NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Seattle Kraken : Vegas - 13. března 2024   03:00

Seattle Kraken
24:14' Burakovsky (McCann, Kartye) • 41:56' Beniers (Borgen, Tatar) • 45:21' B. Tanev (Bellemare, Yamamoto) • 51:30' Bjorkstrand (Tolvanen, Gourde)
4:5
(0:0, 1:2, 3:2 - 0:1)
Vegas
Vegas
26:37' Marchessault  (Barbašev, Eichel) • 35:00' Dorofejev  (W. Karlsson) • 52:23' W. Karlsson  (McNabb, Theodore) • 59:44' Marchessault  (Stephenson, Eichel) • 63:01' Eichel  (Pietrangelo)
Rehman, Markovic – Mills, Flemington
Climate Pledge Arena, Seattle
17 151 diváků
Vegas

To je pro dnešek úplně vše. Přeji krásné středeční ráno a u dalších přenosů naviděnou.

3. Jordan Eberle (SEA) 0+0
Šílené utkání mezi Seattlem a Vegasem je u svého konce. Nakonec se z konečného zisku dvou bodů radují hosté. Po nevýrazné první třetině nastaly doslova gólové hody. Nejprve šli do vedení Krakeni, jenže ještě do druhé přestávky bylo skóre otočeno. Nejšílenější byla poslední část, kde už Seattle vedl o dvě trefy, jenomže Vegas při risku bez brankáře vyrovnali. Lepší byli i v prodloužení, protože na začátku 64.minuty rozhodl po samostatném úniku Eichel. Proto duel končí vysokým poměrem 4:5.
63:01'
Vegas právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, bod navíc berou Golden Knights! Po několika neproměněných šancí získal puk na svou hůl Alex Pietrangelo. Obránce zvedl hlavu a vyslal žabičku do úniku na JACKA EICHELA, jenž ujel vše a nekompromisní střelou překonává Grubauera. – 4:5 po prodloužení. Asistence: Alex Pietrangelo.
62:36'
Celou akci vzal na sebe André Burakovsky, jenomže trefuje nachystaného Hilla.
62:12'
Oliver Bjorkstrand nedokázal nic vymyslet v útoku, a tak stahuje puk do středního pásma.
61:43'
Seattle se poprvé v prodloužení dostává k puku. Jamie Oleksiak vše začne od defenzivy.
61:15'
Hosté z Vegas jsou aktivnější v prodloužení, ale zatím kombinují postupně.
60:50'
Už mohlo být definitivně rozhodnuto! Jack Eichel hladce projel přes Benierse a dostal se před Grubauera, kterého mezi betony nenachytal.
60:30'
Vegas dokázalo uspět při vhazování, proto do útočného snažení míří William Karlsson.
60:01'
Poslední třetina zápasu mezi Seattlem a Vegasem je u svého konce. V této části hry jsme viděli celkem pět branek a už to vypadlo, že Krakeni připíšou plný počet bodů, jenže Golden Knights dokázali na poslední chvíli vyrovnat při risku bez brankáře. Proto nás po krátké pauze čeká prodloužení.
60:00'
59:44'
Tohle je fantazie, Golden Knights vyrovnávají! Risk bez brankáře hostům vychází, když Chandler Stephenson zachoval klid na modré čáře a rozhodl se pro přihrávku. Tou našel před prázdnou brankou JONATHANA MARCHESSAULTA, který se z velké blízkosti nemýlí. – 4:4. Asistence: Chandler Stephenson a Jack Eichel.
59:19'
Opět byl ke střeleckému pokusu nachystán Jonathan Marchessault, jenomže ze slotu vysoko přestřeluje.
58:53'
Shea Theodore nevystřelil ideálně, proto Seattle vyhazuje přes všechny čáry.
58:29'
Adin Hill je na střídačce a Vegas hraje v šesti.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty zápasu a do přečíslení míří domácí Matthew Beniers.
