To je z Brna pro tuto chvíli vše, přeji pěkný páteční večer a na počtenou.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni TOMÁŠ DIVÍŠEK (KOM) a LUKÁŠ ZÍB (TŘI).
Bláznivý zápas nakonec ovládla Kometa, která ve třetí třetině dvěma brankami zlomila utkání ve svůj prospěch. Třinec nepředvedl v Brně špatný výkon, ale Ocelářům se lepila smůla na hokejku, hned čtyřikrát byli vyloučeni za zdržování hry.
60:00
59:35
Zohorna před prázdnou bránou dorážkou netrefil.
58:27
Diváci v Kajot Aréně stojí a nadšeně aplaudují, což nám trochu ztěžuje výhled, ale v přesilovce Komety se toho zase až moc neděje.
57:36
Další smůla pro Třinec. Josef Hrabal trefil kostku nad ledem a dostává dvě minuty za zdržování hry.
57:30
Střela od modré. A před brankou ještě dorážel Divíšek, ale pouze těsně vedle.
57:14
Vyloučen Lukáš Zíb (TRI) na dvě minuty za krosček. Vypadá to, že Kometa už dohraje utkání v klidu.
57:14
Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků, vyprodáno.
56:43
Přesilovka se Kometě dvakrát nedaří, ale to může být domácím momentálně úplně jedno.
55:45
Jakub Svoboda projel do útočného pásma a pak střelou švihem jen těsně minul levou tyč.
55:23
Vyloučen Jakub Orsava (TRI) na dvě minuty za vysokou hůl.
54:49
Bičánek našel na vrcholu pravého kruhu úplně volného Petrovického, kterému se však střela z první nepovedla a byl z toho takový plachťák.
53:56
Divíšek chystal milimetrovou přihrávku na Jakuba Svobodu, kterému se však puk nepovedlo usměrnit do brány.
52:30
Růžička pálil z první, ale mezi tři tyče nemířil. Třinec už moc možností na snížení nemá. I tato přesilovka končí nevyužita.
51:12
Závar před Trvajem, ale nikomu z Třineckých se nepovedlo puk dotlačit do brány. Třinec hraje hodně na riziko. Žižka s Hruškou teď jeli dva na jednoho, akce se jim však nepovedla. Přesto o malou chvíli musel Hamerlík zasahovat.
50:39
Kometa hrála v šesti a Třinec se ještě může vrátit do hry. Trest odsedí za hráčskou lavici Miroslav Holec (KOM)
50:01
Jak se Třinci doposud dařily přesilovky, tak tahle dlouhá se jim tedy vůbec nepovedla.
49:26
Pro Třinec těžká rána inkasovat v oslabení, navíc si nechal odskočit soupeře na dvě branky.
48:48
Kometa právě vstřelila branku!

Třinec nejprve od modré nastřelil tyč. Jenže pak propadl v obraně a Brněnští jeli v oslabení tři na jednoho. JAKUB SVOBODA to vyřešil po svém a vymetl šibenici. Asistence: Tomáš Divíšek.
48:18
Těsně před Trvajem tečoval Hrňa a Trvaj musel předvést něco ze svých reflexů.
47:40
Malec předvedl svůj obranný um a i to, že umí přitvrdit, když je potřeba a osvobozuje tak svůj tým.
46:29
Kometa se zatím dokáže úspěšně bránit, ale třinecká přesilovka bude ještě pořádně dlouhá.
45:55
Vyloučen Jan Švrček (KOM) na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl a za sekání. Třinec tak bude hrát čtyři minuty přesilovou hru.
43:55
Peterek v signalizované výhodě objel bránu a nebezpečně prověřil Jiřího Trvaje.
45:12
Jan Hruška našel pěknou zpětnou přihrávkou Bičánka, který ihned pálil, ale mířil doprostřed brány, kde byl připravený Hamerlík.
44:47
Třinec se ale dokázal dostat ze sevření a teď měli naopak problémy domácí. Trvaj musel přerušit hru.
44:36
Třinec po brance trochu zkoprnělý a Kometa je stále v náporu.
43:27

