Z dnešního textového přenosu z utkání NHL je to vše. Nezbývá než vám poděkovat za pozornost a popřát krásný víkend! Mějte se krásně!
3. Jay Beagle (WSH) 2+0
Washington tedy bere z toho utkání dva body. Z utkání, které začala branka v oslabení, když Oshie a Beagle šli sami v oslabení na jednoho obránce domácíh a Beagle poslal puk do svatyně Blackhawks.

Chicago reagovalo prakticky okamžitě, protože využilo přesilovou hru, když až moc místa na levém kruhu dostal obránce Campbell. Beagle se připomenul do konce první třetiny ještě jednou v době, kdy se trošku nenápadně obtočil kolem levé tyče branky Coreyho Crawforda.

Už už to vypadalo, že po šedesáti minutách bude hotovo, ale Capitals inkasovali dvaadvacet sekund před třetí sirénou, když nechali volného Hossu před vlastní brankou.

V prodloužení se nejprve v dobré šanci po křídle neprosadil Ovečkin, ale posléze vyřešil spolupráci s Orlovem bombou z první Johansson!
62:20
Washington právě vstřelil branku!
Washington přece jen vítězí v Chicagu. Na ledě bylo hodně prostoru, čehož využili ke spolupráci MARCUS JOHANSSON a Dmitrij Orlov. Střelec branky si vyměnil puk se spoluhráčem a posléze pálil z jedničky z mezikruží. Na tohle nemohl Corey Crawford adekvátně reagovat! Asistence: Dmitrij Orlov!
61:17
Jak lehce prošel Ovečkin z vlastního pásma po křídle až před Crawforda? Teď vůbec nestíhali obránci Chicaga a klidně mohlo být rozhodnuto.
60:27
Chicago se dostalo do pásma, kde hru tvořili Toews s Kanem, Holtby ale nemusel zasahovat.
60:01
Chicago to přece jen dokázalo. Ve třetí třetině bylo asi lepší, ale dlouho to trvalo, než přišla srovnávací trefa. Nakonec z posledních sil dostal Panarin puk do ohně, kde Hossa srovnal na 2:2. Následovat bude tedy prodloužení tři na tři.
60:00
59:38
Chicago právě vstřelilo branku!
Tohle už prostě Capitals nemohli vydržet, Blackhawks dostali soupeře pod obrovský tlak Washington šlapal vodu. Keith přihrál Panarinovi, ten to okamžitě z otočky zkusil na branku, asi naslepo, ale MARIÁN HOSSA zůstal volný a sám před prázdnou klecí hostů vyrovnal na 2:2. Asistence: Artěmij Panarin, Duncan Keith!
59:27
Toews sice vyhrál buly nad Ellerem, ale Chicago se opět nedostalo ke střele a čas běží!
59:13
Oddechový čas pro domácí.
59:13
Panarin prošel pásmem Capitals, snažil se najít Hossu před brankou hostů. Následuje zakázané uvolnění Washingtonu.
58:38
Je to zatím bez střelby při hře bez brankáře Crawforda. Chicago tlačí Washington.
58:03
Kane-Toews a pak už nikdo z domácích hokejistů, Keith to má navíc těžké v rozehrávce, napadá jej soupeř.
57:48
Keith dal pas do jízdy Panarinovi, ten motal hlavy obráncům Chicaga. Blackhawks hrají v šesti, takže bez Crawforda!
57:10
Seabrook – Keith a posléze střela trošku zničehonic z levého kruhu, jejíž autorem se stal Panarin.
56:31
Toews přešel modrou čáru bez problémů. Jenže Seabrook neznamenal větší nebezpečí pro hostující svatyni.
55:57
Kane se sice dostal do pásma, jenže nedostal přihrávku na Toewse, který stál za brankou Washingtonu.
55:26
Moc hezky to udělalo křídlo hostujícího celku, kdy si povodilo obránce domácích a posléze střílelo na lapačku brankáře Crawforda.
54:51
Vynikající střídání čtvrté lajny Capitals, která motala hlavy obráncům Chicaga. Založené to bylo asi na Sanfordovi, posléze přišla rána od modré.
