Tipsport Extraliga - Základní část - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Jihlava - 22. prosince 2017   18:00

Pardubice
12:34' Tomášek (Mojžíš) • 24:08' Beran (Tomášek) • 58:46' Treille
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Jihlava
Jihlava
02:31' Hamill  (Rabbit) • 36:45' Stříteský  (Hamill, Čachotský)
Pardubice
Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Beran – Bojko, Dušek, Vondráček.
Bejček, Lacina – Jindra, Zíka
Tipsport arena
8 011 diváků
Jihlava
Vejmelka (Volden) – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Kajínek, Bryhnisveen, Šidlík, Ulrych – F. Seman, Čachotský, Hamill – Anděl, Žálčík, Skořepa – M. Hlinka, T. Kubalík, Zeman – Rys, R. Hubáček, Rabbit.

Pardubice - Jihlava: Po nedorozumění Jihlavských hráčů využil volného prostoru Treille, 3:2

Skóre se dnes již měnit nebude, utkání končí! Dlouho vyrovnanou bitvu rozsekl až v předposlední minutě Sacha Treille, když vymetl pravý horní růžek Vejmelkovy branky a poslal svůj tým do vedení 3:2. Jihlava ihned reagovala hrou bez brankáře, ale na vyrovnání to nestačilo. Tři body tak zůstávají v Pardubicích, odkud se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke. Veselé Vánoce!
59:43'
Kotouč už se klouzal do odkryté branky, ale neměl potřebnou rychlost a hostující obránci jej zastavili.
59:11'
Jihlava to zkouší bez brankáře.
58:46'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Na druhé straně si kotoč vybojoval SACHA TREILLE, najel si před Vejmelkou do dobré pozice a trefil se přesně do horního růžku, čímž možná rozhoduje celé utkání v jeho samém závěru! Bez asistence.
58:34'
Čachotský vyrážel do útoku, ale rozhodčí píská ofsajd.
58:01'
Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:39'
56:18'
Další střelu domácích kryje Karel Vejmelka a hra je přerušena.
55:57'
Jihlava je ve čtyřech a vyhazuje kotouč.
55:35'
Trenérský štáb Dynama si vyžádal oddechový čas.
55:35'
Dynamo kombinuje v útočné třetině. Vejmelka v tuto chvíli drží kotouč v lapačce.
54:46'
Hned po vhazování z první pálil Sýkora, ale trefil pouze obránce před sebou.
54:39'
Jihlava jde do tří a je tu pro Dynamo velice zajímavá příležitost! Tentokráte dvě minuty za podražení inkasuje Tomáš Čachotský.
54:17'
Od modré střílel Cardwell, Jihlava následně vyhazuje kotouč ven ze třetiny.
53:57'
Dynamo bude hrát přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Radek Hubáček.
53:41'
Zachary Hamill byl v dobré pozici a vyslal na Kacetla svižnou střelu zápěstím, domácí gólman ji ale vyrazil.
53:07'
Další ofsajd domácích.
52:38'
Domácí trenéři přesunuli Vondráčka do první lajny k Maroszovi a pardubický útočník vyrážel dopředu, byl ale příliš rychlý a je z toho ofsajd.
51:46'
Z mezikruží nadvakrát pálil David Tomášek, ale ani jeden pokus nedošel do Vejmelkova brankoviště.
50:51'
Na druhé straně to od modré čáry zkoušel zase Marek Trončinský, kotouč se ale od Vejmelkovy masky odrazil jihlavskému brankáři do lapačky.
50:36'
Na modré čáře napřáhl David Kajínek, ale netrefil branku.
49:17'
Před pardubickou brankou nebezpečně dorážel Jiří Rys, ale Kacetl jeho pokus zastavil.
48:32'
Ve středním pásmu vybojoval kotouč domácí Tomáš Vondráček a už vyrážel dopředu, nakonec byl ale zastaven jihlavským obráncem.
46:58'
Dopředu navíc vyrazili Filip Seman a Jakub Suchánek, střelu druhého jmenovaného vyrazil Ondřej Kacetl.
46:31'
Dynamo ze všech sil bojuje v útočném pásmu, ale hostující obrana odolává.
46:08'
Na pravé straně se v útočném pásmu Dynama dostal ke střele Petr Sýkora a chvíli po něm to zkoušel od modré také Petr Čáslava. První střelu Vejmelka vyrazil, druhá skončila v ochranné síti.
44:39'
Na druhé straně před Kacetlem operoval Zachary Hamill a už to vypadalo, že překonal domácího brankáře, rozhodčí ale rozpažil!
44:10'
Dynamo se poměrně dlouho drželo v útočném pásmu, ale na gól to alespoň prozatím nestačí.
42:31'
Ofsajd Dukly Jihlava.
41:55'
Nahození domácích ze středního pásma znamená zakázané uvolnění.
41:38'
Ján Sýkora viděl ve středním pásmu volný kotouč, šlápl do kroku a vyrazil na Vejmelku. S jeho střelou i následnou dorážkou Berana si ale jihlavský gólman poradil.
40:23'
Po vhazování od modré čáry střílel Erik de la Rose, ale Kacetl si jeho pokus pohlídal.
40:15'
Hned na úvod třetí třetiny tu máme zakázané uvolnění Dynama.
40:01'
