Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Tři hvězdy utkání:
1. Cam Ward (CAR) – 96.2% úspěšnost zákroku
2. Petr Mrázek (DET) – 90.0% úspěšnost zákroku
3. Ron Hainsey (CAR) – 1+0
Máme dobojováno, Hurricanes vyhráli na půdě Red Wings 1:3. Ve druhé třetině padly ještě dva góly. Nejprve ve 45. minutě Ron Hainsey parádně trefil, vedení potom pojistil 30 sekund před koncem Eric Staal. Zápas to byl pohledný plný akci na obou stranách, body ale letí do Caroliny.
59:30
Carolina právě vstřelila branku!
Po několika nadějných kombinacích se hosté dokázali uvolnit. Konkrétně ERIC STAAL se dostal k puku a od mantinelu u červené čáry dokázal zamířit přesně, čímž pojišťuje vítězství Caroliny. Bez asistence.
58:42
Detroit jde do šesti, Petr Mrázek je na lavičce!
58:36
58:01
Ještě to zkoušel Jonathan Ericsson, jenže tento bek mířil absolutně mimo.
57:17
Neskutečné! 4 na jednoho a stejně Cam Ward Red Wings vychytal! Konkrétně Abdelkader se nedokázal prosadit z bezprostřední blízkosti.
56:36
Jakub Kindl (DET) spoluhráčům hodně zkomplikoval vyrovnání, když se nechal vyloučit na dvě minuty za hákování.
56:16
Cam Ward předvedl další výborný zákrok, tentokrát od modré čáry proti Henrikovi Zetterbergovi! Následuje komerční přestávka.
55:14
Tomáš Tatar se taktéž zmocnil kotouče, jenže ani jemu se nepovedlo vystřelit kousek černé pryže na Cama Warda.
54:28
Henrik Zetterberg přerušil útok hostujícího celku a okamžitě podnikal výpad dopředu. Ovšem, zkušený matador Red Wings nedokázal projet přes zálohu Hurricanes.
53:42
Kris Vesteeg se pokoušel po buly prodrat až k Mrázkovi, jenže jej na poslední chvíli zastavil sporným zákrokem Niklas Kronwall.
53:11
Nathan Gerbe dostal kotouč ve skvostné šanci, jenže ji nedokázal zužitkovat. Danny Dekeyser obral Gerbeho na poslední chvíli o kotouč.
52:18
Riley Nash na poslední chvíli nedokázal usměrnit volný kotouč do sítě za záda Petra Mrázka.
51:33
Gustav Nyquist se sice se svými kumpány prodral až k Wardovi, zde ale nebyli schopni nic kloudného vymyslet.
50:58
50:34
John-Michael Liles se pořádně opřel do své rány a málem prostřelil Mrázka! Český gólman zasáhl na poslední chvíli betonem.
49:15
Carolina má sice početní výhodu, jenže i tak si zatím pouze jenom drží kotouč na své polovině a vyčkává na vhodný moment pro přechod do útoku.
48:58
Riley Sheanan (CAR) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
48:26
Hra se aktuálně pouze přesouvá seshora dolů, ale žádné závažnější akce k vidění nejsou.
47:28
Utkání nabralo na trochu větším tempu. Konkrétně Carolina aktuálně tlačí na Detroit víc, než obvykle.
46:16
Jordanu Staalovy se vůbec nepovedl pas, když ujel do přečíslední a rozhodl se pro pas na Gerbeho.
45:22
Alexej Marčenko nevychytal úplně rozehrávku a hosté se tak museli prodrat do pásma Detroitu znovu.
44:35
Hosté jdou do vedení! RON HAINSEY obdržel na modré čáře kotouč a rychlou střelou z voleje příklepem rozvlnil síť za Mrázkem, když se trefil přesně po víko. Bez asistence.
44:20
Petr Mrázek na několikrát vychytal dorážky Jeffa Skinnera na střelu Muprhyho a sklidil potlesk z ochozů.
