Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Sparta - 18. dubna 2022   17:00

Třinec
44:49' Svačina (Marinčin, M. Doudera) • 48:16' A. Nestrašil (O. Kovařčík, Kundrátek) • 50:59' Chmielewski (Martin Růžička) • 57:36' Marcinko

SESTŘIH: Třinec - Sparta 4:1. Obrat ve třetí třetině, Oceláři ve finále vedou

Pro dnešek to je tedy vše, první bod na svém kontě mají Oceláři. Finále ale pokračuje již zítra, kdy je ve WERK ARENĚ na programu druhá bitva. Ta startuje stejně jako dnešní duel v 17 hodin.
Nejlepší hráči zápasu

Martin Marinčin (0+1) – Filip Chlapík (0+1).
Vše odstartoval v pětačtyřicáté minutě Vladimír Svačina, který využil krásného pasu Martina Marinčina. Na tuto trefu domácí navázali o čtyř minuty později, kdy Andrej Nestrašil za Hudáčka dorazil střelu Kundrátka. Pojistku pak o dvě minuty později přidal Aron Chmielewski, dvě minuty před koncem ještě přesilovku využil Tomáš Marcinko.
Úvodní finálová bitva končí, po fantastické třetí třetině se ze zisku prvního finálového bodu radují Oceláři Třinec. Sparta se v utkání dostala do vedení, ještě na začátku závěrečného dějství vedla, obhájci posledních dvou titulů ale čtyřmi góly ve třetí třetině otočili utkání na svou stranu.
59:10'
Chlapík se marně snažil projít kolem Doudery, Třinec drží kotouč za vlastní brankou.
58'
Marcinko využil přesilovku hned v úvodu, 4:1
58:25'
Oceláři kontrolují hru v posledních dvou minutách. Bratři Kovařčíkové se dostali do akce dvou proti jednomu, Ondřej zkusil chytrou střelu do betonů, Michal ale na dorážku nedosáhl.
57:36'
Třinec právě vstřelil branku!
Přesilovka trvala přesně tři vteřiny, než ji Oceláři využili! Kotouč se po buly dost zvláštně odrazil do předbrankového prostoru, kam se natlačil TOMÁŠ MARCINKO. Hudáček neměl proti střele slovenského útočníka šanci! Bez asistence.
57:33'
Po odpískání se ještě do Michala Kovařčíka pustil Buchtele, který jej poslal k ledu. Sudí zůstávají v klidu.
57:33'
Michal Kovařčík se kolem dvojice protihráčů tlačil do předbrankového prostoru, zastavil ho však faul Davida Němečka. Oceláři budou utkání dohrávat v přesilové hře.
57:12'
Kacetl si poradil s Chlapíkovou střelou z vrcholu kruhu pro vhazování, Třinečtí pak vysunuli kotouč do středního pásma.
56:42'
Oceláři opět zastavili útok Sparty ve středním pásmu, Chmielewski pak poslal hru za Hudáčkovu klec, kde ale Oceláři úspěšní nebyli.
55:55'
Bakoš na hraně pravidel zastavil rozehrávajícího Kašeho, Třinečtí to ale nedokázali využít a puk má opět Sparta.
55:24'
Buchtele to zkusil z velké vzdálenosti, Kacetl vyrazil kotouč do rohu. Tam se k němu dostali domácí, kteří uklidnili hru a šli střídat.
54:36'
Vyprodaná WERK ARENA sledovala marnou snahu Chlapíka s Horákem o připravení si střeleckého pokusu, třinecká defenzíva zatím soupeře k žádným střelám nepouští.
54:10'
Pokus Sparty o rychlý přechod do útočné třetiny zastavuje ofsajd.
53:54'
Musil dostal nabito od Růžičky, třinecký bek si ale ještě potáhl kotouč hlouběji do útočné třetiny, branku ale nakonec netrefil. O něco přesněji pak mířil Chmielewski, ten ale trefil Hudáčkovu masku.
53:07'
Musil dost obětavě zastavil další nahození Sparty do útočného pásma, hosty pak zastavil ofsajd. Poslední komerční přestávka utkání.
52:51'
Růžička na vlastní modré zpomalil Buchteleho, Doudera pak vystrčil kotouč do středního pásma.
52:31'
Čtvrtá formace domácích podržela kotouč v útočném pásmu, Hudáček musel vyrážet střelu Draveckého. Do protiakce tlačícího Thorella pak domácí zastavili na modré čáře, jejich následně rozehrávka ale skončila na icingu.
51'
Chybu Matuškina potrestal Chmielewski, 3:1
51:46'
Sparta chvíli držela kotouč v útočném pásmu, domácí ale soupeře do střely nepustili.
50:59'
Oceláři zdvojnásobují své vedení a posilují šance na zisk prvního finálového bodu. Martin Růžička aktivně napadal hostující rozehrávku, nejproduktivnější Ocelář historie zachytil rozehrávku Matuškina a předal puk do mezikruží, kde číhal ARON CHMIELEWSKI. Polský útočník si potáhl kotouč na střed a propálil Hudáčka nad vyrážečkou! Asistence: Martin Růžička.
