Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Rennais - 20. dubna 2024   17:00

0:3
(0:0)
Rennais
67' Kalimuendo  (G. Doué) • 76' Bourigeaud   • 90+1' Gújrí  (D. Doué)
Nantes
Lafont – Amian (86. Coco), Castelletto, Pallois, Cozza – Moutoussamy (71. B. Traoré), Augusto (25. A. Bamba) – Mollet (71. Appuah), M. Sissoko, Chirivella (C) – Mohamed.
Petrić – Cömert, Duverne, Mahamoud, Zeze.
Delajod – Jeanne, Danos
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Rennais
Mandanda (C) – G. Doué, Omari, Wooh, Belocian (89. Theate) – Santamaría, Matusiwa (89. Rieder) – Blas (68. Bourigeaud), D. Doué, Terrier (82. Yıldırım) – Kalimuendo (82. Gújrí).
Gallon – R. Bamba, Le Fée, Saláh.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 1:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:11.
Je tu konec utkání mezi FC Nantes a Stade Rennes. V první půli jsme branku neviděli, ovšem v té druhé to byly gólové hody pro hosty z Rennes! Nejprve se v 67. minutě prosadil Kalimuendo, stejný hráč poté vybojoval penaltu, které se však ujal v 76. minutě Bourigeaud a nemýlil se. V nastavení pak třetí branku přidal ještě Gújrí po krásné akci, kterou vytvořil společně s Douém. Rennes tak po více jak měsíce bodují a poskakují na sedmé místo tabulky. Domácí pokračují v sérii proher, které sbírají na domácí půdě a stále letos ještě doma nezískali ani bod. Ode mě to bude vše, s pohledem na statistiky dnešního utkání se s vámi loučím a budu se na vás těšit u dalšího zajímavého utkání. Do té doby na počtenou!
90+5'
90+5'
Zápas se dohrává na polovině hostů, kde se snaží něco vymyslet Nantes, ale to už se jim nedaří a zápas končí.
90+4'
Míč na kopačkách mají opět hosté, ale brzy jej ztrácí kvůli faulu na polovině hřiště.
90+3'
Faul Yildirima, po kterém mohou hrát domácí.
90+1'
Rennes právě vstřelilo branku!
Střídající AMÍN GÚJRÍ procházel středem hřiště, narazil si mezi obránci s Desirém Douaém a uklízel míč do prázdné Lafontovy branky. Krásná kombinace, po které Rennes vedou už o tři góly.
90'
Hosté se dožadovali další penalty, ta se ovšem nepíská, ale můžou hrát dál Rennes.
89'
Dvojité střídání na straně Rennes. Ze hřiště odchází Belocian společně s Matusiwou, místo nich na poslední minutky naskakují Theate a Rieder.
87'
Za míčem za obranu mířil Coco, ovšem u míče byl dříve Mandanda.
86'
Po faulu na Lafonta rozehrávají z vlastní šestnáctky kanárci.
86'
Přichází ještě střídání domácího celku. Ze hřiště odchází Amian a místo něj nastupuje Coco.
85'
Chirivella za svůj faul také vidí žlutou kartu a bude dohrávat pod napomenutím.
84'
Míč za obranu na Mustafu Mohameda neprošel a Rennes mohli kupředu, ovšem jejich akci přerušuje Chirivella.
83'
Přetažený centr Douého končí v autu a rozehrávají domácí.
82'
Střídání přichází na straně Rennes. Ze hřiště odchází obě útočná esa Kalimuendo a Terrier, místo kterých přichází Gújrí a Yıldırım.
81'
Po dlouhém míči, který mířil dopředu se píská faul domácího celku a máme tu další střídání.
80'
Vhazování pro domácí, po kterém přichází do vápna centr, který si také stahuje Mandanda.
78'
Velká šance i na druhé straně! Výborné dva zákroky si teď musel připsat brankář hostů Steve Mandanda, nejprve po střele, která mířila pod břevno a míč vytěsnil na roh a poté právě po rohovém kopu, když se k hlavičce dostal Amian a míč mířil k pravé tyči jeho branky. Skvěle teď podržel svůj tým.
76'
BENJAMIN BOURIGEAUD poslal Lafonta na druhou stranu branky a krásnou střelou do pravého horního rohu navyšuje skóre zápasu na 2:0 pro hosty a o vítězi zápasu je zřejmě rozhodnuto.