43:16
Ryan Murphy se místo střely rozhodl spíše pro nahození. Především proto se tak míči dostali Red Wings.
42:51
42:27
Henrik Zetterberg se propracoval až k pravému kruhu, zde poté hledal Justina Abdelkadera, toho ale nenašel.
41:47
40:51
Počet lidí na ledě se redukuje. Eric Staal (CAR) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
40:20
Carolina sice začíná s přesilovkou, ovšem ani tak se hostům nedaří prodrat se do pásma Detroitu.
40:01
Je za námi druhá třetina, ta už byla gólově bohatější. Nejprve se ve 33. minutě prosadil po obrovské chybě Petra Mrázka Victor Rask. Za 5 minut už bylo vyrovnáno, když se trefil český bek Jakub Kindl. O třetí třetiny se tak očekává velká vyrovnanost.
40:00
39:47
Máme zde první vyloučení v této třetině. Justin Abdelkader (DET) si jde sednout na dvě minuty za vražení na hrazení.
38:43
Petr Mrázek se pokouší napravit renomé z prvního inkasovaného gólu úspěšně. Nyní skvěle nastavil lapačku proti střele Rileye Nashe.
37:44
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit se ale oklepal a vyrovnává! JAKUB KINDL se na modré čáře zmocnil kotouče a ranou zápěstím propálil naprosto všechno, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Jurčo.
37:14
Petr Mrázek opět rozehrával holí, tentokrát už úspěšně a Detroit se tak na malý moment usadil v pásmu Caroliny, dokud se nepískl další ofsajd.
36:20
Detroit zkoušel spasit Tomáš Tatar. Jenže, taktéž pálil mimo, jako všichni jeho předchůdci.
35:37
Joh-Michael Liles odjel do samostatného úniku po obří chybě Henrika Zetterberga, který se de facto nechal obrat o kotouč. Čechům se v Red Wings dnes moc nedaří.
34:53
Carolinu tento darovaný gól hodně nakopl a na hřišti jsou momentálně o poznání aktivnější.
33:46
Alexej Marčenko zkoušel od modré vyrovnat, do střely se mu ale vložil Michal Jordán, který ji jednak blokoval, ale taktéž i vyhodil.
32:26
Tento gól si Petr Mrázek za rámeček rozhodně nedá. Český gólman se v mezikruží zmocnil kotouče a pokoušel se rozehrát, jenže trefil pouze přijíždějícího VICTORA RASKA, kterému se tak zcela otevřela klec Detroitu a pohodlně zavěsil. Bez asistence.
31:27
Joakim Andersson se pokoušel vyslat další střelu na Warda. Střela se ke gólmanovi Caroliny sice dostala, jenže jej neohrozila.
30:52
Ani po chybě Cama Warda se domácí neprosadili. Darren Helm netrefil přesně kotouč, Cam Ward si tak mohl oddychnout.
30:07
Gustav Nyquist se mohl skvěle uvolnit a jít na Warda, to by ovšem pomezní rozhodčí nesměl odpískat ofsajd.
29:39
Riley Nash vyhodil na poslední chvíli kotouč. Ovšem, Red Wings si ho vzali ihned nazpět a opět ohrožovali Warda. Brankář Hurricanes ovšem i tentokrát zasáhl spolehlivě.
28:38
Dylan Larkin se v přečíslení dva na jednoho rozhodl pálit. Ani to ale nepomohlo otevřít skóre.
27:31
Tomáš Jurčo se prodral podél mantinelu až do zakončení. Cam Ward musel vytáhnout další ze své série skvělých zákroků.
26:37
Jonathan Ericsson nedokázal udržet kotouč dlouho ve vlastním pásmu, čehož se snažili využít hosté. Ovšem platí minulý čas, u puku už je opět Detroit.
