To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

Andrej SEKERA (EDM) – 0+0, 3 střely, účast na ledě +1, čas na ledě 18:25
Tři hvězdy utkání:

1. Conor SHEARY (PIT) – 2+0, 3 střely, účast na ledě +2, čas na ledě 12:41, vítězný gól

Největší čas na ledě: Kris Letang 26:25 – Oscar Klefbom 23:32

Branky a nahrávky: 2. Sheary (Rust), 33. Hagelin (Hörnqvist, Daley), 46. Malkin (Kessel, Kunitz), 59. Sheary – 15. Eberle (McDavid, Maroon), 18. Maroon (McDavid, Eberle), 24. Eberle (McDavid). Diváci: 18576. Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Amell, Barton.
Vynikající hokejový zážitek přineslo dnešní utkání. Vůbec poprvé v historii se proti sobě utkali Sidney Crosby a Connor McDavid. Týmově vyšel zápas lépe pro kapitána Pittsburghu, individuálně se zase blýskl jeho mladý protějšek.

Skóre duelu otevřel už v 2. minutě Conor Sheary. Edmontonu se ještě do první sirény podařilo otočit, když se po dvou fantastických přihrávkách prosadili členové prvního útoku Oilers – Jordan Eberle a Patrick Maroon.

Dech beroucí zážitky přinesl začátek prostředního dějství. Pittsburgh nejdříve nevyužil přečíslení čtyř na jednoho a z následného brejku se podruhé v zápase prosadil Jordan Eberle, opět za McDavidovy asistence.

V 33. minutě dokázal snížit Carl Hagelin. Penguins byli ve třetí třetině dominantnějším týmem a nakonec se jim zaslouženě podařilo vyrovnat, když se prosadil Jevgenij Malkin.

Už to vypadalo, že se půjde do prodloužení. Rozhodující moment ale přišel ještě před uplynutím základní hrací doby. 102 vteřin před závěrečnou sirénou rozhodl svým druhým gólem v zápase Conor Sheary.

