Tomáš Tatar (DET) 0+0, +0, 3 střely, čas na ledě 14:54
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, +0, 0 střel, čas na ledě 7:27
Radko Gudas (PHI) 0+0, +0, 2 střely, čas na ledě 15:50
Jakub Voráček (PHI) 0+0, +0, 3 střely, čas na ledě 22:33
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Jimmy Howard (DET) 34 zák., 1 gól, úsp. 97,1 %
2.Anthony Stolarz (PHI) 28 zák., 0 gólů, úsp. 100 %
3. Brayden Schenn (PHI) 1+0
Máme za sebou defenzivně laděné utkání, ve kterém kralovali především brankáři obou týmů. Vyloženě nudné utkání jsme rozhodně nesledovali, skvěle chytající Howard a Stolarz se ale postarali o to, že zápas půjde za bezbrankového stavu do prodloužení. V něm rozhodl o výhře Letců Brayden Schenn, Philadelphia tak zvítězila už podeváté v řadě!
62:43
Philadelphia právě vstřelila branku!
Flyers berou bonusový bod a připisují si už devátou výhru v řadě! Po nepovedené rozehrávce domácích si BRAYDEN SCHENN vyměnil kotouč s Provorovem a poté parádním blafákem vykoupal bezmocného Howarda! Asistence: Ivan Provorov, Wayne Simmonds.
61:54
To byla šance! Pierre-Édouard Bellemare měl na hokejce rozhodnutí, francouzský útočník ale tváří v tvář Howardovi na domácího gólmana nevyzrál!
61:13
Danny DeKeyser se vydal na útočný výlet, jeho pumelice z levého křídla si ale cestu za Stolarzova záda nenašla.
60:41
První minuta prodloužení byla spíše oťukávací, ani jeden tým se k ničemu nedostal a oba soupeři mohou v klidu vystřídat.
60:01
Ani šedesát minut hry o vítězi tohoto duelu nerozhodlo, za pár okamžiků tak budeme svědky atraktivního prodloužení!
60:00
59:54
Claude Giroux se náramnou kličkou zbavil Kronwalla, poté se ale ocitl v příliš nevýhodném úhlu a už nedokázal poslat puk do prostoru mezi třemi tyčemi.
59:22
Voráčkova střela od modré byla zblokována, tlak Letců ale ještě pokračuje, domácím se nedaří vyhodit puk do bezpečí.
58:53
Minutu před koncem základní hrací doby se hra přelévá ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nyní nedaří kloudně rozehrát.
58:05
Ruský reprezentant Alexej Marčenko vypálil od modré a jeho dělovka se od zadního hrazení odrazila zpět do brankoviště, Stolarz ale dokázal zareagovat včas.
57:39
Voráček naslepo posílal puk do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v bílooranžovém a domácí poté vybojovali další buly před Stolarzem.
57:05
Stolarz pro jistotu podržel nahození DeKeysera od modré ve své lapačce až do hvizdu rozhodčích, buly v útočném pásmu Red Wings se tak bude opakovat.
56:58
Bekhendové nahození z hokejky Lukea Glendeninga bylo přizvednuto do ochranné sítě a před námi je ještě jedna komerční přestávka.
56:04
Flyers zakládají další akci z hloubi vlastního pásma, ve vzduchu už začíná reálně viset možnost prodloužení.
55:09
Zetterbergovo nahození od levého mantinelu Anthony Stolarz vyrazil jen před sebe, tam ale nikdo v červeném dresu nečíhal na dorážku.
54:16
Domácí vystrkali puk z vlastního pásma a Flyers musejí vyklidit vydobyté pozice, Dale Weise se vrací pro kotouč až ke Stolarzovi.
53:30
Dylan Larkin se hodně zlobí, poněvadž sudí odpískali zakázané uvolnění, které bylo přinejmenším sporné.
52:52
V posledních minutách šancí přeci jen přibylo, oba týmy trochu otevřely hru. Skóre ale i nadále zůstává bezgólové.
