Dnešní utkání sledovalo 5241 diváků.
Utkání třetího kola baráže o extraligu mezi Litvínovem a Energií je u konce, tři body zůstávají na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Po dvou vyrovnaných třetinách rozhodli domácí v poslední části, kdy vstřelili dvě branky, hosté na to již nedokázali reagovat. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
59:34
Gorčík je na ledě, Karlovarští se tak brání ve čtyřech.
59:10
Nepřesná přihrávka na modrou čáru, puk se dostává do středního pásma.
58:49
Hosté se osvobozují, to už ale nyní nic nezmění.
58:36
Trenér Karel Mlejnek si vyžádal oddechový čas.
58:36
Skuhravý (KVA) navíc také fauluje, Kubát si ho obhodil a Skuhravý ho už jen stihl podrazit, s tímto neměl šanci nic udělat. Téměř celá minuta dvojité přesilové hry!
58:23
Duda hledal před brankou Hanzla, k němu se puk už nedostal.
57:34
No a Sebastian Gorčík (KVA) je nakonec vyloučen na dvě minuty, to vypadá na konec všech karlovarských nadějí.
57:34
Za brankou Petráska se strhla menší strkanice. Kubát trefil hokejkou Gorčíka do obličeje, to ale rozhodčí nepostřehl. Mladý karlovarský útočník pak chtěl vyzvat Kubáta na bitku, ten ale nechtěl.
56:59
Litvínov právě vstřelil branku!
Sotva hráli domácí v plném počtu, tak hned skórují! Hrubka z úvodu zápasu je zapomenuta, tvrdou střelu z vrcholu kruhu se totiž prosazuje JIŘÍ GULA, přesně do růžku! Asistence: Radek Duda a Robin Hanzl
56:31
Domácí ujeli ve dvou kupředu, Jurčík hledal před brankou Hořavu, tomu ale zabránil ve vystřelení jeden z karlovarských obránců.
55:55
Kubát ale poté zachytil kotouč a vyhazuje jej na až do obranného pásma Energie.
55:36
Od modré pálil znovu Sičák, trefil ale pouze bránícího Trávníčka. Hosté ale pokračují v tlaku v útočném pásmu.
55:05
Po dalším vhazování se domácí osvobozují vyhozením přes celé hřiště.
54:50
Sičákova tvrdá střela od modré byla těsně před Petráskem tečována, litvínovský brankář dokázal reflexivně zasáhnout.
54:39
Pět minutek před koncem zápasu je tu vyloučení na straně domácích, Ondřej Havlíček (LIT) si vykoledoval dvě minuty za podražení.
53:58
Energetikům se nepodařilo rozehrát, puk se došoural až za Petráska. Zakázané uvolnění se ale pískat nebude.
53:28
Radek Duda se prosmýkl do pásma po levé straně, jeho svižná střela tahem zpoza modré trefila ale jen tyčku!
53:10
Zakázané uvolnění Energie, hra se tak stěhuje zpět před Závorku, ten musí být v pozoru.
52:40
Nakonec se domácí dostal to pásma, puk se ale ocitl až v ochranné síti. Na řadě je poslední komerční pauza.
52:14
Domácí aktuálně drží puk na svých hokejkách, snaží se usadit v útočném pásmu, to je pro ně ale aktuálně zavřené.
51:19
Hořava se vrací na led, toto oslabení zvládli domácí bez problémů.
50:58
Trávníček vyváží puk za branku Energie a dlouho ho tam drží.
50:28
Toto vypadá pro Vervu dobře, ani tentokrát se energetici nedostali s pukem do pásma.
50:00
A do třetice se puk ocitá za Závorkou, tato početní výhoda se Karlovarským nedaří.
49:40
Krátce poté přichází další vyhození.
49:30
Na úvod se domácí ale osvobozují.
49:15
Přesilová hra pro hosty, dvě minuty za nedovolené bránění pro Miloslava Hořavu (LIT). Podaří se energetikům využít další přesilovku a vyrovnat?
48:52
Už od konce první třetiny se na hřišti neobjevuje obránce Benák, karlovarští hokejisté tak hrají celou dobu jen na pět obránců, junior Weinhold zatím šanci nedostal.
48:41
Rachůnek hledal před brankou najíždějícího Marosze, k tomu ale puk nedoputoval, stihli se o něj postarat obránci.
47:58
Robin Hanzl se náramně proháčkoval před branku, obránci nevěděli, kde jim hlava stojí. Závorka ale vystihl ten správný moment a Hanzlovi puk vypíchl, ten pak střílel z velikého úhlu.
