Příští zápas se hraje 16. března v Třinci, kde budou oba soupeři bojovat o první mečbol v celé sérii. I tento zápas Vám samozřejmě poskytne server onlajny.com. Pokud na zápas nepřijdete osobně, nenechte si bezesporu zajímavou onlajn reportáž ujít.
Dámy a pánové, v Holešovicích se děly velké věci. Nicméně k faktům. Sparta poráží Třinec 5:4 po samostatných nájezdech a srovnává stav série na průběžných 2:2. Hosté vedli velmi rychle 2:0, tuto ztrátu dokázala Sparta ale rychle srovnat a ofenzivní hokej pokračoval nadále. Hosté dokázali jít do vedení i ve třetí části, gól na 4:3 vstřelil Martin Adamský, nešťastný hrdina čtvrtého vzájemného souboje.

Třinec měl již Spartu položenou na špalku, v závěru jeli hosté na prázdnou branku, domácí ale i díky částečnému štěstí neinkasovali. Malý hokejový zázrak však v Praze nastal, to když se v poslední minutě dostali do těžko pochopitelného přečíslení Jaroslav Svoboda s Petrem Tonem. Prvně jmenovaný nahrával a miláček publika s číslem 87 trefil pod víko. V prodloužení branka nepadla, rozhodovaly tedy nájezdy.

Ty nabídly více jak desetitisícové návštěvě neuvěřitelné drama. Prvních šest exekutorů se nemýlilo. Za Spartu se postupně trefili Broš, Ton a Jánský, za hosty Peterek, Roth a Růžička. Po třech sériích se nerozhodlo a pořadí jezdců se obrátilo. Od té doby byli úspěšní pro změnu oba gólmani. Na nich si totiž vylámali zuby postupně Ton, Jánský a Broš. Za hosty nebyli úspěšní dvakrát Růžička a jednou Peterek. Rozhodující nájezd proměnil Petr Tenkrát, který stanovil stav série - 2:2.
70:00
Hrabal neproměnil a stav série tak díky rozhodujícímu gólu Petra Tenkráta vykazuje stav 2:2!
Tenkrát proměňuje, rychlý nájezd končí brankou! Hosté musí dát!
A znovu ne! Růžička neproměňuje blafák. Zřejmě nás čeká dlouhý večer.
Broš zvolil zakončení do bekhendu, úspěšný není. Hosté mají další mečbol.
V Holešovicích jde o infarkt, Peterek trefuje lapačku Melicherčíka!
Jánský forhendovou střelou trefuje jen beton a hosté mají další mečbol.
Růžička bekhendem do tyče! 3:3 po čtyřech sériích.
Ton jel hodně od levého mantinelu, Hamerlík si vyjel a chytil! Hosté mohou rozhodnout...
Jánský proměňuje, brankáři běžte se klouzat, jakoby vzkázali střelci mužům v maskách. 3:3 po třech sériích, všichni byli úspěšní.
Růžička také úspěšný střelou mezi betony! 2:3
Jak jinak? Ano, do bekhendu. Petr Ton úspěšný! 2:2 po druhé sérii.
Roth také úspěšný! Puk končí za betony Melicherčíka! 1:2
Kapitán Sparty Broš se trefuje mezi betony! 1:1 po první sérii.
Peterek proměňuje forhendem k tyči! 0:1
Samostatné nájezdy začínají.
V brankách zůstávají oba současní gólmani.
Připomínám, že nájezdy v této sérii už jednou rozhodovaly, v Třinci ve druhém zápase je vyhrála Sparta díky jedinému úspěšnému střelci - Petru Tonovi. Kdo si troufne na nájezd dnes?
V prodloužení jsme viděli jednu velkou šanci Třince v přesilovce, Sparta si vytvořila také několik šancí, rozhodnout ale zatím nikdo nedokázal. Za malý okamžik začnou nájezdy, které už rozhodnout budou muset. Ať tak či tak, oba soupeři zaslouží velkou pochvalu za hokej té nejvyšší úrovně, kterou je možno na českých kluzištích pozorovat. Víc jak desetitisícová návštěva v Holešovicích bude sledovat nájezdy.
Zásahy brankářů v prodloužení:

Hamerlík: 7
Melicherčík: 2
70:00
Prodloužení skončilo.
69:59
Po Hlinkově rychlé střele zasahuje Hamerlík.
69:48
Hlinka ale špatně nahrál a hosté vyhazují.
69:33
Sparta hraje zbytek utkání v přesile 5 na 3!
69:32
Velký zápas hraje obránce Sparty Pilař. Tentokrát při úniku vymíchal obránce hostů, který ho musel následně podrazit. Vyloučen je Galvas, Sparta dohraje zbytek prodloužení v přesile!
