Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Malmö Redhawks : Třinec - 31. října 2017   18:30

Třinec

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.

Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. Hosté se nakonec radují z výhry, když ve třetím dějství otočili vývoj utkání na svou stranu a své vedení si pak už pohlídali. O branky hostů se postarali Vladimír Svačina a Aron Chmielewski, jenž se trefil necelé tři minuty před koncem a zasloužil se tak o třineckou výhru. Pro odvetu na domácím ledě tak mají rozhodně výhodnější pozici, než jejich švédský soupeř. Domů do Třince tak Oceláři vezou výhru 2:1.
59:35'
Navíc nyní vyhodili puk šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a už to vypadá, že si svůj slibný náskok pohlídají.
59:13'
Hosté drží co nejdále kotouč od své branky a zatím nepouštějí domácí celek k powerplay.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:10'
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení. ARON CHMIELEWSKI dostal přihrávku do těsné blízkosti Alsenfelta a zblízka ho pak dokázal rychlou střelou překonat – 1:2. Oceláři tak poprvé strhávají vedení na svou stranu a jsou tak blíže k první výhře v tomto osmifinále. Asistence: David Musil a Vladimír Dravecký.
56:25'
Vladimír Dravecký si nabruslil na levou stranu a odtud střelou švihem zaměstnal Alsenfelta, který kotouč vykryl a poslal ho svou holí mezi své spoluhráče.
55:37'
Před Šimonem Hrubcem bylo velmi rušno. Před ním se objevila skrumáž a brankář hostů tak v pádu raději podržel kotouč a hra je znovu přerušena.
55:07'
Série nepřesností na obou stranách, kotouč se nehnul ze středního pásma. Brankáři obou celků tak pro tuto chvíli byli bez práce.
54:49'
Na řadě je další komerční přestávka.
54:23'
V útočném pásmu pak Oceláři přišli o kotouč a musí se rychle vracet zpět. Domácí hráči totiž už míří před jejich branku, kde může být nebezpečno.
53:28'
Bombu od modré čáry vyslal Tuukka Mäntylä, ale ta byla obranou hostů sražena jen nad branku Šimona Hrubce. Hosté si tak berou kotouč a míří s ním dopředu.
52:17'
Martin Adamský se proháčkoval obranou domácích do útočného pásma a před Alsenfeltem vyslal další třineckou střelu, která ale znovu končí v jeho moci.
51:21'
Třinecká lavička si bere oddechový čas.
51:10'
Střelu švihem vyslal z pravé strany na domácí branku Michal Kovařčík, ale brankář Alsenfelt si jeho projektil pohlídal a vykopl puk svým levým betonem do bezpečí.
50:31'
Třinec je kompletní a po delší době tak uvidíme hru v klasickém počtu hráčů na obou stranách.
50:02'
Před brankou Třince se jim ale příliš nedaří dostat se do zakončení a hned po jejich akci se hosté osvobozují. Puk tak letí až před branku Alsenfelta.
49:13'
Hardt naskočil na ledovou plochu, domácí jsou kompletní a nyní oni mají zkrácenou početní výhodu k dispozici.
48:31'
Ale znovu se bude hrát ve čtyřech. Hosté hráli v šesti a dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpyká Bohumil Jank.
48:31'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Bohumil Jank.
48:17'
Marcinko je na ledě a začíná tak zkrácená přesilová hra Třince.
47:55'
Kotouč mají na svých holích třinečtí Oceláři a z vlastní obranné třetiny tak zakládají svou další útočnou akci.
47:13'
Síly na ledě se ale záhy srovnaly. Na trestnou lavici putuje také domácí Nichals Hardt a uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
47:13'
Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Nichlas Hardt – 2 min., sekání).
46:17'
Přichází ale další oslabení hostů. Marcinko zahákoval soupeře a také on putuje na trestnou lavici. Domácí tak mají šanci vrátit si své vedení v další přesilové hře.
46:17'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Marcinko – 2 min., hákování).
45:55'
Na řadu přichází další komerční přestávka.
45:38'
Polanský je na ledové ploše a hosté jsou tak v plném počtu. Zvládli další své oslabení.
44:58'
Další vyhození kotouče hosty až před domácí klec a hráči Malmö se tak budou muset snažit založit svou akci z hloubi vlastního obranného pásma.
44:24'
Oceláři se zatím velmi dobře brání, sebrali domácím hráčům kotouč a hned a bez čekání ho poslali do bezpečí, tedy až před branku Alsenfelta.
43:38'
Nyní se budou muset hosté bránit ve čtyřech. Polanský dostává dvě minuty za držení a domácí budou hrát přesilovou hru.
43:38'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jiří Polanský – 2 min., držení protihráče).
43:12'
Hráči Malmö se dostali do útočné třetiny, kde ale obránce Tomáš Linhart sebral kotouč jednomu z domácích útočníků a hra se znovu stěhuje před domácí branku.
42:44'
Domácí srovnávací branka zaskočila a hned na to se dostali do útočného pásma, kde ale před Hrubcem nic nevymysleli. Následně pak se do útočného pásma vydali zase hosté.
40:53'
Hosté srovnávají stav utkání hned v úvodu třetí třetiny. Martin Adamský si drze nabruslil do útočného pásma, poté objel branku Malmö a předložil zpoza ní kotouč před Alsenfelta, kde stál dobře postavený VLADIMÍR SVAČINA, jenž se nemýlil a domácí brankář musel také lovit puk ze své sítě – 1:1. Asistence: Martin Adamský a Jiří Polanský.
40:08'
Hned po vhazování ve středovém kruhu zavítali hosté do útočného pásma. Tomáš Marcinko pak pohotovou střelou švihem provětral z levého kruhu lapačku Alenfelta, který poté přerušuje hru.
40:01'
Do Malmö přijela třinecké Oceláře povzbudit také velmi početná skupina fanoušků. Ti tak jsou v Malmö Areně opravdu hodně slyšet a povzbuzují hráče Třince po celou dobu utkání. Kotel hostů je rozhodně početnější, než je ten domácí.
Statistiky druhé třetiny

