Loučím se s vámi z Plzně s konstatováním, že Škoda vede nad Slavií v sérii 2:1. Další utkání nás čeká už zítra v 19:00 opět na plzeňském ledě.
Je tu konec a HC Škoda Plzeň jde do vedení v semifinálové sérii! Domácí ovládli první polovinu zápasu, když vedli už 3:0, jenže ve třetí třetině nechali hosty vstřelit dvě branky a rázem se ocitli pod tlakem. Pojistku na výsledek tak přidal až v závěru do prázdné branky svým druhým zásahem v zápase Ondřej Kratěna.
60:00
59:51
Teď už to ale s Pražany nevypadá vůbec dobře. Do konce zbývá devět vteřin a celý stadion už ve stoje slaví vítězství svého týmu.
59:13
Hosté to ještě nevzdávají a dál pokračují bez gólmana, teď jsou v útočném pásmu.
59:01
Plzeň právě vstřelila branku!
Teď už je to ale čtvrtý gól Plzně! ONDŘEJ KRATĚNA si vybojoval ve středním pásmu a ještě zpoza modré čáry neomylně zamířil do odkryté branky Slavie! Bez asistence.
58:43
Hosté bez gólmana, domácí dostali puk do útoku ale už neměli síly na zakončení.
58:22
Kovář šel dopředu, ale po souboji končí na ledě a ztrácí puk.
58:12
Slavia právě vstřelila branku!
Hosté využívají početní výhodu a svůj tlak přetavili v kontaktní gól! Tvrdou střelou z pravého úhlu nedal Mazancovi vůbec žádnou šanci PETR KADLEC! Asistence: Petr Kuboš.
57:53
Slávisté ale moc spěchali a přechod přes modrou jim nevyšel – ofsajd.
57:46
Domácí vyhodili z pásma, ale jen na hráče soupeře, hra se vrací.
57:32
Slavie hraje bez gólmana!
57:22
Velká nepříjemnost pro Plzeň! Hosté budou hrát přesilovou hru po faulu Jeřábka (PLZ).,
56:46
Teď se puk odrážel před Mazancem všelijak, jenom ne na hole hostů.
56:13
Domácí už se soustředí jen na obranu, hostům se nedaří zformovanou sestavu překonávat.
55:49
Slávisté získali další odražený kotouč, ale nevymysleli nic kloudného.
55:22
Puk míři z obranné třetiny Plzně, hosté pro něj spěchají a opět otáčejí směr hry.
54:54
Vampola s Kratěnou byli ve stoprocentní šanci, jenže Kratěna přečíslení dva na nikoho musel zakončit v otočce a nedokázal poslat puk do opuštěné branky! Tato akce zemřela na krásu...
54:05
Straka zabral i do obrany a zastavil rozvíjející se akci hostí, kteří už mohli jít ve třech proti dvěma obráncům.
53:54
Teď už musel Furch dávat větší pozor, s ošemetnou situací před vlastní brankou si ale poradil.
53:17
Sýkora hledal před brankou Lva, jenže ten zůstal mezi kruhy a čekal na nahrávku zpět, takže k ohrožení branky nedošlo.
52:29
Sešívaní po buly jen vyhazují do středního pásma a připravují se na útok domácích útočníků.
52:23
Výborný zákrok Furcha, který do poslední chvíle nevěděl, kam poletí Sýkorova střela, protože plzeňský útočník střílel skákavý puk. Slávistický gólman ale našel kotouč ve své lapačce.
51:53
Johnson si rychlou kličkou poradil s Kolaříkem a vystřelil, ale mířil do připraveného Furcha.
51:34
Vlasák hledal nad sebou vysoký puk, ten se mu nakonec snesl na záda a první u něj byl slávistický obránce.
51:23
Další icing v podání domácích.
51:15
Indiáni vyhazují na zakázané uvolnění.
50:45
Slávisty gól nakopl a snaží se přidat rychle kontaktní gól, teď ale musejí bojovat za brankou Plzně o puk a moc se jim nedaří.
50:13
Hosté nahodili do pásma, ale byli v ofsajdovém postavení a musí tak třetinu vyklidit.
