S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 17 046 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou!

3. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 1+0
Dnešní utkání je tedy u konce a dva body si do tabulky Východní konference připíše Ottawa. Ta šla velmi brzy do dvougólového vedení, neboť během prvních čtyř minut se trefil Derick Brasard i Jean-Gabriel Pageau, ale hosté ještě do přestávky snížili. V 19. minutě se rychlou střelou prosadil Patrice Bergeron.

Po bezbrankové druhé části jsme se gólu dočkali až v čase 47:50, kdy se v přesilovce trefil domácí Mike Hoffman. Již o 74 sekund později sice snížil Brad Marchand, avšak na více už se hosté nezmohli. V závěru pak výhru Ottawy pečetil Alexandre Burrows, jenž trefil prázdnou ránu.

Střely na bránu

Ottawa Senators – 29 (7/16/6)
Boston Bruins – 27 (13/5/9)
59:43
Závěr zápasu už se dohrává jen z povinnosti. Vzhledem ke dvougólovému manku se ani hosté netlačí za kotoučem a jsou smířeni se výsledkem.
59:10
Ottawa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Carlo na útočné modré čáře nepřihrál dobře, čehož využil Stone, který puk dostal do středního pásma. Na levou stranu si pak nabruslil ALEXANDRE BURROWS a ten žabkou přes padajícího obránce trefil prázdnou bránu. Asistence: Mark Stone, Erik Karlsson.
58:49
Do prázdné brány teď mohl zakončovat Turris, nicméně jeho vyhození trefilo pouze jednoho z hráčů Bostonu.
58:32
Tuukka Rask mizí na střídačku! Hosté to zkoušejí se šesti hráči v útočném pásmu.
57:42
Anderson pouze vyrazil jedovatou střelu z poměrně velkého úhlu, ale nikdo z hostů se u brankoviště nedostal k dorážce do odkryté části brány.
57:19
Skvěle bránící Ottawa soupeře stále nepouštějí do svého pásma. A čas se Bostonu povážlivě krátí.
56:43
Hosté sice získali aspoň vhazování u Andersonovy brány, avšak velmi rychle o puk přišli a ve vlastním obranném pásmu musel zabojovat Chára.
56:13
Karlsson puk odrazil od mantinelu a kotouč prošel přes všechny čáry. Zakázané uvolnění se ale nepíská.
55:33
Boston by se potřeboval usadit v útočném pásmu, ale defenzíva Ottawy je zatím velmi pozorná. Odpískána přihrávka rukou jednoho z domácích.
55:11
Domácí hru bleskově dostali až do pásma Bostonu a donutili Raska k zákroku. Vhazuje se po pravici finského gólmana.
55:04
Hlavní rozhodčí se chystali vylučovat Mikea Hoffmana, který údajně přesekl hokejku zakončujícího Marchanda, nicméně nakonec se nic takového neděje. Obrovské zděšení v očích domácího kouče tak pomalu vyprchává.
54:23
Zakázané uvolnění Bostonu. Hra se znovu přestěhuje před Raska, což naprosto vyhovuje domácím hokejistům.
53:24
Další možnost Ottawy. Erik Karlsson však razantním zakončením napálil jen tyč!
53:04
Nepřesnou rozehrávku soupeře teď skvěle vystihl Tommy Wingels, jenž byl rázem sám mezi kruhy. Tvrdou střelou však těsně minul bránu hostujícího gólmana.
52:46
Velmi nepřesná přihrávka na Colina Millera vylétla až do středního pásma. Ofenzíva Bostonu je proto minimálně na chvíli přerušena.
52:04
Pastrňák s Bergeronem se dostali do dobrých střeleckých příležitostí. Craig Anderson sice zasáhl, ale Boston pokračuje v tlaku.
51:28
Až nyní registrujeme tvrdou střelou Rileyho Nasha, který zprava vypálil do Andersonovy náruče. Čas na komerční přestávku.
50:59
