2. Adam Cracknell (DAL) – 1+1, +2, 2 střely, čas na ledě 9:59
3. Andrew Cogliano (ANA) – 2+0, +2, 5 střel, čas na ledě 13:03

Vhazování: 36:64 (%)
Vyloučení: 5:4
Využití: 0:0
V oslabení: 0:1
Anaheimu se na začátku třetí třetiny podařilo vyrovnat, když se po druhé v utkání trefil Cogliano. Dallas si však své vedení okamžitě vzal zpět po trefě Roussela a pojistku následně ještě vstřelil Cracknell, jenž se také prosadil hned ve svém prvním utkání v dresu Dallasu. Stars tedy nakonec porazili Ducks 4:2.
59:40
Kotouč je za bránou Anaheimu.
59:20
Spezza to zkusil přes celé kluziště, ale jeho střelu zastavil jeden z obránců.
58:55
Dallas vytlačil Ducks do střední třetiny.
58:23
Sharpovi se podařilo dostat puk až do obranného pásma Ducks.
58:02
Dallas si bere svůj oddechový čas.
58:02
Sharp opět jen poslal puk přes celé kluziště, a tak je Dallasu odpískán další icing.
57:42
Dallas následně vyhodil puk na zakázané uvolnění.
57:30
Perry nahrál zpoza brány na Keslera, ale jeho pas byl zblokována na Getzlafa, jehož okamžitou střelu Niemi vyráží.
57:09
Dallas je již kompletní.
56:56
Kačeři to zkoušejí v šesti!
56:56
Další střela Bieksy už nadělala větší potíže, protože puk zastavil Nemeth, ale dostal se k němu Kesler, který se rychle obtočil a Niemi předvedl parádní zákrok.
56:49
Bieksovi střelu Niemi jen vyrazil do rohu kluziště.
56:27
Anaheim je znova vytlačen do středního pásma.
56:10
Stars zblokovali další střelu a následně vyhodili puk přes všechny čáry.
55:53
Getzlaf střílel z levé strany, avšak jeho rána letěla mimo bránu Dallasu.
55:28
Spezza získal puk a následně jej poslal přes celé kluziště.
55:17
Fowlerova střela od modré čáry skončila až u Niemiho, který raději přikryl puk svou lapačkou.
55:07
Dan Hamhuis (DAL) dostává dvě minuty za držení hole, a tak si Anaheim ještě zahraje přesilovou hru.
54:47
Po poslední komerční přestávce třetí třetiny se bude vhazovat ve středním pásmu.
54:47
Který následně přihrával Hudlerovi, jenže ten tečoval puk mimo kluziště.
54:42
Ducks byli ve svém útočném pásmu, ale jejich kombinaci pokazil Spezza.
54:17
Roussel se snažil dostat puk před bránu Anaheimu, avšak jeho pas zastavil vracející se Kesler.
53:52
Dallas znova jen vyhodil puk na zakázané uvolnění.
53:37
Následuje komerční přestávka.
53:37
Getzlaf se pokusil ohrozit Niemiho z hodně velkého úhlu a domácí brankář jeho pokus ukrývá ve své výstroji.
53:32
Puk znova letí přes celé kluziště, a tak je tu další zakázané uvolnění Dallasu.
53:23
Domácí nyní pouze vyhodili puk přes celé kluziště, a tak je Dallasu odpískáno zakázané uvolnění.
52:52
Korpikoski poslal puk za bránu Anaheimu, kde si jej přebírají hostující obránci.
52:24
Ducks nahodili puk do svého útočného pásma, ale Johns jej okamžitě odpaluje pryč.
51:46
Faksa byl nyní trochu přidržen Getzlafem, avšak je to bez jakékoliv odezvy od rozhodčích.
51:10
Sharp nahrával před bránu Ducks, avšak jeho pas tentokrát zastavil Gibson.
50:34
Jamie Benn nahrál zpoza brány na zcela volného Seguina, jehož okamžitou střelu vyrazil Gibson mimo svou klec.
49:38
Dallas právě vstřelil branku!