Pittsburgh tak zvítězil nad Edmontonem ve vynikajícím utkání těsně 4:3.
59:52
Jordan Eberle mohl zkompletovat hattrick, když se dostal k puku v předbrankovém prostoru. Ve velké šanci ale trefil jen boční síť!
59:41
Další icing na straně Pittsburghu, znovu se bude vhazovat v obranném pásmu Penguins.
59:35
Penguins poslali kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Murraym. Trenér hostů Tod McLellan si bere oddechový čas.
59:07
Sekerovu střelu dokázal zblokovat Nick Bonino, tlak Edmontonu nicméně nadále pokračuje.
58:46
Cam Talbot míří na střídačku, Edmonton hraje v šesti hráčích v poli!
58:18
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí se radují ze šťastné branky a jsou velmi blízko výhře v dnešním utkání! CONOR SHEARY se dostal ke kotouči u levé tyče Talbotovy branky a na dvakrát a s pomocí Pouliota dokázal dostat kotouč do branky! Bez asistence.
57:48
Krátce poté, co Conor Sheary naskočil z trestné lavice zpátky do hry, zastavil Matt Murray nepříjemnou ránu Oscara Klefboma od modré čáry.
57:26
Oilers se stále nedaří usadit s kotoučem v útočném pásmu.
56:53
Vynikající práci při vlastním oslabení odvedl Matt Cullen, který dokázal ušetřit několik cenných vteřin s kotoučem u Talbotovy branky.
56:28
Patrick Maroon skáče na led, začíná zkrácená přesilovka Edmontonu.
56:10
Pittsburgh se při hře ve čtyřech na obou stranách do zakončení nedostal, za malou chvíli začne přesilová hra Edmontonu.
55:43
Síly na ledě se srovnají, Pittsburgh totiž hrál v šesti! Trest za příliš mnoho hráčů na ledě míří odpykat Conor Sheary.
55:18
Kesselova střílená přihrávka nebyla vhodným řešením, Letestu osvobozuje hosty.
54:51
Zajímavá kombinace Penguins k zakončení nevedla, po několika rychlých přihrávkách skončil puk u Talbota.
54:28
Patrick Maroon míří na trestnou lavici za faul vysokou holí. Pittsburgh má tak velkou šanci vstřelit vedoucí branku.
53:53
53:10
Bryan Rust si nahodil kotouč do útočného pásma a sám si jej dojel, Penguins se dostávají ke kombinaci.
52:35
Sekerovo nahození od modré čáry nebylo žádným problémem pro Matta Murrayho.
51:52
Rozhodčí přerušili hru kvůli zásahu vysokou holí. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
51:22
Connor McDavid si vytvořil střeleckou pozici a z mezikruží protáhl Murrayho, který musel reagovat na ránu do protipohybu.
50:51
Zakázané uvolnění na straně Pittsburghu, hra se stěhuje před Murrayho branku.
50:20
Jesse Puljujärvi hledal před brankou připraveného Benoita Pouliota, který nezkrotil vzduchem letící kotouč.
49:52
Edmontonští hráči se už do útoku moc netlačí, Murray ve třetí třetině zatím neměl moc práce.
49:05
Oilers se povedlo otupit tlak domácích, Penguins mají ale viditelně o mnoho více sil.
48:28
Cam Talbot si připisuje další úspěšný zákrok proti ráně Hörnqvista. Fanoušci oceňují tlak domácích potleskem.
48:14
Phil Kessel dostal přihrávku před branku a zcela osamocen vypálil do Talbota!
47:48
Hra se po komerční přestávce trochu uklidnila, po Malkinově přihrávce pálil Chris Kunitz nad branku.
47:10
Dalšího nedorozumění v defenzivě Edmontonu málem využil Scott Wilson, u kotouče byl nakonec dříve Andrej Sekera.
46:26
Dvě zakázaná uvolnění v krátkém sledu po sobě na straně Oilers, hra se tak znovu stěhuje před Talbotovu branku.
46:05
Jordan Eberle se opět tlačil s kotoučem před branku, tentokrát si ho už domácí obrana pohlídala.
45:33
Podobná situace jako u třetího gólu hostů. Pitlick neproměnil obrovskou šanci a na druhé straně se z protiútoku radují Penguins! JEVGENIJ MALKIN dokázal jednou rukou poslat za Talbotova záda sraženou přihrávku od Phila Kessela. Asistence: Phil Kessel a Chris Kunitz.
45:00
Kris Letang se musí pro Crosbyho přihrávku vracet až do středního pásma.
44:36
Další zakázané uvolnění na straně Edmontonu, hra se v posledních chvílích dost kouskuje.
44:06
Na druhé straně musel Matt Murray dávat pozor na útočný výpad defenzivního obránce Erica Gryby.
43:47
Po chybě v rozehrávce hostí se k bekhendové střele dostal Scott Wilson, Talbot jeho pokus dokázal vyrazit.
43:20
Connor McDavid si tentokrát neporozuměl se svými spoluhráči a kotouč nabídl jen Scottu Wilsonovi, který rozjíždí nový útok Penguins.
42:48
Letangovu ránu dokázal tečovat Patric Hörnqvist, kotouč ovšem skončil mimo tři tyče.
42:21
Zakázané uvolnění tentokrát na straně Oilers, vhazovat se bude před brankou Cama Talbota.
41:59
Justin Schultz čeká s kotoučem za vlastní brankou na své spoluhráče, až mu pořádně najedou.
41:23
Chris Kunitz už potřeboval nutně vystřídat, a tak obloučkem hledal Kessela, který o kotouč přišel a hrát mohou Naftaři.
40:56
Další icing na straně Pittsburghu, Crosbyho formace tak ještě stále nemůže vystřídat.
40:39
Třetí část hry začala hodně aktivně od obou týmů, po Maroonově přihrávce střílel Adam Larsson mimo branku. Následně Pens zahráli na zakázané uvolnění.

Největší čas na ledě: Kris Letang 15:36 – Oscar Klefbom 15:41
Dnešní zápas zatím nabízí fantastickou podívanou, hokejoví fajnšmejkři musí být při chuti. Druhá třetině nabídla dvě změny skóre, po jednom gólu rozšířily své sbírky oba týmy.

