Ze Soči je to ode mě vše, mějte hezký zbytek dne.
Nejlepším hráčem Čechů vyhlášen Dominik Simon, na finské straně je to Sami Lepisto.
Češi bohužel přes slibný vývoj utkání dnes první výhru v sezoně nezískají. V samostatných nájezdech byli úspěšnější Finové, kteří berou bod navíc.
Donskoi dostal svou střelu o tyčku až za Kováře. Z vítězství se tak radují Finové.
Bohužel, Kovář neuspěl.
Finský útočník ale zvládl obrovský tlak a vyrovnal.
Sobotkovi nejprve puk utekl, pak ale zavěsil pod Koskinenovu vyrážečku!
Finský útočník branku naštěstí přestřelil.
Klepiš ani na podruhé není úspěšný.
Immonenova střela končí po zásahu Kováře mimo.
Kovář zkoušel Koskinena vymíchat, ten se ale nedal a puk vytěsnil betonem.
Němec ale trefil Koskinenův beton, bude se pokračovat.
Je tady šance na rozhodnutí! Fin netrefil vůbec branku.
Vyrovnáváme! Jan Kovář byl proti Koskinenoviu úspěšný.
FIN: Joonas DONSKOI neproměňuje – 1:0.
Klepiš ho bohužel nenapadobil, jeho kličku Koskinen vystihnul.
Immonen zahájil první sérii úspěšně střelou ke Kovářově pravé tyči.
Samostatné nájezdy začínají.
Jako první pojedou Finové.
V nastaveném čase přežili svěřenci Vladimíra Růžičky nebezpečnou přesilovku Finů, která přinesla i všechny zajímavé okamžiky prodloužení. Bod navíc si tak jeden z týmů odnese až při samostatných nájezdech.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:33
V prodloužení se Čechům nedaří navázat na útočnou nápaditost z předchozích šedesáti minut, Finové znovu vyráží na zteč.
64:02
Další nebezpečný nájezd Finů naštěstí zastavil ofsajd.
63:14
Těžko se naši dostávají proti rozjetým Finům do útoku. Blíží se konec prodloužení.
62:27
Češi v plném počtu. Tohle bylo hodně důležité oslabení.
61:52
Chvíle děsu zažívají přítomní fanoušci České republiky při přesilovce Finů. Svěřenci Kariho Jalonena se dostali k sérii několika střel, z nichž tu poslední vytěsnil Kovář se štěstím nad branku.
61:20
Osala tečoval tvrdou střelu od modré těsně před Kovářem. K našemu štěstí puk těsně minul českou branku.
60:30
Finové jsou v našem obranném pásmu a čeká se, s čím v přesilovce vyrukují.
60:27
Němec si proti Koskirantovi pomohl podražením, budeme se bránit ve třech proti čtyřem Finům.
60:01
Další nešťastná branka v české síti znamená, že po základní hrací době utkání vítěze nenašlo. Následovat bude pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00
59:58
Češi ještě rychle zkusili zaútočit, s Klepišovou ranou ze střední vzdálenosti si ale finský brankář v klidu poradil.
59:21
U mantinelů se přitvrdilo, vše ale probíhá v souladu s pravidly.
58:37
Na hře obou celků je znatelná nervozita, všichni cítí, že teď je ta pravá chvíle rozhodnout.
57:42
Na tahu jsou Češi, tvrdou střelu Kempného zblokovali hráči v modrých dresech mimo Koskinenovu branku.
57:01
Finové chtějí utkání ještě před vypršením šedesáti minut otočit, česká obrana ale dnes moc chyb nedělá.
55:52
Zaťovič zblokoval střelu od modré a jal se následně zaútočit, neměl ale dostatečnou rychlost, aby Finy přebruslil.
55:16
Slibnou kombinaci Čechů ukončil po riskantní přihrávce Filippiho přes střed hřiště finský bek. Z nebezepečně vypadajícího protiútoku naštěstí Suomi nic nevytěžili.
54:19
Pohotový Kovář zabránil další brance v naší kleci vymrštěním betonu proti Ramstedtovi, který dorážel tvrdou střelu od modré čáry.
53:03
Filippi s Mozíkem dobře forčekují finská křídla, dostáváme se do protiútoku.
52:22
Zámorský zkusil štěstí od modré, po jeho sražené střele zůstáváme v útočném pásmu.
Na dnešní utkání dorazila v Soči necelá pětitisícovka diváků.
51:58
Dvojice nováčků Mert–Hrňa vytvořila dobrý tlak u finské branky. Po otočce prvního jmenovaného kolem Koskinenovy klece schoval finský golman do své lapačky.
51:04
Až teď se Češi osmělují a zaměstnávají několika pokusy Koskinena.
50:41
Suomi se dál drží před Kovářem, perné chvilky pro český výběr.
50:30
Finové jsou ale nebezpeční dál. Střelu Koskiranty český brankář neviděl a na poslední chvíli zachránil český tým od pohromy.
48:37
Kovář nejprve ukryl puk v lapačce, potom ho s úmyslem rozehrát pustil na led, kde mu ho sebral finský útočník. Svízelnou situaci naštěstí zvládli čeští obránci, kteří vyhodili do středního pásma.
47:50
Boj ve středním pásmu. Hra se lehce uklidnila a čeká se na to, kdo se chopí iniciativy.
47:20