Končící druhá třetina měla odlišný průběh od té první. Do vedení šlo Dynamo, když se ve dvacáté páte minutě bekhendem prosadil Matěj Beran po obkroužení branky a na 2:2 vyrovnával ve třicáté sedmé minutě přesně mířenou střelou Matěj Stříteský. Jihlava v závěru třetiny měla navrch, ale do vedení se dostat nedokázala. Třetí třetina začne zhruba v 19:52.
40:00'
39:23'
Rhett Holland se snažil dostat ke střele v prostoru mězi kruhy, měl ale kotouč příliš daleko a tak jej k Vejmelkovi bekhendem pouze přistrčil.
38:55'
Dynamo se ale nakonec přece jen uvolnilo do středního pásma a nakonec je z toho zakázané uvolnění hostů.
38:29'
Jihlava výrazně přidala na tempu a drží svého soupeře pod zámkem v obranné třetině.
36:45'
Dukla právě vstřelila branku!
Na další šanci hostů už byl ale domácí brankář krátký. U levé tyče stál dobře postavený MATĚJ STŘÍTESKÝ, který také dostal přihrávku a nebylo pro něj těžké trefil volný prostor domácí klece! Asistence: Zachary Hamill a Tomáš Čachotský.
36:16'
Další obrovská šance hostů! Jakub Suchánek udělal tři rychlé kroky od mantinelu a dostal se až před Kacetla. S prvním pokusem neuspěl, ale poté měl před sebou možnost dorážky a poloodrkytou branku, Kacetl ale jeho pokus zastavil!
35:07'
K samostatnému úniku měl našlápnuto Lukáš Anděl, ale naštěstí pro domácí jej včas zastavil rychle se vracející obránce.
34:42'
Na druhé straně rozhodčí píská Jihlavě ofsajd.
34:24'
Ke střele se dostal rozjetý Poulíček, ale Vejmelka jeho pokus vyrazil.
33:56'
Zakázané uvolnění Dukly Jihlava.
33:03'
David Tomášek se podél mantinelu svižně protáhl až před Vejmelku, ale se svým zakončením neuspěl. Neujala se ani dorážka jednoho z jeho spoluhráčů.
32:17'
Bojko operoval před Vejmelkou a bývalý brankář Pardubic raději přikryl kotouč lapačkou a přerušil hru.
31:44'
31:19'
Příklepem to zkoušel také Sacha Treille, ale trefil pouze bránícího hráče a kotouč se odrazil do bezpečí.
30:57'
Po Hrabalově přihrávce pálil Petr Čáslava, ale kotouč byl sražen mimo.
30:17'
Dynamu se v přesilovce vůbec nedaří usadit se před Vejmelkou.
30:06'
V oslabení se do zakončení dostal jihlavský kapitán Tomáš Čachotský, ale jeho pokus netrefil branku.
29:44'
Přesilovku si vyzkouší také domácí Dynamo. Dvě minuty za držení si odpyká David Kajínek.
28:43'
Jihlava se nadále drží v útočném pásmu ale hned dvě střely byly tečovány do ochranné sítě.
28:06'
27:09'
Jihlava je ale ihned zpět v útočném pásmu. Kacetl betonem vyřešil dvě střely od modré čáry, třetí byla tečována mimo.
26:43'
Na výlet se vydal Jacob Cardwell a našetřil pro domácí pár cenných vteřinek za Vejmelkovou brankou.
26:17'
Dynamo vyhazuje kotouč do středního pásma.
26:06'
Jihlava si zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty za hákování odjíždí na trestnou lavici Petr Čáslava.
25:42'
Teď se pro změnu krásným zákrokem lapačkou blýskl Ondřej Kacetl, když se k volnému kotouči dostal v útočném pásmu Matěj Stříteský a střelou bez přípravy nechal vyniknout domácího brankáře.
25:13'
Další přečíslení domácích. Jacob Cardwell pálil z mezikruží, ale Vejmelka si kotouč pohlídal.
24:08'
Tlak Dynama ale přece jen vyústil ve vedoucí branku! MATĚJ BERAN napravil své předchozí zaváhání, když si vybruslil zpoza branky a bekhendem procpal kotouč za Vejmelku. Asistence: David Tomášek.
23:58'
V další obrovské šanci pohořel Matěj Beran, když mu Patrik Poulíček poslal přihrávku před úplně prázdnou branku, ale domácí útočník nedokázal zakončit.
23:12'
Petr Sýkora byl úplně sám před Vejmelkou a dostal exkluzivní přihrávku, trefil však pouze brankářův beton!
22:36'
Vondráček čekal na útočné modré na dlouhou přihrávku, která by jej poslala do brejku, ale nezpracoval kotouč.
21:50'
Jordann Perret byl v další šanci, když drze projel podél mantinelu a nakonec se procpal až před Vejmelku, zakončit ale nedokázal.
21:15'
Na druhé straně hřiště je to ofsajd Jihlavy.
20:56'
Ihned po vhazování se Dynamo tlačí dopředu, Perret se snažil dorážet střílenou přihrávku, ale neuspěl.
20:32'
Branka neplatí, rozhodčí ji po poradě s videem neuznal!
20:32'
Po svižné akci hned v úvodu třetiny se Jihlava raduje z gólu! Střela ovšem byla tak prudká, že se kotouč ihned odrazil od tyče ven z brány a rozhodčí tak odjíždí zkoumat videozáznam!
20:01'