Nejdříve se v 24. minutě z brejku prosadil Jordan Eberle, když krátce předtím nevyužili domácí přečíslení čtyři na jednoho. Třetí finální asistenci si v dnešním zápase připsal Connor McDavid.

Pittsburghu se podařilo snížit v 33. minutě, když Crosbym rozjetou akci po několika odrazech dorazil do odkryté branky Carl Hagelin. Paradoxem je, že domácí kapitán nebral ani asistenci.

Edmonton tak stále, i po čtyřiceti minutách hry, vede na ledě Pittsburghu těsným rozdílem 3:2.
40:00
39:32
Milan Lucic se svým typickým důrazem dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, kotouč poslal těsně vedle branky.
38:49
Puljujärviho sražená střílená přihrávka nadělala větší problémy domácí obraně než normální rána, kotouč pomalu proletěl kolem Murrayho branky, zatímco domácí brankář zůstal ležet na ledě.
38:18
Hostující branka byla posunuta, rozhodčí tak přerušují hru a nařizují vhazování před Murraym.
37:42
Patrick Maroon střílel z pravého kruhu nebezpečně, Murray dokázal jeho pokus vyrazit, stejně jako následnou další střelu.
37:18
Zakázané uvolnění na straně Penguins, proti unavené pětce domácích posílá trenér hostů McLellan hned svou první údernou formaci.
36:53
Määttovo nahození od modré čáry končí mimo tři tyče, Pittsburgh pokračuje i nadále s kotoučem na hokejkách.
36:12
Penguins se vyřítili do přečíslení, Kunitzova přihrávka ale nenašla volnou hokejku Jevgenije Malkina.
35:50
Malkin nepřesně přihrál v obranném pásmu a Oilers tak zůstávají v útočném pásmu nadále.
35:06
Carl Hagelin hledal před brankou Crosbyho, do přihrávky vložil hůl dobře předvídající Talbot.
34:45
Conor Sheary se podél pravého hrazení prohnal kolem Gryby a Penguins se dostávají do tlaku.
34:01
Adam Larsson zachytil puk až ve středním pásmu, píská se tak ofsajd a po další komerční přestávce se bude vhazovat mezi modrými čarami.
33:33
Jesse Puljujärvi se proti dvěma protihráčům neprosadil, Edmontonu se alespoň na malou chvíli podařilo vymanit z tlaku soupeře.
32:55
Na konci dalšího útoku Penguins tentokrát Kris Letang, střelou z ostrého úhlu Talbota nepřekonal.
32:23
Další branku mohl rázem přidat Patric Hörnqvist, s jeho štiplavou ranou si Talbot dokázal poradit.
32:08
Penguins konečně udeřili! Celá akce začala u Crosbyho, který našel Trevora Daleyho, jehož přihrávka před branku se odrazila od Hörnqvistovy brusle přímo k volnému CARLU HAGELINOVI, který dorazil puk do odkryté části branky! Asistence: Patric Hörnqvist a Trevor Daley.
31:22
Jevgenij Malkin si posunul kotouč před sebe a šikovně se protáhl mezi obráncem a mantinelem, v rohu kluziště ovšem sebral volný kotouč Adam Larsson.
30:53
Eric Fehr hledal před branku najíždějící spoluhráče, kotouč skončil jen na hokejce jediného obránce Oilers.
30:10
Matt Murray si v naprostém klidu pohlídal ránu Andreje Sekery od modré čáry. Následuje reklamní pauza, po níž se bude vhazovat před domácí brankou.
29:42
Sidney Crosby si už prodlužuje střídání, trenér Sullivan ho posílá na led se dvěma formacemi. Ani kapitán Pittsburghu ale zatím nemůže najít recept na obranu Oilers.
29:07
Delší dobu bez přerušení ukončuje zakázané uvolnění Edmontonu, vhazovat se bude po pravé ruce Cama Talbota.
28:31
Malkinovi překážela při zpracování zlomená hůl a Penguins tak přicházejí o útočnou třetinu.
28:04
Sekerovi přeskakuje puk na útočné modré čáře a McDavidova formace musí vyklidit útočné pásmo.
27:26
Strhující momenty pokračují i nadále, Matt Cullen se pokusil překvapit Talbota rychlým objetím branky, se zakončením neuspěl.
27:00
Scott Wilson se prodral až před branku, bekhendem Talbota nepřekonal.
26:27
Sidney Crosby se snažil vzít situaci na sebe a dalším střeleckým pokusem z pravé strany nastřelil brankovou konstrukci!
26:02
Sidney Crosby střílel znovu z ostrého úhlu a opět prostor mezi třemi tyčemi přestřelil.
25:39
Hra se přesýpá ze strany na stranu, Crosbyho svižná střela bekhendem končí nad brankou.
25:17
Na druhé straně domácí obrana se štěstím ustála tlak první formace Oilers.
24:50
Další šance na straně Penguins! Po Malkinově ráně se k dorážce dostal Bryan Rust, kotouč do odkryté branky nezasunul!
24:28
Matt Murray musel reagovat na nepříjemnou teč Antona Landera, následně Penguins zahráli kotouč na icing.
23:51
Phil Kessel hledal před branku najíždějícího Malkina, který se ke kotouči nedostal. Na druhou stranu už rychle směřuje Leon Draisaitl.
23:20
Edmonton právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné momenty na obou stranách! Penguins nejdříve nevyužil přečíslení čtyř na jednoho a rázem se do brejku dostali hosté, který využil individuálně JORDAN EBERLE, který si vychutnal kličkou Murrayho! Asistence: Connor McDavid.
22:51
Další únik první formace Edmontonu do přečíslení. Connor McDavid tentokrát zvolil střelu a minul branku.
22:38
Zakázané uvolnění na straně Oilers, vhazovat se bude před Talbotovou brankou.
22:16
Penguins vletěli do druhého dějství opravdu hodně zhurta, hosté se zatím nedostali s kotoučem na útočnou polovinu.
21:31
Pittsburgh pokračuje v aktivním pojetí hry, Conor Sheary si povyjel od mantinelu před branku a nastřelil tyčku!
21:00
Matt Benning už je na ledě, Edmonton hraje v plném počtu.
20:50
Obrovská příležitost domácích! Crosby poslal přihrávku před branku, kde Kessel ani Hörnqvist nedokázali kotouč dostrkat za brankovou čáru!
20:27
Penguins na startu druhé třetiny pokračují v přesilové hře, elitní formace se už usadila v útočném pásmu.