49:31
Hosté snižují na 3:1! Střelu Jelínka tečoval MAREK TOMICA a vrtošivý puk propadl Mazancovi pod rukou a dokutálel se až za brankovou čáru! Asistence: Petr Jelínek.
49:09
Do slušné pozice se teď po zadovce jednoho z plzeňských hráčů dostal Vampola, jeho hbitou ránu ale Furch vyrazil.
48:53
48:22
Teď ale mohli hosté potrestat pasivitu indiánů! Alinč po rychlé nahrávce pálil z první a jeho ránu pod břevno vyrazil Mazanec vyrážečkou až do ochranné sítě!
47:35
Obraz hry se příliš nemění ani v početní výhodě Plzně. Domácí se už do útoku nijak neženou a sešívaní tradičně dobře brání v oslabení.
47:04
Hosté vyhodili a dokázali zablokovat i následnou rozehrávku obránců Škody.
46:53
Kempnému (SLA) se sice rozhodnutí sudích moc nezdá, ale už také míří na trestnou lavici.
46:28
Teď indiáni přišli o puk při pokusu dostat se do útočné třetiny, to se ale nepovedlo ani hostům, které zastavil hvizd čárového rozhodčího.
46:07
Hra nyní nenabízí kdovíjakou podívanou. Domácím stačí nahazovat puky do útočné třetiny, hosté naopak jen vyhazují do středního pásma, kde se jim nedaří překonat obranný val Plzně.
45:43
Po delší době měl práci i Furch, nemusel ale řešit žádnou ošemetnou situaci.
45:28
Petr Kadlec se dostal mezi kruhy k odraženému puku a jeho nebezpečnou střelu stihl holí vyrazit Hanzlík nad branku domácích!
44:53
Modrobílým se ale podařilo rychle dostat puk aspoň za modrou čáru a vystřídat.
44:33
Domácí diváky teď trošku rozbouřili čároví rozhodčí svými výroky, ale Plzeň se opravdu provinila icingem a buly tak bude pře Mazancem.
43:43
Hosté vycítili šanci, získali po buly puk, střela od modré ale byla zblokována a zamířila hodně daleko od Mazancovy branky.
43:23
Další icing domácího týmu.
43:14
St.Pierre s Vampolou si pod tlakem poradili z přesilou, jenže druhý jmenovaný vyhodil puk přes všechny čáry a hra se tak vrací zpět před Mazance.
42:29
Chyba domácích za vlastní brankou zůstala nepotrestána a puk dokonce míří do středního pásma.
41:45
Sýkora opět jen protečoval puk ve středním pásmu a jeho tým střídá. Hosté jsou v úvodu třetí části zápasu aktivnější.
40:49
Johnson chtěl řešit přečíslení zpětnou nahrávkou na Straku, ale puk mu přeskočil čepel a zamířil přesně na hůl obránce.
40:26
Indiáni jen prodloužili do útočné třetiny a střídají.
40:07
40:01
Třetí třetina za malou chvíli začne.
Plzeň ve druhé třetině navýšila své vedení nad hosty ze Slavie a vede 3:0. Třetí gól Plzně vstřelil po milimetrové nahrávce Kováře ještě přesnější střelou kapitán týmu Martin Straka. Domácí vedou zaslouženě, protože zatím mají více ze hry a vypracovali si i více šancí. Hostům už se nedaří moc ani v přesilových hrách a ve třetí třetině před sebou mají pořádný kus práce, pokud chtějí vývoj tohoto duelu otočit a vybojovat druhý semifinálový bod.
40:00
39:41
Hosté se sice dostali rychle zpět do pásma, ale puk míří opět za jejich branku.
38:59
Straka vyvezl puk z pásma a nahrál na Kováře, který jej šikovně drží v rohu hřiště a střádá cenné vteřinky.
38:20
Koma na modré nezachytil prudkou přihrávku a puk míří přes všechny čáry.
38:06
Vampola (PLZ) míří na trestnou lavici a hosté spřádají odplatu za poslední minutu první části, kdy domácí také udeřili v početní výhodě.
37:45
Mazanec nechal proletět dalekonosnou střelu nad svojí hlavou, jenže odražený puk také nezpracoval a ten tak mají hosté.