57:23'
Grubauer a Tenev se podílel na úspěchu Krakenů, kteří zatím drží těsné vedení.
56:58'
Jonathan Marchessault dostal fantastickou přihrávku do druhé vlny od Barbaševa. Jenže hostující forvard trefuje nachystaný beton Grubauera, jenž drží Seattle nad vodou.
56:25'
Shea Theodore vjel brzy do útoku a píská se mu ofsajd.
56:04'
Další střelecký pokus byl zablokovaný, a tak Seattle získává cenné vteřinky v útočné třetině.
55:43'
Philipp Grubauer je opět jistý při střele od modré a začíná poslední reklamní brejk.
55:38'
Zbytečně moc chvátal Tanev s přihrávkou, která letí na zakázané uvolnění.
55:23'
Golden Knights rychle zaváží kotouč do útočného pásma a budou se snažit o vyrovnání.
54:42'
Brandon Tanev si navedl kotouč ke střele na první tyč. Hill si dokázal včas připravit vyrážečku.
54:00'
Okamžitě po buly se musel opět se svou lapačkou vytáhnout Grubauer. Likvidoval nahození Alexe Pietrangela od modré čáry.
53:43'
Pohotový zákrok Philippa Grubauera zajistil další komerční pauzu.
52:23'
Ani ne do minuty je sníženo! Po rychlé kombinaci se prezentoval výbornou přihrávkou do strany Brayden McNabb. Tou našel WILLIAMA KARLSSONA, který potvrdil své kanonýrské geny a z pokleku překonává pod betony Grubauera. – 4:3. Asistence: Brayden McNabb a Shea Theodore.
51:30'
Seattle právě vstřelil branku!
Krakeni odskakují na rozdíl dvou branek! Yanni Gourde dokázal v rohu kluziště zachytit nahození Vegas, proto nahrál puk k Eelimu Tolvanenovi. Ten zvedl hlavu a našel skvělou přihrávkou za obranou OLIVERA BJORKSTRANDA, který pelášel sám na Hilla a překonal ho pod břevno. – 4:2. Asistence: Eeli Tolvanen a Yanni Gourde.
51:19'
Philipp Grubauer řešil nepříjemnou přízemní střelu úspěšně a zajistil komerční přestávku.
50:34'
Z velkého úhlu se opřel do puku Eeli Tolvanen. Beton Hilla byl v této situaci lepší.
49:55'
Matthew Beniers si najížděl na zajímavou přihrávku před branku, ale zablokován je obranou.
49:27'
Ve střední části hrací plochy si poradil Brian Dumoulin a nahazuje okamžitě dopředu.
49:00'
Ve středu hrací plochy byl úspěšnější domácí tým a díky tomu zamíří do útočného pásma.
48:33'
Adam Larsson odhadl přihrávku Golden Knights, jenomže vše pokazil nepřesnou nahrávku na icing.
48:09'
Za brankou se dobře zorientoval William Karlsson a posílá do kombinace Vegas.
47:30'
Jordan Eberle využil velké chyby v rozehrávce a zamířil za štěstím. Jeho přízemní pokus míjí branku.
46:40'
Mohlo to být o dvě trefy, jelikož z dobré palebné pozice pálil Eeli Tolvanen do výstroje Hilla.
45:21'
Obrat Krakenů je na světě! Po buly ve středovém kruhu se do celé útočné akce zapojila čtvrtá útočná formace domácích. Ta skvěle vyšachovala hostující defenziva, a tak se dostal ke střele BRANDON TANEV. Ten si navezl puk do slotu a přesnou střelou zápěstím míří přesně k tyči. – 3:2. Asistence: Pierre-Édouard Bellemare a Kailer Yamamoto.
45:07'
Krakeni nezvládli přechod do útočného pásma. Píská se ofsajdové postavení.
44:53'
Na obou stranách se dostaly nedostatky, a tak Alex Pietrangelo začíná za svou svatyní.
44:11'
Brandon Tanev rychle napadal rozehrávku hostů a vyplatilo se, protože získal kotouč.
