S tímto se s Vámi loučím a u příštích zápasů napočtenou! Přeji hezký večer.
Dnešní utkání sledovalo 1740 diváků.
Boleslavští slaví a Kladno si v baráži připisuje další prohru. Utkání bylo poměrně vyrovnané, ale nakonec si tři body ze zimního stadionu berou hosté. Dnešní zápas rozhodl definitivně o tom, že příští sezónu si Rytíři Kladno zahrají první ligu.
60:00
59:39
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté si berou své dvoubrankové vedení. Musil přihrál na volného MILANA MIKULÍKA, který střelou do prázdné branky potvrzuje výhru Mladé Boleslavi. Asistence: Pavel Musil.
59:19
Rytíři se nemohou dostat ze středního pásma.
58:45
Kladno v šesti. Cikánek na střídačce.
58:32
První formace domácích na ledě. Patera nahazuje kotouč před hostujícího brankáře.
58:24
Boleslavští už jen nahazují puky a střílí z každé pozice. Cikánek se snaží vždy rozehrát, ale teď se mu to nepovedlo. Čas běží velice rychle. Vyrovná Kladno?
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:19
Eberle a Machač se pokouší dostat kotouč do útočného pásma, ale zatím neúspěšně.
56:39
Rytíři musí nyní otevřít hru a vše přesunout do útoku.
56:06
55:22
Kuchler se dlouho rozmýšlel zda přihrát na volného Daleckého, ale nakonec vystřelil. Jeho střela letěla několik centimetrů vedle branky.
54:32
Kladno se brání skvěle. Boleslav drží puk za vlastní branou a přesilovou hru bere spíše jako odpočinek.
54:06
Komerční přestávka.
54:06
Růžička (KLA) dostává dvě minuty za držení. Boleslav může přesilovku využít jako šetření času. Uvidíme...
53:39
Boleslav má kotouč ve své moci a dá se říct, že už se pokouší jen zdržovat.
52:49
Hořava se pokoušel překonat hostujícího brankáře z ostrého úhlu, ale jeho střela brankovou čáru nepřešla.
52:09
Kladno drží puk za vlastní brankou a pokouší se rozjet útočnou akci.
51:31
Boleslav nahodila kotouč do útočného pásma a Cikánek puk raději podržel před dorážejícím Brošem.
51:02
Patera vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, a ten pozorný moc nebyl. Puk mu propadl a k dorážce se dostal Tenkrát, který ale ani na dvakrát nedokázal Valenta překonat.
50:27
Eberle se hnal dopředu, ale jeho střela byla zblokovaná do ochranné sítě.
49:18
Boleslav si bere své vedení zpět. MICHAL BROŠ rozjel po pravé straně přesnou střelou zavěsil pod horní růžek. Dobré by bylo podotknout, že Broš si v dnešním utkání vstřelil tři branky, tedy hattrick. Bez asistence.
48:47
Rytíři se stále nemohou dostat přes modrou čáru. Boleslav toto oslabení zvládá perfektně.
47:49
Kladnu se zatím přesilová hra příliš nedaří. Boleslav vyhazuje až k Cikánkovi.
47:03
Broš (MBL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
46:55
Procházka bojuje v útočném pásmu, ale zatím neúspěšně.
46:14
Rozhodčí si nakonec zatelefonovat nejde. Já tedy jako nestranný komentátor si myslím, že rozhodčí nyní okradli Kladno o branku.
46:14
Šilhavý se dostal do samostatného úniku. Jeho střela letěla do tyčky, a poté se branka posunula. Byl to gól nebo ne?
44:55
Boleslav je nyní při chuti a operuje s pukem před domácím brankářem.
43:57
Tak tohle bude ještě drama! Náhodný gól, je ale taky gól. MARTIN LÁTAL objel branku a poté střelou z ostrého úhlu prostřelil Cikánka, který nechápe kudy puk prošel. Asistence: Jan Starý, Boris Žabka.
43:25
Zagrapan nahodil puk z a branku, kde u mantinelu bojoval Šilhavý, ale puk nevybojoval.
42:59
Strnad bojuje za hostující brankou, ale puk nevybojoval, a tak se puku ujímají hosté.
41:10
Kladno právě vstřelilo branku!
Perfektní práce Kladna! Rytíři otáčejí průběh utkání na svoji stranu. Eberle nahrál před branku, kde byl volný MICHAL DRAGOUN, a ten střelou pod horní tyč překonává hostujícího brankáře. Asistence: Jan Eberle a David Růžička.
40:49
Růžička rozjíždí útočnou akci Kladna.
40:19
Hosté vyhráli vhazování a ihned zakládají útočnou akci.