Faksa se dostal k puku v rohu útočného pásma, odkud ihned přihrál před bránu, kde byl ADAM CRACKNELL zcela sám před Gibsonem a domácí útočník jen tečoval puk mezi betony hostujícího brankáře! Asisstence: Radek Faksa, Antoine Roussel.
49:26
Hamhuisovu střelu Gibson hodně špatně vyrazil před sebe, kam najížděl Cracknell, který však netrefil odkrytou bránu Ducks.
48:57
Silfvelbergovu střelu z pravé strany Niemi vyrazil svým betonem a měl jen štěstí, že zde nebyl ani jeden z dorážejících hráčů Anaheimu.
48:34
Oduyuvu střelu od modré čáry zblokoval projíždějící Eaves.
48:10
První formace Kačerů se dostala do útočného pásma, ale Dallas je odtud hodně rychle vyhnal.
47:35
Korpikoski nahodil puk za bránu Ducks, kam si pro puk dojel Gibson.
47:11
Roussel následně nahrál svému spoluhráči rukou, a tak je hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
46:51
Rousselova střela zasáhla Gibsona do masky a hostující brankář ani nevěděl, jak puk zastavil.
46:23
Perry ztratil puk za bránou Dallasu, a tak se do útoku pouští domácí hokejisté.
45:47
Dallasu se až nyní podařilo dostat puk z obranné třetiny, ale Eaves jej pouze odvezl za bránu Gibsona.
45:33
Kačeři se stále drží ve svém útočném pásmu.
45:08
A byla z toho nebezpečná situace před bránou Dallasu, kde se do zakončení dostal Getzlaf, avšak Niemi jeho střelu vytáhl svým ramenem.
44:47
Ducks znova jen nahazují puk do svého útočného pásma, kde parádně napadají domácí celek.
44:27
Už po skončení oslabení Anaheim vyhodil puk přes celé kluziště, a tak je hostům odpískán icing.
43:51
A Spezza příliš spěchal s rozehrávkou, a tak puk končí až na zakázaném uvolnění.
43:38
Kačerům se nyní daří vyvézt puk mimo své obranné pásmo.
42:59
Klingberg vystřelil od modré čáry a jeho střelu tečoval Shore jen těsně vedle brány Anaheimu.
42:35
Shore se protlačil až do zakončení, ale byl hákován, avšak tentokrát se vylučovat nebude.
41:59
Vatanen (ANA) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
41:49
Jamie Benn chtěl obkroužit bránu Anaheimu, avšak byl přitom faulován, a Dallas tak bude hrát přesilovou hru.
41:23
Avšak Dallas má připravenou rychlou odpověď, když nahození Jordieho Benna se odrazil od mantinelu na Cracknella, který rychle přihrál ANTOINU ROUSSELOVI, který uklidil touš do prázdné klece. Asistence: Adam Cracknell, Jordie Benn.
41:01
Anaheim právě vstřelil branku!
Kesler vybojoval puk na levé straně pásma, odkud přihrával mezi kruhy, kam si najel ANDREW COGLIANO, který vstřeluje svou druhou branku v utkání. Asistence: Ryan Kesler.
40:20
Anaheim se ihned pustil do útoku a Ritchieho střela šla jen těsně vedle domácí klece.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 10:21
Zblokované střely: 7:11
Hity: 16:13
Vhazování: 42:58 (%)
Domácí celek ve druhé třetině výrazně přidal, z čehož vyplynula i zatím vedoucí branka, o kterou se po přihrávce od Shora postarala poslední akvizice Korpikoski. Dallas mohl přidat ještě branku v závěru třetiny, avšak šanci Seguina zastavil Gibson.
40:00
39:50
Tak to byla parádní akce Dallasu, když Jamie Benn poslal do úniku Seguina, kterého dokázal vychytat Gibson svým betonem.
39:34
Anaheimu je odpískán ofsajd, když Garbutt pokračoval v napadání i při signalizaci čárového.
38:59
Spezza chtěl zpoza brány nahrát Sharpovi, avšak jeho pas zastavila obrana Anaheimu.
