NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Calgary - 10. října 2017   04:00

Anaheim
Anaheim
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Calgary
Calgary
36:27' Monahan  (Versteeg, J. Gaudreau) • 46:19' Backlund  (Frolík, Tkachuk)
Anaheim
Furlatt, Hebert – Murphy, Mills
Honda Center, Anaheim
15485 diváků
Calgary

Děkuji za pozornost a přeji úspěšné vykročení do pracovního dne!
Cestu do hlediště si nakonec našlo 15485 diváků. Aréna dnes vyprodaná nebyla, návštěvnost ovlivnil požár, který ráno vypukl v okolí města.

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 43:29 (9:10, 17:10, 17:9)
Zblokované střely – 17:16
Vyhraná vhazování – 29:22
Trestné minuty – 13:15
Hity – 25:24
Hokejisté Calgary už třicátou porážku v řadě na ledě Honda Center nepřipustili! Dnes zvítězili na ledě Anaheimu 2:0 a zrušili tak jednu nelichotivou sérii, která jim byla neustále připomínána. Skóre utkání otevřel ve 37. minutě v přesilovce Sean Monahan a ve 47. minutě pak navýšil náskok Flames Mikael Backlund, jemuž připravil pěknou přihrávkou pozici Michael Frolík. Kačerům dnes nebyl přán ani jediný gól. Zejména v závěru utkání je několikrát parádně vychytal brankář Mike Smith.
59:45'
Mike Smith ale zápas dochytá. Hra bude opět zahájena.
59:45'
Smith dalším zákrokem přerušil hru. Zdá se, že gólman Flames je trochu otřesen a na led dokonce přišel lékař hostujícího týmu!
59:29'
Domácím není přáno! Brandon Montour dorážel z pravého kruhu prakticky do odkryté kelce, ale puk se za záda ležícího Mikea Smithe nedostal. Hostující gólman ještě stačil nějak zasáhnout!
59:01'
Začala už poslední minuta třetí části zápasu...
58:31'
58:24'
Ryan Getzlaf procpal puk na Smithe, který asi vůbec nic neviděl. Perry pak z dorážky netrefil branku!
58:10'
Domácí si vyžádali oddechový čas.
58:09'
Střela Rickarda Rakella z levého kruhu skončila v lapačce Mikea Smithe. Ten svůj zákrok ještě prodal dodatečným krouživým pohybem levé ruky.
57:34'
Dělovku Getzlafa zblokoval Frolík. Ten navíc posunul puk do středního pásma.
57:07'
Hosté ale mohou v klidu vyhazovat a zkoušet trefovat prázdnou branku. Teď ji těsně minuli!
56:44'
Domácí to zkoušejí v šesti, jejich branka je tedy prázdná!
56:29'
Po reklamní přestávce dostanou Ducks ještě jednu příležitost! Mikael Backlund je vyloučen za hákování.
55:47'
A šance pro hosty! Micheal Ferland přepouštěl zadovkou puk Monahanovi, který zblízka nezakončil ideálně a nepřekonal Gibsona.
54:36'
Čas ubíhá a domácí stále prohrávají 0:2. Flames dobře brání.
53:45'
Domácí vyslali na Mikea Smithe už 38 střel, ale hostující gólman stále nepovolil. Nutno říci, že jde spíše o rány ze střední vzdálenosti, na které brankář Flames vidí.
53:14'
Od mantinelu střílel Johnny Gaudreau. Gibson nemusel zasahovat.
52:08'
Domácí přesilovku nevyužili a stále ztrácejí na Calgary dva góly.
51:46'
Výborný Mike Smith! Ten vyrazil střelu Antoina Vermetta na levý kruh, kam si pro kotouč dojel Francois Beauchemin. Smith se však bleskově přesunul a stačil zakročit i napodruhé!
51:11'
Domácí v postavení mimo hru. Pokud by jim tahle akce vyšla, tak by dva hráči jeli sami na Smithe!
50:52'
Prudkou střelu Coreyho Perryho si našel Smith, který puk v rozkleku vyrazil.
50:19'
Ryan Getzlaf pálil z první, branku však netrefil.
50:07'
Rakella však zahákoval Troy Brouwer. Domácí čeká přesilová hra.
50:07'
Šance Kačerů! Rozjetý Rickard Rakell se řítil na Smithe z pravé strany, ten odolal!
49:55'
Domácí by samozřejmě chtěli snížit. Ránu Silfverberga vyrazil Smith, Cogliano poté mířil nepřesně.
48:55'