50:31'
Bakoš s Douderou ve středním pásmu zastavili Buchteleho, druhý jmenovaný pak poslal puk za Hudáčkovu branku.
50:11'
Deset minut do konce základní hrací doby. Oceláři se pomalu začínají koncentrovat na defenzívu a na svého soupeře čekají ve středním pásmu. Hosté se zatím nemohou přes tento obranný val dostat a zahrávají další icing.
49'
Kundrátkovo nahození dorazil do sítě Nestrašil, 2:1
49:23'
Hostům se nedaří rozehrávka, pak Jurčiny z vlastní poloviny kluziště končí na zakázaném uvolnění.
49:05'
První útok domácích se natlačil do útočného pásma, po Růžičkově pokusu si Hudáček nebyl jistý kde má kotouč, Chmielewski ani Vrána se ale k dorážce nedostali.
48:29'
Sparta se po inkasované brance vrhla do útoku, Kacetl ale předvedl jistý zákrok. Po přerušení se před brankou strhla menší potyčka, kterou ale sudí rychle uklidnili. Jelikož se ale do strkanice zapojili i obránci Sparty, tak se vhazovat bude ve středním pásmu, ale až po komerční přestávce.
48:16'
Oceláři ustáli nápor Sparty, na necelou minutu zamkli svého soupeře v útočném pásmu a otáčejí vývoj utkání! Formace bratři Kovařčíků držela kotouč v útočném pásmu, po nahození Tomáše Kundrátka od modré, které před Hudáčkem nechtěně zastavil Ondřej Kovařčík, se ke gólové dorážce dostal ANDREJ NESTRAŠIL! Asistence: Ondřej Kovařčík, Tomáš Kundrátek.
47:22'
Thorell se podél mantinelu snažil protlačit přes Douderu, třinecký bek ale svou práci zvládl a sebral hostujícímu útočníkovi kotouč.
46:38'
Pražané zařadili vyšší rychlostní stupeň a Oceláři se nyní musí bránit jejich výpadům. Řepíka v rohu kluziště od kotouče odstavil Musil.
46:12'
Vitouch se dral kolem dvojice protihráčů do předbrankového prostoru, třinecký kapitán Vrána ale dobře zasáhl a odebral soupeři kotouč.
45'
Svačina dostal prostor a vymetl horní růžek, 1:1
45:46'
Čtvrtá formace domácích se dostala do slibné šance, Hrehorčáka ale zastavil Hudáček. Na druhé straně v rychlé protiakci pak Kacetl likviduje střelu Formana.
45:14'
Hosté se po inkasované brance vrhli do útoku, Spartu ale zastavil ofsajd.
44:49'
Oceláři se nejprve docela zamotali ve středním pásmu, načež předvedli krásnou akci, po které vyrovnávají skóre zápasu! Martin Marinčin poslal krásný průnikový pas na VLADIMÍRA SVAČINU, který si nabruslil za hostující obrannou linii a z vrcholku kruhu pro vhazování trefil horní růžek hostující branky! Asistence: Martin Marinčin, Milan Doudera.
43:59'
Nestrašilovo nahození do útočného pásma sebral Michal Kovařčík, který následně posunul puk na Adámka. Nahození třineckého beka od modré končí v Hudáčkově lapačce.
43:30'
V třinecké třetině se dost nešťastně srazili Chmielewski a Sobotka. Hůř dopadl třinecký útočník, jemuž Sobotka zřejmě trefil hlavu. Oba ale již odjeli na střídačku a hra bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
43:15'
Kundrátek dobře kombinoval s Vránou, Růžička pak ale přišel o puk a Třinec se musí vrátit do vlastního pásma.
42:48'
Třinečtí pokračovali v tlaku, Sparta se brání za cenu zakázaného uvolnění.
42:25'
Roman v rohu hostujícího pásma vybojoval kotouč pro Marinčina. Střela slovenského obránce sice byla tečována, snaha hostí o zastavení puku ale málem překvapila brankáře Hudáčka.
41:44'
Marcinko ve středním pásmu postrčil kotouč na Svačinu, ten si nabruslil za útočnou modrou a vystřelil. Jeho pokus ale byl sražen do rohu kluziště.
41:01'
Pražané se drželi v útočném pásmu, Kacetl při zákroku proti Buchteleho pokusu vytlačil svou branku z předepsaného postavení, další buly tak proběhne před třineckým brankářem.
40:22'
Vrána opět vyhrál první vhazování třetiny, Třinečtí se ale v útočném pásmu neprosadili. Na druhé straně pak Douderu stíhal Thorell, čehož mohl využít Horák, jeho pokus ale branku netrefil.