38:35
Hosté nahodili puk směrem na Niemiho, který jej raději udržel ve své lapačce.
38:18
Getzlaf se dostal do dalšího zakončení, které Niemi chytil svou lapačkou, ale poté jeden z hostů píchl pod ní, takže se na ledě strhli menší potyčky.
37:49
Jamie Benn chtěl nahrát puk Seguinovi, jenže jeho pas byl hodně nedůrazný.
37:31
Anaheim následně poslal puk přes celé kluziště, takže je hostům odpískán icing.
37:25
Klingberg zkusil pozornost Gibsona, který jeho střelu vyrazil svým betonem.
36:42
Anaheim se následně pustil do útoku, jenže jeho snaha končí na útočné modré, kde se hosté dostali do ofsajdu.
36:37
Hudler nahrál na modrou Johnsovi, avšak jeho střela končí hned na Coglianovi.
36:21
Domácí však klidně mohli počkat, protože Kačeři následně vyhodili puk na zakázané uvolnění.
36:11
Eaves jen zahodil puk za bránu Anaheimu, a tak Dallas následně odešel střídat.
35:54
Getzlaf chtěl vyslat další puk směrem na Niemiho, avšak nyní mu kotouč sjel z hole.
35:38
Následuje poslední komerční přestávka druhé třetiny.
35:38
Perry poslal puk před bránu Dallasu, kde si jej málem domácí vrazili sami do sítě, avšak Niemi byl pozorný a puk má ve své moci.
34:56
Ducks nahodili puk za bránu Dallasu, kde si jej přebírají domácí obránci.
34:32
Puk je až za bránou Niemiho, a tak to vypadá, že ani tato přesilovka nebude využita.
34:25
Až nyní se Anaheimu podařilo dostat puk ze svého obranného pásma, když Cogliano poslal touš na svou střídačku.
33:58
Spezza nastřelil tyč hostující klece!
33:35
Jeden z hráčů Anaheimu už zase málem uháněl sám Niemiho, ale Klingberg předvedl parádní obranný zákrok.
33:12
Shore se z pravé strany prodral až před Gibsona, kterého se mu už nepodařilo překonat.
32:50
Od modré pálil Sharp a jeho střelu zblokoval jeden z bránících hráčů Anaheimu.
32:40
Přesilovka Dallasu však začne až po reklamní pauze.
32:40
Jared Boll (ANA) hodně zbytečně fauloval Hamhuise u střídačky Dallasu, a dostává tak dvě minuty.
32:18
Hudler to zkusil z hodně velkého úhlu a puk jen přeměřil útočné pásmo Dallasu.
31:51
Oduya si nezpracoval puk na modré čáře, a tak si pro něj musí až do svého obranného pásma.
31:00
Tak teď bylo před bránou Anaheimu hodně horko a Gibson ani snad nevěděl, kde puk je, jenže Dallas toho nedokázal využít, a tak je skóre stále stejné.
30:45
Anaheim znova vyhazuje puk přes celé kluziště.
30:28
Domácím je navíc odpískán úmyslný ofsajd, a tak se hra přesune před bránu Niemiho.
30:08
A znovu se puk klouže až do obranné třetiny domácího celku.
29:52
Dallasu se zatím nedaří dostat do útočného pásma.
29:25
Seguin chtěl přihrát před bránu Spezzovi, ale jeho pas zastavili hosté, kteří následně vyhodili puk přes celé kluziště.
29:15
Andrew Cogliano (ANA) podrazil Sharpa, a tak si odsedí dvě minuty na trestné lavici.
28:51
Čehož využil Anaheim a vletěl do pásma, kde tvrdě pálil Getzlaf, jehož dělovka končí na Niemim.
28:43
Johns jen poslal puk po mantinelu a domácí hokejisté odcházejí střídat.
28:00
Spezzova střela byla zblokována za bránu Anaheimu, odkud se puk odrazil přesně na hůl Cracknella, který však napálil kotouč do betonu Gibsona.
26:45
Despres napálil puk do hlediště, a tak nás čeká další vhazování ve střední třetině.
