Už se zdálo, že i čtvrté utkání bude muset svého vítěze najít v prodloužení, ale to by nesměl půl minuty před koncem zápasu překonat jinak bezchybného Hudáčka Martin Růžička. Třinec tak na východě Čech zvítězil v obou zápasech a série se do Slezska přesune za stavu 3:1 pro Oceláře. Páté utkání je na programu ve středu. Z Pardubic se s vámi s přáním příjemného vstupu do dalšího týdne loučí Marek Votke.
Nejlepší hráči: Július Hudáček a Šimon Hrubec.
60:00
59:34
Třinec právě vstřelil branku!
Půl minuty před koncem utkání Třinec zřejmě rozhoduje o vítězi dnešního utkání! Martin Adamský vypálil kotouč na Hudáčka a odraženou černou pryž za záda pardubického brankáře procpal MARTIN RŮŽIČKA. Asistence: Martin Adamský a Jiří Polanský.
58:26
Po přihrávce od mantinelu kotouč prolétl pardubickým brankovištěm, situaci řeší Kolář a vyváží puk ven ze třetiny.
57:54
Třinec spěchal dopředu pro dost možná rozhodnutí zápasu, ale zastavil jej ofsajd.
57:24
Lukáš Radil hledal před brankou volného Tybora, ale slovenský expres ve vysoké rychlosti nezakončil!
56:39
Petr Sýkora nebezpečně tečoval střelu od modré čáry, Hrubec vyráží a dopředu spěchá Třinec.
56:08
Zohorna ale nakonec přece jen kotouč dojel a pálí do Hrubce, hra je přerušena.
55:46
Podél mantinelu spěchá do útoku Jan Kolář, ale svou přihrávkou směřující na Zohornu pokazil.
54:55
Domácí se v závěru zápasu ženou dopředu, těsně nad tečoval Lukáš Radil!
53:58
Pardubice se hnaly dopředu a navezly se až před Hrubce do brankoviště, to se nelíbí jednomu z třineckých obránců a situaci musí řešit obr Jiří Cetkovský.
53:39
Puk má na svých hokejkách Třinec a pardubická obrana se musí mít na pozoru.
53:18
52:29
Východočeši znovu vyhazují až za Hrubce.
52:14
Třinec víří před Hudáčkem. Pardubický brankář po střele od modré čáry chvíli nevěděl, kde je kotouč, ale naštěstí pro domácí se kus černé gumy usadil právě v Hudáčkově výstroji.
51:41
Polanský číhal na pas napříč útočným pásmem, ale nezpracoval a domácí vyhazují.
51:18
Václav Benák dostává dvě minuty za podražení a Třinec si zahraje přesilovku.
51:09
Do hry se po delší době dostává Július Hudáček a taktéž přerušuje hru svým zásahem.
50:23
Utkání sleduje 10 071 diváků.
50:23
Nepřehlednou situaci u mantinelu řeší dalším hvizdem rozhodčí a je znovu přerušeno.
49:53
Další pardubickou střelu ukryl ve své výstroji Šimon Hrubec a přerušuje hru.
48:45
Zakázané uvolnění Třince.
48:08
Ve třetí třetině domácí hráči vehementně dotírají na hostující branku, ale Hrubec je stále pozorný. Tentokráte lapačkou zastavil pokus Tomáše Noska.
46:51
Endál zavezl kotouč do útočné třetiny, ale nedostal se ke střele přes bránícího hráče, který vykazuje hru do středního pásma.
46:04
Pardubice se znovu hnaly do útoku, ale pozorná třinecká obrana přenáší hru na druhou stranu hřiště.
45:13
Radoslav Tybor se mohl řítit sám na Hrubce, ale vysoký kotouč rukavicí nezpracoval!
44:50
První pokus nevyšel, další zastavil ofsajd.
44:10
Třinečtí nápor odrazili a soustředí síly na svůj útok vstříc Hudáčkovi.
43:35
Východočeši se usadili v útočném pásmu a podporování příznivci na tribunách útočí na Hrubce.
Drobný technický výpadek zajistil párminutovou nečinnost serveru, ale už je vše připraveno pro co nejpodrobnější popis akcí na ledě.
40:01
Končí i druhá třetina, ve které taktéž branka nepadla, a diváci stále sledují urputnou bitvu o každý centimetr ledu. Hudáček i Hrubec jsou zatím bezchybní, uvidíme, zda rozhodne poslední dějství, nebo jako včera nadstavba. Třetí třetina začne zhruba v 18:42.
40:00
39:37
Veliký tlak Východočechů v závěru třetiny! Hrubec stále odolává.