40:01
Co k této třetině dodat! Vyrovnaná, rychlá a pohledná hra, kterou předváděli jak Rytíři, tak Boleslav. Nejprve se hosté ujali vedení 0:2, ale poté přišla vlna z Kladna, která pokazila hostujícímu brankáři čisté konto. Nejprve se trefil šťastnou tečí Šilhavý, a poté to byl Tenkrát. Stav po druhé třetině: 2-2.
Další třetina začne přibližně v 19:45.
40:00
39:51
39:33
Jarůšek měl na hokejce gól, ale Cikánek předvedl perfektní zákrok a udržel tak vyrovnané skóre.
39:01
Probíhá poslední minuty druhé třetiny.
38:51
Kladno se brání velice úspěšně. Boleslav se zatím nemlže v útočném pásmu usadit.
38:16
Výborný kombinuje v útočném pásmu, ale nakonec jeho střela končí v moci Cikánka.
37:51
Procházka (KLA) dostává dvě minuty za napadení.
37:26
Kde se tu, tu se tu, vzala vyrovnávací branka! Patera vyhrál vhazování a poslal puk na Hořavu, který to ještě vylepšil a poslal kotouč na PETRA TENKRÁTA, který prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Miloslav Hořava a Pavel Patera.
37:30
Patera vyhrál vhazování a puku se ujal Hořava, který se pokouší něco vymyslet.
36:54
Druhá formace domácích se nyní snaží rozjet útočnou akci Nakonec to byl Patrik Machač, který měl na hokejce bekhendovou střelu, ale ta letěla mimo branku.
36:15
Kladno se přeci jen prosazuje. Bílek přihrál na modrou, kde byl připraven Kaberle, a ten tvrdou ranou prostřelil vše co mu stálo v cestě. Nakonec to byl ale VOJTĚCH ŠILHAVÝ, který tečoval puk za záda hostujícího brankáře. Asistence: Tomáš Kaberle a Vítězslav Bílek.
35:20
Strnad a Kuchler nyní bezmocně bojují o kotouč ve středním pásmu. Hosté se pokoušejí o založení akce, ale přechod přes modrou se jim nedaří.
34:51
Procházka dokázal prokličkovat až do útočného pásma, ale vystřelil už nedokázal neboť se ocitl v postavení mimo hru.
34:27
Machač vybojoval kotouč za hostující brankou a nyní se drží Kladno v útočném pásmu.
33:54
Patera zavezl puk do útočného pásma a nakonec i vystřelil, ale Valent zatím dnes nepřekonatelný.
33:09
Kaberle nyní kombinuje s Majeským za vlastní brankou. Kladnu se nedaří vůbec rozehrát.
32:31
Šilhavý mohl nahrát před branku, kde byl Zagrapan. Ale mladý junior zvolil raději střelu, která letěla mimo.
32:06
Další střela na domácího brankáře. Cikánek byl ale úspěšný a puk ukryl do své lapačky. Následuje komerční přestávka.
30:30
A Boleslav jde do dvoubrankové vedení. Pojkar se dostal k puku a od modré nahrál na zcela volného MICHALA BROŠE, který z levého kruhu střelou z první prostřelil Cikánka. Asistence: David Pojkar, Tomáš Klimenta.
29:49
Hosté se nyní usadili v útočném pásmu.
29:24
Boleslav vyhrála vhazování a k puku se dostal Toman, který bez rozmyšlení vystřelil. Domácí brankář střelu chytil a připsal si na své konto úspěšný zákrok.
29:17
Procházka to myslel dobře, ale nakonec jeho přihrávku nikdo netečoval a puk skončil na zakázaném uvolnění.
28:12
Majeský nerozehrál vůbec dobře! Na slepo přihrál na zcela volné Musila, který se dostal až před Cikánka, ale zakončit už nedokázal.
27:32
Střela od modré, kterou vyslal Ovčačík byla zblokovaná. Nakonec se puk odrazil na Cikánka, který kotouč raději podržel.
27:13
25:59
A máme tady úvodní branku utkání! Boleslav nakonec využívá dvojnásobnou přesilovou hru a dostává se tak do vedení 0:1. Musil nahrával z levého kruhu za branku, odkud se puk odrazil na Výborného, a ten přesnou přihrávkou našel MICHALA BROŠE, který z mezikruží prostřelil Cikánka. Asistence: David Výborný, Pavel Musil.
25:41
Eberle až na podruhé vyhazuje a Kladno může v klidu vystřídat.
25:13
Miloslav Hořava (KLA) dostává dvě minuty za podražení. Hosté mají dnes již druhou přesilovku pět na tři.