43:30'
Seattle se nedokázal dlouho udržet v útoku, proto vyváží do středního pásma Brayden McNabb.
42:45'
Pokračujeme i nadále v rychlém tempu, ve kterém se vyžívají Krakeni.
41:56'
Na začátku poslední části je vyrovnáno! Po vyhraném buly se zmocnil kotouče Tatar a posunul ho na spoluhráče na modrou čáru. Tím byl Will Borgen, jenž tahem vypálil na branku Hilla. Cestu do sítě ještě tečoval šikovně MATTHEW BENIERS, na což brankář Vegas nemohl reagovat. – 2:2. Asistence: Will Borgen a Tomáš Tatar.
41:43'
Poslední část se rozjela na výbornou. Střelu Benierse zachytil do lapačky Hill.
41:31'
Po další snaze se dostal k zákroku Philipp Grubauer. Ten zachytil nebezpečnou přihrávku před jeho svatyni.
40:59'
40:57'
Jack Eichel pálil v přesilovce od modré čáry, ale jeho ostrou ránu koupil jeden z obránců.
40:25'
Vegas pro sebe urvalo vhazování a míří ještě v přesilovce do útoku.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:57.
Střely na branku: 22 – 22 (9 – 7, 13 – 15)
Prostřední část zápasu mezi Seattlem a Vegasem je u svého konce. Po bezbrankové první třetině přišly v té druhé gólové hody. Nejprve ve 25.minutě po dobré souhře otevřel skóre střetnutí domácí Burakovsky. Jenže to právě Golden Knights nakoplo a přišel zasloužený obrat z holí Marchessaulta a Dorofejeva. Krakeni se na vyrovnání zatím nezmohli, a tak se jde do kabin za stavu 1:2.
40:00'
39:45'
Vegas zatím úplně ideálně nesehrává přesilovku, a tak si ji přenese ještě do poslední části hry.
38:59'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Ryker Evans si v zárodku celé akce pomohl podrážením a míří na jasné dvě minuty.
38:59'
Fantazie ze strany domácího brankáře! Michael Amadio dostal milimetrový pas před odkrytou branku. Zřejmě se už viděl v oblacích, když najednou s lapačkou přispěchal za pět minut dvanáct Philipp Grubauer.
38:48'
Noah Hanifin má rád výjezdy před svatyni, od které chtěl posílal přihrávku, ale neúspěšně.
38:06'
Stále se Krakeni drží v útočném pásmu, ale tentokrát jsme svědky boje u mantinelu.
37:31'
Z ostrého úhlu se dostal ke střele při ledu Oliver Bjorkstrand. Adin Hill měl betonem jednoduchou práci.
36:50'
Velké problémy s pohybem měl v brankovišti Philipp Grubauer, pro jeho štěstí není branka trefena.
36:26'
Brayden McNabb pálil z těžké pozice při couvání, proto trefuje prvního borce před sebou.
35:49'
Za okamžitým vyrovnáním se hnal Seattle, jenomže obrana dokázala jeho pokusy zablokovat.
35:00'
Tohle je neskutečné, po buly jdou hosté do vedení! Po vyrovnaném vhazování se kotouč odrazil do vzduchu. Toho si všiml pozorný PAVEL DOROFEJEV a hned z voleje trefuje vzdálenější šibenici brankáře Grubauera, ten neměl žádný nárok zasáhnout. – 1:2. Asistence: William Karlsson.
34:58'
Obrovský prostor dostal na modré Noah Hanifin. Po vyjetí to zkoušel zápěstím, ale Grubauer si vše pohlídal.
34:16'
Vegas také nečekalo se střeleckým pokusem, který Grubauer viděl a zajistil další reklamní brejk.
33:54'
Po šťastném odrazu pálil z levého kruhu Kailer Yamamoto. Hill si snadno poradil svým betonem.
33:22'
Naopak to byl brankář Philipp Grubauer, který kryje další střelu do své nachystané lapačky.