53:44
Backstrom odchází střídat, Chicago už se musí tlačit za každou cenu před Holtbyho. Seabrook neuspěl.
52:52
Souboj v rohu ledu pro Backströma, následně Ovečkin přidal na důrazu, ale nechal puk Niskanenovi, nic zasádního z toho ale nebylo.
51:49
Campbell přihrál Panarinovi, ten to zkoušel po křídle a chtěl skórovat brankou přes křídlo, jenže puk se nedostal ani k Holtbymu.
51:30
Zřejmě Panarin vjel do ofsajdu. Je tady komerční přestávka osm a půl minuty před koncem třetí třetiny!
50:54
Ve třech hráčích v okolí středového kruhu stojí hostující hokejisté, ta taktika Capitals ve třetí třetině je ryze defenzivní.
50:18
Oshie pouze odevzdal puk a odjíždí střídat. Washington se plně soustředí na obranu ve třetí třetině.
49:33
Hostující hokejisté dnes výborně pokrývají ruského útočníka Ovečkina, ten se nedostal do hry. Jenže i tak Chicago prohrává s Washingtonem 1:2.
48:36
Nejprve Seabrook střílel zápěstím, posléze si vyměnil puk s Kempným a zase to zkusil. Chicago je asi lepším mužstvem ve třetí třetině.
47:51
Pochvalu zaslouží hostující bek Carlson, který nepustil před sebe rozjetého domácího útočníka Hossu.
47:29
Kane s Toewsem vytvořil tlak v pásmu Chicaga, jenže americký útočník nedostal svoji střelu tam, kam potřeboval, dobře zasáhl jeden z hráčů Caps.
46:55
Akci Washingtonu začal obránce Niskanen, avšak útočník Oshie měl proti sobě na útočné modré čáře dva soupeře. S tím nešlo nic dělat. Komerční přestávka!
45:48
Obránce Orlov vůbec nestíhal v obraně, Desjardins lehce procházel obranou hostů, jenže Pánik nedorazil puk ze vzduchu za záda Holtbyho.
44:41
Keith dlouho čekal s rozehrávku, ale přece jen našel Panarina, který nestartoval z nulové rychlosti. Ale Chicago se neprosadilo před brankou Washingtonu.
44:09
Niskanen vsadil všechno na razanci, ale Crawford má další zákrok. Protiakci Chicaga ukončil Toews.
43:50
Oshie – Ovečkin – Backström. Švédský centr první lajny vjel do ofsajdu, ale myslím, že velkou roli v tom sehrál pohyb Rusa.
43:10
Johansson na křídlo na Wilssona, vypadalo to, že druhý jmenovaný se bud tlačit před Crawforda, ale přišel jedovatý centr před branku Chicaga.
42:20
Rassmusen přichystal výbornou palebnou pozici po spoluhráče, jenž střílel z kruhu z první, nicméně bez úspěchu.
41:31
Tak tohle byla velká šance a Caps mohli klidně ztratit vedení, Panarin zůstal volný před Holtbym, byl už hodně blízko brankáře Capitals, nicméně nedostal se k dorážce.
40:26
Kane nedostal puk do útočného pásma Blachawks, Schmaltz už ano. Ale Chicago se nedostalo ke střele na branku Washingtonu.
40:01
Konec druhé třetiny! Washington má zápas v Chicagu dobře rozehraný. Vede 2:1. Ve druhé dvacetiminutovce jsme branku neviděli, ale pořád je to velice dobrý zápas, rozhodně duel, na vynikající úrovni. Z hostujících hokejistů zatím není moc vidět Rus Ovečkin. Z domácích naopak zase Kane. Uvidíme, jestli se Jestřábům podaří utkání srovnat, popřípadě otočit.
40:00
39:32
Hossa hraje dnes výborně, je to možná nejlepší hráč Chicaga v dnešním zápase, slovenský hokejista má skvělý přehled o hře, dobře brání.
38:51
Po přihrávce Hjalmarssona nahazuje za branku hostů Keith. Ale Chicago z toho nic mít nebude.
38:05