Střely na branku: 16 – 5
Zásahy brankářů: 5 – 15
Vyloučení: 2 – 1
Vyhrané buly: 14 – 8
Třetí třetina začne přibližně ve 20:10.
I druhá třetina je u konce. V ní jsme se už branky dočkali. Ve dvaadvacáté minutě se po chybě obrany hostů prosmýkl až před Hrubce Nichlas Hardt, jenž ho střelou švihem překonal. Hosté se snažili o srovnání stavu skóre, to se jim ale v této části hry už nepodařilo.
40:00'
39:55'
Ještě to zkoušel Michal Kovařčík, jenž se prodral prakticky celým kluzištěm až do útočného pásma, ale tam byl zastaven Millärym, jenž jeho individuální akci zastavil.
39:27'
Další náznak šance Třince, jejich souhra v útočném pásmu ale skončila na obraně Malmö a domácí tak posílají puk pryč z vlastní obranné třetiny.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:41'
Následně pak se hosté dostávali znovu směrem před domácí branku, ale jejich slibně se rozvíjející akci zastavilo postavení mimo hru, která je vykázána do středu hřiště.
38:07'
Tomáš Linhart střílel od modré čáry, před brankou Alsenfelta se snažil doráže Michal Kovařčík, ale hosté se dokázali dostat k puku a vyhazují ho do středního pásma.
37:15'
Max Görtz si sjel až před Šimona Hrubce a tváří v tvář na něho vyslal další nebezpečnou střelu. Ta ale končí v jeho moci a hostující brankář tak svůj tým podržel.
36:24'
Jenže v další akci před Alsenfeltem se jim jejich střelu nepovedlo procpat do jeho branky a rázem se tak hra otáčí zpět před třineckou klec.
35:33'
Lars Bryggman to zkoušel stahovačkou, ale neuspěl. Poté si sjel znovu ke kotouči a v blízkosti Hrubce svou další střelou neuspěl. Domácí tak stále vedou o jednu branku a hosté se pokusí v závěru druhé třetiny srovnat.
34:41'
Tam ovšem neuspěla a následně pak se zase na druhou stranu vydali Oceláři, kteří po delším pobytu v útočném pásmu vyslali na Alsenfelta střelu, která ale neměla gólové parametry.
34:07'
Třinečtí se pak nadechli k dalšímu útoku, jenže byli už ve středním pásmu obráni o puk a před Hrubce tak mířila první útočná formace domácích.
33:30'
Johan Olofsson nejprve střílel z levé strany, poté si dojel odražený kotouč, ale těsně před Šimonem Hrubcem ho za jeho záda dopravit nedokázal.
32:45'
Na druhé straně se do úniku dostali domácí hráči, ale také je zastavil ofsajd a celá akce je tak u konce. Znovu se tedy bude vhazovat ve středním pásmu.
32:29'
Michal Kovařčík se prosmýkl mezi obránci Malmö do útočného pásma, kde se poté dostal ke kotouči, ale jeho přihrávka mířící před branku domácího celku se neujala.
32:03'
Třinec je už v plném počtu. Hned na to následuje další komerční přestávka.
31:45'
O chvíli později pak Max Görtz pálil z levého kruhu a kotouč na poslední chvíli srazila obrana Třince do bezpečí. Po odrazu se pak kotouč dostal před Hrubce a ten ho raději podržel.
30:55'