33:00'
Matthew Beniers si věřil na střelu z velkého úhlu, jenže ta nemohla mít šanci na úspěch.
32:25'
Kotouč vyletěl po nepřesné přihrávce mimo hrací plochu, a tak je na programu komerční přestávka.
32:16'
Shea Theodore mířil od defenzivy k dlouhému průniku, který není zakončen střelou.
31:30'
Stále se sice pokračuje v dlouhých kombinacích, ale zajímavé střely nepřicházejí.
30:22'
Z velkého úhlu se nakonec protlačil ke střele Jordan Eberle. Na první tyči nepřekvapil Hilla a na programu je komerční přestávka.
29:53'
Jamie Oleksiak je pověstný svou dělovkou, kterou ochutnal svou výstrojí brankář Hill.
29:16'
Po delší době se dostal do práce Adin Hill. Byl v ní úspěšný, když se včas přilepil k pední tyčce.
28:33'
Ke střele se dostal z obranné fáze Brayden McNabb. Pro jeho smůlu mu sjela z hole a míří mimo.
27:50'
Stále se hraje v rychlém tempu ze strany na stranu. Momentálně je aktivnější celek z Vegas.
26:37'
Nakonec je přesilová hra využita! Golden Knights se dlouho drželi v přesile před domácí svatyní. Nakonec našel Eichel osamoceného Ivana Barbaševa, jenž ještě vše vyšperkoval přihrávkou do druhé vlny. Tam byl nachystán JONATHAN MARCHESSAULT, který okamžitě z první prostřeluje Grubauera. – 1:1. Asistence: Jack Eichel a Ivan Barbašev.
26:02'
Stále trvá dobrá přesilovka Vegas, ale domácí se zatím drží.
25:34'
Okamžitě mohlo být po přesilovce vyrovnáno! William Karlsson si našel ve slotu hrací předmět a pálil hned pod břevno. Jenže Philipp Grubauer včas zmenšil úhel a vyráží nad.
24:45'
Brian Dumoulin – 2 min., držení.
24:14'
Domácí se po tlaku ujímají vedení! Obrana Vegas byla doslova v obranném pásmu vyšťavená, proto se do vzájemné kombinace dostali Burakovsky a McCann. Druhý jmenovaný si vzal přihrávku ve středu pásma a následně nádhernou zadovkou našel ANDRÉHO BURAKOVSKYHO. Forvard Krakenů si převzal puk a dopravil ho do poloodkryté branky. – 1:0. Asistence: Jared McCann a Tye Kartye.
23:49'
Opět se vyznamenal fantastický Adin Hill! Včas se dokázal přesunout proti střele z velké blízkosti, kterou vyslal André Burakovsky.
23:13'
Špatné vyhození ze strany Pietrangela, po kterém se dostává Seattle do tlaku.
22:40'
Adin Hill se musel znovu obracet ve svém brankovišti, jelikož likvidoval několik pokusů v řadě.
22:02'
Yanni Gourde nejprve dokázal zastavit útočné přečíslení, ale následně vyslal přihrávku na zakázané uvolnění.
21:30'
Bude se vhazovat po pravici Philippa Grubauera, když domácí vyhazují na icing.
21:09'
Tvrdě se prezentoval střelou také Jamie Oleksiak, jenže Hill pohotově kryje do lapačky.
20:44'
Tye Kartye si najel na levé straně na dobrou přihrávku do jízdy. Křižný pokus míjí svatyni hostů.
20:20'
Hned v úvodní buly došlo k zakázanému uvolnění, a tak se hraje v útočném pásmu domácích.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 04:00.
Střely na branku: 9 – 7
První perioda zápasu mezi Seattlem Kraken a Vegas Golden Knights je u konce. Do kabin se jde za nerozhodného stavu, když bylo k vidění několik šancí, ale bez gólové tečky. Aktivnějším je rozhodně domácí celek, který si vypracoval obrovské šance před brankářem, jenže na Hilla nevyzrál Tolvanen ani Benniers. Vegas sice střílí relativně často, jenomže pouze do nachystaného Grubauera, a tak je stav zatím 0:0.