75'
Rennes se po pěkném průniku dostali do šance a Kalimuendo se dostal před brankáře Lafonta, který ho fauloval a máme tu penaltu pro hostující tým, které se ujímá sám Benjamin Bourigeaud.
73'
Vhazování pro Nantes na polovině Rennes. Hosté se po vstřelení branky hodně zatáhli.
72'
Mandanda rozehrává po útočném faulu Nantes.
71'
Střídání i na straně Nantes, odchází Moutoussamy a Mollet, přichází Traoré a Appuah.
70'
Chvíli se nehrálo kvůli ošetřování jednoho z hráčů Rennes, který schytal míč přímo do obličeje a chvíli zůstal na zemi.
68'
Ze hřiště odchází hlavní tvůrce hry Rennes, Ludovic Blas. Nahrazuje ho Benjamin Bourigeaud.
67'
Ludovic Blas našel skvělou přihrávkou za obranu Guélu Douého, který se podíval okolo sebe a chytře nahrál pod sebe na osamoceného ARNAUDA KALIMUENDA. Ten z první poslal míč do odkryté branky Nantes a poslal svůj tým do vedení.
66'
Sissoko fauloval u pomezní čáry Kalimuenda a Rennes znovu mohou dopředu.
66'
Nepřesná přihrávka Amiana končí v autu.
65'
Míč došel až k brankáři Lafontovi, který si položil míč na zem a rozehrál na Palloise.
64'
Hosté vybojovali vhazování kousek od pokutového území domácích a drží míč na polovině domácího celku.
63'
Tuto skulinku však nenašli a naopak ztrácí míč. Faulu za žlutou kartu se navíc dopustil Guéla Doué.
62'
Rennes se dostali na polovinu domácího celku a snaží se najít skulinu v obraně Nantes.
61'
Mustafa Mohamed se neprotlačil před Wooha, který si pohlídal míč, aby došel až do zámezí a Mandanda mohl v klidu rozehrávat od branky.
60'
K zajímavému centr se dostali i domácí, ale tento centr si našel jen Mandanda. Po rychlé rozehrávce se však hosté dopustili prohřešku a Nantes mohou opět rozehrávat.
59'
K hlavičce se dostal jeden z útočících hráčů, ale hlavičkoval jen mimo branku Lafonta, který může rozehrávat od branky.
58'
Blasův centrovaný míč byl odvrácen na rohový kop, který bude rozehrávat znovu Ludovic Blas.
57'
Skvělé vypíchnutí míče od Amiana, po kterém budou hosté jen vhazovat.
56'
Pallois fauloval Terriera a Rennes budou opět rozehrávat na polovině Nantes.
55'
Nantes drží míč na kopačkách a dostávají se dopředu. Ovšem po útočném faulu, který přišel v souboji o míč budou opět rozehrávat hosté.
54'
Velká šance Rennes! Santamaría našel skvělou přihrávkou zhruba na penaltě volného Kalimuenda, ten si zpracoval míč a zakončoval, ovšem netrefil branku a bohužel pro Rennes nemění skóre zápasu.
53'
Zpět u míče jsou hráči Rennes, kteří se dostávají na polovinu Nantes.
52'
Žlutou kartu navíc vidí Santamaría za faul zezadu při snaze vypíchnout míč Molletovi.
52'
Dopředu mířil Mustafa Mohamed, míč mu však byl odebrán a Nantes mají k dispozici alespoň aut.
50'
K míči se však velice rychle dostávají domácí, kteří vybojovali autové vhazování kousek od pokutového území Rennes.
49'
Mustafa Mohamed si pořádně nezpracoval míč a ten došel až do zámezí. Od branky tak rozehrává Mandanda.
48'
Zblokovanou střelu Blase dokázal na hřišti ještě zachytit Lafont a ten tak bude rozehrávat.
47'
Po faulu Sissoka mají hosté k dispozici další zajímavou standardku, kterou si na starost bere opět Blas.
46'
Hosté také hned zamířili do útoku a nebyli daleko od vstřelení branky, ovšem nedostali se nakonec ani k zakončení.
46'
Druhý poločas právě začal, u míče začali hosté.
46'
Hráči se již vrací na hrací plochu a zhruba za minutu započne druhá polovina zápasu.
První poločas utkání je u konce! Tato část zápasu nám nenabídla moc šancí ani na jedné straně a ani jeden z brankářů si ještě nepřipsal zákrok. Větší příležitost si však připsali hosté, když z hranice velkého vápna zakončoval Désiré Doué a trefil břevno Lafontovy branky. Více u míče byli také hosté a domácí moc ze hry neměli. Málokdy se dostali na polovinu soupeře nebo ke střele. Poločasové skóre je tak 0:0 a doufejme, že ve druhé půli góly uvidíme.