39:15
Hrubec si sjel pro puk za branku, ale vybojovaly jej Pardubice. Nikdo ale kotouč do branky nedostal.
38:35
38:14
Třinec se dobře brání a znovu vyhazuje.
37:44
David Nosek napřáhl na modré čáře, ale jeho projektil zblokoval jmenovec na straně Pardubic Tomáš.
36:35
Pardubice se provinily přílišným počtem hráčů na ledě a dvouminutový trest míří odpykat Jiří Cetkovský.
36:21
36:17
Domácí vyhazují.
35:31
Nebezpečnou střelu z kruhu pro vhazování si připravil Jiří Polanský, ale Hudáček proti tomuto pokusu včas vystavil svůj beton!
34:48
Pardubice vyhazují a Třinec je nucen zahájit další útočnou akci od vlastní branky.
34:21
Lukáš Endál dostává dvě minuty za nedovolené bránění a je tu přesilovka pro Třinec.
33:18
Zakázané uvolnění domácích a vhazovat se bude před Hudáčkem.
32:45
31:58
Blaž Gregorc od modré pálí do betonů Hrubce.
31:36
Třinečtí ale vystihli nepřesnou přihrávku a vyhazují.
31:10
Východočeši zaujali postavení v útočném pásmu.
30:45
Zhruba v polovině utkání budou hrát Pardubice další přesilovku. Karol Korím byl za pardubickou brankou nešetrně podražen Jiřím Polanským a třinecký hráč tak po právu dostává dvě minuty.
30:21
Vhazování po levici Júlia Hudáčka.
29:37
Petr Sýkora se už už dostával do palebné pozice, ale jeho ostrý příklep zhatil obránce Marek Trončinský.
29:21
28:57
Benák napřáhl na modré čáře, ale jeho projektil se před Hrubce nedostal, protože byl zblokovaný.
28:08
Pardubický obránce se pokusil zachytit na modré čáře vysoký kotouč, ale neúspěšně a Třinec vyhazuje.
27:21
O jedenáct vteřin později je na trestnou lavici na dvě minuty za držení hole Vojtěch Polák a přesilovku budou hrát domácí Pardubice.
27:10
26:28
O deset vteřin později znovu.
26:18
Jiří Polanský pálil nebezpečně z kruhu pro vhazování, ale Hudáček vyráží a Pardubice vyhazují znovu přes celé hřiště.
25:36
Pardubice vyhazují za Hrubce.
25:10
Třinec si zahraje přesilovku. Dvě minuty za napadení dostává Jiří Vašíček.
24:50
Martin Adamský nebezpečně před Hudáčkem tečoval střelu od modré čáry, ale kotouč nakonec letí mimo tři tyče.
24:16
Na druhé straně hru přerušuje svým zásahem Július Hudáček.
24:06
Ve druhé třetině mají opticky více ze hry domácí, ale Hrubec prozatím všechny šance kryje.
23:19
Nebezpečnou střelu vyslal na Hrubce ze strany Radovan Somík, ale stále bez branek.
23:04
22:40
Sotva se Pardubice dostaly do útoku, hosté znovu vyhazují.
22:04
V polovině oslabení Ocelářů hosté šetří vteřinky na polovině soupeře.
21:34
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale Hrubce nijak neohrozili a Třinec vyhazuje.
21:04
Je tu další přesilovka pro Východočechy. Tomáš Linhart inkasuje menší trest za držení.
20:46
20:32
Sýkora si najel před Třineckou branku, ale zakončil pouze do brankáře Hrubce.
20:01
Dnešní zápas zdědil parametry po tom včerejším. Zaplněná pardubická ČEZ Arena byla svědkem vyrovnané partie, kde se stále čeká na gól. Oba týmy si sice vytvořily několik zajímavých příležitostí, ale brankáři jsou dnes znovu muži na svém místě. Druhá třetina začne zhruba v 17:48.
20:00
19:47
Lukáš Radil se probíjel do útočného pásma, ale neprošel přes třineckého obránce.
18:58
Tybor sám před Hrubcem, třinecký brankář znovu bezchybný!
18:19
Zakázané uvolnění Pardubic.
17:05
Třinec se drží v útočném pásmu, ale pardubická obrana i brankář Hudáček jsou pozorní a hrajeme stále bez branek.
15:48
15:45
Gregor poslal kotouč přímo na hůl volného Tybora, ale slovenský útočník pálil pouze do Hrubce!
15:25
Třinec dnešní druhé oslabení zvládá dobře, znovu posílí kotouč pryč ze třetiny.
14:48
Odražený kotouč ale zachytil třinecký obránce a vyhazuje až za Hudáčka.
14:35
Východočeši drží útočné pásmo.
