To je pro dnešek vše, příště opět s hokejem na shledanou.
Sparta doma prohrává ve druhém zápasu čtvrtfinálové série s Vítkovicemi 0:1, rozhodující branku obstaral v poslední minutě utkání Petr Kolouch. Sparta měla v první půli utkání herně navrch, své šance ale neproměnila. Vítkovice tak odváží z Prahy nesmírně cenné vítězství, nyní je jasné, že se série do Prahy určitě vrátí.
Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Filip Šindelář za Vítkovice a Tomáš Pöpperle z týmu Sparty. Oba gólmani dnes předvedli nadstandardní výkon.
Vítkovice srovnávají stav série na 1:1. Rozhodl o tom Petr Kolouch.
60:00
59:30
Sparta odvolává brankáře!
59:14
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí vykročili pravou nohou k srovnání série. PETR KOLOUCH prostřelil Pöpperleho mezi betony skrytou střelou. Asistence: Richard Stehlík a Michael Vandas.
59:00
Minuta do konce třetiny...
58:35
Běží poslední sekundy třetí třetiny, nyní rozhoduje sebemenší zaváhání.
57:49
Sloboda byl na druhé straně v obrovské příležitosti, Pöpperle ale v klíčový okamžik zápasu puk nevyrazil.
57:30
Hlinka měl mnoho času na mezikruží, jeho následná přihrávka na křídlo byla hodně nepovedená.
56:59
Pöpperle vyráží nastřelovaný puk jen do ochranné sítě, vhazuje se tak po jeho levici.
55:52
Na druhé straně měl velkou příležitost Huna, toho ale tváří v tvář vychytal Pöpperle. Oba gólmani dnes předvádí vynikající výkon.
55:25
Ton vypálil tvrdě z relativně velké vzdálenosti, Šindelář puk vyrazil nad sebe. O jeho dalším putování však nevěděl, kotouč poté spadl těsně vedle jeho pravé tyče.
54:11
Jednu z největších šancí Sparty v zápase měl na hokejce Ton, který střílel naprosto osamocen z voleje z levého kruhu, svou ranou ale trefil jen Šindeláře.
Druhý pražský zápas této série sleduje 8 320 diváků.
53:41
Brejk také na druhé straně, v klíčovém okamžiku ale Ivan Rachůnek nedosáhl na puk.
53:34
Nebezpečný brejk hostů, Pöpperle ale nakonec zasahovat nemusel.
53:01
Buchteleho propagační pokus z levého křídla chytá Šindelář, následují buly po jeho pravici.
52:37
Vítkovický obránce Stehlík zahrál jen na icing, vhazovat se tak bude před Šindelářem. Dnes rozhodne zřejmě jediná branka.
51:48
Velkou příležitost teď měli sparťané. Pohlednou a rychlou kombinaci z protiútoku zakončoval Pilař, jeho však vychytal Šindelář.
51:04
Obránce Sparty Kubát dnes příliš nezáří, po dalším jeho námazu soupeři zasahuje pro změnu jistý Pöpperle.
50:27
Hrbas nahazoval na branku z levé strany, kotouč však končí jen v postranní síti.
49:31
Vhazovat se bude po pravici brankáře s "S" na prsou.
48:54
Bek Sparty Hrbas vystřelil z levé strany pohotově z první, Šindelář ale puk vyráží.
48:11
Vítkovice jsou kompletní, čtyřminutové oslabení zvládly velmi dobře.
47:52
Kudělka vyhazuje další puk, Spartě se nedaří.
47:11
Sparťané mají poslední minutu z přesilovky.
46:27
A znovu...
46:05
Vítkovice opět vyhazují.
45:27
Velký závar vytvořili domácí před bránou Vítkovic, i tak se daří hostům vyhodit.
44:43
Tonovu střelu z pravého kruhu vyráží Šindelář betonem.
44:38
Hosté vyhazují.