52:11
Nielsenovo nahození Stolarz hokejkou srazil do rohu kluziště, odkud Letci zakládají další rychlý protiútok.
51:15
Green byl u vyhozeného puku jako první, Provorovova rozehrávka tak doletěla až na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před Stolarze.
50:43
Rileymu Sheahanovi se nepodařilo rozehrát, nicméně hosté mu posléze puk vrátili, a tak má domácí centr šanci na reparát.
50:01
Kapitán Letců Claude Giroux tvrdě vypálil z úrovně kruhů, Howard si ale připsal další skvělý zákrok! Oba gólmani i nadále deptají útočníky soupeře.
49:48
Del Zotto si sjel na vrchol pravého kruhu a vypálil, nicméně Jimmy Howard jeho střelu zápěstím bez potíží ukryl ve své výstroji.
48:57
V přesilové hře se Letcům příliš nedaří, nicméně po Kronwallově nepovedeném pokusu o vyhození Flyers zůstávají v útočném pásmu.
48:03
Ouellet (DET) ovšem dostal ještě dvě minuty navrch za vyprovokování bitky a desetiminutový osobní trest.
48:03
Xavier Ouellet (DET) vyzval k pěstnímu souboji Michaela Raffla (PHI) a mladý obránce Red Wings tuto bitku ovládl! Oba kohouti vyfasovali pětiminutové tresty.
48:03
47:07
Dylan Larkin to nyní zkusil z vrcholu levého kruhu, nicméně Stolarz vytáhl už svůj dvaadvacátý úspěšný zákrok.
46:14
Thomas Vanek mohl konečně otevřít skóre, ale před odkrytou svatyní Flyers si nedokázal zpracovat poskakující kotouč!
45:30
Simmonds (PHI) ztečoval Streitovu rozehrávku až mezi diváky, a vyfasoval tak dvouminutový trest za zdržování hry.
45:26
Rafflovo nahození od modré bylo zblokováno a na druhou stranu se vydal Tomáš Jurčo, slovenský reprezentant ale uvízl v ofsajdu.
44:41
Radko Gudas už je na ledě, Letci toto oslabení nakonec přečkali. Oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.
44:22
A znovu. Ihned po buly to zkusil Larkin, který ale poslal puk jen do Stolarzova suspenzoru.
44:18
Anthony Stolarz si nadvakrát poradil i s dělovkou DeKeysera od modré, hra je hodně rozkouskovaná a každých pár sekund se přerušuje.
43:43
A málem jsme se dočkali. Andreas Athanasiou ujížděl sám na Stolarze, svůj únik ale nedokázal dotáhnout do úspěšného konce!
43:16
Domácí mají i smůlu, nyní Rudá křídla při přechodu do útočné třetiny uvízla v ofsajdu.
42:52
Frans Nielsen tvrdě vypálil od modré, Stolarz si však bez problémů poradil a jako zkušený mazák přerušil hru.
42:41
Radko Gudas (PHI) za zdržování hry dostal dvouminutový trest, domácí si tak alespoň zahrají přesilovou hru.
42:41
Trefa domácích nakonec neplatí, jelikož Radko Gudas posunul branku ještě předtím, než Glendening stačil poslat puk za čáru!
42:41
Red Wings se radují z gólu, Stolarzova branka ale byla posunuta, a tak se bude volat!
42:19
Hráči v červených dresech mají problémy s rozehrávkou, uplynulá akce Detroitských skončila už ve středním pásmu.
41:38
Právě Voráček se nyní natlačil až do bezprostřední blízkosti od Howarda, s jeho následným bekhendem si ale domácí brankář poradil!
41:05
Jimmy Howard přerušil hrz po nahození Voráčka z pravé strany, vhazovat se bude po levé ruce detroitského gólmana.
40:40
Danny DeKeyser si na rozehrávku netroufl a místo toho vrátil puk Greenovi, Red Wings se ani v úvodu třetí třetiny nikam neženou.