Görtz se ocitl v ofsajdové pasti a to čárovému sudímu neuniklo. Hra je tedy vykázána zpět do středního pásma, kde se také bude vhazovat.
30:03'
A nyní si zase přesilovku zahrají domácí hráči. Daniel Rákos dostává dvě minuty za držení a bude doufat, že si je celé odsedí.
30:03'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Daniel Rákos – 2 min., držení protihráče).
29:43'
Souhru třineckých Ocelářů znovu zastavila pozorná domácí obrana a hosté se tak do šance před Alsenfeltovou brankou nedostali.
29:09'
Malmö se znovu ubránilo a je v plném počtu.
28:09'
Hostům se ale zatím první minuta početní výhody nepodařila, téměř se nedostali do útočného pásma a nyní zakládají další akce z hloubi toho vlastního.
27:09'
Další přesilovka pro Třinec. Warg inkasuje dvě minuty za vysokou hůl a putuje tak na lavici hanby.
27:09'
Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Stefan Warg – 2 min., vysoká hůl).
26:58'
Hosté přišli o kotouč a do další šance se tak dostali domácí hráči, kteří před Hrubcem vyslali další střelu. Tu ovšem zablokovala zase pozorná třinecká obrana.
26:25'
Následuje další komerční přestávka.
26:18'
Andersson je na ledové ploše a Malmö své první oslabení zvládlo. Je kompletní.
26:03'
Následný průnik do útočného pásma byl zastaven kvůli ofsajdu Třince a hra se tak stěhuje do středního pásma. Přesilovka hostů se tak chýlí ke svému konci.
25:22'
Hráči Třince dlouho operovali před domácí brankou, na Alsenfelta šlo několik střel, ale ani jedna za jeho zády neskončila. Domácí se pak okamžitě osvobozují a puk letí až před Hrubce.
24:18'
Přesilovka pro hosty. Andersson dostává dvě minuty za držení a už sedí na trestné lavici.
24:18'
Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Nils Andersson – 2 min., držení protihráče).
24:05'
Na druhé straně pak před brankou Třince zahrozil Lukas Haudum, ale po jeho přízemní střele také hru přerušuje Šimon Hrubec, jenž puk ukryl pod svojí lapačkou.
23:19'
Před domácí brankou vznikla menší skrumáž, v ní se ale nikdo z hráčů Třince nedokázal zorientovat a puk tak končí v moci domácího brankáře, který raději přerušil hru.
22:40'
Hosté se po inkasované brance dostali do akce, před brankou domácích se ale střela Jiřího Polanského neujala. Poté si kotouč berou znovu domácí a míří s ním směrem dopředu.
21:10'
Tým Malmö Redhawks právě vstřelil branku!
A nyní se už domácí celek ujímá vedení. Po chybě hostů v obraně se kotouč dostal na hokejku NICHLASE HARDTA, který si rychle nabruslil až před Šimona Hrubce, kde ho z pravé strany svou střelou švihem překonal – 1:0. Asistence: Frederik Storm.
20:57'
Ale pobyt domácích hráčů v útočném pásmu měl pouze jepičí život a sami se vykázali do středu hřiště.
20:09'
Martin Růžička se neprodral přes obranu domácích do útočného pásma a rázem se tak hra otáčí před branku Šimona Hrubce.