20:00'
19:50'
Vypadá to, že se úvodní třetina dohraje bez branky, protože kombinace Krakenů byla nepřesná.
19:23'
Stále se domácí snažili o nějaký útok, jenomže naopak si musel pohlídat střelu doprostřed Grubauer.
18:41'
Další super šance Seattlu! Celou akci úspěšně rozjel Tomáš Tatar a rychlou kličkou se zbavil obránce. Následně našel před brankou osamoceného Matthewa Benierse, jenž trefuje skvělého Hilla.
18:18'
Po menším tlaku se domácí osvobodilo vyhozením do středního pásma.
17:47'
Od modré si dovolil tvrdý pokus Brayden McNabb, ten končí až na zadním matinelu.
17:14'
Jednoduchý zákrok si z velkého úhlu zapsal Adin Hill a zahájil tím komerční pauzu.
16:59'
Seattle se opět objevil v útočné třetině a to po nahození za soupeřovo svatyni.
16:25'
Nebezpečné nahození podnikl Jordan Eberle. Pozorný Adin Hill nastavil svou vyrážečku.
15:37'
Velký boj o hrací předmět vznikl v rohu kluziště, úspěšnější a silnější byli domácí.
15:00'
14:54'
Další souhra Krakenů k ničemu nevede, proto se hraje ve středním pásmu.
14:30'
I Vegas zahrozil v oslabení, jenomže Michael Amadio netrefil ideálně puk ve slotu.
13:56'
Opět velká tutovka v přesilovce! Znovu nádherná a pohledná souhra vedla ke křižné přihrávce na Eeliho Tolvanena. Forvard domácích tentokrát kotouč trefil ideálně, ale skvělý zákrok vytáhl Hill.
13:24'
Domácí nedokázali před brankou trefit kotouč, proto se Vegas osvobozuje.
13:00'
Zach Whitecloud na modré čáře zastavil výrazně rukama do obličeje protihráče a usedne na dvě minuty za hrubost
13:00'
Po komerční přestávce si další přesilovku zahraje domácí Seattle.
12:09'
Zatím výrazně diktuje tempo hry domácí mužstvo. To zásluhou Mantyho míří do útočného pásma.
11:36'
Již dlouhou dobu se hraje bez přerušení, což znamená, že jsme svědky několika nepřesností.
10:52'
William Karlsson chtěl propasírovat puk do předbrankového prostoru. Přečten byl pozornou obranou.
10:10'
Tentokrát celé kombinaci velel obránce Will Borgen, jeho nahození končí pouze na hokejkách soupeře.
09:33'
Krakeni dokázali uklidnit celou hru a za brankou bude rozehrávat Oleksiak.
08:55'
08:48'
Teď už se Seattle ubránil a tohle oslabení přežije bez úhony.
08:26'
Vegas se sice drží v útočném pásmu, ale zde žádná kombinace netrvá.
07:53'
Shea Theodore si sjel až před branku soupeře, jenže zde nedosáhl na dlouhou přihrávku.
07:20'
Nejprve se hostům podařilo zakončit, jenomže Grubauer následně posunul na spoluhráče, kteří vyhazují.
06:55'
Na programu je první komerční přestávka.
06:55'
Vzápětí si přesilovku zahraje také Vegas. Na dvě minuty si míří odpočinout Tomáš Tatar a to za držení.
06:42'
06:37'
Obrovská šance v přesilové hře! Po milimetrové přihrávce přesně před branku pálil osamocený Eeli Tolvanen. Při nejdůležitějším momentu mu sjel kotouč, a tak Hill stihl přesunout svůj beton.
06:15'
Střelu zápěstím také zkusil v tlaku Oliver Bjorkstrand. Pro jeho smůlu byl včas na místě Hill.
