Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Malmö Redhawks - 3. října 2017   19:30

3067 diváků
Nilstorp (Malmborg) – Olsson, Mäntylä, N. Andersson, Arell, Warg, Mylläri, Eklin, E. Andersson – Zaar, Miele, Alvarez (A) – Bryggman, Händemark (A), Görtz – Hardt, Forsell (C), Storm – Haudum, Forsberg, Olofsson.

Ode mě je to dnes z Brna vše, dobrou noc.
Brněnská Kometa tedy vítězí i své páté utkání v Lize mistrů, i když mírnou kaňkou pro modrobílý celek bude ztráta tříbrankového náskoku ve třetí třetině. V prodloužení však úřadující čeští šampioni naklonili misky vah na svou stranu, a v DRFG Areně si tak i dnes užijí klasickou děkovačku. Základní skupinu zakončí modrobílí přesně za týden zápasem na ledě Malmö, a pak se již mohou těšit na to, koho jim přisoudí los do osmifinále.
Nejlepším hráčem Komety v zápase byl vyhlášen Marek Čiliak, na straně Malmö Max Görtz.
62:28'
Kometa právě vstřelila branku!
Nakonec však Kometa svou přesilovku čtyři na tři proměnila a i napotřetí vyhrává na domácím ledě v Lize mistrů v prodloužení! Krejčík nabil na pravý kruh MARTINU ERATOVI, který z první prostřelil Nilstorpa. Asistence: Jakub Krejčík, Tomáš Svoboda.
61:57'
Brněnská čtveřice kombinovala v útočném pásmu, ale kromě zblokované střely Erata zatím výraznější šanci neměla.
61:26'
Nebezpečnou střelu Svobody z levého kruhu vytěsnil Nilstorp lapačkou.
61:10'
Velká šance pro domácí, kteří si zahrají výhodnou přesilovku čtyři na tři. Dvě minuty za sekání obdržel Fredrik Händemark.
61:09'
Puku se chopili domácí a v obrovské příležitosti se ocitl Vojtěch Němec, tváří v tvář ovšem Nilstorpa nepřekonal!
60:30'
V úvodních pasážích drží puk na hokejce hosté, ale nikam s nim nepospíchají.
60:01'
Začalo prodloužení.
Toto divoké utkání tedy končí po šedesáti minutách nerozhodně. Ztráta je to jednoznačně pro domácí, kteří ve třetí části během třech minut prohospodařili tříbrankový náskok. I napotřetí se tedy utkání Ligy mistrů v Brně bude prodlužovat. Jak proti KalPě, tak proti Stavangeru nakonec získali bonusový bod domácí, bude to platit i do třetice?
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:17'
Změnit to mohl Vincour, který se šikovnou otočkou dostal přes posledního obránce Malmö k zakončení, ovšem měl to z trochu úhlu a Nilstorp si jeho bekhendový pokus pohlídal.
58:30'
Ani jeden z týmů už nechce v této chvíli udělat chybu a zdá se, že uvidíme prodloužení.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:47'
Forsellovo zakončení z levého kruhu srazil jeden z brněnských zadáků na ochrannou síť.
56:45'
Nils Andersson pálil z první od modré čáry mimo bránu.
56:35'
Hosté rozvinuli kombinaci v útočném pásmu. Alvarez si nerozumněl se spoluhráči a přihrál před bránu, kde si na puk počíhal Čiliak a přerušil hru.
Dnešní utkání sleduje 3067 diváků.
56:04'
Arell se snažil prosmýknout přes obranu Komety do šance z mezikruží, to se mu ale nezdařilo.
53:58'
Aktivnější jsou v těchto chvílích domácí, což dokázal svým výpadem po levém křídle Čermák. Brněnský kapitán zakončil bekhendem mimo bránu.
53:21'
Haščák zakončoval z pravého kruhu, jeho nepříliš razantní pokus Nilstorpovi vrásky nenadělal.
52:06'
Při brněnském protiútoku zakončoval Mallet, který ale trefil pouze brusli svého spoluhráče Nahodila.
51:00'
Zdá se, že se domácí oklepali z tříminutového výpadku, při němž ztratili tříbrankový náskok a nyní se hraje na obě strany.
49:47'
Warg vypálil nepřesně od modré čáry, Čiliak zasahovat nemusel.