45+3'
45+3'
Mustafa Mohamed se ještě dostal k zakončení zpoza šestnáctky, ale branku Mandandy neohrozil a to bude z prvního poločasu vše.
45+2'
Postavení mimo hru, ve kterém byl přichycen Bamba a Steve Mandanda může opět rozehrávat.
45'
Protiútok hostů končí faulem Desirého Douého, který na šestnáctce fauloval jednoho ze stoperů a vysloužil si tím také žlutou kartu.
44'
Po vhazování se domácí dostali k centru do vápna, ovšem ten byl odvrácen. Hráči ve žlutém ale ještě zůstávají u míče.
43'
Po nepodařeném autu domácích, se do protiútoku dostávají hosté, ovšem na levém křídle míč ztrácí a opět jsou u míče domácí hráči.
42'
A Blas se dostal na šestnáctce k zakončení z halfvoleje, ovšem mířil hodně vysoko.
42'
Po faulu na Santamaríu však míč ztrácejí a Mandanda posílá dlouhý centr na polovinu Nantes.
41'
Hraje se dál a domácí zůstávají u míče.
40'
Žlutou kartu vidí Christopher Wooh za taktický faul na Mustafu Mohameda, kterým přerušil jeho možný protiútok. Mohamed chvíli zůstává na zemi.
39'
Rennes ztratili míč, Pallois se dostal k nákopu a vidíme první žlutou kartu po taktickém faulu na Mohameda.
38'
Aut teď získali hosté na vlastní polovině a po vhazování se dostávají do dobré pozice na polovinu Nantes.
37'
Sissoko poslal míč na křídlo, kde číhal Mollet, který poslal střílený centr do vápna, ovšem ten vápnem jen proletěl bez jakékoliv teče a nebylo z toho ohrožení branky hostů.
36'
Ludovic Blas stáhl zezadu za krk k zemi Moutoussamyho, žlutou kartu však nevidí a Nantes se vrací k míči.
35'
Bamba se snažil dostat po křídle do vápna, ovšem neobešel Guélu Douého a Rennes pět budou u míče.
34'
O centr se pokusil Bamba, ovšem nebylo z něj nic a Rennes se dostali do protiútoku. Ten zůstal nevyužit a skončil slabou střelou Terriera.
33'
Kanárci drží míč na vlastních kopačkách na své polovině a čekají na správnou příležitost na přechod.
32'
Nyní ale na zemi zůstává Ludovic Blas, který byl tvrdě dohrán Palloisem, ovšem tento zákrok byl posouzen jako čistý.
31'
K zakončení se dostal Mustafa Mohamed, ovšem jeho střela byla zblokována a došla k Mandandovi už velice zbrzděná.
30'
Vhazování pro Rennes na polovině domácích.
29'
Blasův centr si našli jen domácí obránci, kteří posílají míč daleko od branky domácího celku.
28'
A je tu další rohový kop pro Rennes.
27'
Velká šance Rennes! Ze šestnáctky vypálil Désiré Doué a jeho střela skončila na břevně! Od toho se navíc odrazila na brankovou čáru a chyběly centimetry k tomu, abychom viděli první branku utkání.
26'
Mustafa Mohamed se snažil doběhnout centrovaný míč, to se mu však nepodařilo. I jeho tlak ovšem pomohl k získání míče zpět.
25'
A máme tu avizované střídání domácích. Ze hřiště odchází zraněný Douglas Augusto, místo kterého přichází hrdina minulého zápasu Nantes Abdoul Kader Bamba.
24'
Hosté byli na chvíli vytlačeni až na vlastní polovinu, ale hned se vrátili na tu útočnou, ovšem Blas fauloval Molleta a Nantes se vrací k míči.
24'
Blas neprošel přes Palloise, ovšem ten ihned ztrácí míč a Rennes pokračují v útoku.
23'
Opět se hraje a hosté jsou u míče na polovině Nantes.
21'
Další přerušení hry kvůli ošetřování Augusta, který zůstává na zemi a bude střídat.
20'
Opět už jsou však u míče hosté a Ludovic Blas, který je dnes velice aktivní.
19'
Blas se nedostal kolem obránců a předkopnutý míč skončil v zámezí. Odkop od branky pro domácí tým.
