Na dnešní utkání přišlo do olomoucké plecharény poměrně málopočetné osazenstvo, ovšem i tak se dnes odehrál kvalitní hokej. Byl k vidění především jednoznačný výkon domácího celku, ale i perfektní zákroky hostujícího Bláhy. Třešnišku na dortu tomu dal domácí gólman Tomáš Vošvrda, který nastoupil do zápasu vůbec poprvé v baráži od začátku a hned vychytal čisté konto. Tedy velmi důležitý duel pro Hanáky zvládl domácí celek výborně a stále je ve hře o extraligu. Tímto se s vámi loučím a těším se na další setkání u on-line přenosu. Napočtenou.
60:00
59:48
Skrbek si ještě troufale povodil Roba ve vlastním pásmu. Toho mále využil jeden z Budějovických, který se puku ujal a vystřelil na Vošvrdu. Ten si čisté konto udržel a vyrazil touš pravým betonem.
59:30
Domácí fanoušci tuší jasnou výhru svého celku a poslední minutu hry tak doprovází mohutný aplaus.
58:54
Chvíli se hraje v obranném pásmu Olomouce, jenže kotouč na holích domácích Kohoutů. Těm se ale nedaří vyjet z pásma.
58:15
Skrbek pro jistotu z vlastního pásma vysoko vyhodil puk do středního pásma. Z toho zkusil vytěžit Pekr, který sprintoval za pukem. Po několika výměnách mezi hráči Mory došlo i k zakončení, se kterým měl budějovický gólman velký problém.
57:39
Oddechový čas pro domácí.
57:28
Zakázané uvolnění domácích.
57:28
Růžička vyslal k Vošvrdovi velmi razantní střelu, avšak ta ztroskotala u blokujícího Dlouhého.
56:43
Kucharczyk odevzdal ve středním pásmu kotopuč hostům, aby mohla jeho formace vystřídat. Motor se následně na malou chvíli usadil v třetině Hanáků.
55:47
Po dalším vydařeném zákroku brankáře hostů se bude vhazovat po jeho levici. Buly sice vyhrál Straka, jenže hra zůstává v pásmu hostů.
54:54
Na opačné straně kluziště nyní panuje další výrazný tlak Hanáků. Ovšem Bláha předvádí excelentní výkony, které drží Budějovice ve hře.
54:30
Už to vypadalo, že se Budějovice na nějaký čas usídlí v obranném pásmu Mory, jenže Zuzin přesně přečetl hru obránců hostů a dovezl puk až k Bláhovi.
53:38
Houdek velmi tvrdě a zárověň čistě odstavil umantinelu Kuchejdu o puk. Hra tedy opět v režii Olomouce.
52:52
Ti se nakonec osvobodili a bojují společně s domácími o puk vedle mantinelu. Hra se ale po odpískání jedním z arbitrů přerušuje.
52:28
Buly vyhrál Knotek a Mora opět uzavřela hosty v jejich pásmu.
52:09
Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu vedle střídačky hostů.
52:06
Ondruškova střela zblokována Trummerem. Hra pokračuje před bránou Bláhy.
51:11
Ale jak už je tomu v dnešním zápase známo, domácí se okamžitě puku chopili a přejeli zpět k Bláhovi.
51:03
Růžička nahodil zpoza vlastní brány pukpodél mantinelu a osvobodil tak své mužstvo z vlastního pásma.
50:10
Hra probíhá ve středním pásmu. Kotouče se ale rychle ujala Mora a snaží se dojet až k Bláhovi. prozatím neúspěšně.
49:00
Dnešní utkání sleduje 2682 diváků.
48:58
Nakonce se Jihočechům podařilo proniknout do pásma Hanáků, ovšem o malou chvíli později o puk přišli.
47:51
Vhazování ve středním pásmu vyhrál Straka a Budějovičtí mají puk na svých holích. Nedaříse jim ale přes bránící hokejisty Mory přejít k Vošvrdovi.
47:20
Komerční přestávka.
47:19
47:16
Kucharczyk ve středním pásmu ukořistil puk a a přihrál na Ondruška. Ten lehce nahodil až k Bláhovi, ovšem hostujícího gólmana moc neohrozil.
45:58
Kohoutům se navíc podařilo vytlačit hosty mimo jejich pásmo.
45:40
Budějovičtí dobře uzamkli domácí u jejich brány, jenže pass Muchy na Nouzu byl velmi nepřesný.
44:58
Knotek (OLO) vyloučen za hákování.
44:49
Ondrušek podržel kotouč za vlastní bránou a čeká na vystřídání hráčů. Následuje útok v podání třetí olomoucké lajny, ovšem neúspěšný.