TOMÁŠ DIVÍŠEK zachytil před bránou nahození od modré čáry. Sice měl chvíli potíže se zpracováním puku. Nakonec se mu to ale povedlo a puk dokázal dostat za ležícího Hamerlíka. Aisistence: Radim Bičánek.
42:42
Zpětná třinecká přihrávka před brněnskou bránu byla příliš prudká, takže ani nehrozilo nebezpečí, že by se dopředu vysunul Hynek Zohorna.
41:54
Holec se dostal do dobré střelecké pozice, mohl i přihrávat, ale volil střelu, kterou nakonec dokázal Hamerlík vyrazit.
41:07
Kometě se přesilovky nedaří, je to taková hra na náhodu a Třinec se v pohodě brání.
40:26
Na vhazování úspěšnější Kometa, mohla tak podniknout útočnou akci, i díky tomu, že hraje přesilovku pět na čtyři.
40:01
Máme za sebou bláznivou druhou třetinu, ve které padly čtyři branky. Kometa dokonale otočila vývoj utkání z 0:2 na 3:2 a jejím druhém gólu muselo dokonce nadvakrát rozhodovat video. Třinci se však povedlo ještě do konce třetiny vyrovnat.
40:00
39:59
V samotném závěru třetiny ještě smůla pro Třinec. Jiří Polanský (TRI) dostává dvě minuty za zdržování hry.
39:56
Petrovický dvakrát pálil. Poprvé se jeho střela zastavila v chumlu těl před bránou, druhé zakončení bekhendem mířilo do Hamerlíka.
38:59
Třinec šel v oslabení do úniku dva na jednoho. Bičánek však dokázal jako poslední situaci zvládnou a šanci přerušit.
38:17
Kometa bude hrát přesilovku. Vyloučen je Lukáš Zíb (TRI) na dvě minuty za sevření puku. Poněkud podivuhodné vyloučení.
37:32
Třinec právě vstřelil branku!

Vedení ale Kometě dlouho nevydrželo. Orsava pálil od modré a před Trvajem puk tečoval šikovně do sítě VÁCLAV VARAĎA. Je srovnáno. Asistence. Jakub Orsava.
37:12
Na druhé třetině je krásně vidět, jak je hokej nevyzpytatelný. Za stavu 2:0 Třinec předvedl v přesilovce drtivý tlak a mohlo to být klidně 3:0. Vše je nakonec jinak.
36:14

Domácí dokonávají obrat. Koreis dostal puk za brankou a zpoza ní se rozhodl zakončit, co se mu nakonec jeho buldočí silou povedlo. Asistence: Dlouhý, Valach.
35:50
Dlouhý se prosmýkl před bránu a pak dával pas do brankoviště na Holce. Puk k němu ale neprošel.
35:24
Varaďa uzmul puk Holcovi a pak ušetřil cenné vteřiny zavezením puku k brněnské bráně.
34:32
Bičánek nabil Švrčkovi, který pak pálil do levého betonu Hamerlíka. Krátce po něm pak pálil Bičánek a nasměroval puk do třineckého brankáře.
34:02
Třinec se okamžitě dokázal osvobodit a poslal puk až za Trvajovu branku.
33:48
Kometa bude hrát přesilovku. Jan Peterek (TRI) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
33:30
Po vhazování se dostal k puku Dlouhý a tvrdě puk napálil na bránu. Hamerlík dobře zasáhl.
33:21
Petrovický našel na pravém křídle Holce, který měl čas si puk nachystat, přesto poté pálil pouze do Hamerlíka.
32:51
Erat se rozjel s pukem a nahodil puk do útočného pásma, který ale Třinec rychle ze svého obranného pásma dostal.
32:09
Nepřesná brněnská rozehrávka a zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Trvajem.
31:16
Domácí jsou nyní pochopitelně na koni, stejně jako celá KAJOT ARENA.
30:26

