Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:13
Tři hvězdy utkání:

1. Mark Giordano (CGY) 0+2
2. Alex Chiasson (CGY) 1+1
3. Brian Elliott (CGY) 17 zák., 1 gól, 94,4%
Statistiky: Střely na bránu: 37-18; Zablokované střely: 7-11; Vhazování: 60%-40%; Hity: 14-13; Přesilové hry: 3/7-0/3; Trestné minuty: 6-14.
Calgary odehrálo skvělé utkání a zaslouženě se před svými fanoušky raduje z vítězství. Brian Elliott sice v závěru utkání přišel o čisté konto, mrzet ho to ale vzhledem k jasné výhře svého týmu příliš mrzet nemusí. Flames využili krátce před koncem první a druhé třetiny přesilové hry, což se nakonec ukázalo býti klíčové. Colorado mohlo utkání zdramatizovat v prostřední části, když se řítilo dvakrát do přečíslení dva na jednoho, ani jedno ale gólem neskončilo. Konečný výsledek: Calgary Flames 4 Colorado Avalanche 1.
59:00
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:53
Michail Grigorenko zůstal ležet na ledové ploše poté, co zablokoval tvrdou střelu Flames od modré čáry.
58:35
Colorado právě vstřelilo branku!
PATRIK WIERCIOCH po přihrávce Jaromea Iginly předvedl nádherný průnik a v blízkosti pravé tyče zasunul puk mezi betony Briana Elliotta, který necelé dvě minuty před koncem zápasu přichází o čisté konto! Asistence: Jarome Iginla.
57:43
Freddie Hamilton nebezpečně vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela mířila ke vzdálenější levé tyči, Calvin Pickard ji ale vyrážečkou skvěle vyrazil!
57:25
Dnešní utkání sleduje 18388 diváků.
56:51
Lance Bouma na pravém křídle prudce vypálil, jeho pokus ale skončil v náručí Calvina Pickarda.
55:48
Fjodor Ťutin se vrátil zpět na led a Colorado Avalanche hraje po velice horkých chvilkách v plném počtu.
54:40
Mikael Backlund se pokusil vstřelit svůj druhý gól v zápase a jeho prudká střela z levého křídla skončila na tyči! Vzápětí se Flames dostali ke střele na opačné straně útočného pásma, jejich pokus ale podruhé během pár sekund skončil znovu na tyči! Neuvěřitelné.
54:15
Calgary právě vstřelilo branku!
JOHNNY GAUDREAU se v blízkosti pravé tyče dostal k puku po zákroku Calvina Pickarda a naznačil, že bude objíždět bránu, jenže se vzápětí rychle vrátil a puk zametl chytře do sítě. Calgary využilo přesilovou hru 5 na 3 a vede již 4:0! Asistence: Mark Giordano a TJ Brodie.
53:48
Fjodor Ťutin dostal menší trest za vysokou hůl a Calgary si zahraje dlouho přesilovou hru 5 na 3!
53:41
Calgary vypálilo prudce ihned po vhazování z vrcholu pravého kruhu a Calvin Pickard puk našel ve své lapačce!
53:33
Cody McLeod dostal menší trest za vysokou hůl a Calgary si přece jenom zahraje další přesilovou hru.
53:25
TJ Brodie si tak dlouho rovnal puk v levém kruhu na střelu, až byl podražen, přesto ale vpádu dokázal přihrát před bránu ALEXOVI CHIASSONOVI, který se z blízkosti nemýlil a při poskytnuté výhodě po ledě zamířil k pravé tyči. Asistence: TJ Brodie a Sean Monahan.
52:31
Matthew Tkachuk na levém křídle vypálil od mantinelu, Calvin Pickard byl ale připraven a jeho střelu zápěstím hrudí vyrazil mimo tři tyče své brány.
52:08
Jarome Iginla roztáhl hru doleva na Patrika Wierciocha, který byl v útočném pásmu příliš rychle a akci Colorada v blízkosti střídaček zastavilo postavení mimo hru.
51:16
Matt Duchene v levém kruhu pro vhazování vypálil z úhlu, na přední tyči byl ale připravený Brian Elliott, který puk ukryl ve své náručí a přerušil hru.
50:17
Vyloučený Jarome Iginla se vrátil z trestné lavice zpět na led a Calgary využilo dvě z pěti přesilových her.