44:18
42:57
Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci využívají přesilovou hru 5 na 3! Skrbek naservíroval přesnou přihrávku TOMÁŠI HOUDKOVI na modrou čáru. Olomouckému beku zbýval pořádný nápřah a zasadit nechytatelnou střelu do pravého růžku. To zvládl úspěšně! Asistence: Marek Laš, Radim Kucharczyk.
42:49
Další pokus Buce Bláha zneškodnil a hra se přerušuje.
42:24
Buc vylslal od modré velmi tvrdou střelu, která ovšem trefila pouze zadní mantinel. Hra pokračuje stále u branky Bláhy.
41:39
Ovšem nebude tam sám. Po krátké hře se opět dění na ledě přerušuje a na trestnou odjíždí Boháč (CEB).
41:39
Po velmi dlouhé době zde máme další vyloučení. Na trestnou lavici si odjel odpykat dvouminutový trest Kuchejda (CEB) za vysokou hůl.
41:22
Houdek zavezl puk k vlastní bráně a bude se snažit utvořit útok. Ten nakonec končí ve středním pásmu, když byl jeden z jeho spoluhráčů přitlačen k mantinelu soupeřem.
40:46
Ten byl po cvíli obrán a hra se přesunula na druhou stranu.
40:24
Na buly opět úspěšný Patera, jenže tentokrát se dopředu vrhá Skrbek.
40:01
Ve druhé třetině panovala téměř stejná atmosrféra. Stejně tomu bylo na ledě, kde se hrál vyrovnaný souboj, ve kterém zářil zejména hostující gólman Bláha. O nešťastný vstup do šaten hostů se postarali až v poslední minutě PAVEL SKRBEK a JAKUB MATAI. Další třetina začne přibližně v 19:40.
40:00
39:42
Budějovičtí budou mít odchod do šaten velmi smutný. O druhý gól zápasu se postaral PAVEL PATERA. Asistence: Jakub Matai, Ivan Majeský.
39:13
Pár minut před koncem první dvacetiminutovky zde máme první gól utkání, který vstřelil jeden z olomouckých hráčů. PAVEL SKRBEK dostal přímo naservírovaný pas na modrou čáru, odkud tvrdě vystřelil do davu hráčů v brankovišti. Puk nakonec přelétl ležícímu Bláhovi přes hlavu. Bez asistence.
39:00
Vhazování po pravici Bláhy vyhrál Straka, jenže puk opět na holích Olomouce.
38:37
Boháč od modré nahodil puk za bránu Vošvrdy, kde se ale kotouče ujal jeden z obránců Mory a hra se přesouvá k Bláhovi.
37:43
Houdek zavezl puk za vlastní bránou a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají. Po rozehře se ale puku ujímá Motor, a hra tak zůstáva v třetině domácích.
36:53
Knotek dostal krásnou přihrávku na modrou čáru od Ondruška. Poté se napřáhl a vylsal velmi razantní projektil na samotného Bláhu, ten ale se vší odvahou zachytil puk na svojí hruď.
36:12
Buc vozí puk za bránou Bláhy, jenže byl tvrdě odstaven Žovincem. Ten sice vyhodil puk do bezpečí, jenže byl odpískán icing. Vhazování po pravici hostujícího gólmana.
35:43
Kohouti ale stále potvrzují dominantu v dnešním zápase. Ondrušek mohl lehce dorazit kotouč z brankoviště za záda nic netušícího Bláhy, jenže nestrefil puk.
34:38
Zakázané uvolnění Hanáků.
34:32
Následně ale Herman s Řípou odvezli puk před Bláhu, kde se jej ale ujali obránci Motoru. Hra se tedy opět přesouvá na druhou stranu ledové plochy.
34:01
Rob vyhrál vhazování ve středním pásmu a jeho spoluhráči okamžitě míří k Vošvrdovi.
33:36
Kucharczyk zkusil z levého kruhu tvrdě vystřelit Blíáhu, jenže ten vytáhl opět úžasný zákrok hokejkou. Zdá se, že dnešní utkání ze strany hostů stojí především na výkonu jejich brankáře.
33:06
Hosté se dopustili icingu a vhazování po pravačce Bláhy vyhrála Olomouc.
32:46
Motor sice opět vyvezl puk až do středního pásma, jenže puk se hned ocitl na hokejkách Kohoutů.
31:49
Hra opět probíhá na holích Hanáků v pásmu Českých Buějovic. Bláha si ale připsal další úspěšný zákrok a pozastavuje hru.
31:35