47:18
Domácí se snažili přejít do útočného pásma, zastavil je ale hvizdem čárový rozhodčí pro ofsajd.
46:52
V posledních minutkách se hra trochu vyrovnala, energetici se dostali zpod velikého tlaku a opět se i oni zapojují do útoku.
46:07
Krátce po buly přišla střela od modré čáry, Petrásek ale měl nikým nekrytý výhled, a tak puk bez větších potíží zachytil.
46:01
Rázem se ocitli pod tlakem Litvínovští, kteří se nakonec osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
45:34
Po dlouhé sobě se energetici dostali kupředu, z vrcholu kruhů nakonec vypálil Sičák, Petrásek ale proti tečované střele nakonec nemusel zasahovat.
45:07
Domácí se prokombinovali hostující obranou, Kubát sám mezi kruhy napřáhl a svou střelou trefil horní tyčku!
44:58
Další šance pro Hanzla, který se snažil přestřelit Závorku, tečovaný puk ale přeletěl branku.
44:45
Reichel se při dojíždění k brance lehce střetl se Závorkou, to mu pak ihned přijel vyčinit mladý obránce Dvořák. Po menší strkanici se může pokračovat.
44:17
Piroš se snažil vytočit s pukem před branku, tam ho ale odstavili domácí obránci.
43:56
Koblasa je zpátky na ledě, energetici jsou ale aktuálně pod tlakem, a stále se tak musí bránit. Domácí vstoupili do třetí třetiny opravdu dobře.
43:47
Další střela Františka Lukeše nyní již v brance neskončila, hosté se následně osvobozují.
41:54
Koblasa (KVA) navíc dostává dvě minuty, další přesilovka pro Litvínov.
41:54
Využitá přesilovka a je tu zase vedení Litvínova! Kubát posunul puk na ROBINA HANZLA, který si s pukem vyjel od mantinelu směrem ke středu a prostřelil Závorku! Asistence: Karel Kubát a František Lukeš
41:48
Kubátovu střelu Závorka vyráží, domácí jsou stále ale v útočném pásmu, navíc hrají ve výhodě!
41:18
Přesilovka pro domácí, Marosz (KVA) obdržel dvě minuty za sekání. V tu chvíli mu ale nic jiného nezbylo, Martynek by jinak stál sám proti brankáři.
40:27
Domácí začali třetinu aktivně, ale nakonec z toho byla šance Martin Bartek, ten ale po nájezdu z pravé strany puk mezi tři tyče nedostal.
40:01
Divoká druhá třetina je také za námi, sledujeme krásný hokej! Nejprve se domácí dostali do vedení díky Miloslavu Hořavovi, hosté ale poté využili dvě přesilové hry, zásluhou Radima Bičánka a Jakuba Svobody se tak dostali do vedení. V poslední minutě ale hráli domácí další přesilovou hru a 11 vteřin před sirénou vyrovnal František Lukeš. Po dvou třetinách je tak skóre stále nerozhodné.
40:00
39:49
Využitá přesilová hra, v Litvínově je znovu vyrovnáno! FRANTIŠEK LUKEŠ si objel útočné pásmo, vystřelil a puk proletěl skrumáží až do branky! Byl jedním ze čtyř hráčů tečován, avšak ne holí, což také zkoumal videorozhodčí, ten nakonec ale nenašel nic nepovoleného, a tak je branka domácímu celku uznána! Asistence: Karel Kubát
39:41
Ještě jedno vyloučení ve druhé třetiny, Tomáš Rohan (KVA) dnes podruhé usedá na trestnou lavici, nyní za sekání.
39:27
Lukeš je na hřišti, domácí tak hrají v plném počtu. Do konce třetiny mají ještě čas na srovnání.
39:13
Hanzl vybojoval puk na modré na Bičánkovi, kupředu vyslal Tomáše Frola, který ale v samostatném nájezdu neuspěl, bekhendovou střelu mu opět vychytal Závorka.
38:42
Pavlík za brankou zalehl Rachůnka, pod kterým byl kotouč, a tak se hra přerušuje. Hostům stále zbývá více jak pětačtyřicet vteřin přesilové hry.
38:13
Sičák pálil od modré, Petrásek jeho střelu vyrazil, obránci puk následně vyhazují na druhou stranu hřiště.
