Pardubice - Třinec: Sýkora zakončil krásné přečíslení Pardubic v oslabení těsně před koncem prodloužení, 5:4 pp

Domácí urvali dnešní zápas až v prodloužení, když se po krásné akci prosadil Petr Sýkora, jenž vstřelil svůj druhý gól v dnešním zápase. Dynamo tak přerušilo šestizápasovou sérii proher, připsalo si do tabulky dva body a odlepilo se ode dna extraligové tabulky. Pěkný víkend z pardubické Tipsport areny Vám přeje Marek Votke.
64:54
Dynamo právě vstřelilo branku!
Je hotovo! Ve vlastním oslabení domácí krásnou akcí a dokonalým rozkladem hostů rozhodují dnešní utkání! Gól vstřelil PETR SÝKORA! Nemá cenu nic popisovat, podívejte se sami! Asistence: Nicholas Schaus a Lukáš Nahodil.
63:55
63:48
Od modré pálil Lukáš Krajíček, ale kotouč letí hodně mimo.
63:20
David Tomášek vypálil nebezpečně přes obránce, ale Peter Hamerlík byl pozorný!
63:01
Pardubická přesilovka končí předčasně. Ovšem ne díky vstřelené brance, dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje Tomáš Rolinek.
62:33
Třinec vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
61:55
Domácí si vyžádali oddechový čas.
61:55
Přesilovka pro Dynamo! Třinec se provinil proti pravidlům špatným střídáním a dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká David Nosek.
61:40
Cory Kane dostával přihrávku před branku, ale na kotouč nedosáhl.
60:52
Na druhé straně se dopředu probíjel Rostislav Marosz, ale tentokráte vše řeší svou lapačkou Jaroslav Hübl.
60:16
Dopředu mířil Nicholas Schaus, ale u mantinelu o kotouč přišel.
60:01
Je tomu tak. Základní hrací doma končí nerozhodně a po tříminutové přestávce bude následovat prodloužení. Poté případně samostatné nájezdy.
60:00
58:52
Ani jednomu z týmů se nedaří kombinovat a zápas pomalu ale jistě míří do prodloužení.
57:21
Domácí ujížděli dva na jednoho, ale Hamerlík drží vyrovnaný stav!
56:27
Hamerlík kryje nepovedenou pardubickou přihrávku a bude se vhazovat po jeho pravici.
55:04
54:50
Dynamo znovu vyhazuje až za Hamerlíka.
54:17
Cory Kane se dostal až před Hübla, ale tentokráte se svým bekhendem neuspěl a hra je přerušena po zákroku pardubického brankáře.
53:54
Dynamo zatím oslabení zvládá a vyhazuje přes všechny čáry.
53:04
Třinec bude hrát přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje Tomáš Rolinek.
52:22
Ke střele se dostal Zbyněk Irgl, ale Hübl zasahuje levým betonem.
51:39
Petr Hubáček dostal přihrávku do jízdy, ale kotouč mu odskočil od hole.
50:31
6 119 diváků sleduje dnes v Pardubicích velmi atraktivní zápas.
49:13
Karel Nedbal se snažil nahodit kotouč do útočného pásma, stál ovšem ještě před červenou čárou a je z toho zakázané uvolnění.
49:06
Petr Čáslava zblokoval střelu od modré čáry a kotouč vylétl mimo hřiště.
48:16
Milan Doudera měl před sebou poloodkrytou branku, ale ležícího Jaroslava Hübla nepřekonal!
46:52
Počtvrté v zápase je vyrovnáno! Po přihrávce nenapřáhl na modré čáře nikdo jiný než PETR SÝKORA a střílí čtvrtý gól domácích! Asistence: Tomáš Rolinek a Tyler Redenbach.
46:51
45:30
45:21
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři obrací vývoj zápasu! VLADIMÍR ROTH přijal přihrávku mezi kruhy a taháčkem se trefil přesně pod břevno! Asistence: Martin Adamský a Zbyněk Irgl.