využití: 0:1.
Druhá třetina končí, skóre prvního finálového zápasu je stále příznivější pro hostující Spartu, která i nadále vede 1:0. Prostřední dvacetiminutovka mnoho velkých šancí nenabídla, za zmínku však stojí například prudká střela Filipa Chlapíka, která zacinkala na horní tyč Kacetlovy branky, nebo přesilovka Ocelářů. Třinečtí se ale ve své silné disciplíně do větší šance nepropracovali.

Třetí třetina začne přibližně v 18:47.
40:00'
39:58'
Sparta je kompletní. Marcinko se snažil v závěru přesilovky vypíchnout Hudáčkovi puk zpod lapačky, to se slovenskému obránci však nepovedlo. Marcinka si pak do parády vzala trojice protihráčů.
39:38'
Doudera dostal nabito od Růžičky, třinecký bek ale při střele zlomil hůl a hosté se opět osvobodili.
39:05'
Po kombinaci mezi Růžičkou a Douderou z první pálil Hrňa, Hudáček se ale stihl přesunout.
38:22'
Až po půlminutě se domácí dostali do útočného pásma. Střelu Romana od modré ale hosté dokázali zablokovat a následně poslat kotouč do třinecké třetiny.
37:52'
Hudáček předvedl další nepřesvědčivý zákrok, kdy se po dorážce sápal Petr Vrána. Třineckého kapitána ale nedovoleně zastavil Maxim Matuškim, Oceláři mají k dispozici přesilovku.
37:22'
Chmielewski mohl těžit z dobré Bakošovy práce, polský forvard si nabruslil do mezikruží, Hudáček jeho střelu ale vyrazil. Před dojíždějícím Marinčinem pak kotouč do bezpečí uklidili obránci.
36:59'
Nepřesná rozehrávka domácích končí na icingu, buly před Kacetlem.
36:46'
Třinečtí se dostali do útočné třetiny, Doudera pak od modré poslal krásný pak na zcela volného Miloše Romana, ten se chtěl opřít do kotouče z první, puk mu ale ve vyložené pozici sjel z čepele.
36:20'
Zachycenou Adámkovu rozehrávku z vlastní třetiny odrazili hosté mimo hrací plochu, sudí ale nařizují vhazování před Kacetlem.
35:33'
Nestrašil neudržel kotouč u hrazení, hosté tak mohli posunout hru do neutrální zóny a po delší době vystřídat.
34:49'
Tlak domácích pokračuje. Hudáček musel vyrážet střelu Hrni od modré, Musil pak nezastavil prudký pas Nestrašila a domácí musí zpět do středního pásma.
34:23'
Třinečtí drží útočné pásmo. Hudáček nejprve vyrazil rychlou střelu Svačiny, hosté pak zablokovali další pokus Marcinka.
34:04'
Chmielewski zatáhl kotouč do útočné třetiny, k nepřesnému vyhození hostí se pak dostal Růžička, který si připravil pozici na vrcholku kruhu pro vhazování, Růžička ale trefil pouze připraveného Hudáčka.
33:36'
Nepřesnou Adámkovu rozehrávku hosté zachytili u modré čáry, jejich rychlý výpad do útočné třetiny ale končí pohodovým zákrokem Kacetla.
33:22'
Roman poslal od zadního mantinelu překvapivou přihrávku před branku, kam se k zakončení tlačil Dravecký. Hosté ale slovenského útočníka zablokovali a Hudáček nemusel zasahovat.
32:54'
Po icingu Sparty, kdy Sobotka nedosáhl na prudký pas, se bude vhazovat před Hudáčkem.
32:38'
Pasáž plná nepřesností končí sraženou přihrávkou mimo hrací plochu, vhazovat se bude po komerční přestávce v neutrální zóně.
32:10'
Růžička v útočném pásmu marně stíhal rozehrávajícího Moravčíka, Doudera pak nepustil rychlou přihrávku k Dvořáčkovi.
31:19'