Návrat do útočného pásma se ale zatím nekoná. Defenzíva Ottawy dobře odráží pokusy o přechod přes neutrální zónu.
50:26
Hosté jsou jako polití živou vodou. Dvakrát se ještě pokusili ohrozit Craiga Andersona a, ač je teď puk až za Raskem, stále ho mají Medvědi pod kontrolou.
49:04
Bruins právě vstřelili branku!
Znovu je tady pouze jednobrankový rozdíl. Medvědi puk rychle vrátili do útočného pásma, kde se ke střele odhodlal Pastrňák. S jeho pokusem si Anderson poradil, ale kotouč se odrazil přesně k BRADU MARCHANDOVI. Nejproduktivnější hráč Bostonu už měl jednoduchou práci a zaznamenal třicátou branku v sezóně. Asistence: David Pastrňák, Torey Krug.
48:54
Senátoři puk okamžitě vyhodili přes všechny čáry. Hosté proto musí vyklidit prostor před domácí gólmanem.
48:36
Početní výhodu si zahrají také hosté. Viktor Stålberg (OTT) sice kroutí hlavou, ale přesto je vyloučen za nedovolené bránění.
47:50
Velmi rychle využitá přesilová hra domácího celku! Po zmatcích po vhazování se kotouč dostal na modrou čáru. Karlsson se podél mantinelu vysunul více dopředu, ale pak oslovil MIKEA HOFFMANA. Domácí kanonýr natáhl k tvrdé střele, která se zastavila až v bráně Tuukky Raska. Asistence: Erik Karlsson, Dion Phaneuf.
47:36
David Pastrňák (BOS) navíc hokejkou zasáhl tvář Diona Phaneufa, za což dostává dvě trestné minuty.
47:26
Rychlou akci domácích založil Pageau, ale byl to právě tento hráč, který nakonec chyboval. Na druhou stranu mohli spěchat hosté, ale Pastrňák se neprosadil přes Phaneufa.
47:11
Craig Anderson likviduje rychlé nahození od bočního mantinelu, čímž hráčům dopřává odpočinek. Je zde totiž komerční přestávka.
46:52
Chára svedl souboj s napadajícím Pyattem, kterého poměrně v pohodě odstavil od kotouče a rozehrál na spoluhráče.
45:58
Domácí zatím naprosto v pohodě kontrolují úvodní minuty třetí třetiny a nepouštějí soupeře do nebezpečných střeleckých pozic.
45:21
Konečně zahrozili i hokejisté Bostonu. Po obtočení se kolem brány to zkusil Schaller, nicméně Anderson si s jeho zakončením věděl rady.
44:06
Dion Phaneuf již nestihl puk v útočném pásmu. Ofenzíva Ottawy je tak přerušena, neboť je odpískán ofsajd.
43:37
Dvě nepřesné střely ze strany domácích hokejistů. Kotouč se nakonec odrazil až do ochranné sítě, což znamená přerušení.
42:40
David Krejčí se pokusil rozjet akci hostujícího Bostonu, nicméně sám o puk poměrně záhy přišel. Bruins se potřebují zlepšit.
42:02
A další zákrok Raska. Tentokrát hostující brankář zneškodnil Karlssonovu dělovku od modré čáry.
41:57
Parádní zákrok Tuukky Raska, jenž si poradil s jedovatou střelou Mikea Hoffmana. Domácí útočník měl dost prostoru u kruhu v útočném pásmu, ale s finským gólmanem si neporadil.
41:38
Aktivita Ottawy zatím neupadá. Pyattovu ránu nyní musel zablokovat dobře postavený Chára.
40:47
Hned v úvodu třetí třetiny se do dobré pozice dostal Erik Karlsson. Jeho střela z levého kruhu však vůbec nemířila do prostoru brány.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:33.
Také druhá část zápasu je minulostí a nadále je stav utkání 2:1. Domácí byli v této třetině jednoznačně aktivnější a Phaneuf dokonce nastřelil tyč Raskovy brány, avšak nic moc zajímavějšího jsme i přes jasnou převahu Ottawy neviděli. Utkání je tak stále zcela otevřené, nicméně ve třetí části Boston musí výrazně přidat.