49:31'
Následně tečoval projektil od modré čáry Mallet, Nilstorp si s tímto zakončením i s následnou dorážkou poradil.
49:18'
Nahodil si najel na levý kruh a nepřesně vypálil.
48:11'
Malmö nemuselo řešit žádnou nebezpečnou situaci při krátkém oslabení a již také hraje v kompletním počtu.
47:32'
Modrobílí hrají v plném počtu a začíná jim více než půlminutová přesilovka.
47:15'
Storm se dostal do samostatného brejku, bekhendovým zakončením si na Čiliaka nepřišel. Brněnský brankář eliminoval šanci dánského forvarda lapačkou.
46:25'
Zakázané uvolnění Komety.
46:11'
Početní převaha Malmö je u konce. Hynek Zohorna šikovně vyvážel kotouč pryč z pásma, přičemž obehrál hráče Malmö. Andy Miele se následně dopustil krosčeku, za který obdržel dvouminutový trest.
45:32'
Přesilovka pro Malmö. Dvě minuty za podražení obdržel Jan Štencel.
45:32'
V ponechané výhodě navíc hosté mohli otočit! Zakončující Miele ovšem trefil bekhendem pouze břevno.
45:08'
Tým Malmö Redhawks právě vstřelil branku! Tak to je neuvěřitelné! Hosté během necelý třech minut smazali tříbrankové manko a poprvé od druhé minuty je stav nerozhodný! Tentokrát napřáhl zpoza kruhů DANIEL ZAAR a jeho projektil zaplachtil do brány. Bez asistence.
43:45'
Tým Malmö Redhawks právě vstřelil branku! Tak to je sprcha pro domácí mužstvo. Hosté během necelých dvou minut dvakrát skórovali a rázem je vše otevřené. TUUKKA MÄNTYLÄ si najel na levý kruh a odtud vyslal jedovatou dělovku, kterou podobně jako před chvílí jeho spoluhráč Arell, překonal Čiliaka. Asistence: Erik Andersson, Lukas Haudum.
42:28'
Tým Malmö Redhawks právě vstřelil branku! Hosté se ale vracejí do zápasu. NICHLAS HARDT dostal přihrávku do jízdy, najel si na hranici levého kruhu, odkud vyslal nechytatelnou dělovku přesně do levého horního růžku. Asistence: Erik Andersson.
41:08'
Vincour se snažil zaskočit Nilstorpa střelou z nulového úhlu, švédský gólman ale puk vyrazil mimo nebezpečí.
40:52'
Modrobílí se zkraje třetí části prosazují a jdou do trháku! Střelu Vojtěcha Němce od modré čáry vyrazil Nilstorp betonem přesně do míst, kde číhal TOMÁŠ SVOBODA, jenž pohotově doklepl puk do brány. Asistence: Vojtěch Němec.
40:29'
Na druhé straně se v zajímavé příležitosti ocitl Hruška, ale Nilstorp podržel své mužstvo.
40:09'
Hosté vyhráli úvodní buly a ihned se vrhli do útočného pásma, Forsell minul.
40:01'
Po ospalém úvodu druhé třetiny, kdy se hodně přerušovalo kvůli technickým prohřeškům, byla k vidění zajímavá druhá desetiminutovka. Ve 30. minutě snížil po šesti vteřinách přesilovky Görtz. V následné početní převaze ale švédský celek inkasoval. V oslabení si prohodili spolupráci z první třetiny Martinové Zaťovič s Eratem. První jmenovaný tentokrát přihrával, druhý zakončoval. Hosté poté nevyužili přesilovku pět na tři, a před třetí částí, která začne v 21:12, ztrácejí dva góly.
40:00'
39:00'
Začala se poslední minuta prostřední části.
38:55'
Jeden z brněnských zadáků zaváhal v obranném pásmu s kotoučem, načež se Bryggman dostal k dobré příležitosti, tváří v tvář Čiliaka nepřekonal.
37:42'
Hosté se při přečíslení tři na dva dostávali do zajímavé šance. Alvarez nahrával puk Zaarovi, který mohl zakončit do odkryté brány, ale promáchl puk.
36:33'
Na druhé straně zakončoval od modré Vágner, ale přestřelil bránu.
36:07'
Görtz pálil od modré čáry, Čiliak zakročil.