Domácí otevřeli obranu a opět mohli inkasovat! Michael Frolík nahrával v přečíslení 3 na 2 puk před branku Matthewovi Tkachukovi, který trefil zblízka tyčku! Gibson už jen bezmocně ležel ve svém brankovišti.
48:28'
Dělovku Cama Fowlera vyrazil Mike Smith do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
48:10'
Mohlo to být 3:0! Dva hráči Calgary najížděli sami na Gibsona, ale Curtis Lazar nedokázal po přihrávce spoluhráče trefit odkrytou polovinu jeho branky!
47:12'
Tohle je už pro Flames hodně nadějné. Hosté vedou o dva góly a navíc jsou při chuti.
46:19'
Calgary právě vstřelilo branku!
A tak udeřili podruhé v zápase hosté! Michael Frolík zavezl puk do útočného pásma po levém křídle a předložil ho před branku najíždějícímu MIKAELOVI BACKLUNDOVI, který zblízka vymetl vzdálenější horní růžek Gibsonovy svatyně – 0:2. Asistence: Michael Frolík a Matthew Tkachuk.
46:01'
Mike Smith chyboval v rozehrávce, ale Ryan Getzlaf už byl v příliš velkém úhlu na to, aby mohl střílet do prázdné branky. Na jeho přihrávku pak nedosáhl mezi kruhy Cogliano!
45:08'
Dopředu vyrazila hostující dvojice Kris Versteeg a Sam Bennett. Ohrožení Gibsona z toho nakonec nebylo.
44:23'
Domácí se teď snaží hodně střílet, ale schází přesnost. Branku netrefil ani Manson.
43:08'
Hosté z Calgary jsou v plném počtu.
42:42'
Teď už hosté vyhazují.
42:31'
Velký nápor Anaheimu. Neujala se však ani prudká střela Brandona Montoura.
41:50'
Matt Stajan ujel v oslabení Fowlerovi. Naznačením kličky do bekhendu zkusil Gibsona rozhýbat, ale domácí brnakář stačil zacvaknout betony včas!
41:07'
Počínání Matthewa Tkachuka bylo posouzeno jako nedovolené bránění brankáři! Domácí si tedy zahrají přesilovku.
41:07'
Matthew Tkachuk se důrazně tlačil před Gibsona. Vše ale končí jen posunutou brankou Anaheimu.
40:25'
Po zadovce Gaudreaua pálil Ferland. Gibson zasáhl levým betonem.
Třetí třetina začne přibližně v 5:56.
Po druhé třetině se hosté z Calgary nacházejí na dobré cestě k tomu, aby zlomili prokletí Honda Center. Na ledě, kde nevyhráli už 29 zápasů, totiž po 40 minutách vedou 1:0. Zatím jediný gól padl až v čase 36:27, kdy krásnou přesilovkovou souhru zakončoval do prázdné klece Sean Monahan, který měl už předtím dvě dobré příležitosti. Jinak sledujeme spíše poklidný hokej bez větších šancí.
40:00'
39:57'
Po vhazování vypálil Cam Fowler. Smith si však rychle klekl na led a vyrazil puk do bezpečí.
39:53'
A icing hostí. Hra se stěhuje před Smithe.
39:46'
Andrew Cogliano v těsném postavení mimo hru. Ještě jedno přerušení hry.
39:30'
Puk, který poskakoval v obranném pásmu Ducks, se snažil zkrotit Matt Stajan. Nakonec ho ale sebral Wagner.
39:01'
Začala už poslední minuta druhé třetiny.
38:10'
Kevin Bieksa od modré neprostřelil Smithe. Ten drží puk ve výstroji.
37:20'
Hosté tedy otevřeli gólový účet zápasu. Uvidíme, zda teď začne být hra svižnější a zajímavější.
36:27'
Tentokrát se už SEAN MONAHAN dočkal! Hosté sehráli nádhernou přesilovkovou kombinaci, kdy Johnny Gaudreau poslal z modré čáry parádní pas na Krise Verstega. Ten přesvědčil Gibsona, že bude střílet, ale ještě puk posunul na Seana Monahana a ten z mezikruží zakončoval mezi bruslemi obránce Mansona do prázdné branky. Asistence: Kris Versteeg a TJ Brodie.
36:10'
Micheal Ferland dostal puk před brankoviště, ale Sean Monahan ho zblízka nedostal za Gibsona!
35:37'
Domácí po buly dostali kotouč ze svého obranného pásma.
35:27'
Kevin Bieksa dostává dvě minuty za krosček na Seana Monahana. Po reklamní přestávce začne přesilovka Flames.
34:53'
Hosté se vymanili z forčekingu soupeře a dostali se do přečíslení 2 na 1. Sean Monahan však v největší příležitosti zápasu nezvedl puk nad natažený levý beton Johna Gibsona!