Ottawa Senators – 23 (7/16)
Boston Bruins – 18 (13/5)
40:00
39:52
Nejprve to zkusil Karlsson a pak ještě Mark Stone. Ani jedno zakončení ze solidní pozice si však nenašlo cestu za Raskova záda.
39:31
Jean-Gabriel Pageau (OTT) s Bradem Marchandem (BOS) jsou odměněni dvěma trestnými minutami za hrubost.
39:31
39:31
Rychlá akce domácího Pageaua dospěla až k tvrdé střele z pravé strany. Po Raskově zásahu byl forvard Ottawy povalen a zřejmě se bude vylučovat.
39:08
Po hodně dlouhé době si Anderson připsal pořádný zákrok. Střelu Moorea ale dokázal schovat v náruči a hned poté přichází komerční přestávka.
38:28
Rychlé nahození od bočního mantinelu letělo mimo Andersonovu bránu. Ottawa puk následně vrací mezi modré čáry.
37:58
Phaneuf ještě zastavil vyhození z rohu kluziště, ale nyní už puk doputoval až k Andersonovi. Navíc se nejedná o icing, neboť domácí brankář musel hrát.
37:34
Ale opět si hosté pomáhají jen zakázaným uvolněním. Hra se vrací k Raskovi.
36:49
Karlssonova střela od modré čáry byla zablokována a Pastrňák tak kotouč konečně vyvezl mimo obranné pásmo Bostonu. Jeho spoluhráči mezitím vystřídali.
36:34
Oddechový čas pro hosty.
36:34
Dvě zajímavé střely Senátorů našly jen dobře postaveného Raska. Následuje však další zakázané uvolnění, po kterém e bude hrát u finského gólmana.
35:56
I po icingu hostů a následné vhazování se hraje před Raskem. Pětice hráčů Bostonu je zjevně unavená, neboť poměrně dlouho nestřídala.
35:23
O něco aktivnější Ottawa se však tentokrát dostala blízko ke gólu! Phaneuf měl ohromné množství prostoru u levého kruhu, rychle zamířil, ale svižnou střelou trefil pouze tyč!
34:32
Ani jeden z celků se teď ne a ne usadit v pásmu soupeře. Hraje se především poblíž červené čáry.
33:58
Nepovedený přechod do útočného pásma Bostonu. Krejčí byl příliš rychlý a to znamenalo ofsajd.
33:27
Dvě střely teď vyprodukovali obránci Senátorů. První pokus byl tečován mimo tři tyče, ten druhý se k bráně vůbec nedostal.
32:36
Rychlý výpad domácího týmu zakončoval Tom Pyatt. Ten měl našlápnuto na levé straně, avšak střelu nasměřoval pouze do hokejky blokujícího soupeře.
32:11
Hodně prostoru teď dostal Wingels, jenž byl sám na hranici brankoviště a třikrát se kotouč pokusil protlačit přes Tuukku Raska! Finský gólman odolal.
31:38
Dzingel sice nedokázal zakončit z předbrankového prostoru, ale následně si dojel kotouč a Raska ohrozil aspoň z levé strany. Komerční přestávka!
31:09
30:54
Kotouč je znovu mimo pásmo hostujících Medvědů. Tato přesilová hra Ottawě vůbec nevychází.
30:12
Až nyní se domácí celek usazuje před Raskem a může tak rozjet pořádnou přesilovku. Zatím je to však poměrně statické.
29:38
Hodně krkolomné založení přesilovkové kombinace ze strany Ottawy. Puk je již podruhé vyhozen až k Andersonově bráně.
29:09
První vyloučení zápasu. Drew Stafford (BOS) se záhy po své nepřesné střele dopustil držení hole.
29:02
Hosté se ještě drží v útočném pásmu. Výbornou přihrávku od zadního mantinelu obdržel Stafford, nicméně ten z pravého kruhu vůbec netrefil bránu.