35:05'
Malec opustil trestnou a modrobílí hrají v plném počtu. Otázkou je, zda to není dobrá zpráva i pro hosty, kteří dnes v přesilovce víc gólů inkasovali, než vstřelili.
34:54'
Domácí málem dali už třetí branku v oslabení! Hynek Zohorna se dostal s Malettem do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný zakončoval, ale tentokrát se vytáhl Nilstorp, který předvedl ukázkový rozklek a podržel své mužstvo.
34:20'
Kometě se následně podařilo dostat puk na protější stranu kluziště.
34:13'
A další těžký zákrok Čiliaka, tentokrát proti střele od modré.
33:59'
V době, kdy už modrobílí hráli ve čtyřech, vypálil nebezpečně z levého kruhu na zadní tyč Nils Andersson, Čiliak ale vytáhl efektní zákrok lapačkou.
33:51'
Hosté dlouho bez jakéhokoliv zakončení kombinovali, až se ke střele od modré odhodlal "TOP SCORER" týmu Miele, jehož dělovku vytěsnil Čiliak na ochrannou síť.
33:05'
Hosté cítí šanci a trenér Malmö si vzal oddechový čas.
33:05'
Jenže domácí ještě nemají vyhráno. Tomáš Malec dostal dvě minuty za podražení a modrobílí budou hrát 51 vteřin ve třech.
32:42'
Jenž jsou to domácí, kteří se prosazují, a dávají dnes již svůj druhý gól v oslabení! Při protiútoku Zaťovič zpětnou přihrávkou, která měla oči, vybídl ke skórování MARTINA ERATA, jenž se z mezikruží nemýlil. Asistence: Martin Zaťovič.
32:10'
Červení jestřábi málem znovu bleskurychle přesilovku využili. Po střele Nilse Anderssona dorážel z bezprostřední blízkosti Hardt, ovšem na Čiliaka si nepřišel.
31:56'
A hosté navíc mají dobrou šanci srovnat. Dvě minuty za podražení obdržel Leoš Čermák a Malmö čeká další přesilovka.
31:23'
Miele posunul puk na Záara, jenž svou dělovku zpoza pravého kruhu poslal do ochranné sítě. Buly v neutrální zóně.
29:51'
Tým Malmö Redhawks právě vstřelil branku! Hosté po šesti vteřinách přesilovku využívají a dávají kontaktní branku! Nils Andersson našel kolmicí MAXA GÖRTZE, který přesnou ranou z první k bližší tyči překonal dosud bezchybného Čiliaka. Asistence: Lukas Haudum, Fredik Händemark.
29:45'
Trochu ospalé tempo druhé třetiny oživila menší potyčka po nedovoleném zákroku Michala Gulašiho na jednoho z hráčů Malmö. Brněnský zadák obdržel dvě minuty za hrubost.
29:20'
V těchto chvílích se hraje bez šancí na jedné či druhé straně.
28:20'
Snad čtvrtý ofsajd Malmö v dosavadním průběhu druhé části.
27:44'
Alvarez dostal přihrávku před bránu, ovšem následně zakončil mimo Čiliakovu svatyni.
26:15'
Po dlouhé době zákrok Čiliaka, který vyrážel do rohu kluziště střelu zpoza kruhů.
25:46'
Ofsajd hostujícího týmu. Fanoušci Komety mezitím už dobrých pět minut zpívají jeden chorál, který doprovázejí choreografií s vlajkami a balónky.
24:05'
První formace Komety, která dnes dělá hostům obrovské problémy, opět rozvinula kombinaci v útočném pásmu, ale Vágner na modré nezpracoval prudkou přihrávku Zaťoviče zpoza brány, a domácí přišli o pásmo.
23:30'
Hra se na úvod druhé části kouskuje. Další icing Komety a opět se bude vhazovat před Čiliakem.
23:05'
Zohorna nahrál pod sebe Malletovi, který z pravého kruhu nejprve trefil bránícího zadáka hostujícího týmu a z následné dorážky minul bránu.
22:20'
Úmyslný ofsajd Malmö.
21:48'
Zakázané uvolnění brněnského celku.
21:28'
Hosté se první přesilovce Komety ubránili a nyní hrají v plném počtu.
21:27'
Malett nabil úplně volnému Němcovi do mezikruží, který ale nedokázal zpracovat přihrávku a nezakončil.