40:01
I po čtyřiceti minutách hry stále čekáme na první gól. Jimmy Howard i Anthony Stolarz jsou stále bezchybní, ačkoliv oba museli čelit několika šancím soupeře. Můžeme očekávat dramatické vyvrcholení zápasu, tak si třetí třetinu rozhodně nenechte ujít! Do Joe Louis Areny se společně vrátíme v 0:59.
40:00
39:44
Krátce po Greenově návratu na led Howard ještě jednou přerušil hru.
39:27
Ve vlastním oslabení se natlačil před Stolarze brousek Steve Ott, který brankáře Letců povalil k zemi, oba ale budou v pořádku a hra může vessle pokračovat.
38:58
V Detroitu řádí sněhová vánice a doprava kolabuje, i to je důvodem nepříliš valné návštěvy v Joe Louis Areny
38:04
Svěřenci Jeffa Blashilla vyhodili touš přes všechny čáry, Flyers nyní zakládají další přesilovkovou akci až od rozehrávajícího Stolarze.
37:32
Krátce po návratu Ljubimova na led si Letci zahrají přesilovku, Mike Green (DET) si půjde odsedět dvouminutový trest za hákování.
37:09
Dělovku z hokejky Mikea Greena Stolarz dokázal vyrazit, o kotouč se nyní svádí lítá bitva v rohu kluziště.
36:31
Střela Henrika Zetterberga z mezikruží se neujala a ani Nyquist poté nedokázal propálit kotouč přes skrumáž těl před Stolarzem!
35:56
Pierre-Édouard Bellemare ve vlastním oslabení vyzkoušel Howardovu pozornost, domácí brankář si ale bez problémů poradil.
35:24
Dvouminutový trest za sevření puku rukou vyfasoval Roman Ljubimov (PHI).
34:23
Sudí přerušili hru a hlasatel v Joe Louis Areně ohlásil další komerční přestávku.
33:37
Hokejisté Philadelphie se nyní sami vyhnali z útočného pásma a aktivně napadající domácí hráči nenechávají Flyers v klidu rozehrát.
32:59
Simmonds se podél pravého hrazení protáhl do útočného pásma a o chvilku později se dostal ke střele Konecny, jeho projektil ale postrádal přesnost.
32:08
Hra je najednou hodně rozkouskovaná a plná přerušení, což tempu zápasu příliš nepřidává. Nyní se bude opět vhazovat ve středním pásmu.
31:10
Už v plném počtu hrající Flyers vyhodili touš na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude znovu před Stolarzem. Polovina základní hrací doby je minulostí a na první gól stále čekáme.
30:23
A znovu, to už se trest kapitána Girouxe začíná rychle blížit ke svému konci.
29:42
Dylan Larkin zavezl puk do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo v červeném dresu a Flyers poté odpálili kotouč do bezpečí.
28:54
Red Wings si zahrají přesilovku, za podražení Larkina půjde pykat Claude Giroux (PHI).
28:51
Frans Nielsen nic nevymýšlel a vrátil touš Marčenkovi, domácí hokejisté v poklidu zakládají další útočnou akci.
28:17
Svěřenci Davea Hakstola se vydali do rychlého protiútoku, nicméně Howard si s oběma z toho plynoucími střelami poradil a puk je nyní v rohu kluziště.
27:39
Lashoffovo nahození od modré bylo přizvednuto do ochranné sítě, následovat bude další buly před Stolarzem.
27:06
Brayden Schenn si proklestil cestu do útočného pásma a poté přenechal puk Simmondsovi, s jehož střelou si ale Howard zkušeně poradil.
26:25
Anthony Stolarz pro jistotu přerušil hru, v posledních minutách mírně aktivnější Red Wings vybojovali další buly v útočném pásmu.
25:50
Ofsajd a v něm Gustav Nyquist, ve středním pásmu se bude vhazovat až po ohlášené komerční přestávce.