37:28
Domácím nevyšel přechod do útočné třetiny, ale díky icingu hostí se tam rychle dostanou bez práce.
36:53
Modrobílí bleskově vyrazili na zteč a Furch si připisuje další zákrok.
36:43
Sýkora bojoval s Jelínkem ve středním pásmu o puk, rozhodčí nakonec přerušují a bude se vhazovat.
36:01
Straka se lehce zbavil ve středním pásmu bránícího hráče, jeho střela příklepem ale byla zablokována a puk tak zamířil zcela neškodně do rohu kluziště.
35:38
Domácí pozorně brání na modré čáře a odrážejí útoky hostů.
34:42
Pletka byl po úniku dvou indiánů na jediného beka Slavie v dobré šanci, v obtížné situaci ale poslal puk těsně vedle Furchovy branky!
34:09
Kadlec výborně zabojoval a pořádně zatopil domácí obraně, Mazanec jen nejistě vyrazil puk před sebe, ale nakonec po zablokované střele míří puk z pásma.
33:20
Hosté drží puk a trochu uklidňují hru.
32:48
Jakub Lev se od levého mantinelu protáhl mezi dvěma obránci a hned střílel, jeho projektil ale proletěl nad Furchem!
32:17
Domácí po boji vrací puk do útočné třetiny, tam ale neměli moc šancí proti přesile hostů.
32:01
Pletka spěchal za odraženým kotoučem, u toho byl ale dřív Furch, který správně vyhodnotil situaci. Plzeňský forvard ještě o brankáře hostí zavadil, ale nešlo o úmyslný střet. Buly před brankou Slavie.
31:34
Straka jen nahodil puk, Furch jej zastavuje pro obránce a raději je nechává rozehrát.
30:51
Hosté si teď nerozuměli a sami tak dovezli puk přes celé pásmo až zpět za modrou, rychle se ale vrací k útočení.
30:09
Domácí už delší dobu v plném počtu, ale změnu v počtu hráčů nebylo téměř možno rozeznat, pořád se totiž hraje mezi modrými čarami.
29:16
Slovák po vyhrané buly v útočné třetině nastřelil puk na Furcha a ten jej opět pustil za svá záda, ale vytlačil jej aspoň těsně vedle pravé tyče!
28:49
Kadlec dělovkou od modré pořádně vystrašil domácí obranu i s gólmanem, puk se navíc odráží zpět na hole sešívaných.
28:21
Mazanec opět v akci, teď mu museli pomoci i jeho obránci, ale vedli si lépe než obránci Slavie v posledních vteřinách první třetiny.
28:03
Dresler se ocitl u levé Mazancovy tyče, ale brankář Plzně se rychle nalepil až na konstrukci branky a nenechal tam jedinou skulinu.
27:24
Kovář se dostal do úniku, jenže vymyslel moc složitou kličku a puk tak spíš jen nahodil, i tak ale ušetřil svému týmu dost času.
27:10
Hosté dostávají šanci vstřelit kontaktní gól, budou totiž hrát v početní výhodě. Pykat za svůj prohřešek bude u trestoměřičů Vojtěch Mozík (PLZ).
26:27
Parádní akce domácích indiánů a třetí gól v síti Dominika Furcha! MARTIN STRAKA dostal luxusní křižnou nahrávku a ještě lepší ranou vymetl horní růžek slávistické branky! Asistence: Jan Kovář, Petr Vampola.
25:56
Domácí se opět vlastní nešikovností připravili o pásmo, přitom už mohli poměrně v klidu kombinovat.
25:21
Hosté ale vyhráli buly a puk už je za brankou Plzně.
25:17
Jenže tu je další oslabení pro Slavii. Kučný (SLA) neuhlídal Petrušku a ten si tak vykoledoval faul na svoji osobu.
24:50
Furch ještě po návratu Kolaříka měl práci, ale už drží puk ve své moci. Přesilová hra domácí zrovna dvakrát nevyšla.
24:40
24:19
Jeřábek moc váhal a puk míří opět za Mazance, přitom Plzeň měla nadějné postavení před brankou hostí.