26:28
Anaheim se dostal do postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
26:17
Hra však bude pokračovat až po komerční přestávce.
26:17
Střela Nicka Ritchieho šla hodně mimo bránu Dallasu a navíc se puk odrazil od mantinelu mimo hrací plochu. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
25:41
Garbutt jen poslal puk za bránu Dallasu a hostující hokejisté následně odcházejí střídat.
25:09
Další útok Dallasu je už zastaven u modré čáry, kde jim hosté vystavili stopku.
24:37
Hamhuis dostal puk na střed útočného pásma, odkud chtěl vystřelit, jenže jeho pokus zastavili bránící hráči Ducks.
24:20
Spezzovu střelu vyrazil Bieksa až do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat před bránou Ducks.
23:58
Hudler dobře posunul puk na modrou Johnsovi, který se dostal do dalšího zakončení, které Gibson dokázal vyrazit svým betonem.
23:39
Johns vypálil z pravého kruhu, avšak jeho pokus šel přesně do středu brány, kde byl připravený Gibson.
23:11
Nemeth chtěl nahrát puk před bránu Anaheimu, avšak jeho pas zachycuje obrana Kačerů.
22:43
Stars se dostali do rychlého protiútoku, kde nakonec Shore nahrál na levou stranu LAURI KORPIKOSKÉMU, který se tak prosazuje hned ve svém prvním zápase v dresu Stars. Asistence: Devin Shore, Dan Hamhuis.
22:05
Třetí formace Dallasu drží puk ve svém útočném pásmu, ale domácí se zatím nemohou dostat do zakončení.
21:28
Silfvelbergova střela změnila na poslední chvíli směr a Niemi měl štěstí, že šel puk mimo bránu Dallasu.
21:01
Johns se parádně natlačil před bránu Ducks, kde ohrozil Gibsona, který si tak konečně připisuje úspěšný zákrok.
20:14
Seguin nahrával před prázdnou bránu Eavsovi, jemuž však jeho zakončení nesedlo a puk letěl hodně mimo bránu Anaheimu.
20:01
Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 1:17
Zblokované střely: 6:2
Hity: 6:7
Vhazování: 43:57(%)
Je za námi první třetina utkání, která překvapivě patřila Anaheimu, který domácí celek nechal na svou bránu vystřelit pouze jednou! I tak však z této jedné střely byla branka, a to po parádní nahrávce Eavese, který našel najíždějícího Johnse. Ducks následně hráli několik přesilovek, ale paradoxně se prosadili ve svém oslabení, když Cogliano vystihl přihrávku Spezzy a na dvakrát prostřelil Niemiho.
20:00
19:48
Getzlaf málem vyslal do úniku Nicka Ritchieho, avšak jeho pas byl hodně nepřesný.
19:15
Puk je v rohu obranného pásma Dallasu, kde jej drží Klingberg před dotírajícím Perrym.
18:53
A další zakončení hostujících, které Niemi řeší svou lapačkou, a stále tak drží domácí celek naživu.
18:42
Bieksa posílal chytře puk na teč, ale ten nakonec prošel až na Niemiho, který jej vyrazil mimo svou bránu.
18:31
Anaheim se dostal do ofsajdového postavení a vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:13
Odyua se dostal k odraženému puku, a ten tak následně letí až ke Gibsonovi.
17:31
Domácím se po dalším zákroku Niemiho podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.
17:13
Korpikoski vyvezl puk až do útočného pásma Dallasu.
16:57
Patrick Sharp (DAL) oslabuje svůj tým, když dostává dvě minuty za faul kolenem.
16:48
Až nyní se hostům podařilo vytlačit třetí formaci Dallasu.
16:21
Cracknell se dostal do zakončení, které chtěl tečovat Faksa, avšak puk letí mimo bránu Anaheimu.
15:48
15:48
Getzlaf od modré vystřelil pořádnou pumelici a jeho rána končí v lapačce Niemiho.
15:05
Hosté se znova málem dostali do zakončení, ale obrana Dallasu tentokrát vše zvládla.
14:52
Anaheim se znova osvobozuje ze svého obranného pásma.
14:32
Anaheimu se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.