Hra se konstantně přelévá z jedné strany kluziště na druhou, větší gólové šance ale k vidění nejsou. Poslední útočnou akci obstarali domácí, kdy se po Růžičkově přiťuknutí ke střele dostal Zbořil. Jeho tečovaný pokus končí v Hudáčkově moci.
30:22'
Chlapík v útočném pásmu nedokázal přetlačil Michala Kovařčíka, Třinečtí se pak rychle natlačili do soupeřovy třetiny, k ohrožení Hudáčka se už ale nedostali.
29:41'
Bakoš zpoza hostující branky hledal mezi kruhy stojícího Romana, hosté ale dokázali přihrávku přizvednout a puk vyletěl do středního pásma.
29:12'
Růžička docela krkolomným způsobem dostal kotouč do útočné třetiny, tak se ale puku zmocnil Chmielewski, který si připravil střeleckou pozici na vrcholu pravého kruhu pro vhazování. Hudáček vyrazil puk maskou do ochranné sítě.
28:08'
Třinečtí se chvíli drželi v útočném pásmu, k ohrožení Hudáčkovy klece se ale domácí družina nedostala. Na druhé straně pak Strnad nepřešel kolem bránícího Draveckého.
27:19'
Po rychlé protiakci Sparty vytáhl Kacetl další zákrok svou maskou, od které se puk odrazil do ochranné sítě.
27:11'
Michal Kovařčík se po pobídce od svého bratra Ondřeje natlačil do předbrankového prostoru, mladší z bratrské dvojice zkusil střelu ke vzdálenější tyči, Hudáček ale nakonec nemusel zasahovat, když kotouč mířil mimo tři tyče.
26:45'
Oceláři drželi Spartu pod tlakem, další střela obránce Zbořila od modré ale byla sražena do ochranné sítě. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
26:18'
Třinečtí se dostlali do útočné třetiny. Vrána poslal kotouč na modrou, kde Dravecký vyzval ke střele Zbořila, ten ale napálil jen Hudáčkův beton.
25:46'
Filip Chlapík se rozjel ve středním pásmu, prokličkoval se do útočné třetiny, střelou přes bránícího Adámka pak orazítkoval horní tyč Kacetlovy branky!
25:13'
Řepík v útočném pásmu zachytil třineckou rozehrávku, hostující kapitán pak ale neustál souboj s Musilem a domácí poslali kotouč do neutrální zóny.
24:40'
Marinčin se z pozice beka tlačil do předbrankového prostoru, hosté ale slovenského obránce k zakončení nepustili.
24:10'
Dravecký, který nyní naskakuje na pozici beka, svou přihrávkou trochu překvapil Nestrašila, hosté toho ale nedokázali využít.
23:13'
Růžička pálil hned po buly, hosté jeho pokus zastavili. Musil pak stíhal Sobotku, ani akce hostujícího útočníka úspěch nepřinesla.
22:57'
Roman s Bakošem napadali hostující rozehrávku, Sparta nakonec poslal kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Hudáčkem.
22:16'
Hra pokračovala vhazováním před Kacetlem. Po neúspěšném útoku domácích se do akce vydala elitní lajna Sparty, celé její snažení pak střelou od modré zakončil Moravčík, jeho pokus ale domácí srazili do ochranné sítě.
21:45'
Po hraničním souboji u hrazení zůstal na ledové ploše ležet třinecký Ondřej Kovařčík, který se velmi těžko zvedá na nohy.
21:39'
Forman dlouho držel kotouč v rohu kluziště, Kaše se pak zpoza Kacetlovy branky dostal do střelecké pozice, třineckého brankáře ale nepřekonal.
20:56'
Spartě se dvakrát nepovedlo úspěšně vpravit puk do útočné třetiny, rovněž třinecké akce ale končí mezi červenou a modrou čárou.
20:23'
Třinecký kapitán Vrána vyhrál buly, Oceláři se hned přesunuli do útočného pásma, Marinčinova tečovaná střela ale hostující branku netrefila.