05:38'
Nebezpečně z nápřahu pálil po souhře Eeli Tolvanen. Prudká pumelice byla zablokována.
05:13'
Úvodní souhra domácích je zastaven pozornou obranou, která vyhazuje.
04:42'
Je tady první přesilovka pro domácí. Brett Howden si pomohl před vlastní brankou sekáním a míří na dvě minuty.
04:19'
Zatím sleduje velice opatrnou hru z obou stran, navíc je k vidění několik nahození.
03:40'
Seattle zůstal na malý moment v tlaku, ten ale končí nepřesnou přihrávkou do slotu.
03:03'
Na druhé straně musel dávat pozor také Adin Hill. Likvidoval ostrý pokus doprostřed od Taneva.
02:24'
Po dobrém přečíslení dokázal zakončovat druhé vlny Pavel Dorofejev. Brankář Krakenů proti jednoduché střele zasáhl.
01:42'
První nahození Golden nevyšlo, protože Grubauer dobře vyjel a rozehrál.
00:57'
V zadních řadách dokázal Brayden McNabb získat kotouč a nahodil do ofenzivy.
00:21'
Úvodní buly tohoto střetnutí urval hostující celek z Vegas, který hned kombinuje v útoku.
00:01'
Všichni aktéři jsou právě nastoupeni na ledové ploše. Za pár okamžiků začínáme.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozbruslení. Po úpravě ledu duel odstartuje.

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Larsson (A), Dumoulin, Borgen, Oleksiak, Schultz, R. Evans – Eberle (A), Beniers, Tatar – Burakovsky, McCann, Kartye – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – B. Tanev, Bellemare, Yamamoto.
Trenér: Dave Hakstol

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Pietrangelo (A), Hanifin, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – Mantha, Stephenson, Howden – Amadio, W. Karlsson (A), Dorofejev – Kolesar, N. Roy, Cotter.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Rehman, Markovic – Mills, Flemington.

SEATTLE KRAKEN

Krakeni jsou momentálně nejmladší mužstvo v nejprestižnější soutěži světa, ale i tak dokáží být slušnou konkurencí pro vyspělejší celky. Letos se nachází zatím na 11.příčce Západní konference se ziskem 67 bodů. Na pozici zajišťující play-off už ztrácí osm bodů a paradoxně právě na dnešního soupeře z Vegas. Forma posledních pěti duelů je spíše jako na houpačce, když přišly tři výhry a dvě porážky, mrzuté je, že obě ztráty se udály na domácím ledě. Právě naposledy zde Seattle nastoupil v sobotu brzy ráno proti Winnipegu Jets a svou sérii domácích zápasů nezačal ideálně, když padl po jednoznačném průběhu 0:3. Proto se po větší pauze bude chtít před svým fanoušky ukázat v lepší světle.

TOP 3 hráči:
Jared McCann (27+25)
Oliver Bjorkstrand (16+29)
Vince Dunn (11+34)

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Rytíři z Vegas po fantastické minulé sezóně, kde získali Stanley Cup zažívají spíše průměrný současný ročník. Pomaličku před koncem základní části mají na svém kontě 75 bodů a nachází se na poslední postupové pozici do play-off. V Západní konferenci zatím ještě mají relativně velký náskok na deváté St. Louis a to šestibodový, plus jedno utkání k dobru. Golden Knights nemají úplně dobrou formu v pěti posledních střetnutí, jelikož hned čtyři prohráli za plný zisk bodů. Jenže naposledy se povedlo vyhrát, když v neděli ráno doma zdolali vysoko 5:3 Detroit a naladili se ve stylu na těžké střetnutí proti Krakenům.

Jonathan Marchessault (35+21)
Mark Stone (16+37)
Jack Eichel (19+28)
Krásné středešní ráno z Climate Pledge Areny! Od 03:00 je zde na programu zajímavé střetnutí dvou nejnovějších celků v NHL. V rámci Západní konference se proti sobě postaví Seattle Kraken a Vegas Golden Knights.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.