49:34
Sean Monahan na vrcholu pravého kruhu pro vhazování vypálil bez přípravy a Calvin Pickard měl s jeho ránou s příklepem obrovské problémy! Matthew Tkachuk ale nedokázal puk procedit z dorážky za jeho záda.
48:17
Jarome Iginla dostal menší trest za držení protihráče a Calgary si zahraje pátou přesilovou hru. Zatím využilo dvě ze čtyř a dva góly určují vývoj dnešního utkání.
48:17
Mark Giordano se chtěl porvat se svým bývalým spoluhráčem Jaromem Iginlou, jenže než si útočník Colorada vyhrnul rukávy, tak rozhodčí domácího kapitána odvezli za pískotu fanoušků na střídačku.
48:17
Sean Monahan na levém křídle vypálil od mantinelu a na přední tyči jeho pokus zastavil Calvin Pickard.
47:39
Mikko Rantanen se na levém křídle snažil drze protáhnout mezi dvěma protihráči ke střele, jeden z hokejistů Calgary mu ale puk vypíchl a připsal si dobrý obranný zákrok.
46:59
TJ Brodie dobře zapracoval v pravém rohu obranného pásma a neumožnil Coloradu snadno dojet puk.
45:53
Flames na pravém křídle vypálili od mantinelu a Calvin Pickard jejich střelu mířící pod horní tyč vyrážečkou vyrazil bez problému do vzdálenějšího levého rohu ledové plochy.
45:34
Calgary se nepodařilo rozehrát na levém křídle a puk zamířil na zakázané uvolnění. Brian Elliott musí být ve střehu, hra se totiž přesunula před jeho bránu.
45:02
Lance Bouma na pravém křídle z ostrého úhlu přihrál před bránu a jeden z jeho spoluhráčů pálil z blízkosti vedle přední pravé tyče. Calvin Pickard zasahovat nemusel.
44:36
Calvin Pickard hrál holí po nahození Flames ze středního pásma a zakázané uvolnění se nepískalo.
44:03
Flames nahodili puk na pravém křídle za bránu Calvina Pickarda a odjeli rychle střídat.
43:18
John Mitchell vypálil z levého kruhu pro vhazování po návratu Dougieho Hamiltona na led a jeho střelu na přední tyči nadvakrát zastavil připravený Brian Elliott.
43:00
Pokud by Calgary skórovalo potřetí, tak si troufám říci, že už by se Colorado do utkání vrátit nedokázalo.
42:00
Michael Frolík vyrazil v oslabení po pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a vzápětí si sjel nebezpečně před bránu, mezi betony Calvina Pickarda ale puk zasunout nedokázal! Calgary mohlo rozhodnout.
41:43
TJ Brodie zablokoval střelu Nathana MacKinnona z pravého kruhu pro vhazování a puk skončil v ochranné síti.
41:16
Matt Duchene se v blízkosti levé tyče otáčel s pukem a byl přidržel Dougiem Hamiltonem, který byl vyloučen. Colorado má dispozici třetí přesilovou hru.
40:04
Ve Scotiabank Saddledome začala závěrečná část utkání, do které Flames vstupují po využití dvou přesilových her s dvoubrankovým vedením. Colorado musí zvýšit obrátky, pokud chce se zápasem ještě něco udělat.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-11; Zablokované střely: 3-7; Vhazování: 63%-38%; Hity: 11-7; Přesilové hry: 2/4-0/2; Trestné min.: 4-8.
Třetí třetina začne přibližně v 6:01.
Calgary si během prostřední části zahrálo tři přesilové hry, z nichž poslední dokázal využít z dorážky Mikael Backlund a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Flames parádně vyšly závěry obou třetin a míří za vítězstvím. Colorado mohlo také vstřelit dva góly, když se během druhé třetiny řítilo dvakrát do nadějného přečíslení dva na jednoho, jenže první střela zamířila mimo, zatímco druhá do tyče. Skóre po druhé třetině: Calgary Flames 2 Colorado Avalanche 0.
40:00
39:31
Vyloučený Matt Stajan naskočil zpět na led a Calgary hraje v plném počtu poté, co jeden z domácích hokejistů nedokázal přetavit v třetí gól samostatný únik! Calvin Pickard skvěle kopíroval pohyb unikajícího Lanceho Boumy a jeho bekhend levým betonem vyrazil.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:31
Matt Stajan krátce po druhém gólu Calgary dostal menší trest za podražení a Colorado se během druhé přesilové hry může pokusit v závěru druhé třetiny vrátit zpět.