vyloučení: 3:0,
Úvodních dvacet minut letošní finálové série je za námi, spokojenější zatím mohou být hosté ze Sparty. Pražané měli v první třetině o něco více ze hry a to především díky třem přesilovým hrám. Jednu z nich dokázali hosté využít, když Maxim Matuškin od modré prostřelil nic nevidícího Kacetla. V další početní výhodě pak Thorell napálil tyč, Hudáček pak na druhé straně zastavil Hrehorčákův nájezd nebo střelu Marcinka.

Druhá třetina začne přibližně v 17:55.
20:00'
19:35'
Ondřej Kovařčík v rohu hostující třetiny prohrál souboj s Dvořákem, hosté pak mohli jít do rychlé protiakce, Horákovo bekhendové zakončení ale úspěch nepřineslo.
18:55'
Růžička ze středního pásma poslal kotouč do útočné třetiny, kde si jej převzal Vrána. Třinecký kapitán pak zkoušel střílený pas do předbrankového prostoru, puk ale branku minul.
18:20'
Třinečtí si nahodili kotouč do útočné třetiny, po ose Vrána – Růžička se pak puk dostal k Adámkovi, jehož nahození od modré ale Hudáček dobře viděl a bez obtíží zastavil.
17:49'
Oceláři jsou kompletní a mají puk ve své moci. Oba soupeři střídají.
17:13'
Vladimír Sobotka byl v hlavní roli na obou stranách kluziště. Hostující útočník se nejprve elegantně protlačil před Kacetla, kterého ale nepřekonal. Následně při bránění zaváhal a umožnil Patriku Hrehorčákovi solo nájezd. Hrehorčák zkusil kličku na pravou stranu, Hudáček kryje.
16:41'
Další útok Spartě nevyšel, Třinec expeduje kotouč k Hudáčkovi.
16:05'
Hosté mohli zdvojnásobit své vedení, Erik Thorell ale po Řepíkově pasu napálil pouze horní tyč Kacetlovy branky! Oceláři se následně osvobodili.
15:33'
Hosté se dostali do útočné třetiny a vybojovali si třetí přesilovku. Miloš Roman u hrazení srazil Buchteleho, sudí po chvilce váhání pískli do píšťalky a vyloučili třineckého útočníka za vražení na hrazení.
15:00'
Svačina v útočném pásmu nechal kotouč za sebou, když cítil najíždějícího Marcinka. Slovenský forvard si najel mezi kruhy, střelu ze zápěstní ale poslal mimo tři tyče.
14:36'
Pavelka se za vlastní brankou dostal pod tlak Marcinka, hostující bek jen vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
14:19'
Marinčin elegantně zavezl kotouč do útočného pásma, Růžička s Chmielwskim se ale do střelecké pozice nenatlačili. Hosté následně rychle přenesli hru před Kacetla, Řepíkovo jednoduché nahození ale končí v lapačce třineckého brankáře.
12:57'
Dravecký s Romanem dobře napadali hostující rozehrávku, Nestrašilovo postrčení na Kundrátka ale vyhnalo Slezany do středního pásma, tedy ofsajdu.
12:11'
Polášek schytal Hrňovu bombu od modré, hosté pak dostali kotouč do středního pásma. Oceláři se ale chtěli rychle vrátit do útočné třetiny, zastavil je však ofsajd. Komerční přestávka.
11:46'
Marcinko se ve středním pásmu dral za odraženým kotoučem, před slovenským útočníkem ale dobře zasáhl Polášek. Puk se odrazil mezi střídačky, vhazovat se bude v neutrální zóně.
11:13'
Oceláři se drželi v útočném pásmu, dva Kundrátkovy pokusy od modré ale byly zablokovány, než stačily doputovat k Hudáčkovi.
10'
Skóre finálové série otevřel Matuškin, 0:1
10:39'
Chmielewski se rozjel po pravé straně, jeho prudká střela ale branku minula a kotouč se odrazil do střední třetiny.
10:16'
Bakoš se dral do útočného pásma, hosté jej ale zastavili u modré čáry. Ani Spartě se ale následně nepovedla útočná akce.
09:34'
Sparta právě vstřelila branku!
Hosté dokonale rozebrali třineckou bránící čtveřici a slaví úvodní branku finále! Oceláři se dostali do velkého kolotoče, hosté si posílali kotouč rychle z hokejky na hokejku, celá akce pak vyústila ve střelu MAXIMA MATUŠKINA od modré, při které Kacetl vůbec nic neviděl. Matuškin trefil místo pod Kacetlovou lapačkou. Asistence: Filip Chlapík, Erik Thorell.
09:08'