23:39
Domácí se teď vlastní nepřesností připravili o útočné pásmo.
23:32
Tvrdou ránu od modré Furch viděl a v klidu pokryl. Jen rozehrát už neměl komu a tak musel puk podržet.
23:05
Hostům se povedlo rychle vyhodit, podruhé už tak úspěšní nebyli, ale aspoň zatím drží puk daleko od své branky.
22:39
A nakonec vybojovali další přesilovku. Za hákování je vyloučen právě Kolařík (SLA).
22:08
Lev v souboji s Kolaříkem zvládl alespoň poslat puk do útočné třetiny, kde o něj domácí dál bojují.
21:52
Icing domácích. Vhazovat se bude před Mazancem.
-79:33
Schleiss si odstavil protihráče, bekhendem se uvolnil a našel najíždějícího Mozíka, tomu ale rána vůbec nesedla.
20:41
Další útočná snaha domácích končí tam, kde obvykle – na modré útočné čáře, kde hosté bedlivě brání.
20:08
Straka nahazuje do útočné třetiny a domácí se ženou za pukem.
20:01
Dvě minuty do začátku druhé třetiny.
Je za námi úvodní dějství a domácí vedou 2:0, i když hosté drželi až do poslední minuty bezgólový stav! Jenže pak Tomáš Vlasák využil přesilovou hru a vteřinu před třetí sirénou Ondřej Kratěna přidal druhou branku, když využil nedůrazu obránců Slavie.
Zásahy brankářů: Mazanec (PLZ) – 7 zásahů, Furch (SLA) – 12 zásahů.
20:00
19:59

Neuvěřitelné, co domácí stihli v poslední minutě první třetiny! Furch teď už tolik štěstí neměl, kotouč jen vyrazil před sebe a ten do slávistické branky poslal ONDŘEJ KRATĚNA! Asistence: Jan Kovář.
19:54
A ještě jeden závar před Furchem, ten ale tentokrát udržel puk ve své výstroji.
19:34

Hosté nakonec nulu do první sirény neudrží! Domácím se totiž povedlo využít přesilovou hru, když se důraznou střelou prosazuje TOMÁŠ VLASÁK! Asistence: Martin Straka, Petr Vampola.
19:27
Straka křižnou nahrávkou našel spoluhráče, ale ten nevystřelil včas.
18:49
A znovu, domácím se nedaří v početních výhodách držet útočné pásmo.
18:32
Hosté bleskově vyhazují.
18:27
Na trestnou lavici míří Žejdl (SLA), hosté se tak v závěru první třetiny budou muset bránit.
17:36
Domácí byli centimetry od gólu! Furchovi propadl po střelu puk pod rukou a kutálel se za brankovou čáru, těsně před ní jej ale odehrál jeden z hostujících beků!
16:29
Domácí Sýkora bojoval na modré s přesilou, ale nakonec pásmo udržel. Bylo mu to ale málo platné, puk přeci jen totiž skončil na holích hostí.
15:35
Schleiss bekhendem nenápadně nahazoval puk zpět před branku a Vlasák neměl daleko k tomu, aby otevřel skóre zápasu, gólman hostí ale reflexivně puk vyrazil!
15:09
Následný pas ale nikdo nezachytil a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje zpět před Furcha.
14:54
Hosté vyhráli buly před vlastním gólmanem a hned posílají puk do střední třetiny, kde o něj dál bojují.
14:45
Kučný zůstal ležet po střetu za vlastní brankou a přerušuje se, vylučovat ale rozhodčí nejspíš nebude.
13:59
Tutová šance Kováře! Ten byl sice v souboji, před odkrytou brankou mu ale stačilo nastavit hůl a poslat puk za Furchova záda, jenže černý kus gumy míří těsně vedle tyče!
13:26
Slovák na mantinelu nezachytil puk a dopředu spěchá Micka, měl proti sobě dalšího z beků.
13:05
Domácí hokejisty teď zastavuje nepřehledná situace na modré čáře a odpískaný ofsajd.
12:29
Puk míří po mantinelu do obranné třetiny hostí, ale nejedná se o icing a Skokan tak musí přidat.
11:57
Straka před útočnou modrou dlouho čekal s rozehrávkou a nakonec ztratil puk.
