Vítkovice - Pardubice: Rolinek parádně překonal Bartošáka a navýšil vedení domácích, 3:0

Ode mne je to pro dnešek vše, budu se těšit u dalších hokejových klání zase někdy příště, na shledanou!
Nejlepší hráči:
Pardubice: #11 David Tomášek
Vítkovice: #71 Lukáš Kucsera
Je konec, Dynamo v dnešním utkání vítězí 3:0 a Ondřej Kacetl hned při své premiéře v dresu Dynama vychytal čisté konto!
59:52
Následnou útočnou akci Vítkovic zastavuje odpískaný ofsajd.
59:40
Vítkovice se nemohou dostat ke střele, po Leducově vyhození končí puk až u Bartošáka.
58:55
Tomáš Kaut ihned po vyhraném vhazování vyhodil puk ven z obranného pásma.
58:42
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Čáslava – 2 min., držení protihráče).
58:42
Ondřej Roman pálil od modré čáry, ale ani on nebyl přesný.
57:45
Hudeček střílel z poměrně ostrého úhlu, ale minul.
55:15
Duo Hubáček-Schaus se vydalo do nebezpečného protiútoku, ale celá akce ztroskotala na nepřesné přihrávce od prvního jmenovaného.
54:10
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo vede už o tři branky! Tomáš Klimenta vyslal do samostatného úniku TOMÁŠE ROLINKA, ten nic nevymýšlel a doslova zametl puk za Patrika Bartošáka. Asistence: Tomáš Klimenta
53:40
Erik Němec se dostal do dobré střelecké pozice, ale byl nepřesný.
52:51
Oddechový čas pro domácí.
Dnešní utkání sleduje 7531 diváků.
52:35
Jan Výtisk to zkusil od modré čáry, ale Kacetl tuto střelu dobře viděl a bez větších potíží ji vyrazil.
51:48
Následuje komerční přestávka.
51:48
Redenbach vybojoval puk u mantinelu a následně našel skvělou přihrávkou úplně volného Pannu, ale Bartošák se skvěle přesunul a puk vyrazil.
50:42
Lukáš Kucsera si vybruslil do ideální střelecké pozice, ale ířil přímo doprostřed brány.
48:35
Lukáš Nahodil vybojoval puk u mantinelu a následně našel úplně volného Rolinka. Kdekdo by si řekl, že lepší pozici pro střelu už pardubický útočník mít nemohl, ale jeho střela skončila pouze na mantinelu za Bartošákovou bránou.
47:52
Po Kacetlově zákroku následuje komerční přestávka.
47:30
46:05
Tyler Redenbach opět našel volného Tomáše Rolinka, ale pardubický útočník ani tentokrát nedokázal puk protečovat za Bartošákova záda.
45:30
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ivan Baranka – 2 min., nedovolené bránění).
44:30
Hudeček to zkusil střelou z otočky, ale mířil mimo.
43:46
Útočnou akci Vítkovic zastavuje jeden z čárových – ofsajd.
43:14
Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.
43:05
Lukáš Kucsera pálil od modré, ale mířil přímo doprostřed brány.
42:37
Po zákroku Patrika Bartošáka se strhla za hostující bránou hromadná rvačka, jíž se aktivně zúčastnily i dva nejmladší články pardubického týmu – Martin Kaut a Filip Zadina. Rozhodčí se ale rozhodli vůbec nevylučovat.
42:20
Lukáš Klok objel pardubickou bránu a snažil se zasunout puk k tyči, ale Kacetl se stihl včas přesunout.
41:56
Lukáš Nahodil posunul puk ve středním pásmu na rozjetého Zadinu, ale ten mířil pouze do lapačky Patrika Bartošáka.
41:01
Marek Hrbas to zkusil z levého kruhu pro vhazování, ale trefil pouze blokujícího Nedbala.
40:01
Druhá třetina byla výsledkově jako přes kopírák, herně nikoliv. Hra byla mnohem aktivnější, důraznější a k vidění bylo hodně vyloučení. Přesto padl opět pouze jeden gól a postaral se o něj David Tomášek, který využil střelou do poloodkryté brány přesilovou hru.
40:00
38:37
Dynamo nakonec přesilovou hru přeci jen využívá! Tomáš Rolinek našel chytrým pasem úplně volného DAVIDA TOMÁŠKA, který střelou z první poslal puk za záda bezmocného Bartošáka. Asistence: Tomáš Rolinek, Petr Hubáček.
38:30
Hubáček našel krásnou zadovkou Davida Tomáška, ale Patrik Bartošák se skvěle přesunul.
37:20
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lukáš Klok – 2 min., krosček).
36:00
Hráčská lavice týmu HC Dynamo Pardubice potrestána dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jerome Leduc.