14:09
ANDREW COGLIANO zachytil přihrávku Spezzy a letěl sám na Niemiho, kterého chtěl prostřelit mezi betony, což se mu nepovedlo, jenže se dostal i k dorážce, která už skončila za zády Niemiho. Bez asistence.
13:36
Hosté se dokonce dostali do zakončení, když z velkého úhlu střílel Silfvelberg, ale Niemi jeho pokus vyrazil.
13:17
Stars však prohráli následně vhazování a Ducks vyhazují puk.
13:14
Ta však začne až po komerční přestávce.
13:14
Po konci přesilové hry Anaheimu fauloval Nick Richtie (ANA), který dostane dvě minuty za vražení na hrazení, a Dallas si tak zahraje svou první přesilovou hru.
12:57
Střela Vatanena je zastavena už jedním z bránících hráčů Dallasu.
12:28
Despres si nezpracoval puk na modré, a ten tak opět klouže mimo obranné pásmo Dallasu.
11:46
Sharp poslal puk z obranné třetiny až na náhradního brankáře Lehtonena, a tak se bude vhazovat před Niemim.
11:32
Ducks se navíc následně vyhodili z útočného pásma sami.
11:15
Až nyní střílel od modré Bieksa, avšak jeho pokus byl opět nepřesný.
10:44
Anaheimu se zatím nedaří usadit ve své útočné třetině.
10:24
Puk je opět mimo obranné pásmo Dallasu.
09:56
Oduya zpoza brány vyhazuje puk přes celé kluziště.
09:35
Stars získali puk ve své obranné třetině a následně jej rychle vyhodili pryč.
09:20
Fowlerova střela letěla mimo bránu Dallasu.
09:05
Jordie Benn (DAL) za bránou Dallasu trefil Nicka Ritchieho do obličeje, a tak dostává čtyři minuty za hru vysokou holí.
08:56
Klingberg poslal puk přes celé kluziště, a tak se bude vhazovat před bránou Dallasu.
08:41
Roussel přenechával puk za sebou, jenže zde nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů, a tak si pukem berou Kačeři.
08:13
Dallas následně poslal puk na svou střídačku, takže se bude vhazovat před Niemim.
08:01
Nick Ritchie střílel hned po vyhraném vhazování a jeho střela proletěla jen těsně vedle brány Dallasu.
07:59
Kačeři se ještě udrželi ve svém útočném pásmu, ale celá akce nakonec končí nepřesnou střelou, po které se navíc puk odrazil mimo hrací plochu.
07:43
Nyní měl Niemi hodně štěstí, protože přihrávka Masona se otřela o tělo Raymond k zcela volnému Sörensenovi, který měl před sebou prázdnou klec, ale hostující útočník nezkrotil skákající kotouč.
07:18
Larsson chtěl poslat puk do útoku, jenže jeho pas zachytila obrana Dallasu.
06:41
Kesler jen odevzdal puk do útočné třetiny Ducks a hosté následně odcházejí střídat.
06:18
Ducks nyní uspěchali svou rozehrávku, a tak puk proklouzal celé kluziště až na zakázané uvolnění.
05:48
Ritchie nabil puk Fowlerovi, který se s tím nemazal a vypálil a Niemi měl co dělat, aby jeho střelu udržel ve své výstroji.
05:32
Klingberg nahrál na pravou stranu Shoreovi, jenž ihned vystřelil a Gibson jeho pokus vyrazil za svou klec.
05:08
Johns chtěl nahrát do úniku Seguinovi, jenže toho zastavil obránce Anaheimu.
04:48
Vermette se dostal hned do dvou zakončení ze skoro stejného místa a až druhá šla směrem do brány Dallasu, ale Niemi měl svou lapačku připravenou.
03:40
Jamie Benn poslal puk do rohu kluziště, kde byl Eaves, který viděl parádně najízdějícího STEPHENA JOHNSE, a tomu už přihrál puk před prázdnou klec a obránce Dallasu vstřelil první branku Dallasu v sezóně. Asistence: Patrick Eaves, Jamie Benn.