FInové dostali na chvíli puk pryč z obranné třetiny, český tým se ale rychle vrátil na své útočné pozice a po další střele se bude vhazovat před finským gólmanem.
46:57
Neklidný Horák musí přenechat vhazování svému spoluhráči.
46:57
Dobrá příležitost Filippiho. Liberecký útočník ale pálil bekhendem jenom do Koskinena.
46:40
Finové v plném počtu.
46:12
Češi chtějí znovu nabýt ztraceného vedení a agilně se vrhají do útoku. Finové ale neméně aktivně brání.
45:10
Dělovka Zámorského ani po několika dorážkách v síti nekončí! Puk se povaloval u brankové čáry, odkud ho Finové zametli do bezpečí.
44:40
Přesilovku si zahraje naše reprezentace. Leino vyloučen za hru bez přilby.
44:20
Finové se usazují za českou brankou, čeští beci jim ale nenechávají ani píď prostoru zadarmo.
44:02
Češi vyváží kotouč z obranného pásma, před Koskinenem ale neuspěli.
43:41
První český útok bohužel nedokázat zachytit puk z obrany a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Kovářem.
43:14
Na druhé straně střílel od modré Polášek, Koskinen měl dobrý výhled a střelu schoval do výstroje.
42:18
Finsko právě vstřelilo branku!
Ihned po vhazování Finové vystřelili od modré, kotouč odražený od betonu Jakuba Kováře bohužel nestačil odehrát Mozík včas před dotírajícím SAKARI SALMINENEM, který ho dotalčil do sítě.
40:43
Další oslabení pro Čechy za příliš mnoho hráčů na ledě.
40:22
Nebezpečný Enlund mohl ujíždět sám na českého gólmana, kdyby lépe zpracoval hezkou přihrávku finského beka.
40:02
Úvodní buly poslední části vyhráli naši hokejisté.
40:01
Do kabin odcházejí spokojenější čeští hokejisté, kterým se podařilo převrátit vývoj utkání na svou stranu. Růžičkovi svěřenci zjednodušili a zpřesnili útočnou fázi, což vedlo nejprve ve vyrovnání Lukše Radila. Nabuzení Češi následně přidali i rozdílovou branku, kterou krásnou střelou do růžku finské klece zařídil Dominik Simon. Finové se do konce druhé třetiny neprobrali a mohou být rádi za jednobrankové manko.
40:00
39:45
Finští beci musí začínat u svého gólmana, Češi tak pravděpodobně už vedení do přestávky udrží.
39:03
Další střela Čechů, kteří ve druhé třetině Finy určitě výrazně přestřílí.
38:42
Jak jednoduše útočit jim předvedl Filippi, po jehož rychlém průniku a střele zápěstím se vhazuje opět ve finském obranném pásmu.
38:24
Finové jsou nyní bezradní a nenachází recept na přechod přes český obranný val.
37:35
Zůstáváme u finského golmana, české barvy by si před koncem třetiny rády pojistily náskok.
37:02
Druhý útok napodobuje ten první. Jan Kovář našel Zaťoviče, kterému málem vyšla klička do prázdné branky. Finský golman stačil puk na poslední chvíli vytáhnout hokejkou a po otočce Zaťoviče kolem ho ukryl mezi výstrojí a tyčkou.
36:03
První česká formace si dnes hodně rozumí. Po kombinaci Radila a Sobotky musel Koskinen nepřehlednou situaci ukončit schováním puku ve své lapačce.
35:11
Teď nás podržel Jakub Kovář! Salmela takřka sám před českým golmanem chtěl zasouvat puk k levé tyči, Kovář se ale včas stačil přesunout.
34:23
Jedovatá střela Kempného od modré prosvištěla celým hřištěm a skončila až u Kováře.
33:52
Sobotka byl sám na pravém kruhu, a tak zkusil Koskinena střelou zápěstí. Finský brankář ale další branku ve své kleci nepřipustil.
32:38
Filppula po zmařené kombinaci českého týmu uháněl na Kováře, jeden z českých beků se ale stačil vrátit a vytlačil finského útočníka do pozice, kdy musel bekhendem zakončovat do Kovářova betonu.
32:13
Modré dresy se ale drží v našem pásmu a stupňují tlak.
32:07
Enlund se dostal ke střele, Kovář ale nemusel zasahovat. Po zásahu české hokejky skončil puk v ochranné síti.
31:45
A hraje se zase za naší brankou, česká obrana je ale důsledná.
30:33
Polášek v netradiční pozici. Mozík vyvezl puk a našel před brankou sparťanského beka, jehož úmysly hokejkou vykryl finský gólman.
29:52
29:18
Přesilovka se nám příliš nedaří. Díky sražené Němcově přihrávce ale alespoň zůstaneme před Koskinenem.
28:25
Oslabení zatím Finové zvládají dobře, ve třech teď dokonce vyrazili před Kováře, střelu Enlunda vykryl český brankář betonem.
28:03
Osala po vzahování osvobozuje svůj tým.
27:52
Navíc si teď zahrajeme přesilovku. Melart jde na dvě minuty na trestnou za nedovolené bránění.
27:40
Češi ale bojují a nepouští svého soupeře ke střele.
27:02
Teď už musí FInové opravdu zabrat a jsou si toho vědomi. Zamknutí v obranném pásmu jsou teď svěřenci Vladimíra Růžičky.
25:53