34:08'
Hosté předvedli poměrně pěkný přechod do útočného pásma. Těžit z toho mohl Troy Brouwer, jenž pálil z pravého kruhu, skóre se však nemění.
33:28'
Cogliano hledal před brankou Perryho, tomu však puk přeskočil hokejku.
32:52'
Ryan Getzlaf se z rohu natlačil až před Smithe, který ale dokázal v rozkleku zasáhnout a následně přikrýt kotouč! Jedna z větších příležitostí Kačerů v tomto zápase.
32:35'
Domácí vedou na střely 21:16. Většinou jde ale o pokusy z větší vzdálenosti.
32:01'
Tentokrát střílel také od modré čáry Jacob Silfverberg. Puk prolétl těsně vedle tyčky.
31:34'
Od modré vypálil Josh Manson, Mike Smith si připsal další úspěšný zákrok.
30:51'
Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Ducks. Následuje další reklamní pauza.
30:20'
Domácí první formace už byla na ledě dlouho. Getzlaf tak jen nahodil puk do pásma, aby mohl se spoluhráči vystřídat.
29:39'
Getzlaf nabíjel Francoisovi Beaucheminovi, který vypálil, ale Smith dokázal zakročit lapačkou, přestože mu clonil Perry.
28:58'
Ondřej Kaše utrpěl po jednom ze soubojů krvavé zranění v obličeji a musel zamířit na ošetřovnu. Doufejme, že se ještě vrátí do utkání.
28:44'
Jacob Silfverberg střílel z otočky, hostující branku však netrefil.
28:03'
Sledujeme utkání s minimem vyložených šancí. Calgary drží reálnou naději na protrhnutí série 29 porážek v řadě na ledě Anaheimu.
27:15'
Domácí v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:00'
Corey Perry bojoval o kotouč za hostující brankou. Nakonec ho posunul do brankoviště, kde ho přikryl lapačkou Smith. Následuje reklamní přestávka.
26:21'
Domácí jsou v plném počtu. Teď zahráli na icing.
25:53'
Dougie Hamilton ještě udržel útočné pásmo pro hosty. Jeho nahození zadunělo o zadní mantinel.
25:02'
Od levého mantinelu pálil Johnny Gaudreau. Letící puk se ještě snažil tečovat Brouwer, ale Gibson si pro něj sáhl lapačkou.
24:16'
A řeší to vyloučením Ryana Getzlafa! Domácí kapitán dostal dvě minuty za hrubost.
24:16'
Nahození Michaela Frolíka podržel v lapačce Gibson. Následné kočkování Getzlafa s Tkachukem musejí řešit rozhodčí.
23:23'
Od modré čáry vypálil Mark Giordano. Gibson svým zákrokem přerušuje hru.
23:00'
Johnny Gaudreau udržel v rohu puk a nabídl ho mezi kruhy Stajanovi. Ten branku minul!
22:35'
Puk se po střele Troye Brouwera odrazil od zadního mantinelu do brankoviště. Tam ho přikryl Gibson.
21:37'
Jacob Silfverberg střílel na Smithe v momentě, kdy hostujícímu brankáři přejížděl před brankovištěm jeden z útočníků Anaheimu. Smith tak musel reagovat na poslední chvíli, ale zvládl to.
20:51'
Na druhé straně pálil z levého kruhu Andrew Cogliano. Smithovi puk vypadl z lapačky, ale pro Plameny to dobře dopadlo.
20:40'
Matthew Tkachuk se dokázal v útočném pásmu uvolnit a pálil na bližší tyčku domácí branky. Gibson byl pozorný.
Další třetina začne přibližně v 5:01.
První třetina gól nepřinesla. Popravdě jsme neviděli ani příliš mnoho šancí a brankáři tak zasahují spíše proti střelám ze střední a větší vzdálenosti. Navíc se hraje v komorní atmosféře. V okolí města totiž ráno vypukl rozsáhlý požár a místní lidé tak mají jiné starosti než hokej.
20:00'
19:26'
Pohotová střela Logana Shawa nadělala Smithovi celkem problémy. Gólman Calgary puk vyrazil do vzduchu a ten se snesl obloučkem za branku.
19:16'
Po nahrávce Monahana pálil z vrcholu pravého kruhu Michael Stone. Gibson kotouč vytěsnil mimo svou klec.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:42'
Nakonec z toho bylo několik střel, ale ty domácí buď zablokovali a nebo byly nepřesné.
18:24'