37:27
V závěru třetiny si přesilovku zahrají hosté, František Lukeš (LIT) totiž neuhlídal svou hokejku a v souboji trefil do obličeje Jakuba Svobodu.
37:14
Mohl být vyrovnáno! Gerhát na sebe natáhl obránce, předložil puk lépe postavenému Jurčíkovi, toho ale vychytal znovu výborný Závorka!
36:41
Tomáš Rohan se vrací na hřiště, energetici toto oslabení zvládli.
36:29
Další střela na Závorka vzešla z hole Pavlíka, ale ani tento litvínovský obránce se nedokázal nyní prosadit.
36:11
V oslabení se kupředu dostal Huna, Petrásek trochu krkolomným zákrokem vyráží puk až mimo hřiště.
35:53
Kubát pálil velmi tvrdě, po něm Duda, avšak Tomáš Závorka dokázal obě slibné střely vyrazit mimo svou branku.
35:08
Energetici se osvobozují, Litvínovští musí pro kotouč až za svou branku.
34:41
Tomáš Rohan (KVA) si vykoledoval dvě minuty za podražení Tomáše Frola, šance pro domácí na vyrovnání.
34:29
Litvínov hraje ve výhodě, bude se vylučovat!
33:33
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energetici využívají druhou přesilovou hru v krátkém sledu a dostávají se do vedení! Krásná přesilovková akce, kde podél modré putoval puk na JAKUBA SVOBODU, jenž se trefuje z první! Odměna pro Jakuba Svobodu za fair-play gesto! Asistence: Jaroslav Kůs
32:59
Petr Chaloupka (LIT) oslabuje svůj tým, nyní si vykoledoval dvě minuty za držení Rudolfa Huny.
32:20
Osm vteřin před koncem přesilové hry se hosté prosazují a je znovu vyrovnáno! Marosz jednoduchou přihrávkou našel u modré čáry RADIMA BIČÁNKA, který se opřel do puku vší silou a puk dostal přes několik hráčů až do branky! Asistence: Rostislav Marosz a Tomáš Rachůnek
31:34
Po buly následně Gerhát vyhazuje až na druhou stranu hřiště.
31:26
Vše nakonec skončilo střelou Jakuba Svobody, který pálil z vrcholu kruhu, Petrásek se ale stihl přesunout a puk v pohodě zachytil.
31:03
Hosté se tentokrát brzy usazují v útočném pásmu a kombinují.
30:28
Třetí přesilová hra pro Energii, na trestnou lavici znovu usedá Radek Duda (LIT), tentokrát za vysokou hůl.
29:58
Po střetu u mantinelu v obranném pásmu Energie zůstal na ledě ležet Jurčík, kterého přišpendlil na mantinel Petr Koblasa. Zákrok to byl ale zcela čistý.
29:16
Po dlouhé době musí být Petrásek v pozoru, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po jeho pravici.
28:57
Domácí se nyní pouze osvobozují, Litvínovští jsou v dobré náladě, hrají poměrně lehce.
28:19
Po komerční pauze pokračuje hra vhazováním v obranném pásmu Energie.
28:00
Domácí využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Perfektní práci odvedl Radek Duda, který naznačil snad čtyřikrát střelu, avšak nakonec přihrál MILOSLAVU HOŘAVOVI, který se trefil těsně vedle lapačky! Asistence: Radek Duda a František Lukeš
27:53
Bartek je na ledě, hosté ve čtyřech.
27:31
Ale pozor! Marek Baránek (KVA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, 22 vteřin dvojité přesilovky pro domácí!
27:14
Pavlíkova střela od modré čáry trefila pouze mantinel za brankou, následně se puk odráží do středního pásma.
26:49
Ani Litvínovu se ale v této přesilové hře moc nedaří, silnější tlak si zatím nevytvořil.
26:24
Hostům se podařilo na chvíli osvobodit, Litvínov se ale velmi rychle dokázal dostat zpět do útočného pásma.
25:53
Bude se znovu vylučovat, Martin Bartek (KVA) obdržel dvě minuty za sekání.
25:15
Avšak hosté v posledních vteřinkách trochu přidali, přeci jen byli až moc pasivní a to by pro ně nemuselo dopadnout dobře.
24:33
Litvínovští mají puk na svých holích a jsou jasně aktivnější, energetici ale stále odolávají.
23:58
Obrovská šance Vervy! Hanzl našel krásnou zadovkou před brankou Františka Lukeše, který se ocitl sám před Závorkou, toho ale z blízkosti nedokázal překonat.