Druhá třetina začne přibližně v 19:20.
První třetina je za námi. V ní jsme neviděli ani jednu branku, ale šance si oba týmy vytvořily. Nicméně oba gólmani zatím drží svá čistá konta a zápas je tak pro oba celky otevřený. Asi největší šance se zrodila v jedenácté minutě, kdy Daniel Zaar orazítkoval třineckou klec. Uvidíme, co nám přinese další průběh hry.
20:00'
19:37'
Hosté se nedostali před domácí klecí ke střele a hráči Malmö tak jdou do další útočné akce, zřejmě už poslední v této části hry, která se už chýlí ke konci.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:44'
David Kofroň vyslal nenápadnou střelu téměř od modré čáry a ta nakonec doskákala až před Alsenfelta. Ten příložníkem poslal puk spoluhráčům, kteří míří na opačnou stranu.
18:07'
Polanský je na ledě a hosté jsou v plném počtu. Zvládli tak další své oslabení.
17:55'
Lukas Haudum střílel z pravé strany, kotouč sjel po hrudi Šimona Hrubce a nakonec ho hostující brankář nechal při sobě a hru přerušil. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
17:08'
První minutu oslabení mají hosté za sebou a zatím se brání velmi dobře. Prakticky domácí celek do větší šance nepustili. Pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení tím, že kotouč vyhodili až před domácí branku.
16:07'
Polanský dostává dvě minuty za sekání a domácí si zahrají další přesilovou hru.
16:07'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jiří Polanský – 2 min., sekání).
15:33'
Martin Růžička si našel prostor ke střele z levého kruhu a okamžitě pálil na Alsenfelta, kterého donutil k zákroku. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
14:45'
14:35'
Stefan Warg vyslal na Hrubce z pravé strany střelu švihem, ale překonat ho nedokázal. Následně pak si puk přebírají třinečtí Oceláři, kteří se vrací zpět do útočného pásma.
13:36'
Hráči Malmö zahrozili na druhé straně, tedy před třineckou brankou, kde střílel Lars Bryggman, ale jeho střela skončila jen vedle Hrubcovy svatyně.
12:45'
Martin Adamský dostal nabito na pravý kruh a odtud pak střílel na domácí branku. Obrana Malmö ale srazila kotouč do bezpečí a také hosté se tak vedení neujímají.
11:20'
A další střela domácích. Tentokráte se k dorážce před Hrubcem dostal Christoffer Forsberg, ale brankář Třince roztáhl své betony a kotouč za svá záda nepustil.
10:50'
Daniel Zaar střílel na hostující branku z levého kruhu a orazítkoval tyč třinecké klece! Malmö tak nebylo daleko od úvodní branky.
09:56'
Třinečtí sebrali domácím hráčům kotouč kousek od Hrubcovy branky a poté se vydali do útočného pásma. Jiří Polanský ale nenašel skákavý kotouč a na čepel ho nedostal. Domácí už jdou do rychlého protiútoku.
08:59'
Hosté se nastěhovali do útočného pásma, kde se snažil střílet Martin Adamský, ale jeho projektil byl zablokován pozornou obranou Malmö, která hned puk posílá do středního pásma.
08:13'
Jeden z hráčů domácích poslal zpoza hostující branky puk těsně před ní a Šimon Hrubec ho raději hned ukryl pod svojí lapačku a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce, ale až po reklamní pauze, která právě následuje.
06:58'
Domácí hokejisté se dostali do další akce před brankou Třince, kde si chvíli vyměňovali přihrávky, ale nakonec se nikdo z útočníků Malmö nedostal ke střele, která by Hrubce jakkoli ohrozila.
05:56'
Zase z toho ale nic nebylo a do rychlého protiútoku zamířili hráči Malmö Redhawks. Z pravé strany si na přihrávku sjížděl Daniel Zaar, ovšem i ten na puk nedosáhl. Domácí tak ztrácejí útočné pásmo.
05:08'
Hosté mají kotouč na svých holích a z hloubi vlastního obranného pásma zakládají útočnou akci. Tentokráte se oni pokusí ohrozit branku domácích, kterou hájí Oscar Alsenfelt.
04:20'
Zakázané uvolnění Ocelářů a hra se stěhuje před jejich branku. Bude se vhazovat po levé ruce Šimona Hrubce.
04:10'
Tomáš Linhart se hned po návratu z trestné lavice zapojil do hry. Projel takřka celým kluzištěm až před brankáře Alsenfelta, ale těsně před ním neuspěl.
03:29'
Linhart je na ledové ploše a Třinec je tedy kompletní.
03:18'
Hosté se vymanili z menšího tlaku domácích a okamžitě po zisku kotouče ho vyhazují až před branku Alsenfelta a vypadá to, že své oslabení už zvládnou.
02:30'
Haudum si sjížděl na pravou stranu a dožadoval se přihrávky. Ta na něho sice mířila, ale útočník domácího celku kotouč minul. Nicméně jeho tým je stále v útočné třetině a svírá hosty v jejich pásmu.
02:13'
Hráči Malmö Redhawks se uhnízdili v útočném pásmu a operovali před brankou Šimona Hrubce. Ten ale zatím Oceláře drží a nedopustil, aby se domácí dostali do vedení. Nyní po jeho zákroku je hra přerušena.
01:29'
Jako první si přesilovou hru zahrají domácí hráči. Linhart dostal dvě minuty za nedovolené bránění a už sedí na trestné lavici.
01:29'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Linhart – 2 min., nedovolené bránění).
01:06'
Po ztrátě kotouče ovšem znovu ujížděli domácí hráči před třineckou branku, ale nic před ní nevytěžili.
00:35'
Daniel Zaar hned vyslal střelu z pravé strany, tu ale Hrubec vyrazil svým pravým betonem a posílá puk svým spoluhráčům, kteří otáčejí směr hry na druhou stranu.
00:04'
Domácí hokejisté získali po vhazování kotouč a už s ním míří vůbec poprvé do útočného pásma, kde se pokusí ohrozit Šimona Hrubce.
00:01'
Už nic nebrání tomu, aby bylo vhozeno úvodní buly. Jdeme na to.
Hráči jsou seřazeni tradičně na modrých čarách a halou v Malmö už zní oficiální hymna hokejové Ligy mistrů.
Oba celky už vstupují na ledovou plochu a za malou chvilku tak utkání osmifinále mezi týmy Malmö Redhawks a HC Oceláři Třinec bude moci začít.