Matuškin nabil na levou stranu Řepíkovi, ten trefil Kacetlovu masku. Hosté pokračují v tlaku.
08:49'
Hosté kombinovali v útočném pásmu, Doudera pak zablokoval střelu Chlapíkovi. Akce Sparty pokračovala, Chlapík se tentokráte dostal k ohrožení Kacetla, třinecký gólman ale zasáhl.
08:16'
Martin Růžička ve středním pásmu atakoval rozehrávajícího Řepíka, třinecký útočník si ale nepohlídal hůl a zasáhl hostujícího kapitána do obličeje. Sparta bude po komerční přestávce hrát druhou přesilovku.
07:32'
Marinčin je na ledě, Oceláři hrají v plném počtu. V samotném závěru přesilovky se ještě do slibné šance tlačil Doležal, který si obhodil bránícího Musila. Z bezprostřední vzdálenosti ale hostující útočník na Kacetla nevyzrál. Třinečtí následně odpálili puk na icing.
06:59'
Moravčíkovo nahození od modré končí v Kacetlově moci. Po odpískání se ještě strhla menší potyčka před třineckou brankou, vše je ale rychle uklidněno. Vhazovat se bude ve středním pásmu, když Doležal přejel od modré hranici kruhů a zapojil se do rozmíšky.
06:23'
Po další nepřesnosti hostujícího celku se Třinečtí dostali dokonce do přečíslení dvou proti jednomu. Akci vedl Patrik Hrehorčák, slovenský forvard se nakonec rozhodl pro střelu, Hudáček vyrazil puk do rohu.
05:50'
Oceláři se rychle osvobodili, Sparta se ale záhy vrátila do útočného pásma. Nabito u modré dostal Řepík, hostující kapitán ale promáchl a Oceláři se opět osvobodili.
05:24'
Uvidíme první přesilovku finále. Hosté se drželi v útočném pásmu, nedovoleným způsobem si v jednom ze soubojů pomohl obránce Martin Marinčin. Hosté budou hrát v pěti proti čtyřem.
4'
Proti Formanově dorážce fantasticky zasáhl Kacetl
04:51'
Třinečtí se dostali do útočného pásma, kolem Hudáčkovy branky bylo docela dusno, avšak ani jeden ze střeleckých pokusů domácích nebyl přesný.
03:50'
Michal Moravčík se v útočném pásmu dostal ke střele ze střední vzdálenosti, kterou Kacetl pouze vyrazil před sebe. S rychlou dorážkou přispěchal Miroslav Forman, Kacetl předvedl fantastický zákrok, kdy se vrhl proti střele!
03:16'
Růžička si v útočném pásmu chystal střeleckou pozici, třinecký kanonýr ale v rozhodující chvíli nechal kotouč za sebou a hrát může opět Sparta.
02:57'
Napadajícího Řepíka zastavila signalizace ofsajdu, Třinečtí mají dost času na rozehrávku.
02:29'
Nahození ze středního pásma se odrazilo mimo kluziště, vhazovat se bude před Kacetlem.
02:06'
Třetí formace domácích držela kotouč v útočném pásmu, Svačina s Hrňou se ale do střelecké pozice nedostali. Po tvrdém, ale čistém, zákroku Jurčiny mohou hosté otočit hru na druhou stranu.
01:27'
Dravecký dostal v rohu hostujícího pásma pod tlak rozehrávajícího Moravčíka, kotouč se pak odrazil do předbrankového prostoru, kde byl zcela sám Andrej Nestrašil. Třinecký útočník si stáhl kotouč na osu kluziště, z bezprostřední blízkosti ale Hudáčka nepřekonal!
00:50'
Domácí dostali hru před branku Sparty, Růžička pak v rohu zachytil hostující rozehrávku, jeho rychlý pas do předbrankového prostoru ale svého adresáta v podobě Chmielewského nenašel. Sparta následně opět šla do rychlého protiútoku, znovu zasahuje Kacetl.
00:21'
Úvodní buly prvního finále pro Oceláře. Třinečtí se okamžitě dostali do útočného pásma, v rohu kluziště se ale nepohodli Růžička s Vránou. Sparta toho mohla využít pro rychlou protiakci, Řepík ale trefil jen Kacetlovu lapačku.
00:01'
Hráči obou celků jsou na ledové ploše, slavnostní úvod prvního finálového duelu obstará Karolína Spratková, která zazpívá českou státní hymnu.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, M. Zbořil, M. Adámek – Chmielewski, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Svačina, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Bakoš – Dravecký (A).
Trenér: Václav Varaďa