14:25
Vhazovat se bude po pravici trestaného Šimona Hrubce.
13:54
Třinec vyhazuje.
13:48
Pardubice budou hrát další přesilovku. Šimon Hrubec skočil pod nohy Petru Sýkorovi a dostává dvě minuty za podražení. Trest odpyká Adam Rufer.
13:35
Těsně mimo pálil Petr Sýkora a ihned po něm nebezpečný pokus vyslal Vašíček, Cetkovského teč ale Hrubec kryje.
12:26
Somík zaváží kotouč za branku Třince, ale hra se ihned přesunuje za tu Hudáčkovu na straně Pardubic.
11:55
Růžička měl před sebou poloodkrytou branku, ale netrefil skákavý kotouč!
11:36
10:48
Benák nahazoval od modré čáry a jeho pokus třinecký brankář vyrazil pouze před sebe. Jiří Cetkovský z bezprostřední blízkosti míjí!
10:08
Třinci se podařilo vyhodit, ale Východočeši jsou již zpět v pásmu a ostřelují Hrubce.
09:42
Hrubec si ihned po vhazování připisuje zásah po střele od modré.
09:36
První přesilovka také pro Pardubice. Martin Růžička si odpočine na dvě minuty za sekání.
09:19
09:20
Po přihrávce stál před brankou volný Polanský, ale minul kotouč!
08:57
O pár chvilek později stejný počin.
08:12
Třinci se přesilovka příliš nedaří, domácí znovu vyhazují až za Hrubce.
07:46
Ofsajd Třince.
07:33
Třinec sotva zaujal přesilovkové postavení a Východočeši vyhazují přes všechny čáry.
07:19
Jiří Polanský uháněl sám na Hudáčka cestou byl podražen, takže tu je první přesilovka pro Třinec. Dvě minuty si odsedí obránce Václav Benák.
06:07
Tomáš Zohorna se pokoušel dostat do útočného pásma, ale neprojel přes dva třinecké beky.
04:56
Radovan Somík posílal střílenou přihrávku před branku, ale kotouč pouze prolétl kolem třineckého brankoviště.
04:19
Na modré čáře se ke střele dostal Blaž Gregorc, ale Hrubec jeho pokus dobře viděl a vyráží.
04:02
Vašíček za pardubickou brankou čeká na dostřídání formace a poté sám míří na střídačku.
03:08
Do zakončení se dostal Jiří Cetkovský, ale Hrubec svou vyrážečkou posílá kotouč do rohu hřiště.
02:37
Ďaloga míchá s kotoučem ve vlastním obranném pásmu a čeká na vhodné postavení některého ze spoluhráčů.
01:53
Taktéž ne na dlouho, ke slovu se dostali opět Oceláři a Hudáček posílá kotouč za branku.
01:22
Třinec se pokusil o založení prvního útoku, ale pardubickou branku nijak zvlášť neohrozil, hrají Pardubice.
00:28
Jiří Cetkovský bojuje o kotouč za třineckou brankou, neúspěšně.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, Korím – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Nosek, Tybor – Kolář, Nahodil, Somík – Půhoný, Semorád, Endál.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí, Roupec, Foltýn – Růžička, Polanský, Adamský – Květoň, Bonk, Polák – Rákos, Kindl, Rufer – Peterek, Hrňa.

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Gebauer, Lederer.
Zda se bude série do Třince přesouvat za vyrovnaného stavu nebo při dvouzápasovém vedení Ocelářů, to začneme sledovat dnes od 17:00 v pardubické ČEZ Areně.
To rozsoudil po sedmi minutách třinecký střelec Martin Růžička když přesně zakončil přesilovkovou kombinaci hostů – 1:2.
Zdálo se, že by to mohl být rozhodující moment utkání, ale to by se necelých pět minut před koncem zápasu nesměl do puku opřít Lukáš Zíb a přesnou ranou do levého rohu, kterou rozhodčí ještě konzultoval s videem, poslat zápas do prodloužení.
Utkání bylo vyrovnané od první do poslední minuty. Po pětačtyřiceti minutách a padesáti vteřinách pohnul s ukazatelem skóre jako první Tomáš Nosek, když přesně tečoval střelu Václava Benáka a poslal Východočechy do těsného vedení.
Oceláři vedou 2:1 na zápasy, díky dobře zvládnutému konci včerejšího dosud nejvyrovnanějšího zápasu této série. Skvělé výkony obou brankářů, kteří byli právem zvoleni nejlepšími muži zápasu, přisoudili třetímu čtvrtfinále nadstavbu v podobě prodloužení.
Na břehu Labe bude dnes čtvrtým utkáním pokračovat série mezi týmy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.