Hlavní sudí dlouho telefonovali a nakonec branku uznali. JAKUB KOREIS si tak připisuje poněkud kuriózní trefu, kterou muselo hned dvakrát řešit video. O tom se určitě po utkání bude hodně dlouho mluvit. Bez asistence.
30:26
Tak to jsou věci, video se bude zkoumat ještě jednou.
30:26
Video kotouč za brankovou čarou neukázalo. Skóre tak zůstává nadále stejné.
30:26
Koreis zkoušel z úhlu překvapit Hamerlíka a po chvíli se ukázalo, že nejspíše uspěl. Celá situace se však bude ještě řešit s pomocí videa.
29:31
Třinec v plném počtu a může hru opět trochu uklidnit. Ve druhé třetině měl doposud navrch, kontaktní gól Komety to ale může změnit.
28:47
Kometa ještě pokračuje v přesilovce pět na čtyři. Od modré pálil Malec. Hamerlík jeho střelu jen vyrazil, ale k dorážce už se nikdo z Brněnských nedostal.
28:08

Dlouho to vypadalo s brněnskou přesilovou hrou bledě. Hráči Brna jakoby nevěděli co s pukem. Jenž pak našel Žižka na vrcholu pravého kruhu RADIMA BIČÁNKA, který se trefil k levé tyči. Asistence: Tomáš Žižka, Jakub Svoboda.
27:28
Jeden z třineckých hráčů vyhodil puk do hlediště. Byl to Radek Bonk (TRI), který tak dostává dvě minuty také za zdržování hry. Třinecký kapitán se ale zlobil, protože reklamoval ještě teč brněnského hráče. Nicméně Kometa i přesto hraje přesilovku pět na tři.
27:22
Po sérii odražených puku se dostal kotouče až před bránu k Divíškovi, který však Hamerlíka nepřekonal.
27:03
Tomáš Klouček (TRI) odpálil rukou puk do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
26:57
Peterek se dostal k odraženému puku, ale vymyslet s ním nic nedokázal, když neprotlačil přihrávku na svého najíždějícího spoluhráče.
26:12
Kometa se nemůže ve druhém dějství pořádně dostat do hry. Třinec je momentálně v daleko lepší pohodě.
25:18
Třinec si vypracoval v předešlé přesilové hře velký tlak a měl hned několik šancí. Kometa mohla být hodně ráda, že tento kolotoč přestála bez úhony.
24:42
V přerušení se zkoumalo video a nakonec to opravdu byla branková konstrukce, takže vše při starém.
23:42
Třinec Kometu v přesilovce pořádně motá a Třinečtí stříleli do břevna a možná to byl i gól.
22:38
Milan Hruška (KOM) vyloučen na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Třinec.
22:27
Hruška dostal puk na pravou stranu, kde byl úplně volný a mohl si svou pozici náležitě nachystat. Jeho střelu tečoval Holec a také třinecká brusle, od které se puk odrazil do tyče.
22:19
Zakázané uvolnění Třinec po jeho nepřesné rozehrávce ve středním pásmu. Bude se vhazovat po pravici Hamerlíka.
21:26
Stejně jako Bonk to zkoušel brněnský obránce Tomáš Malec, ale dopadl úplně stejně jako třinecký kapitán.
20:51
Bonk dával naslepo před bránu, tam se však nikdo z Ocelářů nenacházel.
20:13
Kometa se ihned po vhazování vřítila do útoku, ale úspěch neslavila.
20:01
V Brně byla k vidění velmi kvalitní první třetina. Hrál se ofenzivní hokej a výrazně spokojenější mohou být po první třetině Oceláři, kteří mají dvoubrankový náskok. Kometa promrhala tři přesilovky, naopak Třinec svoji jedinou využil a zvyšoval v ní na 2:0. Martin Růžička zaokrouhlil svůj počet branek v letošní sezóně na dvacet.
20:00
19:43
Úmyslný ofsajd Komety a na posledních pár vteřin se stěhuje hra před Trvaje.
19:09
Valach měl puk dobře připravený na střele, ale to co pak vzešlo z jeho hole se dalo za střelo těžko považovat.
18:32
Bičánek pálil tvrdě od modré, ale po jeho střele zaduněl pouze mantinel za brankou Hamerlíka.
17:41
Kometě se nezdařila kombinace, když Malec nepřesně přihrával a Bonk mohl vyhodit.
17:25
Kometa má šanci rychle odpovědět. Vyloučen je Vladimír Roth (TRI) za pád pod nohy.
16:38