44:51
Je po přesilovce. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Rostislav Marosz a devětatřicet vteřin se bude hrát čtyři na čtyři.
44:35
Hra je přerušena po té, co kotouč opustil hřiště, když mu do dráhy vložil svou hůl pardubický obránce.
44:12
Od modré vypálil David Nosek, ale kotouč letí mimo tři tyče.
43:45
Třinec už se usídlil v útočném pásmu.
43:30
Přesilovku si po delším čase zahraje také Třinec. Dvě minuty za držení inkasuje Josef Zajíc.
42:55
Nebezpečně pálil Michal Bárta, ale Hamerlík kryje.
42:53
42:23
Čáslava z první trefuje vyrážečku Hamerlíka.
41:26
A ve vlastním oslabení se mu dokonce daří skórovat! Kotouč do útočné třetiny zavezl CORY KANE a dokázal se prosadit přesně pod víko – bekhendem, zády k pardubické brance, a ještě přes obránce! Bez asistence.
41:12
Třinec ale po vhazování dostává kotouč až za Hübla.
40:53
A hned záhy další přesilovku pro Pardubice. David Tomášek se už chystal do zakončení, ale byl faulován. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Vladimír Dravecký.
40:15
Hned na úvod třetí třetiny tu máme zakázané uvolnění Dynama.
40:01
Druhá třetina končí za těsného vedení domácích. Léčba novým trenérem, zdá se, prozatím funguje a Dynamo předvádí velmi pohledný hokej se spoustou šancí. Nesmíme ale opomenout soupeře z Třince, jenž je taktéž velmi nebezpečný pro svého soka. Ve druhé třetině jsme viděli pouze jednu branku, o kterou se postaral Matěj Beran, jenž obdržel luxusní zadovku z otočky od Schause a přízemní střelou překonal Hamerlíka. Třetí třetina začne přibližně v 19:06.
40:00
39:45
Závar také na druhé straně! Po svižné narážečce se spoluhráčem se před Hübla dostal Lukáš Krajíček, ale střelu mezi betony si pardubický brankář pohlídal!
38:55
Dynamo teď opravdu drtí svého soupeře v útočném pásmu a Hamerlík skáče na brankovišti ze strany na stranu, ale gól ne a ne padnout!
38:46
38:17
Po dalším třineckém vyhození se na modré čáře ke kotouči dostal úplně volný Tyler Redenbach a ujížděl sám, ale nedokázal skórovat!
37:19
Ve vlastním oslabení pálil Zbyněk Irgl, ale Hübl měl svou vyrážečku na správném místě.
36:46
Východočeši mají před sebou další přesilovku. Bývalý útočník Dynama Daniel Rákos inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
36:11
Velmi nebezpečnou střelu vyslal od modré čáry Vladimír Roth a jeden z třineckých útočníku se už už natahoval po dorážce, ale domácí obrana zasáhla včas!
35:42
A další.
35:33
Tentokráte je pískáno zakázané uvolnění na straně domácích.
34:41
Třinec raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
34:34
Dynamo znovu krouží v útočném pásmu. David Tomášek z první pálil do betonů Hamerlíka.
32:37
Sýkora sprintoval pro volný kotouč v útočné třetině, ale hostující bek měl k němu blíže a potencionální nebezpečí zažehnal.
31:49
Michal Bárta se pokoušel střílet přes třineckého obránce, ale kotouč končí v ochranné síti nad brankou.
30:58
30:33
David Nosek dokázal dovézt kotouč až do svého útočného pásma, ale zde byl od kotouče ukázkově odstaven Nicholasem Schausem, který je dnes snad u všeho.
29:46
Drží se v útočném pásmu, ale hostující obrana je neprostupná!
29:22
Třinec vyhazuje přes všechny čáry a Dynamo začíná od vlastní branky.
28:58
Dynamo si zahraje další přesilovku, protože na trestnou lavici míří Lukáš Krajíček na dvě minuty za držení.