Flames hrají aktivně i ve hře 5 na 5 a stále jsou usazeni v útočném pásmu.
17:11'
17:07'
Problémy byly rychle vyřešeny, Gibson je zpět ve svém brankovišti.
17:07'
Rána Dougieho Hamiltona končí na masce Johna Gibsona. Kus této nezbytné části výstroje dokonce domácímu gólmanovi ulétl z hlavy a hra tak musela být přerušena. Gibson zamířil ke střídačce, kde probíhá oprava.
16:17'
Anaheimu se opět podařilo vyhodit.
15:47'
V oslabení vyrazil dopředu Ondřej Kaše. Český útočník už však nedokázal předat kotouč najíždějícímu spoluhráči.
15:26'
Domácí vyhazují.
15:09'
Vyloučeným hráčem je Cam Fowler, který krosčekoval Tkachuka.
15:09'
Hosté hrají velmi dobře. Do dobré střelecké pozice se dostával Mark Giordano, ale Rasmussen zblokoval jeho pokus. Bude se však vylučovat.
14:09'
Zakázané uvolnění Anaheimu.
13:13'
Nebezpečná střela Troye Brouwera, puk ale jen prolétl kolem branky Anaheimu. Stejný hráč dostával o chvíli později přihrávku před odkrytou branku od Gaudreaua, ale jeden z obránců mu stačil zablokovat hůl!
12:07'
Gaudreau nedosáhl na přihrávku spoluhráče. Je z toho zakázané uvolnění.
11:05'
Hosté postupně přebírají iniciativu, teď jsou aktivnějším týmem.
10:11'
Střelami od modré prověřili Gibsona Giordano a Hamilton. Brankář Kačerů oba pokusy vyrazil.
09:53'
Troy Brouwer připravil zajímavou pozici pro Tannera Glasse. Ten střílel z levého kruhu do dobře postaveného Gibsona.
09:12'
V útočném pásmu hostí kombinovali Bennett a Giordano. Gibson však nemusel čelit přímé střele.
08:11'
Také Ducks už jsou kompletní.
07:16'
Hosté jsou už v plném počtu a hrají tedy přesilovku. Do šance se však dostali Kačeři. Hosté totiž špatnou rozehrávkou namazali Ryanu Getzlafovi mezi kruhy, který těsně minul horní růžek Smithovy klece!
06:54'
Ryan Getzlaf zavezl puk do útočného pásma a zadovkou ho přenechal Ondřeji Kašemu. Ten pálil vedle tyčky.
06:26'
Hraje se tedy 4 na 4. Puk byl sražen mezi střídačky a na řadě je reklamní přestávka.
06:10'
Oba hráči dostávají pět minut za bitku. Corey Perry navíc dvě minuty za sražení Marka Giordana, čímž celou rvačku vyprovokoval.
06:10'
Bitka! Corey Perry se pere s Travisem Hamonicem!
05:46'
Flames jsou již ve čtyřech!
05:34'
Z osy kluziště pálil Cam Fowler, Smith vráží betonem.
05:06'
Domácí budou hrát 39 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3! Sam Bennett přesekl hůl Beaucheminovi a to samozřejmě muži v pruhovaném nemohli přehlédnout.
04:47'
Hosté vyhazují.
04:37'
Kotouč byl opět sražen z hrací plochy. Vhazuje se v obranném pásmu Calgary.
04:06'
Bombu Ryana Getzlafa zblokoval Backlund, puk byl přizvednut až do ochranné sítě.
03:45'
Domácí ze svého tlaku vytěžili přesilovku. Michael Stone dostal trest za držení.
03:17'
Nabídku Montoura tečoval Derek Grant, Smith byl opět na místě.
02:46'
Dennis Rasmussen objel branku a natlačil se před Smithe, který musel rychle k ledu, aby uhájil svou bližší tyčku.
02:24'
Do střely Rickarda Rakella vložil hůl obránce Giordano. Puk končí v ochranné síti.
02:04'
Domácí v postavení mimo hru.
01:23'
Od modré pálil T. J. Brodie, jeho střela ale nebyla přesná.
00:38'
Na druhé straně to zkoušel Sean Monahan. Také Gibson byl pozorný.
00:35'
Domácí na to vlétli od podlahy! Ránu Chrise Wagnera vyrazil Mike Smith před sebe a volný kotouč si našel Antoine Vermette. S jeho bekhendovou dorážkou si však Smith také poradil!
00:01'
Hasiči se dnes v oblasti Anaheim Hills vypořádávali z rozsáhlým požárem. Utkání to nakonec neohrozilo, ale zřejmě to ovlivnilo návštěvnost. V hledišti je totiž řada volných míst.
Dozněla hymna Kanady, nyní si diváci v Honda Center vyzvednou hymnu Spojených států.