Jde vidět, že Oceláři mají přesilovky perfektně sehrané. Varaďa se dostal na mezikruží k puku, dával naslepo na levou stranu, kde stál připravený MARTIN RŮŽIČKA a potvrdil svoji kanonýrskou formu. Asistence: Václav Varaďa, Radek Bonk.
16:23
Přesilovku si poprvé zahraje Třinec. Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Roman Erat (KOM).
15:29
Erat nahodil puk do útočného pásma, ale Petrovického formace se v útoku příliš dlouho neudržela.
15:04

Oceláři dávají vedoucí gól. JAKUB ORSAVA dostal po vhazování puk na vrchol kruhů a pak parádní střelou švihem nedal Trvajovi žádnou šanci. Asistence: Jan Peterek, Martin Adamský.
14:47
Třinec zamkl Kometu ve vlastním pásmu a z levé strany pálil prudce Varaďa, který však rozvlnil pouze boční síť.
14:04
Třinec se ubránil i druhé přesilovce a může se znovu soustředit na útočení.
13:26
Žižka nahazoval před bránu, kde se puk pokoušel tečovat Koreis, to se mu ale nepovedlo.
12:52
Bičánek pálil z levé strany, rozvlnil však pouze boční síť. Tahle přesilovka už se Brnu zdaleka tolik nedaří.
12:22
Oceláři jsou nebezpeční i v oslabení, Jiří Trvaj měl opět spoustu práce, nakonec vše ale vyřešil.
11:15
Podruhé dnes faulovaný Hynek Zohorna, kterého podrazil Josef Hrabal (TRI) a odsedí si dvě minuty.
11:00
Róbert Petrovický číhal u levé tyče a také dostal přihrávku, ale poloprázdnou bránu trefit nedokázal, puk mu sklouzl z hole.
10:48
Radek Bonk se v oslabení dvakrát řítil na Trvaje. Poprvé dokázal přelstít dva protihráče a zakončovat bekhendem. Podruhé ujížděl po pravé straně a zakončoval do Trvajova betonu.
10:11
Kometě se v přesilovce zatím poměrně daří. Pas před bránu málem jeden z brněnských hráčů zužitkoval. Nicméně puk se dostal na modrou čáru, odkud pálil přímo do Hamerlíka Bičánek.
09:39
Tomáš Malec se dostal v přesilové hře ke střele, svou střelu však poslal přímo doprostřed brány a zlobí se na sebe.
09:06
Třinec vyhodil a osvobodil se, ale nebylo to na dlouho. Trio Hruška, Divíšek, Svoboda totiž předvedlo pěknou kombinaci, které chybělo štěstí v zakončení.
08:45
Při předchozí akci fauloval Tomáš Klouček (TRI) Hynka Zohornu a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
08:45
Koreis se natlačil před obránce a pak dával ihned pas před bránu. Ten pokryl brankář Hamerlík.
08:24
Klesla zavezl puk až do obranného pásma Komety a následně dával přihrávkou puk do mezikruží, ale tam se žádný z jeho spoluhráčů k puku nedostal.
07:40
Jihomoravané zachytili puk už ve středním pásmu a pískal se tak za velké nevole publika ofsajd.
06:40
Tomáš Divíšek si najížděl na bránu z levé strany a napřáhl na levém kruhu, jeho střela měla skvělé parametry a orazítkovala vzdálenější tyč.
06:12
Kometa se sice musela bránit, ale Třinec svoji poziční převahu nepřetavil v žádný gól.
05:39
Třinec zastavil v útočné akce ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
05:08
Žižka se vydal do útoku, ale se svoji následnou střelou se tedy rozhodně chlubit nemůže.
04:34
Ovšem teď se Oceláři museli bránit šanci Holce. Ten už si položil Hamerlíka, objel ho, ale puk do poloprázdné brány se mu do sítě nepovedlo dostat.
04:06
Třinec rozhodně nepřijel do Brna bránit, je to především ofenzivní tým, a to také v úvodu třetiny dokazuje.
03:15
Rozmíška před Trvajem, do které se po přerušení pustili oba kapitáni - tedy Bičánek s Bonkem. Vylučovat se nebude.
02:26
Svižné tempo pokračuje i nadále, jde vidět, že se střetly týmy, které se pohybují na špici tabulky.
01:40
Hynek Zohorna předvedl individuální akci, ale svoji tvrdou střelu opřel jen o zadní mantinel. Už od úvodu se hraje opravdu ve velkém tempu.
00:59
Na druhou stranu se do dobrého útoku řítil Jakub Svoboda a z pravé strany ostře střílel. Hamerlík musel zasahovat vyrážečkou.
00:49
Hrabal nahazoval puk od modré čáry a těsně před Trvajem tečoval puk nebezpečně Varaďa, už to vypadalo, že tečí přelobuje Trvaje, ten však předvedl efektivní zákrok a na poslední chvíli vyrazil puk hokejkou.
00:24
Úvodní vhazování vyhráli hosté a mohou se tak ujmout první útočné akce, kotouče posléze skončil nahozením na Jiřího Trvaje, který ihned bleskově rozehrál.
00:01
Kometě budou dnes chybět obránce Jozef Kováčik a útočník Leoš Čermák. Na soupisce Brna se objevuje šestnáctiletý Pavel Jenyš, jeho zásah do utkání je však nepravděpodobný.
ROZHODČÍ: Minář, Stricker (SUI) - Lhotský, Svoboda.
SESTAVA TŘINEC: Hamerlík (Hrubec) - Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Roth, Klouček, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk (C), Varaďa - Orsava, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Klimenta.
SESTAVA KOMETA: Trvaj (Falter) - Valach,Žižka, Švrček, Bičánek (C), M. Hruška, Malec, Valábik - H. Zohorna, Koreis, Dlouhý - J. Hruška, Divíšek, J. Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - Hořava, Dočekal, Wasserbauer - Jenyš.
TRENÉŘI PŘED UTKÁNÍM:

ZDENĚK VENERA (KOMETA BRNO) - O Růžičkovi snad ani mluvit nemusím. To je automat na góly. Samozřejmě tam ale není jenom on. Je tam další spousta výborných hráčů, i když jejich první útok samozřejmě vyčnívá. Třinec je ofenzivně laděné mužstvo, čeká nás hodně práce. (zdroj: hc-kometa.cz)

JOSEF TUREK (TŘINEC) - Brno je rozjeté a čeká nás mimořádně silný soupeř. Za posledních 6 zápasů mají 5 výher, což hovoří jasnou řečí. Musíme hrát svou hru a nenechat si vnutit styl soupeřů. Nebudu říkat, jakou stanovíme taktiku, to si řekneme až před zápasem, nechci teď odkrývat karty. Chceme navázat na poslední domácí zápas, kdy jsme ukázali svou sílu. (zdroj: hcocelari.cz)
OCELÁŘI TŘINEC odehráli v letošní sezoně již patnáct zápasů, tedy o dva více než Kometa. Získali v nich dvacet osm bodů, tedy naopak o dva méně než brněnské mužstvo. V tabulce patří Slezanům aktuálně třetí místo. Vůbec nejlepší jsou ale hokejisté Třince ve střílení branek. Brankáře soupeře již letos pokořili šestapadesátkrát, v této statistice druhá Plzeň přitom nasázela hned o sedm branek méně. Brankový průměr Ocelářů na zápas tak činí 3,7 gólu na jedno utkání.
Extraligové tempo je neúprosné a Brňané tak již musejí zapomenout na vysoce ceněné úterní vítězství ze zápasu s Kladnem a plně se soustředit na další lépe. A soustředění to bude příjemné, protože KOMETA BRNO se stále drží v popředí tabulky a na druhém místě ztrácí na vedoucí Plzeň pouhé dva body a ještě má k dobru dvě utkání.
Pěkný páteční den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 16. kola Tipsport extraligy mezi Kometou Brno a Třincem. Utkání začíná v 18:15.