37:20
Matthew Tkachuk krásnou zpětnou přihrávkou našel na vzdálenější pravé tyči Marka Giordana, jehož střelu Calvin Pickard dokázal lapačkou senzačně vyrazit, proti dorážce MIKAELA BACKLUNDA z levého kruhu pro vhazování už byl ale bezmocný. Brankář Colorada se přesouval od jedné tyče k druhé marně a Calgary Flames po využití druhé přesilové hry vede 2:0! Asistence: Mark Giordano a Matthew Tkachuk.
36:54
Brian Elliott vyjel daleko ze své brány, aby v rohu obranného pásma zastavil vyhozený puk Colorada a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
36:20
Kris Versteeg v pravém kruhu pro vhazování rychle vypálil zápěstím a pokusil se přidat svůj druhý gól v utkání, jeho střela ale skončila na hrudi Calvina Pickarda.
35:46
Blake Comeau podruhé v řadě usedl na dvě minuty na trestnou lavici, tentokrát za podražení.
35:32
Calgary vypálilo z levého kruhu pro vhazování a jeho střela mířila k přední tyči, Calvin Pickard ale skvěle zasáhl pravým betonem a kotouč vykopl mimo tři tyče!
34:30
Avalanche na levém křídle zaváželi puk do útočného pásma a jejich akci zastavilo postavení mimo hru.
33:53
Colorado na pravém křídle napřáhlo k nebezpečné střele, kterou Brian Elliott vyrazil do ochranné sítě.
32:35
Avalanche podruhé v zápase vyrazili do nadějného přečíslení dva na jednoho a po přihrávce Nathana MacKinnnona nádhernou střelou z pravého kruhu pro vhazování orazítkoval vzdálenější levou tyč Mikko Rantanen!
31:44
Blake Comeau se vrátil z trestné lavice a Calgary v současné chvíli využilo jednu ze tří přesilových her.
31:26
Colorado vyrazilo v oslabení do přečíslení dva na jednoho a po krásné přihrávce Joea Colbornea pálil v pravém kruhu pro vhazování bez přípravy mimo Michail Grigorenko! To byla velice nadějná příležitost.
30:46
Johnny Gaudreau se před bránou ocitl ve velké brankové příležitosti, jeho následná střela ale mezi třemi tyčemi neskočila! Calvin Pickard ji zřejmě vyrážečkou vyrazil.
30:09
Coloradu se podařilo puk vyhodit až za bránu Briana Elliotta a Flames musí další akci rozjíždět od vlastní brány.
29:44
Johnny Gaudreau na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma a na vrcholu kruhu pro vhazování byl zezadu poražen Blakem Comeauem, který dostal dvě minuty za sekání. Flames si zahrají třetí přesilovou hru.
28:59
Colorado se vzápětí dostalo na pravém křídle k další střele, kterou Brian Elliott vyrazil do ochranné sítě.
28:46
Avalanche vypálili na pravém křídle od mantinelu a jejich následná střela byla zablokována. Flames vyvezli puk podél střídaček a odjeli rychle střídat.
28:22
Colorado podél hrazení napálilo puk do útočného pásma a vzápětí ho v rohu dokázalo dojet.
27:21
Sean Monahan předvedl v pravém kruhu pro vhazování pěknou stahovačku a střelou zápěstím mířil ke vzdálenější levé tyči, Calvin Pickard ale pravým betonem jeho pokus vyrazil! Brankář Avs chytá velice dobře.
27:03
Kotouč upustil hrací plochu a po přerušení hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
26:44
Vyloučený Gabriel Landeskog naskočil zpět na led a Colorado hraje v plném počtu. Calgary využilo jednu ze dvou přesilových her a jeho úspěšnost tak činí 50%.
25:50
Nathan MacKinnon mohl udeřit v oslabení prudkou střelu z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, která mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány a Brian Elliott ji vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě!
25:04
Flames vzápětí vypálili z levého kruhu pro vhazování, Calvin Pickard byl ale na přední tyči připravený.
24:54
Alex Chiasson se ocitl v blízkosti pravé tyče ve skvělé brankové příležitosti a mířil do odkryté části brány, jenže Calvin Pickard předvedl senzační reflexivní zákrok, když levým betonem puk vyrazil mimo tři tyče své brány!