Kuchejda se přetahoval u mantinelu o puk s Knotkem, jenže ani nepostřehl, že Knotek odehrál brulí kotouč za vlastní branku. Budějovický útočník ještě chvíli bojoval o "nepuk", poté se však rozkoukal.
30:30
Kohouti opět uzamkli Motor u jejich brány, ale je potřeba zmínit vynikající zákroky Bláhy.
29:49
Mora se okamžitě vrhla zpět do útoku, jenže byl odpískán velmi rozporuplný ofsajd.
29:15
Trummer se dostal po chybě hráčů Mory do brejku, jenže ještě před samotným Vošvrdou byl jedním z Kohoutů obrán o kotouč.
29:01
Zuzin si vodí puk za brankou Budějovic. Přihrál na zcela volného Dlouhého, jenž se pohyboval v mezikruží, ale jeho střela skončila pouze v lapačce hostujícího brankáře.
28:17
Majeský velmi špatně odehrál puk od modré čáry do mezikruží, jelikož se touše ujal jeden z obránců Motoru a vyváží jej do středního pásma. Odpískán je však ofsajd.
27:35
Olomoučtí byli zahnání zpět do středního pásma. I když se ihned vrhli zpět k brance Bláhy, Pekr se ocitl v ofsajdu.
27:15
Buly vedle trestných lavic vyhrál Herman a Řípa okamžitě vystartoval ke brance hostů.
26:53
Hra se nakonec přerušuje ofsajdem hostů, kteří se s obtížemi vysvobodili z vlastního pásma.
26:53
Budějovickým semomentálně nedaří na delší dobu kontrolovat puk a stále čelí hrozícím atakům Hanáků.
26:08
Všichní hráči na ledě se ocitli před Bláhou a Knotek mohl přesně přihrát zpoza brány na osamocenného Majeského v pravém kruhu. Ten ihned z první vyslal dělovku do davu v brankovišti, ovšem ten proletěl až k zadnímu mantinelu.
25:31
Hosté se konečně vymanili ze své třetiny, jenže puk u brány Vošvrdy opět na hokejkách Mory.
25:00
Dlouhý se stáhl netradičně na modorou čáru, odkud zkusil z otočky vystřelit na Bláhu. Chybělo pár centimentrů od pravé tyče a první gól byl na světě.
23:51
Bláha se v těchto chvílích velmi zapotil, jelikož musel likvidovat několik střeleckých pokusů.
23:15
Domácí úspěšně uzamkli soupeře u jejich brány.
22:21
Knotek zkusil z levého kruhu vystřelit, ovšem pohotový bláha lehce vyrazil pravým betonem. Následovala slibnější akce v podání Laše, ten z mezikruží treffil pouze zadní plexisklo.
21:12
Ti byli o něco později o puk obrání a na Bláhu letěl první prověřovací projektil. S tím si Budějovický brankář poradil.
20:26
Vhazování opět vyhrál Patera, jenže puk se znovu ocitl okamžitě na holích hostů.
20:01
První třetina dnešního utkání byla vyrovnaná, ovšem excelentími zákroky se blýskal Bláha, který byl téměř po celou dobu zaneprázdněn. O tom svědčí fakt, že hra probíhala zejména v obranném pásmu Budějovic. Ovšem celá dvacetiminutovka proběhla bez jediného gólu. Další třetina začne přibližně v 18:48.
20:00
19:39
Matai vyslal ze střední třetiny skákavou přihrávku k brance Bláhy, jenže Buc nedokázal včas dojet a brankář Budějovic pro jistotu pozdržel celou hru, když skryl touš pod svojí lapačku.
19:21
Knotek byl na modré čáře sestřelen obráncem hostů. K puku se tak dostali hostující hráči.
18:29
Hraje se za brankou Motoru.
18:19
Kucharczyk zkusil poslat z pravého kruhu střelu na Bláhu, ten ale jistě odrazil puk hokejkou do ochranné sítě.
17:56
Marosz měla zcela prázdný prostor před Bláhou, jeho prudkou střelu ale hostující gólman precizně vyrazil pravým betonem.
17:04
Matai si projel s pukem až za branku Bláhy, odkud okamžitě přesně přihrál na obsazeného Pateru, jenž stál v mezikruží. Střelu kapitána domácího celku však bláha nejistě pokryl mezi svými betony.
16:16
Beznadějné vysoké nahození Ondruška ze středového kruhu si Bláha pohlídal a lehce zachytil do lapačky. Bude se vhazovat v pravém kruhu.
15:34
Po delší době se domácím podařilo uzamknout hosty v jejich třetině. Po nekonečné přetahované o puk u zadního mantinelu ale rozhodčí hru přerušují.