Česko právě vstřelilo branku!
Otáčíme vývoj utkání. Po přihrávce Mozíka zamířil DOMINIK SIMON přesně do růžku Koskinenovy klece!
25:20
Finové se probrali a vyrazili před Kováře, ke střele se ale nedostali.
24:40
Čechům vzrostla rázem chuť a snaží se přidat další zásah.
23:42
Na tuhle kombinaci už byli Finové krátcí! Sobotka poslal puk mezi kruhy v ten nejlepší moment na volného LUKÁŠE RADILA, který procedil kotouč přes Koskinenovy betony.
23:28
A další šance našich barev. Birner pálil do Koskinenova betonu.
22:25
Radil viděl před brankou Filippiho, který bekhendovou střelou Koskinena nepřekonal!
21:45
Filppula teď v o poznaní nebezpečnější šanci! Kovář znovu kryje betonem.
21:05
Střelu Hietanena vykryl Kovář betonem, následně Češi vyhazují.
20:20
Radil vyloučen za zdržování hry.
20:12
Horák s Radilem si za finskou brankou nerozuměli, útočí tak seveřané.
20:01
První část dnešního zápasu je u konce a její vyznění našemu týmu znatelně znechutil gól do šatny z hole Lepista, respektive Hrňi, který nešťastně tečoval kotouč do vlastní sítě. Češi mohli ještě vyrovnat střelou Mertla, po vyrovnané první třetině náš národní tým ale odchází do šaten s jednobrankovým mankem.
20:00
19:40
Mohli jsme okamžitě vyrovnat! Mertl se šikovně otočil kolem finského beka a mířil jenom těsně nad.
19:01
Nešťastný první gól do naší klece. Sami Lepisto vystřelil z modré čáry a po teči Hrňi nestačil Kovář srazit betony k sobě.
18:40
Kempný to zkusil tvrdou ranou od modré, střela šla ale mimo.
17:12
SImon se dostal po několika odrazech k puku, v těžké pozici před bránou ale nedokázal zvednout puk nad betony finského golmana.
16:04
Češi chtěli rychle odpovědět a dobře kombinovali v útočném pásmu. Puk se ale po odrazu finské hokejky dostal mimo hřiště.
15:18
Sobotka poslal u mantinelu Donskoie na zem, Finové přesto dokázali nebezpečně vystřelit. Kotouč v nepřehledné situaci Kovář ale ukryl v lapačce.
14:30
Čtvrtý český útok odvedl dobrou práci a odchází střídat po další střele skryté v Koskinenově náručí.
14:00
Nebezpečnější jsou zatím Finové, až teď se dostane hra zase před Koskinena po střele Filippiho..
13:30
Smoleňák se vrhl do finské střely, Kovář tak bez práce.
13:17
Češi jsou ale dnes řádně důrazní. Po dalším hitu Kolář na Osalu se Fin s obtížemi zvedá a Zámorský dostává puk z obranného pásma.
12:55
Finové přebírají iniciativu a usazují se v útočném pásmu.
12:20
Zaťovič žabičkou pouze vyhazuje do středního pásma.
11:35
Češi v plném počtu.
11:20
Přesilovka Finů je skoro pryč a naši reprezentanti je zatím téměř nepustili před vlastní bránu.
10:45
Krajíček tvrdě narazil Salminena na hrazení, vše bylo ale čisté, a Češi se tak mohou osvobodit.
9:35
Smoleňák a Melard si jdou za zmíněnou výměnu názorů odpočinout. Z Čechů musí pykat ale i Zámorský za předchozí faul.
9:35
Klepiš se pustil do potyčky s jedním z Finů, na pomoc mu ihned přispěchal Smoleňák.
9:04
Modré dresy se usadili v českém obranném pásmu a vytvořili slušný tlak, po nahození Koskiranta schoval Kovář puk do lapačky.
8:07
8:00
Dobré oslabení českého národního týmu, po dalším vyhození plynou poslední vteřinky početní nevýhody.
7:25
Lepisto v téměř totožné situaci napodobil Flippulu, Kovář znovu jistý.
6:38
Filppula se ale teď dostal do slibné pozice, jeho tvrdou ranu zápěstím z mezikruží Kovář vykryl ramenem
6:07
Hned po vhazování se náš národní tým osvobozuje.
6:05
Češi si poprvé zahrají oslabení. Kempný vyloučen za vražení na hrazení.
3:40
Další dobrá šance Čechů. Radil najížděl na Koskinena z levého kruhu, bohužel znovu těsně minul.
3:08
Finové hned vyrazili do útoku a po pádu jednoho z útočníků se marně dožadovali odpískání faulu.
2:54
2:02
Mertl nápaditě přihrál Smoleňákovi před branku, český útočník ale mířil těsně vedle!
1:17
Češi vyhráli vhazování, následná přihrávka Jana Kováře ale byla sražena do ochranné sítě.
0:54
Jormakka jde odsedět finský trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
0:44
Immonen takřka dosáhl na hezkou přihrávku od svého beka, nakonec se ale píská zakázané uvolnění. Češi ale měli štěstí, finský útočník by jinak uháněl sám na branku.
0:32
První český útok se hned dostal před finskou branku.
00:01
Hymny dozněly, na ledě se teď rovnají první pětky, můžeme začít!
Bílý val českých hráčů už je na ledě, proti nim modře oblečení Finové.
Ruští rozhodčí už jsou na ledě, čeká se na hráče obou celků.