11:24
Sýkora a Dvořák teď oba inkasovaly tvrdé hity, ale ani po jednom zákroku se nepíská a plzeňští útočníci musí rychle střídat.
10:42
Hosté teď pokračují s pukem na holi, obě mužstva střídala.
10:27
09:59
A i teď je puk až za Mazancovou brankou.
09:40
Hostům se znovu daří vyhodit.
09:09
Slovákovu tvrdou střelu viděl Furch na poslední chvíli, ale betonem ji stihl vyrazit do rohu, puk ale stále mají domácí.
08:47
A podruhé. Domácí musí začít ze středního pásma.
08:31
Hosté po buly ihned vyhazují,.
08:27
To ale Škodovákům vadit nemusí, budou totiž hrát v početní výhodě. Kolařík (SLA) už sedí na trestné.
08:05
Domácí počítali s icingem, ten se ale nepíská.
07:53
Zblokovaná střela jednoho z plzeňských útočníků míří až do sítě za Furchovou brankou.
07:40
07:21
Jelínek na modré trefil prvního bránícího hráče a musí sprintovat pro puk až do vlastního obranného pásma.
07:01
Mazanec si teď připisuje důležitý a jistý zákrok, domácí mají šanci dostřídat, ale čeká je buly v obranné třetině.
06:16
Šance i na druhé straně! Dvořák vybojoval vyhozený kotouč a nakonec se dostal až za obranu, při zakončení ale neměl dost klidu a narazil na připraveného Furcha!
05:56
Obrovská šance Skokana, který dostal střílenou nahrávku na vzdálenější tyč a stačilo jen nastavit čepel do cesty puku! Jenže ten nakonec zamířil mimo tři tyče.
05:40
Je tu první vyloučení. K nelibosti domácích fanoušků míří na trestnou lavici Tomáš Sýkora (PLZ).
04:43
Žejdl čekal před brankou na nahození, jenže nakonec se mu nepovedlo puk zasáhnout a ten jen prolétl na druhou stranu, kde jej sbírá domácí obrana.
04:03
Hosté sice buly prohráli, ale opět se rychle dostali k puku, jenže až ve středním pásmu.
03:43
Sklenář na utočné modré udržel pásmo a nahodil na Mazance, který se sklouznul a puk chytil do rukavice. Buly po jeho pravé ruce.
02:52
Johnson z pravé strany nahazoval na branku, puk ale jen prolétl brankovištěm a jeho spoluhráči o něj musí znovu bojovat.
02:41
Slávisté se poprvé dostali až těsně před Mazance, jenže jejich útočná snaha nakonec končí posunutou branku.
01:55
Schleiss po vzoru Vampoly objel branku a hledal spoluhráče, ten ale z rohu nenahrál přesně a puk už je ve středním pásmu.
01:34
Hosté jsou znova na puku.
01:03
Furch poprvé zasahoval, střelu ze středního pásma ale chytil do lapačky a rychle rozehrává.
00:32
Kadlec si zkušeně počkal na puk a přihrává kolegovi v obraně, oba týmy střídají.
00:15
Domácí zakládají akci za vlastní brankou.
00:01

HC Škoda Plzeň: Mazanec – Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Poživil, Havíř, Slovák, Mozík – Petruška, Schleiss, Vampola, Sýkora, Kratěna, Vlasák, Straka, Kašpařík, Lev, Kovář, Dvořák, Johnson, Pletka

HC Slavia Praha: Furch – Kempný, Kadlec, Skokan, Vrdlovec, Jelínek, Holub, Kolařík, Sklenář – Dresler, Tomica, Kuboš, Kučný, Krenželok, Koma, Poletín, Micka, Žejdl, Alinč, Růžička, Hertl

Rozhodčí: Jeřábek, Mikula – Ondráček, Horinek.
Následuje národní hymna České republiky.
Mohutný pískot signalizuje, že i Pražané právě vjeli do arény.
Domácí borci už nastupují na ledovou plochu, kde zatím krouží jen muži v pruhovaném. Čekáme na hosty.
Všechno už se připravuje k nástupu hráčů na led.
