Zápas ovládli od druhé třetiny hokejisté Budějovic a zaslouženě si dokráčeli pro tři body. Povedené utkání prožil Jiří Šimánek, který zaznamnal hattrick. Na výhře se také podílel výborným výkonem brankář Pavel Kantor. Jihočeši si tak zaslouženě odvážejí všechny body do autobusu směr České Budějovice. Pro dnešek je to vše, napočtenou.
60:00
59:46
Mountfield právě vstřelil branku!
Pro JIŘÍHO ŠIMÁNKA je dnešní utkání více než povedené. Útočník Mountfieldu dosahuje hattricku, když tečoval před Horčičkou střelu Aleše Kotalíka. Přesilovka hostů byla využita. Asistence: Aleš Kotalík, Peter Frühauf.
59:32
Ptáček se dostal dvakrát po sobě ke střele, Horčička dvakrát dobře zasáhl.
58:50
Sotva se Zlín ubránil tak bude opět pykat. Zbytečný faul předvedl Martin Hamrlík (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.
58:53
Mountfield v přesilovce nic nevymyslel a Leška může naskočit na led.
56:33
Petr Leška (ZLN) 2 minuty nedovolené bránění.
55:29
Na ledě zůstal dlouho ležet hostující Robin Soudek. Hostující útočník opustil led až za pomocí maséra a spoluhráčů.
55:29
Zápas sleduje 4028 diváků.
54:49
Kohn vyhazuje, Ptáček je na ledě.
53:15
Zámorského pokus minul hostující branku, Zlínu se dnes celkově nedaří ve všem.
52:49
Zlínu se naskýtá další přesilovka. František Ptáček (ČEB) si odsedí dvě minuty za podražení.
51:40
Hamrlík to zkoušel po buly, Kantor levým betonem vyrazil.
51:06
Vypadá to, že nejspíše je dnes hotovo. ALEŠ KOTALÍK využil zmatku před Horčičkou a s ledovým klidem poslal puk do opuštěné klece. Asistence: František Ptáček.
50:16
Čajánek mohl využít nepřesnou rozehrávku Budějovic, Kantor proti jeho tvrdé střele výborně zasáhl. Hostující brankář dnes působí klidným dojmem.
48:35
Ani v této přesilovce si domácí nedokázali vytvořit pořádnou šanci. Mertl je na ledě.
48:10
Budějovice se velmi dobře brání, Kotalík obral soupeře o puk a vyhazuje.
46:35
Mertl narazil na mantinel domácího Zdeňka Okála, který zůstává na ledě otřesen. Hostující útočník si odpyká dvě minuty. Tomáš Mertl (ČEB) 2 minuty za vražení na hrazení.
44:19
Zlínští to ještě nevzdávají, ve třetí části jsou mnohem aktivnějším celkem.
42:22
Suja vystřelil kousek za modrou, jeho pokus minul domácí branku.
41:10
Kantor zasáhl parádním zákrokem proti střele Honejska.
40:01
Je za námi druhá třetina ve které Jihočeši strhli vedení na svoji stranu. Jiří Šimánek využil dvě chyby ve zlínské defenzívě a poslal hosty do dvoubrankového vedení, což asi nikdo nečekal. Zásahy brankářů: Horčička (12) - Kantor (11). Třetí třetina začne v 19:14.
40:00
38:43
Jank je na ledě, hosté jsou kompletní.
37:10
Po střele Köhlera se kotouč otřel o břevno, sudí ještě konzultoval situaci s videorozhodčím, nakonec se potvrdilo, že puk do branky nespadl.
36:43
Zlín si zahraje přesilovku, Bohumil Jank (ČEB) 2 minuty za krosček.
36:23
Kantor měl problémy se střelou Zámorského.
36:10
Červený se procpal ke střele, nakonec byl jeho pokus zblokován.
34:27
Šimánek je při chuti a opět se tlačil před Horčičku.
32:45
Hosté se dostávají už do dvoubrankového vedení. JIŘÍ ŠÍMÁNEK využil chybu zlínské obrany a svůj samostatný nájezd zakončil střelou do šibenice. Asistence: Tomáš Rousek.
32:10
Po delší době se do šance dostali zlínští, konkrétně Köhler otestoval Kantorovu pozornost.
30:08
JIŘÍ ŠIMÁNEK si počkal na kotouč po vyhraném vhazování a tvrdou střelou od modré propálil přesunujícího se Horčičku. Asistence: František Ptáček, Tomáš Rousek.
29:40
Ference dorážel střelu Deje, Horčička byl připraven.
28:18
Jihočeši si vytvořili menší tlak, Horčička musel dvakrát zasahovat. Po komerční přestávce se bude vhazovat před zlínskou klecí.
27:42
Honejsek vlétl do třetiny, snažil se ještě někomu přihrát, jenže na poslední chvíli ho čistě odzbrojil hostující Kohn.
25:10
V šanci domácích se ocitl Ondráček, hostující defenzíva včas zabránila akci zlínského hráče.
24:13
Kotalík je na ledě, Mountfield kompletní.
23:10
Šimánkovi se podařilo vyhodit a našetřit cenné vteřinky.
22:40
Köhler se v přesilovce dostal do samostatného nájezdu, těsně před Kantorem se rozhodl vystřelit a branku minul.
22:20
Aleš Kotalík (ČEB) 2 minuty za hrubost.
21:58
Kantora zachránila po střele Horáka horní tyčka.
20:01
Zlínští vstoupili do zápasu aktivněji ale své šance proměnit nedokázali. Mountfield si pár šancí vytvořil, jenže branku vstřelit také nedokázal. Druhá třetina začne v 18:20. Zásahy brankářů: Horčička (10) - Kantor (10).
20:00
18:52
Hosté oslabení přečkali bez inkasované branky.
17:42
Kotalík se Šimánkem se v oslabení pokusili o akci, v jejímž závěru se jim zakončit nepovedlo, alespoň našetřily cenné vteřinky.
16:52
Rastislav Dej (ČEB) 2 minuty hákování.
15:02
Řezníček pálil od modré, jeho rána o kousíček minula Kantorovu klec.
13:09
Zlín se v přesilovce moc neukázal, Ference je na ledě, hosté kompletní.
11:09
Andrew Ference (ČEB) 2 minuty za hákování.
10:17
Honejsek si všiml mezi kruhy volného Linharta, zlínský bek trefil dobře stojícího Kantora.
9:55
Řezníček je na ledě, domácí jsou kompletní.
9:23
Ptáček se dostal při přesilovce ke střele, Horčička v klidu vyrazil.
7:55
Dalibor Řezníček (ZLN) 2 minuty podražení.
7:55
Kotalík byl v šanci podražen a Mountfield si zahraje přesilovku.
6:04
Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
6:04
Ference se dostal ke střele, jeho tvrdá střela se otřela o boční síťku.
4:12
Čajánek si všiml rozjetého Honejska, druhý jmenovaný v zakončení zvolil blafák, který ale nedotáhl do zdárného konce.
3:03
Kotalík si připisuje první vážnější šanci z hokejek hostí, Horčička byl úspěšný.
2:34
Okál si vytvořil nebezpečnou šanci, v jejím zakončení ale selhal.
1:40
Berani mají od začátku drtivý tlak, Kantor musel zasahovat proti střele Čajánka.
0:25
Hned z kraje třetiny se ocitl v dobré šanci Balaštík, nedokázal ale trefit hostující branku.
00:01