24:59
Boleslavští si s Kladnem je hrají a kombinují. Další vyloučení.
24:26
Růžička (KLA) neudržel už své nervy a za to je taky potrestán. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
24:02
Když už se Kladno usadilo v útočném pásmu, tak se zase nedomluvili hosté. Výborný vyhodil puk na zakázané uvolnění.
23:27
Rytířům se vůbec nedaří rozehrát. Patera zkoušel dlouhý pas na Tenkráta, ale ten puk nezachytil a je z toho zakázané uvolnění.
23:20
Rozhodčí hru přerušuje, protože Hořava odehrál puk vysokou holí. Vhazovat se bude před Cikánkem.
23:15
Patera vyhrál vhazování v útočném pásmu a Kladno začíná kombinovat.
22:59
Růžička nahrával do středního pásma na Bílka, ale ten kotouč jen nahazuje.
22:24
Čtvrtá formace domácích nyní operuje s pukem v útočném pásmu.
21:49
Kladeňáci si nyní neporozuměli na modré čáře a je z toho postavení mimo hru.
21:31
Machač opět kombinoval s Daleckým a nakonec to byl Dalecký, který vystřelil, ale hostující brankář střelu likviduje.
20:42
Výborný vystřelil od levé tyčky a Cikánka sice prostřelil, ale puk se zastavil na brankové čáře.
20:22
Boleslav se ihned usazuje v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
20:01
První třetina je za námi a výsledková tabule nám ukazuje zatím nerozhodný stav 0:0. Hra začala opatrně a hrálo se nahoru a dolů. V polovině utkání začali Rytíři útočit, a dokonce si vytvořili i několik slibných šancí, ale ani jednu nedokázali využít. Boleslav nehraje vůbec špatně a šance si také vytváří. Nyní měla přesilovou hru pět na tři, ale využít ji nedokázala. Mladá Boleslav bude mít ve druhé třetině ještě několik vteřin početní výhodu, tak uvidíme zda ji využije.
Další třetina začne přibližně v 18:47.
20:00
19:41
Kladno se brání zatím dobře. Nyní to byl Hořava, který dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry.
19:19
Toman to zkusil od modré, ale Cikánek vyrazil puk za branku. Poté se k odraženému kotouč i dostal Látal, ale ani ten nedokázal domácího brankáře překonat.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:51
Tak to je nemilé pro Kladno! Procházka dostává dvě minuty za vysokou hůl a Rytíři jdou do tří. Využije toho Boleslav?
18:15
Kladno se zatím brání skvěle a teď to byl Patera, který dokázal vyhodit kotouč až k hostujícímu brankáři.
18:01
Až teď se přerušilo. Strnad (KLA) dostává dvě minuty za držení. Dnešní druhá přesilová hra pro Boleslav.
17:16
Hosté se drží v útočném pásmu a nyní mají výhodu. Samá kombinace, ale nikde žádná střela.
16:59
16:28
Přesilová hra v podání Machač, Eberle, Dalecký. Tento útok má nyní velký tlak, ale Valent zatím všechny střely likviduje.
15:16
Kladno se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje.
14:59
Tak nakonec z toho trestné střílení nebude, ale máme tady dvouminutový trest. Pojkar (MBL) dostává dvě minuty za sekání.
15:05
Machač dostal krásnou přihrávku a poté se řítil sám na Valentu, ale nemohl zakončovat, protože byl faulován.
14:36
Již před malou chvílí zmiňovaný Hořava se pokusil překvapit Valentu, ale ten byl připravený a jeho pokus zlikvidoval.
14:14
Patera to zkoušel na Tenkráta, ale jeho přihrávku vystihl Kubica, který mohl založit útočnou akci, ale puk mu sebral Hořava.
13:27
Majeský nezachytil puk , a tak musí hráči z Kladna opustit útočné pásmu. Nyní se k puku dostali zase hosté, kteří se ženou dopředu.
12:35
Boleslavský bek si nyní krásně obehrál Strnada, ale k ničemu mu to nebylo, protože o chvilku později se kotouče ujali domácí.
11:56
Hosté jsou velice aktivní a drží se v útočném pásmu, ale nakonec se k puku dostal Machač a kotouč ihned vyhodil do středního pásma.
11:29
Rozehrávka Kaberleho na Pateru nebyla příliš přesná a nakonec je z toho zakázané uvolnění. Vhazování po levici Cikánka.
10:58
Šilhavý už neměl dostatek sil, a tak kotouč ze středního pásma pouze nahodil a šel střídat. Na ledovou plochu naskakuje Patera a spol.