Finsko: Koskinen (Engren) – Hietanen, Lepisto, Lindell, Salmela, Maenpaa, Jalasvaara, Kukkonen, Melart – Leino, Immonen, Salminen – Osala, Filppula, Jormakka – Donskoi, Koskiranta, Enlund – Pesonen, Ramstedt, Petrell – Warn

Česko: Jakub Kovář (Francouz) – Němec, Kempný, Eminger, Krajíček, Zámorský, Kolář, Mozík, Polášek – Radil, Sobotka, Horák – Hrňa, Kovář, Zaťovič – Klepiš, Mertl, Smoleňák – Birner, Filippi, Simon

Rozhodčí: Bulanov, Karabanov – Medvěděv, Birin.
Oba týmy se už rozbruslují na ledě. Češi dnes budou hrát v bílém a na hrací ploše se rozcvičují i tři hokejisté, kteří dnes v národním týmu prožijí svoji premiéru. Jedná se o Vladimíra Emingera ze Sparty, Erika Hrňu z Třince, extraligovou trojici nováčků pak doplňuje Tomáš Mertl z Hradce.
Ohlasy z české kabiny po prvním zápase:

„Budeme měnit sestavu, musíme nasadit i jiné hráče. Bojovnost šla na ledě vidět, stejně tak nadšení. Bohužel jsme druhou polovinu zápasu nezvládli, budeme se muset poučit,“ řekl Vladimír Růžička.