Williams sice pouze nahodil za Crawforda, ale posléze způsobil zmatky v útočném pásmu Capitals.
37:32
Zahraje si hokejkou hostující brankář Holtby. Posléze je přerušena hra a vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:12
Tohle není branka! Panarin dostal puk do útočného pásma Blackhawks, ale Chicago přišlo o kotouč, z čehož těžil Justin Williams, jenž si položil Crawford, ale jeho bekhend do blafáku postrádal výšku!
36:27
Po vhazování ve středním pásmu nedošlo k ohrožení branky Capitals. Akce Blackhawks začíná až od Crawforda.
35:56
Výborně Campbell na modré čáře zamezil vyhození. Domácí si mění pozice, ale bez úspěchu v podobě srovnávací trefy!
35:10
Lars Eller (WSH) podrazil Patricka Kanea, takže dvě minuty pro hokejistu hostujícího mužstva.
34:16
Střídání v týmu Chicago Blackhawks: ze hřiště odchází Scott Darling, přichází Corey Crawford.
33:44
Tak tohle byla obrovská šance, kdy Oshie využil zaváhání Keithe na modré čáry a šel sám na Darlinga, zkusit forhendový blafák, ale bez úspěchu.
32:58
Střídání v týmu Chicago Blackhawks: ze hřiště odchází Corey Crawford, přichází Scott Darling.
32:16
Ve druhé třetině se hraje nadále zajímavý hokej, kdy oba týmy se snaží tvořit hru, nikdo nečeká na to, co předvede druhý.
31:20
Johansson se svojí lajnou tlačil Hawks v útočném pásmu Caps, první lajna domácích má celkem problémy.
30:33
Williams to nemyslel špatně, chtěl si trošku vykoupat Crawforda, ale ten zůstal stát u své levé tyče, vůbec se nepohnul.
29:58
A zase celkem nejistý Crawford, ale Winnik toho nevyužil. Jenže se tam snažil dostat puk do branky Sanford, ale bohužel pro hostující fanoušky se mu to nepovedlo.
29:01
Jestli jsem dobře viděl, tak se jednalo o přihrávku rukou. Vhazovat se bude po levici brankáře Holtbyho.
27:57
Oshie byl důrazný při forčekinku, jenže domácí hokejisté přešli střední pásmu díky Hossovi, v tom od modré pálil velice dobře obránce Keith.
27:35
Tohle mohlo skončit třetí brankou Capitals, domácí ztratili puk ve středním pásmu, načež Niskanen pálil hodně razantně od modré čáry a Crawford nebyl vůbec jistý při své práci.
27:27
Seabrook to nemyslel zle po vhazování v útočném pásmu Chicaga, ale Holtby měl dobře pokrytý pravý roh branky Capitals.
27:14
Tenhle zápas se hraje ve výborném tempu, nechybí mu nasazení, agresivita v osobních soubojích, ale zároveň ty souboje jsou čisté, o čemž svědčí, že zatím jsme viděli jen jednu přesilovku.
26:36
Williams se snažil o zábavu v útočném pásmu Washingtonu, ale jeden z obránců Capitals neměl dost prostoru ke střele od modré čáry.
25:35
Panarin se ukličkoval mezi dvěma hráči Capitals, Ovečkin přijel jako ten třetí vzadu. Ale Caps ztratili puk a musí se bránit.
24:53
Nahození za Crawforda. Následně domácí hokejisté po pár sekundách přichází o kotouč.
23:56
Tentokráte Kuzněcov zavezl puk do pásma, Johannsson pokračoval v jeho práci. Následně se ke slovu dostalo domácí mužstvo, kdy Sebarook vybídl ke skórování Kanea, ale ten trefil hráče Capitals.
23:07
Kuzněcov se prezentoval, aktivně, tvořil hru Capitals, rozhodně s ním měla obrana Chicaga problémy, avšak z toho pohybu Rusa nevytěžili hostující hokejisté nic.
22:13
Crawford zasahuje proti střele leváka mezi dvěma soupeři. Burakovsky se posléze nedostává k odraženému kotouči. Brankář Chicaga zasahuje vyrážečkou.