35:50
Petr Sýkora vypálil z první ze své standardní pozice při přesilové hře, ale napálil pouze blokujícího Kloka, který obětavě padl do jeho střely.
35:05
Redenbach naservíroval puk střílenou přihrávkou na čepel Tomáši Rolinkovi, jehož teč ale zlikvidoval Patrik Bartošák.
34:24
34:24
Karol Sloboda (VIT) vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl.
34:24
Klimenta našel přihrávkou přes osu hřiště Karla Nedbala jehož střelu vyrazil Bartošák pouze před sebe. David Tomášek se k následné dorážce nedostal, protože byl zasažen holí do obličeje.
33:46
33:40
Redenbachovi střela od modré čáry vůbec nesedla a hosté pu vyhodili až ke Kacetlovi.
31:46
Současně vyloučeni Lukáš Klok (VIT) na 2 minuty za vysokou hůl plus 2 minuty za hrubost a Alexandre Mallet (PCE) na dvě minuty za hrubost. Druhý dvouminutový trest Kloka odpykává Jakub Illéš.
31:46
31:46
Pardubice dlouho kombinovaly v útočném pásmu, ale s Čáslavovou střelou si hravě poradil Bartošák. Následně se před jeho bránou strhla menší strkanice a to nezůstane bez povšimnutí.
31:20
Karel Nedbal vypálil od modré čáry, ale trefil pouze před bránou stojícího Koloucha.
30:08
Petr Sýkora nabil kanón a vyslal na hostující bránu tvrdou střelu, ale i Patrik Bartošák se prezentoval pohotovým zákrokem lapačkou.
29:47
Ivan Branka vypálil od modré čáry, ale Ondřej Kacetl předvedl fantastický zákrok lapačkou. Úplná pastva pro oči!
29:27
Tomášek to zkusil od levého mantinelu, ale jeho přízemní střela se mezi tři tyče hostující brány nevešla.
28:22
Střela Lukáše Kloka z Kacetla nejdříve vypadla, ale pardubický brankář se po něm okamžitě vrhl a schoval ho v lapačce.
27:45
Filip Zadina si našel vynikající střeleckou pozici, ale střelou zápěstím trefil pouze prvního blokujícího protihráče.
27:00
Domácí se řítili na Bartošáka v přečíslení 2 na 1, ale Ondřeji Pannovi kotouč utekl.
26:53
Hostující nahození skončilo až u Kacetla, který raději nechal přerušit hru. Následuje komerční přestávka.
26:20
25:47
Vítkovice se ale okamžitě dostaly zpět do útočného pásma, nicméně Ondřej Kacetl je dnes ve vynikající formě.
25:10
Takřka minutu v kuse sváděli hráči obou týmů urputný souboj u mantinelu v koncovém pásmu Dynama. Vítězné z něj nakonec vyšli pardubičtí hokejisté a Ondřej Panna puk vyhodil až za bránu Vítkovic.
24:20
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jérôme Leduc – 2 min., držení protihráče).
23:45
Petr Hubáček střílel zpoza hostujícího obránce, ale trefil pouze před bránou stojícího spoluhráče. David Tomášek to dostal někam na kotník a na střídačku odkulhal s bolestivou grimasou v obličeji.
22:50
Dobrá zpráva! Martin Kaut je na ledě, to znamená, že pardubický útočník není po inkasovaném hitu vážněji zraněn.
22:17
22:00
Hosté opět vyhodili puk mezi diváky z obranné třetiny, tentokrát se ale otřel o plexisklo.
21:10
Vítkovičtí vyhazují puk opět až ke Kacetlovi, Dynamu se vůbec nedaří založit přesilovkovou kombinaci.
20:17
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Petr Kolouch – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
20:17
Mě snad mate zrak! Petr Sýkora našel nádhernou střílenou přihrávkou hůl Davida Tomáška, ten puk usměrnil mezi betony Bartošáka, ale puk skončil pouze na tyči!
20:01
První třetina je za námi a spokojenější jdou do kabin domácí hokejisté. Ti se totiž dostali ve dvanácté minutě zásluhou Davida Tomáška do vedení a další gól do konce třetiny nepadl. Tuto branku musel ještě potvrdit videorozhodčí, jeden z hlavních sudí se domníval, že došlo ke kopnutí nebo nedovolenému bránění brankáře, ale nakonec ukázal na bod pro vhazování a potvrdil pardubické vedení. Nutno podotknout, že vynikající výkon podává Ondřej Kacetl, který přišel Dynamu vypomoci z nedalekého Hradce Králové.
20:00
19:36
Hrbas se šikovně prokličkoval až do střelecké pozice, ale do jeho střely vložil hůl David Tomášek a puk skončil mezi diváky.