Michal Dvořák:
Plzeňský útočník Michal Dvořák si dnes prožije velké jubileum – čeká jej zápas s pořadovým číslem 700! Miláček plzeňských fanoušků tak má dnes speciální motivaci, i když tradičně patří mezi ty, kteří hrají s maximálním nasazením.
Hráči obou týmů už pomalu dokončují předzápasovou rozcvičku, do začátku utkání zbývá přibližně dvacet minut.
Zranění:
Slavii nadále chybí gólman Kopřiva, a tak se v brance opět představí Furch. Zato v plzeňském týmu dojde hned ke třem návratům – do sestavy se vrací útočníci Pletka s Kratěnou a obránce Hanzlík. Mimo hru ale i nadále zůstává Frolo a Balej, kvůli trestu absentuje i bouřlivák Hollweg.
Ondřej Weissmann:
Asistent slávistického kouče z dosavadních výsledků také nedělá žádnou velkou vědu. Podle něj by jeho svěřenci měli i do dalších utkání nastoupit s podobnou taktikou a bez větších zásahů do týmu. Oproti poslednímu zápasu však nabádá své hráče k většímu důrazu před bránou – možná právě větší tlak na gólmana Mazance totiž sešívaným chyběl ke vstřelení gólu ve druhém domácím utkání.
Milan Razým:
Plzeňský trenér krotí přehnaný optimismus poté, co jeho svěřenci přivezli z Prahy vyrovnaný stav. Po jedné výhře 1:0 k němu podle něj zatím není pořádný důvod. Připomeňme si navíc, že vyrovnaný stav panoval v semifinálové sérii mezi stejnými soupeři i posledně, jenže Slavia pak vyhrála tři zápasy v řadě a postoupila do finále.
HC Slavia Praha:
Sešívání museli pro semifinále sáhnout ke změně gólmanů – úspěšného Kopřivu nahradil v brance mladý Furch a proti Plzni si vedl podobně jako litvínovský Francouz – hned v prvním zápase udržel všechny puky a připsal si cennou nulu, tím pádem i vítězství. I ve druhém utkání podal Furch dobrý výkon, překonal jej jen mladý Schleiss, jenže jeho spoluhráči v útoku nedali ani jeden gól, a tak tento výkon na druhé vítězství nestačil. V sérii, kterou hraje Plzeň, tak už proti sobě opět nastupují dva mladí gólmani, kteří zatím podávají výborné výkony. Je dost možné, že právě jejich forma bude vyrovnané partie rozhodovat.
HC Škoda Plzeň:
Trenéři Plzně museli v prvních dvou semifinálových utkáních hodně "lepit" sestavu. Z té totiž vypadl pro disciplinární trest Ryan Hollweg, už před play-off se dlouhodobě zranil Jozef Balej, během vyřazovacích bojů pak postupně odstoupil Hanzlík, Kratěna a Frolo. A navíc se hned v úvodu prvního utkání na ledě Slavie zranil Václav Pletka, který nenastoupil ani do druhého zápasu. Právě zkušený útočník by se měl ale nejspíše pro třetí zápas vrátit do sestavy Západočechů. Domácí fanoušci nedočkavě vyhlížejí ale návraty i dalších opor, mezi které zkušení hráči jako Hanzlík nebo Kratěna určitě patří.
Předchozí zápasy:

1. SF – HC Slavia Praha 3 – HC Škoda Plzeň 0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Hertl (Kučný, Kadlec), 48. Jelínek, 57. Žejdl (Alinč, Krenželok)

2. SF – HC Slavia Praha 0 – HC Škoda Plzeň 1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Schleiss (Mozík, Vlasák)
Čeká nás třetí zápas semifinálové série, ve které se utkává druhý tým po základní části, tedy Slavia, se třetím. Tomu odpovídala i vyrovnanost prvních dvou zápasů, které se hrály na ledě Pražanů. Přestože se Škodovce podařilo na soupeřově kluzišti během dvou zápasů vstřelit jediný gól, stačil jim tento výkon na jedno vítězství. Před plzeňské diváky se tak série stěhuje za stavu 1:1 a mírně spokojenější tak mohou být právě domácí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.