HC Sparta Praha: J. Hudáček (Machovský) – David Němeček, Matuškin, T. Pavelka, A. Polášek, Tomáš Dvořák, Moravčík, Jurčina – M. Řepík (C), R. Horák, E. Thorell – Chlapík, Sobotka, Buchtele – Z. Doležal, D. Kaše, M. Forman – Dvořáček, Vitouch, J. Strnad.
Trenér: Josef Jandač

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Hynek, Špůr.
Vzájemné zápasy v základní části

17. září 2021: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)
Branky a nahrávky:
3. Moravčík (T. Dvořák, Chlapík), 24. Chlapík (E. Thorell, M. Jandus), 30. D. Vitouch (Moravčík, Polášek), 52. E. Thorell (Chlapík, D. Kaše) – 19. Hrňa (Martin Růžička, Marcinko), 21. Kundrátek, 27. Martin Růžička (P. Vrána, M. Doudera), 28. Hrehorčák (Miloš Roman), 31. D. Musil (M. Adámek, A. Nestrašil), 49. A. Nestrašil (Kundrátek, M. Kovařčík), 60. Hrehorčák (Miloš Roman).

29. října 2021: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
24. Vrána, 29. Vrána (Zahradníček), 34. Růžička (Kundrátek), 48. Martynek (R. Szturc, Kundrátek) – 6. E. Thorell (M. Řepík, T. Pavelka), 55. E. Thorell (M. Jandus, Šmerha).

23. prosince 2021: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 5:8 (1:2, 3:3, 1:3)
13. Sobotka (Chlapík, Tomáš Dvořák), 27. Řepík (Roman Horák ml., Sobotka), 30. Chlapík (Voženílek, Polášek), 35. Sobotka (Řepík, Roman Horák ml.), 55. Řepík (Roman Horák ml., Chlapík) – 6. Hrehorčák (Dravecký), 18. A. Nestrašil (M. Adámek), 25. Marinčin (M. Doudera, O. Kovařčík), 26. P. Vrána (M. Doudera, Chmielewski), 40. Kurovský (Marinčin), 45. Marcinko (Hrňa), 50. Martin Růžička (Chmielewski), 60. Hrehorčák.