24:56
Xavier Ouellet vypálil od modré, Stolarz byl ale pozorný a bez problémů zakročil.
24:03
I nadále sledujeme velmi opatrné utkání s minimem šancí, na začátku druhé třetiny stále čekáme na úvodní gól.
23:05
Rozehrávka Red Wings skončila jen na zakázaném uvolnění, následovat tak bude další buly v obranném pásmu domácího týmu.
22:20
Pierre-Édouard Bellemare schytal Zetterbergovu ránu do ruky, bolest ale dokázal vyklepat a nyní dokonce francouzský útočník vyhrál vhazování.
21:39
Stolarz v problémech! Domácí mladého gólmana Flyers zasypali salvou střel, strážce svatyně Flyers si ale dokázal poradit.
20:47
Po nepovedené rozehrávce Letců se kotouče na chvilku zmocnil Gustav Nyquist, domácí útočník ale o něj záhy přišel.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. K vidění byl vyrovnaný hokej, oba týmy zahrozily především v přesilovkách, nicméně Jimmy Howard i Anthony Stolarz jsou nadále bezchybní a drží čistá konta. Změní se to ve druhé třetině? To začneme zjišťovat v 0:02.
20:00
19:51
Nakonec byla k vidění ještě jedna nadějná příležitost Red Wings, nahození Gustava Nyquista z pravého kruhu ale nedokázal nikdo v červeném dresu tečovat.
19:22
Hosté se osvobozují, Glendening už je zpět na ledě a Michael Del Zotto nyní zakládá asi poslední akci první třetiny.
18:35
Howarda teď po střele Waynea Simmondse zachránila tyč!
18:02
Jakub Voráček vybojoval kotouč v rohu kluziště a poté se puk dostal na levý kruh k napřaženému Girouxovi, kapitán Flyers ale z první minul!
17:20
Letci si zahrají svou druhou přesilovou hru, Luke Glendening (DET) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
17:16
Po Tatarově teči Zetterbergova nahození skončil puk až v ochranné síti, před námi je nyní další komerční přestávka.
17:09
Rafflův trest je u konce, Rudá křídla ale ještě pokračují v přesilovkovém tlaku, u kotouče je kapitán Zetterberg.
16:30
Sheahanova akce skončila u Gudase a český obránce ve službách Letců poté promptně odpálil kotouč až k Jimmymu Howardovi.
15:47
Gustav Nyquist na připraveného Stolarze nevyzrál a následná Greenova střela od modré byla zblokována obětavým Bellemarem.
15:09
Po komerční přestávce si Detroit zahraje přesilovku, Raffl (PHI) půjde pykat na dvě minuty za držení.
14:28
Ljubimovova přihrávka zamýšleného adresáta Radka Gudase nenašla, nicméně Red Wings poté vyhodili puk jen na zakázané uvolnění.
13:49
Tatar od červené čáry nahodil puk směrem na Stolarze a navrátilec do sestavy Flyers Michael Del Zotto nyní zakládá další protiakci celku z města bratrské lásky.
13:01
Průnik Waynea Simmondse po pravém křídle čistě zastavil Brian Lashoff a vybojoval puk pro DeKeysera, jehož následná rozehrávka ale byla velmi nepřesná.
12:30
Mike Green nahodil kotouč do útočného pásma a odjel střídat, už se hraje dlouho bez přerušení a ani jednomu týmu se nedaří usadit se v soupeřově pásmu.
11:53
Jakub Voráček jako nůž máslem prošel celým útočným pásmem, nakonec ale celou akci překombinoval a u mantinelu o puk přišel.
11:15
Steve Ott tvrdě vypálil z levého kruhu, ale razanci očividně zvolil na úkol přesnosti a kotouč po jeho ráně skončil až v rohu kluziště.
10:22
Henrik Zetterberg se středem hřiště prokousal do útočného pásma, nakonec z toho ale nic nebezpečného pro Stolarze nepramenilo.