20:40'
Jeden z obránců Malmö vystihl kombinaci Komety a vyhodil puk přes všechny čáry.
20:01'
Domácí dohrávají na úvod druhé části přesilovou hru.
20:01'
Úvodní třetina patřila domácím, především potom první minuty. Hokejisté Komety se nejprve ve druhé minutě prosadili ve vlastním oslabení, když skóre zápasu otevřel kapitán Čermák, o tři minuty později navýšil vedení Zaťovič. Rozhození hosté se dlouho nezmohli na žádnou reakci. Směrem dopředu o sobě dali pořádně vědět až při přesilovce na konci třetiny, kdy musel Kometu zachránit od inkasování dvěma vynikajícími zákroky brankář Čiliak. Druhá třetina začne zhruba v 20:20.
20:00'
19:46'
Domácí nedokázali rozvinout tlak, protože hostům se povedlo poslat puk až k Čiliakovi.
19:28'
Na závěr třetiny si svou první přesilovku zahrají domácí. Dvě minuty za nedovolené bránění rozhodčí udělil Danielu Zaarovi. Jeho vyloučení doprovázel kuriózní okamžik, kdy se nepodařilo otevřít vrátka trestné lavice hostí, takže Zaar musel zamířit na domácí trestnou.
19:13'
Hostům nevyšel přechod do útočného pásma – ofsajd.
19:00'
Začala se závěrečná minuta první třetiny.
17:27'
Němec skočil na led a modrobílí přečkali bez úhony i druhou přesilovku soupeře.
16:58'
Na druhé straně se vytáhl Nilstorp, který zneškodnil obrovskou příležitost Vincoura.
16:40'
Další tutovka hostů, v níž se tentokrát ocitl Alvarez, jeho zakončení eliminoval parádním zákrokem betonem Čiliak.
16:27'
Znovu se domácím povedlo poslat puk přes všechny čáry.
16:01'
První tutovka Malmö v zápase. Händemark se ocitl s pukem sám před Čiliakem, jehož ovšem ve stoprocentní šanci nepřekonal.
15:35'
Domácí vyhráli buly a poslali puk přes všechny čáry.
15:27'
Přesilovka pro Malmö. Dvě minuty za hrubost obdržel Vojtěch Němec.
15:27'
Zaar vyslal od modré spíše propagační zákrok, který Čiliak schoval v lapačce. Brněnský brankář si sáhl na puk po opravdu hodně dlouhé chvíli.
14:28'
Ofsajd hostujícího celku.
13:27'
Mallet dostal přihrávku do mezikruží, odkud nebezpečně, ale trochu nepřesně zakončil.
12:31'
Mäntylä to zkusil od modré čáry, ale jeden z brněnských hráčů jeho pokus zblokoval.
11:00'
Štencel místo střely od modré poslal střílenou přihrávku do mezikruží Eratovi, který tečoval puk mimo svatyni Malmö.
10:44'
Po delší době bylo rušno před Čiliakem. Ten ale proti střele Görtze z levého kruhu zasahovat nemusel.
09:54'
Malcův projektil od modré čáry tečoval před Nilstorpem Vincour, ovšem puk zamířil těsně mimo bránu.
08:42'
Po vyhraném buly pálil Krejčík, Nilstorp nastavil beton a eliminoval jeho pokus.
08:38'
Kometa operovala v útočném pásmu, ale její pobyt přerušil rozhodčí kvůli posunuté bráně.
08:20'
V těchto chvílích se hraje bez střeleckých pokusů, přičemž puk mají na svých hokejkách daleko více domácí, hosté zatím působí dosti rozhozeným dojmem.
07:00'
Mallet se prosmýkl u pravého mantinelu ke kotouči a nahodil jej na Nilstorpa, který přerušil hru.
05:31'
Hosté zatím hrají s hodně rozhozenou defenzívou. Kometa se opět dostala do přečíslení, při němž tentokrát nevyšlo zakončení.
04:45'
Domácí vzápětí přidávají další branku po nádherné souhře zkušeného brněnského dua Martinů Erata a Zaťoviče. MARTIN ZAŤOVIČ při rychlém protiútoku přihrál Eratovi, jenž si přiklepl puk na hokejku bruslí, vrátil kotouč svému jmenovci, který se zblízka proti Nilstorpovi nemýlil. Asistence: Martin Erat.