26:09
Domácí jdou do vedení i potřetí! Další asistenci si v dnešním zápase připisuje Nicholas Schaus, když krásnou zadovkou našel rozjetého MATĚJE BERANA, který z mezikruží přízemní střelou zacílil přesně k tyči třinecké klece! Asistence: Nicholas Schaus.
24:18
24:10
Lukáš Nahodil na pravém křídle mířil mezi Hamerlíkovy betony, ale třinecký brankář chytá!
23:07
Redenbach posílal od mantinelu přihrávku přes osu útočného pásma, ale třinecký obránce vložil do dráhy puku svou hůl a kus černé gumy zmizel na tribuně.
22:18
Domácí mladík Filip Zadina byl při rozehrávce a obranné modré čáře podražen a dvě minuty míří odsedět Lukáš Galvas – přesilovka pro Pardubice.
22:08
Na druhé straně hru znovu přerušuje Jaroslav Hübl.
21:48
Na modré čáře napřáhl ke střele Jan Starý, ale kotouč byl sražen vysoko nad branku.
21:27
Hübl si pohlídal třinecké nahození od mantinelu a hra je přerušena.
20:42
V první minutě druhé třetiny se toho na ledě příliš zajímavého neděje. Ani jednomu z týmu se totiž nedaří založit útočnou akci.
20:01
Máme za sebou první dvacetiminutovku, ve které dorazivší diváci viděli čtyři branky. Domácí šli sice dvakrát do vedení, ale Třinec záhy srovnal krok. Skóre otevřel v sedmé minutě kapitán domácích Rolinek a na jeho zásah odpověděl v minutě desáté Daniel Rákos, jenž se mohl radovat díky výrazné pomoci pardubického beka Bokroše. Druhý zásah Dynama přidal z dorážky Redenbach, ale to se nelíbilo Eriku Hrňovi, jenž za dvě a půl minuty trefil mezeru mezi Hüblovými betony. Druhá třetina začne přibližně v 18:13.
20:00
19:35
Rostislav Marosz byl znovu u kotouče, když se v útočném pásmu na sebe navázat domácí obránce a uvolnit spoluhráče do lepších pozic. Během kličkování ale ztratil rovnováhu a upadl.
19:01
Rozběhla se poslední minuta první dvacetiminutovky.
17:26
Za zhruba dvě a půl minuty je ale znovu vyrovnáno! Na konci rychlé souhry hostů stál ERIK HRŇA, který trefil mezírku mezi Hüblovými betony! Asistence: Rostislav Marosz a Jakub Petružálek.
14:57
Východočeši znovu vedou o jednu branku! Na začátku celé akce stál Nicholas Schaus, jenž vypálil od modré čáry a jeho pokus se snažil za Hamerlíka dorazit Tomáš Rolinek. Úspěšný byl ovšem až na druhý pokus TYLER REDENBACH, před kterým se zjevila odkrytá klec. Asistence: Tomáš Rolinek a Nicholas Schaus.
14:47
Třinec špatně vystřídal a na dvě minuty putuje na trestnou lavici Erik Hrňa za příliš mnoho hráčů na ledě.
14:26
Josef Zajíc vypálil z mezikruží přes obránce a Peter Hamerlík jeho pokus vyrazil betonem na poslední chvíli!
13:52
Po vhazování tvrdě pálil Josef Hrabal, ale netrefil pardubickou branku.
13:43
Pro velký úspěch znovu.
13:30
Nepovedená přihrávka znamená zakázané uvolnění domácích.
12:34
David Tomášek se ve středu hřiště pokoušel proháčkovat přes dva soupeře, ale nebyl úspěšný.
11:36
Dynamo začíná od vlastní branky.
10:00
Přesně v polovině první dvacetiminutovky máme vyrovnáno! DANIEL RÁKOS se dostal ke kotouči u levé tyče pardubické branky a posílal přihrávku do druhé vlny, kde kotouč za Hüblova záda nešťastně dorazil domácí Tomáš Bokroš. Bez asistence.
07:22
Dynamo vyvíjí na soupeře velký tlak! Za brankou hostů vybojoval kotouč Matěj Beran a okamžitě směřoval přihrávku mezi kruhy, ta ale naneštěstí pro domácí skončila na hokejkách Třince.