24:44
Gabriel Landeskog dostal menší trest za vysokou hůl a Calgary má k dispozici druhou přesilovou hru, přičemž první dokázalo velice rychle využít.
24:22
Blake Comeau na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Brian Elliott puk našel ve své výstroji. John Mitchell se vzápětí snažil dostat k dorážce, jenže marně.
23:46
Vyloučený Sam Bennett naskočil zpět na led a Coloradu se na rozdíl od svého soupeře první přesilovou hru, během níž se dostalo k jedné střele, využít nepodařilo.
23:19
Flames se podařilo vyhodit puk až k bráně Calvina Pickarda a do konce přesilové hry zbývá odehrát necelých 30 sekund.
22:41
Gabriel Landeskog zkusil vyrovnat na pravém křídle střelou z ostrého úhlu, Brian Elliott se ale natlačil ke své levé tyči a jeho pokus bez problému vyrazil.
22:12
Gabriel Landeskog na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma, jenže v něm byl příliš rychle a akci Avalanche zastavilo postavení mimo hru.
21:46
Sam Bennett byl vyloučen na dvě minuty za krosček a Colorado má v úvodu druhé třetiny k dispozici první přesilovou hru. Podaří se mu vyrovnat?
21:16
Colorado se na levém křídle dostalo k nahození, se kterým si na přední tyči snadno poradil Brian Elliott.
20:58
Flames rychle zaváželi puk po levém křídle do útočného pásma a jejich akci zastavilo postavení mimo hru.
20:42
Hra byla opět přerušena, tentokrát kvůli zakázanému uvolnění na straně hostujícího Colorada Avalanche.
20:27
Flames se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění, po němž se vhazovalo před bránou Briana Elliotta, který v první třetině čelil pouze čtyřem střelám.
20:08
Calgary v závěru první třetiny využilo přesilovou hru a do prostřední části utkání vstupuje s jednobrankovým vedení, o které se postaral střelou z otočky Kris Versteeg.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-4; Zablokované střely: 1-4; Vhazování: 75%-25%; Hity: 8-7; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 5:02.
Calgary bylo během úvodní části utkání střelecky aktivnější a necelých pět minut před přestávkou si zahrálo první přesilovou hru, kterou bleskově využil Kris Versteeg, jehož střela z otočky se od brusle Fjodora Ťutina odrazila do odkryté brány. Calvin Pickard dělal během první třetiny co mohl, proti teči svého spoluhráče byl ale bezmocný. Skóre po první třetině: Calgary Flames 1 Colorado Avalanche 0.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:31
Flames na pravém křídle vzápětí vypálili od mantinelu, Calvin Pickard ale zasahovat v bráně Colorada nemusel.
16:27
Carl Söderberg se v blízkosti pravé tyče ocitl ve velké brankové šanci, Briana Elliotta ale propálit nedokázal!
15:25
KRIS VERSTEEG se v pravém kruhu pro vhazování krásně otočil a od brusle Fjodora Ťutina se jeho střela zápěstím odrazila za záda bezmocného brankáře Calvina Pickarda. Flames bleskově využili přesilovou hru a ujali se vedení 1:0! Asistence: Sean Monahan a Alex Chiasson.
15:16
Rene Bourque dostal dvě minuty za držení a Calgary si v závěru první třetiny zahraje první přesilovou hru utkání.
15:01
Avalanche se nepodařilo rozehrát a puk po jejich nepřesné přihrávce zamířil na zakázané uvolnění.
14:12
Avalanche vypálili z pravého kruhu pro vhazování, Brian Elliott byl ale na přední tyči připraven a jejich pokus vyrazil.
13:51
Avalanche se po pravém křídle pokusili proniknout do útočného pásma, jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru.
12:44
Flames se během dosavadního průběhu utkání dostali několikrát ke střele, Calvin Pickard ale zatím chytá v bráně Avalanche velice spolehlivě. Brian Elliott tolik práce na opačné straně neměl.
12:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát přesně osm minut a v Calgary v Kanadě zatím čekáme na první gól.
10:58
Johnny Gaudreau na levém křídle vypálil z ostrého úhlu, Calvin Pickard byl ale na přední tyči připraven a zřejmě hrudí jeho pokus vyrazil mimo tři tyče své brány.
10:13
Francois Beauchemin na levém křídle vypálil z kruhu pro vhazování a na přední tyči našel výstroj Briana Elliotta, který si v dnešním utkání připsal první ostrý zákrok.