25:22
Danny DeKeyser vyslal jedovatou střelu od modré, kterou nakonec vyrazil ven z pásma Hurricanes Jeff Skinner. Po jeho vyhození se útočící spoluhráči drali dopředu, jenže je zastavil ofsajd.
24:03
Opět další šance na straně Red Wings. Jenže i tentokrát se Cam Ward vyšvihl parádním zákrokem proti střele Abdelkadera.
23:11
Eric Staal si pohrál s kotoučem a následně zkoušel překvapit Mrázka. Překvapil, jenže víc už ne. Petru Mrázkovi kotouč sice vypadl, ovšem Niklas Kronwall u něj byl, naštěstí pro Detroit, jako první.
22:26
Petr Mrázek nyní předvedl další famózní zákrok. Tentokrát proti střele Rona Hainseye.
22:08
Teemu Pulkkinen obdržel kotouč a neprodleně z voleje pálil od mantinelu. Cam Ward předvedl další jistý zákrok.
21:14
Riley Seheahan ujížděl s oběma spoluhráči do přečíslení. Rozhodl se ale pro střelbu, se kterou ovšem Cam Ward neměl žádný problém a s přehledem ji zneškodnil.
20:17
Henrik Zetterberg se ihned po buly prodral až do zakončení a Cam Ward si musel připsat první stylový zákrok v této třetině.
20:01
Je za námi bezbranková první třetina s výborným výkonem od obou gólmanů. Jak Cam Ward, tak Petr Mrázek podrželi své spoluhráče hned několikrát. Nás tak bude čekat ještě zajímavých 40 minut.
20:00
19:35
Eric Staal se dostal do samostatného úniku, ovšem na poslední chvíli ho zastavil Jonathan Ericsson! Podle rozhodčích bylo vše v mezích pravidel.
19:10
Brett Pesce našel přesným pasem Johna-Michaela Lilese, který to zkoušel od modré. Petr Mrázek s přehledem projektil zneškodnil.
18:18
Ron Hainsey nahodil kotouč od modré čáry. Petr Mrázek měl s jeho nahozením nakonec o mnoho větší problémy, než původně čekal. Nakonec vše ale zvládl.
17:17
Detroit má hodně veliký tlak, jenže nic z toho. Tomáš Jurčo před pár okamžiky minul zcela volnou klec Caroliny Hurricanes.
16:47
Cam Ward musel opět zasahovat, tentokrát proti ostré střele Henrika Zetterberga, který se prodral až skoro před brankoviště.
16:19
Gustav Nyquist vyslal pořádnou dělovku, kterou Cam Ward zarazil jen tak tak!
15:38
Brett Pesce zarazil skvěle rozjetý útok Larkina, který svou střelou švihem málem překonal Warda. Obránce Hurricanes kotouč převezl až k Mrázkovi.
15:03
A opět Henrik Zetterberg a opět ofsajd. Následuje opět komerční přestávka.
14:31
Michal Jordán zarazil rozehrávku Tomáše Jurča, který se pokoušel nalézt volného Justina Abdelkadera.
13:37
Teemu Pulkkinen obdržel skvělý pas, jenže čekal až moc dlouho. Než stihl něco vymyslet, byl mu puk odcizen.
13:08
Jay McClement dorážel před Petrem Mrázkem hned dvakrát. Mrázek ale předvedl výtečnou práci s betony a kotouč za svá záda nepustil.
12:16
Alexej Marčenko vybojoval ve vlastním pásmu puk a pokoušel se jej posunout na Henrika Zetterberga. To se mu sice povedlo, jenže Zetterberg byl v ofsajdu.
11:28
Riley Nash zachytil nepřesnou rozehrávku DeKeysera a následně zkoušel pálit na Mrázka. Gólman Detroitu neměl s projektilem útočníka Caroliny sebemenší problém.
11:02
John-Michael Liles se prodral podél mantinelu až k levému kruhu, odkud prověřil Petra Mrázka. Mrázek kotouč lapil a nás čeká komerční přestávka.