První třetina končí. Jako první dnes šla do vedení Jihlava, když po třiadvaceti vteřinách Zachary Hamill využil přesilovku. Dynamo ale poté zabralo a ve svém prvním zápase po vyléčení zranění se prosadil David Tomášek, když ve třinácté minutě šikovně tečoval střelu Mojžíše a vyrovnal tak na aktuálních 1:1. Druhá třetina začne zhruba v 18:53.
20:00'
19:20'
Dopředu se sanžil dostat Zach Hamill, ale byl zastaven těsně před přechodem do útočného pásma.
18:30'
18:13'
Další střelu Dynama od modré Vejmelka zastavil svým betonem a Jihlava následně vyhodila kotouč ven ze třetiny.
17:44'
Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.
17:25'
Po dobré kombinaci domácích pálil z první Jacob Cardwell, Vejmelka ale jeho pokus zkrotil.
16:51'
Petr Sýkora nezpracoval dlouhou přihrávku napříč útočným pásmem a kotouč se od něj odrazil až na jihlavskou střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:30'
Dynamo si zahraje další přesilovku, na trestnou lavici totiž odjíždí jihlavský David Kajínek na dvě minuty za držení protihráče.
16:24'
Patrik Poulíček se dobře uvolnil v útočném pásmu a poslal do šance Jána Sýkoru, který trefil Vejmelku přímo do masky!
15:04'
Vhazování získali domácí a Rostislav Marosz ihned vyrazil dopředu. Projel takřka celé hřiště a dostal se až ke střele. Kotouč ale spíše na Vejmelku nahodil a jihlavský gólman tak s tímto pokusem neměl problém.
14:41'
Teď je tu ovšem zakázané uvolnění domácích a vhazovat se bude před Kacetlem.
14:13'
Jihlava se snaží proklouznout do útočného pásma, ale Dynamo si na obranné modré počíná dobře.
12:34'
Nakonec je ale přece jen vyrovnáno! DAVID TOMÁŠEK vyléčil své nepřijemné zranění a ihned v prvním utkání se prosazuje, když před Vejmelkou šikovně tečoval střelu Mojžíše. Asistence: Tomáš Mojžíš.
12:01'
Perret posílal od mantinelu bekhendovou přihrávku před branku Beranovi, ten si kotouč chtěl zpracovat, ale odskočil mu do rohu a zde o něj přišel.
11:26'
Dynamo drželo útočné pásmo, ale po souboji u mantinelu musí Marek Trončinský spěchat za pukem zpět ke Kacetlovi.
10:15'
Od modré čáry posílal kotouč na teč Josef Hrabal a Vejmelka skákavý kus černé gumy zastavil na poslední chvíli!
10:06'
Zakázané uvolnění Jihlavy.
09:48'
Od modré čáry pálil jihlavský Petr Ulrych, ale branku netrefil.
07:56'
Jihlava hraje v plném počtu.
07:47'
Až teď Ján Sýkora posílal přihrávku přímo před branku volnému Beranovi, ale ten z první netrefil kotouč!
07:31'
Dynamu se vůbec nedaří usadit se v útočném pásmu.
06:55'
Jihlava se ale zatím brání dobře a vyhazuje kotouč.
05:56'
Oba hráči ovšem putují na trestnou lavici. Nicolai Bryhnisveen na dvě minuty + dvě minuty za hrubost, Treille inkasuje dvě minuty jen jednou. Máme tu tedy přesilovku pro Dynamo.
05:56'
V rohu hřiště za Vejmelkou byl nepříjemně atakován Sacha Treille a ihned se začal bránit. Svého soupeře zpacifikoval hodně rychle a poslal jel k ledu.
05:17'
Dynamo pouze vyhodilo kotouč ke Karlu Vejmelkovi a Jihlava ta může zahájit další útočnou akci.
04:39'
Od modré pálil David Kajínek, ale jeho pokus byl tečován mimo tři tyče.
04:03'
Jihlava využívá svého vedení a nadále drží svého soupeře pod tlakem kombinací v útočném pásmu.
03:28'
Další pokus Jihlavy má Ondřej Kacetl pod kontrolou.
02:31'
A hostující hokejisté tuto nabídku bleskurychle využívají! Wacey Rabbit poslal kotouč ROBERTU HAMILLOVI, a ten po pěkné svižné kombinaci překonal Ondřeje Kacetla, čímž posílá svůj tým do vedení! Asistence: Wacey Rabbit.
02:08'
V útočném pásmu operovala také jihlavská Dukla a došla si pro faul. Dvě minuty za vysokou hůl inkasuje Tomáš Vondráček a posílá svůj tým do čtyř.
01:37'
Patrik Poulíček šikovně projel střední pásmo a dostal se až do zakončení. Jeho střela byla ovšem tečována a kotouč vylétl mimo mantinely.
01:18'
Dynamo kombinovalo v útočném pásmu, ale hra je přerušena pro přihrávku rukou,
00:52'
Perret posílal dopředu Tomáška, ten ale ve středním pásmu na kotouč nedosáhl a dostala se k němu Jihlava, která následně vyhodila na zakázané uvolnění.
00:01'
Ještě než začne dnešní utkání, obdrží obránce Dynama Petr Čáslava na památku dres s číslem 600. Toto číslo značí počet odehraných zápasů domácího matadora v nejvyšší soutěži.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava (A), Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – Rolinek (C), Marosz, P. Sýkora (A) – Treille, Tomášek, Perret – Beran, Poulíček, J. Sýkora – Vondráček, Dušek, Bojko.