21:21
Aktivita Chicaga byla postavená na obránci Keithovi a útočníkovi Panarinovi. Je to zážitek se dívat na to, co s pukem umí ruský hokejista ve službách Hawks.
20:47
Kane svým dobrým bruslením vytvořil prostor pro akci Hawks, která pokračovala přes Schmaltze a střídajícího obránce Keithe. Holtby zasáhl.
20:11
Kane s Toewsem nevytěžili nic z vyhraného vhazování, hra se přesouvá za branku Capitals.
20:01
První třetina končí a viděli jsme v ní výborný hokej. Padly hned tři branky, Jay Beagle se dvakrát prosadil, zatím tedy platí, že čtvrtá lajna Capitals dělá velké problémy Blackhaws. Velice aktivní je, co se týče střeleckých pokusů, obránce Carlson. Chicago sice kontrovalo brankou Campbella na první trefu Beagla, který měl situaci snadnou, protože dostal puk od Oshieho před prázdnou klec Hawks, jenže posléze inkasovalo po výborném pohybu hostů ve vlastním obranném pásmu.
20:00
19:16
Burakovsky dělal problémy soupeřům v útočném pásmu Chicaga, nakonec to na sebe vzal jeden z obránců Washingtonu, ale jeho střela byla sražena.
18:17
Tohle mělo skončit brankou a myslím si, že Brent Seabrook to určitě ví. Hostující hokejisté jej nechali volného v mezikruží. Obránce domácích střílel s příklepem, a pouze trefil Braydena Holtbyho.
17:44
Holtby si zahrál hokejkou, což ale neznamenalo nic zásadního pro hosty, ba naopak, mohl z to třeba být pokus od modré čáry, ale Hjalmarssonovi přeskočil puk hokejku.
17:26
Jevgěnij Kuzněcov střílel z pravého kruhu na vzdálenější tyč branky Coreyho Crawforda. Kanadský brankář přerušuje hru.
17:01
Campbell původně chtěl zaútočit, chtělo něco vymyslet, ale posléze se rozhodl počkat na střídající spoluhráče.
16:22
Výborná práce Hossy, která vyústila v pokus mimo branku Capitals, jehož autorem byl český obránce Kempný.
16:03
Kempný rozehrál akci Blachawks, která pokračovala výměnou puku mezi Hossou a Panarinem, zdálo se mi, že Rus střílel tak, aby Slovák tečoval těsně před Holtbym.
14:44
Tohle si čtvrtá lajna hostů zasloužila, protože celé její střídání se hrálo v útočném pásmu Chicaga, byl tam výborný pohyb hráčů Capitals, hokejisté o sobě věděli, až to zkusil JAY BEAGLE, jenž se obtočil kolem branky domácích. Crawford se nestihl přesunout k levé tyči! 1:2. Asistence: Tom Wilson, John Carlsson.
13:58
Ano, to, že má Panarin úžasné ruce, to asi všichni víme, ale ruský útočník Chicaga nezvládl přechod přes modrou čáru, takže vhazování ve středním pásmu.
13:17
Zatím parádní hokej založený na výborném bruslení obou mužstev, je na co se dívat, je, co sledovat. Ty dvě branky utkání moc pomohly.
12:22
Hra má zatím spád, nehraje se moc s velkými přestávkami. Zatímco po přihrávce Keithe se k ničemu ve středním pásmu nedostal Desjardins.
11:30
Výborně Panarin, který nevzdal souboj a překvapil hostujícího Burakovskyho, když mu nadzvedl hokejku, čímž připravil pozici pro Hossu, jenž pálil z levého kruhu mimo tři tyče branky Capitals!
10:41
Wilsson sestřelil obránce Chicaga na obranné modré čáře Capitals a posléze výborně pracoval v rohu útočného pásma hostů. Zatím se hraje atraktivní hokej, víceméně nahoru – dolů.
10:16
Tak tohle bylo moc hezké, Hinsostroza a Hartmann odvedli dobrou černou práci, domácí Tootoo ukázal parádní rychlost, ale v docela dobré šanci z kruhu netrefil branku Capitals.