69:03
Tenkrát pálí přes obránce vedle.
68:07
Vhazuje se před Hamerlíkem.
68:07
Hosté ale šanci na gól v přesilovce zahazují, za sekání vyloučen Polanský. Zbytečný faul a hraje se ve třech na obou stranách.
67:50
Růžička nemíří přessně.
67:33
Dámy a pánové, jdeme do finiše. Využije Třinec přesilovku?
67:33
Důležitost celé situace dokládá i time-out hostů.
67:33
Za hákování vyloučen Rachůnek a je tu velké "pozor pozor" prodloužení. Třinec jde do přesilovky 4 na 3.
67:00
180 sekund do konce prodloužení
66:27
Pilař se pokusil o střelu, tu ale ztečoval obránce soupeře. Třinec kompletní.
65:53
Pílař pálí nad!
65:33
A znovu Sičák, tentokrát zasahuje Hamerlík.
65:20
Sičák pálil nebezpečně, dorážka se ale nikomu nezdařila a hosté vyhazovali.
64:54
Tonovi střela po pasu Sičáka nesedla a vhazuje se ve středním pásmu.
64:31
Hosté ale dostali puk do středního pásma.
64:27
Velký pozor! Klouček fauluje unikajícího Tona, sudí píská hákování. Sparta hraje přesilovku 4 na 3!
63:55
Další výpad Sparty, pokus francouzského reprezentanta Treille je ztečován do ochranné sítě.
63:34
A nyní i střelu Treille.
63:14
Milam pálí nebezpečně od modré, Melicherčík vyráží do rohu.
62:35
Ten se ale nedaří, po icingu Třince se vhazuje před Hamerlíkem.
62:20
Domácí se ubránili a zakládají útok.
62:03
Sparta má puk v útočném pásmu a kombinuje.
61:23
A znovu Melicherčík, pokus Polanského mu tolik starostí nenadělal. Hosté ale znovu působí aktivněji a hlavně nebojácněji.
60:54
Po zásahu Melicherčíka následují buly po jeho levici.
60:30
Puk mají domácí a jdou kupředu.
60:01
Začalo prodloužení.
V Holešovicích se rozhoduje o osudu možná nejatraktivnější čtvrtfinálové dvojici, 10 041 fanoušků v Holešovicích čeká ještě moc zajímavých a nervydrásajících deset minut prodloužení. Prodloužení začne cca v 21:16.
Úvod třetí třetiny patřil opět hostům, ti ale úvodní nápor nevyužili. Prosadil se "až" Martin Adamský, který svou třetí trefou v zápase, tedy hattrickem, zvýšil na 3:4. Domácí šli sice ve zbytku utkání "na doraz", vše ale nasvědčovalo třineckému triumfu. Ten se ale nekonal, Sparta podruhé v sérii srovnala stav zápasu v poslední minutě, tentokrát se trefil Petr Ton, bylo to 33 vteřin před koncem závěrečné třetiny.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:57
Adamský dostává osobní 10min trest.
59:57
Svoboda prokličkoval do pásma a zakončuje bekhendem, tohle ale Hamerlíka nemohlo překonat.
59:27
Sparta právě vstřelila branku!
Tak to je síla! Třinec ztrácí vítězství ve čtvrtém zápase, alespoň co se týče základní hrací doby. Svoboda naservíroval přihrávku v úniku dvou na jednoho na PETRA TONA, který z první trefuje pod víko! Asistence: Jaroslav Svoboda, Jiří Hunkes.
57:40
Varaďa zakončuje přečíslení hostů 3 na 1, střela jde ale vedle pravé tyče.
57:25
Hosté se po Milamově střele znovu zbavují puku a dávají ho rpyč z třetiny.
56:35
Spartě utíká i další kotouč z útočného pásma, čas začíná ubíhat domácím velmi rychle.
55:30
Sparťané se sice snaží, obrana Třince dnes ale pracuje velmi pozorně. I Hamerlík, který vyráží pokus Jánského.
54:26
Šancí už k vidění není tolik, nyní rozhoduje každý detail. Je ale jasné, že s postupem času budou muset domácí hru otevřít a riskovat.
53:35
Hamerlík vyráží Jánského střelu, následuje ofsajd domácích.
53:19
Sparta kompletní, Ton nastřeluje lapačku Hamerlíka. Oba soupeři mají chvilku na oddych, komerční pauza.
53:00
Teď už ale ne, domácí pozdrželi čas.
52:37
Nebezpečná teč Růžičky míří mimo branku. Třinec se drží v útočném pásmu.
