacovský, Lukáš Žejdl.
15:21
Boleslavští sevřeli Zlín v pásmu, ale hra je přerušena, Tomáš Urban byl už v brankovišti.
14:34
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Roberts Bukarts – 2 min., podražení).
14:10
Bruslaři slaví, ale hudba nehraje, jelikož Doktor Buben musel opustit své místo a musel si zřejmě dojít pro led, jelikož odražený kotouč jej trefil do ruky.
14:10

Boslavští slaví podruhé! Parádní akce v podání MARTINA LÁTALA , který si jako první všiml odraženého kotouče poblíž Kašíkovy tyčky a nekompromisně jej zametl do sítě!

Asistence: Tomáš Urban, David Štich.
13:40
To je zásah panečku! Zlínští zřejmě nešťastně tečovali nahazovaný kotouč od Boleslavských a ten trefil DJ Bubna, který sedí mezi fanoušky v hledišti!
13:26
Na jedné straně pálil od modré Kučný, na druhé straně to vzápětí zkoušel Okál.
12:50
Bořutovi utekl kotouč a v pásmu Bruslařů už mají puk na hokejkách domácí hokejisté.
12:27
Tažení Pacovského a Žejdla končí zakázaným uvolněním. Následuje komerční přestávka.
11:57
Říčka si sjížděl po levém křídle, ale narazil jen na připraveného Stříteského.
11:25
Michal Gago se teď procpal před Tarkkiho, ale ten jeho pokus vytěsnil betonem.
10:52
Žižka zachraňuje situaci a obrací hru.
10:09
Mládí vpřed! Aneb Hyka – Lenc – Musil a vzadu pojistky Stříteský s Voráčkem teď motají hlavy zlínským hráčům.
09:38
Pacovský dostal pěknou přihrávku od Stříteského a pálil – Kašík jeho si jeho střelu málem sám srazil do sítě, jelikož odraz od jeho betonů jen těsně minul horní tyčku!
08:36
Doufám, že teď textový onlajn nevypadá zaujatě, ale před Tarkkim se vůbec nehraje... Boleslavští jsou v laufu a zkouší to na Kašíka, co to jen jde.
08:08
Ďurač na brankovišti netečoval puk tím správným směrem.
07:32
Tomáš Urban dostal na svou dlouhou hůl přihrávku a bez přípravy pálil – jeho střela prošla jen těsně kolem levé tyče Kašíkovy brány.
07:11
A opět Lenc s Musilem! Panečku, to je kolotoč!
06:33
Teď si na útočníka zahrál i Marek Trončinský a mladoboleslavská aréna bouří!
06:09
Tomáš Pospíšil měl teď dvě pěkné šance, ale Kašík byl vždy na správném místě!
04:58
A Bruslaři jsou při chuti, Berani nechali na modré zapomenutého Martina Látala, který jel sám na bránu, ale Kašík vyrazil špičkou vyrážečky!
04:31

Paráda v podobě PAVLA MUSILA, který dostal namazáno od Radana Lence a švihem zápěstí překonal Libora Kašíka!

04:13
Vampola přihrával zpoza brány Pacovskému na tyč, ale ten to měl k puku ještě nějaký ten kousek.
03:43
Domonik Pacovský netrefil naprosto prázdnou bránu!
03:06
Zlín v obrovské šanci! Robert Říčka už měl Tarkkiho na zemi, ale puk nepřehodil.
01:40
Zdeněk Okál zachytil odražený kotouč od obránců Mladé Boleslavi a pálí, Tarkki jen vyráží kotouč mimo nebezpečí a Boleslavští otáčí hru pryč od své brány.
00:31
Musil číhal na modré, ale Zlín si dokáže svého soupeře ohlídat. K první střele se dostal také Lenc.
00:21
Zlín vyhrál buly, Boleslav jej sice zatlačila až za Kašíka, ale první střelu mají Zlínští, Tarkki vykopával špičkou betonu.
00:01
Bílozelení a modrožlutí už jsou na modrých čárách, kapitáni se zdraví s rozhodčími dnešního duelu, kterými jsou pánové Petr Lacina, Oldřich Hejduk a čároví Jakub Frodl a Kamil Zavřel.