04:08'
Zohornovu přihrávku ve středním pásmu srazil jeden z hráčů Malmö do hlediště. Buly v neutrální zóně.
03:04'
Další protiútok Komety zakončoval z pravého kruhu Haščák, Nilstorp udržel puk ve výstroji.
02:28'
Do brejku se mohl dostat Erat, jehož průnik do útočného pásma na poslední chvíli zastavil šikovným zákrokem hokejkou Olsson.
02:27'
Kometa hraje v plném počtu.
01:38'
Hosté mohli vzápětí srovnat, nebezpečnou kombinaci zakončoval z pravého kruhu Haudum, ovšem puk poslal mimo bránu.
01:03'
Domácí se prosazují ve vlastním oslabení a otevírají skóre duelu. Za bránou Malmö vybojoval puk Dočekal, posunul jej na LEOŠE ČERMÁKA, který povyjel před bránu a zasunul puk přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Martin Dočekal.
00:39'
Miele zpracoval vysokou přihrávku od modré čáry příliš zvednutou holí, načež rozhodčí vykázal hru do středního pásma.
00:27'
Hosté si na úvod zápasu zahrají početní převahu. Jan Hruška fauloval v útočném pásmu, a obdržel dvě minuty za podražení.
00:01'
Obě mužstva už vjela na ledovou plochu, za malou chvíli můžeme začít. Dnes DRFG Arena není zaplněna jako obvykle.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Krejčík, Vágner, Malec, Bartejs, Mikyska – Zaťovič (A), Hruška, Erat (A) – Svoboda, V. Němec, Haščák – Dočekal, Čermák (C), Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.

Malmö Redhawks: Nilstrop (Malmborg) – Olsson, Mäntylä, N. Andersson, Arell, Warg, Mylläri, Eklin, E. Andersson – Zaar, Miele, Alvarez (A) – Bryggman, Händemark (A), Görtz – Hardt, Forsell (C), Storm – Haudum, Forsberg, Olofsson.

Rozhodčí: Hodek, Stano – Ondráček, Lhotský..

Malmö prožilo jarním překvapivým postupem do semifinále nejvyšší švédské soutěže nejúspěšnější sezonu za posledních šestnáct let. Před rokem 2015 se totiž červení jestřábi dlouhá léta potloukali až ve druhé nejvyšší soutěži Allsvenskan, než se jim povedlo postoupit mezi elitu. Po čtyřech odehraných zápasech nového ročníku patří švédskému klubu pátá pozice tabulky se ziskem osmi bodů za dvě výhry a dvě prohry v prodloužení. V dosud posledním zápase prohrálo Malmö po divokém průběhu 7:8 po prodloužení s posledním týmem soutěže Rögle. Do Ligy mistrů sice červení jestřábi vstoupili prohrou 4:6 na ledě KalPy Kuopio, poté ale dvakrát přetlačili Stavanger o gól, když v Norsku triumfovali 4:3 a doma 2:1. V aktuálně posledním klání následně na domácím ledě jasně přehráli Kuopio 6:2, a na vedoucí Kometu ztrácí pouze bod.
Kometa Brno

Hokejistům Komety se zatím v novém ročníku úspěšně vyhýbá mistrovská kocovina. Svěřenci hlavního kouče a majitele Libora Zábranského nejprve zvládli vstup do Ligy mistrů, když si hned po čtyřech zápasech zajistili postup do další fáze mezinárodní soutěže. Nejdříve modrobílí zvítězili v norském Stavangeru v poměru 2:1, poté triumfovali také na ledě finského vicemitra KalPy Kuopio 4:2 a v následných domácích odvetách Kometa oba týmy zdolala v prodloužení. Dobrou pohodu potvrdili Brňané i v extralize, které po devíti odehraných kolech vévodí, když naposledy jednoznačně přehráli Vítkovice 5:1.
Hezký úterní večer při sledování pátého kola Ligy mistrů, v němž poměří síly úřadující šampion české soutěže a aktuální extraligový lídr Kometa Brno se semifinalistou uplynulého ročníku švédské soutěže Malmö Redhawks. Půjde o přímý souboj o první místo skupiny B, první Kometu a druhé Malmö dělí v tabulce jediný bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.