23:42
Gula na modré nedokázal zachytit kotouč, odskočil mu kousíček za čáru, rozhodčí ale vše postřehli, a odpískalo Litvínovu ofsajd.
23:06
Puk je v moci domácích hokejistů, ti vyčkávají s pukem za vlastní brankou na dostřídání všech hráčů, následně se hned ženou vpřed.
22:34
Radek Duda je zpět, i druhé oslabení Litvínov ustál, nyní si při tom navíc dost možná i odpočinul.
22:10
Až nyní se hosté usadili v útočném pásmu, střela Svobody navíc byla tečována, a tak Petrásek nemusel vůbec zasahovat.
21:50
Navíc nyní přichází vyhození Vervy, Kůs musí pro puk opět až za branku Závorky.
21:29
Litvínov velmi dobře napadá a energetiky vůbec nepouští přes střední pásmo.
21:00
Energetici se ale nejprve musí vůbec dostat do útočného pásma, aby mohli rozjet nějakou přesilovkovou kombinaci.
20:34
Přesilová hra pro hosty, Radek Duda (LIT) obdržel dvě minuty za hákování.
20:19
Druhá třetina začala útočnou akcí hostujícího celku, kterou zakončila střela od modré, Petrásek ale v pohodě zasahuje.
20:01
Máme za sebou první třetinu, která toho zpočátku moc nenabídla, vše podstatné přišlo až v samotném závěru. Nejprve Rostislav Marosz využil chyby Jiřího Guly a poslal Karlovy Vary do vedení, v poslední minutě pak ale zásluhou Františka Lukeše domácí dokázali vyrovnat. Za zmínění stojí také gesto fair-play Jakuba Svobody, který u rozhodčích odvolal faul na svou osobu. Nechal se inspirovat Ronaldem Knotem, který právě toto udělal v minulém zápase Slavia – Karlovy Vary? To nevíme, každopádně je to ale správné, od celého stadionu si za to vysloužil potlesk.
20:00
19:13
Tlak se vyplácí, máme vyrovnáno! Střelu Lukeše sice Závorka vyrazil, zpoza branky ale přišel puk znovu do ohně před brankoviště právě na FRANTIŠKA LUKEŠE, který se rychle zorientoval a poslal puk do zpola odkryté branky. Asistence: Robin Hanzl
19:06
Domácí nasadili k velikému tlaku, snaží se o rychlé vyrovnání. Od modré totiž pálil Jurčík, avšak přes několik hráčů puk k brankáři ani neprošel.
18:39
Kubát se snažil obejít Dvořák, ten ale ve spolupráci s Baránkem litvínovského hráče do zakončení nepustil.
18:07
Obrovská chyba domácí obrany a hosté jdou do vedení! Jiří Gula ve středním pásmu ztratil puk mezi svými nohama, sebral mu ho aktivní ROSTISLAV MAROSZ, který ujel všem ostatním obráncům a zakončil přesně pod víko! Bez asistence.
17:45
Za brankou Tomáše Závorky se utvořila skrumáž hráčů, ve které se bojovalo o kotouč, rozhodčí nakonec hru přerušil. Vhazování po levici karlovarského brankáře.
17:17
U puku už jsou ale opět domácí hokejisté, kteří se v závěru první periody snaží přejít do útoku a vsítit první branku, to se jim ale nedaří.
16:48
Energetici nyní přebírají aktivitu a usazují se v útočném pásmu, spíše ale honí puk po mantinelech, než že by nějak kombinovali.
16:01
Benák je zpět na hřišti, hosté toto oslabení zvládli bez větších problémů.
15:27
Bičánkovi se nepodařilo vyhodit, od modré vypálil Pavlák, avšak Martynek nedokázal kotouč nasměrovat do branky.
14:53
Kotouč je stále za brankou Petráska, domácí zatím vyčkávají s rozehrávkou.
14:32
Kubát pálil ostře od modré čáry, jeho spoluhráči se pokoušeli ještě puk tečovat, hosté se ale následně osvobozují.
14:01
První přesilová hra pro domácí, Václav Benák (KVA) obdržel dvě minuty za hrubost.
13:30
Radek Duda se prodral do pásma, dostal se k odraženému kotouči, avšak ani se nedokázal prosadit, stále tak hrajeme bez branek.
12:18
Domácí jsou ale stále o něco aktivnějším celkem, hosté se spíše brání a pokouší se přecházet do rychlých protiútoků.
10:45
Ani jeden celek se nyní není schopný udržet delší chvíli na puku, ten putuje z jednoho pásma do druhého.