44:19
Húževka trefuje z protiútoku spojnici!
44:11
Szturc dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí, Holešovičtí si zahrají přesilovou hru – ta bude trvat 4 minuty.
42:47
Šindelář přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho pravici.
42:10
Šindelář vysoké nahození chytá a rozehrává protiakci svého týmu.
41:25
Klimkovi je odpískán ofsajd, vhazuje se tak ve středním pásmu.
41:00
Hrbas čeká na vystřídání soupeřů, další útok rozjíždějí sparťané.
40:24
Sparťané jeli tři proti dvěma, střelu Tomáše Rachůnka po Hlinkově přihrávce však tečují hosté do ochranné sítě.
40:01
Čtyřicet minut hry gól nenabídlo, vřava o první gól tak nadále pokračuje. Vítkovice v prvních deseti minutách třetiny hru minimálně vyrovnaly, Pöpperle však v nejtěžších chvílích tým podržel. Na druhé straně střílel do prázdné brány Kubát, sparťanský obránce ale v klíčové situaci druhé třetiny selhal. Rozhodne tak třetí třetina nebo prodloužení. To se letos nově hraje 20 minut.
40:00
39:20
Tým z hlavního města je opět v pěti.
39:01
Barinka střelou od modré netrefil bránu.
38:30
Krejčík vyhazuje až za bránu hostů.
37:53
Ivan Rachůnek ujel v oslabení na levém křídle, mohutným golfovým nápřahem ale Šindeláře nepřekonal.
37:25
Pravděpodobně další z mnoha chybných rozhodnutí hlavních sudí. Místo hákování na unikajícího Klimka se píská sparťanský ofsajd.
37:18
První centr Pražanů Hlinka vyloučen za hákování, Vítkovice si zahrají přesilovku.
36:23
Forman vystřelil přes obránce, Šindelář puk vyráží.
35:31
Hlinka vysunul Tomáše Rachůnka za obranu, hbitý holešovický štírek však bekhendem Šindeláře mezi betony nenachytal.
34:48
Holešovičtí zahrávají na icing, vhazuje se po levici Pöpperleho. Tým z hlavního města ustál další oslabení.
34:10
Puk vyhazuje až za Šindeláře Tomáš Rachůnek.
33:38
Vynikající práci odvedl v oslabení Klimek, který vyvezl puk za bránu Šindeláře, a tam ho poté držel co nejdéle to šlo.
33:16
Vítkovice teď Spartu pořádně zmáčkli. Po střele obránce však puk končí v ochranné síti, domácí tak mohou vystřídat.
33:01
Velký tlak Ostravy, Pöpperle vyráží Hunovu ránu do rohu kluziště.
32:24
Hlinka vyloučen za podražení, přesilovku si zahraje tým z Ostravy.
31:49
Hosté jsou v pěti, bitva o první gól pokračuje.
31:42
Krejčík od modré minul.
31:16
Hostům se však daří puk vyhodit.
30:38
Na Spartě se pálí jako u Verdunu, další Tonovo dělo chytá připravený Šindelář.
30:03
Ton vypálil z voleje z levého kruhu, těsně však minul pravou tyč.
29:46
Za nedovolené bránění je vyloučen brankář hostů Šindelář, trest za něj odsedí Huna.
29:41
Pech nabil Kumstátovi do předbrankového prostoru, Šindelář však pohotově vyráží!
28:49
Sparťané zahrávají jen na icing, vhazovat se tak bude před Pöpperlem.
27:59
Ostravané jsou opět v pěti.
27:20
Hostům se nyní daří vyhodit.
26:50
Buchtele pálí z mezikruží z voleje, Šindelář vyráží!
26:08
Kubát netrefuje z levého kruhu prázdnou bránu, puk jde mimo!
25:59
Lišák Ton opět ukázal, že když se mu zachce, tak ho nikdo nezastaví. Sám proti čtyřem soupeřům vybojoval hákování obránce Slobody.