Největší čas na ledě: Kris Letang 7:50 – Oscar Klefbom 8:01
První třetina přinesla velmi zajímavou podívanou. Pittsburgh začal raketově, když se už ve 2. minutě prosadil tvrdou ranou Conor Sheary. Oba týmy pak nevyužili přesilovou hru, v první polovině úvodního dějství měli více navrch domácí Tučňáci.

Závěr třetiny ale patřil Edmontonu. Nejdříve Jordan Eberle v 15. minutě využil svůj únik po perfektním pasu McDavida. O chvíli později se po další fantastické akci kapitána Oilers prosadil Patrick Maroon.

Edmonton tak po 20 minutách hry vede na ledě Pittsburghu 2:1.
20:00
19:34
Penguins si zatím moc nerozumí a ani v početní výhodě se Crosbyho komandu nedaří. Benoit Pouliot dokonce dokázal zaútočit a prověřit Murrayho připravenost.
19:00
Matt Benning zastavil pronikajícího Crosbyho a inkasuje menší trest za hákování. Penguins si zahrají druhou přesilovou hru.
18:30
Edmonton s blížícím se závěrem úvodního dějství převzal otěže zápasu a nyní to jsou Oilers, kdo diktuje tempo hry.
17:53
Obrat skóre rozhodně zacloumal se sebevědomím domácích hráčů, kteří po dobrém startu do utkání najednou prohrávají.
17:18
Oilers otáčejí skóre po další fantastické akci Connora McDavida. Kapitán Edmontonu nejdříve zastavil Hagelinovu šanci, poté se sám prohnal po pravé straně kolem Dumoulina předložil kotouč před prázdnou branku pro PATRICKA MAROONA! Asistence: Connor McDavid a Jordan Eberle.
16:47
Bryan Rust jen protečoval puk do útočné třetiny a mizí na střídačku, nyní se hraje trochu neurovnaná část hry.
16:12
Eric Gryba uklidňuje hru u vlastní branky a čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
15:35
Matt Cullen tvrdým hitem sroloval u mantinelu Matta Benninga, rozhodčí nechali hru plynout dál. Obránce Edmontonu se po krátké chvíli zvedl z ledu.
15:02
Trochu zaskočení domácí hokejisté museli čelit dalšímu střeleckému pokusu z hole Andreje Sekery, Murray si střelu slovenského obránce tentokrát pohlídal.
14:23
Rychlá akce hostů a máme vyrovnáno! Oilers se ubránili tlaku a rychle vyletěli do protiútoku. Connor McDavid parádní přihrávkou posunul do samostatného úniku JORDANA EBERLEHO, který si poradil skvěle a bekhendem poslal kotouč pod břevno Murrayho branky! Asistence: Connor McDavid a Patrick Maroon.
13:38
Ryan Nugent-Hopkins zkusil překvapit střelou z větší dálky, kotouč srazil Ian Cole vysoko do ochranné sítě. Po reklamní přestávce se bude vhazovat před brankou Penguins.
13:12
Hraje se delší dobu bez přerušení, mladá krev Oilers nyní dělá problémy domácím hráčům.
12:43
Malkin nyní zastavil McDavidův průnik již ve středním pásmu, Edmonton pokračuje s kotoučem.
11:59
Jordan Eberle se zbavil obránce a tváří v tvář Murraymu neuspěl s bekhendovou střelou! Zatím největší šance Oilers v utkání.
11:37
Penguins ještě těží z tlaku při přesilovce, z kombinace v útočné třetině už nic nevytěžili.
11:01
Eric Gryba je zpátky na ledě, také Oilers přežili první oslabení bez újmy na skóre.
10:39
Edmontonu se podařilo vyhodit, oba týmy střídají, na led přichází druhá speciální formace Penguins.
10:10