14:49
Marosz zkusil i tentokrát sólo akci, ale jeho snaha skončila už na modré čáře.
14:18
Pajič si projel celou třetinou domácích, ovšem před samotným Vošvrdou byl perfektně čistě obrán vracejícím se Ondruškem.
13:18
Vhazování po levici Vošvrdy vyhrál Knotek. Povytáhl sice celou hru do středního pásma, ale zde se touše ujaly Budějovice.
12:40
Hra se obrátila do třetiny Oomouce, kde po osobních soubojích došlo k vytržení brány ze svého postavení.
12:35
Marosz vzal celou akci na sebe a s pukem prokličkoval od modré čáry až za bránou Motoru. Hostující obránci však nenechali forvarda dále pokračovat a obrali jej o puk.
11:27
11:11
Budějovičtí nakonec vyjeli s pukem na druhou stranu kluziště, kde si svůj další zákrok připsal i Vošvrda.
11:00
Další velká možnost Olomouckých. Puk se ocitl před úplně prádnou bránou, jenže Knotek nedokázal ve zmatku zasunout do odkryté části brány.
10:07
Majeský od modré čáry vyslal razantní střelu zápěstím, jenže ta skončila přímo v lapačce Bláhy.
09:48
Řípa si v pravém kruhu stále vyměňuje puk se Škůrkem. Nakonec se dostalo až k samotnému zakončení, se kterým měl Bláha velké problémy. Hra se ale nakonec po úspěšném zákroku gólmana hostů přerušuje.
09:19
Za zdržování odjíždí na trestnou lavici Boháč (CEB). Domácí celek tak má první příležitost přesilové hry.
09:02
Pajičovi se nepodařilo přesně vyhodit puk na druhou stranu kluziště. Ve středním pásmu se touše ujal Zuzin a založil rychlý protiútok. Ten byl završen střelou jednoho z Kohoutů.
08:23
08:17
Po pár střeleckých pokusech hostů se puku zmocnil Řípa a s chladnou hlavou vyhodil puk až k Bláhovi.
07:35
Další podařené vyhození Mory. Tentokrát pouze do střední třetiny a Motor okamžitě vrací hru k brance Vošvrdy.
06:59
Budějovickým se ale nedaří nastálo zahnat Olomouc k jejich brance. Hraje se převážně ve středním pásmu.
06:32
Majeský nedokázal na modré čáře zadržet kotouč a dva útočnící hostů mohli pokračovat pouze na Vošvrdu a jednoho z olomouckých hráčů. Za záchranou brzdu nakonec zatáhl Kucharczyk (OLO), který je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
06:09
Zakázané uvolnění hostů způsobilo vhazování po pravici Bláhy.
05:52
Švihálek bojuje o puk s Houdkem u mantinelu vedle branky Vošvrdy. Přesně odevzdat puk spoluhráčům se mu nepovedlo a pulu se ujala Olomouc.
05:03
Hraje se v obranném pásmu Motoru.
04:37
Útok hostů pokračoval, jenže po nevydařené střele jednoho z hráčů Motoru si Vošvrda pohlídal a zalehl puk až v levém kruhu. Hra se přerušuje.
03:59
Mora opět na menší dobu zalačila Budějovice k jejich brance. Z toho tlaku se ale hosté brzy vymanili a následoval rychlý protiútok.
03:15
Dlouhý přenechal za vlastní bránou touš Houdkovi a odjel se zbytek formace střídat. Olomouc se následně vrhá k Bláhovi.
02:36
Budějovice sice vyhodily za branku Vošvrdy, jenž nastoupil vůbec poprvé od začátku zápasu do brány v průběhu baráže. Je bohužel odpískán icing.
02:09
Rob po osobním souboji u mantinelu zůstal chvíli ležet, ale nakonec odjel po svých na střídačku.
02:03
Jeho šance však brzy skončila, o kotouč byl obrán a do útočné třetiny se opět vrhá Mora.
01:50
Vráblík odvezl puk za vlastní bránu a čekal, než jeho spoluhráči vystřídají. Bude se snažit založit útok.
01:21
Olomoučané se puku ale zmocnili a po vhazování u brány Bláhy se zde trvale usadili.
00:35
Úvodní buly vyhrál Patera, jenže puk o malou chvíli stanul na holích hostů.
00:01
Na ledě se již krystalizují první pětky obou mužstev. Utkání za malou chvíli odstartuje.
Zápas nám za necelou půl hodinu odstratuje a zde jsou sestavy obou celků.