10:02
Coloradu Avalanche se nepodařilo rozehrát a puk zamířil vedle pravé tyče brány Calgary na zakázané uvolnění.
09:04
Micheal Ferland se ocitl v pravém kruhu pro vhazování po diagonální přihrávce svého spoluhráče z levého křídla ve velké šanci, jeho následná střela ale zamířila pouze do hrudi Calvina Pickarda, který jeho pokus vyrazil mimo!
08:20
Matt Duchene se pokusil otevřít skóre dnešního zápasu střelou z pravého křídla, jeho následný pokus ale zamířil mimo a brankář Brian Elliott zasahovat nemusel.
07:41
Flames na pravém křídle znovu vypálili od mantinelu, na přední tyči byl ale opět připravený Calvin Pickard, který po snadném zákroku podržel puk ve své výstroji.
07:10
Mikael Backlund krásnou střelou z levého kruhu pro vhazování mířil pod horní tyč, Calvin Pickard ale předvedl pěkný zákrok a puk ukryl ve své lapačce! Následuje komerční přestávka.
05:02
Calgary na pravém křídle vypálilo z ostrého úhlu, Calvin Pickard byl ale na přední tyči připraven a puk vyrazil.
04:28
Calgary se nepodařilo rozehrát a po nepřesné přihrávce na levém křídle poslali puk na zakázané uvolnění.
03:50
Alex Chiasson se snažil dobruslit za bránou nahození jednoho ze svých spoluhráčů, Cody Goloubef ho ale čistým hitem v rohu ledové plochy poslal k ledu.
02:42
Rene Bourque se málem dostal na levém křídle po chybné rozehrávce Flames ke střele, ale na puk nedosáhl.
01:16
Matthew Tkachuk na levém křídle vypálil od mantinelu, Calvin Pickard ale jeho střelu zápěstím kontroloval.
00:23
Puk před pár okamžiky dopadl na led a utkání mezi Calgary Flames a Coloradem Avalanche bylo zahájeno.
00:01
George Canyon vystoupil před diváky ve Scotiabank Saddledome, aby zazpíval americkou a vzápětí kanadskou národní hymnu. Utkání začne za okamžik.

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Wotherspoon, Engelland (A) – J. Gaudreau, Monahan (A), Chiasson – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Ferland – Bouma, Stajan, F. Hamilton. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Colorado Avalanche: Pickard (J. Smith) – Ťutin, Barrie, Beauchemin (A), Zadorov, Wiercioch, Goloubef – Landeskog (C), MacKinnon, R. Bourque – Rantanen, Duchene (A), Iginla – Grigorenko, Söderberg, Comeau – McLeod, J. Mitchell, Colborne. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Justin StPierre, Mike Leggo. Čároví: Mark Wheler, Mark Shewchyk.

Michael Frolík (CGY) 7+14, +/- +3
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

28.12.16 Colorado Avalanche – Calgary Flames 3:6
Colorado Avalanche:

Brankář Calvin Pickard proti Calgary nastoupí v bráně Colorada k šestému utkání v řadě. Semjon Varlamov je mimo hru kvůli zranění třísel, a tak je Calvin Pickard během posledních dnů hodně vytěžovaný. Semjon Varlamov od 23. prosince vynechal kvůli zranění třísel osm z deseti utkání. Pickard zaznamenal čtyři prohry v řadě a během posledních pěti startů inkasoval 3,65 gólu na zápas s průměrnou úspěšností zákroků 88,7%.
Calgary Flames:

V bráně Calgary by měl proti Coloradu začít brankář Brian Elliott, které svému vychytal během posledních čtyř utkání tři výhry a z posledních čtvrtnácti potom rovných deset. Elliott inkasoval během série čtyř vítězství v řadě 2 góly na zápas a jeho procentuální úspěšnost činila 91,8%. V sestavě Flames nebude proti Coloradu chybět český útočník Michael Frolík.
Colorado v roli posledního týmu Centrální divize a Západní konference zavítá ve čtvrtek ráno do Calgary, kde se bude snažit v souboji dvou celků ze stejné konference ukončit sérii čtyř proher v řadě. Flames vyhráli tři z posledních čtyř utkání a na osmém místě zajišťujícím účast v playoff mají 42 bodů, stejně jako sedmé Los Angeles, které odehrálo o zápas méně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.