28:45
Po dobré kombinaci se Boston trochu nepřesnou přihrávkou vyhnal do středního pásma. Jeden z beků puk rychle vrátil přes modrou čáru, nicméně to znamenalo ofsajd.
27:53
Aktivní David Pastrňák se chtěl znovu prokličkovat až do blízkosti domácího brankáře. Ani v tomto případě ale neuspěl.
27:03
K tvrdé střele teď nalevo natáhl Derick Brassard. Tuukka Rask ale pokračuje v poměrně jistých zákrocích a bez problémů puk vyráží.
26:51
Po ztrátě Erika Karlssona přišel rychlý protiútok Bostonu. Domácí kapitán sice znovu dobruslil celou situaci, ale Anderson už přeci jenom musel zasahovat. Prověřil ho Bergeron.
26:18
Mike Hoffman si chtěl šikovně obhodit jediného obránce Bostonu, avšak v rozhodujícím momentu přišel o kotouč.
25:41
Boston se na moment usadil v pásmu soupeře, nicméně nyní už je puk znovu mezi modrými čarami. Anderson v této třetině dosud nezasahoval.
24:43
David Pastrňák se znovu dostal za obranu Ottawy, nicméně ani tentokrát nedokázal zakončit, neboť ho skvěle dobruslil Erik Karlsson.
24:27
Viktor Stålberg zakončoval z levé strany útočného pásma. Rask ale dobře ucpal všechny mezery u své tyče a bez problémů hru přerušil.
23:52
Ottawa se nadále drží v útočném pásmu a snaží se vypracovat další zakončení. Dva poslední pokusy totiž byly zablokovány.
23:13
Teď se pro změnu uvolnil Derick Brassard, který si připsal možná již třetí či čtvrtou střelu na bránu. Znovu byl úspěšnější hostující gólman.
22:42
Pozor musel dávat i Craig Anderson, který čelil rychlému zakončení od modré čáry. Střela však prolétla vedle brány domácího gólmana.
22:21
V rohu kluziště se puk zjevil před Dzingelem, jenž zbytečně nevyčkával a rychle zakončil. Střelou z pravého kruhu trefil pouze Raska.
21:58
Znovu je hra přerušena. Tentokrát je to vinou druhého zakázaného uvolnění Bostonu během několika desítek vteřin.
21:49
Chára ztratil puk za vlastním brankářem a výsledkem byl dvě zajímavé střely domácích. První šla mimo tři tyče, druhá byla sražena přesně do Raskovy lapačky.
21:13
Na druhé straně mohl zahrozit Pastrňák, který se vyhnul jednomu obránci, ale v rozhodujícím momentu ho před Andersonem rozhodil Hoffman.
21:00
Po rychlé narážečce spoluhráčů se ke střele odhodlal Mike Hoffman. Projektil z jeho čepele jen těsně minul Raskovu bránu.
20:33
Senátoři se chvíli drželi v útočném pásmu, nicméně poslední přihrávka šla zpoza brány až za modrou čáru.
20:18
Hned první útok Ottawy v rámci druhé třetiny skončil neúspěchem. Boston ale zahrál pouze na zakázané uvolnění.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:36.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a spokojenější jsou domácí. Ti šli do vedení již ve druhé minutě, kdy se ujalo nenápadné zakončení Dericka Brassarda. O dalších 124 vteřin později se navíc prosadil i Jean-Gabriel Pageau a Senátoři tak bleskově vedli o dvě branky. Následně však byli střelecky aktivnější hosté, kteří nakonec v čase 18:27 zásluhou Patrice Bergerona snížili na rozdíl jediné branky. Uvidíme, s čím týmy přijdou v druhé třetině.