09:45
Krásné gesto fair-play! Rozhodčí Lacina se chystal vyloučit domácí za podražení Jakuba Svobody, sám karlovarský útočník ale ihned za rozhodčím dojel a přiznal, že se o faul nejednalo! Toto chceme na českých stadionech vidět častěji!
09:30
Litvínov je velmi aktivní, hosté se nemohou dostat k puku, toto je velmi silný tlak.
09:05
Jurčík se před bránou dostal z nenadání k puku, tváří v tvář Závorkovi ale neuspěl, branku o kousek netrefil!
08:50
Domácí se snažili přejít do útoku, špatně se ale domluvili, a je jim tak znovu odpískán ofsajd.
08:25
Piroš velmi dobře držel kotouč v útočném pásmu, který ho nakonec přenechal svým spoluhráčům, ti toho ale nedokázali využít.
08:02
Trávníček se v závěru oslabení dostal kupředu, skrze obranu hostů se mu ale nepodařilo zakončit. Nyní již hraje Litvínov v plném počtu.
07:30
Domácí dvakrát po sobě vyhazují puk přes celé hřiště, tohle pro ně vypadá na v pohodě ubráněné oslabení.
07:02
Polovina přesilové hry je pryč, hosté mají sice tlak, nemohou si ale vypracovat větší příležitost.
06:10
Domácí ale hned na úvod oslabení vyhazují kotouč na druhou stranu hřiště.
06:02
Hosté si zahrají přesilovou hru, Filip Pavlík (LIT) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
05:30
Hanzl se nedohodl s Dudou a hostům je tak odpískán ofsajd, hra je tak přerušena.
05:00
Chaloupka rozjíždí útočnou akci, jeho spoluhráči se rychle přesunují kupředu, tohle vypadá pro domácí dobře.
Vážení diváci, z technických důvodů budou časy příspěvků pouze orientační. Omlouváme se za problémy, chyba není na naší straně.
04:00
Vachovec vypálil tvrdě od modré čáry, energetici ještě stále drží kotouč v útočném pásmu, nedaří se jim ale dostat do zakončení.
03:30
Tomáš Rachůnek byl u mantinelu dohrán a jen těžko se zvedal z ledu, nakonec po svých dojel až na střídačku.
03:00
Duda se snažil dorážet Frolovu střelu na hraně brankoviště, bylo mu ale odpískáno postavení právě v tomto území, hra se tak stěhuje do středního pásma.
02:28
Domácí se dostali do pásma a několikrát zaměstnali Závorku, především Pavelkova střela z levé strany nadělala karlovarskému brankáři problémy, ten ale nakonec puk udržel.
01:49
Haščák sprintoval pro puk, avšak nakonec je energetikům odpískáno zakázané uvolnění, hra se tak znovu stěhuje před Závorku.
01:36
Litvínov se sice dostal do útočného pásma, avšak hráči si pomohli přihrávkou rukou, a tak je hra vykázána do středního pásma.
01:19
Energetici se pokoušeli přejít rychle do útoku, avšak zastavil je čárový sudí odpískáním ofsajdu.
00:57
Hosté sice drží kotouč, avšak nemohou se s ním dostat z obranného pásma, domácí velmi dobře napadají.
00:27
Robin Hanzl si po pravé straně najel do pásma a na hraně mezikruží ostře vypálil, brankář Závorka ale puk schoval do lapačky, hra se přerušuje.
00:10
Úvodní vhazování vyhráli hostující hokejisté, kteří se snažili prodrat, avšak do zakončení se nedostali.
00:01
Hráči obou celků již nastupují na hrací plochu, utkání může za okamžik začít.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo – Duda, Hanzl, Lukeš – Martynek, Piroš, Trávníček – Reichel, Havlíček, Hořava – Jurčík, Válek, Gerhát – Pšurný

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – M. Rohan, Sičák "A", Bičánek "C", Dvořák, Benák, Baránek, Weinhold – T. Rohan, Skuhravý, Bartek – Rachůnek, Marosz, Svoboda – Vachovec "A", Haščák, Huna – Koblasa, Kůs, Gorčík.

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Lhotský, Pešek.
Dobrý den, vítám vás u sledování online přenosu ze zápasu HC VERVA Litvínov a HC Energie Karlovy Vary. Utkání hrané v rámci třetího kola baráže o extraligu startuje na Zimním stadionu Ivana Hlinky v 15:30, sledujte zápas s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.