Malmö Redhawks: Alsenfelt (Gidbark) – Warg, Mylläri, Olsson, Arell, Andersson (A), Mäntylä, Lerby, Setkov – Zaar, Händemark (C), Bryggman – Storm, Haudum (TS), Hardt – Olofsson, Rosdahl, Görtz – Lennström, Forsberg, Eklind

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – Doudera, Krajíček (C), Roth, Musil, Linhart, Adámek, Jank – Dravecký, Marcinko, Růžička M. (A) (TS) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Rákos, Kovařčík M., Chmielewski – Kofroň, Mikulík, Cienciala

Rozhodčí: Marc Wiegand, Daniel Stricker – Ludvig Lundgren, Anders Nyqvist.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu ještě neutkaly a bude to tedy pro ně jedna velká neznámá. Jak dnešní první duel osmifinále dopadne? To se musíme nechat překvapit.
HC Oceláři Třinec

Hosté z HC Oceláři Třinec hráli ve skupině D, kde postoupili ze druhého místa se třinácti body. Na první místo ztratili dva body a z lepší pozice tak šel německý Mannheim. Oceláři ale byli s postupem dále rozhodně spokojeni. Poslední zápas ve skupině sehráli Oceláři se švédským HV71 a výhrou 3:0 si tak definitivně zajistili osmifinále hokejové Ligy mistrů. I v tuzemské soutěži se Třinci daří, když je na druhém místě tabulky a na první Plzeň ztrácí jediný bod. A svou formu si hráči tohoto celku budou chtít přenést i na evropskou půdu, kde se pokusí zabojovat o čtvrtfinále. Rozhodně se máme na co těšit a utkání si tak nenechte ujít.

Třinec – HV71 3:0

Domácí Malmö Redhawks hrálo ve skupině B, kde byla i Kometa Brno a oběma celkům se podařilo postoupit do vyřazovacích bojů. Malmö si připsalo třináct bodů a postoupilo tak z prvního místa, což hráčům tohoto švédského týmu přisoudilo další český celek z Třince. Malmö Redhawks, kterému se poměrně daří i ve švédské lize, kde je na pátém místě, usiluje i o další úspěch v LM, kde se pokusí dostat se do čtvrtfinále této prestižní evropské soutěže, ale určitě to nebude nic jednoduchého.

Malmö – Brno 3:0
Hezký úterní večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes jsou na programu první zápasy osmifinále hokejové Ligy mistrů, kde nechybí ani tři čeští zástupci – Bílí Tygři Liberec, Kometa Brno a HC Oceláři Třinec. A my prostřednictvím tohoto online přenosu budeme sledovat duel mezi švédským týmem Malmö Redhawks a HC Oceláři Třinec. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.