Ottawa Senators – 7
Boston Bruins – 13
20:00
19:59
Od červené čáry to ještě zkusil McQuaid, nicméně domácího gólmana toto zakončení nezaskočilo.
19:41
Ottawa se hned nahrnula do útočného pásma a Erik Karlsson se prezentoval velmi dobrou střelou. Kotouč se odrazil pouze od betonů Tuukky Raska.
18:27
Velmi důležité snížení! Několik vteřin se v útočném pásmu držela elitní formace Bostonu, která puk nakonec dostala od mantinelu do volnějšího prostoru. U pravého kruhu se po kotouči natáhl PATRICE BERGERON, který na nic nečekal a rychlou střelou propálil dosud nepřekonaného Andersona. Asistence: Torey Krug.
18:05
Marchandovo zakončení se odrazilo od zadního mantinelu, nicméně Bergeron puk z dorážky nenasměroval na Andersona.
17:58
Chris Wideman se u mantinelu dostal do křížku se Schallerem. Žádná větší konfrontace se však nekoná
17:08
Rozehrávka Bostonu se dostala až za Andersona. Domácí gólman chtěl spoluhráčům pomoct rychlým posunutím puku podél mantinelu, ale nakonec se sám musel rychle vracet do brankoviště.
16:21
Slabé zakončení z pravé strany bylo úspěšně zablokováno. K puku se sice ještě dostal Krejčí, ale ani Carlo po jeho přihrávce nepropálil blokujícího soupeře.
15:59
A další přerušení. V tomto případě puk přes mantinel vyskočil na střídačku.
15:52
Icing ze strany ottawských Senátorů. Buly se tedy přesouvá do blízkosti Craiga Andersona.
14:58
Opětovný pokus o dobytí útočného pásma Bostonu byl zastaven pozornou defenzívou Sens. Puk už klouže až k bráně Tuukky Raska.
14:26
Wingels chtěl kombinovat s Kellym, nicméně puk se dostává na hokejky hráčů Bostonu. Ani ti se však daleko nedostávají.
13:38
Dvojice domácích útočníků získala puk za Raskovou bránou, nicméně Borowiecki poté nenavázal na dobrou práci spoluhráčů, když vůbec nevystřelil od modré čáry.
13:14
Další velmi nevýrazná část úvodní dvacetiminutovky končí pukem na střídačce Ottawy. Hra je tak znovu přerušena.
12:31
Nyní to byl Anderson, kdo pro jistotu přikryl skákavé nahození ze středního pásma a zajistil tím buly ve své blízkosti.
12:14
Domácími šikovně vyhozený puk se odrazil přesně k Raskovi, jenž hru raději přerušil. Vhazuje se po levici hostujícího gólmana.
12:02
Kotouč se zjevil mimo hrací plochu, což je signál pro komerční přestávku.
11:53
Ottawa teď v pohodě vyčkává před modrou čárou a vrací zpět jeden útok Bostonu za druhým.
11:12
Nakonec sice přišla dvě zakončení od modré čáry, ale ani jedno nedoputovalo až k Andersonovi. Puk se navíc odrazil do neutrální zóny.
10:48
Boston už zase kombinuje v útočném pásmu. Zatím je to ale bez potřebné střelby.
09:37
David Pastrňák se představil i v útočném pásmu, kde se sám dostal k zakončení. Na Andersona si však střelou z předbrankového prostoru nepřišel.
09:23
Alexandre Burrows si našel prostor na vrcholu levého kruhu, ale rychlou střelou trefil jen blokujícího Pastrňáka. Stejně dopadla i další střela Ottawy.
08:42
Nesledujeme zrovna nejpovedenější pasáž první třetiny. Oba celky bojují především ve středním pásmu, a když už se dostanou přes modrou čáru, dlouhého trvání útok nemá.
07:56
Boston se opět poměrně jednoduše ubránil a přesunul hru do středního pásma. Tam ale přišla nepřesnost, jež znamenala ztrátu kotouče.
07:27
I přes dvě velmi nepřesné rozehrávky se Ottawa usadila v útočném pásmu. Smith kotouč předal Cecimu, avšak jeho tvrdá střela šla do Raskovy lapačky.
07:05
Craig Anderson si ze vzduchu stáhl nevýrazné zakončení. Posléze je zahlášena první komerční přestávka zápasu.
06:32
Hosté teď mají více ze hry a tlačí se do útočného pásma. Pozorná obrana Senátorů však zatím celkem v pohodě odolává.
05:59
Po Marchandové přihrávce zpoza brány se puk zjevil u modré čáry. Následně se kotouč rychlou kombinací vrátil právě k Marchandovi, který zprava vypálil do Andersona.
05:14
Tuukku Raska nyní prověřil Chris Wideman. Finský brankář si se zakončením z pravé strany bez větších problémů poradil.
03:36
Prakticky okamžitě z protiútoku mohlo být sníženo. Opět to byla tečovaná střela, která hodně zaměstnala domácího gólmana, jenž na poslední chvíli zavřel mezeru mezi svými betony.
03:25
Tak to je skvělý vstup do zápasu ze strany domácího celku. Od zadního mantinelu šel puk na modrou čáru, kde Phaneuf neváhal a okamžitě zakončoval. Střelu před Raskem výborně tečoval JEAN-GABRIEL PAGEAU, který tak znemožnil případný zákrok finského gólmana. Asistence: Dion Phaneuf.
02:30
Jedovatá střela od modré čáry byla znovu lehce tečována a puk šel po Andersonově zákroku jen těsně nad břevno brány!
02:27
Zakázané uvolnění Senátorů. Vhazovat se bude po pravici Craiga Andersona.
01:21
Domácí jdou na začátku zápasu do vedení. DERICK BRASSARD nevěděl, co s kotoučem a tak ho od modré čáry z otočky nahodil na bránu. Puk se přes několik hráčů dostal až k Raskovi, jenž nepředvedl zrovna ideální zákrok a propustil touš do sítě. Asistence: Alexandre Burrows, Marc Methot.
01:00
Tečované zakončení z hokejky Zdena Cháry. Anderson si připisuje pohotový zákrok, kterým puk vyráží do rohu kluziště.
00:34
Senátoři se do útočného pásma naopak dostali, avšak nahození Phaneufa si to nenamířilo do prostoru brány. K puku se dostávají hosté.
00:12
Hned první akce Bostonu končí ofsajdem. Hra je tak záhy po úvodním buly přerušena.
00:01
Obě státní hymny jsou za námi a dvojice kanadských válečných veteránů již provedla čestné buly mezi Karlssonem a Chárou. Vše je připraveno k zahájení zápasu!