19:00
Bokroš pálil příklepem od modré čáry, ale trefil pouze blokujícího Lukáše Kloka.
16:56
16:16
Ladislav Havlík měl hodně času na to si pořádně rozmyslet, co s pukem udělá. Rozhodl se vystřelit z levého kruhu pro vhazování, puk se ještě otřel o hokejku bránícího hráče a nadělal Bartošákovi pořádné potíže.
15:25
Hrbas od modré opět neuspěl. Tentokrát se do jeho střely postavil Tomáš Rolinek a puk skončil na brusli pardubického útočníka.
13:54
Současně vyloučeni David Květoň (VIT) a Tomáš Kaut (PCE). Oba na 2+2 minuty za hrubost.
13:54
13:54
David Květoň poslal nevybíravým zákrokem hlavou proti mantinelu Martina Kauta. Toho šel okamžitě pomstít jeho starší bratr Tomáš a vylučovat se bude na obou stranách. A vypadá to, že Pardubice vůbec nedostanou přesilovou hru!
12:28
Tomáš Bokroš vypálil od modré čáry, ale s jeho přízemním pokusem si poradil Bartošák.
12:08
Jan Ščotka puk nedokázal udržet ve středním pásmu, a jeho přihrávka Tomáši Rolinkovi tak už byla ofsajdová. Následuje komerční přestávka.
11:35
Sudí gól uznali a Dynamo se dostává do vedení! Petr Sýkora se neodbytně natlačil před Bartošáka, forhendovou kličkou neuspěl, ale z dorážky se prosadil DAVID TOMÁŠEK. Asistence: Petr Sýkora.
11:35
Domácí vstřelili gól, ale rozhodčí se rozhodli prozkoumat záznam hry. Možná se domnívají, že k dosažení gólu došlo kopnutím.
10:55
Díky vynikajícímu forčekingu se dostaly do skvělé šance pardubické „mladé pušky“ podpořené poněkud zkušenějším Tomášem Kautem. Krásná kombinační akce skončila u mladšího z bratrů Kautů, ale ten trefil z hranice brankoviště pouze připravený beton Patrika Bartošáka.
10:05
Marku Hrbasovi to dnes moc nelepí, podruhé ze dvou střel od modré minul.
09:30
Daniel Kurovský se dostal k odraženému kotouči a okamžitě vyslal na Kacetla svižnou střelu zápěstím. Pardubická posila odolala.
08:09
07:48
David Tomášek zavezl kotouč do útočného pásma, Vítkovice zahrozily z následného rychlého útoku, ale vše skončilo opět pouze u Ondřeje Kacetla.
07:15
Marek Hrbas pálil od modré čáry z první, ale těsně minul a odraženého puku se poté ujali pardubičtí obránci.
06:37
Ondřej Roman vykouzlil parádní přihrávku zpoza brány, kterou našel úplně volného Lukáše Kucseru, Ondřej Kacetl však jeho úmysl skvěle přečetl a puk vyrazil.
06:09
06:09
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Lukáš Nahodil – 2 min., podražení).
05:54
Vítkovice jsou teď více na puku, David Tomášek vybojoval kotouč za vlastní bránou, ale raději jej ihned vyhodil do středního pásma.
04:54
Karol Sloboda prověřil Kacetla nebezpečnou střelou z první, tentokrát ale Kacetl vše viděl a puk schoval ve výstroji.
03:55
Patrik Bartošák sjížděl pro nahozený puk za vlastní bránu, ale zakopl a jak se říká, pěkně si ustlal. I vleže ovšem dokázal puk pohotově rozehrát na obránce.
03:15
Lukáš Kucsera vyslal na pardubickou bránu nebezpečnou střelu zpoza pardubického obránce, Kacetl ji vůbec neviděl, ale dokázal si s ní poradit.
02:54
Pardubické nahození skončilo u Bartošáka, ten měl docela dost času, ale rozhodl se nechat puk pod lapačkou.
02:14
Ondřej Kacetl zaznamenal první zákrok za Dynamo, když zlikvidoval nebezpečnou střelu z levého kruhu pro vhazování.
02:00
Oba týmy mají zatím velký problém s přechodem přes střední pásmo, většina puků končí u obránců.
00:35
Tomášek se snažil prodrat kolem pravého mantinelu, a vytvořit tak přečíslení, ale přes Lukáše Kloka neprošel.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Schaus, Ščotka, Nedbal, Čáslava, Leduc, Bokroš, Havlík – P. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Panna, Redenbach, Mallet – M. Kaut, T. Kaut, Zadina – Poulíček.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Urbanec, Výtisk, D. Krenželok – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Tybor, O. Roman, Kurovský – D. Květoň, Hudeček, Szturc – Tomi, Illéš, E. Němec.