4. února 2022: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
29. O. Kovařčík (A. Nestrašil, M. Doudera), 35. D. Krenželok (O. Kovařčík, Teper), 38. P. Vrána, 53. Martin Růžička (Marcinko, A. Nestrašil) – 44. Matuškin (E. Thorell).
HC Sparta Praha

Sparta vstupovala do play off ze třetí příčky po základní části. Ve čtvrtfinále Pražané narazili na liberecké Bílé Tygry, nad kterými zvítězili v pěti utkáních. Semifinále pak do cesty týmu hlavního kouče Josefa Jandače postavilo českobudějovický Motor. Vyrovnanou a vypjatou sérii rozhodovaly detaily, Sparta nakonec opět vyhrála v poměru 4:1 a po šesti letech se probojovala do finále play off.

“V sériích proti Liberci a Českým Budějovicím jsme venkovní zápasy neodehráli tak dobře, jako jsme hráli doma. Ne, že by to bylo špatné, ale něco tomu chybělo. Musíme se zlepšit, budu rád, když to proměníme ve výhodu. Třinec je pro mě favorit série, tlačí je do toho i média,“ řekl útočník Michal Řepík pro klubové stránky.

Pražský celek čeká na mistrovský titul od roku 2007, nyní mu v cestě stojí tým, který chce zkompletovat mistrovský hattrick. „Už se samozřejmě připravujeme a rozebíráme Třinec. Mají zkušený tým, který hraje dlouho spolu. Základ týmu je už čtyři pět let stejný. Čtyřikrát za sebou se dostali do finále, dvakrát za sebou vyhráli. Hrají dobře kompaktně, dobře brání a čekají na brejky. Vše podporují dobrými přesilovkami, což bude jejich devíza,“ dodal kapitán Sparty.
HC Oceláři Třinec

Vůbec poprvé v klubové historii se Ocelářům povedlo ovládnout dvě série play off v poměru 4:0 na zápasy. Po čtvrtfinálovém derby s Vítkovicemi hráče s drakem na prsou čekala repríza poslední semifinálové série s Mladou Boleslaví, tentokráte se však nejednalo o vyrovnanou sedmizápasovou bitvu, tým kapitána Petra Vrány vyhrál všechny čtyři duely a hladce postoupil do čtvrtého finále v řadě za sebou.

Slezané tak znovu měli dostatek času a prostoru k regeneraci a poctivé přípravě na posledního soka, kterým je pražská Sparta. „Všichni se těší! Hlavně je úžasné, že máme možnost hrát finále zase po roce, toho si všichni moc váží. Sparta má vynikající mančaft, ke konci sezony chytla formu, takže už teď musíme počítat s tím, že to bude těžká série,“ nechal se slyšet kapitán Ocelářů.

Ve finále se střetnou dva předsezonní favorité na zisk titulu, střetne se propracovaný defenzivní systém s velice silnou ofenzívou. „Jakmile se přiblíží play off, každý přesně ví, co se po něm chce a dělá, co má. To je skvělé. Mít možnost být pravidelně ve finále a rvát se o zlato je výsledek. Je to taky o vyspělosti hráčů. Kluci dodržují a hrají, co si řekneme, co trenéři určí. To je skvělá vizitka pro všechny hráče, kteří tady teď jsou nebo kteří měli možnost za Třinec o titul bojovat předtím,“ dodal Vrána.
Dobrý den z Třince. Tipsport extraliga dospěla do finálové fáze, pouze dva týmy již zbývají v boji o Masarykův pohár. Oceláři Třinec usilují o kompletaci mistrovského hattricku, Sparta Praha zase chce ukončit patnáctileté čekání na titul. Finále startuje v třinecké WERK ARENĚ, úvodní buly první bitvy bude vhozeno v 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.