52:07
Melicherčík vyráží ostrý pokus Hrabala od modré.
51:48
Třinec drží útočné pásmo a kombinuje.
51:12
Pilař vyloučen za krosček.
51:12
Po velkém zaváhání Pilaře šel do úniku třinecký tandem, Melicherčík drží naděje domácích nad vodou.
50:52
Icing týmu z Holešovic.
50:30
Sparta pokračuje v útočném snažení, Třinec začíná vyhazovat jeden puk za druhým.
49:27
Třinec právě vstřelil branku!
A je tu hattrick pro střelce hostů MARTINA ADAMSKÉHO, který doráží odražený puk po střele Polanského. Už ta měla gólové parametry, Spartu ale podržel Melicherčík. Proti dorážce už moc šancí neměl. Asistence: Jiří Polanský, Tomáš Klimenta.
49:18
Píská se přihrávka rukou Hanzlíka, vhazuje se po pravici Melicherčíka.
48:32
Treille krásně zavezl puk před branku hostů, Lojek si málem dal vlastňák, puk jde ale těsně vedle tyče!
47:29
Icing Třince, vhazuje se po pravici Hamerlíka.
Dnešní oslavě hokeje v Holešovicích přihlíží 10 040 fandících a krásný hokej pozorujících diváků.
46:51
Sparta opět v pěti lidech. Vstup do všech třetin patřil Třinci, tentokrát se však hostům vstřelit branku nezdařilo. Po Tonově nahození následuje komerční pauza.
46:25
Spartě se poslední vteřiny daří držet puk v bezpečí.
46:02
A Sparta vyhazuje.
45:39
Střelu Zíba od modré vyráží Melicherčík.
45:25
Melicherčík drží další puk.
45:18
Hosté drží útočné pásmo a nebezpečně kombinují.
44:51
Tenkrát vyloučen na 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
44:03
Vhazuje se na středovém kruhu.
43:56
Sparta přežila dobrou přesilovku Třince a hraje se znovu v pěti na obou stranách.
43:24
Melicherčík působí jistějším dojmem než v úvodu zápasu a chytá další nastřelený kotouč.
43:09
Melicherčík teď podržel svůj tým skvostným zásahem v leže!
42:46
Oba fanouškovské tábory se činí, hosté stále tlačí v přesilovce.
42:34
A znovu...
42:21
Domácím se ale daří vyhodit.
41:56
Hovorka oslabuje svůj tým a hosté jdou do přesilovky.
41:00
Sparta dohrála přesilovku, Hamerlík měl co dělat.
40:01
Druhá třetina nabídla znovu převážně vyrovnaný hokej, Sparta měla i přes to, že jako první inkasovala lehce navrch. Ve druhé třetině se trefili Adamský s Pilařem - oba dali svou druhou branku v zápase. Za sebe mohu říci, že dnes sleduji vůbec nejlepší hokej letos, který byl na Spartě vidět - jak ze strany domácích, tak ze strany hostů. Třetí třetina, která má úlohu třetiny rozhodující začne cca v 20:20.
Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Hamerlík: 14
Melicherčík: 11
40:00
39:57
Hamerlík sice nahozený puk velmi nejistě vyrazil vedle sebe, třetina je ale už u konce a tak se nic vážného neděje.
39:44
Hostům se daří vyhodit.
39:22
Za sekání vyloučen fantom Růžička. Sparta dohraje třetinu v přesilovce, pouze pokud ji nevyužije.
37:55
Sparta se dostala z tlaku a posílá puk do středního pásma.
37:30
Ani jeden z obou soupeřů se s tím příliš nemaže, když je náznak tlaku tak se zkrátka vyhazují puky na icing. Nyní je to případ Sparty.
36:53
Hraje se nahoru dolů, nyní je to Hovorka, kdo zaváží puk kupředu.
36:01
A teď zase Sparta, píská se ale ofsajd.
35:21
Puk mají hosté a zakládají další útok.
34:24
Hlinka dostal od Tona pas na mezikruží, domácí centr č. 1 ale nemíří přesně.
33:56
Na Spartě je zatím téměř 10 000 diváků, zatím mají možnost sledovat velmi ofenzivní hokej plný šancí a napínavých okamžiků. O vítězi čtvrtého utkání je stále velmi nejasno.
33:56
A po krátké chvíli hrají na icing i hosté.
33:27
Nepřesnost na straně Holešovických, je z toho ofsajd.
32:38
Sudí píská ofsajd Třinci, následuje komerční pauza.
32:16
Třinec v pěti.