HC Dukla Jihlava: Vejmelka (Volden) – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Šidlík, Bryhnisveen, Ulrych – Hamill, Čachotský (C), F. Seman (A) – Skořepa (A), Žálčík, Anděl – Zeman, T. Kubalík, M. Hlinka – R. Hubáček, Rys, Rabbit.

Rozhodčí: Bejček, Lacina – Jindra, Zíka.
Vzájemné zápasy

V letošním ročníku v obou vzájemných partiích zvítězilo Dynamo. Poprvé na sebe oba týmy narazily v šestém kole v Pardubicích, kde domácí zvládli přestřelku a brali tři body za vítězství 7:5. Podruhé Východočeši vybojovali dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Dukly.
HC Dynamo Pardubice

V našlapaných spodních patrech tabulky Dynamo s aktuálním ziskem třiceti devíti bodů drží poslední postupovou příčku do předkola play off. Poslední dvě utkání ovšem Východočeši prohráli. Před pauzou ztratili takřka vyhraný zápas v Mladé Boleslavi, když šest vteřin před koncem na 2:2 vyrovnával Kotvan a v prodloužení obrat dokonal Lenc. V úterý potom Dynamo prohrálo ve Vítkovicích 0:2. Svůj první zápas v novém dresu po půl roce sehrál Josef Hrabal. "Byl to z mé strany hodně opatrný zápas, své výkony chci stupňovat," měl jasno po utkání.
HC Dukla Jihlava

Nováček z Vysočiny se krčí na posledním místě extraligové tabulky. Jihlavští hokejisté sice před nedávnem získali cenné dva body proti Třinci, který porazili 1:0 v prodloužení, v posledním zápase před pauzou ovšem nestačili na trápící se Chomutov a za kratší konec tahali i v prvním utkání po repre pauze, když doma prohráli 1:2 se Zlínem. Celkem má Jihlava na kontě dvaatřicet bodů a ztrácí čtyři body na předposlední Litvínov.
Reprezentační přestávka je u konce a Tipsport extraliga opět pomalu roztáčí turbíny. V dnešním online přenosu se budeme věnovat 32. kolu, konkrétně potom zápasu mezi domácím Dynamem Pardubice a Duklou Jihlava. Začínáme v 18:00!