09:44
Niklas Kronwall tvrdě vypálil od modré, jeho dělovka ale proletěla vedle a Letci už míří opět kupředu.
08:55
Po nepovedené rozehrávce Flyers se kotouče ujal Vanek a vyzval ke skórování Gustava Nyquista, který ale ze skvělé pozice těsně přestřelil!
08:16
Následnou protiakci Flyers zakončil Travis Konecny, Jimmy Howard si ale připsal další úspěšný zákrok a následovat bude komerční přestávka.
07:51
Anthony Mantha se podél levého hrazení prokousal do pásma Flyers, domácí ale poté o puk rychle přišli.
07:02
Hra se v posledních minutách trochu uklidnila, Riley Sheahan si nyní netroufl na průnik do útočné třetiny a místo toho zařadil zpátečku.
06:06
Brian Lashoff se zapojil do rychlé protiakce Red Wings a z vrcholu kruhů vypálil, jeho střela ale postrádala přesnost, a Stolarz si tak mohl oddechnout.
05:42
Nielsenova zadovka v předbrankovém prostoru nikoho v červeném dresu nenašla a philadelphští hokejisté už zakládají další protiútok.
04:50
Celku z Hockeytownu byl odpískán ofsajd, hra je po delší době přerušena a následovat bude další buly ve středním pásmu.
04:18
Tomáš Tatar mohl otevřít skóre, s jeho ranou z pravého kruhu si ale Stolarz poradil a následná dorážka slovenského reprezentanta z bezprostřední blízkosti proletěla těsně vedle!
03:57
Rozehrávka na rozjetého Thomase Vaneka byla příliš prudká, kotouč skončil na zakázaném uvolnění a hra se vrátí zpět před Howarda.
03:24
Krátce po vypršení Zetterbergova trestu se hosté dostali k další střele, tu ale obětavě zblokoval švédský veterán Niklas Kronwall.
02:49
Brayden Schenn tvrdě vypálil z "ovečkinovské" pozice na levém kruhu, Howard ale znovu zareagoval včas a připsal si svůj třetí úspěšný zákrok.
02:32
Jakub Voráček vypálil z pravého kruhu na bližší tyč, Howard si však dokázal poradit. Tlak Flyers ale ještě přetrvává.
01:49
Ofsajd a v něm Wayne Simmonds, v této přesilové hře se svěřencům Davea Hakstola zatím příliš nedaří.
01:11
Henrik Zetterberg (DET) si půjde odpykat dvouminutový trest za nedovolené bránění, Red Wings jdou hned v úvodu do čtyř.
00:39
Glendeningova střela z vrcholu kruhů byla zblokována a Letci poté dostali puk do bezpečí, oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.
00:17
Hra je přerušena, Red Wings byl už po pár sekundách hry odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:01

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Green, Kronwall, Ouellet, Lashoff, Marčenko – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – D. Larkin, Nielsen, Glendening – Nyquist, Sheahan, Vanek – Athanasiou, Ott, Jurčo.

Philadelphia Flyers: Stolarz (S. Mason) – Provorov, MacDonald, Streit, Gudas, Manning, Del Zotto – Raffl, Giroux (C), Voráček – Konecny, B. Schenn, Simmonds – Cousins, Gordon, Weise – VandeVelde, Bellemare, Ljubimov.

Rozhodčí: Dwyer, McIsaac – Nagy, Kovachik.
PHILADELPHIA FLYERS

Omlazení Letci se rozjížděli pomalu, v poslední době ale svěřenci Davea Hakstola doslova létají a obírají o body jednoho soka za druhým. Flyers drží aktuálně nejdelší vítěznou sérii v celé NHL, která čítá už osm výher v řadě! V poslední době bodově doslova explodoval Jakub Voráček, který ve dvou posledních zápasech nasbíral neuvěřitelných osm kanadských bodů, gólem a třemi asistencemi mimo jiné přispěl k včerejší výhře Letců nad Dallasem.