Ohlasy z finské kabiny po prvním zápase:

„Předvedli jsme dobrý hokej, Rusové jsou hodně silní. Byl to hokej o jedné brance, my jsme neproměnili mnoho šancí. Když nedáme branku, nemůžeme vyhrát. Jsem zklamán, ale předvedli jsme dobrý hokej,“ řekl Kari Jalonen.
Dnes se potkají dva týmy, které ve čtvrtek nevstoupily do dalšího dílu Euro Hockey Tour úspěšně.

Česko – Švédsko 4:6
Ani 16 tisíc diváků v O2 areně nedohnalo české hokejisty k prvnímu vítězství v letošní sezoně. V půlce zápasu Češi vedli 3:0, za 75 vteřin bylo ale srovnáno. Národní tým se z šoku už neprobral. Přestože v zápase ještě jednou vedl, nakonec doma podlehl Švédům 4:6.

Rusko – Finsko 2:0
Ohromné podpoře se těšili i Rusové v Soči. Domácí ji dokázali zužitkovat, Finové ale rozhodně nezaostávali. Těsné vítězství a čisté konto držela Sborná i přes časté nebezpečí před vlastní klecí až do závěrečných minut, kdy do prázdné branky tři body stvrdil Plotnikov. Rusové tak za vítězstvím v domácím turnaji vykročili úspěšně.

Brankáři:
Pavel Francouz (Litvínov), Jakub Kovář (Jekatěrinburg).

Obránci: Adam Polášek, Vladimír Eminger (oba Sparta Praha), Petr Zámorský (Espoo), Michal Kempný (Kometa Brno), Martin Pláněk (Mountfield HK), Ondřej Němec (CSKA Moskva), Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk), Jan Kolář (Vladivostok), Vojtěch Mozík (Plzeň), Ondřej Vitásek (Liberec).

Útočníci: Tomáš Filippi, Jakub Valský (oba Liberec), Jakub Klepiš, Erik Hrňa (Třinec), Lukáš Radil (Pardubice), Radek Smoleňák (Turku), Michal Birner (KalPa), Dominik Simon (Plzeň), Roman Červenka (Petrohrad), Vladimír Sobotka (Omsk), Martin Zaťovič (Togliatti), Jan Kovář (Magnitogorsk), Roman Horák (Čechov), Michal Řepík (Lahti), Tomáš Mertl (Mountfield HK).

Nominace hráčů:

Brankáři: Attte Engren (Atlant Mytišči, Rusko, KHL), Mikko Koskinen (SKA Petrohrad, Rusko, KHL).

Obránci: Juuso Hietanen (Torpedo Nižnij Novgorod, KHL, Rusko), Janne Jalasvaara (Dynamo Moskva, KHL, Rusko), Lasse Kukkonen (Kärpät Oulu, SM-Liiga, Finsko), Sami Lepistö (Avtomobilist Jekatěrinburg, KHL, Rusko), Esa Lindell (Äsät Pori, SM-Liiga, Finsko), Mikko Mäenpää (JYP Jyväskylä, SM-Liiga, Finsko), Ilari Melart (Jugra Chanty-Mansijsk, KHL, Rusko), Anssi Salmela (Färjestads BK, SHL, Švédsko), Ossi Väänänen (Jokerit Helsinki, KHL, Finsko).

Útočníci: Juhamatti Aaltonen (Jokerit Helsinki, KHL, Finsko), Jonas Donskoi (Kärpät Oulu, SM-Liiga, Finsko), Jonas Enlund (Sibir Novosibirsk, KHL, Rusko), Ilari Filppula (HC Lugano, NLA, Švýcarsko)
Jarko Immonen (Torpedo Nižnij Novgorod, KHL, Rusko), Tuomas Kiiskinen (Växjö Lakers, SHL, Švédsko), Jarno Korskiranta (Sibir Novosibirsk, KHL Rusko), Ville Leino (Medvěščak Záhřeb, KHL, Chorvarsko), Oskar Osala (Metallurg Magnitogorsk, KHL, Rusko), Harri Pesonen (HC Lausanne, NLA, Švýcarsko), Lenart Petrell (Luleå HF, SHL, Švédsko), Teemu Ramstedt (IFK Helsinki, SM-Liiga, Finsko), Sakari Salminen (Torpedo Nižnij Novgorod, KHL, Rusko), Petteri Wirtanen (Jokerit Helsinki, KHL, Finsko).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.