10:14
Ryan Murphy se na modré čáře zmocnil kotouče a pokoušel se pálit. S jehou dělovkou měl nakonec Petr Mrázek plné ruce práce.
09:12
Jeff Skinner nedokázal prostřelit hráče Detroitu od modré čáry a dopředu šel okamžitě Detroit. Nicméně zde nedokázali domácí nic vymyslet.
08:44
Detroitští se snažili přesunout hru před Warda, akorát ale vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Mrázkem.
08:13
Brett Pesce si připsal další střelu na Petra Mrázka. Český brankář předvedl jistý zákrok a vyhodil kotouč. Při následném průniku byl Carolině odpískán ofsajd.
07:14
Kris Versteeg se pokoušel prodrat se do pásma Detroitu podél mantinelu, jenže se mu do cesty vložil Niklas Kronwall, který tvrdým hitem odstavil bývalého hráče Chicaga.
06:27
Petr Mrázek si přičítá další zákrok proti Victorovi Raskovi. Rask sice pálil z bezprostřední blízkosti a měl dost času na přípravu, na českého gólmana ale nevyzrál.
05:59
05:31
Detroit hraje početní výhodu 5 na 4. K vidění toho ale moc nebylo. Red Wings pouze kombinovaly a když už vystřelily, tak přímo do Cama Warda.
03:59
Nathan Gerbe (CAR) a Tomáš Tatar (DET) byli vyloučeni za hrubost.
03:59
A právě Tatar skončil v bitce s Gerbem! Bitku museli nerozhodně ukončit rozhodčí.
03:54
Jordan Staal to zkoušel od modré, jenže neuspěl. Následně se dopředu dral Tatar, ten byl ale přistižen v ofsajdu.
02:47
Detroit se aktuálně s Carolinou hodně přetlačuje o puk a k vidění je hodně rychlý hokej.
01:40
Darren Helm si objel branku a zkoušel zavěsit za Warda k bližší tyčce. Gólman Hurikánů byl ale pozorný.
01:12
Nyní se musel předvést Cam Ward, který nejprve zhatil projektil Gerbeho a následně i dorážku Jakuba Kindla.
00:46
Po zakázaném uvolnění jsou už i u puku hráči Detroitu a začínají kombinovat.
00:14
Victor Rask se ihned dostal do akce a Petr Mrázek musel vytasit první důležitý zákrok a hlavně dost reflexivní.
00:01
Jak je již u NHL tradicí, utkání začne se zpožděním.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Marčenko, Smith, Kindl – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Tatar, Larkin, Pulkkinen – Helm, Sheahan, Glendening – Miller, Anderson, Jurčo

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Muprhy, Jordán – E. Staal, Rask, Lindholm – Gerbe, J. Staal, Terry – Skinner, Nash, Versteeg – McGinn, McClement, Malone.
V letošním ročníku už spolu týmy hrály dvakrát. Nejprve zvítězil Detroit na půdě Caroliny 4:3, poté však Hurikáni Detroitu porážku oplatili a zvítězili 5:3.
Carolina je ve Východní konferenci třináctá. Z odehraných osmi zápasů dokázala vytěžit pouhé čtyři body, ke kterým patří záporné skóre 14:25. V minulém kole zavítala Carolina na stadion Žraloků ze San Jose. Na svého soupeře nestačila a prohrála 2:5.
Detroit se momentálně nachází na osmé pozici ve Východní konferenci. Na svém kontě má po osmi zápasech devět bodů a skóre 21:21. V minulém zápase zvítězil nad Vancouverem 3:2 po prodloužení a hlavní roli na tom měl Mrázek, jenž zaznamenal asistenci na vítěznou branku.
Dobré ráno, vítám Vás u online přenosu z hokejové NHL! Na programu je zápas, ve kterém Detroit Red Wings na svém stadionu přivítá Carolinu Hurricanes. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 0:30, Vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.