Elitní přesilovkové komando Penguins už roztočilo svou smrtící kombinaci, Phil Kessel neprocpal přihrávku na před brankou číhajícího Crosbyho.
09:36
Početní výhodu načali Pens tvrdou ranou Letanga mimo branku, nyní mají domácí hráči problémy udržet se v kombinaci v útočném pásmu.
09:01
Přesilovou hru si zahraje i Pittsburgh. Na trestnou lavici za nedovolené bránění míří obránce Eric Gryba.
08:52
Crosbymu první zakončení v dnešním utkání příliš nesedlo, Talbot si se sraženou střelou v klidu poradil.
08:21
Kris Letang se vrací z trestné lavice, Pittsburgh hraje v plném počtu.
07:49
Benoit Pouliot se nedostal v předbrankovém prostoru ke střele a Penguins posílají kotouč znovu přes všechny čáry do bezpečí.
07:23
Pittsburgh se zatím brání v oslabení výborně, Carl Hagelin dokonce prověřil Talbota.
06:50
Oscar Klefbom obětavým zákrokem ještě udržel puk v útočném pásmu, chvíli na to ale dokázal Trevor Daley vyhodit.
06:21
Edmonton si jako první dnes zahraje přesilovou hru, za hákování je vyloučen obránce Kris Letang.
05:56
Sidney Crosby nemohl pokračovat s kotoučem v útočném pásmu, Penguins se ocitli v postavení mimo hru.
05:30
Sheary s Rustem tentokrát nenadělali příliš neplechy v obraně Oilers, kteří ale mají nadále problémy s aktivním napadáním domácích.
04:51
Oscar Klefbom prudkou přihrávkou hledal před brankou Leona Draisaitla, který si kus černé pryže v brankovišti nenašel.
04:22
Malkin nabil na ránu Philu Kesselovi, který z mezikruží nastřelil jen blokujícího obránce.
03:54
Na druhé straně se do velké šance dostal Jevgenij Malkin, po nepřesné přihrávce Sekery nedokázal zakončit přesně.
03:25
Chyby v rozehrávce se tentokrát dopustil Dumoulin a Jordan Eberle se dostal k bekhendové střele, Murray úspěšně zakročil.
02:56
Cam Talbot pokryl kotouč po svou lapačkou, vhazovat se bude po levé ruce edmontonské branky.
02:20
Oscar Klefbom vyslal propagační střelu od modré čáry, Matt Murray si v naprostém klidu poradil.
01:57
Penguins se ujímají vedení! Po chybě Milana Lucice získal puk Bryan Rust a rychle poslal do úniku CONORA SHEARYHO, který po přechodu modré čáry napřáhl a vymetl přesně horní roh Talbotovy branky! Asistence: Bryan Rust.
01:40
Aktivní napadání domácích hráčů zatím dělá Edmontonu problémy při rozehrávce.
01:16
Matt Murray raději pokryl neposedný kotouč směřující na jeho branku, vhazovat se bude v obranném pásmu Penguins.
00:32
Zápas začal celkem opatrně. První střelu vyslal Patric Hörnqvist, Talbot se sice po kotouči natáhl, zasahovat ovšem nemusel.
00:01
Máme po všech nutných oficialitách, nyní už nic nebrání úvodnímu vhazování, na které se poprvé v historii proti sobě postaví Sidney Crosby a Connor McDavid!
PPG Paints Arenou právě zní kanadská hymna, po níž bude následovat samozřejmě i ta americká.
Zápas začne s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku, jak je koneckonců v NHL zaběhlou tradicí.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Hagelin, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Kessel – S. Wilson, Bonino, Rust – Sheary, Cullen, Fehr.