Duel nám tedy co nevidět začne!
Jak duel dopadne si musíme ještě nějakou tu hodinu počkat, nicméně dá se očekávat urputný hokej – Bruslaři potřebují bodovat, aby se dostali na vlnu pohody. Oproti tomu Zlín bude svého soupeře tlačit a deptat precizní obrannou hrou. Uvidíme, jaké bude mít toto střetnutí rozuzlení...
A co k pátečnímu duelu řekli Bruslaři?
„Budeme hrát doma a budou to úplně jiné zápasy. Zlín přijede betonovat, to víme, ten jezdí betonovat kamkoliv. Musíme si vzít zpátky ty body, které jsme prohráli s Olomoucí. Chtěli jsme mít po třech kolech tři čtyři body a místo toho máme dva, takže si musíme vzít ty body zpátky,“ říká k nadcházejícímu duelu obránce Jan Hanzlík.
"Bude to obdobné jako minulý domácí zápas proti Olomouci. Ta sice betonovala, ale má tři body. Já jim to nezazlívám, prostě dali dva góly. My jsme si říkali, že když povedeme, tak nebudou betonovat, takže to tak je a my Zlínu nesmíme dovolit jít do dvoubrankového vedení. Musíme s nimi hrát prostě 0:0, 1:0, vyhrávat, aby to otevřeli. Zkrátka každý má svoje zbraně," uzavírá bek s osmatřicítkou na zádech.
Pojďme si představit pátečního soupeře Brulslařů – tým PSG Zlín:
Zlínští už tradičně patří mezi pravidelné účastníky vyřazovacích bojů Tipsport extraligy. V posledních letech je však několikrát potkal velice nevydařený vstup do sezony, loňský ročník tomu nebyl výjimkou. Hokejisté PSG z prvních patnácti zápasů vyhráli jen třikrát, s blížícím se koncem základní části se jim však dařilo výkony i výsledky zlepšit a především stabilizovat. Nakonec ševci skončili na slušném sedmém místě, v předkole si navíc zvedli sebevědomí po velice náročné, ale zdařilé sérii s třineckými Oceláři, které přetlačili až v prodloužení pátého střetnutí. O kolo dál už jejich cesta v play-off ale skončila, nad síly beranů byl pozdější finalista, tedy pražská Sparta. Vzhledem k průběhu ročníku ale mohlo být klubové vedení se čtvrtfinálovou účastí spokojeno, což se potvrdilo i přes léto, kádr Zlína
Zlínští jsou na tom v porovnání mnohem lépe. Sice se jim nepodařil vstup do sezóny, jelikož hned v prvním utkání prohráli s Kometou Brno 3:5, ale hned v dalších zápasech dokázali srazit Litvínov 6:3 a Vítkovicím dokonce nedovolili ani jeden zářez a zvítězili 2:0. Ševcům tedy patří aktuálně 5.pozice s 6ti body.
Bruslaři prozatím nemají dobrou bilanci a krom vydřeného vítězství v prodloužení nad Hradcem Králové hned v prvním kole, mají na svém kontě tedy jedinou výhru v sezóně a 2 body v tabulce. Aktuálně jim patří 11.příčka, ale umístění v tuto chvíli ještě není na místě hodnotit, neb mezi jednotlivými týmy jsou minimální bodové rozdíly.
Pěkný večer, vítáme vás u čtvrtého extraligového kola Tipsport extraligy ledního hokeje. Dnes si to rozdají týmy BK Mladá Boleslav a PSG Zlín. V mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně se začíná v tradičních 17:30 a my doufáme, že u toho budete s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.