10:15
Na ledě se objevuje čím dál tím víc čtvrtá formace Kladna. Nyní s pukem v útočném pásmu operuje Bílek se Zagrapanem.
09:27
Bohunický rozehrával za vlastní branku, kde byl Žabka. Nyní Boleslav střídá a na led naskakuje první formace.
08:49
Pojkar dostal přihrávku na modrou odkud vyslal tvrdou střelu, ale jeho střela byla zblokovaná mimo branku.
08:27
Výborný se dostal ke střele z pravého kruhu, ale i Cikánek si připsal úspěšný zákrok.
07:36
Nyní i Kladno mělo větší šanci, konkrétně Patera s Hořavou, kteří se ocitl sami před hostujícím brankářem, ale zakončení vychytal opět skvělý Valenta.
07:00
Zagrapan vybojoval kotouč ve středním pásmu a posla do krásné šance Bílka, který vystřelil z mezikruží, ale Valent střelu chytil a připsal si tak úspěšný zákrok.
06:33
A máme tady komerční přestávku.
06:28
Bílek nevybojoval kotouč ve středním pásmu, a tak Bohunický nadále pokračoval ve své akci, kterou zakončil střelou, ale Cikánek byl pozorný a puk ukryl do své lapačky.
06:04
05:28
Až teď se domácí dostali k vyhození. Nakonec to byl Hořava, který vyhodil puk do středního pásma.
04:32
Hosté začínají útočnou akci od vlastní branky. Musil nabízel přihrávku před branku, ale Bohunický nedokázal trefit kotouč, a tak jsou u puku domácí.
04:04
A máme tady první vyloučení, a to na straně Kladna. Patrik Machač dostává dvě minuty za podražení. Šance pro Boleslav.
03:58
Tenkrát ještě před modrou zabrzdil a předával puk na Hořavu, ale ten byl příliš rychlý a ocitl se v ofsajdu.
03:14
Vidíme hru nahoru a dolů. Teď jeden z hostujících nahodil kotouč na Cikánka, ale ten byl pozorný a kotouč ukryl do své lapačky.
02:46
Dragoun kombinuje s Procházkou za vlastní brankou, ale rozehrávka Kladna nebyla příliš úspěšná, a tak jsou u puku opět hosté.
02:05
Musil získal puk ve středním pásmu a ihned ho zavezl před Cikánka, kde nyní vládne Boleslavský tlak.
01:24
Machač ve spolupráci s Daleckým zavezli kotouč do útočného pásma. Nakonec to byl Eberle, který vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře.
00:36
Miloslav Hořava se pokoušel nahrávat před branku Valenta, ale tam nikdo ze spoluhráčů nebyl, a tak se puku ujímají hosté.
00:17
Úvodní vhazování vyhráli domácí, kteří se nyní snaží založit útočnou akci.
00:01
Hráči obou týmu jsou již na ledové ploše. Nyní následoval klasický pozdrav a kapitáni obou mužstev si již podávají své pravice. Utkání za malou chvíli započne.
Zimní stadion na Kladně je připraven. Na ledové ploše již krouží čtveřice rozhodčích a za malý moment na led budou naskakovat i hráči.

Rytíři Kladno: Cikánek (Chábera) – Kaberle, Majeský, P.Hořava, Kolařík, Růžička, Procházka – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Eberle, Machač, Dalecký – Kuchler, Dragoun, Strnad – Bílek, Zagrapan, Šilhavý

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Pojkar, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický – Mikulík, Výborný, Pabiška – Lenc, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Jarůšek, Vrbata, Kubica – Podsedníček

Rozhodčí: Mikula, Souček – Blüml, Ondráček.
Druhý středočeský celek, Mladá Boleslav, bojuje o extraligu. V barážové tabulce se o první místo dělí s Olomoucí a v případě dnešní výhry bude Boleslav jistě extraligová a to samé by platilo také o Hanácích (v případě výhry nad Chomutovem). Dnešní duel tedy definitivně může rozhodnout o celém vývoji prolínací soutěže.
Kladno si svůj osud definitivně zpečetilo v Olomouci. Tam sice vedlo v 5. minutě 3:0 (Kuchler, Machač, Hořava), ale nakonec selhalo a prohrálo 3:5. Středočeši už tak více přemýšlí o tom, jak poskládají kádr na další sezonu. "Poslední zápasy ale nesmíme vypustit, už jen kvůli fanouškům," řekl zklamaný kapitán Patera pro klubový web.
Tajenka Kladna byla vyluštěna. Znělo v ní, že Rytíři sestoupili do první ligy. Přesně opačný úděl nejspíš čeká Mladou Boleslav. V případě vítězství si hosté zajistí extraligovou účast pro další ročník.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.