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Houdek, Skrbek, Majeský, Vyrůbaík, Škůrek, Ondrušek, Rašner – Matai, Patera (C), Buc – Kucharczyk, Knotek, Laš – Pekr, Herman, Řípa – Zuzin, Marosz, Dlouhý.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Pončochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Růžička, Mucha, Švec – Marek, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka (C), Kuchejda – Vaniš, Rob, Přibyl – Pašek, Trummer, Boháč.

Rozhodčí: Pešina, Homola – Barvíř, Blümel.
Vzájemné zápasy

Oba celky spolu doposud odehrály pouze dvě utkání, přičemž každý si připsalna své konto jednu výhru, a to na domácím ledě.

B1: OLO – CEB 4:2
B5: CEB – OLO 4:3

To, kdo se ujme druhého vítězství ve vzájemných střetnutích, či lepší pozice v tabulce baráže, můžete sledovat přímo na zimním stadiónu v Olomouci nebo přímo zde na on-line přenosu. Nezapomeňte – utkání začíná v 18 hodin.
HC Olomouc

To domácí celek se nyní nenachází v příliš lepší pozici. Se 7 bodyzaujímají poslední čtvrté místo v tabulce a na druhý Chomutov ztrácejí Hanáci tři body. Zároveň se hodně spekuluje, že tento zápas bude pro Olomoucké velmi důležitý, jelikož může předem rozhodnout o neúčasti Kohoutů v dalším ročníku domácí nejvyšíí soutěže. Mora baráž vzala ze začátku opravdu vážně a tomu nasvědčoval její výkon, který svěřenci Petra Fialy předváděli v úvodních zápasech s Motorem a Slavii. Nyní se domácí celek ocitl opět ale v nepříznivé situaci, když poslední tři zápasy prohrál. Tahounem celého týmu je mimojiné Jan Knotek, který má prozatím na svém kontě pět bodů (3+2). Stejně jako Nouza je Knotek zároveň nejlepším střelcem Mory.

Poslední zápasy:

OLO – CHM 2:5
CEB – OLO 4:3
SLA – OLO 2:1
ČEZ Motor České Budějovice

Tento dravý tým, jenž usiluje o místo v české extralize na příští rok se momentálně nachází na nepříznivé třetí pozici a na druhý Chomutov ztrácí dva body. Snahou Jihočechů bude tedy po vydařených předchozích dvou duelech s pražskou Slavii a Olomoucí navázat na menší šňůru výher a porvat se o druhé, případně první políčko ve skupině o udržení. Nejproduktivnějším hráčem Motoru v baráži je prozatím s osmi body (4+4) Tomáš Nouza, který je zároveň nejúspěšnějším střelcem budějovického celku.