PSG Zlín: Horčička - Hamrlík, Horák, Linhart, Matějíček, Řezníček, Šenkeřík, Zámorský - Balaštík, Čajánek, Čech, Holík, Honejsek, Köhler, Kubiš, Leška, Melenovský, Okál, Ondráček, Šlahař, Veselý.

HC Mountfield: Kantor - Ference, Frühauf, Jank, Kolarz, Prokop, Ptáček, Vráblík, Vydarený - Červený, Dej, Knotek, Kohn, Kotalík, Mertl, Rousek, Soudek, Suja, Šimánek.

Rozhodčí: Homola , Mikula - Jindra , Skopal .
Hosté přicestovali do Zlína nakonec bez Martina Hanzala, ale s Andrewem Ferencem. Mountfield nastoupí v okleštěné sestavě, nadále postrádá zraněného Jakuba Kováře a dnes bude mít k dispozici pouze deset útočníků.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Přesně týden uběhl od posledního domácího utkání Beranů. Posledně zlínský led hostilo Kladno s hvězdami z NHL. Dnes se ale Berani utkají s Českobudějovickým Mountfieldem, který se letos hodně trápí. Jihočeši jsou na chvostu tabulky a okupují dvanáctou příčku s pouhými devíti body. Žlutomodří hokejisté se naopak v poslední době rozjeli a ztrácí na vedoucí Kometu rovné tři body. Kouč Vlach bude nadále postrádat zraněného obránce Tesaříka, kterého by měl nahradit Oldřich Horák. Mountfield nejspíše s sebou přiveze hráče ze zkušenostmi z NHL. Andrewa Ference z Bostonu a Martina Hanzala z Pohenixu. Start Milana Michálka s Václavem Prospalem by měl být odložen. Budějovice nedokázaly již pětkrát v řadě bodovat. Dnes tedy budou mít co dělat, aby se dostali přes výbornou defenzívu a vyníkajícího Horčičku. Zápas startuje v 17:30 a všichni jste zvání k jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.