09:16
Panarin rozehrával akci Chicaga, která skončila na tom, že Schmaltz udělal chybu v rozehrávce, takže celkem snadno se Washington dostal k puku.
08:45
Tak kolikátá střela Carlssona v úvodu zápasu od modré čáry,?Předtím výborně pracoval před brankou Chicaga Rus Kuzněcov. Hossa odvedl výbornou práci na obranné modré čáře domácích hokejistů.
08:11
Carlsson chtěl zvolit přihrávku středem hřiště, možná hledat rozjetého centra Caps, ale puk prošel do pásma Chicaga a jako první je u něj Seabrook.
07:18
Keith vytvořil dobrým pohybem prostor pro Kana, jenž si zamíchal s pukem na útočné modré a poslal přihrávku na Campbella. Posledně jmenovaný ale neskóroval.
06:39
Krásná odpověď Chicaga, kdy domácí využívají přesilovou hru, Forsling přihrál Hossovi, ten zvolil přihrávku křížem na BRIANA CAMPBELLA, jenž nic nevymýšlel vsadil na razanci a překonal hostujícího Holtbyho. Jedná se o pátý gól bývalého obránce Floridy Panthers v soubojích s Washingtonem Capitals. Asistence: Marián Hossa, Gustav Forsling.
06:17
To je paráda, co předvedli hostující hokejisté v oslabení. Nejprve Keith hledal na levém kruhu Panarina, posléze Rus ztratil puk a Kanaďan zůstal stát na modré čáře jako opařený, čehož využil Oshie, jenž zachoval chladnou hlavu, naservíroval přihrávku na JAYE BEAGLA před prázdnou branku a autor gólu to měl ještě snazší, protože hraje na pravou stranu. Crawford skákal rybičku, avšak marně. Asistence: T.J. Oshie, Matt Niskanen.
05:38
Výborná práce Mariana Hossy, který prošel přes několik soupeřů, až jej za cenu držení zastavil Jevgenij Kuzněcov (WSH), takže dvě minuty pro Rusa.
04:47
Tak hostující Oshie to nemyslel zle, střílel sice z úhlu, ale šikovně nad rameno zápěstí Coreyho Crawforda. Teď první pětka Blachawks zaostala za první pětkou Capitals.
04:16
Toews si sjel pro puk na obrannou modrou, ale jakmile se otočil, tak měl na sobě soupeře. Hra se musí vrátit za branku Chicaga.
03:14
Aktivní napadání Hinestrozy, který nenechává v klidu rozehrát Orlova. Nakonec se ale puk dostává k hráčům Capitals, Blackhawks střídají.
02:25
Hostující Williams zabojoval, byl důrazný a vybojoval šanci pro Carlssona, jehož střela byla ale sražená. Následně se Burakovsky natlačil před Crawforda a ten si musel pomoci hokejkou.
01:38
Desjardins nevyhrály buly, obránce Charney dostal puk z pásma, když hrací předmět opustil hrací plochu, ale přispěla k tomu teč plexiskla.
01:17
Švéd Hjarlmarsson musel couvat při své obranné činnosti, nakonec zasahuje Crawford po střele Carlssona od modré čáry.
00:43
Schmaltz se snažil najít Toewse za brankou Capitals, prostor mu dělal Keith, ale Chicago přišlo o puk.
00:03
Toews vyhrál první buly, ale obránce Chicaga pouze nahodil za branku Washingtonu, kde byl jako první obránce Niskanen.
00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, B. Campbell, Kempný, Seabrook, Forsling, Hjalmarsson – Schmaltz, Toews (C), P. Kane – Panarin, Krüger, Hossa – Hartman, Hinostroza, Tootoo – Desjardins, Rasmussen, Pánik.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Niskanen, Orlov, Carlson, Orpik, Chorney – Ovečkin (C), Bäckström, Oshie – Johansson, Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Eller, Williams – Sanford, Beagle, Winnik.