18'
A další faul domácích, tentokrát Molleta. Stade Rennes tak stále mohou kombinovat.
17'
Samuel Moutoussamy byl bohužel pro domácí v souboji později než Terrier a skopl hráče Rennes k zemi. Standardka pro Rennes.
16'
Rennes drží míč na svých kopačkách a postupně se dostávají dopředu.
15'
K zakončení na šestnáctce se dostal Belocian, jeho střela ovšem byla zblokována Palloisem, který asi míč dostal do choulostivých partií a hra je na chvíli přerušena.
14'
Další roh pro Rennes po obranné hlavičce.
13'
Míč propadl až na zadní tyč, kde ho hlavičkoval na roh jeden z bránících hráčů.
12'
Faul Palloise deset metrů před pokutovým územím Nantes, po kterém budou mít hosté k dispozici zajímavý přímý kop. Bere si jej na starost Ludovic Blas.
11'
Na druhé straně však přišla střela na branku z nohy Molleta po centru Sissoka, ovšem tato střela šla jen na brankáře Mandandu, který si tak připisuje snadný zákrok.
11'
Baptiste Santamaría se dostal k zakončení ze střední vzdálenosti, ale jeho střela neohrozila branku domácích.
10'
Hostům se rozehrávka nepovedla a míč se dostává až k Mandandovi, od kterého bude pokračovat dopředu.
9'
Další rohový kop pro Rennes.
8'
Skvělé dostoupení Samuela Moutoussamyho na středu, díky kterému mohli domácí do útoku a Mustafa Mohamed se dostal k zakončení, ovšem to nebylo nikterak nebezpečné a brankář Mandanda si míč v klidu pokryl.
7'
Rennes se dostávali k brance Nantes, ale kvůli presingu domácích ztratili míč a ten má teď v moci brankář Lafont.
6'
Po faulu na středu hřiště rozehrávají hosté.
5'
Díky pěknému sklepnutí se Sissoko dostal k pozici na centr, ale ten byl odvrácen na roh, který nebyl zahrán nejlépe a propadl až do zámezí.
3'
Nantes už získali míč zpět a kombinací se postupně dostávají dopředu.
2'
Roh zahraný nakrátko byl odvrácen, ovšem Rennes ještě vhazují a zůstávají na útočné polovině.
1'
Bývalý hráč Nantes Ludovic Blas poslal do vápna centr, který Pallois odhlavičkoval na rohový kop.
1'
Utkání začíná. U míče začínají domácí, po rychlém nákopu však hned míč ztrácí a útočí Rennes.
1'

FC Nantes: Lafont – Amian, Castelletto, Pallois, Cozza – Moutoussamy, Augusto – Mollet, M. Sissoko, Chirivella (C) – Mohamed.
Náhradníci: Petrić – Appuah, A. Bamba, Coco, Cömert, Duverne, Mahamoud, B. Traoré, Zeze.
Trenér: Antoine Kombouare

Stade Rennes: Mandanda (C) – G. Doué, Omari, Wooh, Belocian – Santamaría, Matusiwa – Blas, D. Doué, Terrier – Kalimuendo.
Náhradníci: Gallon – R. Bamba, Bourigeaud, Gújrí, Le Fée, Rieder, Saláh, Theate, Yıldırım.
Trenér: Julien Stéphan

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Danos.
Zdravím všechny fanoušky evropského a především francouzského fotbalu! V prvním utkání 30. kola francouzské Ligue 1 se domácí FC Nantes utkají s hostujícím týmem Stade Rennes. Domácí ,,kanárci" v posledním odehraném kole porazili na severu země Le Havre díky gólu z poslední minuty zápasu, který vstřelil Kader Bamba. I díky tomuto vítězství si tak vylepšili formu z posledních pěti utkání a z těchto utkání získali 6 bodů za 2 výhry. Jejich soupeř z Rennes v posledním utkání proti Toulouse sice vedl, ale ještě do poločasu obdržel dvě branky a Toulouse si vedení udrželi. Rennes tak už 4 zápasy čekají na bodový zisk a nevyhráli už déle než měsíc. Naposledy se jim to povedlo 17. března proti Marseille poměrem 2:0. Na podzim se v souboji Nantes s Rennes povedlo získat tři body hráčům Rennes, kteří zvítězili 3:1. Aktuálně se týmy nacházejí na čtrnácté a desáté příčce Ligue 1 a zápas by tak měl být poměrně vyrovnaný. Zápas začíná v sobotu v 17:00, sledujte jej společně se mnou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.