Rozhodčí: Čech, Hribik – Barvíř, Blümel.
Vítkovice si nemohou být ničím jisté. „Jdeme na nevyzpytatelného soupeře,“ ví trenér Trnka

Tabulkové umístění je jedna věc, kvalita a schopnost vzchopit se a předvádět výkony neodpovídající nepříznivému umístění věc druhá. Dynamo je schopné prohrát s posledním týmem tabulky, ale zároveň je schopné porazit třeba rozjetou Kometu. Co od takového týmu čekat? Nikdo neví. Výhodná pozice pro Dynamo, nevýhodná pro soupeře.

„Pardubice jsou nebezpečný a hodně houževnatý soupeř, což v předešlých zápasech několikrát dokázali. Bude to hodně těžké, což víme a naším cílem je se na utkání důkladně připravit a v zápase odevzdat takový výkon, abychom mohli být spokojení,“ nechal se slyšet trenér Vítkovic Pavel Trnka.
Dynamo, je pravý čas na budíček!

Pardubické Dynamo se od začátku sezóny trápí, nemůže se dostat na správnou vlnu, jednoduše tomu pořád něco chybí. Došlo k několika významným změnám v kádru, mezi trenéry i ve vedení. Nyní se dokonce objevují informace, že změna majitele pardubického klubu je takřka na spadnutí.

Bez ohledu na to, kdo bude nebo nebude majitelem pardubického klubu, by si měli hráči a trenéři uvědomit, že nyní je správný čas udeřit. Dynamu se povedlo po těsně prohraném domácím derby urvat tři zápasy v řadě, pak ale přišla naprosto zbytečná prohra s Mladou Boleslaví a poté pardubickým hokejistům srazily hřebínek poslední Karlovy Vary.

Nicméně ztráta není taková. Chvost tabulky je velice nevyzpytatelný a v této části sezóny už lze mluvit o tom, že rozhodovat může každý jediný bod. Na desátou Plzeň Dynamo ztrácí pouze 6 bodů, stačí znovu nějaká vítězná šňůra a pardubický tým může být úplně jinde. Jenže mnohem jednodušší je spadnout do mizérie, pokud by k tomu došlo, pardubickým hokejistům se bude hodně špatně dýchat, protože poslední Karlovy Vary jsou horší pouze o skóre. Nuže, teď se bude lámat chleba.
Dobrý sportovní večer, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním 24. kola hokejové Tipsport extraligy mezi týmy HC Dynamo Pardubice a HC Vítkovice Ridera.