Rozhodčí: Luxmore, Lee – Devorski, Daisy.
WASHINGTON
Zatímco Jonathan Toews vyhrál v hokeji úplně všechno, co se dalo, co se týče kolektivních trofejí, tak Alexandr Ovečkin čeká na úspěch v podobě zisku Stanleyova poháru či zlata s ruskou reprezentací na velké hokejové akci.

V současné době uzavírá útočník Capitals první třicítku kanadského bodování NHL s jedenácti body na svém kontě (sedm branek – čtyři asistence). Ale i to jej staví do pozice nejproduktivnějšího muže Washingtonu v letošní sezoně National Hockey League!

Caps získali v letošním ročníku NHL ze dvanácti zápasů sedmnáct bodů. V posledním zápase ale doma nevstřelili ani branku finalistům sezony 2015/16 ze San Jose a prohráli 0:3. Předtím otočili z 1:2 duel s Floridou brankami Oshieho, Ellera a Ovečkina, zvítězili 4:2.

Co se týče venkovních zápasů, tak hokejisté z hlavního města USA vyhráli poslední tři duely na ledě soupeřů. Naposledy přemohli 3:2 Winnipeg Jets, když o výhře Washingtonu rozhodl v čase 59:30 Jay Beagle!
CHICAGO
Domácí hokejisté jsou před dnešním zápasem pasováni do role mírných favoritů. Jak asi víte, tak Blachawks vyhráli Stanley Cup v letech 2010, 2013 a 2015. Před šesti lety porazili Philadelphii Flyers 4:2 na zápasy brankou Američana Patricka Kanea v prodloužení šestého duelu na ledě soupeře.

V roce 2013 nastala konfrontace s Bostonem Bruins. Byla z toho taktéž výhra Jestřábů po šesti zápasech, přičemž v tom posledním prohrávalo Chicago ještě minutu a půl před koncem 0:1, ale strhujícím závěrem si podmanilo NHL.

V roce 2015 ten samý scénář, co se týče počtu zápasů ve finálové sérii. Tentokráte byla protivníkem ve finálové sérii Tampa Bay Lighting a byla to parádní série, kterou hodně ovlivnil ne zrovna ideální stav brankáře Blesků Bena Bishopa.

Chicago je zkušený tým, který letos získal jednadvacet bodů ve čtrnácti zápasech. Osu týmu tvoří především Jonathan Toews – Patrick Kane. K tomu ještě výborné ruce Rusa Panarina. A právě tento hokejista rozhodl poslední duel Hawks, když ukončil prodloužení na ledě St. Louis Blues. Předtím se ještě prosadili Slovák Marián Hossa a Kanaďan Alex Pietrangelo.

Z Chicaga jde zřejmě strach! Rozhodně to je mužstvo, které i letos může těžit z velkých zkušeností v play-off a třeba znovu vyhrát Stanley Cup!
Hezký den, je před námi utkání NHL mezi Chicagem Blackhawks a Washingtonem Capitals. Zápas začíná ve 2:30 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.