06:29
Domácí jdou dnes do vedení jako první! Na modré čáře se ke kotouči dostal Ladislav Havlík, jenž nahodil kotouč na Hamerlíkovu branku, kde postával kapitán Dynama TOMÁŠ ROLINEK a procedil kotouč do třinecké klece! Asistence: Ladislav Havlík a Nicholas Schaus.
06:21
Pískáno zakázané uvolnění Třince.
06:09
Ke kotouči se v mezikruží dostal Jan Starý, ale Hamerlík si jeho pokus pohlídal.
05:25
Hübl vyrážečkou vytěsnil pokus Davida Noska od modré čáry.
05:15
04:33
Třinci se přesilovka zatím příliš nedaří. Po předešlém dalším vyhození domácích přes všechny čáry následuje ofsajd.
03:58
Michalu Bártovi se podařilo dostat kotouč až do útočného pásma domácích a našetřil tak Dynamu pěkných pár vteřin.
03:30
Od modré pálil Vladimír Roth, ale Hübl je pozorný.
03:15
Třinec si zahraje první přesilovku. Petr Sýkora totiž odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
02:27
Ve třetí minutě Dynamo protočilo všech osm obránců, které má dnes k dispozici. Tím posledním byl mladík Josef Zajíc.
01:33
Lukáš Nahodil mířil do útočného pásma, ale sjeli se kolem něj třinečtí obránci a nezbylo mu nic, než kotouč pouze nahodit na mantinel.
01:01
Daniel Rákos pálil z ostrého úhlu, ale Hübl vyráží a dopředu jde Dynamo.
00:20
První zákrok dnešního utkání si připisuje Jaroslav Hübl, když schoval do lapačky pokus Kamila Krepse.
00:01

HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (Martin Růžička) – Havlík, Schaus, Nedbal, Čáslava, Leduc, Ščotka, Zajíc, Bokroš – P. Sýkora, Redenbach, Rolinek – Beran, Tomášek, Hubáček – Bárta, Nahodil, Starý – Zadina, Poulíček, M. Kaut.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Roth, L. Galvas, Krajíček, Hrabal, Nosek, M. Doudera, L. Doudera – Dravecký, Kreps, Rákos – Irgl, Kane, Adamský – Hrňa, Marosz, Petružálek – J. Sýkora, Špirko, Chmielewski.
Který z týmů prolomí svou smolnou sérii proher a jestli Dynamu noví trenéři pomohli k lepšímu výkonu, na to získáme odpověď zhruba kolem osmé hodiny večerní.
Před dnešním zápasem ale panuje nejen v řadách fanoušků domácích jistý optimismus. V pondělí totiž proběhla tisková konference za účasti nových akcionářů klubu, kde byl oznámen trenérský triumvirát ve složení Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký, který bude mít nově na povel pardubickou střídačku. Pavel Marek bude vedle trénování zastávat ještě funkci sportovního manažera.
Hokejisté Dynama Pardubice jsou na tom o poznání hůř. V posledním kole sice bodovali na ledě zmíněných chemiků z Litvínova, připsali si ovšem pouze bod za prohru v prodloužení a navlékli tak šestý korálek na šňůru po sobě jdoucích prohraných utkání.
Svěřenci Vladimíra Kýhose mají na kontě tři po sobě jdoucí porážky, když postupně nestačili na Hradec Králové, Mladou Boleslav a Vítkovice. Po výsledcích 1:5, 0:3 a 3:6 tedy nezískali do tabulky ani jeden bod a aktuálně jim patří druhá pozice s šestibodovým náskokem na třetí Litvínov a pětibodovou ztrátou na vedoucí Liberec.
Vítejte u dalšího onlajnu z pardubické Tipsport areny. Základní část Tipsport extraligy vstupuje do své závěrečné čtvrtiny a na východ Čech tedy zákonitě přijíždějí hokejisté HC Oceláři Třinec, kteří se aktuálně nepotýkají s příliš dobrou formou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.