32:03
Po střele Gřegořka od modré obránce hostů tečuje touš až na strop Tipsport areny v Praze. Sparta hraje přesilovku na výbornou, hosty drží Hamerlík.
31:27
30:52
Tenkrátova střela je Hamerlíkem ztečována těsně nad.
30:42
Sičák tečuje střelu Tona před brankou, puk jde vedle.
30:16
Peterek je vyloučen za hákování, domácí mají šanci na otočení zápasu.
29:04
KAREL PILAŘ drží Spartu v sérii nad vodou a tvrdou ranou od modré srovnává! Asistence: Petr Ton.
28:36
Galvas vyloučen za hákování.
27:44
Sparta v pěti, domácí ustáli horké chvilky s velkým nadhledem.
27:15
Gřegořek obětavě skočil do střely a následně se mu daří vyhodit i další puk.
26:56
Domácí jsou již ve čtyřech a znovu vyhazují.
26:33
Po Brošově zásahu ujížděl z trestné lavice Pilař, obránce hostů ho ale stihl a ubránil.
26:07
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
25:44
Sparta jde na 41 sekund do tří, vyloučen je Tenkrát za napadení.
25:04
Nebezpečná teč těsně před Melicherčíkem, puk jde těsně nad.
24:36
Sparta se dostala k vyhození puku.
24:25
Pilař sporně vyloučen za podražení.
23:58
Adamský dostává přihrávku na levý kruh a střelou z první trefuje lapačku Melicherčíka!
23:48
Růžička střelou z pravého kruhu nechává vyniknout Melicherčíka.
23:33
Sparťané neskládají zbraně, krátký tlak však hosté řeší jednoduše - icingem.
23:07
Sudí Fraňo píská hostům ofsajd.
22:30
Obrana Ocelářů nepustila najíždějícího Jánskoho do pásma.
21:43
Hosté vstupují do třetiny nejlépe jak mohou. Polanský si najel za branku a následně vymyslel krásnou zpětnou přihrávku před branku na zcela volného MARTINA ADAMSKÉHO, který překonává Melicherčíka. Asistence: Jiří Polanský, Tomáš Klimenta.
20:05
Připomínám, že domácí hrají stále klasické oslabení.
20:01
Třetina končí, stav je 2:2. Hosté vedli rychle už 0:2, domácí se ale rychle vzchopili a srovnali. Nejprve se trefili Adamský s Hrňou, za domácí srovnali Forman s Pilařem. Hraje se velmi ofenzivní hokej a je se na co dívat. Druhá třetina začne cca v 19:28.
20:00
19:42
Nyní hrají hosté přesilovku klasickou - 5 na 4.
19:27
Hrabal zakončil zkrácenou přesilovku dělovou střelou pod víko, tu ale dokázal Melicherčík vyrazit do ochranné sítě.
19:12
Domácím se daří vyhodit.
18:48
Hosté hrají 39 sekund přesilovku 4 na 3.
18:48
Svoboda vyloučen za podražení, velká nedisciplinovanost na obou stranách nebere konce.
18:23
A znovu Melicherčík.
18:11
Melicherčík zasahuje proti nahození z levého křídla. Následují buly po jeho pravici, připomínám, že se hraje ve čtyřech.
17:42
Zíb v kritické situaci fauluje a inkasuje dvě minuty za držení.
17:42
Broš se Svobodou šli dva na jednoho, Hamerlík zasahuje v leže lapačkou!
17:27
Vylučuje se - opět. Tentokrát na straně domácích, ven jde Rachůnek za držení.
17:13
Jánský pálí ve velké šanci nad!
16:58
Hosté přežili vlastní smrt a vyhazují.
16:15
Hamerlík nechá vyniknou svou lapačku a kryje další Sičákův pokus!
14:39
Třinec se zmohl na zastavení akce Sparty jen za cenu faulu. A ne jednoho! Ovčačík je vyloučen za krosček, Květoň za nedovolené bránění.
14:23
Po střele Zíba od modré končí puk v ochranné síti za Melicherčíkem.
13:59
Rachůnek tečuje střelu na branku hostů těsně před Hamerlíkem, obrat Sparty se zatím odkládá.
13:20
Je srovnáno a nutno dodat, že si to domácí tým plně zaslouží. Domácí vytvořili na Oceláře mohutný tlak, který nemohl skončit jinak, než srovnávací brankou. KAREL PILAŘ napálil "dělo" od modré a Hamerlík inkasuje! Brankář hostů si na puk sáhnul, ten ale končí za jeho zády i tak. Asistence: Jaroslav Hlinka, Petr Ton.
12:30
Hlinka vystřelil z první od modré, puk se odrazil nikým nekontrolován vedle tyče, hosté se ubránili.