25:17
Následuje ofsajd Vítkovic.
24:58
Klimek nahrával v úniku dvou na jednoho Ivanu Rachůnkovi, ten ale v dobré šanci netrefil puk.
24:16
Vítkovice jsou v posledních minutách mírně aktivnější a kombinují před bránou Pöpperleho.
23:22
Pilař rozehrává sparťanskou akci zpoza brány, domácí se však v útočném pásmu neusadili.
22:34
Střelu Slobody od modré chytá připravený gólman Sparty.
22:30
Ostravané se v útočném pásmu neprosadili, i tak však zahrávají Holešovičtí jen na icing.
21:36
Pöpperle nemůže rozehrát, hru tak raději přeruší.
21:09
Hosté vyhazují puk na icing.
20:41
Hlinka nabíjel najíždějícím spoluhráčům před bránu, puk ale nikdo netrefil.
20:01
Sparta měla v první třetině herně navrch, překonat Šindeláře se ale nepovedlo. Paradoxně největší příležitost měl Szturc, který ve vlastním oslabení ujel sám na bránu. Pöpperle ale skvělým zásahem betony Pražany podržel. Oproti včerejšímu prvnímu zápasu série se hraje výrazně ostřeji, především tedy ze strany Ostravanů. Hra byla přerušena hned několikrát, otřeseni na střídačku odjížděli postupně Ton, Hlinka a nakonec Tomáš Rachůnek.
Druhá třetina začne cca v 19:26.
20:00
19:50
Od modré vystřelil z voleje Krejčík, Šindelář ale situaci ustál.
19:05
Hostům se daří vyhodit další kotouč až za Pöpperleho.
18:06
Na trestnou lavici míří Húževka pro držení, Sparta si zahraje bez vteřiny celou přesilovku.
17:32
Další z mnoha ostrých zákroků ze strany hostů je hra přerušena, Tomáš Rachůnek odjíždí na střídačku.
17:00
Hra ve čtyřech zatím svědčí hostům, kteří kombinují v útočném pásmu.
16:14
Do odkryté brány střílel z levé strany Roman, Pöpperle se ale velmi rychle přesunul a puk kryje mezi betony.
16:07
Vylučuje se ale okamžitě i na druhé straně. Ivan Rachůnek dostává dvě minuty za podražení.
16:03
Zbytečným útočným faulem se provinil Šedivý, Holešovičtí si zahrají zaslouženou přesilovou hru.
15:52
Další potyčka, tentokrát před bránou Sparty. Hraje se ve velkých emocích, vhazovat se bude před domácí brankou.
15:00
Útočnou akci Sparty zakládá obránce Piskáček.
14:21
Hosté jsou opět kompletní.
14:00
Hosté vyhazují až za bránu Pöpperleho.
13:20
Szturc ujel v oslabení zcela sám na bránu, Pöpperle ale soupeře přečetl, Szturc zakončil jen do betonů.
12:41
Pechovo nahození od modré kryje s menšími problémy Šindelář.
12:18
Valčák vyloučen za krosček proti Hlinkovi.
12:10
Kočí s Dudášem se do sebe pustili u branky Šindeláře, k bitce však nedošlo. Vhazuje se po levici brankáře hostů.
11:20
Přízemní střelu od modré vyráží Pöpperle betonem do ochranné sítě.
10:50
Káňa evidentně fauluje Tona, sudí Šindler ale i při dobrém pohledu na celou situaci nepíská.
10:28
Střelu Tomáše Rachůnka z pravého křídla vyráží Šindelář pravým betonem.
10:06
Nadějně vyhlížející útočnou akci Holešovických zastavuje vysoká hůl jednoho z domácích.
09:30
Potlesk si vysloužila druhá sparťanská formace vedená Pechem, která si aktivním napadáním vybojovala puk v útočném pásmu. Šindelář však tentokrát zasahovat nemusel.