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Benning, Nurse, Gryba – Maroon, McDavid (C), Eberle – Pouliot, Nugent-Hopkins, Slepyšev – Lucic, Draisaitl, Pitlick – Lander, Letestu, Puljujärvi.

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Amell, Barton.

Andrej SEKERA (EDM) – 13 zápasů, 4 body (0+4)
EDMONTON OILERS

Oilers se už deset let nedostali do play off. Tým nabitý talentem dlouho nedosahoval svých schopností. Letos v létě přišlo k několika radikálním změnám. GM Chiarelli vyměnil bývalé jedničky draftu Halla a Jakupova, naopak tým doplnil kýženým obráncem Larssonem a power-forwardem Lucicem.

Letní změny se zatím na Edmontonu projevují skvěle. Naftaři vstoupili do sezony výborně a s 19 body jsou aktuálně na 2. místě Západní konference za Chicagem, v Pacifické divizi mají pětibodový náskok na druhý Anaheim! Jaká to změna.

Nejvíce bodů nastřádal před ročníkem nově zvolený kapitán týmu Connor McDavid, k pěti brankám přidal devět asistencí a drží se v popředí bodování celé ligy. Výborné výkony předvádí rovněž v brance Cam Talbot.
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh loni prožil sezonu jako na houpačce. Po nepovedeném začátku slavila parta kolem Sidneyho Crosbyho na jaře Stanley Cup. Penguins se zvedli až s příchodem trenéra Sullivana, který vrátil Tučňákům zašlý lesk a dovedl je až na vrchol. Přes léto se tým téměř vůbec nezměnil.

I v letošním ročníku se zatím Pittsburghu daří slušně. Z 12 zápasů nastřádali 18 bodů. Ve Východní konferenci na tom jsou lépe jen Montreal a Rangers.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je zatím Jevgenij Malkin s 12 body (6+6). Crosby vynechal několik zápasů kvůli otřesu mozku, i tak je s osmi góly nejlepším střelcem celé NHL.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Před několika týdny odstartoval jubilejní 100. ročník zámořské NHL a sezona nabírá rychle obrátky. Dnes se odehraje celkem deset utkání, v tomto online přenosu budeme sledovat utkání mezi Pittsburgh Penguins a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.