11:42
Rákos vyloučen za nedovolené bránění. Zákrok na Jánského se k překvapení všech zúčastněných jako faul neposoudil.
11:18
Největší tlak Sparty v celé sérii, gól to ale není. Hamerlík i s obránci ustál opravdu velký tlak, Přibyl, Treille a Broš ale i přes obrovské úsilí branky nedosáhli.
10:04
Icing Třince.
09:22
Třinec má daleko více chuti do hokeje, momentálně točí domácí hokejisty jako na kolotoči v obranném pásmu domácích.
08:26
Sparta zakládá další útok.
07:16
Ale pozor, domácí to nehodlají zabalit. MIROSLAV FORMAN dostal přihrávku do jízdy a velmi povedenou střelou zápěstím trefuje na levou tyč! Asistence: Zdeněk Bahenský.
06:44
Hamerlík vyráží kotouč před branku, tam ale nikdo připravený na dorážku nestojí.
06:19
Po komerční pauze následují buly ve středním pásmu.
05:53
Tak to je studená sprcha pro domácí příznivce a všechny, co si vsadili na domácí tým. Orsava si povyjel zpoza branky a z otočky nahrával na ERIKA HRŇU. Ten byl sice bráněný hned dvěma sparťany, přesto dokázal zakončit do odkryté branky. Asistence: Jakub Orsava, Marek Zagrapan.
04:47
Šance Sparty končí na pozorné obraně hostů.
04:15
A je tu první puk v brance, jako první inkasuje Melicherčík. Klimenta v přesilovce narýsoval přesnou přihrávku před branku na MARTINA ADAMSKÉHO, který trefuje z první odkrytou branku! Asistence: Tomáš Klimenta, Jiří Polasnký.
03:53
Třinec si zahraje první přesilovku v zápase, vyloučen je Philipp za nedovolené bránění.
02:37
Jánský nejprve nahrával, puk se mu ale rychle odrazil zpět. Domácí forvard zakončoval rychle ale nad.
02:02
Sparta na chvíli podržela útočné pásmo, Třinec jí ale k větším střeleckým příležitostem nepustil.
01:06
Hunkes pálí z ofsajdu, následují buly ve středním pásmu.
00:46
První zásah si připisuje Melicherčík proti pohotovému zakončení Růžičky.
00:01

HC Sparta Praha: Melicherčík - Gřegořek, Sičák, Pilař, Milam, Hanzlík, Hunkes, Philipp - Hovorka, Broš, Svoboda - Ton, Hlinka, Tenkrát - Rachůnek, Přibyl, Treille - Jánský, Forman, Bahenský.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Zíb, Lojek, Klouček, Roth, Ovčačík, Hrabal, Galvas, Kania - Peterek, Bonk, Zagrapan, Polanský, Klimenta, Růžička, Orsava, Varaďa, Květoň, Rákos, Adamský, Hrňa.

Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel.
Druhé utkání série Sparty s Třincem začíná 12. března v 18:30 na ledě Tipsport areny v Praze. Stav série je 2:1 pro Třinec.
Dnes tak půjde o velmi důležitý zápas pro oba soupeře. Třinci jde o možný mečbol, který by chtěl teoreticky proměnit na domácím hřišti. Cíl Sparty je jasný - nedovolit soupeřovo vedení o dva vítězné zápasy a sérii srovnat.
Poslední zápas se hrál v Praze. Sparta se ve druhé třetině dostala do nadějného vedení 2:0, pohledné branky za Hamerlíka vsítil Petr Tenkrát. Sparta měla zápas ve vlastních rukou a mohla třetinu v klidu dohrát. Místo toho ale přišel domácí blackout a hosté velmi rychle srovnali, trefili se Peterek a Varaďa.

Třinec byl v tu chvíli na koni a vytvářel si řadu dalších šancí. A hosté dokázali otočit na 3:2, kuriózní vlastenec si dal obránce Sparty Sičák. Hráčům z Prahy se ale podařilo rychle srovnat, v přesilovce se trefil Pilař. Rozhodující branku zápas vstřelil Daniel Rákos, domácí už nedokázali srovnat.
Připomínám, že první dva domácí zápasy hrál Třinec, v prvním zvítězil jednoznačně 4:0. Ve druhém střetnutí na severu Moravy zvítězila Sparta 4:3 po nájezdech.
Příjemný podvečer s čtvrtfinálovými boji play-off, dnes nás čeká další souboj ze série Sparta Praha vs. Oceláři Třinec. Stav série je 2:1 pro Třinec, Sparta dnes hraje druhé domácí utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.