Anaheim Ducks: Gibson (Berra) – Manson, Fowler (A), Montour, Beauchemin, Bieksa, Jaycob Megna – Perry (A), Getzlaf (C), O. Kaše – Silfverberg, Rakell, Cogliano – L. Shaw, Vermette, Wagner – Boll, D. Grant, Rasmussen.

Calgary Flames: M. Smith (Läck) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Bartkowski – Lazar, S. Bennett, J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Ferland, Monahan (A), Versteeg – Brouwer (A), Stajan, T. Glass.

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – Murphy, Mills.
Jestli některý z týmů v Honda Center opravdu neumí hrát, tak jsou to Flames. Ducks totiž na domácím ledě porazili tohoto soupeře již 29 krát v řadě a dnes tedy budou útočit na jubilejní třicáté vítězství.
Československá stopa:
Ondřej Kaše (ANA) – 2 zápasy, 2 body (1+1)
Michael Frolík (CAL) – 2 zápasy, 0 bodů
Anaheim Ducks:
Ambiciózní celek Kačerů získal z úvodních dvou zápasů nové sezóny tři body. Ducks začali sérii domácích utkání výhrou 5:4 na Arizonou. Poté však padli 2:3 v prodloužení s Philadelphií. Do kádru Anaheimu se po loňském slušném nováčkovském ročníku dokázal znovu probojovat i Ondřej Kaše, který navíc v obou odehraných duelech bodoval.

Nejproduktivnější hráči:
Corey Perry – 3b (2+1)
Rickard Rakell a Andrew Cogliano – 3b (1+2)

Brankář:
John Gibson – 2 zápasy, průměr 3,48, úspěšnost 89,5 %
Calgary Flames:
Calgary se v posledních dnech stalo velmi sledovaným klubem pro české fanoušky. Vedení Flames se totiž dohodlo na roční smlouvě s Jaromírem Jágrem, který tedy bude hrát poprvé v kariéře za kanadský klub. První dva zápasy sezóny ale Jágr ještě vynechal a zatím dohání tréninkové manko. Jeho noví spoluhráči zahájili ročník porážkou 0:3 v Edmontonu, ale při domácí premiéře své fanoušky potěšili, když přehráli 6:3 Winnipeg.

T. J. Brodie – 4b (2+2)
Johnny Gaudreau – 3b (1+3)
Kris Versteeg – 2b (1+1)

Brankář:
Mike Smith – 2 zápasy, průměr 2,52, úspěšnost 93,0 %
Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V úterý brzy ráno našeho času se odehraje utkání NHL mezi Anaheimem Ducks a Calgary Flames. Čerstvá posila hostujících plamenů, český veterán Jaromír Jágr, by dnes ještě zasáhnout do zápasu neměla.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.