08:08
Obránce hostů Stehlík rozehrává akci Vítkovic...
07:20
Pech vystřelil příklepem z levého kruhu, branku ale přestřelil.
06:45
Následuje icing Vítkovických.
06:11
Pilař našel účelnou žabkou od modré Tona, který stál u pravé tyče, domácí kanonýr ale trefuje jen helmu Šindeláře! Skvělý zákrok brankáře hostů.
05:21
Pöpperle vyráží Kudělkovu střelu od modré, Vítkovičtí se dostávají do mírného tlaku.
04:30
Vzápětí se píská icing Ostravanů.
04:05
Pilař rozehrává další sparťanskou útočnou akci zpoza vlastní brány...
03:18
Klimek ztratil puk na levém křídle, brejk hostů přerušuje včasným zásahem Pöpperle.
02:18
Sparťané jsou zatím aktivnější, hosté se hlavně brání.
01:24
Přibyl až nečekaně jednoznačně přesprintoval soupeře na levém křídle a vedl přečíslení. V něm nabil najetému Klimkovi na ose kluziště, toho ale vychytal připravený Šindelář.
00:58
Kumstát bojuje s Pechem v rohu útočného pásma, Vítkovičtí si ale uzmuli puk a vyhazují ho pryč z obranné třetiny.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (Málek) – Pilař, Piskáček, Krejčík, Hrbas, Polášek, Kubát – T. Rachůnek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Přibyl, Klimek – Forman, Bahenský, Procházka – Kočí.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Barinka, Dudáš, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Štencel – Húževka, Burger, Šedivý – Svačina, Roman, Huna – Němec, Kolouch, Vandas – Valčák, Szturc, Káňa.

Rozhodčí: Šindler, Hribik – Barvíř, Blümel.
Druhý domácí zápas Sparty proti Vítkovicím začíná 19. března v 18:30, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.
HC Vítkovice Steel

Vítkovicím se podařilo vyrazit Liberec z předkola play off nejrychlejším možným způsobem – 3:0 na zápasy. Ideální vývoj play off však Ostravané v Praze nepotvrdili, na Spartě dvě třetiny herně nestačili.

První pražské utkání okomentoval Peter Oremus, trenér Vítkovic, takto: "Náš výkon bych rozdělil do dvou kategorií – byly tam dobré momenty, ale i špatné. Byly to ztráty puků ve středním pásmu a tlak na naši bránu ve druhé třetině byl velký. Z těch pozitivních momentů, když jsme měli dobrý pohyb, tak s námi měla Sparta problémy. Od toho se musíme odrazit a zítra náš tlak na bránu musí být větší, abychom vstřelili více než dva góly."
HC Sparta Praha

Sparťané poslední tři zápasy základní části prohráli, poté je navíc čekala desetidenní herní pauza. Vstup do čtvrtfinále proti Vítkovicím, které v základní části v Praze dvakrát vyhráli, tak nebylo vůbec snadné. Tým z hlavního města však potvrdil roli favorita a soupeře porazil 3:2. Holešovičtí vedli nad soupeřem z Ostravy už 3:1, branka Svačiny z půlky třetí třetiny však udělala z utkání drama. Vedení v sérii si však Pražané nakonec pohlídali.

Hodnocení úvodního duelu slovy Zdeňka Motáka: "U nás vznikla mírná složitost, že jsme dvanáct dní nehráli. Na to jsme se připravovali a do zápasu jsme vstoupili poměrně dobře. Ve druhé třetině jsme asi měli dát více branek. Ve třetí jsme se dostali trošku pod tlak, ale jsme rádi, že jsme navlékli první korálek a vedeme 1:0."
Příjemný podvečer s hokejem, čtvrtfinálová série play off mezi Spartou Praha a Vítkovicemi Steel pokračuje druhým pražským utkáním, a to za stavu 1:0 pro Pražany. Pojďme si oba soupeře představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.