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Dzingel, Turris, Z. Smith – Burrows, Mark Stone, Hoffman – Brassard, Pageau, Pyatt – Stålberg, Kelly, Wingels.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, K. Miller, C. Miller – Marchand, Bergeron (A), Backes – Cehlárik, Krejčí (A), Pastrňák – Vatrano, Spooner, Stafford – Schaller, D. Moore, Riley Nash.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Francois St.Laurent – Michel Cormier, Bevan Mills.

BOSTON BRUINS

Hosté jsou na tom velmi podobně jako jejich dnešní soupeř. Boston má na sedmém místě Východní konference o dva body méně než Ottawa a dnes by tak potřeboval vyhrát, neboť má odehráno více zápasů. Medvědi však mají výtečnou formu a z posledních patnácti utkání prohráli jen ve čtyřech případech!

OTTAWA SENATORS

Domácí tým se již několik týdnů drží na šesté místě Východní konference. Především díky třetí nejlepší obraně na východě Ottawa plně kompenzuje nevýraznou ofenzívu, která dosud nastřílela jen 166 branek. Z posledních čtyř utkání navíc Senátoři vyhráli hned třikrát a právě při těchto třech výhrách inkasovali pouhé čtyři branky. Klíč k úspěchu je tak jasný!

5.3.2017 Ottawa – Columbus 3:2
3.3.2017 Ottawa – Colorado 2:1
28.2.2017 Tampa Bay – Ottawa 5:1
27.2.2017 Florida – Ottawa 1:2
25.2.2017 Carolina – Ottawa 3:0