03:07
Garbutt střílel z pravé strany útočného pásma, avšak jeho střela šla mimo bránu Dallasu.
02:47
Jordie Benn nahodil puk do útočného pásma, jenže zde se kotouč odrazil od mantinelu mimo hrací plochu.
02:43
Ihned po svém návratu na kluziště chtěl Jamie Benn uvolnit Cracknella, jenže ten byl v útočné třetině dříve než puk, takže je tu ofsajd Dallasu.
02:21
Bieksa jen nahodil puk směrem na Niemiho, který jej vyrazil za sovu klec.
01:52
Nemeth hned dvakrát mohl vyhodit puk, jenže Bieksa vždy na modré kotouč zachytil.
01:23
Faksa získal puk v obranné třetině a následně jej poslal přes celé kluziště.
01:01
Fowler vystřelil od modré čáry a jeho pokus šel hodně mimo bránu Dallasu.
00:34
Jamie Benn (DAL) vyhodil z obranné třetiny puk do hlediště, a tak dostává dvě minuty. Ducks si zahrají první přesilovou hru.
00:28
Ducks ujížděli ve dvou na jednoho, když celou situaci nakonec řešil Nick Ritchie střelou a Niemi jeho pokus dokázal vyrazit.
00:05
Úvodní vhazování vyhrávají Stars, jenž se ihned ženou do svého útočného pásma.
00:01
V American Airlanes Center už zní americká hymna.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Benn, Klingberg, Oduya, Nemeth, Hamhuis, Johns – Benn, Seguin, Eaves – Roussel, Sharp, Spezza – Hudler, Faksa, Ritchie – Korpikoski, Cracknell.

Anaheim Ducks: Bernier (Gibson) – Fowler, Manson, Despres, Vatanen, Ja. Larsson, Bieksa – Ritchie, Perry, Getzlaf – Cogliano, Silfverberg, Kesler – Raymond, Vermette, Sörensen – Garbutt, Wagner, Boll.

Rozhodčí: Kozari, Luxmore – Mach, Brisebois.
Dallas Stars

Dallas v minulém ročníku opanoval základní část v Západní konferenci. V play off už však ofenzivní mašina drhla, a proto také Stars vypadli už ve druhém kole, kde podlehli St. Louis Blues. Texaský celek do nové sezóny vstupuje jen s lehce obměněným kádrem. Asi největší změna je v obraně, ze které odešli zkušení Alex Goligoski a Jason Demers, které nahradili mladíci z farmy. Naopak tým ještě posílil útok, protože do Dallasu přišel Jiří Hudler.

Bilance v přípravném období: 4-3-0

Stars začali přípravu na nový ročník domácí výhrou nad St. Louis, jenže vzápětí si připsali dvě porážky, a to proti Coloradu a v odvětě proti Blues. Poté následovali dvě výhry nad Floridou, po kterých přišla opět prohra s Avalanche. Konec přípravy poté Dallas korunoval proti Los Angeles, které porazil v Las Vegas.
Anaheim Ducks

Pouť Anaheimu skončila v minulém ročníku hned v prvním kole, ve kterém nestačili v sedmizápasové bitvě na Nashville Predators. Tým tak po sezóně opustili některá z větších jmen. Například do Toronta odešel brankář Frederik Andersen a opačným směrem naopak přišel Jonathan Bernier. Dále poté tým například opustili David Perron, Brandon Pirri nebo Chris Stewart. Naopak do Anaheimu poté přišli Antoine Vermette, Jeff Schultz a Jared Boll.

Bilance v přípravném období: 2-4-1

Anaheimu se přípravě příliš nedařilo, když je ze začátku dvakrát porazilo Los Angeles a Arizona. Poté ani nestačili na Edmonton až nakonec před startem soutěže dvakrát porazili San Jose.
Ve druhém dni NHL se už do akce zapojí zbytek mužstev a my se zde konkrétně podíváme na jednoho z velkých favoritů celé soutěže, a to Dallas Stars, jenž na svém ledě přivítá Anaheim Ducks. Utkání startuje něco málo po 02:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.